Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) tekintetes


tekintetes
csendes tag

A pxe boot-server letöltési linkje, http://intruder2k5.besaba.com/tomato_firmware/pxe_boot_server/tftpboot.tar.gz
nem működik. Tudja valaki honnan tölthető le?

Köszönöm!

(#20802) Gyurka6 válasza tekintetes (#20801) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Működik a link, nálad nem jó valami....

Gyurka

(#20803) tekintetes válasza Gyurka6 (#20802) üzenetére


tekintetes
csendes tag

Sokadik nekifutásra indult el. De lejött!!!

Köszi az infót, enélkül már feladtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#20804) tekintetes


tekintetes
csendes tag

Nem feltétlenül idevágó dolog, de nem tudja valaki, hogy lehet win7 alá ipx/spx protokollt varázsolni? A nyomtatószerverem csak ezt támogatja, a win7 pedig csak ezt nem. :(
A nyomtatón pedig csak párhuzamos port van. Vagy valakinek van már tapasztalata asus wl500 gp v1-re kötött usb-párhuzamos adapterrel? Működik a nyomtató a routerrel megosztva?

(#20805) Intruder2k5 válasza tekintetes (#20804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Utóbbi megoldás nekem működött kifogástalanul, így használtam sokáig a HP LaserJet 6L nyomtatómat!

(#20806) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen router megfelelő lenne a céljaimhoz?
Ami szeretnék, hogy ne kelljen állandóan egy külső vinyóval rohangálni a PC és a TV között, ha filmet szeretnék nézni. Azt szeretném elérni, hogy a PC-ről ráküldöm a vinyóra a filmet, amit a TV-lát, és azon megtudom nézni. Ez működhet? Egy külső satás vinyót kezelne?

(#20807) Rick4 válasza Tipli9987 (#20806) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a tévéd a router vinyóját látja, akkor a PC vinyóját is fogja. Így se routerre, se másik vinyóra nem kell költened.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20808) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Köszönöm a tippet. De én a leírt kérdésre szeretnék választ. (PC-ről ráküldeni a filmet a router vinyójára, majd a PC kikapcs, és a router vinyójáról nézni a fimet a TV-vel) Igen természetesen a TV látja a PC vinyóját. De filmnézés közben (ez lehet gyereknek sok sok mese, film stb...) Nem szeretnék egy számítógépet zúgatni egész nap, (ami pörgeti a villanyórát is). Meg amit szeretnék olyan lenne mint egy média tár. TV bekapcs, és film választás a vinyón. Működhet ez, ezzel e routerrel?

(#20809) Intruder2k5 válasza Tipli9987 (#20808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen működhet, de azt szem előtt kel tartani, hogy ez a router immáron vagy 10 éves modell, ennek megfelelően az USB HDD-re/ről történő adatmozgatás sebessége alacsony, nagyjából 4MB/sec körül van! Ez 1.4GB-os DivX-ekre megfelelő, de arra ne számíts, hogy FullHD meg 3D tartalmat fog stream-elni!

(#20810) vargalex válasza Intruder2k5 (#20809) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem egy LG 37LH3000 típusú TV-m van, amin alapban csak egy Service Only USB csatlakozó van. Az első lépés az volt, hogy engedélyeztem a service menüben a DivX, mkv, stb. lejátszást. A második pedig az, hogy felraktam az LGMOD-ot, ami többek között képes USB-s LAN adapterek kezelésére, samba, illetve NFS megosztás mountolására, ext partíciók kezelésére. A TV CPU-ja miatt azonban - ahogy itt is olvasható - csak kb. 2 MB/s átviteli sebességre képes NFS használatával (cifs-el még kevesebb, kb. 1.1 MB/s). Természetesen én NFS-en használom, de nem volt még olyan Full HD filmem, ami a sávszélesség miatt ne ment volna (persze olyan volt, ami a kódolás miatt nem ment). A 2 MB/s egy 90 perces filmnél ugye kb. 10,5 GB-os limitet állít. Szóval csak azt akarom kihozni ebből az egészből, hogy a WL-500gP esetén elérhető 4 MB/s is elég lehet elég sok filmhez még Full HD esetén is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20811) Intruder2k5 válasza vargalex (#20810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Persze, akár elég is lehet, de azt is tudjuk, hogy manapság már nem ritka 25-28GB-os rip sem, tehát akár kevés is lehet, én pedig úgy érzem jobb ezt most tisztába tenni, mintsem miután megvette, és akkor jön majd, hogy hát de a winyó gépre dugva megy 30MB/sec-el is... Gondolom Neked is ismerős a szöveg! Sőt, megyek tovább, még azt sem írta le, hogy mindezt kábelen, vagy a g szabványú WiFi-n képzelte el...

