Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) OldJohnny66 válasza eladohardver (#400) üzenetére


OldJohnny66
tag

Bocsi, hogy belepofázok, de szerintem nincs rajta borda (Kingston KVR 1333) :(((
Grandytata:És a végén még [ezt] nézegesd! :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#402) eladohardver válasza OldJohnny66 (#401) üzenetére


eladohardver
őstag

cachemem alap turbo off

cachemem alap turbo on

illetve az alap a memóriának a jedec- szerint 7-7-7-16 lenne... de a lap ennyit nyom neki alapon 18 at.

Fogyasztás1

Fogyasztás2

Alapon a procinak 1.86 pll-t állít 1.8 at nem is tudok adni neki legkisebb érték 1.82 ... fogyasztásban számít kicsit... illetve stabilitásban... pl kiteszteltem 1 beállítást 1.82 pll-el blend illetve linx stabil játékok nem fagynak viszont a youtube os videok lejátszásánál illesztőhiba ... kép bezöldül mmint a videonak...:) 1.86pll el ez a hiba sincs

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#403) Grandytata válasza eladohardver (#400) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Jól mondja OldJohnny66, nincs borda a RAM-okon.

A táp felül van a házban, nem is vagyok boldog, mert szerintem elszívják a ventik egymástól a levegőt. Nem vagyok áramlástanból (sem) guru, de talán van ilyen helyzet. Itt egy kép, hogy kb. hogyan helyezkednek el a CPUhoz képest.

OldJohnny66: Kösz a tananyagot!

:R

(#404) OldJohnny66 válasza eladohardver (#402) üzenetére


OldJohnny66
tag

Köszönöm, ez nagyon kimerítő válasz! :R
A fogyasztási adatok a teljes rendszerre értendőek?

Szerinted melyik az a legkisebb ATI kártya, ami mellé már érdemes betenni egy NV-s phisx-et? Már úgy értem, hogy kipróbálni mekkora a javulás.

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#405) eladohardver válasza OldJohnny66 (#404) üzenetére


eladohardver
őstag

monitor nélkül tápegység előtt konnektorban volt a mérő... 1w pontossággal mér. hiteles... fura kérdés... nem igazán értem... x1650 pro mellé nyilván nem 480gtx et fog tenni senki:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#406) OldJohnny66 válasza eladohardver (#405) üzenetére


OldJohnny66
tag

:DD :DD :DD :DD :DD Na most kész is lettem tőled!! Alig bírok a röhögéstől írni! :Y
Konkrétabb leszek. 4670 vagy 4770 mellett, már érezhető lenne a javulás?
(mondjuk egy 8800GT)

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#407) eladohardver válasza OldJohnny66 (#406) üzenetére


eladohardver
őstag

hd5970 esetében jobban megy pisix nélkül... nem ismerem azt a két felsorolt kártyát amit írtál... illetve a 8800 gt-t sem. :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#408) katt777 válasza eladohardver (#386) üzenetére


katt777
félisten

Teszteket olvastam róla régebben. De ha mást tapasztaltál, írj egy cikket logoutra a különbségekről. :R

OldJohnny66: Hát, a 19cm elég gáz, már 20-ba sem férnek be a legjobb hűtők. i7-hez mindenesetre nem ártana egy jól szellőző házat beszereszni.
Amit írtam a RAM-okról, az INTEL SPEC.! Nem tudja átverni a cuccot. :( Próbálkozni persze lehet. Az az érdekes, hogy hol minden tuningRAM-ra írják, hol 1600-ra, ASRocknál 1600-2000-ig, stb; talán Intel oldalán kellene megnézni. Viszont, hogy XMP-nél nem OK a 2. channel, azt mindenhol!
Minden ATI kártya mellett érezhetőnek kell lennie a javulásnak, mert a PX kari a prociról veszi le a terhelést.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#409) eladohardver válasza katt777 (#408) üzenetére


eladohardver
őstag

lehet a proc miatt volt az egész...? úgy értve h nem éppen amd gépek mögött csücsülnek a programozók nem amd re vannak optimalizálva, hanem az i7 re... és ezért volt gázabb...? Pl BBFC2 is eszementen szagatott illetve fps esések voltak ph2 vel... mondjuk max 50 fps és leesett néha 20 ra v lejebb ha odadobtak 1 gránátot... I7 el ien nincs ... leg durvább pályán is minimum amire leesik az 75 am meg átlag 90 alapon.

