Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) WiZARD válasza WiZARD (#2446) üzenetére


WiZARD
addikt

na 2 óra pihenés után egyik rammal elindult.
biosban feszemelés 2.25V-ra, másik ram be. azóta megy.

de ezt az alaplapot le akarom cserélni. csak mire. gariban újat adnak nem tudom jobb-e. vagy várok és x38-ra csere. vagy giga DQ6-ra csere, bár ott is felmerül az X38...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2452) shteer válasza gravedigga (#2450) üzenetére


shteer
titán

eszközkezelőben szerepel mint ismeretlen eszköz? talán onnan kellene frissíteni

..szerintem jónak tűnik

(#2453) gravedigga válasza shteer (#2452) üzenetére


gravedigga
csendes tag

sajna nem szerepel...

(#2454) bigdigit


bigdigit
addikt

még mindig tud újdonságot mutatni a premium.
ma belekerült még 2db 500as seagate vinyó...minden nagyon happy
tenném épp fel a cod4 demót és közben mást is dolgozik a gép..
belassul mint állat.a teganpi 320-as seagate átvitele lement 3mb-ra...sata2-ben meg még akadt is.
átraktam másik sata helyre a lapon.erre win minden vinyót és illesztőcsatornát újtatalált.. :Y
most megint megy rendesen bár sata2-ben még nem néztem.tiszta x-akta ez a szemét lap. :W

[ Szerkesztve ]

(#2455) bigdigit


bigdigit
addikt

kb hasonló volt a jelenség mintha a vinyó lement volna pio módba.már bánom nem néztem meg.dvd-íróknál szokott ilyen előfordulni amit úgy oldok meg hogy eltávolítom eszközkezelőből és újra felismertetem.lehet ez a lap sata vezérlőjének a baja is.csak lehet sata2 módban drasztikusabb a dolog és nem elég hogy lassú lesz még ki is akad..ha tévedek sry...

[ Szerkesztve ]

(#2456) y@no válasza bigdigit (#2455) üzenetére


y@no
tag

és mennyire találó avatart találtál :)

[ Szerkesztve ]

www.UNICEF.hu

(#2457) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Üdv totyik!

Adott a lap,+E6300+2GB Geil (800Mhz)
Na most ezekből milyen fesz beállításokkal kéne h. elinduljak.Minek adja feszt elősször,ha az FSB-t feltornáztam,hogy stabil maradjon.450-es FSB-t szeretnék kihozni belőle.
Ez az ASUS Bios egy kicsit kínai nekem.hogy tudom egyáltalán megnézni,hogy milyen MHz-n mennek a ramok?Alapból nekem is 1:1-ben mennek a ram:proci.
Ja még annyi,hogy a laphoz kapott gyári tuning és monitorozó progikat használja valaki?
A PC Probe pl. azt írja ki,hogy a Powerfan 47RPM -el pörög.....ez NORMÁÁLIS?? :U

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#2458) y@no válasza 용 Bob (#2457) üzenetére


y@no
tag

még1x neked is : [link]

www.UNICEF.hu

(#2459) forguet


forguet
senior tag

Szasztok!

Bárki találkozott már olyan problémával, hogy kikapcsoláskor a gép ad egy sípoló hangot?
Ez csak azóta van, hogy az alaplapot P5K-ra cseréltem. Amúgy minden más maradt.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#2460) kacsa7


kacsa7
őstag

Hát úgytűnik meghalt a P5KC lapom. Tegnap este kikapcsoltam a gépet. Ma kapcsolom be, felpörög minden, kép nincs. Kipróbáltam másik vga-t, ugyanúgy semmi. Következett a ram. 2*1GB Kingmax 1066 helyett beleraktam 2*1GB A-Data 800+ EE-t. Azzal beindult. Úgy gondoltam akkor a kingmax ram halt meg, ezért kipróbáltam 1 másik gépben, ahol tökéletesen ment. Így visszaraktam újra a P5KC-ba és ismét ugyanaz a jelenség, felpörög és sehol semmi. Akkor arra gondoltam h. talán ezt a fajta ramot nem szereti, visszarakom bele az a-data-kat. Ezt meg is tettem és ugyanúgy fekete kép fogadott. Szóval akármilyen ramot rakok a lap akármelyik slotjába, nem sípol, nincs kép. Cmos cleart ezerszer próbáltam. Vmi utolsó ötlet?

