Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) bigdigit válasza skoos (#2150) üzenetére


bigdigit
addikt

majd nem fogsz így örülni ha addig nem lesz új bios illetve ha hardveres hiba miatt szar a sata
vezérlője ;]

(#2152) keIdor válasza skoos (#2150) üzenetére


keIdor
titán

Valami X38-al jobban járnál szvsz...

Soak: Most nézem a sima PCI-ok között is több a kondi Premiumnál.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2153) skoos válasza keIdor (#2152) üzenetére


skoos
őstag

meglátjuk...

(#2154) Neoka


Neoka
aktív tag

sziasztok!

Most cseréltem a gépem egy p5k-e, croe2duo, ddr2-re.

Kellene egy kis segítség.

A Bios "F2"-re bejön, de nem igazán tudom, hogy kéne beállítanom, hogy el is induljon. a Save & exitre kikapcsolja a gépet aztán elindul, a ventik felpörögnek, beep nincs, monitort be sem kapcsolja. és hallgaton, hogy pörögnek a ventik.

Nem szeretném húzni, csak jó lenne ha elindulna végre.
Egy 6320-as van benne, mindent autón hagytam az AI overlockingon.
mem: 2 Giga Pc6400 Geil, cas 5.

köszi

(#2155) reset válasza Neoka (#2154) üzenetére


reset
senior tag

...VGA kártya típusa? Kieg táp csatlakoztatva - alaplapi + VGA...? Nézzél át még 1-szer minden csatit...sztem vmi hardveres gubanc...

(#2156) Neoka válasza reset (#2155) üzenetére


Neoka
aktív tag

Vga: asus 1950 pro
táp: chieftec gps 550 ab
egy WD 250-es vinyó és egy Pata Asus olvasó van rajta

Már mindent amit lehetett lehúztam.

Van mikor kiírja, hogy overlocking faild és F2 a Biosba, F1 folytatás

Biosban a system infoban látja a procit, Ramot.

nem lehet az a gond: hogy a proci 266-on megy a ram meg 800-as?

(#2157) szacsee válasza Neoka (#2154) üzenetére


szacsee
nagyúr

Részletesebben írd le a konfigod!
Próbáltad 1 memóriával?
Esetleg nézd meg hányas bios van rajta.
Majd utána írd le mi a helyzet, oszt segítünk. ;)

Dobj a ramokra egy kis feszkót, a geilek szeretik, amúgy milyen időzítésen mennek?
Ha nem jutsz semmire, akkor állítsd az AI overclock-ot manualra és kézzel állíts be mindent.
Gyári cooler van rajta (4 pin), vagy más (3-pin)?

(#2158) Neoka válasza szacsee (#2157) üzenetére


Neoka
aktív tag

1 Rammal még nem próbáltam.
0503-as Bios van fen.

Bios ban:

sata confing / Enhanced és IDE

minden auto-n van a Bisban. Időzítésekkel nem játszottam.
Arra gondoltam én is, hogy manual lesz belőle, csak gőzöm sincs sok beállításról. Eddig sem tuningoltam, most sem szeretnék. :)
Egy Asus silent square Pro van rajta (3 pines)

(#2159) ent válasza keIdor (#2152) üzenetére


ent
őstag

Tudnál egyet ajánlani? Egy a fontos, ne melegedjen. A hangra nagyon érzékeny vagyok. Eddig a P5B dlx volt a legjobb, nem nagyon melegedett.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2160) szacsee válasza Neoka (#2158) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gyári coolered van fölösbe?
Ha van akkor dugd rá a cpu cooler helyére azt az Asus-t meg máshova, mert lehet az kavar be (csak dugd rá nem kell a hűtőt rárakni, mert macera, meg lehe akkor sem lesz jó, de egy próbát megér). Utána átbaszásból át kell vmit állítani biosban, de nemtom mit, mert nekem gyári van (a logouton van egy konfigösszerakásos cikk, amivel szívott a csóka, azt olvasd el, hátha leírja benne). Asszem ez is bekavarhat.

