Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#401) yvsmad válasza gyulank (#400) üzenetére


yvsmad
őstag

Dts lemez lejátszása esetén a CD-lejátszó egy kódolt és tömörített jelet olvas, amit ő maga kicsomagolni nem tud, dekódolni nem tud, viszont valamilyen jel csak átmegy az olvasófejből a DAC-on át az analóg kimenetre és ez a ciripelés.
Ha a Nero ténylegesen átkonvertálná az 5.1ch 24bit/192 kHz anyagot 2ch 16bit/44,1kHz-re, akkor az megszűnne dts CD lemmi, helyette normál audio CD-t kapnál. A dts CD viszont nem ilyen, a lejátszó által olvasható, de nem értelmezhető "ciripelés" van a lemezre rögzítve, amit majd az erősítő dts dekódere alakít vissza élvezhető zenévé.

[ Szerkesztve ]

(#402) gyulank válasza yvsmad (#401) üzenetére


gyulank
addikt

A Nero nem konvertálja át, hanem kiírja, hogy nem tudja megnyitni, mert nem olyan, mint amiket felsorolt...
A DTS hol 24-bit? Meg szerintem a 192kHz-el is bajba lenne. A DTS egy veszteséges tömörítés, ahogy az mp3 is. Szerencsétlen lejátszónak ugyanúgy megnyithatatlan. És mint ilyen, ha elindítaná, cincogna, de nem indítja el, ez nem bakelit, hogy elkezdem forgatni, és szól bármi van a fej alatt, meg még ugrálhatok is a számok közt, mert nem nyitná meg. Bár arra van esély, hogy egy egymenetes Adat CD-t felismerjen egy sávnak, de az se cincog, csak némán lejátssza azt az időt, ami akkor lenne, ha AudioCD lenne ráírva.
És emellett WAV-fájról írt aki írt, nem DTS-ről. Nem azt írta, hogy átkonvertálta a DTS-t, hanem, hogy Letöltött egy DTS anyagot, ami WAV(cseppet ellentmondásos), és azt írta ki. Vagyis AudioCD-t írt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#403) yvsmad válasza gyulank (#402) üzenetére


yvsmad
őstag

A Nero és a lejátszó számára a lemezre írt formátum Audio CD.
Nekem van itthon Neroval írt dts CD-m és a NAD C 565BEE analóg kimenetén csak csipogás hallatszik. A digitális kimenetét AV erősítőre kötve viszont megszólal az 5.1 ch zene.

A dts kódolású hang lehetséges maximális felbontása 24 bit /192 kHz. Ez nem azt jelenti, hogy minden hanganyag így lett felvéve / masterelve, ez egy elméleti maximum, amit vagy kihasználnak, vagy nem.

Dts CD-t ki lehet írni tömörített .dts fájlokból, kicsomagolt .wav fájlokból és kész lemezként feltöltött .iso fájlból is. Ha nem boldogulsz a letöltött .dts fájlokkal, akkor keress a neten egy dts to wav convertert.

[ Szerkesztve ]

(#404) gyulank válasza yvsmad (#403) üzenetére


gyulank
addikt

Hát te kész vagy... Mint egy hit térítő... És akkor megint az elején tartunk, hogy WAV, ami nem DTS, hanem WAV. Komolyan, az vita tárgya, hogy a WAV az WAV nem DTS? Az vita tárgya, hogy a DTS-t nem fogadja el a NERO? Az vita tárgya, hogy ha AudioCD-t írok ki, akkor AudioCD-t írok ki? Ha azt választom ki, hogy AudioCD, akkor szabványos AudioCD-t fog csinálni. Máskülönben húzogathatnék minden hangfájlt a listába, aztán lesnék, hogy nem játszik le semmit, mert nem konvertálja át...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#405) yvsmad válasza gyulank (#404) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerinted mégis milyen dts CD-t tud lejátszani egy hagyományos CD-játszó?
Csak olyat, ami audio CD-ként van megírva, de az audio CD anyagba van belekódolva a dts hang.
Ezen a vonalon gondolkozz egy picit tovább.

