Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) katt777 válasza eladohardver (#350) üzenetére


katt777
félisten

Csak azt tudom mondani, hogy NEM a laphoz mellékelt drivert tetted fel. Mint mondtam, nálam több lappal is előjött ez az elhalkulós hiba. Hiába jó hozzá az újabb driver, HALK LESZ! Legalább próbáld meg leszedni, aztán a telepítőlemezről feltenni azt, amely ott van. A P5Q-nál is a gyári driver kellett, a P6T-nél is, meg az X58X-nél is, holott ref. driverrel elméletileg mindegyiknek ugyanúgy kellett volna mennie. Akármelyiken frissítettem a legújabb meghajtóra, mind halk lett, sőt, még ha eleve az újat tettem fel, akkor is. Ált. nem véletlenül régebbi a support-ról letölthető meghajtó is a referenciánál.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#352) katt777


katt777
félisten

Ha valakinek jó és betesztelt konfigra van szüksége...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#353) katt777 válasza katt777 (#352) üzenetére


katt777
félisten

Egy mázlista már jól járt Karácsonyra.

Boldog Karácsonyt és Új Évet mindenkinek!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#354) eladohardver válasza katt777 (#353) üzenetére


eladohardver
őstag

L adtad?:) oldaladat csinálod még megmarad a táblázat?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#355) katt777 válasza eladohardver (#354) üzenetére


katt777
félisten

Igen, valakinek szuper Karácsonya volt vele. :((( Teszteket nem nagyon tudok csinálni (ha csak nem eresztek rá egy Metro2033-at a mostani gépemre ;] ), de az oldal természetesen marad, ahogy a táblázatok is. Ha netán küld valaki újabb beállításokat képmentéssel (mert azt többen kérték), akkor bővíteni a jelenlegi konfigomon is tudom. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#356) Grandytata


Grandytata
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e valakinek már ilyen problémája, próbáltam rákeresni...

Adott egy ASRock X58extreme lap, benne 3x2 GB RAM (Kingston KVR1333D3N9K2/4G)
a fotó szerint berakva az A1, B1, C1 slotokba ahogy kell. Ha berakom az utolsó 2 gigás
modult (mert összesen 8 gigát vettem) a könyv szerinti A2 helyre, instabillá válik és jönnek a fagyások. Ha kiveszem, akkor órákig nyúzhatom IntelBurnteszt-tel stb.
A lapon a legújabb 2.6-os BIOS működik (legalább is nem találtam újabbat)
Mit baltáztam el?
Nincs húzva a lap és a CPU (i7-950) sem.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv
Grandytata

(#357) katt777


katt777
félisten

A technológia fejlődésnek köszönhetően időközben két újabb remek lap jelent meg:

X58 Extreme 3

2db SATA3 és 2db USB3 porttal.

X58 Extreme 6

6db SATA3 és 6db USB3 porttal, 3-way SLI támogatással, valamint egyéb extrákkal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#358) katt777 válasza Grandytata (#356) üzenetére


katt777
félisten

8GB-ot hogyan vettél triple kit-ben? :F Ha nem kitet vettél, nem reklamálhatsz, ha nem mennek együtt. Dual v. triple channelt akarsz? A könyv szerint ehhez sem mindegy, hová teszed a RAM-okat. Sajna megnézni már nem tudom, mert a cuccommal a kézikönyvet is eladtam.
Le kell tesztelned egyesével a modulokat, ill. cserélgetve őket, beleértve a DC beállításokat is, aztán írni a supportnak (gyorsan szoktak válaszolni), hátha hibás az a slot. Egyébként 2.7-es bios is van már régóta, a lap honlapjáról letölthető.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#359) katt777 válasza katt777 (#357) üzenetére


katt777
félisten

Ez 1. hsz-be ment, mert senki nem csinálta meg eddig, azért tettem be.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#360) OldJohnny66 válasza katt777 (#358) üzenetére


