Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) peti_s válasza kopidoo (#4499) üzenetére


peti_s
addikt

Ha a vonalbemenetről csinálok egy sima sztereó felvételt, akkor is használom a DTS-t vagy a Dolby-t?

(#4502) dudika10 válasza peti_s (#4501) üzenetére


dudika10
veterán

Dehogyis.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4503) schawo válasza peti_s (#4501) üzenetére


schawo
titán

Nem.

Csak játékkal optikain.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4504) peti_s


peti_s
addikt

Köszi, én is meglepődtem. :D

(#4505) flash-


flash-
veterán

sziasztok

asus xonar d1 hangkártyám van
foobarral hallgatok zenét.
melyik az ajánlottabb feltenni kernel streming vagy asio?
feltettem asiot http://www.asio4all.com/ ról,újrainditottam a foobart de nem épült be...
vagy nem is érdemes ezzel foglalkozni?
mikor kell egyáltalán?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4506) schawo válasza flash- (#4505) üzenetére


schawo
titán

Foobarhoz megvan az ASIO plugin?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4507) flash- válasza schawo (#4506) üzenetére


flash-
veterán

oké köszi most már megvan.
kérdésem az lenne hogy xonar d1 nél melyiket hasznájam?
kernel streaming vagy xonar d1 asio-t??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4508) schawo válasza flash- (#4507) üzenetére


schawo
titán

Mindkettő teljesen jó. Amelyiket jobban be tudod állítani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4509) dudika10


dudika10
veterán

Tényleg, nem vállalja valaki, hogy bővíti az első hsz-t?

Mióta írtam azóta megjelent a Xense, a DG, az U3 ... Ráférne egy kis bővítés, de én azt se tudom, hogy kell ilyen háttér nélküli képeket készíteni. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4510) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziaztok!

Gondolkodom egy Stereo hangfalpár beszerzésén zenéhez, valamint a kis DX-em leváltását egy STX-re. Rá lenne kötve ugye a stereo hangfalpár, valamint egy Headset játékhoz (Sennheiser PC350 150ohms), és van egy Superlux HD668B-m zenére.

Érdemes ezt így meglépni?

később lehetséges, hogy beszerzek a mostani alaplapi integrálton csüngő kis 5.1 helyett valami komolyabb digitális bemenettel rendelkező 5.1-es rendszert.

szerk: STX fejhallgató erősítője műxik dolby headphone-nal is?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4511) peti_s válasza dudika10 (#4509) üzenetére


peti_s
addikt

Ha holnap utánig ráér, megcsinálom.

(#4512) schawo válasza peti_s (#4511) üzenetére


schawo
titán

Évek óta vár a frissítésre, ez a pár nap már nem oszt, nem szoroz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4513) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Ezek a csatlakozók és kábel mennyire minőségi holmi?Vagyis mekkora minőségromlás lenne ha ezeket megcsinálnám?A mostani is házi készítésű és elég csúnya.[link][link][link]

(#4514) Neil Watts válasza dudika10 (#4509) üzenetére


Neil Watts
veterán

"azt se tudom, hogy kell ilyen háttér nélküli képeket készíteni." Lehet hulyeseget mondok, de berakod PS-be pl. es optimalizalod a kepet az oldal haterszinehez. Ja, nem is, ehhez (ph arckepes irasban volt) : itt a negyedik abra. :) mindjárt meg is nézem, hogy jót mondtam-e.

----------------------------------

Amugy mivel kene boviteni pl az uj tipusokon kivul? Ird ossze, amint lesz idom megcsinalom, berakom a proba topikba, aztan ha aldasat adja ra a topik akkor megy a modikhoz berakasra.

[ Szerkesztve ]

(#4515) ShadeWolf válasza Neil Watts (#4514) üzenetére


ShadeWolf
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Xonar DX XD hangkártyát ami nagyon nagyon jól szól Genius 5.1 6000-en illetve egy Genius fülhallgatón is, de gondolom akinek ez a kártyatípus van azoknak ezt nem kell mondani!

Viszont van egy problémám amit nem tudok megoldani és ötletem sincs már mi lehet a baj!
Röviden megpróbálom összefoglalni!

