Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Géjza válasza reds.hu (#3100) üzenetére


Géjza
őstag

Ezt kb a húzott 6800 tudja UWQHD-ban, 80-110fps között mozgott pályától, időjárástól függően verseny közben, sok autóval körülöttem. 2k-ban 100-130-at hozott, sokszor a 144Hz-es monitor miatt beállított max 143fps fogta meg.

(#3102) Kommy


Kommy
veterán

Egy kérdés mikor számít érvénytelennek egy kör? Akkor is lehet érvénytelen ha az idő nem lesz pirossal írva. Ilyenkor valahogy meg kehet tudni menet közben, hogy az a kör érvénytelen ha nem piros az idő?

(#3103) adrian360 válasza Kommy (#3102) üzenetére


adrian360
őstag

ha hotlap módba mész akkor mindig piros lesz ha érvénytelen. futamon nem vált át pirosra, de mikor felugrik pirossal lent, hogy levágtad a pályát de nem szereztél előnyt, onnantól az a kör is érvénytelen.

(#3104) Géjza válasza adrian360 (#3103) üzenetére


Géjza
őstag

Qualin is egyből piros lesz az adott kör, versenyen/practice-on nem. A figyelmeztetésen kívül ha hozzádvág egy warning-ot abból is egyértelmű lesz, hogy vágtál és érvénytelen (főleg a 4. után :DDD).

(#3105) Kommy válasza adrian360 (#3103) üzenetére


Kommy
veterán

Akkor a session típusa volt az ami miatt nem értettem miért van akkor is érvénytelen ha fehér az idő, a figyelmeztetést láttam de nem értettem miért nem lett piros.

(#3106) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Sziasztok!

Megint akad a játék. Nem is akár hogyan. Hatalmas megtorpanások vannak.
Nektek minden rendben van?
Még miélőtt kérdezitek, semmi nem változott, csak egy pár Windowsos és egy ACC-s frissítés jött a gépre.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#3107) v2 válasza Kean_Sorbo (#3106) üzenetére


v2
senior tag

Lekopogom, nekem rendben van minden. vr

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#3108) mmdms


mmdms
addikt

Az uccso frissites ota nem muxik a shifter led a kormanyon, nektek jo? G27

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3109) reds.hu válasza mmdms (#3108) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Nálam jó. (G27 szintén)

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#3110) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

(#3111) fatal` válasza bulikavagyok (#3110) üzenetére


fatal`
titán

:Y

Kiváncsi leszek.

(#3112) Géjza válasza bulikavagyok (#3110) üzenetére


Géjza
őstag

Igen, év vége felé ígérték a dlss supportot. :K FSR az jó kérdés, hogy lesz-e hozzá (amiből minden gyártó profitálhatna, nem csak nvidia).

(#3113) biker válasza bulikavagyok (#3110) üzenetére


biker
nagyúr

ez király! Bár rtx2060-al már egész jól elmegy 1080p ultrawideon is, azt kicsit megrogyasztja az rtx, és rájön a dlss turbó :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3114) Géjza válasza biker (#3113) üzenetére


Géjza
őstag

rtx nem lesz, csak dlss

(#3115) fatal` válasza Géjza (#3114) üzenetére


fatal`
titán

Oh, azt hittem RTX is jön.

A DLSS egyelőre nem érint (rtx 3080 és 1080p :D), bár tervezek VR-t, ott már kelleni fog valószínűleg.

(#3116) Géjza válasza fatal` (#3115) üzenetére


Géjza
őstag

ACC-s interjúban mondta a csóka, hogy rtx-nek túl sok értelmét nem látják a szimben (nem az árnyékokat fogod lesegetni vezetés közben), meg fps zabáló is, úgyhogy csak dlss lesz.

