Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dime27


dime27
őstag

Hy

találtam egy oldalt ahol képek vannak egy olyan hűtőről mint ami nekem van ill az az extreme deszkáról h h fekszik rajta ill a memoriák mennyire férnek el rajta sztem ekkora hűtőnél nincs szégyenkeznivalója :K :B :C

Kicsit lejebb találhatóak a képek:

[link]

remélem ezzel is segithettem egyenlőre csak ennyivel! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#52) katt777 válasza dime27 (#51) üzenetére


katt777
félisten

Még többet segít majd, ha méréseid is lesznek. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#53) dime27 válasza katt777 (#52) üzenetére


dime27
őstag

Igyexem majd azokat is közzétenni de mivel kezdő vagyok segitséget várok azért legfőképp!Annak az oldalnak ahova az eredményeidet töltöd fel meg másokét el tudod küldeni priviben a linkjét?!Előre is köszi!Az eredményeid alapján vhol talán elindulhatok majd! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#54) katt777 válasza dime27 (#53) üzenetére


katt777
félisten

Az a saját honlapom, arra nem tudsz feltölteni, de mail-ben elküldheted, vagy hsz-ba csatolhatod ide.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#55) dime27 válasza katt777 (#54) üzenetére


dime27
őstag

Egyenlőre csak beállításokra lennék kíváncsi azért érdeklődöm a honlap cime iránt egy linket tudsz itt priviben küldeni? :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#56) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Úgy nézem meg van a következő néplap, ami nagyon kellemes tartós darab lesz. Bár én most nem cserélek, csak egy következő generáció váltásnál, elvagyok én a maximus 2 formulámmal amit még össze is kell raknom :DDD . Végre a leányvállalat hercegkisasszonyként viselkedik,(nem elvarázsolt banyaként :)) ) és normális minőséget ad ki a keze közül. Csak így tovább ez nekünk jó.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#57) katt777 válasza dime27 (#55) üzenetére


katt777
félisten

Adatlapomon van, a beállítások linkje meg ez.

Razermazer: Nemcsak tudásban, kiépítésben is talán az egyik (ha nem a) legjobb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#58) dime27 válasza katt777 (#57) üzenetére


dime27
őstag

Thx ha eljutottam az összeszerelésig akkor vhol elkezdhetem majd a dolgot bár egyenlőre nem nagyon tudom h mihez nyuljak majd mondjuk egy 24/7es 3.6ghzes eléréshez milyen szorzót használjak mekkora biciklivel gondolom ahol a legjobb ram írás/másolás/olvasás jön ki azt kellene meghagyni...Másik az Ascrock tulfeszeli a memókat az 1.669V nem sok nekik?Én inkább alulfeszelném majd őket de legalábbis szeretném 1.64Von járatni őket bár mivel 2000esek lesznek lehet majd annyi se kell nekik :K :U

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#59) katt777 válasza dime27 (#58) üzenetére


katt777
félisten

Táblázatot bővítettem 3.5GHz-es beállításokkal, a 3.6-ot nem sikerült még stabilizálnom. Van egyébként, hogy az 1.654 elég, de úgyis droppol a lap. Megjegyezném, hogy a többi lapban meg cask 1.64 és 1.66V-ot tudnál választani.

3.5GHz:

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#60) dime27 válasza katt777 (#59) üzenetére


dime27
őstag

Köszi szépen már csak vmi everestpótló pontosan mérő progi kellene majd ami win7 alatt is műxik mert olvastam hozzászólásaidnál h nem mér pontosan az everest legujabbja is szal összekever mindent vmit helyette tudsz esetleg ajánlani amivel tudom mérni a ramok feszültésgét is?!Legujabb coretemp mutatja sztem majd pontosan a maghőmérsékleteket? :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#61) katt777 válasza dime27 (#60) üzenetére


katt777
félisten

Írtam többször, és a képen is ott van az OC Tuner. Elméletileg még a RealTemp-et is kalibrálni kéne, de alapból a gyári tjMaxot helyesen ismerik fel (100°C).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#62) Tollaskigyo


Tollaskigyo
csendes tag

SZIASZTOK!

