Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) kchris78


kchris78
veterán

Speciality kávé fronton melyik pörkölő olcsóbb? Nekem a 4>e Ft / 200gr (most tudatosult bennem hogy sok webshopban csak részleteknél jelenítik meg a zacskó súlyát ami elsö nézésre kicsit clickbait jellegű szerintem) kicsit túlmegy a limiten :). Illetve melyik pörkölő jobb aminek lehet nincs ilyen minősítése... Ahogy látom a régen általam drágának tartott Bányai szinte az olcsóbba tartozik, mert amiket nézegettem fajtákat még megtartották a 250gr adagokat...

(#11652) Fross válasza kchris78 (#11650) üzenetére


Fross
csendes újonc

Kávé kezdőknek és a hardcore coffee

(#11653) konzumpro válasza kchris78 (#11650) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

(#11654) FőDudu válasza konzumpro (#11653) üzenetére


FőDudu
addikt

Jo, hogy szoltal, igy legalabb a kozelebe se megyek.... :C

Beleolvastam a Brikkas reszbe es mar ott nem ertettem egyet, hogy a kotyogost nem kell lenyomkodni....

En minding lenyomkodtam a puposan rarakott frissen orolt kavet egy teas kanallal - innen is lathato mekkora koca kaves vagyok ;)

FőDudu

(#11655) Cyberbeni válasza kchris78 (#11651) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Másik topik összefoglalójából: [link]
Én most első körben kapucziner.hu-ról rendeltem (még 1-2 nap, mire elfogy a gyári kávé), ott ilyen 3k/250g átlagban.

(#11656) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudnátok ajánlani kávégépet 200 000 Ft alatt?

Philips EP5447/90 típust néztem. 200 000 Ft a Mediában. Van ettől jobb ilyen áron?

(#11657) kchris78 válasza Cyberbeni (#11655) üzenetére


kchris78
veterán

Köszönöm a tippet, élek vele :).

(#11658) lala666 válasza z123456z (#11648) üzenetére


lala666
senior tag

Rendeződött a helyzet? :U

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#11659) z123456z válasza lala666 (#11658) üzenetére


z123456z
őstag

Kérlek szépen bekapcsoláskor ( amíg fel nem kapja a vizet ) hangosabb, utána normális. Az a zörgő/csörgő jelenség azóta nem volt.A láb alá rakott habosított műanyag is tenné a dolgát, csak az a baj, hogy a készülék nehéz, a lába vékony, idővel minden rugalmas vackot összenyom, és onnantól már nem csillapít annyira. A következő nem Philips lesz, az tuti. De az italok nagyon jók.

(#11660) Lami66 válasza z123456z (#11659) üzenetére


Lami66
őstag

Nekem is gondom van a rezgéssel a Philipsnél, de másképp. A rezgés egyik hasznos hatása, hogy a kávészemek a lejtős tálcán odarázódnak a daráló nyílásához. Na, a mienk annyira nem rezeg, hogy kétnaponta kézzel kell odaterelnem a kávét a darálólukhoz. És nincs alatta semmi rezgéscsillapító.

(#11661) lala666 válasza z123456z (#11659) üzenetére


lala666
senior tag

Akkor lényegében normalizálódott.
Szerintem mindegyik gépnek vannak nyűgjei, jura Z6 omnak kedvence az volt elakadt a darálóból kijövet...úgy felcseszett eladtam végül.
Akkor jó áron vettem egy új xelsis supremat az remek gép, bírja a gyűrődést.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#11662) mazsi70 válasza rayoliviero (#11656) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerintem ez most nagyon jó ár .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11663) Gexxx


Gexxx
tag

Az Alza-n a gyári Delonghi szűrő (DLSC002) most 3000 Ft.
Ugyanitt a Brita gyári szűrők is akcióban vannak ( 4 db-os Maxtra Pro-t vettem 8-ért)

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#11664) atala válasza rayoliviero (#11656) üzenetére


atala
addikt

Az nagyon jó ár, és jó a gép is. Nekem is ilyen van.

(#11665) Jenne válasza Gexxx (#11663) üzenetére


Jenne
senior tag

"...4 db-os Maxtra Pro-t vettem 8-ért..."
Én vettem Laica szűrőbetéteket... :) Brita helyett, 19.990 Ft/12 db az eredeti ára, és ingyenes szállítással, de nekem éppen szerencsém volt mert volt egy húsvéti 3 napos akciójuk, 10 % kedvezménnyel és még sikerült elcsípnem az akciót.
De szerintem a 19.990 Ft sem sok a 12 db szűrőért. [link]
Laica Bi-flux szűrőbetét kompatibilis az alábbiakkal:
BODYFORM Bi-flux szűrőbetét
BRITA Maxtra szűrőbetét
BWT Duomax szűrőbetét

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#11666) z123456z válasza Lami66 (#11660) üzenetére


z123456z
őstag

Félreérted. Nem rezeg olyan szinten nekem sem, nem ugrál a gép. Ép csak csak annyi a rezgés, hogy fos lábak csillapítás nélkül továbbítják a silány minőségű konyhaszekrény pultjának, ami jól felerősíti a zajt. Én is kétnaponta kotrom a szemeket a daráló felé. Ha márvány munkalapon lenne, valószínűleg nem lenne problémám.

lala666

Igen, ha úgy vesszük. Nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#11667) donmackó válasza z123456z (#11666) üzenetére


donmackó
őstag

Mit raktál alá? Mi szintén hasonló problémával szembesülünk, hogy amikor a főző részhez ér, nagyon rezonál. Nálunk a szabadonálló mosogatógép tetejére lett rakva, de nagyon felerősíti a rezonálást. Padlóra rakva a gépet nem nagyon hallani, így nyilván a mosogatógép a ludas. A lildl-ös filckorong jó lehet?

