Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#351) yvsmad válasza ivógéptanács (#350) üzenetére


yvsmad
őstag

Igazad van, 114-ért vettem én is.
Sima lemezzel ne is próbálkozz, a Philips 1x sebességel ír, a sima PC-s lemezek meg 8-52x sebességet tudnak.
Még ha sikerülne is megetetni a Philipset a PC-s lemezzel, szétégetné az érzékeny írható felületet.
A Philips CDR950 előnye napjainkban a minőségi digitalizálás LP-ről, esetleg rádióból. LP-hez kell C-RW lemez, ha egy szám bereccsen, akkor újra lehet venni, ha kész a lemez, akkor CD-R -re véglegesíteni.
A Plextor előnye a letölthető fájlok kiírása.

[ Szerkesztve ]

(#352) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok!
Letöltöttem egy -elvileg- 5.1-es, DTS CD-t. Van egy .wav és van egy .cue kiterjesztésem. Hogyan tudnám ezt CD-re írni (és mivel?), úgy, hogy az asztali legjátszó visszaadja DTS-minőségben. (Elvileg képes rá az LG Blu-ray lejátszóm!)
Egyszerű audió cd-ként a fájlt? De az a bajom, hogy ráadásul egy .wav az egész lemez, ami kb. 10 szám lenne track-ekre bontva... :W

(#353) yvsmad válasza lajszer (#352) üzenetére


yvsmad
őstag

Kell hozzá a CueTools nevű program, ami trackekre bontja a .wav fájlt.
De kiírni nem audio CD-ként kell, mert az csak sztereó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#354) lajszer válasza yvsmad (#353) üzenetére


lajszer
tag

Most látom hogy Burning Studio-nál, ha lemezképet írok, van cue-lehetőség is. Lehet, hogy csak azt kéne kiírni és kész? Nem hinném, hogy audio cd csak strereo lehet, akkor miért DTS CD a neve...

(#355) lajszer válasza lajszer (#354) üzenetére


lajszer
tag

Besült a .cue írása a Burning Studióval! :'(
Pedig egy sávokként megírt szimulációt jól lefuttatott, de a tényleges CD-írásnál meghalt! :(

(#356) yvsmad válasza lajszer (#354) üzenetére


yvsmad
őstag

Az audio CD szabvány (Orange Book) szerinti lemez nem tartalmaz dts tömörítésű 5.1-es anyagot, csak sztereó vagy monó tömörítetlen LPCM-et. A dts CD-t audio CD-ként kell megírni a számítógéppel, de audio CD lejátszóból csak csipogást fogsz hallani, zenét nem.
Szeintem a lemezkép kiírással nem fogsz sokra menni. Továbbra is javaslom a track-ekre bontást a CueTools-szal, ingyenesen letölthető. A kísérletezés idejére használj újraírható CD-t.

[ Szerkesztve ]

(#357) lajszer válasza yvsmad (#356) üzenetére


lajszer
tag

Sikerült megírnii! :C CD Burner XP-vel: Audió CD-írás > .cue betallózása > a program automatikusan széttodbja a hozzát tartozó .wav-ot trackekre és hozzáadja a CD-TEXT-et > Írás
Két féle asztali LG Blu-ray lejátszóba is próbáltam és tökéletesen működik, az erősítő is érzékeli a DTS-t és 5.1-ben szól!
Köszi, azért a segítséget!

(#358) yvsmad válasza lajszer (#357) üzenetére


yvsmad
őstag

Gratulálok!
Végtére is mindegy, hogy mivel írod ki, csak jó legyen.
Az viszont érdekelne, hogy a CD-Textet hogy jelzik ki a lejátszóid.

(#359) lajszer válasza yvsmad (#358) üzenetére


lajszer
tag

Nem ténylegesen a lejátszón látni, hanem a TV-n. Nem az van kiírva, hogy Track 1, Track 2 stb., hanem ténylegesen a számok címei, ráadásul még borító thumbnail-t is mutat!

(#360) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Szégyen nem szégyen, kb 10 éve nem írtam lemezt, főleg nem audiot. :B A kérdésem, adott egy audio lemez amit ki kellene írni még egy példányban, de csak egy CD-íróm (DVD-íróm) van. Mi ilyenkor a teendő? Szoftver InfraRecorder van fent, és Win7-ről beszélünk.