Az Agp-s prescott 800 alaplapot megtudjátok mondani melyik tipus helyetesíti. Vennék egy ujjat, még lehet szerintem.

(#63) flash-


flash-
veterán

Hali

i7-920 proci vásárlását tevezem,és volt aki ezt az alaplapot ajánlotta.

Kérdezném hogy mennyire stabil ez a lapka?Nyugodtan alhatok ha ilyen lapkát veszek?
nem lesznek problémák?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#64) Becache


Becache
csendes tag

Lehet, hogy láma kérdés: A X58 Deluxe es az X58 Extreme között érzékelnék küölönbséget, ha maximum csak két videókártya (akár sli-ben akár xfire-val összekötve) használnám ?
Mert én a specifikációjában nem látt ilyen szempontból különbséget, mind a kettőben x16,x16 van és tudja mind a kettő ugyanazokat. A különbséget én csak az új féle-energia gazdálkodásban láttam. Sokat tévedek ?
(Leginkább azért kérdezem, mert van köztük 10e Ft különbség)

(#65) katt777 válasza Becache (#64) üzenetére


katt777
félisten

Miért vennél drágább lapot, ha nem használod az extra szolgáltatásait (+ VGA slot). Még a dupla kártyának sincs sok értelme, no de 3-4-nek...
Energiagazdálkodása tudtommal ua. mind a 3-nak, de mivel alapból az Extreme kellett nekem, nem nagyon néztem a többit.

...

Megcsináltam az 1670MHz-et 3.5GHz-es CPU mellett CL8-ban. 1.480V kellett a QPI-nek, sztem ez az X58X neuralgikus pontja (lásd még: VDrop). Lapmelegedés nincs, 33°C körül marad. Bővítettem a beállítás-táblázatokat is.

Ami érdekes, az az Everest benchmark; több tesztnél is megfigyeltem, hogy amíg az 1. 3 teszt nagyjából azonos szinten fut le, az L3 cache-nél durva eltérések lehetnek. Aztán lefuttatom még 1X, és hol ua. lesz, hol teljesen más.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#66) front3r válasza katt777 (#65) üzenetére


front3r
őstag

Sikerült tesztelni az Instant Boot feature-t? Van már Win7-es verzió is.
Az érdekelne hogy ez hogy a fenébe tölti be a rendszer 4mp alatt. Valahova lecache-eli a boot fájlokat? Vagy bent tarthatja a memóriában? (Ha jól tudom nem szabad kihúzni a konnektorból a gépet hogy ez a feature működjön, innen az ötlet.)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#67) katt777 válasza front3r (#66) üzenetére


katt777
félisten

Igen, RAM-ban tartja, de még nem próbáltam, mert HD4870 cikkel voltam elfoglalva.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#68) katt777 válasza katt777 (#67) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez az ASRock instantboot eszméletlen fasza (jó, hogy eddig meg sem néztem), 2mp alatt áll a rendszer kikapcsolt gépből, csak áramtalanítani nem szabad. :C Le is sz.rom, hogy nincs S3 en. tak. mód. :DDD Majd megnézem W7 alatt is, csak mondjuk az még necces, hogy ha partíciót váltok, akkor hogyan is fog működni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#69) katt777


katt777
félisten

ASRock kiadott egy OCDNA nevő kis programocskát, amellyel windows alól kimenthetjük v. betölthetjük mindhárom bios profilt, no és persze innentől lehet csereberélni is, ha valakinek hasonló hardvere, működő beállítása van.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#70) CHIPman válasza katt777 (#69) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem jó a link.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#71) katt777 válasza CHIPman (#70) üzenetére


katt777
félisten

Na, akkor +1X, most akkor nem a download szekciót teszem be, kattints oda. Jó.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#72) front3r válasza katt777 (#71) üzenetére


front3r
őstag

Szia Katt777!

Most már az új rendszeren vagyok, viszont CSX CEC memóriát vettem Corsair helyett, ez jó 6 ezer Ft-al olcsóbb volt, és van róla PH-s teszt amelynél különösen ajánlott kategóriában van. Nem mellékesen 10 év gari van rá.

