Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#501) yvsmad válasza oncsi (#500) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha ilyen Ricoh érdekel, meg tudom kérdezni, hogy van-e még belőle eladó.

[ Szerkesztve ]

(#502) yvsmad válasza oncsi (#498) üzenetére


yvsmad
őstag

Azt megfigyelted már, hogy a jól olvasható lemezek 74 vagy 80 percesek-e?
Ismertem olyan írót, amelyik csak a 74 perces (650 MB) lemezeket tudta jól megírni. Olvasó is lehet kényes erre.
Ezekben ritkább a spirál, oldalra nagyobb land-ek vannak a pitek között, így az olvashatóságuk is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#503) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok ma 2015-ben milyen programmal, és hogyan írunk audio cd-t ?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#504) ivógéptanács válasza trufa12 (#503) üzenetére


ivógéptanács
tag

Sehogy, a cuccost simán másoljuk a vinyóra & ssd-re & penre :)) ,
de ha mégis akkor, ImgBurn kicsi egyszerű és az írás rendben van, ha a legjobbat akarod akkor Plextor Premium cd író és a saját Plextools nevű progija, de ha a legeslegjobbat akarod , asztali Philips CDR 950, itt viszont csak CD-ről tudsz írni, fájlból nem.

(#505) trufa12 válasza ivógéptanács (#504) üzenetére


trufa12
addikt

Értem és köszönöm.

A progit használom akkor :) a többit asszem kihagyom. Jó lesz ott a régi oldschool lg író is.

2-4x-en

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#506) johnywalker


johnywalker
őstag

Vinyl ripeket, 24bit természetesen, 96,0 KHz mintavételezéssel - ha kiírom Ez CD Audio Converter programmal Audio Cd-ként akkor romlik a minősége?Tehát 16 bites Audio Cd lesz vagy marad 24 bites Sacd?Mert ha belehúzom a fájlokat azonnal írja, semmi konverziót nem csinál szerintem.

(#507) johnywalker


johnywalker
őstag

Jah még annyi hogy a lejátszása Sacd képes Pio BD-n lenne, Hdmi-n menne az erősítőbe.

(#508) yvsmad válasza johnywalker (#506) üzenetére


yvsmad
őstag

Az audio CD formátum nem ismeri a 96 kHz/24 bit-et, tehát romlik.
Dts CD-t, SACD-t, DVD-A-t vagy hasonló, nagyobb felbontású formátumot kellene írnod.
Ha MP3-akat húznál be, azt is írná egyből.
Egyébként mi a forrásod? Miért írod azt, hogy SACD?

[ Szerkesztve ]

(#509) johnywalker válasza yvsmad (#508) üzenetére


johnywalker
őstag

Bakelitről digitalizált 24bites Flac a forrás.SaCD-be mivel tudom írni?

[ Szerkesztve ]

(#510) yvsmad válasza johnywalker (#509) üzenetére


yvsmad
őstag

A neten kereshetsz rá szoftvert. Én kerestem, de csak DVD-A-ra konvertálást találtam (a Pio ezt is lejátssza).
Mivel nem használtam, nem ismerem, ajánlani sem tudom egyiket sem. Ki kell próbálni.

(#511) johnywalker válasza yvsmad (#510) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszönöm, hogy utánanéztél!Közben én is kicsit próbáltam megvilágosodni.Az Sacd-hez speciális kétrétegű lemez kell, amit sztem beszerezni is nehéz.S aztán még ott van, hogy ezt milyen vas illetve szoftver tudja írni.Szóval mezei halandónak tényleg marad a Dvd-A.

(#512) yvsmad válasza johnywalker (#511) üzenetére


yvsmad
őstag

SACD-R lemezeket eddig csak egyrétegűre írtam. Bármelyik megbízható DVD író megírja. Szoftvernek meg a Nero Burning ROM mindent visz, ami DVD alapanyagra megy. De a DVD-A sem rossz egyébként, elvileg a frekvenciamenete 100.000 Hz-ig megy, nincs hozzá audio lánc, ami ennél többet tud (99,99% meg sem közelíti).

[ Szerkesztve ]

(#513) flash-


flash-
veterán

emberek egy kérdés lenne:

ha egy exact audio copy-val készitett flac log fájljában az alábbi van az azt jelenti hogy 320-as mp3-ból készült a flac?

