Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#51) barnam_ válasza fagy53 (#50) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pedig érdemes lenne várni. Ha eddig kibírta a 2600XT-vel, 21 napot még kibír :D

(#52) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Aggregátor, Fagy53:

Hát igen, nem nagyon akarom magam meggondolni. De most lehet hogy kivárom a kis dögöt, a fene enné meg. pont egy napon jelenik meg a FC2-vel, ez már jelent valamit. :DDD
Lehet hogy elviszi fullon 1280-ban, szűrőkkel????

SZERK: Már azon is aggódom, hogy kihajtja-e a prockóm 1280-ban. :U

[ Szerkesztve ]

(#53) barnam_ válasza tzsolesz (#52) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Far Cry 2-nek van köze a Crytek-hez? Ha igen, akkor a válasz nem ;]

(#54) tzsolesz válasza barnam_ (#53) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

van köze, az elsőt Crytekék csinálták az Ubisoft szárnyai alatt. A 2-esben állítólag az egyes motor lesz továbbfejlesztve ( ez lehet is csak egy kacsa), de az nem a Crysis motorja ha jól tudom, bár lehet hogy tévedek. :D
Na ebből aztán ki is derült valami...... :)) :DDD

(#55) gyiku válasza fagy53 (#42) üzenetére


gyiku
nagyúr

sztem vagy 4850, vagy semmi :U procc mar megvan ala, 3150 alapon. (olyan lapban, ahol nem lehet allitani a feszt, se cpu, se ram. szal majd lapcsere is, ha 20 lesz a 790gp-ds4 :K)
ezzel a 2vel egyutt, gondolva a "holnap jatekaira ©" mar csak 1 deneb, es csokolom. ramot menetkozben barmikor lecserelhetem 2x2 1066-ra.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#56) fagy53 válasza gyiku (#55) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az egy jó kis lap lesz, megtáltosodik tőle a konfig! Oda nyugodtan berakhatod a 4850-et és a proci elég lesz hozzá ezen a frekin. Nekem viszont a 22"-os monitorhoz éppen elég a 96GT, de a "holnap játékaira" gondolva, meg arra, hogy lesz Vista is, előremutatóbb és kb 15-20%-kal gyorsabb lesz a 4830 azért nekem az is elég lesz, forintban is. ;]

(#57) gyiku válasza fagy53 (#56) üzenetére


gyiku
nagyúr

vista most is van, monitor csak 1440x900. gamere boven eleg nekem ez, hd moviera meg tvout, nem monitor :D de inyenceknek kis cod4 vacant [link] :DDD

hüllő

(#58) dangerzone


dangerzone
addikt

Akkor gondolom érdemes lenne várni a 4830 ra egy hónapot, ahelyett hogy most vennék 25 e -ért egy 3870-et.

(#59) tzsolesz válasza dangerzone (#58) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne vegyél a 3xxx-es szériából semmit. Holnap reggel mondom vissza az öcsémnek rendelt 3850-est. Most már az sem érdekel hogy még nincs ott 4670-es, mert azt úgy látom máshonnan kell rendelnem. egyszerűen a 4670 erősebb a 3850-től, és még olcsóbb is, modernebb, és kevesebbet is fogyaszt.

Az ATI most abszolút elvette a 3xxx-es sorozat létjogosultságát a 4670-el. Hiszen minek venné meg az ember akár 3870-est, 5-6 fps-ért, és nagyobb fogyasztásáért nem éri meg még az sem. pláne amilyen áron adják, a 670-el szemben, aminek kezdő ára 18K. :Y

A PCX-en a Sapphire 3850 512Mb-os FULL verzó 20.500Ft, Ehelyett arra gondoltam, hogy lemondom ott a VGA-t, és azt a Firstcomputer-nél rendelem meg HD4670 GDDR3 512Mb-os VGA-t, 18.500+2000 Ft futár költséggel.

A többiektől kérdezem az újdonsült PH! teszt tükrében, hogy jól cselekednék?