A front panelbe van bent a fülesem illetve a mikrofonom! Füles hanggal nincs semmi gond de viszont a mikrofon búg és ha leveszem a mikrofon erősítést akkor nincs meg ez a bugás zajtalan de akkor meg olyan halk beszéd hogy, alig lehet hallani ! a kártya Audió centerében próbáltam állítani mindent sőt a rögzítő eszközöknél is de a búgás megmarad ez valami hihetetlen már! Próbáltam úgy is hogy kihúztam mindent és a hátsó panelba dugtam a mikit és a fülest de a bugás megmarad! Előző hangkártyám egy őskövület integrált volt Asus P5q alaplapon de ott nem volt gond please help! Ha van valakinek ötlete! THX

(#4516) Neil Watts válasza ShadeWolf (#4515) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez esetleg?

(#4517) jaffa 2843 válasza ShadeWolf (#4515) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

valószinű, hogy a front panel kivezetés veszi fel a zajokat, próbáld meg hátra bedugni a mikrofont és a fejhallgatót és hallgasd meg, hogy úgy is búg-e.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4518) Neil Watts válasza jaffa 2843 (#4517) üzenetére


Neil Watts
veterán

Írta:

"Próbáltam úgy is hogy kihúztam mindent és a hátsó panelba dugtam a mikit és a fülest de a bugás megmarad! "

(#4519) ShadeWolf válasza Neil Watts (#4518) üzenetére


ShadeWolf
csendes tag

Probálkozok srácok ha van valami fejlemény irok ha nincs akkor is! :F

(#4520) Neil Watts válasza ShadeWolf (#4519) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az en linkem nem hozott megoldast?
Oh latom, a kep nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#4521) nasinas


nasinas
tag

Pár napos az új gépem, és benne a Xonar DS.
Állati jó a hangja, de ma vettem egy jó hosszú optikai kábelt - 5m - és végre össze tudtam kötni vele a házimozi erősítőmet, ami egy nem mai csirke Thomson DPL 660 HT, a hozzá tartozó 5.1-es rendszerrel, olyan bögre hangszórók de a nagyobbakból. ( Eddig az analóg kimenentről kötöttem össze az 5+1 csatornákat, direktben )

És a Xonar csodát tesz velük , pláne ha az EQ-t beállítom az én szentségtörő ízlésem szerint.
Már analóg üzemben is szuper volt, de most S/PDIF-en keresztül mégjobb - mégha hihetetlennek tűnik is egy ilyen nem éppen audiofil rendszeren, hogy hallom a különbséget.

A trance zenéken ott az általam szeretett szép és jól odarakott magas és erőteljes de nem az a bunkón döngő a mély, sokkal jobban definiált az egész hangkép - ha nem vagyok túl sznob a megfogalmazással.

Kérdés: a beállítás a main menüben.
Gondolom eleve 6 channel-ben kell gondolkodni, kimeneten is az 5.1 az igazi, és hát a legtöbb esetben sajna a 44.1 KHz maradhat. PCM-et akkor választok a kimeneten ha stereo vagy egyéb nem DTS állományt játszok le, DTS-t meg akkor amikor DTS a hangfájl.
Vagy nem?

Tulajdonképpen ahogy jobban szól, úgy....

Még egy kérdés: POntosan melyik beállításban ereszti át az eredeti DTS hangot? Ha a kimeneten is a DTS-t választom? ( Én erre tippelek)

És akkor meg ha PCM-re állítom, akkor azt is DTS-ként küldi ki az 5.1-re, vagy....vagy valamit most keverek asszem?

Szóval mikor készít DTS-t a nem DTS-ből, és a PCM kimenetet mikor válasszam?

A helyzet az hogy kicsit összekutyulódtam, hogy most akkor ez jön be és az megy ki de ..... :DDD

Ezer köszönet! :R

És ajánlom mindenkinek a DS karit, költséghatékony megoldás egy jobb hangminőség reményében.

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#4522) GâLî válasza nasinas (#4521) üzenetére


GâLî
tag

Ha spdifen jobb mint analógba akkor vagy az analóg kábeleid minőségével van a baj, vagy a hangkártyáéval :) (ugyanis ilyenkor az erősítő dekódol, a hangkártya nem sokat tesz hozzá a dologhoz...)
A dts hangot akkor ereszti át, ha a hangkártyán minden dekódolást kikapcsolsz. Érdemes lehet továbbá a lejátszó programban a hangeszközt a hangkártya spdif kimenetére állítani.
PCM stereonál meg másnál, amit aztán az erősítővel akarsz többcsatornássá, pl prologic dekódolni
DTS meg a DTS vagy újabb hangsávval rendelkező filmekhez, vagy ha játszol és azt DTSbe kódoltatod a kártyával

Coo?!

