Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#451) yvsmad válasza yvsmad (#450) üzenetére


yvsmad
őstag

A konverterből kijövő eredmény könnyen ellenőrizhető: a wav fájlt lejátszva ha zúgás jön ki, akkor jó, ha maga a zene szólal meg, akkor az van, amit te gondoltál. Akkor valószínűleg másik szoftver kell az átalakításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#452) gyulank válasza yvsmad (#451) üzenetére


gyulank
addikt

Az valami borzasztó, hogy milyen meggyőződéssel beszélsz hülyeségeket. Minden digitális, így a PCM is, a dts, az exe, a bmp is. És ha megsütöm a kolbászt, akkor sültkolbász lesz belőle, nem nyerskolbász ami sült, de mégse, de sült is meg nem is. Ha akármit átkonvertálok akármibe, majd megnyitom, nem zúgást fogok hallani, hacsak nem zúgás volt eredetileg is. Én nem mondtam, és semmi érdekeset nem találok benne, sőt egyértelmű, hogy ha dts-t küldesz arra ami felismeri, az felismeri. Maga a lemez létrehozásáról van szó.

Hogy hozz létre egy újat! Mittomén, fogj egy zenét, mondjuk TFM AT-al konvertáld át olyan dts-re amiről beszéltél, 6csatorna 192kHz 24 bit nehéz lenne, de valamilyen bitrátával!
És akkor ez a kiindulási pont, megvan a 6 csatornás dts fájlod.
Ha ezt átkonvertálod 16 vagy 24 bites wav-be, akkor megszűnik dts lenni, ha ac3-ba vagy akármibe, akkor is.
És a wav, mint a dts, az ac3, az mp3 nem zúgás, hanem szól. Ha te eddig azért akartál konvertálni, hogy zúgássá változtasd, akkor el kell szomorítsalak. A gépen mégis szerinted mi nem játszik le 6 csatornás hangfájlt? És ha nem zúgás lesz akkor szar a konvertáló? Akkor lenne szar, ha nem a zenét adná vissza.

De ha csinálnád akkor nem kéne magyaráznom. Ha be akartál volna húzni egy dts-t a néróba akkor tudnád amit két napja többször hiába írtam. Mivel 24 bit 48kHz-es CD-t ki tudott írni, olyan gyorsan, hogy biztos nem konvertálta át 16 bit 44,1kHz-re, nem tartom kizártnak, hogy ki lehet írni, de a 192kHz-es fájlt csendként ismeri fel, és leírtam ezt is, hogy felfogd, hogy az írás előtt nem jelenik meg a hullámforma se annál, amiről szó volt, és ezért írt ki csendet, de nem fogtad fel.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#453) ivógéptanács válasza gyulank (#452) üzenetére


ivógéptanács
tag

Ez sem segít ?

itt egy quadrofon hanglemezről csinált dts képfájlt a versenyző (amit már ugye egyszerű kiírni):

Herbie Hancock - Headhunters 5.1 Surround from SQ qu

Tracks:
1 - Chameleon
2 - Watermelon Man
3 - Sly
4 - Vein Melter
-----------------------
5 - Chameleon ('83 dance remix b-side Autodrive 12" ) THIS TRACK IS NON QUAD, BUT IS 5.1 MIX

Release Date 1973
Columbia Quadraphonic SQ 32731

This is my first SQ quad mix. SQ differs from cd-4 (quadradisc) as it is not a true quad mix, but more of a pingpong effect of the four channels.
The sound is still better than the original stereo release. I know there is an SACD version of this, but I am unsure if it is a surround mix.

This conversion does have a few low frequency rumbles. These were mainly caused by removal of surface noise. Overall a good sound and conversion.

I have two more quad lps by Herbie Hancock in the works.

Equipment used:
*JVC linear turntable
*Sanyo 4 Channel Decoder - Amplifier
*M-Audio Delta 66 Professional 6-In/6-Out Audio sound card
*Adobe Audition 1.5
*SurCode CD Pro DTS
*Nero Burning Rom

Professionally cleaned vinyl lp treated with LAST Record Preservative.
32 bit recording