(#2461) bigdigit


bigdigit
addikt

én is tovább szivok a lappal..
kell vennem valami olcsó sata vezérlőt mégiscsak.a plextor 760s kb 33%-át a lemezeknek írás közben felfüggeszti :W
vinyó folyamatosan világít de nem történik semmi.reset :W

(#2462) Muréna válasza kacsa7 (#2460) üzenetére


Muréna
őstag

ejj, hát ez szomorú :(
1 rammal probáltad?
sajna nekemse jó 2 rammal cmos reset után, mivel 2.2V kell neki egyből, az alap meg mint tudjuk 1.8V :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2463) kacsa7 válasza Muréna (#2462) üzenetére


kacsa7
őstag

1 rammal végígpróbáltam mind a 4 slotot, de semmi

(#2464) Muréna válasza kacsa7 (#2463) üzenetére


Muréna
őstag

hát akkor passz :(

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2465) WiZARD válasza Muréna (#2462) üzenetére


WiZARD
addikt

ismerős...
ugyanez volt Adata 1066+ rammal, ami most gariban van. (bár amikor új volt a ram, akkor ment a kettő 1.8Vn) végül egyikkel se indult
most crucial ballistix 1000-rel csinálja ugyanezt. bár egyikkel még elindult.

99% hogy ma lecserélem DQ6--ra az asust... 2.2-2.3V körül, rendes hűtéssel nem kéne így kinyíródni a ramoknak imho.

bár arra is gondoltam hogy veszek 3ezerét valami gagyi ramot, ami megy 1.8-on és arra jó hogy cmosreset után indítani tudjak. bár elég nevetséges és szánalmas megoldás imho :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2466) Muréna válasza WiZARD (#2465) üzenetére


Muréna
őstag

ez nem a ram hibája amugy, amiota elmentettem az oc profilba a dolgokat azóta csinálja :)
lehet h én is giga x38 at veszek majd, de az majd a jövő zenéje :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2467) keIdor válasza bigdigit (#2461) üzenetére


keIdor
titán

Miért nem használsz akkor IDE módot? Ennyit nem ér az a rohadt ACHI....

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2468) bigdigit válasza keIdor (#2467) üzenetére


bigdigit
addikt

nincs semmi achi-ba...
sima ide compatible vagy enchanced..de tökmindegy.
vettem ma sima 4 ronygyos sata1 vezérlőt a dvd-író miatt.most tesztelem.egyenlőre ír de nem tudom idővel ez is megáll-e írás közben.
de még vista64-et is fel kell raknom mert ott meg kíváncsi vagyok egyáltalán a driver jó lesz-e hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#2469) keIdor válasza bigdigit (#2468) üzenetére


keIdor
titán

Ja hogy neked IDE-ben is szar?:( Uhh... akkor add el a fenébe ezt a lapot.
Nálam IDE-ben minden tökéletes, majd lehet nézek ACHI-t is valamikor.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2470) bigdigit válasza keIdor (#2469) üzenetére


bigdigit
addikt

most már nem adom el.55-ért vettem a lapot most 48-ért is kapni.kb 20 ronygyot ráköltöttem pluszba a vinyócserékre az upgraden felül+4800 sata vezérlő.
szóval a lap miatt kb +50k-át költöttem és 500gb-al lett több helyem ennyiért.elég sokba került az a + 500gb :W
asus fórumon nem vagyok egyedül ezzel de már írtam.

viszont most zsinórban az 5. lemezt írom..kop.kop

[ Szerkesztve ]

(#2471) Kobor


Kobor
aktív tag

Erre esetleg senki?
[link]

Köszönöm

(#2472) WiZARD válasza Muréna (#2466) üzenetére


WiZARD
addikt

szóval ez nem bug, hanem feature? :DDD :DD

mondjuk a ramnak illene alapfeszen elindulnia. újkorában ment simán.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#2473) y@no


y@no
tag

hmm P5K-E új rev ?
[link]
heatpipe lekerült de került borda a fetekre

www.UNICEF.hu

(#2474) vagamo válasza Kobor (#2471) üzenetére


vagamo
őstag

A Raid !

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2475) Vigneau


Vigneau
félisten

Nektek előfordult már, hogy otthagytátok a gépet üzem közben, egyszer csak fogta magát és szabályosan leállította magát? Eddig egyetlen lapomnál sem történt ilyen. Worm-ot, spy-t, vagy hasonlót nem találtam, az energiagazdálkodásnál meg az ilyesmi nálam tiltva van. Vajon mi lehet a jelenség oka?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2476) Qkackca válasza Vigneau (#2475) üzenetére


Qkackca
őstag

Biztos volt vmi elektromos kisülés...egyszer nekem is volt ilyen más lapnál. Azóta se tom mi volt...
Laptopnál is volt de az azért volt mert van az a izé gömb ami olyan elektromos bigyós mint vmi Tesla-torony a redalertből, na egy olyan a laptop kétméteres körzetében és a gép leáll :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#2477) Anthony28 válasza Vigneau (#2475) üzenetére


