Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása

Hozzászólások

(#201) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

sok ev utan audio cd irasra adtam a fejem, persze messze a legjobb minoseg, hiszen a forras ijjen ojjan mp3 az iro meg plex 760 /nincs kedvem a yama-t szerelgetni/ szoval megirok 2 db valogatast tdk ultra x-es lemezre, ninsis semmi gond, de uttanna gyun a meglepi, mert a traxdata tx audio igencsak randan sikeralt, na mondom akkor van meg kerem abbol a tdk-bol, mongyuk nem fehetr, hanem ezust, de jo lesz az, hat nemlett, nezek mint rozi a moziban, es lon sotetseg, a feher tdk-rol kiderult hogy ty mid-et hazudik magarol, a ezust pedig tdk-t, a lemezek lecelofanozva vastag papirtokban /japanbol hozottt arany ricoh-k tokja vot megboldogult lyamykoraban/ logtak a szekreny teteon a galeria aalt, magyarul toksetitben hat enyit az elspajzolt jo kis cd-imrol, megyek eloszedek a ricoh-bol is es kiprobalom:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#202) Paulo81 válasza neduddki (#201) üzenetére


Paulo81
aktív tag

hát sajnálom, hogy így alakult :(

Előszedted már a ricoh-okat?

Állítólag a TY alapanyag a nyerő, meg sok helyen dicsérik a fuji audio pro lemezt.
Mi a véleményed/véleményetek?

(#203) neduddki válasza Paulo81 (#202) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugy tunik az ezust tdk ultra x eke dobalhatom ki, bug:- ( a feher 74 uktra x nek semmi baja
ricot nem probaltam, nem volt udom ra, meg amugy is 80as lemez kelelt a ricoh-jaim meg mind 74esek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#204) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Ashampoo Burning Studio 9.12-vel írtam audio lemezeket, és az autóban a lejátszó nem hajlandó lejátszani, de ha ugyanezt nero-val írom ki, akkor gond nélkül megy. Szerintetek ez mitől lehet? Mi az amivel "másképp" írhat az ashampoo szoftver, mint a nero?

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#205) angol válasza Paulo81 (#185) üzenetére


angol
tag

Hi,
ha plextor premium 2 -ed van miért nerot használsz, nem értem, a premium írókhoz van gyári íróprogi: "plextools" alap, profi stb. a fullos bírja a flacot, ape-t és persze az amqr-t, + a lézer "erejét" tudod kalibrálni, plextor premium tulajoknak kötelező, hiszen ehhez az íróhoz fejlesztették,
üdv

[ Szerkesztve ]

(#206) hun005a


hun005a
tag

Az mitől van hogy megírok egy audió CD-t de nem szól a CD lejátszóban.
Látszólag ott vannak a számok,léptet is de semmi hang nem jön a lemezről.
Ilyenkor mi történt vajon az írás közben?

(#207) atesz1974 válasza hun005a (#206) üzenetére


atesz1974
tag

Erősítőt bekapcsoltad? ;]

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#208) Paulo81 válasza hun005a (#206) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nem hibás az ide (esetleg sata, scsi) kábel?

Író milyen állapotban van?

(#209) PPeter válasza hun005a (#206) üzenetére


PPeter
addikt

Ha CDRWIN programmal írtad és kalóz serialt használsz, akkor a program "tréfája" is lehet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#210) hun005a válasza atesz1974 (#207) üzenetére


hun005a
tag

Nem kapcsoltam be.
A CD játszóba közvetlenül bedugott fejhallgatóval hallgatom:)

(#211) hun005a válasza Paulo81 (#208) üzenetére


hun005a
tag

Az hogy milyen állapotban van az író nem tudom,még működik:)
Lehet hogy kábel hiba lesz valóban.

(#212) PPeter válasza hun005a (#206) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen programmal írtad ki? Ha a megírt lemezt visszagrabbeled mondjuk Neroval vagy EAC programmal, akkor "szólnak" a zeneszámok?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#213) Anyukedvence


Anyukedvence
csendes tag

Sziasztok!
Melyik olcsó Cd-márkára érdemes mp3-akat írni?
Van aki a Tdk-ra, vagy Philipsre esküszik.
Ti melyik ajánlanátok ebben a kategóriában? Maxell-el mi a helyzet?
Üdv!