(#20812) m0ski válasza Intruder2k5 (#20809) üzenetére


m0ski
aktív tag

A hétvégén összeraktam a WL500gP-Tomato-Transmission/Media Server-külső HDD összeállítást. 1080p film filmet 2 kisebb belassulást leszámítva gond nélkül megnéztem a TV-n úgy, hogy közben a routeren aktívan ment a TM.

Egyedül akkor akadt be komolyabban amikor menet közben a kíváncsiság kedvéért megnéztem az admin felületen a CPU terhelést.

Ettől függetlenül én is érzem, hogy ez nem egy mai eszköz, és néha bizony kevés a benne rejlő erő.

(#20813) vargalex válasza Intruder2k5 (#20811) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Persze, ismerős az összes reklamáció... Ezért írtam konkrét számokat. :)

Alex

(#20814) Tipli9987


Tipli9987
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Mindenképp segített, mert olyan problémára világított rá amire nem is gondoltam. Természetesen mindent kábelen hoztam volna össze. De a legprofibb hálózat mellett is, igen az USB-nek vannak korlátai. Olvasgattam a neten, és arra jutottam hogy léteznek ilyen hálózati tárolók, talán NAS-nak hívják. Azt hiszem erre lenne szükségem, de ez csak álom marad, mert őrült összegekbe vannak. Ezért gondoltam erre.

(#20815) Intruder2k5 válasza Tipli9987 (#20814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért abból is vannak olcsóbbak, amik már sokkal-sokkal nagyobb tempóra képesek, mint ez a router! Pl. D-LINK alsó szegmense már 20k HUF körül megvehető! Illetőleg vannak routerek is, amik "kicsit" több pénzért jóval gyorsabbak!

(#20816) tekintetes


tekintetes
csendes tag

Valaki üzemeltetett már több nyomtatót tomato-s asus wl-500gp-v1-el?
Megoldható 2 nyomtató elérése?

(#20817) Intruder2k5 válasza tekintetes (#20816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én még nem próbáltam, de megoldható!

(#20818) tekintetes válasza Intruder2k5 (#20817) üzenetére


tekintetes
csendes tag

És hogy különböztetem meg a két nyomtatót? hol adok neki(k) külön portszámot?
Nekem ez nagyon homályos....

(#20819) Intruder2k5 válasza tekintetes (#20818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kliensen, telepítéskor, az első lesz 9001, a második 9002, és így tovább!

(#20820) vargalex válasza tekintetes (#20818) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ehhez hasonlót kell csinálnod, mert nyilván a bekapcsolás sorrendjétől függően lesz egyébként lp0, lp1, stb. az eszköz, közben valószínűleg nem azonos nyomtatókról van szó, tehát kliens oldalon különböző driverek vannak telepítve. Viszont ott fixen a 9100, 9101, stb. portokhoz rendeled a megfelelőt, amit nyilván nem akarsz folyamatosan módosítani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20821) tekintetes


tekintetes
csendes tag

Köszönöm a segítséget, segítségeket!

(#20822) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Szóval nyitni akarnék egy portot a Transmission torrent kliensnek, mert kaptam új hub-ot. Kerestem infót is róla a neten, de úgy nem akar működni sehogyan sem. (sky hub)

sky hub IP: 192.168.0.1
asus router IP: 192.168.1.1
számítógép: 192.168.1.33
ezen a fix IP-n kapom a netet: xxx.xxx.96.192

Scripts/Firewall így néz ki:

iptables -D INPUT -j DROP
iptables -I INPUT -p tcp --dport 6890 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2700:2706 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -j DROP

Egyszerűen nem tudok rájönni mit rontok el. :F

[ Szerkesztve ]

(#20823) sztanozs


sztanozs
veterán

Eldurrant a routerem tápja - érdemes cserélni, vagy kukázzam már a cuccot?
Szerencsére volt egy másik 500g-m elfekvőbe, most annak a tápjával megy, de nem tudom érdemes-e több ezret még rákölteni, vagy már nagyon eljárt felette az idő...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20824) m0ski válasza sztanozs (#20823) üzenetére


m0ski
aktív tag

Nekem legutóbb mikor meghalt a táp, pár száz forintból megjavították (kondicsere). De ha új tápot veszel szerintem az sem egy horror összeg.
Ha mindenképpen viszket a tenyered egy új routerre, hát hajrá, de szerintem még mindig megéri rendberakatni a tápot és használni tovább az 500-ast. ;) :)

