Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) ropi23 válasza donat_sz (#4300) üzenetére


ropi23
csendes tag

Elképzelhető, hogy ezt is javítják de ki futottak a 30 napos határidőből így kénytelenek voltak alternatív lehetőségek fel ajánlani. Abban bízok, hogy a merev lemezeket nem kell újra inicializálnom mert akkor agy vérzést fogok kapni. 😂

[ Szerkesztve ]

(#4302) MaCS_70 válasza ropi23 (#4301) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen 30 napos határidő? Komolyan kérdezem.
A magyar jog egy puha 15 napos javítási/cserélési határidőt határoz meg, amelyet azért tudnak leszarni, mert kevesen indítanak eljárást a határidő túllépése miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4303) ropi23 válasza MaCS_70 (#4302) üzenetére


ropi23
csendes tag

Mikor vissza küldtem a terméket akkor jelezték, hogy 30 nap lesz mire lesz belőle valami mert küldik vissza külföldre és az több időt vesz ugye igénybe. De ezt el fogadtam mert bíztam benne, hogy javítható és vissza kapom.

(#4304) Gawamatsu válasza ropi23 (#4303) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az AS61-es sorozat atomstabilnak (főleg, hogy 2 magos Atom van benne, hehe) néz ki...7 év és semmi probléma vele

[ Szerkesztve ]

(#4305) MaCS_70 válasza ropi23 (#4303) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vajon mit csinálnak vele 30 napig...

Asus kombi tabletemet cseh szervizben javították. Háztól-házig hat nap alatt fordult.

Bosch robotfűnyíró többször ment német szervizbe -- 5-6 nap volt egy-egy menet, szintén háztól-házig.

Ezek szerint züllik az Asus szerviz is lefelé... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4306) ropi23 válasza MaCS_70 (#4305) üzenetére


ropi23
csendes tag

Nem tudom hová küldték szervízbe nem kaptam róla információt.
Most rendeltem másikat olcsóbban mert a család már nyúz, hogy mi van a "kütyüvel" mert mese nézés meg a megosztások meg minden hiányzik nekik.
Ilyen amikor hamar hozzá szoknak a jóhoz. Most megint szegény dlink-et nyúzzák film nézésre de már nem igazán bírja.

(#4307) donat_sz válasza MaCS_70 (#4305) üzenetére


donat_sz
senior tag

az enyémet Taiwanig küldték! ott javult meg :)

(#4308) MaCS_70 válasza donat_sz (#4307) üzenetére


MaCS_70
félisten

A keleti levegő csodákat tesz. És kétségtelen, hogy odáig el is kell jutni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4309) donat_sz válasza MaCS_70 (#4308) üzenetére


donat_sz
senior tag

az is biztos, hogy 30 napon belül nem járta meg az utat :D

(#4310) ropi23


ropi23
csendes tag

Holnap érkezik az új.
Ilyenkor ha vissza rakom a vinyót újra kell inicializálnom vagy felismeri gond nélkül?

(#4311) donat_sz válasza ropi23 (#4310) üzenetére


donat_sz
senior tag

elvileg ha jó sorrendbe teszed be, akkor ott folytatod ahol abba hagytad. Ha nem jó sorrendbe akkor lehet inicializálni akar.

(#4312) ropi23 válasza donat_sz (#4311) üzenetére


ropi23
csendes tag

Köszi. Mindent oda tettem vissza ahol volt tökéletesen működik. Lehet újra élvezni az előnyeit.

(#4313) MaCS_70 válasza donat_sz (#4311) üzenetére


MaCS_70
félisten

És vajon mi a helyzet a NAS-on belüli csereberénél?

Éppen most tervezet cserélni a lemezegységeket. Gondoltam beteszem a régi mellé az újat, mindent alternatív nevű megosztásnevekkel átmásolok, kiveszem a régit, a helyére illesztem az újat és visszaállítom a megosztásneveket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4314) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4313) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha úgy van mint a Synology-nál (általában úgy van, mindenki mdadm-ot használ) akkor mindegy nekik a lemezsorrend.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4315) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4314) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, én is így tudtam, csak most előkerült, hogy fontos lehet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4316) ropi23


ropi23
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire macerás torrent klienst futtatni a NAS-on?
Sajnos úgy néz ki meg döglött a D-Link nas-om amin a torrent ment eddig amíg nem szerzek helyette másikat kénytelen leszek az asustort befogni.