Size: 575.40 MB

(#454) gyulank válasza ivógéptanács (#453) üzenetére


gyulank
addikt

És ezt most mire fel? Miben segít egy képfájl a kiírásban? Nem volt kérdés, hogy CD képet hogy kell kiírni. A kérdés, hogy DTS fájlból hogy kell.?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#455) ivógéptanács válasza gyulank (#454) üzenetére


ivógéptanács
tag

a vastagon szedett részben látható milyen progikat használt hozzá

(#456) gyulank válasza ivógéptanács (#455) üzenetére


gyulank
addikt

És abból mi a francot tudok meg? Nem kérdés, hogy hogy csinált 5.1-et a sorrundból, meg az se derülne ki abból, hogy mit használt hozzá. Jó mi? Sütőt használtam hozzá. :)

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#457) ivógéptanács válasza gyulank (#456) üzenetére


ivógéptanács
tag

a kérdés hogy valójában mit akarsz megtudni, mert már a tököm sem tudja vaze :N

(#459) ivógéptanács válasza gyulank (#458) üzenetére


ivógéptanács
tag

figyelj az élet olyan szép (tud lenni, ha akar), a f@sznak foglalkozol ilyen hülyeségekkel :))

(#460) gyulank válasza ivógéptanács (#459) üzenetére


gyulank
addikt

Merazigazatazigazatakarom. ;)

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#461) ivógéptanács válasza gyulank (#460) üzenetére


ivógéptanács
tag

na most komolyan :), az igazi soha nem jön el, de ha mégis akkor keresel (és találsz) 24/96 or 192 anyagot és durrog a cerka :C

az írás meghalt, béke poraira, minden cuccom megvolt ami kellett a jó minőségű másolatokhoz, élveztem, de ez már a múlt, és bocs hogy pont ebben a topikban írom :)

[ Szerkesztve ]

(#462) gyulank válasza ivógéptanács (#461) üzenetére


gyulank
addikt

Nos, én nem tudok jó tárolót. Sérülhet CD-n, pendrive-on, HDD-n, felhőn is. Tehát az, hogy ilyen lazán vagy, csak azt jelenti, hogy nincs vesztenivalód, vagy még nem sérült fontos fájlod, vagy nem ment tönkre a HDD-d, vagy pendrive-od, vagy egyszerűen nem félsz tőle. Sokan meg használnak CD lejátszót, és ha jobb minőségű hang is ráfér, és minimum CD minőségbe működik mindenen, az nem rossz. De valamin tudni kéne 24 bitesként lejátszani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#463) ivógéptanács válasza gyulank (#462) üzenetére


ivógéptanács
tag

én úgy csináltam hogy - ezekkel a félelmekkel persze -, 2TB hdd amit hallgatok, ez mentve másik vinyóra ami fiókban figyel, de talán pár évig jó vagyok, és mind ez sokkal jobb hang mint cd vagy dts vagy akár bakelit (ha csak nincs valami 1 milkós lemezjátszód).

[ Szerkesztve ]

(#464) gyulank válasza ivógéptanács (#463) üzenetére


gyulank
addikt

Én eddig se akartam DTS lemezt írni. Én csak reagáltam a hülyeségre amit állítottak, hogy úgy nem lehet. Biztos lehet valahogy, de nem úgy. A 24 bites sem azért érdekel, mert én AudioCD-ként akarom kimenteni a zenéimet, mert ahhoz át kéne konvertálnom, meg vennem CD-ket. De egy-két CD-t lehet írok, és ha mondjuk 24 biten vettem fel, és ezt ki lehet írni olyan formátumban, hogy a sima lejátszó is lejátssza, meg valamivel 24 bitesen is meg lehet hallgatni, az tök jó. Bár ugye a 192kHz-et nem vette be a Nero gyomra. De érted, mégis több infó van a CD-n, és simán is lejátszható, csak tudás hiányában csak simán játszható le. :D

Én múltkor amúgy tényleg utánanéztem ennek, hogy min lenne jobb tárolni, legalábbis itt.
De kihalt topik, nem kaptam választ a kérdésemre. Tudod, én arra gondoltam, hogy olcsó legyen, meg univerzális, meg strapabíró, meg kis fogyasztású, akkor pendrive-ra gondolok. Jó, nem olcsó, egy írható lemezhez, de egy HDD-hez az. Olyan HDD-hez, amit hurcolászhatok, és bármikor rádughatok egy lejátszóra.
De állítólag lehet, hogy 10 év fiókban töltött idő alatt lehet, nem olvasható be minden adat maradéktalanul.
Pedig mondjuk USB már elég sok eszközön van, így használhatóbb, mint mondjuk egy DVD, vagy BD lemez, amire ráférne. Szóval, ha nem tűnne el az adat a fióktól, akkor a
PD-t tartom alternatívának.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#465) yvsmad válasza gyulank (#452) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha a 6ch dts-t átkonvetálod PCM-be, akkor szerinted mit kapsz, hány csatornával, milyen felbontással?
Azt hogy fogja neked egy sztereó CD játszó lejátszani? Nem érzed, hogy valami nem stimmel a magyarázatodban?
Itt van a dts CD-m hallgatom az lejátszó analóg kimenetén és zúgást hallok. Ha leírod 100x, hogy olyan nem lehet, akkor is csak zúgás lesz, mert a CD lejátszóban nincs dts dekóder.
Viszont ha a digi kimenetét rákötöm egy AV erősítőre, akkor megszólal a 6ch zene.
Akkor erre adj természettudományos magyarázatot!

