Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Intruder2k5 válasza m0ski (#20750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annak van egy teteje, amit simán le lehet róla venni, csak pattintós! Egy kisebb csavarhúzóval, vagy akár egy körömnyíró ollóval is fel tudod emelgetni az oldalait, és le fog pattanni!

Bár ez másmilyen panel, de itt látható levéve egy hasonló fedél! Na így, nyugodtan emelgesd meg körbe, és kapd le!

[ Szerkesztve ]

(#20752) m0ski válasza Intruder2k5 (#20751) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm a segítséget, a PIN9 módszerrel végül sikerült használható állapotba hozni, és felrakni a Tomatot.
Az normális, hogy Chrome alatt lassabbnak érzem, mint korábban a DD-WRT működését?
Ha Safariból lépek be az admin felületre, teljesen jó.

(#20753) m0ski válasza Intruder2k5 (#20751) üzenetére


m0ski
aktív tag

Eredetileg ezt raktam rá:
tomato-NDUSB-1.28.5x-116-Big-VPN

A kérdésem az lenne, hogy rárakhatom-e ezt:
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-116-Big-VPN

Szeretnék DLNA funkciót :B

(#20754) Intruder2k5 válasza m0ski (#20752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, én "only firefox user" vagyok, és nem is nagyon tudom mihez hasonlítani, mert nem használok mást!

(#20755) Intruder2k5 válasza m0ski (#20753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem rakhatod rá, az MIPSR2-es fw, ami pl. RT-N16-ra van! Neked olyan kell, ami K26, USB, MIPSR1, és legfeljebb 7,7MB a mérete!

http://tomato.groov.pl/download/K26/build5x-116-EN/

[ Szerkesztve ]

(#20756) m0ski válasza Intruder2k5 (#20755) üzenetére


m0ski
aktív tag

Akkor ez mehet?
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-116-Big-VPN
7.4 mega

(#20757) Intruder2k5 válasza m0ski (#20756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az mehet igen! És természetesen már a Tomato saját upgrade menüjéből...

(#20758) m0ski válasza Intruder2k5 (#20757) üzenetére


m0ski
aktív tag

Így tettem :)
A torrenthez a transmissiont külön le kell töltenem? Mert ha a gui-ban rakattintottam hogy nyissa meg, üres oldalt kaptam.
Vagy használjam a fórumon az optware leírást?

(#20759) Intruder2k5 válasza m0ski (#20758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A firmware-ben nincs, mivel a WL-500gP csak 8MB flash-es, így minden nem fér bele, és a BigVPN-ben nincs Transmission! Ehhez vagy BT-VPN, vagy BT verzió kellene! A jelenlegihez telepítheted vagy optware-t, vagy az entware-t, és mindkettőben használhatod az rtorrent, vagy a transmission klienst, tetszés szerint!

(#20760) m0ski válasza Intruder2k5 (#20759) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

(#20761) m0ski válasza m0ski (#20760) üzenetére


m0ski
aktív tag

Beüzemeltem a WL-500gP v1-t a WR841N helyére, és van egy-két furcsaság.
Egyelőre nincs rákötve semmi USB egység, tehát hagyományos routerként megy.

Amit észrevettem:
- korábban torrent klienssel simán töltöttem 10MB/s sebességgel, most jó ha a 7MB/s összejön,
- egy nagyobb sebességű letöltésnél az admin felület kb. elérhetetlen, vagy percekbe telik...

120/60MBit-es UPC van rákötve, ami ugye elméletben 15/7,5 MB/s. Letöltésben ebből a TP-LINK 10 MB-t át tudott tolni, az ASUS a jelek szerint csak 7-t.

Ez a különbség adódhat a DD-WRT vs. Tomato különbségből, vagy egyszerűen abból, hogy a TP-Link újabb, ezért nagyobb sebességet tud áttolni?

(#20762) Intruder2k5 válasza m0ski (#20761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez bizony abból adódik, hogy a 841-ben legalább 400MHz-es proci van, de ha v8-as verzió, akkor 535MHz, ezzel szemben a már talán 10 éves kort is meghaladó ASUS-ban csak 264MHz! Ennek bizony ott van a vége 55Mbps körül, ezt már régen tudjuk...