(#361) n00n válasza n00n (#360) üzenetére


n00n
őstag

Tárgytalan, Google és CloneCD megoldotta. :)

(#362) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Milyen márkájó cd-t érdemes venni, PC-s írásra, audio célra?

(#363) yvsmad válasza atoka1 (#362) üzenetére


yvsmad
őstag

JVC Premium

(#364) atoka1


atoka1
tag

Köszi a választ! Néztem egy-két helyen, de minimum 50es pakkot találtam eddig, van esetleg lehetőség v.honna 10 et rendelni. Vagy esetleg szívesen betársulok valakihez aki ilyet szeretne.

(#365) yvsmad válasza atoka1 (#364) üzenetére


yvsmad
őstag

Igen, 50-es és 100-as hengerekben kapható.

(#366) atoka1 válasza yvsmad (#365) üzenetére


atoka1
tag

Van esetleg valami alternatíva, ami kisebb kiszerelésben is elérhető, és minőségben is megfelelő?

(#367) atoka1


atoka1
tag

Látom AVX en is jelen vagy :) Próbaképpen írtam 1-2 Verbatim Extra Protection cd-t, 4x es volt a minimum amit az öreg LG cd író engedett. Szerintem szépen szól, kíváncsi vagyok kihallanám e a rendes audio célra gyártott cd között a különbséget.

(#368) yvsmad válasza atoka1 (#367) üzenetére


yvsmad
őstag

Van eladó 4 db Taiyo Yuden alapú eladó CD-R lemezem, lásd az aláírásomban. Ha jó minőségű (veszteségmentes) a forrásanyagod, akkor érdemes ezeket kipróbálni.

(#369) yvsmad válasza atoka1 (#367) üzenetére


yvsmad
őstag

Közvetlen linket nem tehetek be hirdetésről, de az általad említett fórumon most megjelent audio célra is alkalmas TY alapú lemez nagyobb mennyiségben, 10-es kartonos csomagolásokban. Érdemes elgondolkozni rajta. (Nem az én hirdetésem, de ajánlom mindenkinek.)

(#370) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Nem találtam jobb helyet a kérdésemnek:

Van-e valamilyen alkalmazás, amivel ellenőrizhető egy audio CD, végighallgatás nélkül/helyett?

Köszönöm a választ előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#371) yvsmad válasza sony309 (#370) üzenetére


yvsmad
őstag

Plextor írókhoz van a PlexTools szoftver, ami elég részletes ellenőrzést tesz lehetővé.
Van még a Neronak is egyszerűbb tesztelő programja, de az elég elnagyoltan vizsgál, sokkal kevesebb hibát jelez ki, mint a PlexTools.

(#372) sony309 válasza yvsmad (#371) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

Csak Plextorhoz használható a PlexTools?

S3x, hifi & rock and roll

(#373) yvsmad válasza sony309 (#372) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem igen.
A Nero sem működik minden íróval.

(#374) sony309 válasza yvsmad (#373) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#375) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Hello!

Van egy 2010 koruli Samsung laptopom, amiben ha jol olvastam le,
[link]
ez a dvd/cd iro van. Habar gondolom alapba az iro nem egy nagy szam, ha jo minosegu iro programot es CDt hasznalok azzal tudok ertekelheto eredmenyt elerni? Lattam, h CDben a JVC Premiumot ajanljatok. Azt honnan tudom legolcsobban beszerezni? Illetve milyen (ha lehet ingyenes vagy konnyen hozzaferheto :) ) programot erdemes hasznalni? Egyebkent DJzesre hasznalnam. Ha mar itt tartunk az iras sebessege hany x legyen?
Amugy itt az egyik oldalon, amiben JVC Pro CDket linkeltetek talaltam folyadek allo JVCt is, arrol mi a velemeny? DJzeshez egesz jo, mivel izzad az ember keze v barmi ilyesmi lehet.

Udv,

Adam

(#376) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Meg annyit hozzatennek, h loseless (wav) formatumot hasznalok.