[ Szerkesztve ]

(#406) Gabor970 válasza yvsmad (#405) üzenetére


Gabor970
addikt

És így hány perc férne fel egy cd korongra? Ugye nem 74-80???

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#407) gyulank válasza yvsmad (#405) üzenetére


gyulank
addikt

Ne csúfold már DTS-nek! Nos, csináltam egy nrg-t 24bit192kHz-es sztereó wav-ből, és egy nagy semmit írt fel. 43 perc sztereó csendet. De mondjuk a potplayer alapból 16bit44,1kHz-nek jelezte. Szóval régen még átkonvertálta, most meg csak behúzta, és már a sáv tulajdonságoknál meg akartam nézni, hogy felismeri-e a cue pontokat, de azt sem, és üres is. Ha sztereónál ez van, akkor 6 csatornással más a helyzet?
Ha 16bit44,1kHz2ch wav-et húzok be annál van hullám.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#408) gyulank válasza Gabor970 (#406) üzenetére


gyulank
addikt

24bit6ch 27648kb/s. /8/1024=3,375MB/s 800/3,375=237/60=4perc

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#409) yvsmad válasza gyulank (#408) üzenetére


yvsmad
őstag

Az előbb még tudtad, hogy a dts vesztességel tömörített hanganyag.
Aztán a számításodban már nyoma sincs a tömörítésnek.
Az elméleted szerint hány perces dts sáv fér el egy DVD-n? 25 perc? És hol van a videó meg a többi hangsáv?

[ Szerkesztve ]

(#410) yvsmad válasza Gabor970 (#406) üzenetére


yvsmad
őstag

Az eredeti hanganyag felbontásától, a csatornák számától és a tömörítés mértékétől függ a dolog.
Ne felejtsd el, hogy az audio CD-n tömörítetlen LPCM jel van, míg a dts veszteséggel tömörített anyag.

(#411) gyulank válasza yvsmad (#409) üzenetére


gyulank
addikt

Én most is tudom, de te nem tudod most sem, hogy a wav nem dts.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#412) yvsmad válasza gyulank (#411) üzenetére


yvsmad
őstag

Kódolásról hallottál már?

Egy kis olvasnivaló: [link]

[ Szerkesztve ]

(#413) gyulank válasza yvsmad (#412) üzenetére


gyulank
addikt

Ehhez nekem már este van. De nem ír semmi 24bitet, se 192kHz-et, se azt, hogy Neroba AudioCD-ként ki lehet írni, csak azt, hogy létezik ilyen.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#414) ivógéptanács válasza gyulank (#413) üzenetére


ivógéptanács
tag

Azért nem mert a DTS max. 16/96, tehát NEM 24/192, (ezt keverik sokan a DSD-vel ami már lehet 24/192)

(#415) gyulank válasza ivógéptanács (#414) üzenetére


gyulank
addikt

De attól még a WAV sem DTS. Még mindig nem derült ki,
hogy hogy kell DTS AudioCD-t írni, se az, hogy 24bites AudioCD-t hogy.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#416) ivógéptanács válasza gyulank (#415) üzenetére


ivógéptanács
tag

Persze hogy nem, a WAV tömörítetlen cdaudio max 16/41.
Nem egyszerűbb a vinyón hagyni, és onnan lejátszani ezeket ?
(szerintem ma már nem érdemes vacakolni cd/dvd-re írással)

(#417) gyulank válasza ivógéptanács (#416) üzenetére


gyulank
addikt

44,1 nem 41, és lényegtelen, hogy egyszerűbb-e, nem attól függ, hogy érdekel-e, hogy hogy kell...
Szerintem a 24 bites CD-nek lenne értelme, mert az minimum 16 bitesként szól.
Azért érdekel, hogy tudjam, ha akarok csinálni, ha nem akarok, akkor nem fogok akkor sem, ha tudom, hogy kell, de ha nem tudom, hogy kell, akkor ha akarok se tudok. Ne ezen vitázzunk már... :DD