OldJohnny66
tag

Üdv! Úgy emlékszem, hogy a 2,6-os BIOS-al, Neked is voltak gondjaid, de miután visszatetted a 2.5-öst, megszűntek a problémák, nem lehetséges, hogy ez segítene Grandytata-nak is ? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#361) Jorus válasza katt777 (#357) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hmm... az én lapomra csak 2db SATA3 jutott, ejj...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#362) OldJohnny66 válasza Jorus (#361) üzenetére


OldJohnny66
tag

Extreme3-al nem árt óvatosnak lenni, [link], viszont az Extreme6 az ott van a Top-on:[link]! :C

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#363) katt777 válasza OldJohnny66 (#360) üzenetére


katt777
félisten

Nem feltétlenül, ezt találtam ugyanis:

"Due to Intel® CPU spec definition, XMP DIMMs and DDR3 2000/1866/1600 are supported for one DIMM per channel only." Na most, az 1333-at nem írják, viszont az is tuning RAM, lehet, hogy csak az X58X doksiból maradt ki.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#364) Grandytata válasza katt777 (#358) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Eredetileg úgy terveztem, hogy lemondok a triple ch memkezelésről és inkább legyen több RAMom dualban, ha máshogy nem megy. Aztán láttam az alaplap leírásában, hogy
8 giga is mehet triple channel-ben, eszerint raktam be az utolsó 2 gigát, ami a gubancot okozza. Ha más slotba rakom, akkor is látja a 8 gigát, de csak dualban.

Lehet, hogy visszateszem a 2.5-ös BIOS-t, lehet hogy azzal megjavul. Az sem kizárt hogy pont a 2.7-es hozza a javulást :F

Láttam egy korábbi cikket asszem itt a PH-n, hogy mit is lehet kezdeni egy i7-950-essel.
Nem akarom az egekig húzni, csak amennyit még diszkréten elvisz a gyári hűtéssel. Vagy azzal semmi OC-t nem visel el?? A RAM-okon is pörgetnék kicsit, de csak minimálisat.

(#365) eladohardver válasza Grandytata (#364) üzenetére


eladohardver
őstag

Alpenföhn Matterhornt annak a procinak!!! :))

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#366) OldJohnny66 válasza eladohardver (#365) üzenetére


OldJohnny66
tag

Üdvözöllek Damon Hill!! Hát hová tűntél! (végül is mindegy a lényeg, hogy előkerültél :K ). Szóval, meddig jutottál a 950-el?
Grandytata:Ez pont olyan, mintha a BIOS XMP-snek látná a memóriát, és ebből csak csatornánként egyet tud kezelni a lap, tehát max. 3-at!

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#367) Jorus válasza OldJohnny66 (#362) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért inkább maradok a sajátomnál. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#368) OldJohnny66 válasza Jorus (#367) üzenetére


OldJohnny66
tag

Az a hsz-em a fentebbi képekről szólt, csak véletlenül rád kattintottam! ( Tudom, hogy milyen lapod van! :K )

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#369) eladohardver válasza OldJohnny66 (#366) üzenetére


eladohardver
őstag

4200/2000

4200/1600 linx

4200/1600 blend 4096mb ram used

Ki volt még tesztelve 4ghz környékén 1900 mhz mem 1950mhz mem 1800mhz mem csak közbe újradobtam a w7-et mert megbolondult és már nem tudom hol lehetnek a képek amiket csináltam ... néha csak úgy eltünnek a dolgok 5tb on...

(Ha nagyobb képet akarsz rákatt, ha telljes méret akkor megnyit új ablakban)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#370) Grandytata válasza eladohardver (#365) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Szóval a gyári hűtéssel ne induljak el.... Megnéztem, szépséges a Matterhorn. Örülhetek ha 12k körül megkapom. Gondolom átlagos kézügyességgel meg tudom oldani a beszerelést.
Ha majd bent lesz, akkor fogok csak igazán kérdezősködni :D

Visszatettem a 2.5-ös BIOS-t, megnézem mi változott a memkezelésben.