Viszont a BIOS-ban AHCI módra állítottam a SATA vezérlőt, és ha a gépet újraindítom akkor az egész PC-t kikapcsolja a BIOS, majd vissza.
Sajnos az Instant boot-nál is ezt csinálja a gép kikapcsolásánál, majd betölt a rendszer, és ezek után kapcsolja ki az IB feature-el.

Tehát az zavar hogy Instant Boot fast módban miért csinálja azt hogy újraindul a gép és megint kikapcsol, de akkor normálisan?

Van valami jó BIOS beállításod amúgy amit feltöltenél netre és megosztanál velem? De ha nagy meló akkor nem nyaggatlak vele.

Az AMD Athlon X2 5200+ után tényleg gyorsabb minden, bár a HDD műveleteknél nem gyorsult sokat, tehát a Win7 install se lett sokkal gyorsabb. Viszont amely művelet processzoridőt eszik annál természetesen gyorsabb sokkal. Még nem toltam játékokkal.
Az alaplap üzembe helyezése és driverezés szempontjából semmi gondom nem volt.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#73) front3r válasza front3r (#72) üzenetére


front3r
őstag

Közben magamtól is sikerült elérni a gyári hűtővel a 3,5Ghz-et.
A táblázatodból néztem ki elsőnek a beállításokat, de a CPU nem szerette azt a vcore-t amit te beállítottál, így hagytam Auto-n. IntelBurnTest-el olyan 77 fokra állt be a hőmérséklet.
Húh de ez a sok új BIOS beállítás most egyelőre letaglózott úgyhogy kicsit bénázom most.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#74) katt777 válasza front3r (#73) üzenetére


katt777
félisten

Auto-n ne hagyd a CPU-feszt, mert kurva sokat fog adni a procinak. 1.1V körül el kell mennie. Beállításokat feltöltöm mindjárt a honlapomra.
A RAM-oknak elvileg szépen kell menniük, a CSX-ek elég jók.
RAM-ok 1600MHz-esek!

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#75) front3r válasza katt777 (#74) üzenetére


front3r
őstag

Sajnos a beállításaid nem működnek, nem indul el a lap. (lehet a full ugyanolyan memória készletes konfigban talán működne, de ahogy olvastam ahány féle CPU, annyi verzió...)
De kitesztelem majd hogy mi neki a jó, de ez bele telhet pár hétbe is, mert rengeteg a beállítás. Bár addigra mikorra kitesztelem rendesen addigra ott lesz az új ház és akkor meg a 4Ghz-nek megyek neki. :D

Amúgy jó az alaplap tényleg, de talán majd az új BIOS-ok még tovább javítanak rajta. (húzhatóság, stabilitás terén)

A Cooler Master HAF 932 -es ház tényleg annyira jó mennyire a tesztek mondják? Mert úgy tudom neked olyanod volt. Halkabb egy Codegen háznál? :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#76) katt777 válasza front3r (#75) üzenetére


katt777
félisten

Hát igen, mint mondtam, a beállítások csak irányadóak. Mehet akár egy ugyanilyen alkatrészekből összerakott konfig is gyorsabban, vagy lehet kevés neki a beállítás. Legfrissebb bios van fönt? (Szept. 8., ha jól emléxem.) Talán RAM-fesz kell, talán QPI, talán az időzítéseken lazítani; a tuning mindig egy rakás kísérletezéssel jár.

HAF932 király!!! Bemutató a honlapomon/logouton. Ha mindhárom ventije fullon pörög, akkor van kb. egy normál 12cm venti hangereje, de talán még kevesebb is, mert ez max. halk búgás. Beteszel a procira egy Z600-at 1 v. 2 ventivel, ahogy nekem volt (Coolinknek most van 12cm PWM-je olcsón, az a 11 lapátos, nagyon halk és erős), aztán szólhat a 4GHz.