Mafia 2 vel amikor toltam ph2 vel szintén hasonló.... csak ott olyasmi volt h néha fogta leesett 50 re az fps illetve mikroakadás.. ezt persze hd5970+gts250-el...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#410) Chainsaw válasza katt777 (#408) üzenetére


Chainsaw
tag

Hello!

Most akarok áttérni X58-ra,s i7 920 D0-ra!!! S az Asrock X58 extremre hajazok! Egy olyan kérdésem lenne,hogy jók lesznek a ramjaim bele: ramok 4x1GB Kingston Hyperx 1600Mhz ddr3 cl9!!! nem a blu hanem a simák!!!
S bele tudom rakni az összeset,vagy inkább 3x1GB javasoltok inkább tripelben!!!
Köszi az infót,s corei 7 téren még az analfabétizmus határát surolom,ezért kellene a help!!!

Üdv.

Chain

Baker Katt777 te is Szombathelyi vagy?

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#411) OldJohnny66 válasza katt777 (#408) üzenetére


OldJohnny66
tag

[Ezek]szerint mégis csak menniük kell, viszont a memória-sávszélesség 25,6GB/sec-ról 19,2GB/sec-re csökken. Gyakorlatilag ez azt jelenti, ha mind a hat mem.-slotot telenyomjuk, akkor a sávszélesség már feleződik, tehát 12,8GB/sec-re csökken. Viszont most úgy érzem, hogy itt (végre) komoly jelentősége lehet 44-es és 48-as QPI-nek. Főleg a 950-es, vagy annál magasabb szorzóval rendelkező procik esetében. De ezt még átgondolom, mert már, vagy a monitor, vagy a szemem könnyezik! :U
Az INTEL szerinted normális? [link]
Na még [ez] is jó hír! Közben itt a Sandy a nyakunkon! :W

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#412) eladohardver válasza OldJohnny66 (#411) üzenetére


eladohardver
őstag

Hogy feleződne? Az azt írja h ha if u add a fourth dimm... ha 4. modult helyezel be... 6 modullall ugyanúgy műxik mint 3 al.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#413) kpal válasza Chainsaw (#410) üzenetére


kpal
veterán

3x1 inkább ;) :R sőt ajánlott .

[ Szerkesztve ]

(#414) OldJohnny66 válasza eladohardver (#412) üzenetére


OldJohnny66
tag

Igen, ez így igaz, de alaphelyzetben ugye háromcsatornás a memória-vezérlő, a hexa csak opció, hogy nagyobb mennyiségű RAM-ot le tudjon kezelni, de ennek az az ára, hogy fordított arányosságban csökken a mem.-sávszélesség. Ezért volt az, hogy néhányan, akik telepakolták mind a hat slotot, lassulásról számoltak be. (Valamelyik topikban benne van, de most fejből nem tudom, hogy hol)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#415) eladohardver válasza OldJohnny66 (#414) üzenetére


eladohardver
őstag

az furi lenne! extreme systems fórumban asszem vmilyen asux lapban csücsülnek a memóriáim... 12gb... 2000 en:) v inkább furin hangzik

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#416) OldJohnny66 válasza eladohardver (#415) üzenetére


OldJohnny66
tag

Szerintem az a lap és a proci érdeme, hogy ilyen magas frekvenciát produkál, de meg kellene nézni a mem.-írás, olvasás másolás értékeket! Ott már nem biztos, hogy ilyen rózsás a helyzet.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#417) eladohardver válasza OldJohnny66 (#416) üzenetére


eladohardver
őstag

nem érteni? Csak akkor fog feleződni a sávszél ha nem 6 v 3 modul van bent... Ha 2- 4 vagy 5 modul van csak akkor vált le dual channelbe.. :W :W :W

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#418) OldJohnny66 válasza eladohardver (#417) üzenetére


OldJohnny66
tag

Bocsi, de azt hiszem, hogy akkora mennyiségű információ halmazt zúdítottam az utóbbi időben magamra, hogy kell egy kis idő, mire feldolgozom, mert különben teljesen belekavarodok! :W
Azért köszi a segítséget, de ezeket most újra kell értelmeznem, hogy valamelyest tiszta legyen a kép! :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#419) eladohardver válasza OldJohnny66 (#418) üzenetére


eladohardver
őstag

akkó relax... egyszerű a tuning mint a bot:) de majd meglátod ha lesz lapod.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#420) OldJohnny66 válasza eladohardver (#419) üzenetére