(#60) gyiku válasza tzsolesz (#59) üzenetére


gyiku
nagyúr

holnap meloban vegigolvasom, majd nyilatkozom. elsore, ugyanannyiert, johogy nem 3850es kazant.

hüllő

(#61) Bikerider


Bikerider
aktív tag

HI

Szerintem jo kis kari lessz a 4830-as.Nekem most Sapphire4850 Dual Slottom van.
Van ra vevom nagyon jo arba vennek el ;]
Ha a gyartok Jol felhuzzak a 4830-as orajeleit akkor nagyon jo ar-ertekuko Vga lessz. ;]
Ez egy ujjabb pofon az Nvidianak :DDD

(#62) Terentius válasza gyiku (#60) üzenetére


Terentius
őstag

Látom neked is 5400 BE-d van.Én is olyat szeretnék,de nem tudom,hogy felismerné e a lapom(MSI k9-n neo).A CPU Support-nál nincs,de ahogy néztem a te lapodnál sem.A lapomhoz a legújabb BIOS is egy éves.Mit gondolsz?

Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

(#63) dangerzone válasza tzsolesz (#59) üzenetére


dangerzone
addikt

A teszt alapján jobban megéri a 4670 mint a 3850, az biztos.

Amúgy van tipp, hogy a 4830 kb mire érhet szerény kis országunkba?

(#64) gyiku válasza Terentius (#62) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem kell bios, had szoljon. uj biosokba csak x3, meg x4 tamogatast pakoltak be.

hüllő

(#65) gyiku válasza tzsolesz (#59) üzenetére


gyiku
nagyúr

most csak vga-t akarsz cserelni? mert akkor kibovithetned kicsit a teszted :K

hüllő

(#66) gyiku válasza tzsolesz (#59) üzenetére


gyiku
nagyúr

ph teszt alapjan 4670. kivancsi lennek hogy 4830hoz kepest mivan, de ha nem birsz megulni a seggeden addig, akkor go :K

hüllő

(#67) tzsolesz válasza gyiku (#65) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szia zöldtestvérem, te sem figyelsz, úgyan úgy mint fagy53 kollega. a 4670-es öcsémnek lesz, mivel én valószínű megvárom a 4830-ast. :DDD :))

Amúgy már holnap itt is lesz a gépe, a 4670-el együtt, bár igaz azt a first-computer-nél rendeltem, ami plusz 2600Ft futár píz, de még így is alatta van a melegebb és áraméhesebb 3850-nek.
Neki azonnal kellett a gép, mert a pénz égette a zsebét, és félt hogy XBOX360-at vesz helyette.
Tehát Ő már nem várhatott vele 3 hétig, ez lesz az első gépe életében( a pár P2-est, és P3-ast leszámítva, amiket főként tanulásra használt)
Ma kötötték neki be neki a netet is, úgyhogy élvezni szeretné már hétvégén a helyzetet, és játszani is nagyon szeretne már vele.
Én úgy gondolom, hogy 1366x768-ban a 4670 elég lesz majdnem mindenhez. van neki egy szép 32"-os Samsung HD Ready LCD TV-je, amin kiélheti FPS vágyait, mivel eddig PS2-őn nyomult.

De ha meglesz a karim nekem is, és neki is, és a másik öcsémnek is (Ő még nem tudja hogy milyen VGA-ra vált, de ő most szemezget NV oldalra is) akkor csinálok egy nagy házi tesztet. :DDD :R

(#68) tzsolesz válasza tzsolesz (#67) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

ami plusz 2600Ft futár píz

Csak 1680Ft. Bocs. :B

(#69) gyiku válasza tzsolesz (#67) üzenetére


gyiku
nagyúr

`zold testverem` remelem a hulloallat szinere vonatkozik, nem az envidiara :DDD vagytok paran, csaladi potlekbol lesz a vga, mi? :DD nagyon szivesen latnek egy tesztet, ahol 2600xt, 4670, 4830,4850 es 4870 van (utobbi annyira nem is erdekes). ja, 1440x900-ban :U de jo lesz 1280 vagy 1024 is. :R

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#70) tzsolesz válasza gyiku (#69) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van a hüllőre vonatkozóan írtam. :B

Mivel egyikünknek sincs még gyermeke, így nem is kapunk családi pótlékot. Öcsémék a Samsungban dolgoznak, én meg tudod hol.
Nekem lesz ha minden igaz 5 hónap múlva, de várjuk ki a végét. :)

Egyébként ilyen teszt úgy is lesz a PH!-n, úgyhogy felesleges lesz amatőrködnöm itt. :DDD

Itt a 4830 ára fog mindent eldönteni, ha túl drága lesz, veszek egy 8500Gt-t azt jónapot. :DDD Na jó csak vicceltem.... :))

(#71) gyiku válasza tzsolesz (#70) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi lesz 5 honap mulva? jon a junior? :U

hüllő

(#72) tzsolesz válasza gyiku (#71) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ja, ja.... :B

(#73) Terentius válasza gyiku (#71) üzenetére


Terentius
őstag

Akkor tényleg mehet bele az 5400 BE?Nem élném túl,ha kiadnám érte a pénzt és fel sem ismerné az alaplap!

Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

(#74) Terentius


Terentius
őstag

Remélem a 4830 25 körül lesz,ugyanis ezt szándékozok venni.

Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

(#75) fagy53 válasza tzsolesz (#72) üzenetére


fagy53
nagyúr

Grat! :C Akkor ne add el az XT-t, kell az még a köv. generációnak! ;]
Egyébként figyelek én rád, de mivel nem az öcséddel konzultálok, a neki szánt intelmeket is Te kapod meg. :DDD

(#76) tzsolesz válasza fagy53 (#75) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:R :R :R

Jah, és köszönöm, hogy így ápolod a lelkem, mi lenne velem nélküled. ;]

Igazából az idegesít a leginkább, hogy egyáltalán van-e értelme nekem is nagyobb VGA-t venni, mikor a monitorom csak 1280x1024-et tud?
A másik meg az, hogy az E4500-am, bár nem minősül gyengének, de félek nem lesz elég a HD4830-hoz.
A max amit kitudok valahogy stabilan csavarni belőle az 2.85Ghz.

De addig is, ehhez a filmhez nem kell HD támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#77) fagy53 válasza tzsolesz (#76) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ehhez nem kell valóban HD támogatás. ;]
A 96GT-hez elég a 2.8GHz bőven, viszont az XT kevés lesz a 12x10-hez hamarosan.
A 4830 gyorsabb lesz mint a 96GT, de a 4500-as proci 2.8GHz-en is elég lesz hozzá, én ettől nem félnék.

(#78) tzsolesz válasza fagy53 (#77) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azt tudom, hogy a 2600Xt-hez már sok is volt a proci. De azé megnyugtattál.

(#79) gyiku válasza tzsolesz (#72) üzenetére


gyiku
nagyúr

:Y :C :C grat :K

hüllő

(#80) gyiku válasza Terentius (#73) üzenetére


gyiku
nagyúr

menni fog nyugi.

hüllő

(#81) tzsolesz válasza gyiku (#79) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi... :R :R

Nem hiába öregszünk. :DDD

(#82) gyiku válasza tzsolesz (#81) üzenetére


gyiku
nagyúr

csak te papam :DDD

hüllő

(#83) tzsolesz válasza gyiku (#82) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

:DDD

Öcsém konfigurációja összeállt.

Gigabyte P31 alaplap
E5200@3.2Ghz 2Mb L2 cache
2x1Gb 800mhz DDR2
MSI 4670 512Mb

Crysis 1280x768 high 4xAA, tökéletesen gyorsan fut (érzésem szerint olyan 30- fps fölött)
1920x1080-ban high-ban, AA nélkül is gyönyörűen megy, még akcióban sem akad meg meg ilyenek, és szép folyamatos. Azért mondom így, mert még fps-t nem mértünk.

Ez a kari mindenre elég 1280x768-ban szűrőkkel. Nagyobb felbontáson 1680x1050-ben is tökéletesen életképes, még egy kis élsimítást is elvisel, és egyéb szűrőket is.

De én megvárom a 4830-at, ha kibírom. :))

(#84) Terentius válasza tzsolesz (#83) üzenetére


Terentius
őstag

Jó ezt hallani!Akkor a 4830 még ütősebb lesz!Alig várom,hogy itt legyen egy a gépemben!

[ Szerkesztve ]

Oneplus 12 16/512 / Poco F5 12/256

(#85) fagy53 válasza tzsolesz (#83) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kedves Türelmetlen!
Meglátod igazam lesz, ha a 4670 ilyen jól szerepelt, akkor ezekre azeredményekre még rárakhatsz 30-40%-ot és beigazolódik az intelmem, hogy ne idegeskedj, a várakozásod megkapja méltó jutalmát. Biztos drágább is lesz, de nem is kell cserélned egy darabig! ;]
Viszont van még egy kis időd spórolni. :D
Más: vettem én is egy EP31-DS3L lapot és betettem a 2160-as procit. Nekem FSB 320MHz-nél bejön az FSB fal, semmiképpen nem lehet feljebb menni, találkoztál ezzel az 5200-as procinál?

