Hirdetés
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Asszociációs játék. :)
- Digitális Állampolgárság Program
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Cybertruck Taipeiben
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Bestbuy travel, utazós, kirándulós topic - szállások, jegyek
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kérdéseket teszel fel, nyisd meg az összefoglalót és bátran szaladj végig az alábbi linkgyűjteményen. Ha nincs válasz, nyugodtan kérdezz.
Új hozzászólás Aktív témák
-
wm2
őstag
válasz vendingo #4957 üzenetére
Kell egy jó állványt is cipelned + egyéb dolgok, mint fejlámpa stb.. De gondolom ez amúgy is akad a pecás cuccok közt. Egy MILC vagy 80 grammal nyom többet, mint a sokszor drágáb “prémium” kompakt. Nem hiszem, hogy ez számítana. Egy 5100L Sony-n is van wifi/nfc. Most mindenhol akciózzák ilyen 99ezer körül. Ha nem tetszik a kitobi akkor meg ott vannak a mindenes nagylátószögű 20/f2,8 “pancake” obik, amivel aztán tényleg olyan, mint egy zsebrepattintós lightweight kompakt.
Ozora <3
-
kovisoft
őstag
válasz vendingo #4949 üzenetére
Tejút fotózásához kell a nagylátószög (vagy több darabból kell összefűzni a képet, de ez már utómunka). Ezenkívül vagy fényerős objektív kell (csak relatíve rövid expozíció lehetséges, hogy ne mozduljanak be a csillagok), vagy több felvételt kell stackelni (szintén utómunka), vagy óragépes mechanika kell (és akkor lehet hosszabb expozíció is, de akkor meg a táj fog bemozdulni, tehát ehhez is kell utómunka). A G9X-nek nem elég nagy ehhez a látószöge, ehhez inkább egy MILC vagy DSLR kellene valami ultra nagylátószögű és fényerős fix objektívvel. Vagy marad az utómunka.
-
modulus
aktív tag
válasz vendingo #4949 üzenetére
Ezek a különféle hangzatos fényképezési módok, egy előre programozott beállítás (rekeszérték, záridő, érzékenység, akár színezet stb. is be van lőve egy témához).
Nem jelenti azt, hogy jobban fog tudni csillagot vagy ételt vagy bármi mást fotózni, mint a társai. Egyszerűen csak nem kell a beállításokkal neked foglalkozni, hanem csak ki kell választanod a megfelelő fényképezési módot.Egyébként nem mindegy, hogy honnan, mikor, meddig, hogyan fotózol. Pláne tejutat. Érdemes utána olvasni ennek.
Nem egy egyszerű téma, ha jó eredményt akarsz elérni. -
csakb
őstag
válasz vendingo #1105 üzenetére
Annyira nem fickós az aktivitás, legalábbis ami az igazán fényeseket illeti, de azért hajnalban láttam pár tucat meteort összesen úgy fél óra alatt. Ezekből talán 3-4 hagyhatott volna nyomot fényképen is. Ma lehet, hogy nem leszek lusta, és kipakolom a gépet.
Egy hölgyike fotói tegnapról: [link].
-
Cancer
senior tag
-
Cancer
senior tag
válasz vendingo #969 üzenetére
Szerintem (ha van rá lehetőséged), spot méréssel mérj fényt a sarlóra Av módban monjuk f/6,3-8 körüli értékkel, majd manuálisban azt állítsd be, ha komponáltál. Szintél lehetőség szerint RAW-ban fotózz és akkor a fehéregyensúlyt beállíthatod később.
Reméljük szerencsénk lesz, mert mára már felhőt mondanak...Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
-
Cancer
senior tag
válasz vendingo #947 üzenetére
Szerintem csillaghullást mindenképpen nagylátószögön érdemes fotózni. Lévén viszonylag kicsi az esélye, hogy tudjuk, hogy hol látunk egy-egy meteort..
Részemről annyit tudnék mondani, amit majd magam is csinálok, kamera fel a feltételezet zenith-re, nagylátószög és sok-sok hosszú expós felvétel... az egyikben scak lesz valami...Viszont rossz hír. Vagy a felhős ég miatt nem foguk semmit sem látni, vagy a TeliHold miatt..de, ha nem is semmit a Hold sokat elvesz majd a látványból.
Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...
-
csakb
őstag
válasz vendingo #829 üzenetére
Az 1,7-szeres konverter egész pontosan 1,7-szerest nagyít.
Az optikai leképezés minőségén nem dob, sőt, valószínűleg ront egy kicsit. Az FZ45 600 mm ekv. leghosszabb gyújtótávolságát (ami már amúgy is brutál) 1020 mm ekv.-re nyújtja. Szerintem nem sok értelme van, és 56 kHUF-ot egyáltalán nem ér meg.
Egy kompaktnál a képminőséget alapvetően a szenzor limitálja, és az nem fog változni egy telekonvertertől.
[ Szerkesztve ]
-
csakb
őstag
válasz vendingo #825 üzenetére
"Reménykedtem, hogy lehet kapni valami brutálnagy távcsőszerűséget, amit fel lehet csavarni a gépre "
Van egy 1,7-szeres telekonverter a Panákhoz (DMW-LT55E), olyan 50000 Ft-ért (+ adaptergyűrű). Szerintem nem ér ennyit.
Esetleg olyasmivel próbálkozhatsz még, ha kijutsz igazán sötét ég alá, hogy állványról, nagy látószöggel készítesz egy csomó képet valami szép, tejutas vidékről, és a DeepSkyStackerrel összeadod őket.
-
csakb
őstag
válasz vendingo #821 üzenetére
Szia!
Sajnos egy kompakt nagyon-nagyon korlátozottan alkalmas asztrofotózásra. Szürkületben tudsz vele asztrotájképeket készíteni, vagy fényesebb bolygók és a Hold együttállásait fotózni, csak állványra lesz szükséged, de kábé ennyi.
Asztrofotózáshoz egy komolyabb (hangsúlyozottan!), de belépő szintű felszerelés olyan 2-300000 Ft-nál van, és innen a határ a csillagos ég. Ja és ebben még nincs benne a DSLR váz, és annak az esetleges átalakítása, vagy pláne egy komolyabb, hűtött CCD.
Persze pár dolgot apránként, okosban is meg lehet építeni, vagy használtan beszerezni, de tapasztalat kell hozzá, hogy ne kidobott pénz legyen.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest