Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#851) Danny_L.hu válasza Terentius (#849) üzenetére


Danny_L.hu
tag

Mennyit kóstálhat egy ilyen? 90k? jesszus :Y

[ Szerkesztve ]

(#852) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
AC Accelero S1-el mik a tapasztalatok?

"Csak úgy mondom"

(#853) Gaboman válasza Terentius (#849) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez egy felesleges rendszer amit itt összeírtál!
Ennek kevesebb mint a feléből is ki lehet hozni olyant hogy az megszólal!
A 4830CF kihajtásához nem kell 150E proci,meg 90E Ft-os alaplap még véletlen sem.
Nekem egy 3870X2 kihajtásához elég lenne egy 6750 3400mhz járatva,ami 30000Ft.
Ha CF alaplapot vennék azt is Max 50E-ből ki lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#854) Terentius válasza Gaboman (#853) üzenetére


Terentius
őstag

Tudom,de olyan jó lenne!Ha megtehetném,bizony megtenném! :DDD

[ Szerkesztve ]

Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

(#855) Gaboman válasza Terentius (#854) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mindenki maga tudja mibe öli bele a pénzét,én ha megtehetném sem vennék ilyen drága cuccokat,mert teljesen felesleges,mivel olcsóbb rendszer is elég ahhoz hogy mindennel max grafon tudjál játszani.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#856) Terentius válasza Gaboman (#855) üzenetére


Terentius
őstag

Az biztos,hogy egy ilyen konfiggal ellenék egy ideig! :))

Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

(#857) Str8 sk8r válasza Terentius (#856) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...de akkor már legalább ne 4830-ast rakjál bele ha annyi pénzt beleölsz...bár mondjuk már CF-be lehet kötni 4-et is... ;] ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#858) Danny_L.hu válasza Str8 sk8r (#857) üzenetére


Danny_L.hu
tag

és nem mellesleg alkamas is rá a 4830 a kártyánként 2 crossfire csatlakozónak köszönhetően :)

[ Szerkesztve ]

(#859) Gaboman válasza Danny_L.hu (#858) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De mellesleg az már nagyon nem érné meg mert a 4kártya kb 136E Ft-be kerülne,100már 4870X2 lehetne venni ami majdnem ennyire gyors lenne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#860) cintula187 válasza freeapro (#834) üzenetére


cintula187
addikt

Hali!

Úgy értettem az ASUS zaj sztornót, hogy visszaolvastam a hozzászólásokban és választ kaptam rá. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#861) Gaboman


Gaboman
nagyúr

8.12 Beta teszt FarCry2 Benchmark 1280x1024 VeryHigh.

4830 719/900 Catalyst 8.10

• Average Framerate: 46,02
• Max. Framerate: 61,13
• Min. Framerate: 38,03

4830 719/900 Catalyst 8.12

• Average Framerate: 47,76
• Max. Framerate: 61,99
• Min. Framerate: 39,86

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#862) celeron


celeron
senior tag

Most készülök VGA-t vásárolni...
4830-ra gondoltam..de mindenképpen a GTA 4 igényeit tartanám szem előtt.
Akinek ilyen karija van és a játék is megvan hozzá, kérem mondjon tapasztalatokat, FPS értékeket, hogy hogyan teljesít a kártya.
Üdv mindenkinek !

(#863) afro9 válasza celeron (#862) üzenetére


afro9
tag

Hát nekem megvan eredetiben a játék, most vettem tegnap előtt a kártyát (X1950Pro -ról cseréltem) és kb. ugyan az a teljesítménye, DE ez csak a JÁTÉK HIBÁJA. Szóval a GTA4 optimalizálatlan... Kis "hackerkedéssel" meg szépre lehet állítani a grafot, de vicces, hogy közepes beállításokkal is ronda a játék és kb. 20 FPS...

(#864) Gaboman válasza celeron (#862) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyetlen egy játék alapján készülsz venni kártyát?
Hát ez nem a legjobb megoldás,ugyanis még a 4850 4870-es topicban is panaszkodnak a játékra.
Idézet:

Egyelőre úgy néz ki, hogy a GTA IV. csak Nvidia kártyán fut, valszeg driver problémák vannak.

Hát erről ennyit,ha csak ő végette szeretnél 4830-at venni akkor ne tedd.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#865) celeron válasza Gaboman (#864) üzenetére


celeron
senior tag

És mondjuk egy 9800 GT hasonló teljesitményű megoldás lenne?

