Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) garga01 válasza Intruder2k5 (#20150) üzenetére


garga01
senior tag

Ok, holnap reggel kipróbálom! :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20152) garga01 válasza Intruder2k5 (#20150) üzenetére


garga01
senior tag

Elővettem a tápot, de ugyan az jelenség ezzel is: [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20153) Intruder2k5 válasza garga01 (#20152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor passz! Esetleg még azt tudom javasolni, hogy hátha a környékben valakinek van ilyen routere, egy próba erejéig hátha össze tudtok jönni! Vagy olyan valaki, aki soros porton rá tudna nézni, hogy mit csinál...

(#20154) garga01 válasza Intruder2k5 (#20153) üzenetére


garga01
senior tag

A WLAN kártya nélkül bebootol a cucc? Hogy lehet azt kiszedni? Nekem jó lenne wifi nélkül is, swtich-ként is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20155) Intruder2k5 válasza garga01 (#20154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, be kell neki boot-olni! Simán ki tudod venni, az egy miniPCI foglalatban van!

(#20156) garga01 válasza Intruder2k5 (#20155) üzenetére


garga01
senior tag

Érdekes fejlemények:

Kivettem a wifi kártyát. A Wifi led így már teljesen sötét. A power LED ugyan olyan tempóban villog, mint idáig.

DE! Az egyik LAN portra rákötöttem a rendes routerem (TP-Link TL-WR941), és így, ha PC-n automatára rakom az IP címet,akkor van internet, látom a hálózatot. De nem érem el a tp-linket, valószínűleg azért, mert annak is 192.168.1.1 az ip címe... (ja és mostmár a pc tápegységről megy azt Asus,ami 20A-t le tud adni.

Nézelődtem a gugliva, volt aki kicserélte a 3 kondit a tápcsatlakozó után, de nekem nem púposak, tehát az se lehet gond.

Leötlöttem egy port scannert, meg ip scannet, de azok nem is látják a router ip címét, illetve ha beadom neki a 192.168.1.1-es címet, akkor 0-2048 között egy portot se érzékel, h nyitva lenne :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20157) World-Soft


World-Soft
senior tag

Mit lehet tenni?
Van egy WL-500W routerem.
Hazajöttem a hétvégéről, és annyit csinál, hogy elindul, felgyulladnak a lámpák, majd 5-6 másodperc múlva újraindul....
Újra és újra....
Nemrég vettem egy új tápot hozzá, mert a régi megadta magát. Sajnos vitte az 1-es portot is.

Lehet valamit csinálni vele, hogy legalább kiderüljön mi a baja?
A pendrive és a HDD már le van szedve, tehát csak a belső memóriájában felrakott oleg indulna el.

Előre is köszi.
Zoli

(#20158) World-Soft válasza World-Soft (#20157) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ha kiveszem a WI-fi kártyát, akkor csak 1x indul újra, és időnként felvillan az egyes port ledje, ami elméletileg nem tökéletes.

(#20159) World-Soft válasza World-Soft (#20158) üzenetére


World-Soft
senior tag

További érdekesség, ha a WI-Fi kártya bent van, és csak a középső antennát csatlakoztatom fel, akkor sem indul újra.
Mi lehet ez?

(#20160) garga01


garga01
senior tag

Helyzetjelentés:

Az Asus FV Restoration tool-al fel tudtam tenni a gyári sw-t (1.9.7.7), újraindult a router, mostmár nem villog a power LED ,de továbbra se oszt ip címet, és webif-en sem lehet elérni. A switch funkció ugyanúgy működik...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20161) Intruder2k5 válasza garga01 (#20160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RESET után sem? Áram alatt 10mp... Ja, és reset közben látni a LED-eken az újraindulást?

(#20162) garga01 válasza Intruder2k5 (#20161) üzenetére


garga01
senior tag

Most már villog a power led, mint a videóban amit feltettem, de reset közbe nem villantak fel a ledek :S

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20163) Intruder2k5 válasza garga01 (#20162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagyis akkor semmivel sem vagyunk előrébb...

(#20164) garga01 válasza Intruder2k5 (#20163) üzenetére


garga01
senior tag

Nem, de letölöttem egy ip meg lan scannert, és az sem talál működő ip címet, sőt ha beadom a 192.168.1.1-es címet, nyitott portot se talál...

Szerk.: A soros portot hogy kell bekötni/összekötni a pc-vel? Azon nem lehetne valamit bűvészkedni?

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#20165) Nando36 válasza Intruder2k5 (#20120) üzenetére


Nando36
tag

Jó lett a táp! Nem is melegszik. Remélem tartós lesz.
Egy reset után el is indult, szóval a firmwaret is feltette.
Azt vettem észre, hogy flash-hez több táp kell neki. Lehet ez a kolléga baja is.

(#20166) Intruder2k5 válasza Nando36 (#20165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az írás miatt ez nyilván így van...