Release the cable hounds!

(#11668) z123456z válasza donmackó (#11667) üzenetére


z123456z
őstag

Azt nem próbáltam, de írd majd meg, hogy milyen. Én egy régi, csomagolás hoz használt, habszivacshoz hasonló, de annál keményebb valamit. Talán a mosógépek alá készült gumiszőnyeg is jó lenne, de szerintem az sem lenne tartós a vékony lábak miatt.

(#11669) FőDudu válasza z123456z (#11668) üzenetére


FőDudu
addikt

Elso korben raraknam egy talcara - az ala meg raknek 2-3 konyharuhat.
Ha azon keresztul is atadja a remegest, akkor nem sokat tehetsz.

Ha jo, akkor mar meg is oldottam a problemadat. Csak a megfelelo meretu konyhai talcat kell megtalalnod ;)

FőDudu

(#11670) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ilyen fajta vízkőoldót szabad használni egy DeLonghi ECAM22.112.B kávégéphez ?
[link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#11671) mazsi70 válasza Directors (#11670) üzenetére


mazsi70
senior tag

Inkább folyadékot használj .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11672) Dluinet válasza Directors (#11670) üzenetére


Dluinet
nagyúr

900 ft az aldiban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11673) rayoliviero válasza atala (#11664) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen!

(#11674) Directors válasza mazsi70 (#11671) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi srácok!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#11675) z123456z válasza FőDudu (#11669) üzenetére


z123456z
őstag

Már néhányszor kitárgyaltuk, hogy megszűnik a hangzavar, de csak néhány napig, egy-két hétig, amíg összetömörül az anyag, aztán viszi a rezgést megint, amiből hang lesz. Tervezünk konyhabútor cserét...már jópár éve. :)
Bár nem tudom, hogy ebből a szempontból mennyivel lesz merevebb egy IKEA bútor?

(#11676) FőDudu válasza z123456z (#11675) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ismerem az IKEA konyha butorait. Nalunk szokasos 3-4 centi vastag a teteje, alatta van egy szekreny, kisse mellette mosogatogep. Siman raulok, pedig majd 150 kilo vagyok. Es nem rezonal.

Igazabol a gond az lehet, ha a munkapad resze nincs a falhoz rogzitve rendesen. Nalunk oda van furva a szekreny, a munkapad oda van szilikonozva, es aztan jott ra a sarkokban/eleknel szokasos muanyag takaro.

Ami remegni tudott az a mikrohullamu suto pleh doboza - amikor a nejem kb neki tolta, na az rezonalt rendesen ;)

FőDudu

(#11677) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Philips Lattego 5400-hoz akarok vízszűrőket venni. Eddig gyárit használtam, de most néztem, hogy valamivel olcsóbb lenne a Wessper. Nem gondolnám, hogy rosszabb lenne, de egy megerősítést vagy esetleg ajánlast másra szívesen fogadok, akár jó áras beszerzési forrásra is :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11678) mazsi70 válasza rizso (#11677) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]
Hasonló ár

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11679) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Nespresso kapszulás kávéfőzőről tervezek váltani automata kávéfőzőre. Elolvastam az összefoglalót, de nem vagyok sokkal beljebb.

Tudtok abban segíteni, mi a különbség pl. egy Saeco vagy egy Philips gép között?
Eddig amik szimpatikusak: DeLonghi 290.81/ Philips 3200.
Van szignifikáns különbség ezek a gépek között?

Köszi előre is.

(#11680) konzumpro válasza reflxx (#11679) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Delonghit könnyebb tisztán tartani. Jó lenne már ha a Philips fejlesztene egy kicsit.

(#11681) rayoliviero válasza atala (#11664) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvettük a gépet, de valamiért nagyon híg kávét főz. Mit ronthatunk el a beállításban?

(#11682) mazsi70 válasza rayoliviero (#11681) üzenetére


mazsi70
senior tag

Őrlés finomságot vidd le 4-ig vagy az alá (fokozatosan) .Kávé mennyiséget emeld .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#11683) z123456z válasza konzumpro (#11680) üzenetére


z123456z
őstag

Melyik részét? Mert a lattegonál egyszerűbbet elképzelni sem tudok. Bár igaz, hogy még sosem sikerült 10 mp alatt rendberakni.

(#11684) rayoliviero válasza mazsi70 (#11682) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen!

