Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) #19617792 válasza Varoz (#6499) üzenetére


#19617792
törölt tag

akkor azt magyarázd el nekem, hogy a silent PC-k és az low power gépek többségét (illetve kb. mindet) miért Intellel szerelik? ;] mert egy "kicsit" jobb "itt-ott". ;]

(#6502) - = Zk = - válasza #19617792 (#6498) üzenetére


- = Zk = -
félisten

milyen kuckód van? menniyre szellőzik? esetleg dacból nem tettél bele plusz ventiket?
nézd, ha tudod, hoyg az AMD melegszik, hűtsed. nem teszed? akkor ne sírj. vagy válts. ennyi.
én nem sírok, hoyg meleg. miért? mert hűtöm. persze, hanem lenne semmi venti a gépben, leolvadna, aláírom. de nemár, hoyg ezen matekozunk. ott a megoldás....2féle is van. lehet karatézni, hoyg így meg úgy meleg. persze. oké, akkor "hűccsed", vagy cseréld le. ennyi. erről dadogsz már hónapok óta. :C

baszki, itt trollkodsz, holott "elméletileg" tanúltabban kéne kezelned a dolgokat. holott én csak egy buta, kétkezi munkás vagyok:U...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6503) westcoastog válasza #19617792 (#6501) üzenetére


westcoastog
veterán

Pénz a gyártónak intelbától. :D

(#6502) - = Zk = -
úgy is volt nyári munkán, van pénze, nem is tudom miért nem váltja le azt a szart. :))

(#6504) EarL 007
Rosszabb vagy mint katt. :) :D

[ Szerkesztve ]

(#6504) #19617792 válasza - = Zk = - (#6502) üzenetére


#19617792
törölt tag

Rebel9, szellőzik rendesen. venti elöl-hátul (12-es AC). oldalt nem kell, mert merőlegesen szellőzik, pont nyílás alatt van a hűtő.

"nézd, ha tudod, hoyg az AMD melegszik, hűtsed. nem teszed? akkor ne sírj. vagy válts. ennyi."

a hűtéstől a fogyasztása még nem változik. márpedig hiába hűtöm, akkor is marad zabagép. különbség annyi, hogy jobban elvezeti a hőt a hűtő, ezért hőfokban kevesebb, W-ban nem...

(#6503) westcoastog: mert nem elég a zseton. ;]

akkor azt magyarázza el mindenki: először vettem AMD CPU-t és egy hatalmas fos. akkor AMD-t hova fényezzem? ;] így kell többet bármi is az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

(#6505) Varoz válasza westcoastog (#6503) üzenetére


Varoz
őstag

Khm. Hát igen.

Könyörgöm, valaki cserélje le egy intelre EarL prociját és akkor végre befejezi. :U

akkor AMD-t hova fényezzem?
Nem kell. Csak a szapulásból kezd elegünk lenni. :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6506) westcoastog válasza #19617792 (#6504) üzenetére


westcoastog
veterán

akkor azt magyarázza el mindenki: először vettem AMD CPU-t és egy hatalmas fos. akkor AMD-t hova fényezzem? így kell többet bármi is az AMD-től.

És mi a fos benne komolyan? Megbántott téged vagy mi a rák?
Ja igen, az új m5-ös bmw is egy rakat szar mert meg tud enni 30 liter benzint ugye.
Had ne linkelgessem be a hsz-eket amikor westm-el kardoskodtál hogy kötsög intel amd a zsír. Mintha valami gyenge fos lenne az az athlon, én szívesen elfogadom, de pénzt nem adok szarért. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6507) #19617792 válasza Varoz (#6505) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem, utána is dobálom sárral, ahol érem, mert megtapasztaltam mekkora szar. ;]

westcoastog: az, hogy zabál, mint a disznó (még agyon alulfeszelve is), és emellett még lassú is, illetve eladhatatlan, mert kinek kellene ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#6508) - = Zk = - válasza #19617792 (#6504) üzenetére


- = Zk = -
félisten

baszki, mikor meg rebel12-t akartam, lehurrogtál. hát mi van veled, te jóóóember?! :C...

nem változik, ez tény. igazad van. de ezzel mit karatézunk itt közel 100hszben?!...
jahogy az AMD sokat zabál? tudom jól, és? az intel meg drága. ;] lehet focizni. de ez eléggé ovis lassan :C...

valaki amd-t akar/vált/gondolkodik, rögtön jössz a szokásos kazános dologgal, meg ezzel a fogyikkal. minek? amdt akar? vegyen azt. ajánlj neki amd-t. nem kell a kék szemüveg. tudjuk jól, hoyg a Zintel a mindenható :DDD ..
alkalmazkodj máááár, Maaaargit:))

(#6507) EarL 007
eladhatatlan? :DDD tedd már fel apróba. próbáld ki. csak a kíváncsiság kedvéért.
látod, én is AMD-t vettem öcsémnek. S939. hoppá. jahogy erre volt pénzem, neki meg bőven megfelel?!.. no para.