(#377) yvsmad válasza dellarocco (#375) üzenetére


yvsmad
őstag

Ami itt van a Hardveraprón, az a JVC jó lesz neked. Írási sebesség a legalacsonyabb legyen, amit az író tud.
Író programnak a Nero Burning ROM-ot ajánlom, a neten lehet régebbi ingyenes verziót találni.
Ezzel tudod normalizálni a különböző forrásból összeválogatott zenék hangerejét.

(#378) dellarocco válasza yvsmad (#377) üzenetére


dellarocco
csendes tag

Koszi szepen!! :) Bar oszinten szolva itt Hardverapron nem talaltam JVC CDt :S

(#379) yvsmad válasza dellarocco (#378) üzenetére


yvsmad
őstag

Egy győri emberke hirdetett itt már hónapok óta JVC Taiyo Yuden CD-ket, úgy látszik, elfogyott neki.
Mintha még a múlt héten is láttam volna.

(#380) winhate


winhate
őstag

Elég rég óta az Ez Cd Audio Converter -t használom konvertálásra, írásra.

Ha valaki tud jobb proggy-t pls ossza meg a tapasztalatait.

köszi

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#381) toto0569 válasza winhate (#380) üzenetére


toto0569
addikt

Igen,ez a legjobb.De valamiért mostanában csinált pár sz@r CD-t. :(((
Amúgy meg az Ashampoo-t használom néha.

(#382) winhate válasza toto0569 (#381) üzenetére


winhate
őstag

Teljes k.o. voltam par napig. Azt hittem megpusztult mindket kedvenc irom.
Kiderult tapkabel + ata (ide) kabel problema volt.

Most tesztelek ezerrel ujrairhato dvd -t majd audio cd -t.

2 dvd rw mar sikeres :K

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#383) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Nem is gondoltam, hogy még ilyen topikot is találok :) Azt meg pláne nem, hogy 2015-ös bejegyzések is lesznek... Nnno, engem egy vasárnapi bolhapiacos "bolondság" vetett ide. Szóval megláttam egy nagyon szép állapotú Sony RCD-W100 asztali kéttálcás írót, amit sikerült kemény 4000Ft-ért elhoznom. (csak tudnám, hogy az ugyanitt árult TC-WE805 kezattás deckre miért nem alkudtam?)
Természetesen azonnal rá kellett jönnöm, hogy ide a sima irható adat cd nem lesz megfelelő. Gyorsan rendeltem neten 25db piros cimkés MAXELL CD-R 52X AUDIO lemezt, remélem még a héten megérkezik.
Azt szeretném kérdezni, honnét szoktatok vásárolni kimondottan irható vagy újrairható audio CD formátumu lemezt, milyen tipust ajánlotok?
Köszönettel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#384) toto0569 válasza Gabor970 (#383) üzenetére


toto0569
addikt

Én anno Sony-t vettem,de az már nagyon rég volt...Írási hibám nem volt vele soha.
[link]
De ha lehet akkor 1x-2x ,max. 4x -es sebességgel írd őket

(#385) Gabor970 válasza toto0569 (#384) üzenetére


Gabor970
addikt

Mivel jellemzően mezzo TV csatornáról tervezek jazz koncerteket felvenni, illetve bakelit lemezeket átvenni CD-re, így marad az egyszeres írás. Mivel két tálcás, tulképp lehet CD-t is másolni vele, de nem tudom, hogy egyáltalán van-e más lehetőség, mint az egyszeres. Ezt még nem rágtam át a leírásában.

Köszönöm a linket, közben ebayen is megnéztem, nno, azért van választék.... Látom szomorú sorsom, keresek printelhető alapanyagot, van egy öreg canon 4200-as nyomtatóm, ami nyomtat cd-re, szerkesztek egyedi cimkéket :)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#386) toto0569 válasza Gabor970 (#385) üzenetére


toto0569
addikt

Azt biztosan tudja (1-2x) :K

(#387) Gabor970 válasza yvsmad (#344) üzenetére


Gabor970
addikt

opp, tényleg, most majd az FLAC-ból is irok pár cd-t asztalival :) CD-t asztalival. Asztali analóg bemenetre mehet az usb DAC analóg kimenetéről...
:) Nincs PC-s iróm, szóval az kilőve.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#388) yvsmad válasza Gabor970 (#387) üzenetére