[ Szerkesztve ]

(#466) gyulank válasza yvsmad (#465) üzenetére


gyulank
addikt

Még mindig csak a semmit ismétled. Vergődsz megint olyanokra amiket a büdös életbe nem tudsz bemásolni, hogy mire írtad, és ugyanúgy értelmetlen hülyeségeket írsz. Az a baj, hogy nem fogod fel, hogy tényeken vitázol. És semmi értelmeset nem mondasz. Ha milliárdszor elismétled, akkor se cáfolsz meg semmit amit írtam. És nem válaszolsz semmire, amit kérdeztem. Olyanokra válaszolsz csak, amit nem kérdeztem. Olyanokra reagálsz, amiket nem írtam. :W

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#467) yvsmad válasza gyulank (#466) üzenetére


yvsmad
őstag

Te még eddig semmilyen tényt nem írtál, csak ellenkezést. Olyat csak te írtál, hogy mit hogy nem lehet.
A tények itt vannak nálam, és működik a dts CD úgy, ahogy leírtam. Megcáfolni te próbálod a tényeket, de folyamatosan. Viszont eddig még egyetlen kérdésre sem tudtál válaszolni. Sőt, meg sem próbáltál, csak félrebeszélsz folyamatosan.
Akkor ne is írj semmit, csak magadnak válaszold meg:
Mit vársz a Nerotól, mit írjon ki a dts anyagból egy audio CD lemezre?
Annyit segítek, hogy az tiszta audio CD formátum tömörítetlen, 1 vagy 2 csatornás PCM jel formájában hangfrekvenciás anyagot tárol, semmi mást. Nem tárol adatot, játékot, videót, képet vagy sokcsatornás tömörített hangot. Csakis és kizárólag tömörítetlen és emberi füllel hallható audio információt.
Akkor mégis mit kellene a Neronak csinálnia a kódolt és tömörített dts fájljaiddal?

[ Szerkesztve ]

(#468) yvsmad válasza yvsmad (#467) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerinted miért hallok zúgást az asztali CD lejátszó analóg kimenetéről, ha dts CD-t hallgatok?
1. tényleg ez van kiírva a lemezre,
2. rossz a lejátszóm,
3. a hülyeségeidtől felment a vérnyomásom 250/135-re,
4. túl közel ülök egy dízel aggregátorhoz,
...de akkor miért szól rendesen AV erősítőn keresztül???

[ Szerkesztve ]

(#469) gyulank válasza yvsmad (#468) üzenetére


gyulank
addikt

:)) Még most se csináltál lemezképet, csak beszélsz. :))

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#470) yvsmad válasza gyulank (#469) üzenetére


yvsmad
őstag

Én miért csináljak lemezképet? Ott volt ivógéptanács linkjében, amire azt írtad, hogy miben segít az neked... ha nem kell a lemezképfájl, akkor én minek csináljak bármit is?
Újabb két kérdés volt amire meg sem próbáltál válaszolni.
Úgy látom, hogy neked fontosabb a saját "igazad" megvédése, mint a lemezírási problémád megoldása.
Akkor viszont nem tudok segíteni, amíg a saját elméletedtől el nem szakadsz, addig nem lesz dts CD-d soha.