(#4523) nasinas válasza GâLî (#4522) üzenetére


nasinas
tag

Szóval akkor kár volt nyócér vennem optikait a kábé tízé vett kártyára, hisz az jó volt analóg kimeneten is.
na bakker,

Egyébként most, hogy alább hagyott a lelkesedés, újra meghallgatgattam a dolgot és az analóg egy picit tényleg szebb hangú, szemben a digitális csapkodással.

Amit viszont én szeretek..... (mint írtam, szörnyű egy ízlésem van - legalábbis pop/rock/trance/elektro terén, mármint hangképileg )

Az viszont vigasztal, hogy a következő beruházásom - talán karira, talán jövő nyárra - egy új házimozi cucc lesz, valami nem drága Denon erősítő meg valami nem drága de hangfal (és nem hangszóró) rendszer, ötpontegy indulásnak, ami biztosan szebben szól mint a mostani rendszerem, és akkor lehet, hogy a házimozi előerősítője (régen így hívtuk) jobb minőséget produkál mint a DS kari. Valamit csak ki lehet majd hozni kéccázból... :DDD

Na mindegy, azért jól hanzik, hogy digitálisan az optikain - nemde? :))

Köszi az infót :R

Ami ami, az az !

(#4524) hendrixsl


hendrixsl
csendes tag

Elado Asus Xonar d2 pci doboz nelkuli hangkartyam 15-be,tokeletesen mukodik,1eves kb.most a penz jobban kell...bp: 06209948139

(#4525) radi8tor válasza hendrixsl (#4524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hardverapróra plz.

⭐ Stella

(#4526) hendrixsl válasza hendrixsl (#4524) üzenetére


hendrixsl
csendes tag

Elkelt.

(#4527) bodo753


bodo753
tag

Üdv minenkinek!

Szerintetek megéri egy Logitech Z506-hoz venni egy xonar DS-t,az alaplapi ALC888 helyett?Vagy egy ilyen "az alacsonyabb árfekfést képviselő" darabnál nem lenne hallható különbség?

(#4528) fradi81 válasza bodo753 (#4527) üzenetére


fradi81
veterán

Hello, vegyél. Aztán később majd lehet lesz jobb hangcuccod, és akkor már hangkártyát nem kell venni.

moto g72, Ninebot d28e

(#4529) Egon


Egon
nagyúr

Használ valaki Xonar D1-es kártyát, Windows 7 64 bites verzióval?
Nem tudom telepíteni a driverét...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4530) Egon válasza Egon (#4529) üzenetére


Egon
nagyúr

Telepítéskor az alábbi hibaüzenet fogad: [link]
Három különböző driverrel próbáltam, mindegyikkel ez az eredmény.
Pedig érzékeli a kártyát a Win:" Multimédiás audiovezérlő" néven szerepel (sárga felkiáltójellel) az Eszközkezelőben (az alaplapi hangkártya letiltva, szóval az nem lehet ludas).
Mi lehet a gond? Esetleg valami bios-beállítás, vagy mifene?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4531) bodo753 válasza fradi81 (#4528) üzenetére


bodo753
tag

Ok,köszi

(#4532) Bodz válasza Egon (#4530) üzenetére


Bodz
nagyúr

Esetleg megpróbálhatod a Xonar Unified Drivert még, hátha...

(#4533) Egon válasza Bodz (#4532) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajna ez sem működik.
Simán futtatva jogosultsági problémát említ, ha rendszergazdaként futtatom, nem történik semmi (Eseménynaplóban sincs semmi). Kezdek kétségbeesni... :O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4534) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

melyik xonarnak van sztereo rca kimenete?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4535) Bodz válasza bajnokpityu (#4534) üzenetére


Bodz
nagyúr

Xonar HDAV1.3, Xonar Essence ST/STX

Egon: Nekem nincs más ötletem (max. egy Win7 telepítés). :(

[ Szerkesztve ]

(#4536) Egon válasza Egon (#4530) üzenetére


Egon
nagyúr

Nah, csak sikerült elhárítani a hibát. Megírom a megoldást, hátha másnak is jól jön majd egyszer (bár mindenki így tenne...).

Amennyiben telepítéskor a "Csatlakoztassa a Asus Xonar D1 Audio eszközt" üzenetet kapjuk, lásd itt: [link], akkor a következő folyamaton menjünk végig mindaddig, amíg a hiba meg nem oldódik.

