Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qdak


qdak
addikt

Pár napja hazafele, esett az eső és már jócskán sötét volt. Amig nem jöttek szembe, addig még valahogy tudtam haladni, de ha jöttek szinte bevakultam, majd rájöttem, hogy a mögöttem jövő autónak messzebb világítanak a lámpái, mint az enyémek.
Ugy döntöttem, lámpafelujitás (polír), uj izzók (Osram) és ha már itt tartunk, készitek nappali fényt, hogy ne égjen a tompitott feleslegesen.
Majd készitek képeket, hogy alakul..
Remélem másokat is érdekel a téma.

Kis jog, aztán bele is vághatunk:

55/A.
§ (1) A gépkocsit fel szabad szerelni
két, menetirányban fényt kibocsátó nappali
menetjelzõ lámpával.
(2) A nappali menetjelzõ lámpa
csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

van tovább is, ha valaki akarja kiegészíti :)
Vágjunk bele, ki csinált már, mit érdemes venni?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2) qdak


qdak
addikt

na h ne csak a gondokrol legyne szó a kocsimmal 1 kis jokedv csinallo, elkeszultek a lampak:

elötte/utanna

többi kép szerelés közben stb...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3) Bibby


Bibby
addikt

Nem lett egy népszerű topik, de nekem lenne egy kapcsolódó kérdésem.

Gondolkodom egy ledes nappali menetjelző beszerzésén, de fogalmam sincs milyet nézzek. Melyik az amit már érdemes megvenni? Mert már 5000-től kezdődnek az árak, de gondolom az kb annyit is ér.
Egyáltalán megéri, vagy csak annak aki tényleg sokat használja az autót?

Ελευθερια η θανατος

(#4) degu válasza Bibby (#3) üzenetére


degu
senior tag

Most kaptam egy spamot,a nappali LED-es készülékről,ami alig fogyaszt,és 10 rugó.
Az uj?! EU szabájjal/törvénnyel próbálnak rábirni,hogy azonnal vegyek eggyet.
Eddig is volt olyan szabály,hogy lakott területen KÍVÜL kötelező volt a tompított fény használata.Változott ez?
Valóban most már a városban is kell a tompított fényt használni - nappal is? Vagy ez csak egy piár-fogás volt?
Állítólag jun.1-től ezért /IS/ büntet a...Fekete Sas! :O
P.S.aki tudja,hogy hogyan kell helyesen írni a *szabájjal* szót,az árulja el!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#5) Bibby válasza degu (#4) üzenetére


Bibby
addikt

Lakott területen belül továbbra sem kötelező a fény nappal. Lakotton kívül kötelező, de a tompítottat ki lehet váltani a nappali menetjelzővel (értelemszerűen csak nappal). Viszont a menetjelző működéséből adódik hogy az mindig világít, a gyújtással kapcsol be.

Ελευθερια η θανατος

(#6) vakondvok


vakondvok
tag

Itt egész részletesen leírják a jogi részeket, amúgy máshol még azt is olvastam, nem mindegy hogyan és hova helyezzük el. Úgy rémlik 25cm-nél magasabbra de 1 méternél ne magasabbra és egymástól 60cm-re kell, hogy legyenek.

(#7) LámaZ


LámaZ
addikt

Olvasd el ezt:
http://furdancs.reblog.hu/de-mi-az-a-nappali-menetfeny

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.