(#11685) konzumpro válasza z123456z (#11683) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A főzőegység részét mondjuk.

(#11686) Dr. Szilikát válasza rayoliviero (#11681) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Új gépnél, illetve az őrlési finomság módosítása vagy babcsere esetén, 4-5 főzési ciklusra lehet szükség, míg beállítja magának az őrlési mennyiséget, egy öntanuló folyamatban.

Ez látható lehet a zaccpogácsa állapotán is: ha szétfolyik, növelni kell az őrlemény mennyiségét. Ha túl vastag a korong (13 mm körül), abból visszább vehet. (Nem mintha a vastagságot mérné, csak a meghajtó motor áramát figyeli, ezáltal a szorulás / erő mértékét).

[ Szerkesztve ]

(#11687) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Egy Krups EA810870 gépnél lehet valahogy az őrlési finomságon állítani, valahogy úgy mint a Graef őrlőknél, hézagolók cseréjével?

(#11688) FőDudu válasza konzumpro (#11685) üzenetére


FőDudu
addikt

azt elobliteni 1 perc.
Utana kimegyek a kertbe, lecspatom a vizet rola (meglobalom, a tobbit elintezi a gravitacio) - aztan lehet rogton hasznalni.

Ennel gyorsabb lenne a Delonghi tisztitasa?

FőDudu

(#11689) konzumpro válasza FőDudu (#11688) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

:DD

(#11690) FőDudu válasza konzumpro (#11689) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem fogom torolgetni, rabizom a centrifugalis erore a maradek viz kicsapatasat. ;)
Epp eleg a havi takaritas - az valoban minimum fel ora az utan zsirzasssal es a kaveolaj oldo 15 perces procedurajaval. Legutobb 45 perc volt, mert alapos voltam (meg szurot is csereltem)

De hol van ez a reggeli orleshez kepest, amikor 200-250 kort kellett tekerni az orlon, hogy pont meglegyen az 1 Bialetti kotyogosba valo mennyiseg).....

Azota az orlo a polcon, bialetti is a kamraban pihen.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#11691) Dr. Szilikát válasza Zaji (#11687) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Csak le kell szerelni a gép tetejét, a beállító peremtárcsát levenni és néhány lyukkal odébb feltenni.

Ajánlatos megjegyezni az eredeti állapotot, amit újabbaknál egy gyári fehér festékjel mutat, régebbinél piros / zöld jelek.

(#11692) Zaji válasza Dr. Szilikát (#11691) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm.

(#11693) Lami66 válasza FőDudu (#11688) üzenetére


Lami66
őstag

Én az öblítés után a lombfújóval megfújom, az mindenhonnan kifújja a vizet.
(másik lombfújós ötlet: a robotporszívó szűrőkazettáját kifujatom vele, és olyan lesz mint újkorában. Nem kell cserélgetni, új szűrőt rendelgetni).

(#11694) z123456z válasza FőDudu (#11688) üzenetére


z123456z
őstag

Én is így csinálom. Zuhany, aztán rázás végül hajszárító, és mehet vissza. A gép belsejét tovább tart szépen áttörölgetni.
Attól még a delonghit lehet, hogy egyszerűbb, azt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#11695) konzumpro válasza FőDudu (#11690) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezen is majd a generatív AI segít majd, kitalálja mi a legoptimálisabb mechanika és felület. Addig meg szétszedés nélkül is tiszta a Jura és minimális lötyböléssel jó a DeLonghi. A Tchibo (Sencor) kicsit túltervezett, de az is már fejlettebb mint a Saeco/Philips. Nekem van egy továbbfejlesztett főzőegységem ami nem hagy tócsát maga alatt és nincs oldala, így könnyebb átmosni, de az egész főzőegység egy túlbonyolított, zegzugos antihigiénikus tervezés.

[ Szerkesztve ]

(#11696) FőDudu válasza Lami66 (#11693) üzenetére


FőDudu
addikt

En a Dyson porszivo hatso szurojet szoktam hajszaritoval megfujatni.
Amig nedves, addig nem engedi a legmagasabb teljesitmenyen hasznalni....

Termeszeetesen altalaban akkor van eldugulva, amikor en akarnam hasznalni - a tobbi csaladtag csak hasznalja es leteszi a gepet...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#11697) Grande Ale válasza konzumpro (#11695) üzenetére


Grande Ale
őstag

Teljesen igazad van. Nekünk is lattego van, utálom ezt a főzőgyseg tisztítást, katasztrófa. Cégnél de longhik vannak, teljesen más a főző egység, sokkal jobb.

(#11698) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

A LatteCrema Cool rendszert próbálta már valaki? Nézem, hogy a Riveliahoz most meg lehet venni külön upgradeként, viszont relatíve drágán, 4 pohárral árukapcsolásban adják...

(#11699) z123456z válasza Grande Ale (#11697) üzenetére


z123456z
őstag

Szerintem mindannyian utáljuk.

(#11700) mazsi70 válasza HThomas (#11698) üzenetére


mazsi70
senior tag

Más ízvilágot kapsz ,mert áztat és nem főz . ( Eletta Explore )

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.