(#6505) Varoz
veszek neki. bevállalom. Flexnél is én kaptam. Ti még nem is láttátok élőben. szal holnaptól a nevemet kőbe vésni. túléltem Earlt.
jah, és Ő is engem ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6509) Varoz válasza #19617792 (#6507) üzenetére


Varoz
őstag

Szvsz amit csinálsz kimeríti a trollkodás fogalmát.

Zk
Én nem venném meg tőle. Az alulfeszelés pont olyan káros, mint a felül feszelés. Mind 2 tuning.
Lehet, hogy ezért melegszik neki. :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6510) #19617792 válasza - = Zk = - (#6508) üzenetére


#19617792
törölt tag

az két éve volt, mikor vettem, ezt is dobnám kifele szépen.

"valaki amd-t akar/vált/gondolkodik, rögtön jössz a szokásos kazános dologgal, meg ezzel a fogyikkal. minek? amdt akar? vegyen azt. ajánlj neki amd-t. nem kell a kék szemüveg. tudjuk jól, hoyg a Zintel a mindenható :DDD .."

valaki intel-t akar/vált/gondolkodik, rögtön jössz a szokásos drága dologgal, meg ezzel a lapcserékkel. minek? intelt akar? vegyen azt. ajánlj neki intelt. nem kell a zöld szemüveg. tudjuk jól, hoyg a Zintel a mindenható :DDD .. ;]

(#6509) Varoz: sálálálá.

[ Szerkesztve ]

(#6511) westcoastog válasza - = Zk = - (#6508) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha kell majd 1 ezressel beszállok a projektbe. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6512) ittakary válasza #19617792 (#6504) üzenetére


ittakary
nagyúr

AMD totál jó CPU-kat gyárt a középkategóriában. Mondjuk a felső kategória az Intelé, ez nem vitás.

így kell többet bármi is az AMD-től

A videókártyáik nekem igen :) Nem tervezek zöldülni.

westcoastog: Ez a kép :D

Ezt ma küldte haverom, mocskos jó :D

[ Szerkesztve ]

(#6513) - = Zk = - válasza #19617792 (#6510) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem nyert. ugyanis én nem kardozok minden nap, hogy drága az intel. de tőled folyamatos az AMD-s fröcsögés ;)
de már mondtam párszor. beismerem az intel erősségét, de drága. NEKEM!... ezt mai napig elmondom, ha kérdeznek. te soha egy szem pozitívumot nem mondtál az AMD-ről. ne mond, hogy nincs. mert van. ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6514) #19617792 válasza - = Zk = - (#6513) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy: olcsóbb, talán. ;]

(#6515) Varoz


Varoz
őstag

Azért kíváncsi lennék, hol tartana most az Intel, ha nem csal. Gondolok itt arra a lefizetéses dolgokra amiben pert is nyert az Amd. Csak hát most már eső után köpönyeg.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6516) - = Zk = - válasza #19617792 (#6514) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ugye, hogy ugye:))....

látod? 6 magot vettem egy majd 3! éves lapba. oppá:C...nekem ez megérte. nagyon is. lehet belekötni a prociba, architektúra, fogyasztás stb. de felesleges. nekem ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6517) #19617792 válasza Varoz (#6515) üzenetére


#19617792
törölt tag

ugyanúgy jó pozícióban lennének, mert nagyobb tőkével indultak, plusz erősebben haladnak a fejlesztéssel, nagyobb haszonnal dolgoznak, stb.

csalás, és? a felhasználó részben nyert is vele, mert OEM konfigban olcsóbb volt az Inteles megoldás, részben vesztett, mert kevés alternatíva volt. tudod, hogy működik ez. az erősebb kutya baszik. AMD is megtehette volna ugyanezt...