(#214) kisboxi válasza Anyukedvence (#213) üzenetére


kisboxi
tag

Üdv!
Én kizárólag Maxell cd-t használok, audio lemeznek és mp3-nak is. Eddig egy lemezzel sem volt még gondom. A Philipsről már ugyanezt nem mondhatnám el.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#215) gg72 válasza Anyukedvence (#213) üzenetére


gg72
veterán

Nekem ez is bevált az olcsó CD-k közül, Ritek alapanyag: [link]

(#216) Paulo81 válasza gg72 (#215) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Én is megrendeltem egy hengerrel! :)

(#217) krystman


krystman
őstag

Helló! Lenne egy olyan kérdésem, hogy olvastam valahol, hogy nem mindegy milyen író programmal írja ki az ember a Audio Cd-t. Ennek tényleg van jelentősége? Meg van egy Flac fájl ami 5db tracket tartalmaz, és van mellette egy cue fájl is. Az Easy CD-DA Extractor szépen be is olvassa a cue fájlt, csak szeretném valahogy megadni, hogy ne mind az 5db tracket írja ki, ha nem csak 3-at. De nem találtam benne ilyen lehetőséget. Van valami más program amivel ilyet meg lehetne oldani? Köszi.

(#218) fradi81 válasza krystman (#217) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Ashampoo burning studióval biztos, belehúzod a flac-okat és kiírod.

moto g72, Ninebot d28e

(#219) krystman válasza fradi81 (#218) üzenetére


krystman
őstag

De, így 1részbe írja ki a Flac fájlt, nem trackekként! Mert van egy cue fájl előtte!

(#220) fradi81 válasza krystman (#219) üzenetére


fradi81
veterán

Ja értem hát akkor passz, amit megpróbálnék hogy a cue fájlból kézzel kitörlöm ami nem kell, hátha.

moto g72, Ninebot d28e

(#221) Paulo81 válasza krystman (#217) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Szia!
Az első kérdésedre:
Tényleg nem mindegy! A legjobbak: feurio ás exact audio copy. A dvd írom csak 16x-osan ír minimum audio-t, és ha nero-val írom, olvashatatlan lesz, míg ha az két említett progival, akkor tökéletes lesz az eredmény, gyönyörű hanggal!
A második kérdés:
A cue splitter nevű program a barátos, szétdarabolja az egy file-t a cue szerint külön track-ekké, így azt írsz fel belőlük, amit csak akarsz!

(#222) krystman válasza Paulo81 (#221) üzenetére


krystman
őstag

Szia!

Köszi szépen a segítséget! :R Én a Easy CD-DA Extractorral írtam a Audio CD-et, előtte Nero-val. Nero-val valamiért nagyon nem tetszett a minőség. Ezzel a Easy CD-DA -val sokkal jobb. De megnézem a két progit amit írtál.

Köszi.

(#223) Paulo81 válasza krystman (#222) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nagyon szívesen! :)
No, kipróbáltad őket? Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#224) flash-


flash-
veterán

hangminőség szempontjából van különbség abban hogy a flacot neroval vagy exact audio copy val írjuk meg?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#225) kisboxi válasza flash- (#224) üzenetére


kisboxi
tag

audio cd írásnál a nero-t felejtsd el.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#226) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy szeretnék audio cd írni és a cd lejátszó nem tudja a mp3 formátumot!
Ti milyen programot ajánlotok és milyen formátumba írjam,hogy olvassa a cd lejátszó?

Köszönöm!

Sziasztok!

Bendegúz

(#227) flash- válasza atka76 (#226) üzenetére


flash-
veterán

pontosan nem értem a kérdést ugyanis ha nem ismeri az mp3 at akkor nagy valószinűséggel csak audió cd formátumban fogod tudni kiirni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#228) kali válasza kisboxi (#225) üzenetére


kali
legenda

miért is?

(#229) atka76 válasza flash- (#227) üzenetére


atka76
tag

Hát igen csak először át kell formáznom,mert mp3-ban van és azt nem tudom,hogy milyen formátumba csináljam!
Vagy az teljesen mindegy csak ha audiót választom akkor ő már úgy írja a cd-re?

Bendegúz

(#230) kali válasza atka76 (#229) üzenetére


kali
legenda

a nero - de sok más alkalmazás is - például automatikusan átkonvertálja a *.mp3 formátumot, ha audio cd kiírást adsz meg neki!

(#231) kisboxi válasza kali (#228) üzenetére


kisboxi
tag

Nem tudom, de nekem valahogy nem jött be, olyan mintha kicsit "összemosott" hangok jönnének ki belőle. Pedig egy párfajta írási módszert már kipróbáltam (sebesség, különböző írók).Egyszóval nekem nem jött be.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#232) kali válasza kisboxi (#231) üzenetére


kali
legenda

akkor írd inkább úgy, hogy szerinted felejtős, mert szerintem meg minden rendben vele!