(#2161) reset válasza Neoka (#2158) üzenetére


reset
senior tag

Ha manualra kényszerülsz, itt találsz segítséget....[link]

(#2162) Neoka válasza szacsee (#2160) üzenetére


Neoka
aktív tag

A hőtőcsere nem csinált semmi, de a 1 ramos cucctól elindult.

(#2163) Hitman


Hitman
aktív tag

Hello, biztos volt már a kérdés, (keresővel nem találtam választ)ezért: P5K-E alaplapom van, amin a procinak 2db 4 tűs 12V-os tápja van. Ebből az egyik 4-es le van takarva. Enermax liberty táp van mellé, aminek megvan a 2*4 tűs 12V-os csatlakozója, a kérdés pedig, mind a 2 12V-os tápcsatit csatlakoztassam, vagy az a 4 magos prociknak kell a + nafta, illetve ha csatlakoztatom milyen hatással lesz (semmi, 2 ágról adja a táp a kraftot, stabilabb, instabilabb)? (A cpu E6550.)

Más: Keresek vrm/fet cooler-e asus p5k deluxe alaplapról (a proci feletti különálló darab) kép:[link]

(#2164) Neoka


Neoka
aktív tag

köszi az eddigieket. 1 Rammal most megy.
Hülye fejjel bent hagytam az olvasóban a Xp teleptőt és most az kerreg veszettül. :)

Mennyire szereti a lap, ha a nem A1 és B1-be rakom a memókat, hanem az A2 B2be?

Hitman kérdése engem is érdekelne. :)

(#2165) skoos válasza bigdigit (#2151) üzenetére


skoos
őstag

Melyik X38as lenne jobb választás a P5K Premiumnál? Még nincs meg a Premium, és talán másra is le tudnám cserélni az előzőt.... Illetve az a SATA vezérlő pobléma minden Premium esetében bugos? Mik a tünetek?
Ahh...elszomorítotok. :O

(#2166) Anthony28 válasza skoos (#2126) üzenetére


Anthony28
őstag

Azt mondták az okosok hogy hosszú távon ennél többet ne adjak neki.Ezzel a fesszel még nem lesz baj.Hiszek nekik oszt majd meglátjuk.Feljebb nem is nézem meg.Minek?Egy teszt erjéig?Nem látom értelmét.Annak van értelme ha betszteled olyan sebességen ahol még használni fogod.Sokat nem érnék a tudattal hogy 1,6v menne 3,9ghz-t. Mert kb. ennyit tudna sztem.De ha nem az sem érdekel már túlságosan. :DDD ;)

Igen 470fsb, viszont a RAM 1175mhz-n ketyeg ebből adódóan nem 1:1-be van állítva. :DDD Az orthos stabilitásról teszek fel képet. ;)
Igazából úgy kellene hitelesíteni a teszteredményeket hogy a gép adott mhz-n orthos stabil. Mert ugye nekem a 3d 2006 lefut 3800mhz-n is, de úgy gondolom ez nem lenne korrekt, mivel nagy a szórás a tesztprogramok még lefutnak és az orthos stabil mhz között.Ezért én az orthos stabil 3760mhz-n fogok minden tesztet futtatni.Ez így korrekt! :U ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2167) ent válasza skoos (#2165) üzenetére


ent
őstag

Ez engem is érdekelne... Tényleg mindegyik gáz?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2168) szacsee válasza Neoka (#2164) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha ugyanolyan színüben vannak a ramok akor megy a Dual Channel, ha másképp (sárga-fekete), akkor nem megy (sebességkülömbség, ami elég nagy).
Ha ugyanolyan ramok vannak nálad, akkor megy a DC, van aki azt mondja, hogy az A2-B2-ben jobban mennek a memók (vagy fordítva nemtom). Sztem fesz kell neki, vagy nem szeretik egymást.