OldJohnny66
tag

Igen, igazából ez már inkább "krónikus laphiány", mert kellene már egy kis gyakorlat is az elmélet mellé! Addig meg marad a "sousa, sousa" :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#421) katt777 válasza Chainsaw (#410) üzenetére


katt777
félisten

Nem a programozókon múlik, hanem a CPU-gyártókon. i7 jobb bármelyik Phenomnál, hiába próbálnak kínkeservesen olyan spéci teszteket produkálni egyesek, amelyek a Phenom valamiféle előnyét mutatják. Amúgy ezek a hirtelen esések könnyen fakadhatnak kevés/rossz kihasználású cache-ből, lapozófájlból is.

Chainsaw: A helpet a QVL-ben v. a kézikönyvben találod meg. Mindenesetre csak 1.65V-os RAM-okat szabad betenni, ill. 4 megy TC-ben, de csak a már említett fenntartásokkal.
Úgy fest. ;)

OldJohnny66: No para, ASRock-kal gyerekjáték a tuning, beállítások meg ott vannak 1. hsz-ban, ha kell támpont.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#422) Chainsaw válasza katt777 (#421) üzenetére


Chainsaw
tag

Az XFX lapomban a ramokkal 1.5V kellett a 1600mhz-hez CL9-ben,s CL8-ban! Visszont nem értem Kingstonékat,mert ezek a hyperx-k CL8-ban is mennek 1600-t,1.5V-on!!! A Kingston oldalán meg azt írják 1,65V-sak!!!
Ezt nem valami progi írta ki,hogy 1.5V tudják ezt hanem a bios ban is ez az érték volt!!!

Így bíztossan jók lesznek i7 alá!!!

Üdv.

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#423) katt777 válasza Chainsaw (#422) üzenetére


katt777
félisten

Akkor minden rendben. :C
1.65V a szabvány, az egy más dolog, hogy 1.5V-on is stabilak.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#424) Grandytata


Grandytata
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis RAM kérdés.
Ezzel a leosztással van valakinek tapasztalata ASRock X58 Extreme lapban.

OCZ Gold 12GB (3x4GB) DDR3 PC3-12800C8 1600MHz Triple Channel Kit

Volt ahol azt olvastam, hogy ezt a sorozatot (igaz kisebb méretben) pont az X58-as
rendszerekhez hozták ki. Az ASRock-nál viszont nem találtam meg konkrétan ezt a
támogatott modulok listájában. vagy csak benéztem...

Előre is köszönöm, ha mondtok valamit a fentiekről.

Üdv
Grandytata

(#425) OldJohnny66 válasza Grandytata (#424) üzenetére


OldJohnny66
tag

Tapasztalatom nincs vele, de menni fognak a lapodban. Az alaplap gyártók a lap megjelenésekor tesztelik a RAM-okat, és később (legtöbb esetben) már nem frissítik, ezért nem szerepel a QVL listában. Viszont ha megnézed az ASRock honlapján, a BIOS-frissítéseknél, akkor láthatod, hogy a 2.1-es BIOS-nál már szerepel. [link] :R
Próbáltad már a 4 modult?

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#426) Grandytata válasza OldJohnny66 (#425) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Úúúú, köszönöm a linket! Azon agyalok, hogy meglepem magam egy ilyen csomaggal. Lehet, hogy messzebbre jutnék vele, mert ez eleve egy hármas kit lenne és nem kéne buherálni, hogy hol melyik mivel működik együtt. Sok a melóm és amikor megy a gép, akkor munkára van befogva. A maradék időben meg itt lógok a PH-n vagy a lányom kitúr a monitor elől. :(((

(#427) Gaben01 válasza Grandytata (#424) üzenetére


Gaben01
őstag

Nálam ilyenből megy 3x2GB az asrock x58 extreme-ben hibátlanul,illetve katt777 kollégánál is ez a párosítást ment.Én csak ajánlani tudom. :K

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#428) eladohardver válasza Gaben01 (#427) üzenetére


eladohardver
őstag

a platinum az nem=gold:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#429) Gaben01 válasza eladohardver (#428) üzenetére


Gaben01
őstag

Báá,jogos ezen átsiklottam. :D Mind1,attól még szereti a lap az ocz-ket.Én corsair-ről váltottam,sokkal egyszerűbb volt belőni.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#430) Grandytata válasza Gaben01 (#427) üzenetére


Grandytata
csendes tag

Köszönöm, Uraim!