(#3117) Géjza


Géjza
őstag

[link] :Y :R

1.5-2x annyi fps :C

(#3118) biker válasza Géjza (#3114) üzenetére


biker
nagyúr

Én csak a posztert olvastam, azon mindkét funkció van. De lehet nem lesz
F1 2021 tudja az rtx-et, bár nem sok értelme, mert szarok az árnyékok nagyon szerintem. Az ACC fényei, csillogása meg eddig is szép volt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3119) biker válasza Géjza (#3117) üzenetére


biker
nagyúr

akkor mindent feltolok epicre DLSS-el :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3120) v2


v2
senior tag

Ez mikor jelenik meg? Sehol nem találtam dátumot.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#3121) Géjza válasza v2 (#3120) üzenetére


Géjza
őstag

Ha jól emlékszem év végét vagy 22Q1-et emlegetett az ACC-s arc. Nem kell olyan sokat várni már (talán).

(#3122) fatal` válasza Géjza (#3121) üzenetére


fatal`
titán

Mintha azt olvastam volna, hogy még idén megjelenik.

(#3123) Hummin válasza Géjza (#3116) üzenetére


Hummin
tag

Megjelenés előtt 2018-ban még megvolt az RTX érzés nvidia és acc részéről. [ACC with RTX]
Ez a DLSS gyorsulás tényleg nagyszerű, csak sokunknak még hiányzik hozzá a kártya. :(
Megjelenés után kíváncsi leszek mit mutatnak a yt-os videók 3060Ti és WQHD esetében.

(#3124) Géjza válasza Hummin (#3123) üzenetére


Géjza
őstag

Remélhetőleg hamarosan megjön, mivel a most kiadott nvidia driverben (496.76) már benne van ACC DLSS supportja. Minek rakták bele már most, ha ACC oldalról csak jópár hónap múlva jönne meg a támogatás.

Remélem hamarosan jön a patch, amiben benne lesz már DLSS support.

(#3125) Géjza


Géjza
őstag

Úgynéz ki ez is jön hamarosan (bár nem hinném, hogy sokunknak lenne ilyen perece, mondjuk elfogadnám ;) ): [link]

(#3126) Enton válasza Géjza (#3124) üzenetére


Enton
addikt

Nagyon egyszerű, benne van a driverben így ha eddig már volt is nem "hivatalos driver"ük amivel elkezdték az implementációt, most meg már whql driverrel is tesztelhetik mire jutottak(ha egyáltalán volt idejük ezzel foglalkozni).
Persze ha cod vagy farcry lenne sokmilliós eladással akkor már kiküldték volna a nv saját embereit hogy segítsenek a kódolásban, de ez itt a kunosnál nem annyira eget verő ha csak 2-3 hónap múlva lesz meg a végsőbb kódsor, hisz hosszú évekig terveznek a játékkal.

#3125Géjza:

Nem rossz perec, gondolom kellett már valami a fanatec bently ellen, kevésbé fancy de jól működő valaminek tűnik. Kérdés más gémekkel mennyire lehet majd használni, árban valószínűleg olcsóbb lesz mint a fana perecek.
Nagy kár hogy VR-ban ebből semmi nem látszik. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3127) adrian360 válasza Enton (#3126) üzenetére


adrian360
őstag

Sf1000 már régebben megjelent, most az a hír hogy végre lesz ACC támogatása. Így már megy a codemaster f1 szériával, iRacinggel, és most majd ACC-vel is

(#3128) Géjza válasza Enton (#3126) üzenetére


Géjza
őstag

Annak nem sok értelmét látom, hogy nvidia már most reklámozza, hogy ők támogatják már dlss-t ACC-hez driver szinten, de ACC oldali support meg majd csak jóval később jönne. Valószínű és annak látnám értelmét, ha a következő ACC frissítésben benne lenne már dlss support. Így lenne kerek.

De meglátjuk. :)

Perec: már elvileg kapható (ahol van), 140k körül van, ami azért nem kevés. Fana hasonló perece is ilyen ár körül van, de azon nincs lcd, elvileg ez jóval többet tud. Ár érték arányban valószínű veri fanát.