[ Szerkesztve ]

(#6518) Varoz válasza #19617792 (#6517) üzenetére


Varoz
őstag

Köszönjök emese.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6519) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, részemről off. holnap még meló, aztán hosszú 7vége:))
lassan fizu:))...jövőhét vége felé remélem:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6520) #19617792 válasza Varoz (#6518) üzenetére


#19617792
törölt tag

ezt inkább nem kommentálom. ja de. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6521) Varoz válasza #19617792 (#6520) üzenetére


Varoz
őstag

Megkérnélek valamire. Befejezhetnéd a trollkodást. :U
De most őszintén, mire jó ez?
Nem kell a magyarázkodás.
Ha valaki említi az amd-t akkor amit írnál vagy írsz rá akkor az ok előtt nyomj egy "ctrl+w"-t. Így leírtad amit akartál és mégse húzod fel a fél topikot. Vagy szimplán ugord át.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6522) #19617792 válasza Varoz (#6521) üzenetére


#19617792
törölt tag

én is megkérlek valamire. ne kérj tőlem semmit, mert nem teljesítem. ;]
tőled sem kell ám magyarázkodás. ha látod a hsz-em ebben a témában, akkor Alt+F4 és meg van oldva. az, hogy kit idegesítek fel és kit nem, nem igazán érdekel, nem az én bajom, ha valaki idegeskedik. véleményemet leírom és ennyi. az, hogy mihez kezdesz vele tőled függ.

[ Szerkesztve ]

(#6523) ittakary


ittakary
nagyúr

Ismerősöm (egy évvel alattam járt gimiben) kapott egy 7es BMW-t. Jabocs.

[ Szerkesztve ]

(#6524) #19617792 válasza ittakary (#6523) üzenetére


#19617792
törölt tag

ezen semmi meglepő nincs. nekem is van ilyen ismerősöm (osztálytárs volt), igaz ő nem 7-es BMW-t kapott, hanem "csak" Audi A3-at... meg farzsebből előhúzott egy másfélhetes thaiföldi nyaralást a csajával. csak a szokásos.

sőt, az a poén, hogy két általános suliba jártam, ott is meg voltak az újgazdag különcök. de hát evvan.

[ Szerkesztve ]

(#6525) Varoz válasza ittakary (#6523) üzenetére


Varoz
őstag

Csak, nehogy egy fán lásd legközelebb. :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6526) #19617792 válasza Varoz (#6525) üzenetére


#19617792
törölt tag

pedig elég gyanús, hogy előbb-utóbb ott köt ki. fiatal srác erős autóval és csattant egy nagyot... túl sok az ilyen sztori... felénk az M2 autóúton, illetve a bekötőűtön már "szép" számmal vannak sírok... :(

[ Szerkesztve ]

(#6527) Varoz válasza #19617792 (#6526) üzenetére


Varoz
őstag

Igen ezt már én is ismerem. :(

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6528) ittakary válasza #19617792 (#6526) üzenetére


ittakary
nagyúr

Eddig 5öse volt (200LE) szóval azt hiszem már megszokta a teljesítményt...

(#6529) #19617792 válasza ittakary (#6528) üzenetére


#19617792
törölt tag

jahogy ötöske is volt. :DDD

(#6530) ittakary válasza #19617792 (#6529) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jaja, lehet őt sajnálni... SE.

BF3 elég jól szalad :) ULTRA settings 40-50 FPS (vga-t kicsit megrántottam 850-950-re)

Viszont elég gáz, hogy kevés így az 1GB VRAM. Ejj, tudtam h hülyeség megvenni ezt a csodálatos VGA hűtőt. Inkább el kellett volna adnom az 5870et és 6950 2GB-ot kellett volna vennem :(

(#6531) No-kia válasza Varoz (#6499) üzenetére


No-kia
őstag

de eztegyszer már megbezséltétek nem? és az én mondatom vetett véget a vitának, hogy:

tény, hogy az amd Jobban melegszik , mint az intel, de ez nem feltétlenül jelenti azt hogy az valakinek egyenlő a kazánfűtésével :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#6532) pckownz válasza #19617792 (#6483) üzenetére


pckownz
senior tag

Miért, Varoz AMD fan?

(#6533) pckownz válasza ittakary (#6523) üzenetére


pckownz
senior tag

Van itt egy srác aki érettségire kapott egy SLR McLaren-t...

(#6534) Varoz válasza No-kia (#6531) üzenetére


Varoz
őstag

De és mégis itt trollkodik.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#6535) westcoastog válasza pckownz (#6533) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt nem hiszem el... :Y

(#6532) pckownz
ojj ne hozz le reggelről. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6536) F34R válasza pckownz (#6533) üzenetére


F34R
nagyúr

Megvan Tibi gyerek az nem ? :DDD

(#6478) EarL 007

no ez az de i3-ba meg csak intel hd2000 van ami nagyjából így fedné is a gépet.
Ati catalyst azt tudom hogy egy rakás szar már észre vettem.
A CPU-val semmi bajom attól hogy AMD , elég lenne kisebb teljesítményű is.

[ Szerkesztve ]

(#6537) ittakary válasza pckownz (#6533) üzenetére


ittakary
nagyúr

Biztos hogy nem... :|

(#6538) I'm Jocc


I'm Jocc
csendes tag

Megszületett a fejemben, hogyan, miként halkítom le a HDD-m kerregését, úgy, hogy a rögzíthetőség megmaradjon, esetleg máshol. :DDD Prototípus már kész, kérdés, hogy élesben mennyire lesz használható a dolog :D Majd csinálok fotókat.