Akkor lecsípek a konyhapénzből. :DDD

(#431) romero28


romero28
senior tag

üdv urak !

ASRock X58 Extreme3 -ról tudna valaki némi infót szolgáltatni . 960-as cpu menne bele , 3x2 1600mhz-es ocz ramokkal . lenne tuning rendesen , a lap drop-ja érdekelne , meg az északi híd melegedése . meg úgy általában minden infó a lapról . :R

[ Szerkesztve ]

(#432) katt777 válasza romero28 (#431) üzenetére


katt777
félisten

Hát, erre van a cikkem a honlapomon/logouton + az ASRock honlapja. Roppantul érdemes egyébként az 1.hsz-okat elolvasni, nem véletlenül ajánlják. :B ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#433) eladohardver válasza romero28 (#431) üzenetére


eladohardver
őstag

külföldi fórumokban azzal a lappal többeknek volt baja... ha jól emléxem... :F

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#434) Gaben01 válasza romero28 (#431) üzenetére


Gaben01
őstag

Nekem is úgy rémlik,hogy az extreme3-val vannak gondok,viszont az extreme 6 határozottan ajánlott.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#435) OldJohnny66 válasza romero28 (#431) üzenetére


OldJohnny66
tag

Ott a link a 362-es hsz.-ban! :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#436) romero28


romero28
senior tag

köszi a válaszokat :R végül inkább egy asus re2 mellett tettem le a voksom .

[ Szerkesztve ]

(#437) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

katt777: Szabad kezet kapott az ASRock!!! :C
[Ezt] olvastad már? :Y

Ígérj meg egyet, ha megnézed a MAXIMUS EXTREME IV-et, és rajta slot-ok elhelyezkedését, nem akadsz ki!!! :U Na mindegy [úgyis] megtalálnád. :B

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#438) OldJohnny66 válasza OldJohnny66 (#437) üzenetére


OldJohnny66
tag

Elnézést, meg persze mindenkinek akit esetleg érdekel!! :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#439) katt777 válasza OldJohnny66 (#437) üzenetére


katt777
félisten

Miért akadnék ki azon, hogy az egyik legnevesebb és legmegbízhatóbb lapgyártó megint nem volt képes egy normális kiépítésű lapot tervezni, nyilvánvalóan kurva sok pénzért? :F :Y

Hát ez a P67 lap sikerült valahogy. :C És mit ád az ég, normális kiépítésű.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#440) OldJohnny66 válasza katt777 (#439) üzenetére


OldJohnny66
tag

Na ez most aránylag korrekt hozzáállás :K , a válasz, pedig egyszerű! Nem veszünk olyan lapot amibe a TV-kártyát stb. nem tudjuk normálisan használni! :(

eladohardver:Látom valahol a közelben vagy, mi a véleményed a Sandy-ről? Már eszembe jutott, hogy eladom a 950-est, de megőrülök a kíváncsiságtól, hogy milyen is lehet egy I7 tuning, illetve a procim? :W :F :W Tanácstalan vagyok :((

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#441) katt777 válasza OldJohnny66 (#440) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez az! Szétnéztem én eléggé az X58 lapok piacán, de nem sok ilyen van, ami sztem egyenesen vérlázító. Amúgy én mindig korrekten állok a dolgokhoz, csak a gyártók ritkán viszonozzák ezt. :((( :O
Remélem, nagyon sokan átállnak SB-re, és olcsón be tudom szerezni valamelyik i7-topictárs elavult, ócska, lassú, vacak X58-rendszerét, mire lesz egy kis pénzem, ha lesz. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#442) OldJohnny66 válasza katt777 (#441) üzenetére


OldJohnny66
tag

Akkor ez most "végleges döntés részedről, hogy az X58-nál maradsz?
Mondjuk az tény, hogy megérdemelnéd, hogy olyan jutányos áron juss egy jó konfighoz, mint amilyenen el kellett adnod (kényszerűségből) a sajátodat! :K
Mondjuk addig még rengeteg tényező közre játszhat!