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#418) gyulank


gyulank
addikt

Nos, most egy 48kHz 24bit sztereó WAV-fájlt írtam audióba, és nem konvertálta át, viszont amiben eddig próbáltam, foobar, mpchc, vlc, potplayer, mind 16/44,1-nek látja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#419) ivógéptanács válasza gyulank (#417) üzenetére


ivógéptanács
tag

Megtaláltam a
megoldást :)

[ Szerkesztve ]

(#420) yvsmad válasza ivógéptanács (#416) üzenetére


yvsmad
őstag

Még a végén megállapítjátok, hogy nincs is dts CD. :))
A wav akármi is lehet, nem csak CD-rip. [link]

A 24 bites audio CD-t meg HDCD-nek hívják, amihez olyan lejátszó is kell.

[ Szerkesztve ]

(#421) yvsmad válasza ivógéptanács (#419) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez jó, de milyen forrásból veszel fel vele?

[ Szerkesztve ]

(#422) gyulank válasza yvsmad (#420) üzenetére


gyulank
addikt

:D Ne linkelj, meg olvastass, hanem válaszolj! Nem hatszáznyolcvanhétmilliárdkilencszázötvennyolcmillióhétszáznegyvenkétezerháromszázhatvankilencegészharmincnyolcszázad sor a válasz. Másodjára írod, hogy a 24 biteshez olyan lejátszó kell.
A 24 biteshez nem kell olyan lejátszó, hogy le tudja játszani, míg a DTS CD-hez, amit azóta se mondtad, hogy kell csinálni (vagyis mondtad, de az hülyeség), ahhoz kell. A 24 bitest 16-ba is hallgathatom, a DTS-t nem. Szóval a lényeg, hogy egyiket se mondtad, hogy hogy kell, és, hogy mivel lehet kiírni, és mivel lehet lejátszani, csak azt ismételgeted, hogy a 24 biteshez külön lejátszó kell, miközben az lejátszható bármin, max. nem mindenen jobb miont ha sima CD lenne. Míg a DTS-t CD minőségbe se lehet CD lejátszón hallgatni.

Azt írtad, húzzam be a DTS-t audio cd-be oszt jóvan. Írtam, hogy ez baromság, nem lehet.
Akkor azt mondtad, keressek egy DTS to WAV konvertálót, és azt írjam ki. Erre mondtam, hogy az már nem DTS. A HDCD-ről meg hol láttál olyat, hogy 24 bites? Meg mit számít, hogy hogy hívják, ha a kérdés, hogy hogy kell csinálni, meg lejátszani?

Nagyon poénos a 180k-s felvevő, de én nem felvenni akarok rá, hanem írni... De ha felvenni akarnék akkor meg hülye kérdés, hogy miről, mert analógról.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#423) yvsmad válasza gyulank (#422) üzenetére