Anthony28
őstag

Fogd fel úgy hogy rosszul lett és elájult! :DDD
Bár semiképp se normális.Esetleg a túlfesz mellett ha valami túlmelegedett akkor állhat még le.Tápot szaglászd meg.Ha égett szagot érzel, de a táp még működik azonnal cseréld, és tedd össze a két kezed hogy nem nyírta ki a többi alkatrészt! ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#2478) Soak válasza Vigneau (#2475) üzenetére


Soak
veterán

Igen, volt . a rrégi lapomnál a végefelé csomoszor előjött. Nem birtam rájönni az okára

(#2479) Bunyec


Bunyec
tag

Sziasztok. Lenne egy nagy problémám, mégpedig grafikus alkalmazások futtatása alatt leáll, a gép és újraindul. Legyen az játék, vagy 3dmar06 progi. A játékokon vettem észre először hogy kb 15 perc után újraindult, egy erősebb játék esetében, még talán hamarabb. A gépben mindne rendesen a helyén van stb. Ma pedig le akartma játszani egy videót, media playert használok, és újraindult, de kb fél perc után. Megint elindítottam ugyanazt a filmet, megint leállás újraindulás. Másik viedót meg lejátszotta mint a kisangyal. :F 3dmark06 rendszeresen valamelyik tesztnél leáll és újraindul, nem tudom végig lefuttatni. Próbáltam terhelni a géept egyszerre orthossal és egy renderelő stability teszttel, de a 12v-os ágon everestben nem csökkent a feszültség, az megmaradt stabilan, úgyhogy a tápot kilőttem. Meg szerintem ezt a konfigot, el kell vinnie ennek a tápnak. Most újítottam rendszert, asus p5b dlx volt, e6400-as procival, tökéletesen mentek a játékok. Erre most hogy összeraktam ezta rendszert ez van. Arra is gondoltam, hogy VGA hibánál meg nem ez a reakciója a gépnek hogy leáll és újraindul. Feszültséget meg kap. Alaplap gondja lenne? Lenne ötlet? Előre is köszi a helpet.

(#2480) M_zolee


M_zolee
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában ahogy olvasom, elég sok embernek van baja a P5K szériás lapokkal.
Mivel a jövő héten én is P5K-E tulaj leszek, ezért arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek sok baj van a P5K-E lapokkal?

(#2481) bigdigit válasza Bunyec (#2479) üzenetére


bigdigit
addikt

nem birja a procid a 3.8mhz-et..vegyél vissza

(#2482) Bécy


Bécy
tag

Sziasztok!
Tuning kérdés!
Szóval ddr 2 -es 1066mhz memóriáim vannak!
Az a kérdésem hogy úgy kell húzni a procit hogy visszaosztom 800 mhz-re
és közben emelem az Fsb-t?
Meddig lehet így húzni kb?
Így is rohadt gyors egy 64 bites 939 foglalatú 4000+ Amd-hez képest!(ilyenem volt)

(#2483) szacsee válasza Bécy (#2482) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ai tuning: Manual
FSB Strap-al változtatod a memó/CPU osztót, az eredményt csekkolhatod a DRAM Freq-nél.
FSB- ezzel emeled az FSB-t és vele a proci- mem órajelét is
PCI-E freki autóról 100-ra (fontos)
Dram freki- nél csekkolod mennyin megy a memó, de választhatsz is.
Spread Sprectum-ok Disabled
Van valami Memó Static Read Controll vagy mia pi.kula, na az is Disabled.
Vcore (CPU fesz), amennyit akarsz, de az alapfesz 1,35V max.
Dram voltage: memó fesz JEDEC-szemétládánál 1,8V, de ezt itt senki sem tartja be.
A többi maradhat auto-n amíg rájössz mi hogyan van.

CPU Confignál indulásképp minden Disabled
Multipler: Manual: amennyi szimpatikus, általában kezdőknél minél magassabb annál jobb.
Sok sikert! Vigyázz csak saját felelősségre! Tudod a proci füstel megy és ha kiszáll belöle akkor romlik el. :DDD

(#2484) Bécy válasza szacsee (#2483) üzenetére


Bécy
tag

Köszi!
Azt hiszem kipróbálom!
Már kipróbáltam egyszer de pl a pcie frekire nem figyeltem!
Amúgy a procim egy E 6550 kb 2600mhz-re szeretném húzni!

(#2485) Gave


Gave
addikt

Sziaztok ! ...2 problémám lenne

#1.: Nemtom kinek vannak ugyanilyen ramjai mint nekem ,de leírhatná ,hogy mien időzítésekkel megy mert elvileg a 4-4-4-12 -t sőt még a 4-4-4-11-et is bírnia kéne 800Mhz mellett ,de vhogy mégsem jön ez össze neki ,..5-5-5-15 igy nincs gond,...nemtom auton belövi 5-5-5-18ra ,de ez sucks...vkinek tapasztalat?