(#3129) lada22 válasza Kean_Sorbo (#3106) üzenetére


lada22
csendes tag

Sziasztok!
Nálam is akad kicsit azokon a beállításokon, amin eddig nem volt ilyen lassú. Nem jelentős a változás, de azért észrevehető, hogy valami változott.

(#3130) Kean_Sorbo válasza lada22 (#3129) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nekem teljesen használhatatlan. Most is EPIC-en van minden. Van úgy, hogy fél másodpercre megáll az egész. Az autók balra jobbra teleportálnak. A várható köridő 4-10 másodperceket téved ilyenkor.
Egyszerűen nem értem, és megint csak ennél a játéknál.
Az AC meg vajsimán megy, mint eddig.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#3131) biker


biker
nagyúr

Kinek a hibája? Teszem fel a kérdést.
A bentley-ben ülő "Bruce Wayne" álnevű srác kiakadva írkált mindenféle kib. idióta és "azonnal bannolni kellene" dolgokat, holott szerintem tökéletesen alávágtam, majd kigyorsításon tartottam az autómat, egy autónyi helyet hagyva, de ő rámhúzta, és kiforgott (szerintem)
https://www.youtube.com/watch?v=vTfSbPB4-Co

Ez meg a hájlájtsz
Első verseny az új "céges autóval"
Rajt: P9
Vége: P5
Legjobb kör: 1:50.420
Jó ez a kis lexus, nagyon bejön.
https://www.youtube.com/watch?v=1GtXShl88KE
(YT lehet még dolgozik a HD verzión)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3132) v2 válasza biker (#3131) üzenetére


v2
senior tag

Szerintem szándékosan húzta rád, de vissza nyalt a fagyi.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#3133) Géjza válasza v2 (#3132) üzenetére


Géjza
őstag

Szerintem nem. Félig a kerékvetön volt a Bentley kigyorsításon, ami hamarosan elfogyott és a füvön ment volna. Ezért picit beljebb próbálta húzni, de ott volt a lexus orra.

Viszont ha a lexus árnyékát nézem a pálya jobb széléhez, akkor a lexus jobbra tart. Icipicivel több helyet hagyva nem lett volna semmi gubanc. Kabinból nem érzte, hogy talàn éppen elfért volna, biker meg ha egy árnyalattal több helyet hagy, akkor szépen mehetett volna a verseny a sikánig.

Szerintem sima versenybaleset volt, aminél kár fröcsögni.

(#3134) biker válasza Géjza (#3133) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, arra jutottam sokakkal beszélve, hogy az én hibám, de ő baccta el.
Mivel mindketten a T2-ből kifordulva ráálltunk egy adott ívre, és párhuzamosan haladtunk, joggal gondolhattam, ő is a pályán van, és tolja neki, de közben valami érthetetlen módon úgy akart kigyorsítani, hogy végig a kerékvetőn ment, és csak amikor elfogyott, akkor rántotta be a kocsit.
Ha az elején elkezd korrigálni, amikor még másfél kocsi hely volt, akkor kap helyet az aszfalton, de őneki az az ív jó volt, én meg igyekeztem minél beljebb, minél szűkebb íven menni, annyi helyet hagyva amit "kér", és nem számoltam a mozdulattal.
Eleve ha az elején lejön a kőről, akkor jobban tapad, jobban gyorsít ki, lehet mellé se érek.

az árnyék csalóka, mert fordulunk, laposodik az árnyék. De tényleg minimálisan tartottam jobbra.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3135) Géjza válasza biker (#3134) üzenetére


Géjza
őstag

Jaja, későn kapott észbe, hogy el fog fogyni a pálya és hirtelen akart korrigálni. Te meg nem láthattad, hogy pontosan mennyi helye van. Versenybaleset volt.

(#3136) reds.hu válasza biker (#3131) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Versenybaleset volt. Megesik.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#3137) fatal`


fatal`
titán

November 24-én jön a DLSS, FSR support és ingyen lesz a 2022-es BMW M4 GT3.