OldJohnny66:
Milyen amikor a BIOS XMP-snek látja a memóriát? Ezt nem vágom.
Nem nagyon turkáltam BIOS-okban (eddig...)

(#371) OldJohnny66 válasza Grandytata (#370) üzenetére


OldJohnny66
tag

A helyzet az, hogy amit itt most leírok, csak egy feltételezés, mert még én is kezdő vagyok ,mint azt látod is. Tehát arra gondolok, hogy először is meg kellene nézned, hogy a géped, most 1066-osnak vagy 1333-asnak látja a memóidat. (Everest, vagy AIDA, CPUZ-vel meg tudod nézni). Ha ez meg van, akkor elvileg, már könnyebben tovább tudunk lépni.

eladohardver: Látom, csak meglett 2000MHz :C (gondolom ez nem 24/7? :Y ) Egyébként mi az általános véleményed az Extreme6-ról?

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#372) eladohardver válasza OldJohnny66 (#371) üzenetére


eladohardver
őstag

Jó.

24/7 ha figyelmen kívül hagyom a bunkóparasztmódján oltogató emberkék leszólását a másik topicban. Ergo nem sikerült kiakasztani sehogy se game se blend/prime95 blend teszt-el.

Viszont kiba sokat zabál azzal a beállítással min 60w al többet mint lightosabb vtt-vel illetve uncore-al.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#373) OldJohnny66 válasza eladohardver (#372) üzenetére


OldJohnny66
tag

Hát ez megdöbbentő! (Jól emlékszem, hogy a Te procid FPO-ja 684-re végződik?) Mivel hűtöd, mert a hőfokok is jók? Azt tudod már, hogy a lapod mennyit drop-ol?
Kicsit sok a kérdés, de nagyon érdekel a dolog, mert már "lassan lejár a gari a 950-emről :B (már több, mint egy hónapja csücsül a szekrényben :W , mert még mindig nincs lapom). Az ASRock előtt volt másik 1366-os lapod? Csak azért kérdezem, mert nagyon rövid, ám tömör megfogalmazás ez a "jó" minősítés.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#374) Grandytata válasza OldJohnny66 (#371) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Előre is kösz, hogy hozzáteszel (...tesztek) bármi jóságot az ügyhöz :R
Itt küldök egy képet, hogy miket lát a CPU-Z a kütyümből.

BUÉK Mindenkinek !!! :C

(#375) eladohardver válasza OldJohnny66 (#373) üzenetére


eladohardver
őstag

3034A684

X58 lapom nem volt, viszont úgy gondolom viszonylag sok lap megfordult a kezem alatt Intel 478/775 intel/nvidia csipszetek+AMD nv+amd csipszetek...

Kialakítás is jó, hd5970 3 slotos hűtéssel befér:) úgy h a pisix kari is 16x os an menjen. plusz alatta az xfi kari... illetve a 12 sata csati mindent visz!:) :DD igaz nálam már csak 4 hely lenne szóval 9db sata-s hdd-t tudnék ebben a házban üzemeltetni.

Azért írtam röviden... jól látod. mindenesetre a p45 nél biztos h jóval könyebb a tuning... :R

am meg nemvágom hogy bírja katt idegekkel a folytonos oltást a másik topicban

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#376) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!! :R :DD

[OFFMajd jövőre dumcsizunk, ha már használható állapotban leszünk! :U

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#377) OldJohnny66 válasza eladohardver (#375) üzenetére


OldJohnny66
tag

BUÉK! Nos ez a "beltartalom" irigylésre méltó!! :Y . A jelek szerint az Extreme6 tudása, most már számomra megkérdőjelezhetetlen! A Matterhorn tudásban, hol helyezkedik el egy Noctua NH-d14-essel szemben?

Szerintem Katt-ot ne féltsd!