Az instant boot nálam is megcsinálja, hogy restartol, aztán kapcsol le, nem tudom, miért. Elsőre simán leállt és indult. Bár persze nem instant shutdown, ugye... :DDD Viszont ma reggel is pöpecül 2mp alatt volt rendszerem. :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#77) front3r


front3r
őstag

Új BIOS az Extreme-hez. Sajnos csak LAN kapcsolat javítást írnak.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#78) katt777 válasza front3r (#77) üzenetére


katt777
félisten

Azért talán még akad benne másik. Én az S3 standby módot még mindig hiányolom, illetve persze lehetne valamit kezdeni már a magas Vdrop-pal is. Felteszem, aztán meglátjuk.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#79) dime27 válasza katt777 (#78) üzenetére


dime27
őstag

No végre valahára ma megérkezett az én kis gyönyörűségem is és igen én is azt mondom h ez már nem az a bovli Asrock mint rég volt megmondom őszintén az elmult egy honapban rengeteg lapot nézegettem de ez tüzetesebben megnézve a legátgondoltabb jol látom h a hátuljára is ki van vezetve a cmosclear?Mert akko ennyi pénzért ez beszarás eddig sajna memok csak jövő héten érkeznek bele de akkor remélhetőleg már be tudom üzemelni akkor jelentkezem remélem i7-es rendzserről már! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#80) front3r válasza dime27 (#79) üzenetére


front3r
őstag

Igen ki van vezetve, és használtam is már.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#81) katt777 válasza dime27 (#79) üzenetére


katt777
félisten

Bizony, jó kis lap ez, semmi nem korlátozza a több VGA-t, csatlakozók szépen oldalra fordítva, CMOS clear szépen hátul (még sosem kellett). Ha nem indulna egy tuning-beállítás, 3X kell lekapcsolni a gépet, hogy beálljon alapra, nem vesznek el az előzőleg mentett beállítások, mint egy CMOS-clear-rel.

front3r: Az új bios-szal kapásból nem jók az elmentett beállítások, szóval feltettem az 1.6-hoz valókat, amúgy sok különbséget én sem láttam, de mintha a piros értékek lejjebb mentek volna, és úgy látom, windowsban melegebb a lap 1-2°C-kal. Talán pontosították a mérést, mert a szobában nincs melegebb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#82) katt777


katt777
félisten

Úgy fest, hogy az új X58X bios-szal alacsonyabb QPI/RAM-fesz is elég a stabilitáshoz, mert előbbi most elvan 1.34-en, utóbbi meg 1.639-en is:

A táblázatban természetesen módosítottam az adatokat alap órajelen, és 3.4GHz tuninggal is. Gyári hűtővel most nem nézem meg a 4GHz-et...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#83) front3r válasza katt777 (#82) üzenetére


front3r
őstag

Úgyszint....
Tehát nekem is sikerült elérni az alacsonyabb CPU/RAM órajeleket. :) (CPU 1,088V :D )
Reméljük így fejlődik továbbra is a BIOS!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#84) katt777 válasza front3r (#83) üzenetére


katt777
félisten

i7 topicban meg hitetlenkedtek... :N RAM-ok is mennek alacsonyabb feszen? Vagy arra gondoltál "órajelek" alatt?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#85) front3r válasza katt777 (#84) üzenetére


front3r
őstag

Ó bocs hülye vagyok, nem órajelek hanem feszültségek. :D
Megártott nekem is a tuning. :P

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#86) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy van egy x58 extreme lapom, és AA kodot ír az alaplap, ami a következő üzenet: Uninstall post int1ch vector and int09h vector. De Initializes the adm module. Szeretném kérdezni hogy lehet ezt a problémát megoldani?
i7 920-as procim van, az lenne még a kérdésem hogy a gyári ventilátornak a plafon 19xx-as fordulat?
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#87) katt777 válasza KlezOne (#86) üzenetére


katt777
félisten

Ez most valami hiba? :F Mert amíg a rendszer el nem indul, folyamatosan jelzi ki az állapotokat, számtalan kóddal.