yvsmad
őstag

A készülék tud 1x és 2x sebességgel is másolni, de egyik sem túl jó minőségű. Külső forrásból digitalizáláshoz jó lehet. Azt viszont gondold meg, hogy érdemes-e a PC-n lévő anyagot először analógra átalakítani, majd visszadigitalizálni. Szerintem dupla veszteség. Jobb lenne egy optikai vagy koax digit kimenetről felvételt készíteni.
Márkás írható lemezből talán a legolcsóbb a Maxell, egyébként nem rossz, ezért a legnépszerűbb manapság.
Kicsivel drágább, de ugyanolyan Ritek lemez a Philips.
Minőségben jobb a Verbatim Music, de az sokkal drágább, főleg a dobozos kiszerelés miatt. Sokan szeretik még a Fuji Pro for Audiot, ez is Ritek lemez, de van rajta egy rotation stabilizator gyűrű, amitől alacsonyabb lesz a jitter. A Sony Premium már elég nehezen hozzáférhető, az is jó lemeznek számít.
A Maxellnek van újraírható lemeze is, ezt használják digitalizáláshoz, pl. LP-ről. Ha bereccsen az LP, azt a számot újra fel lehet venni. Ha kész az anyag, akkor ki lehet írni végleges CD-R lemezre, az újraírhatót meg újból fel lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#389) Gabor970 válasza yvsmad (#388) üzenetére


Gabor970
addikt

Köszönöm a részletes választ!
Rosszul tudom, hogy hiába használom a cd íróm optikai digit bemenetét, az akkor is valami da-ad konverziót fog csinálni, hogy ne legyen klónozás?
Azzal kapcsolatosan írom, amit mondasz, hogy inkább digit kimenetről adjam neki a forrást. Mezżo-s tv felvetel esetén mindenképp így lesz, mert a tévémnek nincs is más kimenete. (Fejhallgatót nem számítva, de az nem opció)
Az LP esetén bevallom nem igazán értem, mire gondoltok ezzel a bereccsen a lemez dologgal, igaz, egy közepesen jó dual 505-4-es lejátszóm van, uj audio technika 440-es fejjel, a lemezek kifogástalan állapotúak, mindíg óvom őket. Ilyen jelenség nem szokott előfordulni.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#390) yvsmad válasza Gabor970 (#389) üzenetére


yvsmad
őstag

Amire te gondolsz, az az SCMS (Serial Copy Management System), ami megakadályozza a készülékkel digitálisan másolt lemez további digitális másolását. A digitális forrásból asztali íróval készült lemezt emiatt már csak analóg módon lehet asztali készülékkel tovább másolni. Ha nem asztali íróval digitálisan másolt lemez a forrásod, akkor nincs ilyen gond.
Pl. egylemezes írókkal a te elméleted szerint nem is lehetne digitálisan másolni, mert azoknál csak az optikai csati az egyetlen digitális bemenet, az meg szerinted nem működik. Az olcsóbb készülékekben pláne nem is volt olyan átalakító, ami az oda-vissza konvertáláshoz szükséges lenne.
Szóval külső forrásról működik az optika, csak ne asztali íróval digitálisan másolt lemezt akarj tovább másolni vele.
LP-t érted te is. Nem azt írtam, hogy folyamatosan recseg a bakelit lemez, de előfordulhat 1 kis reccsenés és akkor kuka az egész addigi írásod. Ezt lehet elkerülni audio CD-RW lemez használatával.

[ Szerkesztve ]

(#391) Gabor970 válasza yvsmad (#390) üzenetére


Gabor970
addikt

nagyon köszönöm az információkat!
Valami régen olvasott emlékemből az volt bennem, hogy nem enged digit forrásból sem közvetlenül digitális klónt készíteni egy ilyen asztali író. Ez jó hír. CD-t nem is igazán tervezek másolni, vagy ha igen, az eredeti lemez amúgy is.
A bakelitnél esetleg a sztatikus "reccsenést" tudom elképzelni, nagyon ritkán találkoztam vele, de igazad van, nem mondhatom, hogy soha.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#392) yvsmad válasza Gabor970 (#391) üzenetére