yvsmad
őstag

Te jól elvagy magadnak az elméleteiddel, élvezet olvasni! :D
Azért linkelek, mert nekem nem hiszel, így tudom alátámasztani, amit írok.
De most inkább én kérdezek, hogy a saját válaszaidból jöjj rá azokra a dolgokra, amit nem hiszel el.
A 20 és a 24 bites HDCD-t is le lehet játszani 16 biten, de akkor minek erőlteted a 24 bitet, ha nem tudod kihasználni az előnyét??? Nem lesz jobb a hangzás, ha nincs hozzá való rendszered. Csak szenvedsz a megírásával és még csak le sem tudod ellenőrizni, hogy tényleg 24-bites lett-e az eredmény. Miért csinálod tehát?
A dts CD-hez viszont nem kell olyan (milyen is?) lejátszó. Az én NAD-om egyszerű CD-lejátszó, nincs benne dts dekóder, nem játszik le wav-ot sem meg .dts fájlt sem adatlemezről, mégis megy rajta az 5.1 csatornás dts CD. Ja, és csipog az analóg kimeneten (milyen hangot is kellene szerinted kiadnia a sztereó DAC-on keresztül a sztereó analóg kimenetnek 5.1 ch forrás esetén?). Ha semmilyet és azt sem fogadod el, hogy az optikai kimeneten kimegy a kódolt dts jel, akkor szerinted mégis mire való a dts CD?
A dts to wav converter azért nem hülyeség, mert a wav konténer nem csak 2 ch 44,1kHz/ 16 bit jelet tartalmazhat. Belinkeltem neked az 5.1 wav-ot is, de az sem tetszik, inkább reklamálsz, hogy miért linkelek a válasz helyett. Nem hiszel sem nekem, sem a linknek. Anélkül, hogy utána olvasnál, anélkül, hogy kipróbálnád a konvertert, inkább itt gyártasz új elméleteket. Ez is lehet egy hobbi, csak éppen előre nem fogsz jutni egy tapodtat sem.

[ Szerkesztve ]

(#424) ivógéptanács válasza gyulank (#422) üzenetére


ivógéptanács
tag

Ha lesz időm megkeresem az egyetlen dts lemezemet, amit nem én írtam ki hanem egy barátom, akinek nem volt eszköze lejátszani, de én tudom biztosan hogy le tudtam játszani sacd képes dvd lejátszóval, (és egyben megkérdezem hogyan csináltam, mármint a lemezt).

[ Szerkesztve ]

(#425) yvsmad válasza ivógéptanács (#424) üzenetére


yvsmad
őstag

Bármilyen lejátszóba jó, ami le tud játszani audio CD-t, csak kell mellé egy külső vagy belső dts dekóder is.

(#426) ivógéptanács válasza yvsmad (#425) üzenetére


ivógéptanács
tag

Igen a dts dekóder benne van a lejátszómban, megvan a lemez is, dts 5.1 szépen szól (sima cd-r lemez, cda fájlokkal).

[ Szerkesztve ]

(#427) gyulank válasza yvsmad (#423) üzenetére


gyulank
addikt

Te vagy el az elméletekkel... A linkjeidben minden engem támasztott alá... Az 5.1 vév se détées, hanem pécéem. Ha hetvenkéccásszor mondod az ellenkezőjét, akkor is. És ne menjünk már messzebb! Maradjunk már a gépnél, tegyük már fel, hogy aki ki tud írni egy nyomorult CD-t, az az íróval be is tudja olvasni! És ne asztali olvasókról, meg írókról beszéljünk! Ha tudnám, hogy, és mivel kell 24 bites CD-t írni/olvasni, akkor nem lenne szenvedés az írás, meg az ellenőrzés se.

És igen, azzal, hogy belinkeled nekem, hogy van 5.1 WAV, nekem, aki tudja, aki egyszer sem állította, hogy nincs, és a létezésének semmi köze nincs a témához, csak szerinted, mert szerinted ez azt jelenti, hogy az 5.1-es PCM az DTS. Én egyszer sem állítottam, hogy a WAV csak sztereó lehet, viszont az AudioCD-n a NERO régen előbb átkonvertálta a fájlokat szabványra, hogy véletlenül se írhasson ki olyan némaságot, mint tegnap a 192kHz-el. Még vissza is kérdeztél, hogy már elfeledkeztem-e arról, hogy a DTS veszteséges tömörítés, mikor épp egy 6 csatornás vév méretét számoltam, de akkor se tudom, hogy létezik olyan, és azzal, hogy linkelsz angol szöveget arról, hogy van ilyen, már igazad lesz, mert ez azt bizonyítja, hogy a DTS=WAV. Teszerinted. Ennyi erővel, minek átkonvertálni? Átnevezed oszt jóvan... Én az elejétől ezt kérdezem, hogy a WAV az miért DTS a te agyad szerint, és erre nem kaptam választ, mert az, hogy 6 csatornás, az még nem jelenti, hogy DTS, mert AC3, vagy FLAC is lehetne 5.1-es, és még más is van biztos.
De a WAV attól még PCM, nem DTS.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#428) gyulank válasza ivógéptanács (#426) üzenetére