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#378) eladohardver válasza OldJohnny66 (#377) üzenetére


eladohardver
őstag

a különbség annyi, hogy jobban elfér az ember... magasabb bordás memóriák elférnek... igaz nem 12gb de elfér a 6:) Mugen2-őt cseréltem le me nem fért el csak úgy h a tápra fúj az meg nem szerencsés... am azok a hőfokok nyitott ablak lecsavart radiátorok illetve állóventi szobaventi kb3000 fordulat melett készült... kitesztelt beállítás meg jól van game alatt... :DD

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#379) OldJohnny66 válasza eladohardver (#378) üzenetére


OldJohnny66
tag

Hűtésben nem tud többet a Noctua? (Mondjuk amennyivel drágább, annyival biztos, hogy nem) :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#380) eladohardver válasza OldJohnny66 (#379) üzenetére


eladohardver
őstag

No! Gondolj bele ha van is akkor 1-2 fok különbség... igazából addig szükséges a nagy hűtő telljesítmény míg kiteszteled linx el meg p95 blend el... utána ha csak nem renderelsz nem lesz szükséged olyan mértékű hűtésre... láttam vmilyen tesztet ahol mind2 hűtés szerepelt és 1-2 fok volt a különbség... vagy ide v oda... sztem a mati javára.
Azt tudom h mégegyszer túlméretezett coolert neva agéjn... csak a gond van vele a mem-ek miatt.... volt cooler master geminII persze nem fért el a magas borda miatt :W mugen2 szintén zenész noctua is...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#381) OldJohnny66 válasza eladohardver (#380) üzenetére


OldJohnny66
tag

Na most már ez is tiszta. Megkérdezhetem, hogy mennyiért sikerült beszerezned az ASRock-ot?

Ennyi vinyó mellé, már kellene venned egy GPS-t, hogy könnyebben megtaláld a dolgaidat! :)). Apropó! Az én procim FPO-ja 3034A681. Bizakodom, hogy mivel elég kicsi az eltérés, hátha legalább megközelítőleg olyan jó lesz, mint a tiéd! :K

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#382) eladohardver válasza OldJohnny66 (#381) üzenetére


eladohardver
őstag

amikor vettem 56.297 Ft volt náluk. Operában sokat kell lefele görgetni..... gondolom máshol is. mindegy az fpo... "ha a sajt közepéből kap az illető szupi ha a széléből katasztrófa..."

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#383) OldJohnny66 válasza eladohardver (#382) üzenetére


OldJohnny66
tag

Hát igen, az az átkozott szilícium-tömb, azon múlik minden, mi pedig nem tudjuk, hogy hogyan számoz az Intel. Na, de majdcsak kiderül egyszer! Igen, jobb helyeken most is ennyi (56-58k között). És ez nagyon jó ár egy ily ilyen kvalitásokkal rendelkező alaplapért! :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#384) OldJohnny66 válasza eladohardver (#382) üzenetére


OldJohnny66
tag

Küldtem privit!

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#385) katt777 válasza Grandytata (#364) üzenetére


katt777
félisten

Hát, itt intel specifikációról van szó, én mindenesetre nem tudtam kipróbálni, a cucc eladása miatt meg már a 2.7-es biost sem. De ha a 2.5 jó, teljesen fölösleges frissíteni. A support még mindig a rendelkezésedre áll.
950-esek elég gyengék tuningban i7 topic szerint. Persze lehet, hogy ASRock lapban nem, de ha ott ezt fölvetném, pár sznob meglincselne. :DDD Majd te megmondod. :R

eladohardver: PX karinak minek 16X slot? Arra elég egy 1X slot is, persze ilyen nV VGA-val, ha kapható még, vagy a 4X is bőven sok.
Hát, arra gondolok, hogy a puszta jelenlétemtől megpukkadnak páran... Catalyst topic sokkal durvább, de akkor sem távozok PH-ról, több más értékes emberrel ellentétben (de szerény lettem :B :DDD ), mert akkor megint ezek győznének.

OldJohnny66: Noctua NEM PWM-es. Egy TRUE-val már jól jársz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#386) eladohardver válasza katt777 (#385) üzenetére


eladohardver
őstag

Én ezt nem így vettem észre! Te ezt tapasztalatból írod?