yvsmad
őstag

Az SCMS lényege az volt, hogy ne lehessen láncmásolatokat készíteni digitálisan. Valami jogvédelmi megfontolásból csak azok a készülékek kerülhettek piacra, amiben benne volt ez az SCMS. A '90-es évek második felében, amikor kitalálták a hifi CD-írókat, még nem voltak ennyire elterjedve a számítógépek és az ilyen hifi készülékek elterjedésében látták a kalózkodás lehetőségét, ezt próbálták lekorlátozni. Mai szemmel nézve már elég nevetséges az egész, de akkor a kiadók ezt komolyan gondolták.
Egytálcás írókkal csak úgy lehetett lemezt másolni, hogy egy CD lejátszó volt optikai kábellel rákötve az íróra. A másolatra rákerült az SCMS jel, és ha valaki ezt próbálta optikai kábelen keresztül újra lemásolni, az író kiírta azt, hogy Prohibited, azaz tiltott művelet. Az ilyen lemezről már csak analóg úton lehetett másolatot készíteni. Ott sem az író konvertált automatikusan oda-vissza, hanem a lejátszóban lévő D/A és az íróban lévő A/D végezte el ezt a munkát, ha köztük analóg szetereó RCA összeköttetés volt. Kéttálcás készüléknél ezek a belső összeköttetések lehetséges, hogy egyszerűbben kiválaszthatóak, de ez is típusfüggő lehet.
Ellenben ha a forrásanyag nem tartalmazza az SCMS jelet, akkor az optikai kábelen kereszül semmi akadálya a digitális felvételnek. Persze a paramétereket be kell tartani: 16 bit, 44 kHz és monó vagy sztereó LPCM jel kell hozzá. Mindenféle nagy felbontású, kódolt, tömörített vagy sokcsatornás digitális jellel nem működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#393) Gabor970 válasza yvsmad (#392) üzenetére


Gabor970
addikt

Ismét köszönöm! :)
Lassan kikupálódok, csak érkezzen meg lassan a lemezcsomagom, amire írhatok. :)
Ez nagyon jó amúgy, a környezetemben van több barát, akiknek jó lemezeik vannak, illetve akik örülnének az enyimek másolatainak is. A TV adja a 16bit 44kHz formátumot (egy C szériás samsung plazma) optikain, nagyon várom, hogy a jó kis jazz koncerteket rögzithessem :) A TV tunerjét használom, UPC mediacard-os megoldás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#394) gyulank válasza yvsmad (#356) üzenetére


gyulank
addikt

Most akkor ez hogy van? A DTS az nem WAV. Ha neki WAV-fájlja van, akkor az nem DTS.
Akkor most neki 2 vagy 7 csatornás WAV-fájlja volt? Ha a WAV-fájlt Audio CD-ként írja ki, hogy lesz 6.1-es, vagy DTS? Ha egy hangfájlt AudioCD formátumba írok ki, akkor az AudioCD formátumba íródik ki, szabvány szerint, mondjuk ahogy írtad. Szóval ez a DTS/WAV/AudioCD, de DTS kombó nekem nagyon nem világos.
Még 24-bites CD-t se tudnék írni, pedig olyan is létezett. De ha van egy DTS-fájlom amit átkonvertálok WAV-be, az már nem DTS, és csak 44,1kHz 16bit sztereó WAV-ből tudnék AudióCD formátumba írni, és az eredmény is 16bit 44,1kHz 2ch lenne. A DTS az elején kiesett, a 7 csatorna meg a végén. Akkor ez hogy?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#395) yvsmad válasza gyulank (#394) üzenetére


yvsmad
őstag

Én emlékeztem rosszul, mert már régen írtam dts CD-t.
A sok.1 -es anyagot dts-be kódolva ki lehet írni audio CD formátumban. De nem szabad wav-ba konvertálni!
Ha a dts CD-t simán a CD-lejátszó analóg kimenetéről hallgatjuk, akkor csak csipergés fog hallatszani, de ha az optikai kimenetét egy dts dekóderrel rendelkező erősítőre kötjük, akkor az erősítő felismeri a dts jelet, dekódolja és kitömöríti, tehát végül az eredeti sok.1 csatorna fog megszólalni.
A 24 bites CD az gyakorlatilag HDCD. Ehhez kell olyan szoftver, amelyik felismeri és ennek megfelelően tudja lemezre írni a HDCD formátumot, továbbá kell hozzá egy HDCD lejátszó is, különben elvész a formátum előnye.