(#4317) ugyes válasza ropi23 (#4316) üzenetére


ugyes
senior tag

Semennyire. Letöltöd az Asustor-ét, beállítod hová mentsen, stb. és használod.
Ha sonarr/radarr lesz mellè, akkor helyette transmission-t vagy quibit válassz, mert azokkal megy csak.

(#4318) ropi23 válasza ugyes (#4317) üzenetére


ropi23
csendes tag

Köszi.
Hirtelen felindulásból hajnalban telefonról fel tettem és port-ot is tudtam nyitni. Viszont a letöltés helyének meg változtatásánál hibát kaptam mikor el kezdte le tölteni a fileokat.
Ha vissza állítottam az eredeti helyére akkor megy gond nélkül.
Mivel ideiglenes lesz csak lehet így hagyom.

(#4319) ugyes válasza ropi23 (#4318) üzenetére


ugyes
senior tag

Melyiket tetted fel végül?
Jogosultsávot adtál a felhasználónak az elsőnek kiválasztott mappához?

(#4320) ropi23 válasza ugyes (#4319) üzenetére


ropi23
csendes tag

Transmission az volt a másik NAS-on is.
Jogosultság elvileg volt adva mondjuk én teljesen másik meghajtóra is akartam. Lehet ezért volt rossz az útvonal.

(#4321) ugyes válasza ropi23 (#4320) üzenetére


ugyes
senior tag

Nem fogod áttenni, mert szerintem patrick féle verzió van fenn az áruházban: nála minden az első kötetre megy/azt látja. Ha felteszed a linuxserver.io verziót (docker, portainer, majd ott beállítod a konténert), annál magad tudod a letöltési könyvtárat meghatározni (a linuxserver.io példája alapján).

(#4322) ropi23 válasza ugyes (#4321) üzenetére


ropi23
csendes tag

Köszi majd utána nézek. De ami fent van az áruházban ott is kellett előtte docker-t telepíteni.

(#4323) ugyes válasza ropi23 (#4322) üzenetére


ugyes
senior tag

Igen, de minden mást patrick "csinált meg". És az is a linuserver.io image-t használja.

(#4324) Stealth


Stealth
aktív tag

Sziasztok!

Srácok, hogyan lehetne 2 db 4T-s, Raid0-ról teljesen átköltözni 1 db 12T-re?

Én erre gondoltam:
- Kiveszem a 2db 4T-t, beteszem a 12T-t és inicializálom, felkerül az oprendszer.
- Kiveszem a 12T-t, visszateszem a 2db 4T-t, bootolok.
- Külső házba teszem a 12T-t, usb-vel csatlakozok, majd backup.
- A két db 4T ki, be a 12T, boot, és kész.

Jó lehet ez így? :F Sok progi nincs, qbit, Adguard, Portainer. Az lenne jó, ha ezeket nem kellene újra tennem, tehát nekem teljes backup kellene.

u.i.: AS5202T.

-= Stealth =-

(#4325) ugyes válasza Stealth (#4324) üzenetére


ugyes
senior tag

Én úgy tudom, hogy Raid1 és felette tudsz érdemben újratelepítés nélkül költözni.

(#4326) Gawamatsu válasza Stealth (#4324) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Attól függ hány lemezes a NAS-od.
Ha csak 2, akkor elég macera, mert közvetlen nem udsz költözni.
Ha több, akkor nem gond.

Első esetben többlépcsős.
1. Futó NAS-ra rá USB keretbe a 12TB és adatmásolás.
2. a két 4TB-s Raid-et bontod és visszamásolod szétosztva rá az adataidat a 12TB-ról
3. 12TB-s be a NAS-ba és au USB dock-ba be az egyik, majd a másik 4TB-s adat visszamásolásra.
4. kész

(#4327) Stealth válasza Gawamatsu (#4326) üzenetére


Stealth
aktív tag

Kétlemezes.
Ez így a progrmaokat is "viszi"?
Én is kb ezt a sorrendet írtam korábban.