gyulank
addikt

Van olyan DVD lejátszó, amiben nincs? Jó, lehet akad elvétve. De én főként gépről beszélek, ti meg itt asztali izékről beszéltek, holott a gép le tud játszani minden formátumot.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#429) ivógéptanács válasza gyulank (#428) üzenetére


ivógéptanács
tag

Van, ahogy mondod elvétve, most kipróbáltam az asztalin - dvd játszó - hibátlanul működő írt 5.1-es dts cd-met, és a poltplayer viszi de csak 16/44.1 ben és közben pattog.

(#430) ivógéptanács válasza gyulank (#428) üzenetére


ivógéptanács
tag

na ez lesz a te fórumod, pont ezt a témát feszegették anno - szinte napra pontosan -, 12 éve :)

[ Szerkesztve ]

(#431) yvsmad válasza gyulank (#427) üzenetére


yvsmad
őstag

Wav-ba kódolt dts-ről írok már neked napok óta, te meg folyamatosan hajtogatod az ellenkezőjét.
Másképpen hogyan lehetne szerinted audio CD formátumban megírt lemezen 5.1 ch felvétel??? Az audio CD-n is PCM van, akkor a dts CD sem dts neked?
Az én lemezem meg az ivógéptanácsé sem elmélet, csak te nem vagy képes felfogni valamit és emiatt nem is fogsz tovább lépni, akárhány km-es hozzászólásokat is írsz rólam.

[ Szerkesztve ]

(#432) ivógéptanács válasza gyulank (#428) üzenetére


ivógéptanács
tag

itt van minden, (erről a lemezről beszéltem egyébként)
ezt most olvasd végig, mert ott van a megoldás

[ Szerkesztve ]

(#433) yvsmad válasza ivógéptanács (#432) üzenetére


yvsmad
őstag

Így könnyű, hogy elkészített lemezképfájlt kell csak CD-re kiírni.
Viszont ha kibontja a tartalmát, csak (PCM) audio trackeket fog látni.
Egy példának egyébként jó, hogy a trackeket audio CD-ként lejátszva mit fog hallani.

Nem tudom gyulank, hogy mennyi idős vagy és hallottad-e már régi 8 bites számítógép programok hangját kazettáról lejátszva. Ott is audio tartalomba volt belekódolva a programkód. Vagy hogy egy újabb példát mondjak, a régebbi AV erősítőkön, amelyeken még nem volt USB csatlakozó, a firmware frissítést CD-re kellett kiírni és egy külső lejátszóról digitális kábelen át lehetett feltölteni az erősítőbe (én csináltam ilyet a Yamaha RX-V663-mal.) Lejátszás közben ott is hallani lehetett a csipogó hangot. De miért volt hangja egyáltalán? A kazetta is és a CD is eredetileg hangfrekvenciás adathordozó,az emberi halláshoz igazítva. Mindkét adathordozó csak számunkra hallható hangot tud tárolni, normál kazi esetén 30-17.000 Hz, míg CD esetén 20-20.000 Hz tartományban. Ebbe a hallható tárolt jelbe viszont bármilyen digitális adatot bele lehet kódolni, szoftvert, képet, videót, stb. is. Csendet nem tárolnak, mert a csend a nulla jel. Minden hasznos jel a hallható hangfrekvenciás tartományban eltér a csendtől. Csendet legfeljebb akkor hallasz, ha a hangjel nincs közvetlenül az erősítőn keresztül a hangszórókra kivezetve, hanem helyette a dekódolt hangot (és képet) jelenítik meg.