120-as UPC alá egyébként is Gbit-es router kell, se nem ASUS WL-500gP, se nem TP-LINK WR841ND!

[ Szerkesztve ]

(#20763) m0ski válasza Intruder2k5 (#20762) üzenetére


m0ski
aktív tag

Tudom, hogy a 120-as net kihajtásához gigabites router kellene, de 841 (v7) azt leszámítva, hogy nem tudta magán átpasszírozni a teljes sebességet, teljesen jól teljesít(ett).
Az ASUS most úgy került képbe, hogy hazahoztam a barátnőmtől, mert ott másik lett beüzemelve, és gondoltam kipróbálom mire jutok vele itthon, meg hát érdekelt a Tomato :)

(#20764) amstro555 válasza Intruder2k5 (#20747) üzenetére


amstro555
tag

Hát állítani lehet, csak semmi hatása.

(#20765) Intruder2k5 válasza amstro555 (#20764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az, hogy nincs hatása? Nem lehet, hogy rosszul állítod be? Én amikor használtam, mindig tökéletesen vágott!

(#20766) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Az ipkg_sh tartalma kellene nekem, ha valakinek megvolna, köszönettel venném!

Gyurka

(#20767) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Az alap Transmissiont, ami a firmware-ben van, ki lehet okosítani, hogy RSS feedből töltsön?

(#20768) norb7


norb7
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tapasztalt már hasonlót.

WL-500W-n eddig Oleg fw volt, amivel működött is tökéletesen, de eléggé elavult már a rendszer és úgy döntöttem, hogy Tomato-ra frissítek. Feltettem ezt: tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-112-BTgui-VPN, viszont sajnos nem értek egy problémát. Amikor megy a torrent letöltés, a processzor teljesen le van terhelve és az internet sebességet sem tudja kihasználni, míg oleg-gel simán ment 2,2MB/s letöltés is, most örülök, ha 300kB/s-et elér.

Tapasztalt valaki hasonlót? Vagy valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet a terhelés?

(#20769) Intruder2k5 válasza norb7 (#20768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mármint a routeren futó torrent klienssel töltöttél 2MB/sec felett?

(#20770) norb7 válasza Intruder2k5 (#20769) üzenetére


norb7
tag

Szia,

Így van, a Oleg Fw-el is rtorrenttel ment a letöltés és most tomato-n is szintén rtorrenttel ez nem megy.

(#20771) Intruder2k5 válasza norb7 (#20770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Filerendszer ext3?
Optware-t vagy Entware-t használsz? Ezt is újratelepítetted?

Van már újabb fw is!
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-116-BTgui-VPN.trx

Esetleg próbálkozhatsz a 2.4-essel is régebbi routeren, ez általában kevesebb erőforrást igényel!
tomato-NDUSB-1.28.5x-116-BT-VPN.trx

Hozzáteszem a 300K/sec akkor sem normális, valamivel 1MB/sec felett kellene tudnia! Én a 2MB/sec letöltést sokallom is kicsit, itt a fórumon is 1,2MB/sec körül tudtak elérni régebben is letöltésben, akiknek volt lehetőségük akkoriban tesztelni! Én nem tartoztam közéjük, mert abban az időben volt talán 4M ADSL-em!

(#20772) norb7 válasza Intruder2k5 (#20771) üzenetére


norb7
tag

Szia,

Igen, ext3. A partíciók maradtak azonosak a fw csere után, csak teljes formázás történt. Láttam, hogy már jött ki újabb, lehet meg is próbálkozok vele, de igazából azért is váltottam, mert DLNA szükségem lett. Szóval ha jól olvastam utána, akkor ez kizárja a 2.4-es kernelt. Amúgy ha visszagondolok, lehet gépen volt a 2,2M, de az tuti hogy a router tudott 1,7M-ot. Akkoriban egy 700megás letöltés lejött kb 7 perc alatt. És igazából akkor is leterhelte a routert, de csak 7 percig, most meg ha megy a letöltés folyamatosan hosszú órákon keresztül teljesen le van terhelve. Szerintem nem tesz jót a HW-nek.

Valami ötlet esetleg, hogyan tudnám megnézni letöltés közben, pontosan mi a szűk keresztmetszet?

(#20773) Intruder2k5 válasza norb7 (#20772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A top paranccsal PuTTY-ban!