-= Stealth =-

(#4328) Gawamatsu válasza Stealth (#4327) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Semmit nem visz, az adatokat másolod.

(#4329) AiRLAC válasza Stealth (#4324) üzenetére


AiRLAC
addikt

"qbit, Adguard, Portainer. Az lenne jó, ha ezeket nem kellene újra tennem, tehát nekem teljes backup kellene."
Ezekről egyébként nincs máshol mentésed? Mert ez így RAID0-val nem egy életbiztosítás.
Na abból a máshol mentésből kellene visszatölteni a 12T-sra ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4330) Stealth válasza AiRLAC (#4329) üzenetére


Stealth
aktív tag

Hat nincs. :U
A qbit nativ, kontenerben csak az adguard fut es meg egy qbit. Szoval nem sok ez de ja, valami mentes kellene. Jobb keson mint soha.

-= Stealth =-

(#4331) Gawamatsu válasza Stealth (#4330) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Rebesgettek olyat, hogy lehet, hogy lesz 1:1 backup.
Az esetleg megoldaná a R0 -> External 12TB-re mozgatást.
Ha van időd, ki lehet próbálni, hátha

Select multiple 1 on 1 folders for backup in one backup job here. (New to ADM 4.2.5)

(#4332) MaCS_70 válasza Stealth (#4330) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként érdemi kíváncsiságból: miért döntöttél a RAID0 mellett?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4333) Stealth válasza MaCS_70 (#4332) üzenetére


Stealth
aktív tag

Hát igazából magam sem tudom, így utólag már látom, hogy nem a legjobb döntés volt. Talán a nagyobb sebesség miatt. Vettem egyből 2 négyes vinyót, már azt sem így csinálnám. :(

-= Stealth =-

(#4334) MaCS_70 válasza Stealth (#4333) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem, köszönöm!

Csak azért kérdeztem, mert az én számításaim szerint nem igazán érezhető egy gigabites otthoni hálózatban a RAID0 sebességprofitja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4335) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Lemezt cserélnék az 5304-esben. Ehhez ugye át kell mozgatni a megosztásokat az új lemezre.

Csakhogy megy itt egy Transmission, amelyik kapaszkodik a letöltési mappájához, és ezért a rendszer nem engedi az áthelyezést.

Hogyan tudom leállítani a Transmissiont a migrálás idejére? Az, hogy az App Centralban a billenőkapcsolóval kikapcsolom, sajnos nem elég neki.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4336) Stealth válasza MaCS_70 (#4334) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem nincs gigabit. 300/20.

-= Stealth =-

(#4337) MaCS_70 válasza Stealth (#4336) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az otthoni hálózatod (LAN) praktikusan vagy Fast Ethernet (100 Mbps), vagy gigabites.

Az, hogy az internetkapcsolatod milyen, már egy másik kérdés, de a RAID0 előnyeinek kihasználásától még messzebb lesz.

De legalább kipróbáltad ezt is. Nem rosszak ezek a személyesen szerzett tapasztalatok, még ha jár is velük némi kellemetlenség. A nagy szívást megúsztad.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4338) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Megoldva: a Portainert és a Docker Engine-t is ki-be kellett kapcsolni.

De az még mindig megoldásra vár, hogy a Transmission megosztását hogyan szabadítom fel, miután az a Volume1-en van, és hamarosan azt is cserélnem kell.

Köszönettel: MaCS

HDD-t cseréltem a NAS-ban.

Az új meghajtó címkéje ennek következtében Volume2-ről Volume3-ra módosult.

És innentől sem maga a Portainer, sem a konténeres programok nem indulnak el.

A Docker share egyébként a Volume1-en van...

Mit hetetek?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4339) Stealth válasza MaCS_70 (#4335) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ha beléps ssh-n, és kiadsz egy ps -A | grep transmission parancsot, kiírja a futó folyamat számát, amit ki tudsz kill-elni. Kill folyamatszám. Így kilövöd a transmissiont. Ha nem áll le, akkor kill -9 folyamatszám.