[ Szerkesztve ]

(#434) gyulank válasza yvsmad (#433) üzenetére


gyulank
addikt

1. Te dts to wav konverterről írtál, az pedig egyenlő a dts to pcm-el.
2. Veled ellentétben, én kipróbáltam a Nero-t nem csak erőlködtem, hogy de működik, mint te.
3. Megint olyat magyarázol, amit senki nem kérdezett, vagy vitatott.
4. Mit nem lehet felfogni a sztereo csenden? Nem tudod elképzelni, hogy egy számban nincs hang?
Ha csinálok 40 perc sztereo néma fájlt, azt nem lehet kiírni? Az nem lesz kiírás? Írható marad a lemez??? :D
5. Én azt mondtam, hogy amit nem ismer fel, azt nem játssza le, hogy csak cincogjon, max. némán.
És ez is tapasztalat, nem elmélet. Nem azért, mert néma lenne, ha a pwm ki lenne hangosítva, és nem elírás, hanem, mert ha nem rendelkezik kodekkel, nem ad hangot.
6. Ilyen baromságot hogy mondhatsz, hogy CD-re csak hallható hangot lehet rögzíteni?
Olyan fájlt teszek rá amilyet akarok. Főleg, hogy az Audio CD is 44,1kHz. Lehetne rajta 44,1kHz csak szarabbul szólna, meg úgyse hallanánk, de nem azért, mert nem lehetne rajta. 96kHz-en már jobb minőségbe lehetne 44,1kHz, mint most a 22,05.
7. Ha úgy kellett frissíteni, valószínűleg PCM-be volt konvertálva a FW.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#435) gyulank válasza yvsmad (#431) üzenetére


gyulank
addikt

Ha a DTS CD-n PCM van, akkor az nem DTS, csak annak van csúfolva, a 6 csatorna miatt.
És az nem WAV-be kódolt DTS, hanem a 6 csatorna kitömörítve PCM-be. Ez nem DTS már sehogy sem, csak egy 6 csatornás PCM WAV. A 6 csatornán kívül semmi hasonlóság nincs a DTS-el.
WAV-be kódolt DTS, DTS-to WAV konverterrel nincs. A konverter konvertál PCM-be. Van, ami felismeri a kodekeket, és WAV konténerbe lehet menteni pl. MP3-at, de ez egyrészt nem valósulhat meg egy "tölts le egy konvertáló"-val, másrészt ez nem lesz WAV, annyival egyenlő a dolog, mintha a DTS-t intézőbe átneveznéd WAV-re.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#436) ivógéptanács válasza yvsmad (#433) üzenetére


ivógéptanács
tag

Nem az image fájl a lényeg, hanem hogy hogyan csinálta (írtam végig kell olvasni).

(#437) yvsmad válasza gyulank (#435) üzenetére


yvsmad
őstag

Te nem akarsz megérteni semmit, úgy látom.
Normál CD lejátszó (nem DVD meg SACD) hogy játszik le szerinted bármilyen 6ch hangot? Még ha PCM 6 ch lenne, akkor sem tudná lejátszani. Szerinted milyen kodek van egy asztali CD-lejátszóban?
Az egész hsz-nek nincs egy fikarcnyi értelme sem.