* BMW M4 GT3 2022 as free DLC
* Unreal Engine update (v 4.26)
* NVIDIA DLSS implementation
* AMD FSR implementation
* Physics engine and tyre model updates

[link]

(#3138) v2 válasza fatal` (#3137) üzenetére


v2
senior tag

Kíváncsi vagyok nagyon vr-ban mit hoz.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#3139) zsozsa74 válasza v2 (#3138) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Kérdés, hogy a dlss-nek van-e hatása a vr-ra...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#3140) v2 válasza zsozsa74 (#3139) üzenetére


v2
senior tag

Miért ne lenne?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#3141) zsozsa74 válasza v2 (#3140) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nem tudom. Nekem ez a dlss dolog is új, eddig nem is találkoztam vele. De sokan teszik fel ezt a kérdést. Szóval nem tűnik olyan egyértelműnek. A dev update meg egy szóval sem említi a vr-t...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#3142) adrian360 válasza fatal` (#3137) üzenetére


adrian360
őstag

az FSR támogatás szerintem nagyobb dolog, mert azt szinte az összes kártya ki tudja használni (még az nvidia is a 10-es szériától kezdve), míg dlss-hez meg top nvidia kártya kell, ami nem biztos hogy mindenkinél megvan. szóval elvileg mindenkinek teljesítmény javulást fog hozni.

(#3143) biker válasza zsozsa74 (#3141) üzenetére


biker
nagyúr

a kijelző az kijelző, akkor is ha vr, akkor is ha triple monitor, meg akkor is ha svga monitor :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3144) biker válasza adrian360 (#3142) üzenetére


biker
nagyúr

+ a DLSS elvileg nagy felbontásokon jó, az fsr meg képes 1080p-n is javítani

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3145) AcCEsS válasza biker (#3144) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Az FSR-t nagyon várom, hátha némi lélegzethez jut az öreg RX480-as kártyám. :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3146) zsozsa74 válasza biker (#3143) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Úgy legyen!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#3147) Géjza válasza biker (#3144) üzenetére


Géjza
őstag

Nvidiások meg választhatnak melyiket használják? Örülök, hogy nem csak a zöldeket tisztelték meg és DLSS-sel együtt jön FSR is. :R

(#3148) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Jatsza valaki xboxon, tmx force feedback -kel?
Most vettem meg a kormanyt es a jatekot is, es nem mukodnek egyutt.
Horizon 5-tel teljesen jo.
Gepen a firmware -t lefrissitettem.
A kormanyt erzekeli csak, pl. a valtokarokkal jobbra es balra tudok nezni, pedalok semmit nem csinalnak.
Tudna nekem valaki ebben segiteni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3149) v2 válasza anorche1 (#3148) üzenetére


v2
senior tag

Szia. Nem ismerem az xbox felületet de biztos lehet kalibrálni a kormányt. Arra gondolok, hogy kijelölöd a különböző funkciókat, mint a váltó és pedál

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#3150) anorche1 válasza v2 (#3149) üzenetére


anorche1
őstag

A kormány beállításiban az egyik csuszkán állítottam egy picit, elmentettem, és egyből jól működött.

Kicsitt off, de szimulator cockpit nélkül, ti hogyan rogzititek a pedalt a foldre?
A legalapabb pedállal vettem, tudom, tudom, ez nagyon gagyi, de kezdésnek jó lenne, ha nem kellene a bal lábbammal folyamatosan lefelé nyomni, hogy a jobbal ne rúgjam el.

Ha az alja valamennyire üreges lenne, beleraknék/ragasztanék mondjuk 2.5kg -os tárcsát, de sajna nem ilyen :(

Egyetlen barbár ötletem van, hogy fúrok a padlóba és pedálba 2 lyukat, padlóba be egy tipli, és csavarral rögzítem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.