(#20774) norb7 válasza Intruder2k5 (#20773) üzenetére


norb7
tag

Köszi, de nem lettem ezzel okosabb. Nem tudom, hogy mitől lesz a load nagy, viszont CPU használat meg alig van.

És mi pontosan a különbség az egyes Tomato verzióknál? Nem lehet, hogy valamelyik esetleg kisebb és ezért kevesebb helyet foglalva nem fogná annyira a vasat?

(#20775) Intruder2k5 válasza norb7 (#20774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, ez nem így működik! Amiatt nem fogja jobban a routert, mert nagyobb az fw!

Amikor feltetted a Tomato-t, az NVRAM-ot törölted, mielőtt nekifogtál beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#20776) norb7 válasza Intruder2k5 (#20775) üzenetére


norb7
tag

Igen töröltem, az oldaladon lévő leírást követve tettem fel mindent.

(#20777) Intruder2k5 válasza norb7 (#20776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a top nem mutat semmi érdemlegeset?

(#20778) norb7 válasza Intruder2k5 (#20777) üzenetére


norb7
tag

Ezt mutatja a top, nekem nem látszik semmi különös:

(#20779) Intruder2k5 válasza norb7 (#20778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a 135%-os virtuális memória használat elég érdekes... Van swap beállítva? Mit mutat a free -t parancs? Ezen kívül php plugin is van bőven...

(#20780) norb7 válasza Intruder2k5 (#20779) üzenetére


norb7
tag

Igen, megy a swap 500 mega, amúgy a pluginek nekem sem tetszenek

(#20781) Intruder2k5 válasza norb7 (#20780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg letiltani őket a rutorrent webes felületén, a plugins fülön!

(#20782) norb7 válasza Intruder2k5 (#20781) üzenetére


norb7
tag

Nem letiltottam, hanem kitöröltem őket, sőt leállítottam a DLNA-t is, de semmi javulás. Annyira le van terhelve valamitől a rendszer, hogy még a torrent webes felülete sem jön be. (megy egy letöltés)

(#20783) vargalex válasza norb7 (#20782) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mount opciókon nem módosítottál?

Alex

(#20784) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam a Transmission-t is tartalmazó Tomatot. Ha engedélyezem a beálíltásoknál a remote access-t, és megpróbálok kívülről belépni a torrent kliensbe, akkor access denied hibaüzenetet kapok, és hogy adjam hozzá az IP címemet a whitelisthez.

Hol találom a settings.json-t? Illetve hogyan tudom beállítani hogy ne csak egy IP-ről férjek hozzá a GUI-hoz? ("rpc-whitelist-enabled": false :F )

szerk: logban találtam egy ilyet: "/tmp/mnt/PENDRIVE/torrent/.settings/settings.json" ez lehet az?

[ Szerkesztve ]

(#20785) Intruder2k5 válasza m0ski (#20784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, ha az van a logban, akkor az a jelenleg érvényben lévő konfig, de nem ahhoz kell hozzáírni, két okból sem!

1. A /tmp egy ramdrive, így az abban történt módosítások legfeljebb a következő reboot-ig maradnak érvényben!

2. Minden módosítást a Transmission konfigurációs oldalán, alul, a szövegdobozba kell beírni, mert ebből fogja indításkor generálni a settings.json file-t!

USB and NAS -> BitTorrent Client -> Transmission Custom configuration

Egyébként meg amikor feltetted a Tomato-t, törölted az NVRAM-ot? Csak mert, ha engedélyezed a távoli elérést, akkor alapesetben nem szabadna white list-et használni a kliensnek, és efféle anomáliák akkor szoktak jelentkezni, ha elmarad az NVRAM törlés!

Transmission vagy router restart volt már, mióta bekapcsoltad a távoli elérést?

(#20786) m0ski válasza Intruder2k5 (#20785) üzenetére


m0ski
aktív tag

Újraindítottam a Transmissiont és most már jó.

A routerre csatlakoztatott pendrive-ot automatikusan a /tmp/mnt/PENDRIVE útvonalra csatlakoztatta fel a rendszer, amikor rátettem a routerre.