[ Szerkesztve ]

(#396) gyulank válasza yvsmad (#395) üzenetére


gyulank
addikt

Mivel lehet kiírni Audióba? A zúj Néró búrning rom azt merészeli mondani egy dts-re, hogy:
Támogatott fájl formátumok: AAC (*.aac), Apple AIFF (*.aif; *.aiff), CDA Fájlok (*.cda), Dolby Digital (*.ac3), FLAC (*.flac), M3U fájlok (*.m3u), M3U8 fájlok (*.m3u8), MPEG-4 AAC (*.mp4; *.m4a; *.m4b), Ogg Vorbis (*.ogg), Windows Media Audio (*.wma), Windows PCM (*.wav; *.wave), mp3/mp3PRO (*.mp3), .
De emlékeim szerint régen csak wav vagy mp3 lehetett. De a lényeg, hogy ha mp3-at húztam be, az is audio CD formátumúra íródott, ha audio CD-t írtam, nem mp3-ba, meg ezek közül az összes abba íródna ki gondolom.
Nem az, mondjuk én már irtózok a lemezektől, mert csomó CD-t DVD-t be se tudok olvasni, olyanokat se, amiken semmi bajt nem látok szemmel. De attól még érdekel. Az is, hogy 24bitest mivel lehet írni, meg az is, hogy DTS-t mivel lehet. Meg az is, hogy ha a mezei lejátszó 16bites 44,1kHz D/A konverterrel van felszerelve, akkor hogy játssza le a DTS-t, vagy 24bitest? Csak mert az mp3 lemeznél nem kezd csiripelést se játszani. Tudom, hogy az adat, de pont ezaz, hogy az mp3-at is vagy adatként írhatom ki, vagy audióként, de akkor már átkonvertálódik CDA-ra.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#397) yvsmad válasza gyulank (#396) üzenetére


yvsmad
őstag

A Neronak a Platinum csomagja tartalmazza a dts filtert.
A 15 napos próbaverziót le tudod tölteni a gyártó honlapjáról vagy sok más oldalról is.
Nero Burning ROM-mal írd ki audio CD formátumban.

Ne keverd össze az MP3-mal, mert:
-vagy audio CD-re konvertált MP3-at játszol le,
-vagy maga a CD lejátszó képes adatlemezre kiírt MP3 fájlokat lejátszani. Erre viszont nem képes minden CD lejátszó, csak kb. a 2002-2003 utániak és ott sem mind, úgyhogy ez nem CD szabvány.
Ilyen dts képes audio CD lejátszó viszont nem létezik, ezért teljesen más eset, mint az MP3.

[ Szerkesztve ]

(#398) gyulank válasza yvsmad (#397) üzenetére


gyulank
addikt

Az írta ki...
Én nem azt mondtam, hogy az mp3-at lejátssza, hanem, hogy nem játssza le.
Azt mondtam, hogy ha mp3 fájlt írok ki CD-re azt 2 módon tehetem.
1. AudioCD-be, ekkor átkonvertálódik CDA-ra úgyis, ezért lejátssza. De akkor nem mp3 már.
2. AdatCD-be, ekkor mp3 marad, de nem fog elindulni cincogni, mint ahogy gondolom egyik másik fájlnál, többek közt dts-nél se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#399) yvsmad válasza gyulank (#398) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor nem tudom... a neten ezt találtam.

Ha MP3 képes a lejátszód, akkor adatlemezről le tudja játszani az MP3 fájlt. Ha nem, akkor nem.
Mivel adatlemez, a nem MP3 képes lejátszó nem tud vele mit kezdeni, sem cincogni, sem ugatni.
Tehát nincs olyan lehetőség, hogy cincog az MP3.

(#400) gyulank válasza yvsmad (#399) üzenetére


gyulank
addikt

Nem is én mondtam, hogy cincog az mp3, hanem te mondtad, hogy cincog a dts, ami azóta se tudom miért lehetne audiocd-ként dts, és miért indulna el cincogni... Ha felismerné a dts-t a Nero, akkor azt is átkonvertálná cda-ra, és kész, vagy adatként írná ki, de akkor se cincogna, hanem csendbe lenne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.