Egyszerűen állítsd Full-ról auto szabályozásra a ventiket, 10-féle meghajtást is beállíthatsz a hűtőd fizikai erejétől függően. Kivéve ChaFan2-t, oda csak 4-et, de én azt úgyis csak RPM-monitorozásra használom, mert a ház hátsó ventije is a CPUFan-ről megy, hogy egységes legyen a hűtésvezérlés.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#88) KlezOne válasza katt777 (#87) üzenetére


KlezOne
tag

Működik a rendszer, csak folyamatosan az AA kodot írja a lap. Amugy az i7 920-som gyári órajelen terhelve 65 fokos is szokott lenni, ez jó érték?

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#89) dime27 válasza KlezOne (#88) üzenetére


dime27
őstag

Gyári hűtéssel elképzelhető... :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#90) somasz


somasz
addikt

Hali!
Mugen2 alá beférne 6 db bordás kingmax ram ezen a lapon? Vagy milyen ramot ajánlanátok 12 giga mennyiségben, 80 alatt?
Köszi!

UI: esetleg patriot signature?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#91) katt777 válasza somasz (#90) üzenetére


katt777
félisten

Sima Kingmax, hűtés nem számít, mert a CPU miatt úgysem húzhatod túl a RAM-okat VMod korlát miatt (ti. károsodik a CPU). Fésüs RAM-okra tehát totál fölösleges költeni, amúgy a tuningolt DDR2-eseim is remekül mentek anno tuninggal bordák és egyéb sallangok nélkül. Nincs kitben tudtommal, de sokan használják. CSX még jó, de az már drágább kategória. Egyébként időzítéstől függetlenül 1866-osakat vagy 2000-eseket vegyél, azok megszolgálják az árukat, és persze feltétlenül 1.65V-osakat!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#92) Bagira01


Bagira01
veterán

Most tervezek egy asrock x58 extreme-t venni. Az lenne a kérdésem, hogy pár 3dmark06 erejéig kibírná a lap a 21x210-et(szigorúan hidegbe). Ahogy néztem ide már 1,4-1,5v körüli feszek kellenek a procinak, nem tudom h kibírná-e a lapocska :F Persze utána is használnám a cuccot, nem csak 3 alkalom és kuka :B
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#93) katt777 válasza Bagira01 (#92) üzenetére


katt777
félisten

Mintha erre a kérdésre valahol már válaszoltam volna neked... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#94) Bagira01 válasza katt777 (#93) üzenetére


Bagira01
veterán

Így van de ezt előbb írtam ide mint a pü-t :DD Amúgy már megvan a lap, csak a többi sallang hiányzik hozzája :D

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#95) katt777 válasza Bagira01 (#94) üzenetére


katt777
félisten

Én meg előbb néztem a pü-ket... :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#96) dime27


dime27
őstag

Asszem ezt be kell ide linkelnem a lap képességeit mutatja :DD

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#97) Zájec válasza dime27 (#96) üzenetére


Zájec
veterán

mit kell nézni rajta ? ami a lap képességeire utal...?

(#98) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, az lenne a problémám hogy van egy Asrock X58 extreme alaplapom, és van benne 6Gb Corsair Dominator memoria(CL8-as).Észrevetem elöször még csak windows alól(Win7 64), hogy csak 4Gb lát, megnéztem Biosban, és az 1 slot-ot nemlátta, újraindítottam a gépet, és hirtelen jólett, megint látta (bios alol nézve, ugy hogy nem is nyultam semmihez csak újraindítotam).Aztán megint megcsinálta, kicseréltem 2 memoriát,(mindig csak az 1 slotot nemlátja), de igy is előjött ez a probléma, de egy esetleges újraindítás megszokta oldani a problémát, szerintetek a Bios-al lehet vmi? vagy hardveres baj van?
Előre is köszönöm a segítséget!
U.i: A gyári beállításokkal használom a Bios-t.

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#99) dime27 válasza Zájec (#97) üzenetére


dime27
őstag

225bclk de tudom tudom a foxconn is tudja..... :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#100) dime27


dime27
őstag

Pár kép a laprol hátha vkinek kell majd későbbre vagy nem tudom...most volt időm fotózgattam :D :B

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.