(#2169) Neoka válasza szacsee (#2168) üzenetére


Neoka
aktív tag

Na úgy néz ki, hogy a 2 memória (érdekes mert Kit-ben vettem) nem megy Dualban. :((
Külön külön mennek, remélem nem a lap rossz, mert hülyét kapot!!

(#2170) Anthony28


Anthony28
őstag

[Orthos Small FFTs]

Ölég stabil? :DDD

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2171) Soak válasza Anthony28 (#2170) üzenetére


Soak
veterán

miért nem 95.4-es coretempet használsz? Vagy az nem megy vistával? :F

(#2172) Anthony28 válasza Soak (#2171) üzenetére


Anthony28
őstag

Feltettem, bár nem változott semmi. :U Egyébként most Xp-t használok. ;)

ui: egyébként ment a core temp.Azt hittem a verzióra mondod, aztán rájöttem hogy el lett rejtve a tálca (nem publikus ;) ) szal nem láthattad.Megint egy kis félreértés. :DDD

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2173) Soak válasza Anthony28 (#2172) üzenetére


Soak
veterán

Nem változott, de sokkal egyszerübb kezelni :)

(#2174) y@no válasza Soak (#2173) üzenetére


y@no
tag

most jöhet a Prime95 25.5 12óra

www.UNICEF.hu

(#2175) szacsee válasza Neoka (#2169) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet kell neki egy kis + fesz a ramoknak, amíg pl teszt alatt kézmelegek, addig jók, ha túl forróak, akkor már sok a fesz.
Amúgy a leírásában benne van mennyit tolhatsz neki. Ha 1,8 V van ott ,akkor nyugodtan 1,95 V-ot is, ha meg 2,1, akkor max 2,25-öt.
Dobj rá újabb biost ha van hozzá.

(#2176) Soak válasza y@no (#2174) üzenetére


Soak
veterán

2magnál az orthos is megfelelő stabilitást ad :)..

(#2177) szacsee válasza Soak (#2176) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tényleg, ha már erről van szó hányas prioron érdemes használni 2 ill 4 magos rendszernél a Prime-t?
Kösz a választ előre is. :R

(#2178) y@no válasza Soak (#2176) üzenetére


y@no
tag

hát nálam ami orthos passed ott prime hiba :(

www.UNICEF.hu

(#2179) szacsee válasza y@no (#2178) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor nyúzd blend-en 9-es prioron és mellette netezhetsz is, vagy 10-es prior,de akkor nem csinálsz a gépen semmit ;]

(#2180) Soak válasza szacsee (#2177) üzenetére


Soak
veterán

Primeot olyan 4-5 körül. (a legujabbat )

(#2181) prmcsk válasza szacsee (#2177) üzenetére


prmcsk
addikt

Kilencesen, Stress CPU......beállítással.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2182) szacsee válasza Soak (#2180) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz, asszem a 2,25-ös 64 bit edisön van meg, és az megy most 4 órája (játszom a Transaction booster 2-3-al), de holnap lesz elvileg kazánom és kellett az infó. :R
Köszi a Quad-os topikba leírt válaszod is! :B

prmcsk: a blendet azért írtam, mert a procihiba ott is kijön, de ez terheli a ramot és a többi alaplapi nyalángságot is. A CPU stress mit terhel only CPU? :F

Soak: Igen a V-t lehagytam. :B

(#2183) Soak válasza szacsee (#2182) üzenetére


Soak
veterán

V25.5-re gondolsz? csak mert az a legujabb és azt éri meg igazán használni :)

(#2184) Anthony28 válasza y@no (#2174) üzenetére


Anthony28
őstag

Kinek jöhet, Nekem? :F
5-6 órát ment a Prime is...igaz arról nem készült screenshot.
Elég összetett progikat használok..szóval ki fog derülni mennyire stabil a valós alkalmazásokban.
Meg igazából nem neked akarom bizonygatni a stabilitást az orthos mellett másik 3 progival bizonygatva.A tesztek,bench-ek 90% nem orthos stabil gépekkel készül.Inkább ezzel kellene foglalkozni. :U Akinek meg megy minimum 8 órát az orthos annak pedig hivatalossá tenni a proc sebességet és azon a mhz-n minden eredménye reális lenne.Ennyi.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2185) prmcsk válasza szacsee (#2182) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem csak a CPU-t