(#20167) sekli


sekli
addikt

Sziasztok,

Egyszer már emlékszem, hogy volt ilyen gondom, de nem tudom, hogy akkor hogyan oldódott meg. Nem tudok "nagy" fájlokat felmásolni a routeren lévő HDD-re. Se sambán, se FTP-n keresztül nem megy, pedig szabad hely még van. Mi tévő legyek?

(#20168) Intruder2k5 válasza sekli (#20167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mekkora az a nagy file?

(#20169) khorvat


khorvat
senior tag

Több éve nagy megelégedettséggel használom a WL500gP v1 routerem Oleg FW-vel!
De talán elérkezett az idő, hogy váltsak szerintetek milyen márkára típusra lenne érdemes váltani?
Max.30ezer lenne a keret TP-Link és Asus a főcélpontok, fontos hogy legyen custom FW-rá és ezzel elérhetők az eddigi jóságok is gondolok itt: ftp, torrentezés, samba stb.
Ami felé mozdulnék a váltással az a gyorsabb HDD kezelés, másolás,gyorsabb portok és wifi szabvány, gyorsabb ftp, magasabb torrent sebesség, ezekhez gondolom az erősebb CPU több RAM kellene, vmint a custom FW-nek legyen jó a támogatottsága és segítőkész netes közössége mert ugye ez itt mindig is adott volt és sokat segített!
Szal várom a topik lakók ötleteit a mire váltsak kérdésben, pontos típusok jöhetnek és sorba jegyzetelek és összehasonlítok!

(#20170) sekli válasza Intruder2k5 (#20168) üzenetére


sekli
addikt

Már egy gigánál nagyobbat nem tudtam, pár megát még sikerült. Nem tudom, hol a határ. Felmásoltam egy pendrivera, bedugtam a routerbe és úgy simán felmásoltam. Közben kiderült, hogy másik gépről is simán felment egy ugyan ekkora fájl. Így már valószínűleg nem a routerrel van a gond.... :F

(#20171) Intruder2k5 válasza sekli (#20170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez így elég valószínű...

1GB különben sem nagy, azt hittem 16GB-ról van szó! :)

(#20172) Nando36 válasza khorvat (#20169) üzenetére


Nando36
tag

Keress 2-3 oldallal vissza. Ott nekem részletesen leírták ezt már :)

(#20173) khorvat válasza Nando36 (#20172) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok

(#20174) mcfly13


mcfly13
tag

Üvd!Tudna feltenni valaki egy shutdown scriptet.Annyi kellene,hogy leállítsa a transmissiont ,és leválassza a winyót.Egyébként shibby féle tomato van fent.Köszi!

(#20175) g0dl


g0dl
addikt

Azt tapasztalta más is, hogy külső 2,5"-os HDD bizonytalankodik, mert kevés neki a szufla, amit a router ad? ( néha pl. nem is pörög fel).

[ Szerkesztve ]

(#20176) r0by válasza g0dl (#20175) üzenetére


r0by
addikt

Ez nem új-keletű dolog. Ajánlott a külső táp, csak nagyon kevés winyó van, ami elmegy usb-ről.

(#20177) Tressy


Tressy
senior tag

Sziasztok
Vpn-en keresztül szeretném felcsatolni hálózati meghajtóként egy másik helyen üzemelő wl 500g routeren lévő hdd-t, hogyan tudnám ezt megcsinálni?Sajnos csak egy Options error: You must define DH file (--dh) üzenetet kapok log szerint.Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#20178) Intruder2k5 válasza Tressy (#20177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pedig annak működnie kellene... OpenVPN, vagy PPPTP?

A router egyéb dolgait amúgy eléred rendesen a router LAN IP címén? Admin felület, rtorrent, SSH, stb...

[ Szerkesztve ]

(#20179) Tressy válasza Intruder2k5 (#20178) üzenetére


Tressy
senior tag

Openvpn van rajta, minden egyéb más működik távolból csak ez nem

(#20180) Intruder2k5 válasza Tressy (#20179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato fw? Vagy valami egyéb, és utólag telepített OpenVPN?

Az OK, hogy működik a távolból, de én a VPN-en keresztül gondoltam, tehát helyi IP-vel, és nem DDNS címmel!

[ Szerkesztve ]

(#20181) Tressy válasza Intruder2k5 (#20180) üzenetére


Tressy
senior tag

Tomato igen , sajnos azt nem tudom kipróbálni mert eleve nem is tudok csatlakozni hozzá

(#20182) Intruder2k5 válasza Tressy (#20181) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az más... Vagyis akkor eleve az egész VPN kapcsolat nem épül fel, és nem a Samba-val van a probléma! Mi alapján konfiguráltad? Egy statikus kulcsos útmutatóval ki tudlak segíteni, amúgy is talán ez a legegyszerűbb módja, a VPN beüzemelésének...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=160.0

(#20183) Tressy válasza Intruder2k5 (#20182) üzenetére


Tressy
senior tag

Nagyon szépen köszönöm,a leírásod segített most már megy ez is :)

(#20184) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok van egy
Asus WL500-g Deluxe routerem . ezzel a routerrel ezt a líirást megcsinálhatom ??

http://logout.hu/cikk/asus_router_okositas_a-tol_z-ig/bevezetes.html

szóval ezzel a routerrel is lehetséges.
Igazából torrentezni szeretnék rajta.