(#866) Gaboman válasza celeron (#865) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Közel sem,ez jóval erősebb kártya a 9800GT-nél 812 és 822-es hozzászólást olvasd el.
Vagy privátban meg is tudom mutatni neked,nem itt akarom a teszteredményeket belinkelni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#867) celeron válasza Gaboman (#866) üzenetére


celeron
senior tag

OK akkor dobj egy privit

(#868) lsc válasza Gaboman (#864) üzenetére


lsc
nagyúr

Meg többen írták hogy inkább 4 magos proci kell a játékhoz .

Az élet kegyetlen .

(#869) milbo


milbo
aktív tag

Teszteltem, a 2-es számú géppel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#870) Gaboman válasza milbo (#869) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Inkább játékokon teszteld,3DMarkoknak sok jelentőségük nincsen!
Egy kis húzós games pl:Crysis ,FC2,Jericho,COD5,

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#871) ecx válasza afro9 (#805) üzenetére


ecx
tag

Sapphire ügyfélszolgálattal 2 hete levelezek. Jelenleg ott tartok, hogy egy fejlesztőmérnöknek elkültem minden technikai adatomat, a kártya sorozatszámát és lementett BIOS-át. Ez volt szerdán. Remélem, jelentkeznek hamarosan. Elismerik a problémát, szerintem most törik a fejüket...

A legjobbakat!

(#872) ecx válasza Str8 sk8r (#803) üzenetére


ecx
tag

E5200-zal 98xx pontom van 3DMark06-ban, S4830-cal, proci alapon. Nem húztam a procit eddig.

A legjobbakat!

(#873) ecx válasza Gaboman (#861) üzenetére


ecx
tag

Sapphire-od van? Ezek szerint felmegy rá a 8.12? Tudsz rajta CCC-ben ventit állítani? Köszi!

A legjobbakat!

(#874) Gaboman válasza ecx (#873) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem a CCC-ben állítom hanem a Rivatunerben.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#875) lsnuker


lsnuker
tag

Ha jól emléxem anno még Gaboman belekezdett egy tesztsorozatba.... hogy áll a dolog?

Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 2x2 GB DDR2 800 Kingston HyperX, Sapphire Ati Radeon HD5750 1GB PCX, HDD 500GB Samsung SpinPoint F1 SATA2, HDD 300 GB Maxtor SATA2, HDD WD 1 TB SATA2

(#876) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!
Érdemes lenne vennem 1 ilyen karit az e2200-am mellé? űJah és a proci később tuningolva lenne. Úgy kihajtaná?

(#877) NÉMÓ510 válasza birozoli7800 (#876) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Ez a páros alapjáraton is nagyon jó.De természetesen húzással lehet fokozni.Csak azért mondom,mert tegnap játszottam egy ilyenen.Szvsz nyugodtan megveheted.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#878) birozoli7800 válasza NÉMÓ510 (#877) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Jah és még valami milyen tápegység dukál ehez a karihoz? Chieftec 400 W elviszi?

(#879) lsc válasza birozoli7800 (#878) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg igen, terhelésnél valószínűleg egy kicsit hangos lesz a ventije .

Az élet kegyetlen .

(#880) birozoli7800 válasza lsc (#879) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Az különösebben nem zavar hiszen terhelés alatt rajtam van a füles. Az a lényeg ne vigye el a konfigot.

(#881) Str8 sk8r válasza milbo (#869) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...a kártyádon gyári hütés van, vagy módosítottad? :U ...amúgy szép eredmény... :C ...

...#868: :Y ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#882) Gaboman válasza lsnuker (#875) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Végül is nem én kezdtem el hanem aginor,én csk 2játék tesztredményeit hasonlítottam össze egy korábbi NV csúcskártyával,nevezetesen egy 8800Ultra OC kártyával.
2játékot teszteltünk amik inkább NV-t favorizálnak,Crysis,FarcCry2.