[ Szerkesztve ]

(#471) gyulank válasza yvsmad (#470) üzenetére


gyulank
addikt

:)) Eddig még semmi se jutott el hozzád amit írtam, bárhányszor tettem. Egyszer se reagáltál még arra amit írtam, csak arra, amit nem írtam, csak a fejedben mondták valami hangok, és rém fogod. Konkrétan leírtam mit csinálj, és miből! Azt írtam, azt csináld ahogy szerinted kell. Csinálj úgy egyet! De nem tudsz csak magyarázod a semmit, a hülyeséget, meg mellébeszélsz, és azért mert sokszor leírod, hogy én beszélek mellé, el is hiszed, hogy nem te. :DD Tőlem CD-t is írhatsz, csak gondoltam gyorsabb a CD-kép, meg nem fogyassza a rétegeket. De nem gyorsabb, mert csak beszélsz.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#472) yvsmad válasza gyulank (#471) üzenetére


yvsmad
őstag

Bocs, de nem emlékszem, hogy nekem mit kellene csinálnom ahhoz, hogy neked dts CD-d legyen.
Ha lemezkép kell, a net tele van velük. Ott van ivógéptanács linkjében is. Még válogathatsz is a zenei stílusok között. Válassz ki egy-kettőt, töltsd le és nézd meg, hogy mit tartalmaznak. Ne másra várj a saját problémád megoldásában.
Az elmúlt napokban már 100 dolgot kipróbálhattál volna, de te nem csináltál semmit, csak ellenkeztél.
Most itt az ideje, hogy csinálj is valamit a saját érdekedben. Tölts le lemezképfájlt, mountold ki, játszd le, írd ki CD-RW-re, stb. Többet érsz vele, mint 100 hozzászólással.
Kiváncsian várom a tapasztalataidat.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#473) gyulank válasza yvsmad (#472) üzenetére


gyulank
addikt

Ritka az ennyire értetlen ember mint te. :C

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#474) yvsmad válasza gyulank (#473) üzenetére


yvsmad
őstag

Valójában a 'dts CD' egy lemezhez kötött formátum. PC-n szerintem jobban járnál egy olyan lejátszó programmal, ami ismeri a .dts fájltípust. Az audio CD anyagot (akár képfájlból kimountolva is) a PC audio CD-nek fogja látni és úgy is fogja lejátszani, soha nem fogsz dts hangot visszakapni belőle. Ezzel a trükkel csak az asztali készülékeket lehet/kell átverni. Guglizz rá: .dts player. Megspórolhatsz vele mindenféle átalakítást meg képfájl készítést.

[ Szerkesztve ]

(#475) gyulank válasza yvsmad (#474) üzenetére


gyulank
addikt

Mi lenne, ha egyszer nem mellé beszélnél? Te mindenbe bele kavarodsz amit írok, mert mindenbe belemagyarázod a baromságaidat. Ezt a rohadt CD képet is megmagyarázod, hogy nem azért írtam, hogy ne kelljen elbsznod rá CD-t, hanem mert arról a CD-ről kell csinálnod amiről egy hete ismételgeted, hogy neked vaaaan. Egyszer se írtam, hogy a meglévőről csinálj képet, te írogattad ezt, és úgy írod, mintha én írtam volna.
Engem nem érdekel CD kép b+! Engem az érdekel, hogy úgy nem lehet csinálni, ahogy írtad. Ennyi. És az a baj, hogy téged nem érdekel, hogy nem lehet, nem is csinálsz, nehogy rájöjj, hogy nem is tudsz úgy. De akkor mi a francért írod a semmit? Amit senki nem kérdez, senkit nem érdekel?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#476) yvsmad válasza gyulank (#475) üzenetére


yvsmad
őstag

Felejtsd el a CD írást meg a CD-képet is, nincs rá semmi szükséged, ha úgyis csak PC-n akarod lejátszani.
Szerezz egy lejátszó programot, ami le tudja neked játszni a .dts fájlokat. Esetleg még dts codecre lesz szükséged, ha nincs fent a gépeden.
A többi mind felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#477) gyulank válasza yvsmad (#476) üzenetére


gyulank
addikt

Neked begépelni egy karaktert, az felesleges.

:))

Nekem semmire sincs szükségem azóta se. Én az első hozzászólásom óta nem váltottam témát, én még mindig a DTS CD létrehozásának módját vitatom, amit te azóta se cáfoltál meg bizonyítottan.
Ellenben megint elkezded a semmit, a hülyeséget írni úgy állítva be a dolgokat, mintha én beszélnék másról. Mikor unod már meg?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#478) yvsmad válasza gyulank (#477) üzenetére


yvsmad
őstag

Oké, akkor kezdjük elölről.
1. kérdés: Mit akarsz csinálni a dts fájljaiddal?
2. kérdés: Mivel akarod lejátszani a kapott eredményt?