1. Indítsuk a gépet csökkentett módban, és távolítsuk el a hangkártya drivereket (különös tekintettel az alaplapra integrált hangkártya drivereire, amennyiben települtek/telepítve lettek).

2. Időnként segít az UAC kikapcsolása, és/vagy a driver Rendszergazdaként történő futtatása. A telepítés idejére kapcsoljuk ki az UAC-t (utána feltétlenül kapcsoljuk vissza!!!).

3. Lehet hogy megsérült a kártya EEPROM-jába égetett szoftver. Látogassuk meg ezt a site-ot: [link], és töltsük le a megfelelő verziót. Nekem ez segített. A bootCD-s verziót töltöttem le, újraírható lemezre kiírtam, és rábootoltam. A program automatikusan elindul, használata értelemszerű.

4. Ha a fentiek nem segítenek, a Windows újratelepítése még megoldhatja a problémát.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4537) Bodz válasza Egon (#4536) üzenetére


Bodz
nagyúr

Örülök, hogy sikerült megoldanod. :)

(#4538) peti_s


peti_s
addikt

Hali!
Elkezdem megszerkeszteni a frissített első hozzászólást. Melyik hangkártyák kerüljenek a jelenlegiek mellé be? :) A DG gondolom egyértelmű, és még? :) Köszi.

(#4539) dudika10 válasza peti_s (#4538) üzenetére


dudika10
veterán

Az U3 hiányzik még és a Xense.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4540) peti_s válasza dudika10 (#4539) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi. Holnap, vagyis ma ha nem jön közbe semmi, remélem kész lesz.

(#4541) sti10p


sti10p
senior tag

Edifier C2+ mellé érdemes lecserélni az alaplapi hangkártyát egy Xonar DS-re, lessz számottevő külömbség? (már rég óta vacilálok).

Válaszokat köszi.

[ Szerkesztve ]

XY

(#4542) gyenesmartin válasza sti10p (#4541) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen érdemes lecserélni.

(#4543) Visormail válasza gyenesmartin (#4542) üzenetére


Visormail
addikt

De arra a DG is elég nem?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#4544) gyenesmartin válasza Visormail (#4543) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen elég.A ds-el mi a baj?

(#4545) Visormail válasza gyenesmartin (#4544) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem semmi bajom vele, csak a DG olcsóbb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#4546) sti10p


sti10p
senior tag

Megvan a DS, de van néhány kérdésem a driverrel kapcsolatban, hogy hogyan kell rendesen beállítani egy 2.1-es hagrendszerhez:

Audio Chanels: 2 Chanels- ez van alapból. Ez jó így?
Sample rate: 96KHz -ez van alapból. Nem kéne 192KHz-re tenni?
Analog out: 2 Speakers.-ez van alapból. Miért nincs 2.1? :F (bár selytem)

Valamint mit lehet állítani a DSP mode-nál? Aszongya hogy Hi-Fi meg GX, érdemes őket bekapcsolni (a GX alapból bevolt)?

Válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

XY

(#4547) dudika10 válasza sti10p (#4546) üzenetére


dudika10
veterán

AC: 2 jó
SampleR: nem, 44,1kHz-re kell tenni.
Analog out: igen, jó. A 2.1 lényegében egy sztereo rendszer. Ha külön szeretnél mélyládát kötni egy sztereo mellé arra meg van külön funkció így értelmetlen a 2.1-es beállítás.
HiFi-t kapcsold be, többit ne. A HF kikapcsolja az EQ-t és minden egyéb felesleges dolgot.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4548) sti10p válasza dudika10 (#4547) üzenetére


sti10p
senior tag

Köszönöm.

Még 1 utolsó kérdés: ilyenkor nem kell letiltani az alaplapi hangkártyát vagy uninstallálni a driverjét vagy ilyesmi?

XY

(#4549) kexksz


kexksz
addikt

Hali. Vettem egy új lapot (ASRock P67 Extreme4) és ezzel az Asus Xonar D1 hangkártyám azt csinálja, hogy ha pl. elindítok egy youtube videót keletkezik egy kis alapzaj, majd ha leállítom és várok pár másodpercet elmúlik. Minél hangosabbra veszem annál nagyobb az alapzaj. Mitől lehet ez? A régi lapommal (ASRock 760GM-GS3) semmi alapzaj nem volt. :W

(#4550) gyenesmartin válasza sti10p (#4548) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nemárt ha letörlöd az alaplapi driverét és le is tiltod ha tudod.Egyébként mennyi különbséget hallasz a régihez képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.