Exact Audio Copy V1.0 beta 3 from 29. August 2011

EAC extraction logfile from 30. May 2015, 18:05

Circus Maximus / Nine

Used drive : SlimtypeDVD A DS8A5SH Adapter: 0 ID: 0

Read mode : Secure
Utilize accurate stream : Yes
Defeat audio cache : Yes
Make use of C2 pointers : No

Read offset correction : 6
Overread into Lead-In and Lead-Out : No
Fill up missing offset samples with silence : Yes
Delete leading and trailing silent blocks : No
Null samples used in CRC calculations : Yes
Used interface : Installed external ASPI interface

Used output format : User Defined Encoder
Selected bitrate : 320 kBit/s
Quality : High
Add ID3 tag : No
Command line compressor : C:\Program Files (x86)\Exact Audio Copy\Flac\flac.exe
Additional command line options : -V -8 -T "Date=%year%" -T "Genre=%genre%" %source%

TOC of the extracted CD

Track | Start | Length | Start sector | End sector
---------------------------------------------------------
1 | 0:00.00 | 1:15.57 | 0 | 5681
2 | 1:15.57 | 10:11.40 | 5682 | 51546
3 | 11:27.22 | 4:01.59 | 51547 | 69680
4 | 15:29.06 | 5:00.38 | 69681 | 92218
5 | 20:29.44 | 4:59.29 | 92219 | 114672
6 | 25:28.73 | 4:20.16 | 114673 | 134188
7 | 29:49.14 | 4:51.51 | 134189 | 156064
8 | 34:40.65 | 4:00.13 | 156065 | 174077
9 | 38:41.03 | 8:47.62 | 174078 | 213664
10 | 47:28.65 | 9:59.34 | 213665 | 258623
11 | 57:28.24 | 5:22.00 | 258624 | 282773
12 | 62:50.24 | 5:33.47 | 282774 | 307795

Range status and errors

Selected range

Filename D:\My Music\Circus Maximus - Japanese Lossless Discography\Circus Maximus - 2012 Nine\Circus Maximus - Nine.wav

Peak level 100.0 %
Extraction speed 4.9 X
Range quality 100.0 %
Test CRC 5126CCF2
Copy CRC 5126CCF2
Copy OK

No errors occurred

AccurateRip summary

Track 1 accurately ripped (confidence 4) [F1B4490E] (AR v2)
Track 2 accurately ripped (confidence 4) [B530F792] (AR v2)
Track 3 accurately ripped (confidence 4) [49BAE29D] (AR v2)
Track 4 accurately ripped (confidence 4) [42EA02F0] (AR v2)
Track 5 accurately ripped (confidence 4) [7C748AEE] (AR v2)
Track 6 accurately ripped (confidence 4) [599A6F2C] (AR v2)
Track 7 accurately ripped (confidence 4) [5A7583A0] (AR v2)
Track 8 accurately ripped (confidence 4) [7F7A750B] (AR v2)
Track 9 accurately ripped (confidence 4) [A4C379B4] (AR v2)
Track 10 accurately ripped (confidence 4) [95A412BF] (AR v2)
Track 11 accurately ripped (confidence 4) [35BD7995] (AR v2)
Track 12 accurately ripped (confidence 3) [FFE98EB4] (AR v2)

All tracks accurately ripped

End of status report

==== Log checksum F063695EE71D767E969D5C992DAA1CFB673A7405474508E7A8D7739BEC7D6FAE ====

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#514) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!
Flac zenéket melyik progival tudom kiírni audio cd formátumba?

(#515) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Sajnos befürödtem egy WAV fájlokból történő válogatás Audio CD gyártásával, eredeti lemezekről. EAC-kal grab-eltem be a hanganyagot WAV-ba, utána mezei íróval, mezei programmal írtam mezei lemezre... de nem lett az igaz. :(

Szeretném megkérdezni, hogy van-e minőségvesztés nélküli eljárás, mire kell odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#516) Lite válasza neilszab (#515) üzenetére


Lite
őstag

Ez engem is érdekelne...

(#517) Lite válasza yvsmad (#512) üzenetére


Lite
őstag

Az ördögtől való ötlet, hogy a 96/24-es wav file-okat egyszerűen adatként kiírja az ember dvd-re és ha a lejátszója támogatja, úgy hallgatja?