Crysis 1024x768 High.8800Ultra OC:
Min:22.63 Átl:63.14 Max:80.51
Crysis 1024x768 High 4830 OC:
Min:27.65 Átl:60.54 Max:73.95

Crysis 1280x1024 High 8800Ultra OC:
Min:32.87 Átl:47.14 Max:56.80
Crysis 1280x1024 High 4830OC:
Min:33.13 Átl:47.01 Max:55.49

FarCry2 Benchmark 1280x1024 VeryHigh 8800Ultra OC:
* Average Framerate: 48,75
* Max. Framerate: 70,11
* Min. Framerate: 39,07

FarCry2 Benchmark 1280x1024 VeryHigh 4830OC:
• Average Framerate: 48,23
• Max. Framerate: 63,59
• Min. Framerate: 39,31

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#883) milbo válasza Gaboman (#870) üzenetére


milbo
aktív tag

A teszt programok azért vannak hogy teszteljék a kártyákat. Az hogy a 3DMark-nak van jelentősége vagy nincs azt mindenki döntse el maga. Az aki megírja ezeket a programokat, és azok akik ezekkel tesztelnek nem így gondolják. Ezért szerintem nagyon is van jelentősége még akkor is ha neked más a véleményed.

(#884) milbo válasza Str8 sk8r (#881) üzenetére


milbo
aktív tag

Gyári a hűtés, nem akarok módosítani. Azt még hozzá írom bár nem kérdezted hogy ez a teszt egy olcsó 10e Ft-körüli alaplap és Codegen 400W-os táppal készült.

(#885) celeron válasza milbo (#883) üzenetére


celeron
senior tag

Végülis nem 3D Markkal játszol.... pl nekem a 3D mark06-ban a karim megy 4170 pontot, ami mai viszonylatban már kevéske.. Far Cry 2 : 2*AA-val, 1024-ben Első három beállítás Very High, A többi beállitásom High-on, Nem megy 23 FPS alá játék közben, általában 30 körül van..szóval tök játszható.. de ez csak egy példa :)

(#886) milbo válasza celeron (#885) üzenetére


milbo
aktív tag

Látom akad aki más véleményen van. Előzőleg laptop-om volt egy T2500/X1800 256MB-al. A Crysis mindkét részét játszottam vele zökkenő mentesen. Igaz nem volt se élsimítás,se anizó rátéve de 1440x900-on minden Medium beállítással toltam. 3DMark06-on 3300pontot kapott.

(#887) Gaboman válasza milbo (#883) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A 3DMarkok azért nincs jelentőségük mert nem lehet rájuk alapozni a kártya valós teljesítményével kapcsolatban.Hacsak nem valakinek az a lényeg hogy ott jó magas pontokat érjen el benne.
Engem ezek a tesztek nem érdekelnek mert nem azzal játszom,de ezzel nem akartalak megsérteni,mindenkinek más az igénye.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#888) milbo válasza Gaboman (#887) üzenetére


milbo
aktív tag

Abszolúte nem sértesz meg, azért is írtam hogy mindenki döntse el maga. Én nem a jó magas pont miatt csinálom hanem azért mert érdekell a dolog. Ennyit tud azzal a géppel amivel csináltam és kész.
Egy kérdés: ha mondjuk belerakok egy más típusú 4830-at most a gépembe és megint megcsinálom a tesztet úgy hogy csak a vga van cserélve, szerinted az megmutatja a valós különbséget a két kártya között vagy nem? Ha van pontszám különbség, arra gondoltam.

(#889) Gaboman válasza milbo (#888) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem,ahhoz mindenképp Drivert kell cserélni,legalábbis én cserélek mert tudomásom szerint nem ismeri fel különben.
Én most adom el pont a kártyát,holnap viszi az új tulaja és akkor goo a 3870X2-ért.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#890) milbo válasza Gaboman (#889) üzenetére


milbo
aktív tag

Tulajdonképpen én nem erre a válaszra vártam de mindegy.
Azt elárulod hogy a FarCry2 Benchmark tesztet pontosan milyen beállításokkal csinálod?
Lesz egy kis időm megcsinálnám én is. 3DMark után ezt sem hagynám ki ha már ez a favorit.

(#891) Gaboman válasza milbo (#890) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A Benchmarkban Game Settingsben 1280x1024 Overall Quality:VeryHigh,ezt tett erre és akkor minden azon lesz.
Performance:Ott is mindent VeryHighra.
És így teszteld le,3xfog egymás után lemenni,a tesztelés után a 3-ból fog kiszámolni egy átlagot a legalján lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#892) Str8 sk8r válasza milbo (#884) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...akkor különösen szép eredmény ramhűtés nélkül az 1130MHz-es tuning... :C ...egyenesen irígylésre méltó... :K ...nekem 1050-nél már egy picit beszemetelt 3Dmark2k6-ban amikor zsinórban harmadszór inditottam a tesztet...ezért úgy döntöttem, modolom a hűtést...csak a gari...