Előző konfban gts250 karival... 765 MHz 1912 MHz shader 2200mhz mem Melett a giga ud4p lapban a hd 5970 16x-osan a gts pedig 8x-osan ment.. Mafia2 olyan 60 fps-t produkált... a 4ghz es ph2 melett...
Ezzel a konfal gts450-karival alapon is nyaldossa a 90fps-t de 4.2ghz en 110 et produkál... Nem a benchmark, mert az katasztrófa... Hanem maga a game alatt. Átlag fps-ről beszélek. Minden maxon 1920x1200 felbontás.

Illetve a buttman arkham stb stb nevű játék is jobb fps-eket produkál... azért nem írok konkrétat, mert phII-n mért telljesítményére pontosan már nem emléxem... De azt tudom h annál sokkal babábban játszható...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#387) OldJohnny66 válasza katt777 (#385) üzenetére


OldJohnny66
tag

Sajnos a hűtővel kapcsolatban, nem én döntök, hanem a "kuckóm". Egy régi T-System-es ház, igaz, hogy elég nagy, csak a szélessége 190mm, és emiatt a hűtő magassága korlátozott. Most egy Corator-ral szemezek, az talán elfér, ha mégsem akkor legfeljebb egy kicsit "mumsz" -osra alakítom :D .mert most még fontosabb lesz a jó hűtés, mint az esztétika!
Grandytata ügyében, pedig volna egy elképzelésem. Nos amiket leírtál, azzal egyetértek, viszont egy bizonyos részét én másként (lehet, hogy rosszul) értelmezem. Én az Ő helyében a következőt próbálnám ki. Amit a CPUZ-képen belinkelt, azokat a memória-adatokat bemásolnám a BIOS-ba. Tehát a DRAM Frekvenciát AUTO-ról átállítanám 533-ra(1066), utána az ADVANCED-DRAM TIMING CONTROLL-ban megadnám a képen látható memó-időzítéseket, sorban(7-7-7-20-59, a többit hagyni auton), majd a Command Rate-t 1T-re. Ezután a DRAM Voltage-t AUTO-ról 1,5V-ra. Amit még érdemes lenne megnézni, hogy az XMP Frekvencia mellett milyen opciók vannak, mert alapon ez is AUTO-n van. (sajnos ezt nem tudom, mert 1366-os lap még a közelemben sem volt, de remélem ez hamarosan megváltozik :K ), tehát, ha lehetséges, akkor ezt OFF-ra vagy DISABLED-re tenném, ha nincs ilyen lehetőség akkor marad auton, majd F10, ha felállt a rendszer, utána leállítás, 4.-ik modul behelyez és újraindít. Az én elméletemben, így a gépet, úgymond "átverjük", mintha sima mezei RAM-ok lennének, tehát nem is tuning, nem is XMP-s, és ez alapján mennie kellene 4, 5, ill. 6 modullal is. Csak azért írtam le ilyen részletesen, hogyha Grandytata a közelben lesz, és úgy gondolja, akkor ki tudja próbálni. Természetesen így nem tudja kihasználni a RAM-okban rejlő max. sebességet, de mint azt írta, neki most a mennyiség a fontos. Ha véletlenül jó az elképzelésem, akkor később még lehet gyorsítani az időzítések szűkítésével.
Vélemény? :F :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#388) OldJohnny66 válasza eladohardver (#386) üzenetére


OldJohnny66
tag

Nem tudom, hogy ez itt mennyire OFF, de szeretnék kérdezni valamit, mert ez még nem tiszta számomra. Eddig azt gondoltam, hogy phisix-karit csak NV mellé lehet betenni, viszont Neked az 5970 mellett van. Most akkor ez, hogyan működik valójában?