(#86) tzsolesz válasza fagy53 (#85) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem FSB 320MHz-nél bejön az FSB fal, semmiképpen nem lehet feljebb menni, találkoztál ezzel az 5200-as procinál?

Nem, de nem is fogok szerintem, mert elég 12.5 X 240Mhz, és voala 3 Ghz. De ez biztosan megy még feljebb, mert piszok stabil az egész rendszer.
A magas szorzó miatt ez a lap elég ehhez a prockóhoz, bőven. 9+16K-ból kijött egy jó közepes lap+prockó ami valószínű még 3Ghz fölött is stabil.

(#87) silent84


silent84
csendes tag

Jó lesz ez a kari szerintem. Igazából, a fogyasztásra és a powerplay-re leszek kiváncsi.
Olvasgattam a topicot, és mivel téma volt az árcsökkentés. AMD oldaláról nincs semmi VGA árcsökkentés tervbe véve 2009 q1ig. Sajnos már nem tudom, hogy hol olvastam. De úgy látszik az árak nem fognak sokat változni pozítiv írányba a 40nmes VGA-k érkezéséig.

(#88) dangerzone válasza silent84 (#87) üzenetére


dangerzone
addikt

Végülis nincs mit csökkenteni sztem ati részéről. Eddigis marha sokat esett minden. Pl a 3870 is vmi 60 e volt ,aztán most 25..:D

(#89) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi

Egy P5q-e alaplapba E2160@3G-en 4GB-ramal milyen kannos lenne Crossfirbe 2*4830-as kartya. :F A moncsi majd Samsung 2493hm-lesz :K

(#90) tzsolesz válasza Bikerider (#89) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jó processzor a 2160-as, de azért egy ekkora CF-et nem fog kihajtani. Örülj, ha 1 db-ot kihajtasz normálisan abból a 4830-ból.

(#91) Bikerider válasza tzsolesz (#90) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Nyugtaztam :)

Milyen CPU-t mondasz a GPU melle :F

(#92) tzsolesz válasza Bikerider (#91) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én hasonló teljesítményű CF mellé egy ilyet raknék 3.2-3.4Ghz-re húzva. De kérdezz meg másokat is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#93) Bikerider válasza tzsolesz (#92) üzenetére


Bikerider
aktív tag

HI

Csak egy eszrevetel :Y Vagy tenyleg fellmemtek CPU-arak :F

(#94) tzsolesz válasza Bikerider (#93) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sajnos napról napra drágább minden hardver.
Nem csak a CPU-k, hanem a VGA-k is.
Ne kérdezd miért. :(

(#95) Tibicsoki82 válasza tzsolesz (#94) üzenetére


Tibicsoki82
aktív tag

Gyengül a forint, + közeledik a "karácsonyi szezon"...

Kóstold meg, megéri!

(#96) tzsolesz válasza Tibicsoki82 (#95) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gyengül a forint

Mindenki ezt szajkózza, de állítólag semmi indok nincs arra hogy növekedjenek az árak. :F

(#97) Bikerider


Bikerider
aktív tag

HI

Sracok szerintem megvarom a Januari Intel CPU es ATI GPU :U ar eseset :R .De hogy az mikorra jut el Magyarorszagra az mar egy masik tortenet ha eggyeltalan eljon :(((

Szerintem HD4830-as sokkal jobb ar/ertek lessz mind a HD4850-as :C
Folleg ha eggyes gyartok jol meghuzzak az orajeleket ;]
Remelem nem lesznek hulyek :((

UI:Az unnepnapok semmi mas csak uzleti fogas :K

[ Szerkesztve ]

(#98) dangerzone válasza Bikerider (#93) üzenetére


dangerzone
addikt

Gyurcsány papának köszönd ! ;]

(#99) tzsolesz válasza Bikerider (#97) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azért mert ilyenkor vesznek vérpistikének új csodaszámítógépet. Ami megint kihúz egy évet, ha kihúz. ;]

(#100) tzsolesz válasza dangerzone (#98) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Majdnem mondtam valamit az aláírásod láttán. De mi után végigolvastam, nem teszem. :DDD

De azért elárulom mi lett volna: "Nem hiszem, hogy a te pénztárcádat nagyon megrengeti az árnövekedés." :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.