(#518) Tomacko válasza neilszab (#515) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ezekkel a feltételekkel , ne csodálkozz azon, hogy silány rossz minőségű lemez lett a végeredmény. Az audió lemez írása is bármilyen meglepő eléggé sok összetevős dolog. Annó mikor belevágtam én is sok mindenen meglepődtem. Ami cikket linkeltél a HIFI fórumban, azon pedig semmi agyfasz növelő baromság nincs leszámítva a végén a babzsákot vagy mit :DD Rendes zenei cd írásánál nagyon nagy befolyással bír a kapott hangra, hogy milyen eszközzel készült a lemez (talán ez a legfontosabb), aztán hatalmas tényező hányadot foglal még a lemez amire készül (szerintem a második ez), harmadik dolog pedig (nálam ez a maradék hányad összevonva), szoftver amivel a műveletet végzed, illetve az olvasási és írási sebességek választása. Ez utóbbi általában mindig a legalacsonyabb sebesség választásával hozza a legjobb eredményt, nem beszélve arról, hogy nagyon sok lejátszó egyszerűen nem is képes elindítani a 4x vagy 8x sebességnél gyorsabban írt lemezeket. Én ezen dolgok miértjébe anno nem nagyon mélyültem el, de arra még emlékszem, hogy egyik fő probléma a hibajavító funkció jó, vagy nem megfelelő működése, minél gyorsabb sebességgel olvasol-írsz, annál többet tud téveszteni a lézer egység, annál többet kell dolgozzon a hibajavító......... Én ha ma kezdenék ehez hozzá, egészen biztosan egy külső egységgel saját külső táppal rendelkező csak CD írásra alkalmas eszközzel tenném. A DVD bigyókat inkább nem minősíteném ha nem baj :DD

ui: azt el is felejtettem, hogy az sem mindegy hogy a műveletek végrehajtására milyen módokat választunk

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#519) neilszab válasza Tomacko (#518) üzenetére


neilszab
őstag

Számomra az a meglepő az egészben, hogy a CD olvasók ilyen elképesztő módon kényesek a lemez felületére és gyakorlatilag képtelenek róla hibamentesen leolvasni az adatot. Legalábbis ez derül ki a linkelt cikkből, hogy még "babzsákkal" sem lehet úgy megírni egy CD-ét, hogy az hiba nélkül olvasható legyen.

Ez számomra a technológia teljes csődjét jelenti. :W Javítson ki valaki ha hülyeséget írnék, de ha jól értem, minden nemű változás a hangképben azért következik be, mert az olvasó nem tudja 100%-osan kiolvasni a bit-eket a lemezről és ezért a hibajavító algoritmusait "halljuk", ami miatt másként szól. Míg ha adatként olvasnánk ki, az 100%-ban ugyan olyan mint az eredeti. Jól értem?

Ömlengés ON

És ez az amitől "agyfaszt" kapok, mert ez így minden csak nem digitális technológia. Milyen szabvány az olyan, ami nem képes tárolni és közvetíteni az általa meghatározott feltételek szerint egységnyi idő alatt a egységi adatmennyiséget? Az USB, HDMI és egyéb kábeleken is ezen vagyok "kiborulva", hogy tényleg 20-40-80 ezer Ft-os kábeleket kell venni , ahhoz hogy ne vesszen el adat az átadás során? Milyen szabvány az ilyen, hogy lehet ilyet kiadni? :F

Pont az a digitális technológia lényege, hogy bármikor másolható, reprodukálható és minden bitre pontosan megegyezik a forrással. Átmásolok USB kábelen több gigát pár másodpercet alatt bithelyesen, de tized akkora méretű sztereó audio jel már nem tud átjönni elkószáló bitek nélkül? :(

Ömlengés OFF

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#520) kisboxi


kisboxi
tag

Emberek! Azért abba törődjünk bele, hogy az otthon megírt lemezek SOHA nem lesznek tökéletek! Ez van, lehet rá törekedni, s kinlódni vele, de sajnos nem fog összejönni! Én három író (Plextor, HP, Sony) után feladtam. Sok lemezt kipróbálva, sok programot tesztelve, sem lett más az eredmény! Sajnos ez van, s ebbe bele kell törődni.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#521) Npeter25