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2186) Anthony28 válasza szacsee (#2182) üzenetére


Anthony28
őstag

Pont most tesztelem Orthos blend-del Transaction booster 1-el. :DDD Memók 1175mhz,5-5-5-15, és egyenlőre 2 órája stabil a cucc. :K Asszem így az everest memo olv. 10300 körül van.Sokat dob azért a booster. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2187) Soak válasza szacsee (#2182) üzenetére


Soak
veterán

Csak azt terheli, de a Primenál máshogy van a prioritás kisztása mint az ORthosnál, szóval 4-5-6 körül nyomasd

(#2188) skoos


skoos
őstag

[link]
Nem tudom, hogy a még meg nem vásárolt P5K Premiomom kellően jó választás lesz-e... :F

(#2189) szacsee válasza Anthony28 (#2186) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam 975@ 4-4-4-10-en Transaction Booster 3-al stabil, de a proci nem valami etvasz, mert 7/24-re lövöm épp a gépet és 1,254V-on 2925-ig megy és stabil felette már sokkal több fesz kell. :B

(#2190) skoos válasza skoos (#2188) üzenetére


skoos
őstag

bigdigit nem értem milyen SATA vezérlő problémáról beszélsz, egyelőre csak Tőled hallotam ilyenről...

(#2191) bigdigit válasza skoos (#2190) üzenetére


bigdigit
addikt

SATA probléma 1

sata probléma 2

egyébként meg google:p5k premium sata problem

(#2192) reset válasza Hitman (#2163) üzenetére


reset
senior tag

...Ez engem is érdekelne... :U
FET hűtőt innen tudsz venni vagy rendelni: [link]

(#2193) Soak válasza reset (#2192) üzenetére


Soak
veterán

Azért van az, hogy ha táposabb proci van akkor van olyan táp aminek a csatlakozói külön körön vannak. Ezért tudsz oda kettőt dugni (tehát az két oda dugható cucc nem 15A-t hanem 2x15A-t nyom a procinak) . Igazából nem sokat szokott javitani, főleg nem kisebb fogyasztásu prociknál . Akkor számithat ,ha a tápod igy van elrendezve és amit egy ágon ad az már kevés

(#2194) Hitman válasza Soak (#2193) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszi akkor kipróbálom majd 2 tápcsatival.

reset - Köszi a linket, igaz nekem szimplább hűtő is elég lenne, nem kő heatpipe, nomeg nem vmi olcsó 5200...

(#2195) Zoli329 válasza szacsee (#2189) üzenetére


Zoli329
addikt

Ez a booster csak deluxe/prem. lapoknál megy? Mert nekem még az 1es fokozattal sem indul a bios sem semmilyen beállítással...

(#2196) Anthony28 válasza Zoli329 (#2195) üzenetére


Anthony28
őstag

Nekem E Wifi van és müxik. ;)

Most úgy tesztelem hogy blend orthos + burning és burning...egyszerre 3 disc on the fly.Ha így nem hasal el akkor semmivel! ;] Egyenlőre állja a sarat...már 2 órája. :K

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2197) Soak válasza Zoli329 (#2195) üzenetére


Soak
veterán

Megy az P5K-val is szépen

(#2198) ent


ent
őstag

Kinek van p5k premiuma? És kinek gázos a sata vezérlője?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2199) szacsee válasza ent (#2198) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem Deluxe van és sima Ide módban nincs bibi, de ha kell megnézem az achi-t, vagy a raidet, bár kis időbe telik, míg letakarítom a cuccokat. :B

(#2200) skoos válasza szacsee (#2199) üzenetére


skoos
őstag

az "achi" az mi pontosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.