(#20185) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#20184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Abban az írásban egy ezer éves rendszer ghost file-ja van, szerintem azt nem érdemes feltenni! Ráadásul olyan dolgokkal van telepakolva, amik azóta régen a firmware részei, szóval eljárt felette az idő! Javaslom inkább ezt...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=2.0

Firmware-t innen választhatsz hozzá...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?topic=40.msg4731#msg4731

(#20186) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#20185) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm így legalább kiindulhatok valahonnan :D
És ezek közül melyiket rakjam rá hogy torrentezni tudjak?? Nem tudod véletlenül??
Ja és szerinted ez a router egy 3tb külső HDD-t elbír kezelni??

[ Szerkesztve ]

(#20187) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#20185) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Most vettem észre hogy ez előkészületek leírást és azt a hozzászólást ahol a FW vannak azt is te írtad:)

[ Szerkesztve ]

(#20188) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#20185) üzenetére


Atlantisz48
őstag

ezt honnan tudom letölteni??

optware-install-shibby.tar.gz

(#20189) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#20185) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Sajnos a 3TBos HDD-t nem tudja mountolni

(#20190) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#20188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A letöltési hely is benne van a leírásban! (Optware alapok) 3TB-ot lehet nem fog tudni, ha jól rémlik, akkor alap cluster mérettel 2TB a maximális partíció méret...

(#20191) tekintetes


tekintetes
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este tomato-t akartam feltenni a wl500gp v1 routeremre. Újraindítás után pár másodperccel a power-led villogni kezd, és semmi több életjel nincs. Leírás szerint csináltam, terminál alól. Fekete gomb benyom, táp ráad, led villog, feltöltés, vártam 5 percet, újraindít, és ennyi lett. Tud valaki valami magyarázatot rá?

Köszönöm

(#20192) Intruder2k5 válasza tekintetes (#20191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Valamiért nem sikerült a flashelés! Magyarázatot ugyan nem tudok, de tetszés szerinti számban ismételhető a művelet, szóval semmi sincs veszve! A Power LED azért villog, mert folyamatosan recovery módba áll!

(#20193) tekintetes válasza Intruder2k5 (#20192) üzenetére


tekintetes
csendes tag

Hát ezaz, hogy recoveryben marad. A flashelés átmegy, kiírja, de újraindítás után is reccoverybe lép be, pedig már műszerrel néztem meg, nincs-e beragadva a gomb. Nincs beragadva. Ezért vagyok tanácstalan.

(#20194) Intruder2k5 válasza tekintetes (#20193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tegyél rá gyári firmware-t, majd azzal reset-eld le, és aztán mehet fel amit akarsz...

(#20195) tekintetes válasza Intruder2k5 (#20194) üzenetére


tekintetes
csendes tag

Szia!

Gyári firmware-t hol találok?

(#20197) tekintetes válasza Intruder2k5 (#20196) üzenetére


tekintetes
csendes tag

Reggel megnézem, mert benthagytam a cégnél. Rátettem egy firmware-t, aztán hadd gondolkodjon rajta reggelig. Ha akkor is ugyanez van, akkor gyári, és ahogy írtad.

Köszönöm a segítséget!!!!

(#20198) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - v106 EN

[RELEASE] 106

- Busybox: full update to 1.20.2
- Miniupnpd: update to 1.8 (20130207)
- Stealthmode scripts for RT-N16 and RT-N66u only. Usage: /usr/sbin/stealthMode on|off
- Grow up static dhcp entries from 140 to 250
- Libevent: update to 2.0.21
- robocfg update for new Ethernet ports state feature
- Ethernet State Report with GUI
- Fix OpenVPN depends in K24 builds

Note:
- Robocfg is not perfect and it`s not fully support all routers with Tomato. On some gigabits routers, 1Gbit connections can be displayed as 10M. It`s a robocfg fault. You can disable speed info from GUI.
- if ethernet ports are displayed in wrong order, you can enable „invert ports order” options.
- if some of you don`t like Ethernet ports state, you can disable this feature in GUI.

(#20199) TheSaint válasza Intruder2k5 (#20198) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Szia!

Ha frissíteni szeretném a meglévő Shibby modos routeremet, annak mi lenne a pontos menete? Már régen frissítettem és ha nem muszáj nem akarom újrarakni az egész rendszert.
Előre is köszönöm!

(#20200) Nando36 válasza TheSaint (#20199) üzenetére


Nando36
tag

Szerintem itt a kolléga nagyon részletesen leírja:

Router firmware upgrade

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.