Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-15 23:23:49

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18461) Gabesz87


Gabesz87
veterán

EZ a roaming továbbra is kiborít. Mászkálok a fsz és emelet közt, aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy 1-2 pálcika a wifi jelerősség, ill. el is tűnik, lecsatlakozik. Samsung S21 telón. Holott a wifi beállításokat megnyitva full jelet mutat. És kb. 10m-re vagyok a routertől. AX56U router + 2 node (emeleten AX55, garázsban AX1800U). Kábeles backhaul van. Mi a fenét lehet csinálni, hogy ez rendesen működjön? Most is pl a fürdőben vagyok, ami nincs távol az AX55 node-tól, de most nem tudok wifire csatlakozni. Ennyire szar még talán sosem volt.
Mondjuk nyilván az sem segít, hogy a router egy beépített szekrényben van az előszobában, csak hát ott van a Digi modem, ott jön be a padlásról az optika, plusz minden UTP kábel oda fut be, a fali elosztókon keresztül innen mennek a szobákba, emeletre, szóval elég bajos kihozni a routert onnan. Van egy 2ajtós tolóajtó az előszoba és az ebédlő közt. De amúgy családi ház, nincs a közelben 100+ hálózat, szóval azt nem mondanám, hogy ettől még gyenge a jel. Mert nem. A baj ezzel a roaminggal van szerintem. Telónak amúgy érdemes fiy IP-t adni? Ha igen, DHCP tartományon kívülit?
MÉg valami: az időzített újraindítást érdemes beállítani? Mit tudom én heti egyszer hétvégén hajnali órákban!?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.