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#389) eladohardver válasza OldJohnny66 (#388) üzenetére


eladohardver
őstag

Hack

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#390) OldJohnny66 válasza eladohardver (#389) üzenetére


OldJohnny66
tag

Thank You! :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#391) OldJohnny66 válasza eladohardver (#389) üzenetére


OldJohnny66
tag

Emlékszel-e rá, vagy van-e mentésed arról, hogy teljesen alapon, mit tudott a 950-Extreme6 duó? Tehát tuning nélkül, (Mem. olvasás, írás stb.)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#392) Grandytata válasza OldJohnny66 (#387) üzenetére


Grandytata
csendes tag

OldJohnny66:
Nagyon köszönöm, tetszik a megoldás, hamarosan ki is próbálom. Ha nem megy, akkor még úgyis vissza tudom állítani az alaplapot "factory defaults"ra nem?

Mit szóltok ehhez a hűtőhöz: Scythe Mugen 2 Kb. 4k-val olcsóbb mint a Matterhorn, és így év elején kicsit lóg a bundám... :((

(#393) OldJohnny66 válasza Grandytata (#392) üzenetére


OldJohnny66
tag

Bízom benne, hogy sikerrel jársz, de ez, majd próba után kiderül! Ha mégsem működne, akkor természetesen vissza tudod állítani (azt hiszem F9 és már alapon is van). :K
Mugen 2 annyiért nagyon jó (szerintem), főleg, ha elférsz vele, és még plusz venti is rakhatsz rá, ha szükséges.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#394) OldJohnny66 válasza Grandytata (#392) üzenetére


OldJohnny66
tag

Csak most figyeltem fel rá, hogy CTG-500-as tápod van, aminek a 12V-os ága két részre van osztva, áganként 20Ampert tud, ami azt jelenti, hogy max. 240W. Ez komolyabb tuningnál kevés lesz, de szerintem kérdezd meg az okosabbakat is. Nekem azt mondták, hogy I7-nél az a legjobb, ha a 12V-os ág egyben van! :U

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#395) Grandytata válasza OldJohnny66 (#393) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Én is nagyon remélem, mert ebben a témában eddig ez a legkomolyabb expedícióm :B
Az oldalfalról le kell majd szednem a műanyagtölcsért ami a CPU ventihez vezeti a kinti levegőt. Azt méricskéltem, hogy ippeg el fog férni a Mugen vagy a Matterhorn. Már összefogtam a kábeleket, hogy a lehető legnagyobb rend legyen. Korábban nem érdekelt az OC, de ha már ennyi lóvét beletettem ebbe a dögbe, legalább hadd lássam izzadni :Y

(#396) Grandytata válasza OldJohnny66 (#394) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Ha már amperekről meg wattokról van szó, akkor nálam teljes a sötétség :((
Beérném egy egyszerűbb tuninggal, pl. ha 3,5 GHz-en menne a 950-es, azt már mindenkinek elmondanám az utcánkban :K

(#397) OldJohnny66 válasza Grandytata (#396) üzenetére


OldJohnny66
tag

Annyit szerintem röhögve tud, még úgy is, ha csak BCLK-t 133-ról feltolod 151-re! (bár azért ez nem ilyen egyszerű, mert akkor már más értékeket is fix-re kell álítani a BIOS-ban :K )
Ha csak eddig akarod húzni, akkor elég a tápod, mert az I7-esek 3.7-3,8GHz fölött kezdenek irreálisan sokat zabálni. Bár renderelésnél már necces lehet a dolog, de hétköznapi használatban net, játékok stb. oda elég. ;)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#398) Grandytata válasza OldJohnny66 (#397) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Láttam itt a PH-n valahol i7 OC útmutatót lámáknak (is), abban elmélyedek kicsit, hogy legalább az alapokkal tisztában legyek és megértsem amiket írtok :R :)

(#399) OldJohnny66 válasza Grandytata (#398) üzenetére


OldJohnny66
tag

[Ezt] és [ezt] olvasd el! :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#400) eladohardver válasza Grandytata (#395) üzenetére


eladohardver
őstag

milyen magas a borda a memóriákon? Illetve a tápegység felül v alul van a házban?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.