Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) front3r válasza TomiLi (#247) üzenetére


front3r
őstag

Nekem sima X58 Extreme van, meg vagyok vele elégedve. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#252) TomiLi válasza front3r (#251) üzenetére


TomiLi
addikt

Ennek örülök! :C
Azt olvastam még valamelyik fórumban, hogy a bios-a az asrock lapoknak jóval egyszerűbb, mint az asus-é...
Ez nekem nagyon jó lenne, mivel nem vagyok egy nagy ász, jobban el tudnék igazodni rajta. Az asus bios-ok nekem már túl részletesek, így bonyolultak...

Azóta felkerült az Asrock honkapjára is az X58 Extreme 6 :C
Sajnos a PCI-E 16x slotokról még nincs adat.....

Bogyóka

(#253) TomiLi válasza TomiLi (#252) üzenetére


TomiLi
addikt

Meg a kérdésemre a válasz:

PCI-E 16 slot sebesség:

1. In single VGA card mode, it is recommended to install a PCI Express
x16 graphics card on PCIE1 slot.
2. In CrossFireXTM mode or SLITM mode, please install PCI Express x16
graphics cards on PCIE1 and PCIE4 slots. Therefore, both these two
slots will work at x16 bandwidth.
3. In 3-Way CrossFireXTM or 3-Way SLITM mode, please install PCI
Express x16 graphics cards on PCIE1, PCIE4 and PCIE5 slots.
Therefore, PCIE1 slot will work at x16 bandwidth while PCIE4 and
PCIE5 slots will work at x8 bandwidth.

Bogyóka

(#254) akosdaniel


akosdaniel
csendes tag

Sziaztok! Az a kérdésem lenne hogy a videókártya slotok fentről lefelé számítva milyen gyorsaságúak és hogy melyikbe kell tenni a master kártyát? Ha vennék ilyen lapot (még nem tudom) akkor hogy rakok én egy 2 slot os kártyát a legfelső slotba? Sehogy. Mer csak egy kártyát akarok bele rakni, vagy lehet lejjebb is tenni? Kár hogy nem fér bele 2 slot os kártya legfelülre és nagyon az a gyanúm hogy az a 16 X os slot. Meg mi van akkor ha nem a leg felső slot ba teszem a kártyát fele vagy kevesebb olyan gyors lesz? Ezek lennének a kérdéseim Ha valaki jártas a témában segítsen nekem legyen olyan szíves. :R :R

(#255) TomiLi válasza akosdaniel (#254) üzenetére


TomiLi
addikt

Ha vennék ilyen lapot Milyet? :U Pontosabban melyik típust? [link]

X58-as lapokban két 16x sebességű PCI-E 16 slot van. Asrock általában azonos színnel jelöli. Ezek bármelyikébe teheted a vga-t. (akkor sincs nagy különbség, ha 8x slotba teszed, a 4x már visszafogja a vga-t)

Bogyóka

(#256) flash-


flash-
veterán

Asrock x58Deluxe3 alaplapot tervezek venni
ezt a ramot szeretném:

Corsair DDR3 6GB 1600MHz TR3X6G1600C9
megéri?
fel lehet húzni a feszt benne 1.65Vra hogy 1600mhz-nek kezelje az alaplap?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#257) flash-


flash-
veterán

Asrock x58 Extreme3 on mik azok a dolgok amik a Delux3on nincsnnek?

Jövő szempontjából a Deluxe3 nem jó választás?
Hiányzik róla olyan dolog ami a jövő szempontjából hasznos lesz és nélkülözhetetlen?

ugyanis sehol sem lehet kapni extreme3at
azt kérdezem hogy az usb3,sata3 miatt akkor érdemesebb deluxe3at venni,vagy a extreme en lévő extra funkciók miatt inkább az extreme-et?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#258) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv a topiclakóknak.

Mitől lehet az, hogy ha a default beállításokhoz hozzányúlok, pl 2000-as RAM-okat 1066-ról 1866-ra állítom kékhalállal reagál a masina, és csak CMOS clear-al éled újra? :F

(#259) TomiLi válasza gyurczy (#258) üzenetére


TomiLi
addikt

Hali!

Szerintem olvasd el ezt a ph.-s cikket, nekem nagyon sokat segített a tuning terén! :K

Bogyóka

(#260) gyurczy válasza TomiLi (#259) üzenetére


gyurczy
őstag

Tanulságos írás, köszönöm! :R

(#261) gyurczy válasza TomiLi (#259) üzenetére


gyurczy
őstag

Eddig ennyi, bár még nem stabil, de ígéretes.

(#262) TomiLi válasza gyurczy (#260) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem igazán nincs mit! :DDD

#261: Megy ez neked! Jó lesz az! Jó sok türelem kell hozzá mire belövi az ember a rendszerét.
Kitartás! :C

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#263) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

A következő problémám van : 1 Asrock extreme3-as lapom (2.1-es Bios van fent ) 1 i7 930-t hajtok vele alapon. Nem volt vele eddig semmi problem ,de mosta következőket csinálja :Ha kikapcsolom a gépet és utána egyből bekapcsolom akkor nem hajlandó bootolni csak fekete képernyő. Ha kikapcsolom a tápot akkor és várok 1 kicsit akkor utána bebootol. Újraindítás működik rendesen . Valakinek valami ötlet vagy ez garanciális probléma ? A configom az aláírásom alatt .