(#438) yvsmad válasza gyulank (#434) üzenetére


yvsmad
őstag

Köszönöm, hogy pontokba szedted, így egyszerűbb tételesen megcáfolni:
1. Nevezheted, ahogy akarod, akkor sem lehet audio CD formátumban 6 csatorna, csak kódolva.
2. Én már megírtam Neroval a saját dts Cd lemezemet, nem kaptam valakitől.
3. Az analógiát nem érted, mert ugyanaz az elv, audio anyagba kódolt egészen más tartalom.
4. A sztereo csendnek mi az információtartalma? Hogy tartalmazhat hasznos adatokat a nulla jel?
5. Itt van nálam a lemez, és cincog, mint a kezettáról lejátszott 8 bites programok, csak más a bitráta.
6. Minden adat, ami CD-n van, kódolva van pit-land kombinációkba. Ugyanolyan méretűek az audio CD-k pitjei, mint az adat CD-ké vagy a video CD-ké vagy a játék CD-ké. Ugyanazt a jeltartományt használják a lemezen történő rögzítésre. A video pit pl. nem kétszer olyan hosszú, nem kétszer olyan széles, nem kétszer olyan mély, vagy nem kétszer olyan sűrű, mint az audio CD-jé. Csak kódolás/dekódolás kérdése, hogy ugyanabból a jelkészletből a végén mit hozunk ki.
7. Már félig érted az analógiát, PCM jelbe kódolt egészen más tartalom. Ugyanígy lehetne 6ch dts is belekódolva.

[ Szerkesztve ]

(#439) gyulank válasza yvsmad (#438) üzenetére


gyulank
addikt

Mi az, hogy már értem? Semmi olyat nem mondtál, amitől többet tudhatnék, mint előtte.
Ugyanúgy képtelenségeket állítasz, és olyanokba kötsz bele, amiket nem is állítottam. Végig ezt csinálod minden hozzászólásodban, és akárhogy próbálom megértetni veled, neked nem esik le, és folytatod. Ha már azt nem látod, amit írtam, akkor idézd már, hogy hol láttad azt, amit nem írtam!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#440) yvsmad válasza gyulank (#439) üzenetére


yvsmad
őstag

A tényekkel vitatkozol folyamatosan. Nálam itt van az általam megírt dts CD, a tapasztalataimat írtam le, te meg magadnak kitalált tévelméleteket írkálsz összevissza.
Mit kellene megértenem azon, ami itt van nálam és hallom?

(#441) Gabor970 válasza yvsmad (#440) üzenetére


Gabor970
addikt

Mekkora hülyeség ez az egész... Teljesen értelmetlen. Ha lehetséges, sincs semmi értelme. Én nem tudom, hogy lehet-e, de tökmindegy, mert nem jó semmire.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#442) gyulank válasza yvsmad (#440) üzenetére


gyulank
addikt

Mondjuk írj meg egyet most, és mondd el, hogy hogy csináltad. Mert rosszul emlékszel. Én csináltam CD képet azokról amiket írtam, nem én találtam ki, hogy nem húzhatom be, vagy, hogy behúzhatom, kiírhatom, de csendet ír ki, vagy hogy kiírhatom, de nem olyannak ismeri fel. És nem fogod fel, hogy csendet ír ki. Pedig részletesen leírtam, többször is. De az nem jutott el az agyadig. De azért elkezdtél megint olyanokat írni, hogy mi adat van a csendben? Hogy jön ide ez a kérdés? Mi értelme van? Én nem azért kérdeztem, mert nem tudom, hanem azért, mert baromságot beszélsz. Mert azt mondtad, hogy csendet nem lehet kiírni. De még erre a kérdésre se értelmes választ adtál, a kérdés úgy szólt, hogy akkor írható marad a CD, ha csendet írok ki? Erre a válaszod az volt burkoltan, hogy igen, mert a csendben nincs adat. Na, ez egy baromság, ha felfogod, ha nem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#443) gyulank válasza Gabor970 (#441) üzenetére


gyulank
addikt

:DD Akkor is illik tisztázni a dolgokat. :))