Npeter25
tag

Sziasztok. Nero Burning Rom v16.0.23.0 -val írtam egy mp3-as cd-t amit egy jvc mp3-as auórádióval próbáltam lejátszani,de nem olvassa. Ugyanebben a felálállásban de audio cd-ként viszont gond nélkül viszi.
Az az mp3 cd file rendszere udf. Lehetséges hogy ezt nem szereti a lejátszóm. Régebbi neroval írva mp3-as cd-t viszont minden ok.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#522) Tomacko válasza Npeter25 (#521) üzenetére


Tomacko
senior tag

Látatlanban távgyógyítani ilyesmit lehetetlen. Én első sorban az irás sebességre gyanakodnék, valami miatt sok lejátszó erre kényes. Az okokat nem tudom, de azt tudom tapasztalatból, hogy minél lassabban írsz CD-t annál pontosabb lesz, és több féle lejátszó is fogja tudni beolvasni.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#523) Lite válasza Npeter25 (#521) üzenetére


Lite
őstag

Ugyanezeket az mp3-akat írtad? Ugyanis régebbbi JVC cd-k csak a CBR bitrátájú mp3-akat olvassák, a VBR-t nem! És ha azt wav-ba átkonvertálod, máris eltűnt a probléma...

(#524) Npeter25


Npeter25
tag

Problem solved:) Az udf file rendszerrel volt a gond. ezt nem szereti a JVC. Ha átállitom minden ok. érdekes hogy a régebbi nero még nem udf-be ir.

(#525) gyulank


gyulank
addikt

Amúgy milyen a jó lemez, és milyen a fekete lemez, mitől fekete, és jobb, vagy rosszabb, mint a sima?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#526) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Milyen lemez (mid) ajánlott mostanság audio célra, ami beszerezhető max. egy hét alatt? Gondolom manapság már nincsenek olyan jó lemezek, mint anno, de azért ha akad még valami normálisabb, abból vennék.

[ Szerkesztve ]

(#527) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok. milyen programmal lehetne megállapítani, hogy mikor lett megírva egy írott audio cd?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#528) vittore_30


vittore_30
csendes tag

sziasztok

szerintetek aki digitalizál LP-ket, vagy letölt pl 24/96 vinyl rip-eket, utána érdemes kiírni audio cd-re? tudom, 16/44.1 az eredmény, de hallgathatatlan azért gondolom nem lesz. ha valakinek egyértelműen jobban tetszik az LP-re kerülő mastering de csak CD lejátszója van, végülis így hozzájuthat, tehát lesz vmiféle hibridje: cd minőség, de nem a loudness keveréssel, hanem a vinyl masteringgel

(#529) yvsmad válasza vittore_30 (#528) üzenetére


yvsmad
őstag

Te digitalizálsz vagy letöltöd a 24/96 anyagot?
Az LP hangzás átjön, de ha már 24/96 vagy nagyobb felbontású anyagod van, lehetőség van lebutítás nélküli lejátszásra is, pl. dts CD, DVD-A, FLAC vagy DSD lejátszást ismerő újabb készülékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#530) yvsmad válasza Ereshkigal (#526) üzenetére


yvsmad
őstag

Remélem, nem késtem el még a válasszal, talán még másnak is hasznos lehet:
Itt a Hardveraprón is van jó minőségű audiofil CD-R lemez hirdetve, olyan mint anno és egy héten belül odaér postával.
[link]

(#531) vittore_30 válasza yvsmad (#529) üzenetére


vittore_30
csendes tag

letöltöm

lejátszani nem tudom, nincs DAC

(#532) yvsmad válasza vittore_30 (#531) üzenetére


yvsmad
őstag

16/44,1 felbontásban nem tudod letölteni? Akkor nem kellene konvertálni.

(#533) vittore_30 válasza yvsmad (#532) üzenetére


vittore_30
csendes tag

ezek az LP ripek általában 96 vagy 192 / 24-ben vannak

miért ezt szeretem? mert az LP master sokkal dinamikusabb, a CD keverés nekem az esetek 90%ban élvezhetetlenül rommá van hangosítva (loudness war)

(#534) yvsmad válasza vittore_30 (#533) üzenetére


yvsmad
őstag

Na igen, csak akkor valamivel át is kell konvertálni, hogy audio CD-ként ki lehessen írni.