[ Szerkesztve ]

(#479) gyulank válasza yvsmad (#478) üzenetére


gyulank
addikt

Nem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#480) yvsmad válasza gyulank (#479) üzenetére


yvsmad
őstag

Letöltöttem egy albumot .dts fájlok formájában.
Behúztam Neroban audio CD-be, amit szerinted nem lehet.
Most írom ki CD-RW lemezre.
A lenti képekre kattintva kinagyíthatod azokat.
Szeretnél további képeket? Mi legyen rajtuk?

[ Szerkesztve ]

(#481) yvsmad válasza yvsmad (#480) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha egy .dts fájlra 2x rákattintasz, akkor mi indul el nálad és mit hallasz?
Ha semmit, akkor dts codec problémád lehet.

(#482) gyulank válasza yvsmad (#480) üzenetére


gyulank
addikt

Mondjuk legyen rajtuk, hogy milyen formátumba vannak! Mert, hogy nem olyanba, amilyet írtál, az biztos. Tuti nem 192kHz, meg nem 24 bit. Nekem 6csatorna 48kHz 768kbps-os dts-nél dobta ezt, mint mondtam egy hete máá.
ESZTETE

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#483) gyulank válasza yvsmad (#481) üzenetére


gyulank
addikt

Másold már be miről beszélsz! Ismét erre kérlek! Ha szerinted én vagyok skizofrén emlékezni képtelen hülye, akkor másold be, hol írtam arról, hogy nem tudok dts-fájlt lejátszani? Mi a franc nem tud? És ha nem lenne ami lejátssza a dts-t, akkor se lenne semmi köze a témához.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#484) yvsmad válasza gyulank (#483) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem te írtad, én vettem észre a saját gépemen, hogy elindul a media player, de nincs hang. Utána letöltöttem egy codec csomagot a media playerre és most már van hangja. Ezért kérdeztem, hogy nálad hogy van ez.
Viszont a Nero nem a media player codec csomagját használja, hanem saját szűrőt és nem tudom, hogy milyen codecet. Szóval ezzel a dolog még nincs megoldva. Ha a Nero átkonvertálja magának a 6ch dts-t mondjuk 6ch wav-ba, akkor használhatatlan anyagot ír ki a lemezre is.
Ezért is írtam, hogy nincs is szükséged a Nerora ha közvetlenül le tudod játszani PC-n a .dts fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#485) gyulank válasza yvsmad (#484) üzenetére


gyulank
addikt

És mi az, hogy ha átkonvertálja? Megint másról beszélsz. Nem mondtad meg, hogy milyen dts-t húztál be...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#486) yvsmad válasza gyulank (#485) üzenetére


yvsmad
őstag

Mindjárt megnézem.

(#487) yvsmad válasza yvsmad (#486) üzenetére


yvsmad
őstag

6ch, 44,1 kHz / 16 bit. Ez valami tákolt cucc lehet, mert minimum 48 kHz szokott lenni a dts anyag.
Lehet, hogy másikat kellene letöltenem, ami olyan, mint a tied.
Keresek mást.

[ Szerkesztve ]

(#488) yvsmad válasza yvsmad (#487) üzenetére


yvsmad
őstag

Ilyet találtam, most jön le: DTS5.1-48kHz/1510Kbps
Ez is .dts fájlokból áll.
Egyébként a legtöbb dts CD lemezképfájlként van feltöltve, hogy ne kelljen szenvedni a kiírással, a többinek a nagy része meg sima CD lemezről van felkonvertálva, ami enyhén szólva átverésnek tűnik. Az olyan mind 44,1 kHz-es.

[ Szerkesztve ]

(#489) yvsmad válasza yvsmad (#488) üzenetére


yvsmad
őstag

A 48kHz-es dts nekem sem megy át.
Közben rákerestem a Guglin és ott is azt találtam, hogy csak a 44,1 khz-es dts fájlok írhatók ki audio CD formátumban (mondjuk ez érthető is). Tehát a 48 kHz-es anyagot valahogy le kell konvertálni 44,1 kHz-re, hogy audio CD lehessen belőle, másképp nem megy.
A 48 kHz-es vagy nagyobb mintavételi frekvenciájú .dts fájlok DVD-A vagy SACD lemezről származhatnak, esetleg quadrofon analóg forrásból, de ott már bűvészkedéssel. Ez így viszont nem írható ki közvetlenül audio CD-re, csak ha lebutítjuk, de akkor veszítünk a minőségéből is, úgyhogy tök felesleges dts CD-t csinálni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#490) gyulank válasza yvsmad (#489) üzenetére