(#20787) Intruder2k5 válasza m0ski (#20786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez így van, alapesetben a /tmp/mnt/kötet_neve útvonalra csatlakoztat mindent, ha az fstab-ban nincs egyéb opció megadva! Azt benéztem az előbb a kapkodásban (meló ügyben), hogy az már a pendrive, tehát nem ramdrive! De akkor sem ott kell módosítani, ha kellene valami miatt, mert az egy indításkor generált konfigfile, ami úgyis felül lesz írva!

[ Szerkesztve ]

(#20788) norb7 válasza vargalex (#20783) üzenetére


norb7
tag

szia,

nem módosítottam semmit. Szerintem ma lesz időm, megprobálom az egészet újrarakni, teljes formázással meg particionálással. Lehet megrobálkozok másik hdd-vel, illetve pendrive-al is

(#20789) Intruder2k5 válasza norb7 (#20788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a pendrive felejtős, az még a komolyabb routereket is megfogja, nem bírja a több szálas írást / olvasást!

(#20790) norb7 válasza Intruder2k5 (#20789) üzenetére


norb7
tag

ok, akkor a pendrive felejtős. Azért megprobálkozok egy teljes újra rakással. Majd jelentkezek, hogy mi sikerült.

(#20791) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!

Próbálgatok az 500gp-re repo-frmware-t föltenni. A post-boot állományt a régi oleg alapján írtam be, nyilván így nem csatolja föl az usb-t. Lehet-e módosítani utólag (és hogyan), vagy tehetem föl újra? Esetleg
máshogyan kell telepíteni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#20792) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#20791) üzenetére


Gyurka6
őstag

HI!

Megoldódott...

Gyurka

(#20793) ZolySoft


ZolySoft
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus wl-500gP v1-es routerem gyári fw-el.
Adott egy PC, amin serviio vagy Nero4Home Essential
fut, amit lát is egy LG tv. Viszont ugyanebben a hálóban
van egy Techwood tw-c7100-632 dvb-c tuner, ami nem látja
a dlna megosztást, csak ha direkt öszzekötöm a PC-vel.
A hálón lévő tunert egyébként ki tudom pingetni.
Kérdésem az lenne, hogy mit kellene beállítanom a
routeren, hogy a tuner is lássa a megosztást
a dlna szerveren, amit most csak direkt összekötve lát?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#20794) ZolySoft


ZolySoft
csendes tag

Sziasztok!

Felrakok egy tomato-t, hátha változik az előzőekben leírt dolog.
Ha torrent nekem nem kell, akkor elvileg jó ez gondolom:
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-116-Big-VPN.trx
Simán az ASUS Firmware Restoration Tool.exe -vel feltolom és kész?
PenDrive mehet az FTP-hez vagy ahhoz is hdd ajánlott?

Üdv.

(#20795) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Olyan fórumtársat keresnék, akinek megy az ip cím küldése/levélküldés az msmtp progival.
WL-500/ tomato.

Köszönöm.

Gyurka

(#20796) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#20795) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Pontosítanék, upc előfizetéssel és freemail címmel (az upc smtp levélküldése nem megy, ezt a hiba üzenetet kapom: msmtp: /opt/etc/msmtprc: line 2: account upc not (yet) defined
a második sor: account default : upc és nyilván nem találtam el....
Az upc helyére írtam chello-t stb.

Gyurka

(#20797) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Az lehet, hogy a v1-es WL500gP USB portja nem tud meghajtani egy 2.5"-ös vinyót ami USB házban van?
Rádugom az USB portra, és csak csipog a ház :F :F

(#20798) Intruder2k5 válasza m0ski (#20797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen természetesen lehet! Sőt, elméletileg lehetetlen is, hogy meghajtsa, mivel az USB portról levehető áram maximális értéke a szabvány szerint 500mA, ez pedig szinte minden HDD-nek kevés, főleg ha még a racket is hozzászámolod! Bár tudjuk, hogy sokaknak mégis működik, köztük nekem is működött, de ez csak szerencse kérdése!

1. Y kábel kellene neki, és mindkét USB-re rádugni!
2. Külön táp kellene neki!

[ Szerkesztve ]

(#20799) m0ski válasza Intruder2k5 (#20798) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm!
Érdekes módon a TV-m USB portja simán meghajtja, és arra 500mA van írva. De akkor marad a külső tápos USB ház.

(#20800) Intruder2k5 válasza m0ski (#20799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy egy aktív USB HUB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.