(#535) vittore_30 válasza yvsmad (#534) üzenetére


vittore_30
csendes tag

amit a cd író program (pl burningstudio) csinál az nem jó? vagy a foobar?

(#536) yvsmad válasza vittore_30 (#535) üzenetére


yvsmad
őstag

Próbáld ki egy újraírható CD-RW lemezre.
Az nem elég, hogy kezeli a FLAC formátumot a szoftver, mert ha csak simán kicsomagolja, de nem tud belőle 16/44,1-et csinálni, akkor leáll hibaüzenettel.

[ Szerkesztve ]

(#537) vittore_30 válasza yvsmad (#536) üzenetére


vittore_30
csendes tag

technikailag működik

a kérdés az hogy az audio cd írás helyett egy DACon keresztül pl pendriveról jobbnak hallanám e a 24/192-t, ugyanazzal a preamp,amp,speakers -el, vagy ez így nem egyértelmű a különböző minőségű DAC készülékek miatt

(#538) yvsmad válasza vittore_30 (#537) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem egyértelmű, mert ízléstől is függ.
Elvileg az írás, a lemez és a visszaolvasás hibáit kiküszöbölöd a DAC használatával.
Ellenben a lemezeknek is van saját hangjuk, amik kiemelhetik azt, amit szeretsz vagy kompenzálhatják a rendszered hibáit, mint pl. a kábelek. De ez a DAC-ra is érvényes.
Ha DAC-ot keresel, figyelj oda, hogy a nagy felbontású anyagokat natívban is le tudja játszani, ne csak felkonvertálni tudjon. A specifikáció böngészése közben könnyű elsiklani efelett, utána meg jól bevásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#539) makinen válasza ivógéptanács (#504) üzenetére


makinen
csendes tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy vinyóból már kettő is beadta a kulcsot az elmúlt 10 évben, ellenben CD-ből még egyet sem kellett kidobnom, mindegyik tökéletesen olvasható, pedig jó néhányuk 2000 előtt készült!
Szóval, ha nem baj, én maradok a CD-knél...

(#540) toto0569 válasza makinen (#539) üzenetére


toto0569
addikt

Sziasztok!

Windows 10 rendszeren milyen írót használtok audio CD írásra.A lényeg,hogy Flac és waw-ot tudjak vele írni.

:R

(#541) yvsmad válasza toto0569 (#540) üzenetére


yvsmad
őstag

Nero Burning ROM

(#542) toto0569 válasza yvsmad (#541) üzenetére


toto0569
addikt

Köszi!
Most próbáltam a CDBurnerXP-t.
Egész jó program.
A Nero telepítve nagy.
Minőségre van különbség író programok között?
vagy ugyanazzal az írási sebességgel megírt cd ugyan olyan lesz minőségre mint a másikkal megírt?

(#543) yvsmad válasza toto0569 (#542) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem kell az egész Nero csomag, csak a Burning ROM.
Régebbi verziók ingyen is letölthetők.
Minőségre nekem ez jött be a legjobban, de tudásra is a legjobb.

(#544) toto0569 válasza yvsmad (#543) üzenetére


toto0569
addikt

EZ CD-t használtam a Win 7-en,de a win 10-en mindig hibás lemezt ír.
Majd megnézem a Nero-t...

(#545) yvsmad válasza toto0569 (#544) üzenetére


yvsmad
őstag

Biztos, hogy jó az íród?

(#546) toto0569 válasza yvsmad (#545) üzenetére


toto0569
addikt

Biztos!Csak a Win 10 nem szereti.

(#547) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Párom kapott egy cdfs formátumú cd-t amit a Win10-em nagyon nem akar felismerni.
Létezik olyan lejátszó amivel meg tudom nyitni? :Y :U
:R

Walking Dead

(#548) yvsmad válasza N.Ferry (#547) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem audio CD véletlenül?
Media player, Winamp, stb. egyéb lejátszó programmal nézd meg.

De hibás lemez is lehet.

(#549) N.Ferry válasza yvsmad (#548) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Hanganyag van rajta az biztos.
Winamp se látja, ha berakom akkor meg ezt írja ki
, holott van rá írva. :U

Walking Dead

(#550) yvsmad válasza N.Ferry (#549) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor valószínűleg írtak rá, de nincs lezárva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.