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#443) eladohardver válasza OldJohnny66 (#440) üzenetére


eladohardver
őstag

mi lenne? Semmi! Nem hoz lázba! Jó a konfom ahogy van, nem gondolnám, hogy cserélni kéne bármit is főleg nem 8x8- miatt:) :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#444) OldJohnny66 válasza eladohardver (#443) üzenetére


OldJohnny66
tag

Én sem estem volna gondolkodóba egy pillanatra sem, ha már meg lett volna a lapom, de szinte biztos hogy marad a 950. :K A Te esetedben, pedig teljesen érthető, hogy hidegen hagy, mivel akárhogy is nézzük, egy csúcs konfigod van, ami stabil és tökéletesen működik. Viszont az én procim tudása még lutri, de mégis bevállalom, hátha....

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#445) eladohardver válasza OldJohnny66 (#444) üzenetére


eladohardver
őstag

am ha téleg kivi vagy a véleményemre... sztem egy baromság az 1155/56 8x8 cf v sli esetében biti visszafogja a cuccot 1 kicsit... jójó aszondják h nem veszik észre akinek van sli8x8 as de akkóis... ha má annyit rákölt kicsivel többért ott lenne az x58...(illetve úgy gondolom aki 2videokariért kicsengeti a zsét annak nem gond) Am sztem ha olyan lapokat csinálnának amin 1 pciex 16 slot van még meg is érteném (de az összesen ottvan a sok sin, csak minek?:) ) mint pl a Giga UD3R lapon.

Alapon is minden game játszható nem kell feltétlenül széthúzzam szal ne add el sztem sem... Ha 1 cseppet se tudsz húzni rajta akkó is jó proc a 950. :R

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#446) katt777 válasza OldJohnny66 (#442) üzenetére


katt777
félisten

De jó is lenne! :R Olyan árért aztán tutira X58-nál maradnék.

eladohardver: Mai VGA-kkal már 10% teljesítménycsökkenés fölött is mértek 16+16 vs. 8+8 PCI-E. P67 max. 1 VGA + PhysX-re jó, de csak olyan lapban, amelynek van 3. PCI-E slotja, 4XPCI-E sávval, hogy ne feleződjön az első kettő.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#447) OldJohnny66 válasza eladohardver (#445) üzenetére


OldJohnny66
tag

Maradok az X58-nál, már csak az a probléma, hogy nem futi az Extreme6-ra, ami nagyon elszomorít, mert eddig X48 Turbo Twins-em volt, és ugye azután az Extreme6 dukálna normális esetben. :((( Viszont így nem is tudom, hogy mit kellene venni, de ezt még ma eldöntöm ,mert hétvégén már jó lenne beizzítani a rendszert! :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#448) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

van egy asrock x58 extreme alaplapom.
jelenleg a gigabyte gtx460 as kártya van benne ugyebár a PCI Express x16 Slot (PCIE2, Blue) foglalaton.

Az lenne a kérdés,hogyha vennék még egy ilyen vga kártyát,és SLI-ben szeretném használni akkor a másik kártyát a PCI Express x16 Slot (PCIE4, Blue) foglalatba kéne rakni ugye?

És ha még ezek mellé egy Asus U3S6 usb3,sata3 bővítőkártyát amire azt irják az oldalán hogy
PCI Express x4 interface
Compatible with PCI Express x4, x8, and x16 slots

akkor a bővítőkártyát pedig rakhatom a PCI Express x16 Slot (PCIE5, Orange) foglalatba ugye?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#449) katt777 válasza flash- (#448) üzenetére


katt777
félisten

Igen, az pont 4X sávot ad, és nem szabályozza le az első 2-t, mint más lapoknál (pl. ASUS 16+16+2 v. 8+8+4).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#450) flash- válasza katt777 (#449) üzenetére


flash-
veterán

köszi,de most gondolkodok hogy lehet hogy a két PCI Express x1 Slot ra tegyek két bővitőkártyát,egyik usb3 másik sata3.

mindegy melyik megoldást választom?
Mármint stabilitás,sebesség...

ugyanis nem tudom hátha kelleni fog még valamire egyszer az a PCI Express x16 Slot (PCIE5, Orange) foglalat...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.