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#6539) westcoastog válasza I'm Jocc (#6538) üzenetére


westcoastog
veterán

Na, és mikor kapunk képet? :D

(#6540) F34R válasza I'm Jocc (#6538) üzenetére


F34R
nagyúr

már volt valahol kérdés , amire egy gumiszalag volt a válasz .
amúgy meg van gumírozott hdd keret has ok pénzed van :D

(#6541) F34R válasza F34R (#6540) üzenetére


F34R
nagyúr

ehun van e

[link]

(#6542) ittakary válasza F34R (#6541) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jééé én is ugyanezt csináltam meg :) Két vászon szalaggal van felkötve a rendszerHDD-m. És ugyanúgy kerreg :DDD (mondjuk nyilván enyhébben hallatszik, de hallatszik!)

[ Szerkesztve ]

(#6543) pckownz válasza ittakary (#6537) üzenetére


pckownz
senior tag

Láttam...

(#6544) I'm Jocc


I'm Jocc
csendes tag

Na, a fotó sikeresen elmaradt, nincs itthon a fényképező, viszont a lényeg annyi, hogy felhasználtam egy ODD fém házát, abba raktam a vinyót, kibakoltam, hogy a levegő járjön körülötte, és a bakok nem más, mint LEGO :DDD és ilyen antisztatikus szivacs cucc, régi alaplapom dobozából... most semmit sem hallani a kerregéséből. :D

F34R: Az kemény. :DDD Nem bírnám megfizetni. :D

[ Szerkesztve ]

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#6545) #19617792 válasza No-kia (#6531) üzenetére


#19617792
törölt tag

viszont az már kicsit ciki, hogy hosszúideje képtelen megfelelő alternatívát kínálni, emellett nem jelentősen olcsóbb.

(#6536) F34R: i3-2105-ben pl. HD3000 van.

(#6542) ittakary: hát, a vinyózajt teljesen csak egy zárt, szigetelt szendvicsben lehet megszüntetni, ami egy melegedős fajtának lassú halált jelentene. a merev csavarozás az rezonáltatja a házat (nem kiugróan hallhatóan, a meglévő zajt egészíti ki egy tónussal), mégha ez nem is jelentkezik konkrétan kerregő hangon, inkább búg. ha megszünteted a merev csavarozást gumival, akkor a rezonancia nem terjed, de a motor zaja megmarad.

(#6544) I'm Jocc: Scythe Himuro, Nexus Drive-A-Way home made megoldása. :DDD :C ez még ami tetszik

pck: szóvicc, szeretem. :C

[ Szerkesztve ]

(#6546) I'm Jocc válasza #19617792 (#6545) üzenetére


I'm Jocc
csendes tag

Nem rossz. :DDD vannak érdekes megoldások, amúgy eddig 4 fokot emelkedett a hőmérséklete, 40 fokos most, de még ez amúgy is v1.0, lehet nemsokára átalakítom gumisra, fater adott egy jó ötletet. :)) + lehet, rakok oda 5V-ra kötve egy 8cm-es ventit, aztán csóközön. :D

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#6547) #19617792 válasza I'm Jocc (#6546) üzenetére


#19617792
törölt tag

40 fok? az még rendben van.

(#6548) F34R válasza #19617792 (#6545) üzenetére


F34R
nagyúr

aham akkor az i3 jöhet szóba intelnél , nem tudom mi tévő legyek :DDD

ez mien gémer ház mikor a felső kategóriás VGA-k bele se férnek

[link]

(#6549) I'm Jocc válasza #19617792 (#6547) üzenetére


I'm Jocc
csendes tag

Már 41, és csak a Chrome megy. Meddig hagyhatom felmenni? Amúgy nyárra mindenképp tennék oda valami légkavarót, mert igen meleg a szobám nyáron. :F

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#6550) #19617792 válasza I'm Jocc (#6549) üzenetére


#19617792
törölt tag

45 fok a "plafon", de érdemes alatta maradni. én egyszerűbben oldottam meg a vinyó zajának csökkentését, antisztat szivacs alulra (ezért jó a "Stacker-féle" elrendezés), rá a vinyó fejjel lefele és kész is. még nyáron sem mászik 45 fok környékére, pedig tetőtéri szobában (és a nap a déli órákban tűz be az ablakon) olykor meg lehet főni. a ventit rakhatsz oda, ártani nem fog. és nem is szükséges nagy légáram, egy jóféle venti alacsony rpm-en elég lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.