...Gaboman: ezt a Far Cry2 Benchmark-ot honnan érdemes letölteni? :U ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#893) NÉMÓ510 válasza Str8 sk8r (#892) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Far cry 2 / bin mappát nyisd meg,és ott találsz egy FC2BenchmarkTool.exe nevű filet.Azt futtasd.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#894) milbo válasza Gaboman (#891) üzenetére


milbo
aktív tag

Kösz! VSync, HDR, Bloom pipával vagy pipa nélkül?

(#895) milbo válasza Str8 sk8r (#892) üzenetére


milbo
aktív tag

Én addig húztam amig a 3DMark-ban nem láttam szemetelést. 1140-en már elvétve láttem egy-két hibát, 1150-en meg volt elég sok. Az érdekes hogy a program kevesebb pontot adott amikor jobban húztam de már szemetelt. 1150-nél még kevesebb lett az összpontszám, gondolom a hiba pontlevonással jár. Nálam az 1130 vált be maximum. Samsung ramok vannak rajta, külön hűtés nélkül. A procihűtő borda takarja, ha akarok sem tudok rárakni.
Ha hűtőt cserélsz ugrik a garancia arra vigyázz!

(#896) Str8 sk8r válasza milbo (#895) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...igen tudom,nekem is...én azt terveztem hogy kimarom a gyári hűtőből a Revoltec rambordák helyét+1-1.5mm-t... :Y ...csak a gari... :O ...neked amúgy fúj rá luftot valami venti, vagy csak a gyári Glaciator? :U ...oldalsó házventi, vagy ilyesmi...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#897) Gaboman válasza milbo (#895) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az a baj azzal hogy a 3DMark alatt soha nem terheled le úgy a kártyát mint egy jó gamesnél,lehet hogy ott még nem hibázik,mint ahogy nekem sem tette,de játékoknál előjött a hiba húzott órajeleken.
Próbálgasd játékoknál,ami nekem kihozta az a Jericho volt.
Tunereztem is közben,3DMarkban 62fokos volt játékoknál felment húzva 76fokra is a memória.

milbo:VSnyc ne rakj pipát!
Bloom,HDR,pipával!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#898) milbo válasza Str8 sk8r (#896) üzenetére


milbo
aktív tag

A 2-es gép a gyermekeim gépe. Olcsó Codegen ház 400-as táppal, semmi extra. Sajnos az Asrock alaplapom gariban van már két hete, használtam 3 napot. Ha egyszer visszakapom a vga átkerül a másik gépbe. Abban a házban gyárilag van kettő 8cm-es hűtő. Egy ez elejében hűti a vinyót, egy meg hátul tolja ki a meleget. Abban kevésbé fog melegedni a vga de nagyobb tunningot akkor sem várok tőle.
Szerintem kár barkácsolni a hűtődet és a grit elveszíteni. Gaboman írta hogy az övén Qimoda ramok vannak, gondolom a tiéden is (ASUS-on és Powercolor-on is). Talán a Samsung-ok kicsivel jobban húzhatók és a tiéd nem azért kezd el szemetelni mert túlmelegedett hanem mert ez a fizikai korlátja. Ez szigorúan találgatás nem kell kész ténynek venni.
Majd csinálok azon az órajelen tesztet amit a tiéd bír és megnézzük hogy mennyi lesz a különbség a nagyobb órajeleken. Lehet hogy nem is éri meg foglalkozni a barkácsolással.

(#899) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...tényleg... :DD ...nincs esetleg aki a gyári hűtést leszedte, és jobbra cserélte? :B ...és esetleg megválna egy ilyen kártya hűtőegységétől? ;] ...

...milbo: ne fáradj...már kipróbáltam: 700/1000-nél kb 10%...csak a ramocskák nagyon melegszenek... :K ...még alapon is...ezért szeretnék rá rambordát...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#900) NÉMÓ510 válasza Gaboman (#897) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Memóriahasználatot nem szoktál nézegetni?Mármint hogy x játék xy beállítással mennyi vga memóriát használ?Eltöprengtem,hogy érdemes lenne-e 1gb-os vgat venni.Végülis ez a kártya már lehet hogy tudna élni vele 1900-as felbontásoknál?Kíváncsi lennék hogy némelyik játék 1900,és 2xxx -es felbontásokon mi memóriát(vga) kajál.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.