Figyelni kell a kis-, nagybetűre, linux rendszereknél számít, tehát lehet ez a jó:
ps -A | grep Transmission.

De lehet ez a jó: ps -iA | grep transmission. Talán a -i jelenti azt, hgy ne figyelje a kis-, nagybetűket.

-= Stealth =-

(#4340) bekom


bekom
csendes tag

Sziasztok!

Régi probléma, lehet hogy már volt róla szó. DLNA esetében a smart tv-k (Samsung LG) Bizonyos file formátumokat nem tudnak lejátszani. Inkább egy kettőt tud lejátszani. Ha az adott file-t felmásolom egy hdd-re és közvetlen a tv-ről játszom le működik. Én nem nagyon foglalkoztam vele, mert a működő formátumot használtam, de egy ismerősömet zavarja. Itt csak a plex marad? Azt ha jól tudom legtöbb tv ismeri.

Előre is köszönöm:

Norbert

(#4341) ugyes válasza bekom (#4340) üzenetére


ugyes
senior tag

Igen, vannak olyan fájlformátumok, amelyeket a DLNA nem támogat (pl. FLAC, DVIX, stb.) Ha ilyeneket szeretnél lejátszani, akkor airplay/chromecast vagy Plex vagy Jellyfin.
Illetve Asustor megoldásra itt egy példa.

(#4342) Gawamatsu válasza ugyes (#4341) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Vagy konvert más, támogatott formátumra

(#4343) ropi23 válasza bekom (#4340) üzenetére


ropi23
csendes tag

Nekem az AVI kiterjesztéssel szenved szüleim TV-je így minden filmet szedhetek le újra más formátumban.
Mi itthon plex-et használunk. Az 5 éves kislányom is úgy kezeli mintha természetes dolog lenne.

(#4344) Gawamatsu válasza ropi23 (#4343) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Plex sem játsza le bizonyos .avi filmeket.
Akokr vettem meg a momvafi alkalmazást €20-ért, van benne nVidia HW -es gyorsítás a konverzióra, és mindent ami olyan volt konvertáltam mp4-re (megy másra is).

(#4345) ropi23 válasza Gawamatsu (#4344) üzenetére


ropi23
csendes tag

Nekem ami maradt AVI azt hála ég viszi. De folyamatosan cserélem le más kiterjesztésre. Konvertálás nem játszik nincs hozzá türelmem. 🤣

(#4346) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Továbbra is szenvedek a HDD-cserével.

Próbálom átállítani a megosztásokat az új, üres lemezre, de nem engedi, mondván, hogy azokat programok használják (pl. Transmission, Docker, MongoDB, HomaAssistant). Csakhogy már gyakorlatilag minden telepített program ki van kapcsolva, volt reboot -f, az aktivitásmonitor sem jelzi, hogy ezek futnának.

Hogyan tudom úgy leállítani őket, hogy elengedjék a megosztásaikat?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4347) ugyes válasza MaCS_70 (#4346) üzenetére


ugyes
senior tag

Ebben írja valaki, hogy cserélte ki az első kötet tartalmazó HDD-jét a tiéddel megegyező gépen. Hátha tudod alkalmazni.

(#4348) cigam válasza MaCS_70 (#4346) üzenetére


cigam
félisten

Próbálom átállítani a megosztásokat
Hol, hogyan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4349) MaCS_70 válasza cigam (#4348) üzenetére


MaCS_70
félisten

Access Control -> Shared Folders, és az adott megosztást kijelölve Edit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4350) MaCS_70 válasza ugyes (#4347) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Már olvastam, de sem elsőre, sem tizedjére nem értem. Mintha pár lépést kihagyna...

Ha jól értem, az lenne a lényeg, hogy újratelepíti az alkalmazásokat, az alkalmazásmappák (megosztások) tartalmát pedig kimenti, majd visszamásolja?

A fő kérdés számomra a Portainerrel telepített konténeres programok sorsa. Tehát mondjuk egy NodeRED tartalma hogyan állítható vissza.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.