(#20825) Rick4 válasza sztanozs (#20823) üzenetére


Rick4
félisten

Ha durrant a táp, valszínű csak egy 50Ft-os kondi szállt el, ha az összeset cseréled benne, az is megáll 500Ft alatt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20826) Intruder2k5 válasza sztanozs (#20823) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#20827) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

heló!
ez egy 15/3-as net mellé jó vétel lenne?
A másik kérdésem hogy van ezekre panasz?
Az utolsó kérdésem az hogy használtan 4.000ft-ot makulátlan állapotban megérne?
üdv!

[ Szerkesztve ]

(#20828) sztanozs válasza tothjozsi96 (#20827) üzenetére


sztanozs
veterán

Panasz csak a tápra lehet és az első generációs eszközök egy részében a zajra (hibás kivitelezés miatt a wifi modulban a jelerősító rosszul van kikötve).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20829) g0dl válasza tothjozsi96 (#20827) üzenetére


g0dl
addikt

Azt a sebességet simán tudja kezelni. Nekem 40/20-at visz.

(#20830) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamikor régebben Laca 012 tesztelte, azt hiszem valahol 55-60Mbps körül volt a vége, az Ő 300MHz-re húzott példányának! Ez nagyjából azt jelenti, hogy 50Mbps-el lehet számolni egy széria darab esetén is!

(#20831) sztanozs válasza g0dl (#20829) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem is viszi a 40/20-at. Persze a 100Mb lan és a G-s wifije már nem egy csúcs otthoni hálózati forgalmazásra...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20832) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Van egy V1-esem Tomatoval, ami időnként fogja magát és újraindul. Szerencsére általában ezt csak utólag, az uptime-ból szoktam észrevenni, viszont ettől függetlenül zavar a dolog.
Az imént például 6 nap után indult újra, nemrég pedig 12 nap után döntött úgy, hogy restart.
Először arra gondoltam, hogy a komolyabb terhelés okozhatja, de mivel az előbb úgy történt a restart, hogy nincs otthon senki, csak ránéztem böngészőből, így ezt kizárnám.
Van valakinek tippje, hogy mitől lehet?

A biztonság kedvéért most bekapcsoltam, hogy a log állományt mentse a külső HDD-re, így talán utólag visszanyomozható lesz az újraindulás oka.

(#20833) Rick4 válasza m0ski (#20832) üzenetére


Rick4
félisten

Az áramellátás milyen? Pl felénk, Szegeden nem divat folyamatosan áramot adni, és az ilyen eszközök mind szünetmentes mögött vannak, arra az 1-1 másodpercre pont kisegítik a cuccokat. A másik az, hogy ennek a típusnak pont az energiaellátás, vagyis a táp a fő problémája, idővel (sőt, más készülékekhez képest túlságosan hamar) megadja magát a benne lévő néhány kondi. Külső merevlemez, bármilyen fogyasztó esetleg van az usb-be dugva? Táp/ kondi cserével próbálkoznék első körben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20834) m0ski válasza Rick4 (#20833) üzenetére


m0ski
aktív tag

A tápban nemrég lett kondi cserélve, mert elszállt, és a router kezdett érdekesen viselkedni.
Áramellátással kapcsolatosan eddig nem tapasztaltam problémát, amikor a 12 nap utáni újraindulás volt, akkor épp otthon voltam, és semmi sem utalt arra, hogy áramkimaradás van.
Egyébként van rajta egy HDD.

(#20835) Rick4 válasza m0ski (#20834) üzenetére


Rick4
félisten

Nálunk pl a mikró óráján lehet látni, hogy áramszünet volt, kivéve persze ha az pont éjfélkor van. :D Első körben ilyesmire gyanakodnék, ha a táp meg jó, jobb ötletem sajna nincs. Azt hinném a legkevésbé, hogy a szofttal van gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20836) sztanozs


sztanozs
veterán

Egy friss fw-t linkelne valaki? Egy kb 4 éves oleg van fent most a routeremen, de úgy nézem az utolsó FW verzió is több, mint egy éves...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20837) Intruder2k5 válasza sztanozs (#20836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OLEG-et már nem nagyon fejlesztik, amint látom, valóban ez az utolsó verzió!
WL500gp-1.9.2.7-rtn-r5066.trx

Tomato-ból tudok linkelni 1 hónapos verziót!
2.4-es kernellel: tomato-NDUSB-1.28.5x-117-BT-VPN.trx
2.6-os kernellel: tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-117-BT-VPN.trx

[ Szerkesztve ]

(#20838) sztanozs válasza Intruder2k5 (#20837) üzenetére


sztanozs
veterán

Köszi! Ezek érintettek a heartbleed hibában?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20839) sztanozs válasza Intruder2k5 (#20837) üzenetére


sztanozs
veterán

Amúgy ezeket 30/30/30-al kell felrakni vagy mehet simán felületről (oleg alól)? Baromi rég csináltam már ilyet...
Melyiket ajánlanád a 2.4 vagy 2.6 kernelest? Nincs semmi rákötve, csak net-megosztás megy jelenleg rajta...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20840) Intruder2k5 válasza sztanozs (#20838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! A 117-es verzió pont emiatt került kiadásra!
http://tomato.groov.pl/?page_id=78

Én inkább szeretem a 2.6-ost, bár emlékeim szerint WL-500gP-n azért még érezhetően gyorsabb a 2.4-es kernel!

[ Szerkesztve ]

(#20841) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, a felrakás... Szerintem nem fog OLEG-re sem felmenni, ahogy a gyárira sem megy fel! Feltenni az ASUS Firmware Restoration Tool-al tudod!

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=21.0

1, 2, 3/1, 4-es pontok sorrendben!

[ Szerkesztve ]

(#20842) sztanozs válasza Intruder2k5 (#20841) üzenetére


sztanozs
veterán

tftp is jó vagy kell az Asus tool?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20843) Intruder2k5 válasza sztanozs (#20842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen jó, a tool is azt használja!

(#20844) sztanozs válasza Intruder2k5 (#20843) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem akar recoverybe menni...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20845) Intruder2k5 válasza sztanozs (#20844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig kellene neki!

1. Áramtalanítod!
2. Benyomod, és tartod nyomva a RESTORE (fekete) gombot!
3. Még mindig tartod a gombot, és közben vissza dugod a 220-ba!
4. Villog a Power LED, és recovery módban van...
5. El lehet engedni a RESTORE gombot!

[ Szerkesztve ]

(#20846) sztanozs válasza Intruder2k5 (#20845) üzenetére


sztanozs
veterán

Vazz - a másikon ment (két WL500g-m van itthon, egy v1 és egy v2).
Aztán rájöttem, hogy az EZSetup gombot nyomtam nagy lelkesen, mert a v1-en nem lóg ki a reset :W

Pics - majd egy órát elb* vele...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20847) Intruder2k5 válasza sztanozs (#20846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam, ezért is írtam, hogy a fekete!

(#20848) sztanozs válasza Intruder2k5 (#20847) üzenetére


sztanozs
veterán

Gardróbban a polcon bekábelezve nem is láttam a hátát, csak kitapogattam... :(
Még jó hogy volt itt egy másik is, amin meg tudtam csinálni - persze kellett a kábeleket rángatni (no meg az egyesen ki sem lóg a reset, tollal vagy ilyesmivel kell nyomni)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20849) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok. Elakadtam!
Nem értek igazán a rendszerhez. Hosszú évek óta tökéletesen működő Asus WL500gp (V1)-emet sajnos újra kellett raknom teljesen. Copy-Paste szerűen újraraktam az egészet az http://asusrouterforum.besaba.com oldal szerint. A firmware: tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-116-Big-VPN.trx
Minden szépen működött az első rtorrent letöltéséig. Azt elkzdte letölteni aztán valahogy a felénél leállt az rtorrent. Ezt írja ki: [27.05.2014 14:42:36] WebUI started.
[27.05.2014 14:42:37] No connection to rTorrent. Check if it is really running. Check $scgi_port and $scgi_host settings in config.php and scgi_port in rTorrent configuration file.
És eltünt a felső navigációs sáv...
Hogyan tudom újraéleszteni és miért történhetett ez?
Köszi a seítséget

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#20850) Intruder2k5 válasza Titi76 (#20849) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez alapján nem megy?
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=35.msg43#msg43

Ha nem, akkor router reboot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.