(#233) kisboxi válasza kali (#232) üzenetére


kisboxi
tag

Legyen úgy. :K

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#234) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Milyen progit ajánlanátok nekem CD írásra?
Néró felejtős, EAC egyelőre csak minden friss telepítés után hajlandó működni, egyéb esetben azt írja, hogy nincs lemez a meghajtóban :(((
Előre is köszi!

(#235) kali válasza Wind-Storm (#234) üzenetére


kali
legenda

imgburn?

(#236) Wind-Storm válasza kali (#235) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kihagytam a kérdésemből, hogy audio cd-t szeretnék írni.
Ez jó arra is?

(#237) kali válasza Wind-Storm (#236) üzenetére


kali
legenda

igen!
már régebben is részletezték; link

(#238) Wind-Storm válasza kali (#237) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:R

(#239) Wind-Storm válasza Wind-Storm (#238) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Még egy utolsó kérdés, ez a program verify-ozni tud?
Csak mert látom, hogy szürke a pipa itt [link]
(vagy csak írás közben már nem opcionális..?)

[ Szerkesztve ]

(#240) Goreorban


Goreorban
csendes tag

Sziasztok

Egy audi a4 2005 evjaratu automba egy Audi Concert II es audio lejatszom van. Audio cd szeretnek irni hozza. Az altalam irt audi cd-et a lejatszo beolvassa es siman vegigmegy az egesz cd, DE ha szamot szeretnek valtani v vitetni v mikor megallittom az autot es a szam kozepen v barhol kene folytassa a lejatszast akkor ERROR! Probaltam minel kisseb sebbesseggel irni ami nalam az 16x, es csak egyszerhasznalatos cd re(TDK, Traxdata). Samsung Super-WriteMaster cd-dvd irom van, es Nero-val meg windows media player is probaltam irni. Probaltam meg olyat is h mp3 atkonvertaltam wma ba is ugy irtam ki. Mindig lezartam a cd-et, es nem irtam multi-ba.Ha eredeti cd-et akarok lejatszani az autoba az tokeletesen mukodik.
Vaki ha tudna segiteni ebbe a temaba nagyon megkoszonnem!

(#241) Goreorban


Goreorban
csendes tag

Update!!!

(#242) Wind-Storm válasza Goreorban (#241) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Használj eredeti CD-ket. ;]

(#243) Goreorban


Goreorban
csendes tag

Igy 90 eves szomszednenit is megkerdezhettem volna! :D Fogadni mernek h o is ezt javasolna :)

[ Szerkesztve ]

(#244) djculture válasza Goreorban (#243) üzenetére


djculture
félisten

Ja használj eredeti gramofon lemezt ...:D Amúgy van direkt audio irható lemez...

[ Szerkesztve ]

(#245) Goreorban


Goreorban
csendes tag

Upp!!! Vki esetleg az irassal kapcsolatba tipp??

(#246) Wind-Storm válasza Goreorban (#245) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kizártnak tartom... :N

(#247) Goreorban


Goreorban
csendes tag

Meg van recept! Traxdata Cd-tudtam 4x -esen irni.. Es mukodik!!!

(#248) winhate válasza Goreorban (#240) üzenetére


winhate
őstag

Tobb problema is lehet.

Iro:

Ajanlom a Pioneer (ATA) vagy regebbi Plextor -t

Software:

Ajanlom Easy CD-DA Extractor (mindent tud oda vissza)

Lemez:

Az sem mind1 milyenre irod.

Ajanlom Verbatim

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#249) mzx


mzx
senior tag

Egy érdekes számolási feladat, látom, ott napok óta nincs rá meggyőző válasz, csak egy elképzelés... pedig nem lehet ördöngösség, bár magam se tudom rá a választ...
Ki tudja a tuti megfejtést? ;)

(#250) janos666 válasza winhate (#248) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én az előbb írtam meg pár Verbatim AZO CD-t Nero 12.6-al FLAC-ből Audio CD-ként Pioneer 216L(1.09)-el 4x sebességgel, és most az egyiknél csúnya lett az ellenőrzés:

Azon gondolkozom, hogy dobjam ki és írjam ki újra, vagy használjam így. A sérült az még ECC-vel javítható hibát jelent, ugye? Vagy ezen már fennakadhat az autós CD olvasó?

Nem akarok nagyon kicsinyes lenni pár száz forinntal, de emiatt most elvileg kérhetnék a Verbatim-tól cserét?

Az XXLDVD-től rendeltem egy 25-ös hengert. Ez az 5., amit megírtam, és eddig csak annyi hiba volt, hogy nem sikerült 82 perctől jobban túlírni az egyiket (gyárilag 88 perces album volt), de ameddig felírta, az hibátlan lett, és a lejátszó is viszi, míg egyszer csak félbeszakad az utolsó szám).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Audio CD írása
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.