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#444) yvsmad válasza Gabor970 (#441) üzenetére


yvsmad
őstag

5.1 csatornás zenéről van szó, neked értelmetlen, nekem nem. Nem kell hozzá SACD vagy DVD-A képes lejátszó, csak egy szimpla asztali CD vagy DVD lejátszó és egy AV erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#445) yvsmad válasza gyulank (#442) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem azt írtam, hogy csendet nem lehet kiírni. Lehetne, de minek.
Te írtad azt, hogy a dts CD lemez dekóder nélkül lejátszva nem csipog, hanem csak csendet hallasz. Ez nem igaz. Az igaz, hogy rosszul írtál ki valamit, ami nem lejátszható. Mivel nem voltam ott, nem tudom, hogy mi nem jó. Amit tanácsoltam konvertert, azt ki sem próbáltad, csak nyomod a süket tévelméletedet, hogy miért nem is lehet jó. A visszakérdéseimre nem válaszoltál, csak mellébeszélsz folyamatosan.
Meddig tartana erőt venni magadon és kipróbálni a konvertert és kiírni egy újraírható CD-re? Napok óta csak ellenkezel, ez idő alatt már tucatnyi különböző írás tesztet csinálhattál volna CD-RW lemezre. De nem, mert abban nincs semmi élvezet, csak abban, hogy napokon át magyarázod a kitalációidat.

[ Szerkesztve ]

(#446) gyulank válasza yvsmad (#445) üzenetére


gyulank
addikt

Ha átkonvertálom wavba, konvertálás előtt jó esetbe eldönthetem, hogy 16 vagy 24 bites lesz-e, de PCM lesz, nem DTS. Neked vannak kitalációid, és te fogod rám. És azt írtam ki amit te írtál, meg leírtam mit írtam ki, nem kell itt lenni ahhoz, hogy el tudd olvasni amit írtam. Neked kéne kiírni, ahelyett, hogy hülyeségeket beszélsz. Te állítasz valamit, meddig tartott volna csinálnod egyet, ha annyira megy? Semeddig. De nem tudsz, csak magyarázod a hülyeségeket. És azt, hogy a Nero, amiről szintén hülyeségeket állítasz, szintén azt mondja, hogy hülyeséget állítasz. Én is azt mondom. Még a végén kiderül, hogy a Nero csak neked külön olyan, amilyet leírsz, de senki másnak.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#447) yvsmad válasza gyulank (#446) üzenetére


yvsmad
őstag

Mit nem tudok? Nekem itt van a kész és működőképes dts CD-m.
Egyébként roppant egyszerű leellenőrizni, hogy milyen jelet hallasz: az erősítő kiírja a bemenő jel típusát, hogy DTS vagy PCM. Ennyi, felesleges rajta vitatkozni.

(#448) yvsmad válasza gyulank (#446) üzenetére


yvsmad
őstag

Tessék, ezzel vitatkozz: asztali CD lejátszó (semmi kodek, semmi dekóder) koax digitális kábellel AV erősítőre kötve. (A képre kattintva kinagyítható.)
Annyit tévedtem, hogy analóg kimeneten nem csipogás hallatszik, inkább zúgásnak nevezném, de mindenképpen audio CD lemezről hallható hangfrekvenciás jel és nem csend. A csend ugyanis a jel hiánya audio CD esetén.

[ Szerkesztve ]

(#449) gyulank válasza yvsmad (#448) üzenetére


gyulank
addikt

Én eddig se ezen vitatkoztam. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#450) yvsmad válasza gyulank (#449) üzenetére


yvsmad
őstag

A konverter a dts fájlt átalakítja PCM-re, de az nem a zene lesz PCM formátumban, hanem egy digitális kód 'hallható hangja', amit zúgásnak hallunk. Ezt a hangot vagy zúgást kell audio CD-re írni és egy digitális kimenettel rendelkező lejátszóval (CD/DVD) lejátszva átküldeni egy AV erősítőbe. Az erősítőbe épített dts dekóder felismeri a digitális jelet, kicsomagolja, dekódolja és átküldi a 6ch audio DAC-ba. A DAC-ból az erősített jel, ami már analóg zenei hang, kimegy a hangszórókra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.