#2.:Nah még kb 1 hónapja remekül beállitottam Biosban a proc tuningot 3,2ghz (400*8)
Ramokat 5-5-5-15re ez még stabil...lásd #1.. majd egy benchmarkolás után mivel egyenlőre nem láttam hasznát húzni elmentettem egy OC profile-ba biosban..aztán load default...

Majd nemrég mikor megérkezett a kedves Crysis beta , mondom vissza töltöm Oc profilt megnézzük mit javul...így is tettem majd indítom a játékot ..kafa pálya töltés majd kék képernyő/resi ..mély sóhaj ! nagyszerű !! akkor load default ...több óra kínzás minden okés..
........azóta nem töltöttem be 5let?

(#2486) Bunyec válasza bigdigit (#2481) üzenetére


Bunyec
tag

Próbáltam alapon is. Mindent alapra vettem, semmi húzás nem volt, úgyis ezt produkálta. De minden más teszt program stabil volt kivéve a grafikusokat.

(#2487) taro


taro
csendes tag

Aki 4*1GB-tal, netán 4*2GB-tal használ P5K-t, legyen szíves írja meg, milyen RAM-ot használ.

(#2488) Muréna válasza taro (#2487) üzenetére


Muréna
őstag

ez mér fontos? :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2489) keIdor válasza Muréna (#2488) üzenetére


keIdor
titán

Lehet neki se megy olyan jól a négy modul, mint nálam, vagy mint ImI-nél...
taro: SuperTalent T1000 with D9GKX IC's.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2490) bigdigit válasza Bunyec (#2486) üzenetére


bigdigit
addikt

gainward gyári húzott?

(#2491) szacsee válasza taro (#2487) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem T800-as Super Talentel megy faxán még tuningolva is. :B

(#2492) keIdor válasza szacsee (#2491) üzenetére


keIdor
titán

Mennyi az a "faszám megy tuningolva" és mekkora fesszel?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2493) Bunyec válasza bigdigit (#2490) üzenetére


Bunyec
tag

Nincs húzva a vga. Ahogy írtam, az előző konfiggal tök jól ment. Nem érem most miért nem. Szoftveres gondja nem lehet gondolom.

(#2494) taro válasza Muréna (#2488) üzenetére


taro
csendes tag

Hi Muréna,

mert vásárlás előtt állok, és nem szeretnék (annyit) szívni nem, vagy kevésbé kompatibilis RAMokkal. :K

2GB-ás RAMokat lehet kapni valamerre? (nem KIT-re gondoltam)

(#2495) keIdor válasza taro (#2494) üzenetére


keIdor
titán

Ősembernél van 2×2GB-os SuperTalent T800.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2496) szacsee válasza keIdor (#2492) üzenetére


szacsee
nagyúr

Csak amit az M2N32 SLI-ben ment, no meg Ősembernél. 1000@4-4-3-8 2T 2,25V-al :B
Az újabbak állítólag már nem mennek ennyire, de a fene tudja.
Amúgy én faxát írtam nem faszát, a cenzúra miatt. :DDD

Mod: Kezdek megbékélni a Delux-al. XP alatt is frankó az AHCI, meg a magas FSB-t bírja Quaddal és 4 memóval. (teszt kedvéért ment 488-on asszem).

[ Szerkesztve ]

(#2497) taro válasza keIdor (#2495) üzenetére


taro
csendes tag

Pont a listáját nézegetem.. :C A SuperTalent márka abszolút nem mond nekem semmit. Tényleg nincs vele a P5K-nak problémája? A RAM-ot nem kívánnám húzni, max a proci FSB-jét szinkronba állítani (400-as FSB-re) :DD

(#2498) Muréna válasza taro (#2497) üzenetére


Muréna
őstag

SuperTalent az amerikai ramgyártó cég, értik a dolgukat :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#2499) szacsee válasza taro (#2497) üzenetére


szacsee
nagyúr

800-on bírjál a 3-3-3-8-at, asszem Brumi is írta pedig ő újabbat vett, ami nem ment 1000-en.
Ősembernél érdeklődj a PH aprók-ban találod meg. Korrekt figura, és ha van valami akkor esetleg tud mást ajánlani is, mert nála elég jó ramok vannak, amik 99%-ban mennek együtt. (4db).

(#2500) szacsee válasza Muréna (#2498) üzenetére


szacsee
nagyúr

Engem a Heineken csillag fogott meg a bordán, csak hát nem az van ráírva. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.