gyulank
addikt

Nahát, végre beláttad, amit egy hete írtam. :R
Mondjuk az a 16 bit sántít, mert a dts nem pcm.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#491) yvsmad válasza gyulank (#490) üzenetére


yvsmad
őstag

A fene se tudta, hogy a dts fájlok is különbözőek és az egyiket viszi a Nero, a másikat meg nem.
Nekem arra volt jó, hogy többet ne akarjak dts CD-t írni, mert vagy házilag felmasterelt sima CD, vagy lebutított DVD-A/SACD/stb. Egyik lehetőség sem tölt el nagy lelkesedéssel.

(#492) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Másolnék pár cd-t az autóba, de az (elvileg) csak gyári lemezt hajlandó megenni.
Valóságban simán olvassa a régen megírt (15+ éve!) cdket. De ezeket az új vékony lemezeket (kb mind ami most kapható) már nem igazán. Van valami tuti lemez anyag, ami hasonlít a régi "kék" TDK, sárga Ricoh lemezekre?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#493) yvsmad válasza oncsi (#492) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen lemezeket próbáltál és milyen sebességgel írtad?

(#494) oncsi válasza yvsmad (#493) üzenetére


oncsi
őstag

Főleg Verbatime-ot, Maxel-t, és TDK-t. Leginkább Innen próbáltam. De úgy látom, hogy ez nem gyártó függő. Inkább úgy mondanám, hogy ezeken a mostani lemezeken szinte nem is látszik szabad szemmel az, hogy írott e, vagy sem. A régieken viszont élesen látszik az írás nyoma. 5-6 éve sok Philips-et írtam, de azok ma már egyáltalán nem olvashatóak. Az írási sebesség sem befolyásolja igazán. Próbáltam több íróval, 4-8X sebességen (újabb írók nem is tudnak lassabban). A legjobb talán a Yamaha 1-2-4X íróval írott régi kék TDK lemez.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#495) yvsmad válasza oncsi (#494) üzenetére


yvsmad
őstag

Próbaképpen vegyél egy drága audio CD-R lemezt és írd meg 4x sebességgel.
Lehet Maxell, Fuji, Verba, Philips, mindegy.
Azokat lassú (1-4x) írásra fejlesztették ki, amiben hasonlítanak a régi CD-R-ekre, nem úgy, mint az olcsó adatlemezek (8-52x).

[ Szerkesztve ]

(#496) oncsi válasza yvsmad (#495) üzenetére


oncsi
őstag

Szia. A Linken, az Audio CD-ket mutattam, természetesen azokon is próbáltam. De olvasd el a linket (vagyis az audio CD-k)-hez mellékelt leírásokat.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#497) yvsmad válasza oncsi (#496) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor nem tudom. A TDK valójában Imation (megvette a márkanevet), már Indiában készül, az felejtős, de pl. a Verbatim Music-ot 4x sebességgel írva jónak kell lenni a felvételnek. Még az írót megkérdezhetném, de extrém rossznak kell lennie ahhoz, hogy az legyen az ok.

(#498) oncsi válasza yvsmad (#497) üzenetére


oncsi
őstag

Töb íróm is van.
Amivel nem megy: Asus, Pextor, NEC DVD író, meg több kb az utóbbi 5-8 évből.
Áltatallában az ujabb DVD írók. Viszont egy LiteOn-al volt pár eredmény ami ment.
A régi Yamaha (max 4X-es írást tud) azzal írok most, de nem ismeri a mai lemez kodokaz, így 1X-es! Sebességen ír. Viszont mindig jó, de csak pár hétig-hónapig. Utánna nem nagyon játsza le.
Van még Teac scsi íróm egy régl PII-es gépben. Az már egyáltalán nem írja ezeket az új lemezeket. De a pár még meglévő üres TDK-t arra tartogatom. Azokat mind lejátsza az autom cd-je, pedig van amelyiket már 15+ éve írtam. És olyan Ricoh lemezt is utóljára 5-éve vettem ami tökéletes volt. Azota sajnos az sem kapható.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#499) yvsmad válasza oncsi (#498) üzenetére


yvsmad
őstag

Ilyen Ricoh: [link]?

(#500) oncsi válasza yvsmad (#499) üzenetére


oncsi
őstag

Nem tudom. Egyesével vettem (normál tokos) hátvégén készítek pár képet a CDk -ről.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.