üdv
Pzs

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#264) katt777 válasza pzske (#263) üzenetére


katt777
félisten

Tuning van? Az én lapom csinál olyat, hogy némelyik tuningbeállításnál nem indul bekapcsolással, míg tesztek alatt és restartokkal semmi baja. Amúgy tápra gyanakodnék.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#265) flash-


flash-
veterán

ha egy asrock x58 alaplappal felszerelt gépre teszek 64 bites windows 7et,nem lesz semmi driver probléma?alaplapi hangkártya,hálókártya,stb.. is jól fog menni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#266) gyurczy válasza flash- (#265) üzenetére


gyurczy
őstag

Gigabyte EP45-Extreme lapot cseréltem ASRock X58 Extreme-ra procival, memóval, és a régi Win7 x64 vígan szalad rajta. Feltelepítette a drivereket és problémamentesen működik.

(#267) pzske válasza katt777 (#264) üzenetére


pzske
aktív tag

Minimális tuning van (3000) , de sajnos alap beállításokkal is ezt csinálja . Nekem is a táp a gyanús ma kipróbálom 1 alap videjókarival is .

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#268) katt777 válasza pzske (#267) üzenetére


katt777
félisten

De akkor csak egy másik táppal kéne megnézni, nem? :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#269) scream


scream
veterán

Hali!

Most lettem boldog , uj tulaja egy X58 Deluxe nak.

Mi a tapasztalat ezzel a lappal i7 920alatt ?

Meg soha nem volt AsRock lapom, se i7em, igy a BIOSt egyelore csak nezegetem, nem merek semmit sem allitani. Imi i7es tuning cikkjet mar ugyan vegig olvastam ,de van par dolog amit nem talalok a BIOSban.

Ilyen peldaul,hogy hol lehet allitani a QPI Link szorzojat fixen 36ra ? nalam valammi 6.400GT meg 7. nem tudom mennyi meg 8. ugyancsak valamennyi GT all. ez mi ez es mire kell/kene allitanom ?

A cel egyelore a 24/7es 3.6 , 3.8 GHz belovese HTvel. A lap a CPUnak alapbol 1.192v-ot ad, ezzel ugy olvastam 3.4 - 3.5 GHz ig elegnek kell lennie, ez mennyira van igy ?

200as BCLK menne a lapban ? (19 x 200 ra gondoltam 3.8hoz, vagy inkabb a 20 x 190 ? )

[ Szerkesztve ]

(#270) pzske válasza katt777 (#268) üzenetére


pzske
aktív tag

Ja csak ekkora tápot nem tudok szerezni , de rajta vagyok. Most kipróbáltam 1 4830-as videjókarival , de ugyanez a hibajelenség. Ha van valami fejlemény akkor tájékoztatlak titeket.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#271) katt777 válasza scream (#269) üzenetére


katt777
félisten

1. hsz-t ált. erősen javallt elolvasni minden topicban. :B Ott megtalálod a cikkem linkjét, honlapomon/logoutomon is olvashatsz róla, ill. 1. hsz-ban beállítás-táblázat is van tuninghoz. Az említett cikkel (Imi) nem sokra mész, mert az ASUS-nak (+ASRock) teljesen más a bios-a, így az ott szereplő beállításokat nem is fogod megtalálni.
A következő javaslatom a kézikönyv átolvasása, aztán a topicé. ;)
A lényeg: QPI legyen az uncore duplája.
A RAM (max. 1.65V) és QPI (max. 1.34V) feszeket SEMMIKÉPPEN ne hagyd auto-n, ha nem szabvány 1066MHz RAM-jaid vannak!!!
Minden procinak mások a tuningképességei, beállítások szintén a táblázatban.
Az ASRock X58 lapjai simán visznek 220BCLK-t is, ami miatt i7 topicban nem kevesen szívták a fogukat, akik 2x ennyibe kerülő lapokat vettek. :DDD De mint mondtam, a tuningolhatóság erősen függ attól, milyen procit fogtál ki (nagy eséllyel jót, mert kizárt, hogy AMD legyen :D ).
Nálam a 3.4GHz 1.088V-on stabil, az alap 2.8GHz (turbo) elmegy 0.96V-tal (biosban több kell, lásd táblázat), természetesen HT ON.
A 3200 uncore és 6400GT QPI értékek már tuningot jelentenek! (Nem írtad a RAM-jaid sebességét az adatlapodra, de talán 1600-asok?) 1066-os szabvány alapján kellene ugyanis számolni, ha erre lövöd be a RAM-okat, megkapod az Intel Spec. értékeket.
Ált. a legtöbb X58 lap 3900 MHz uncore és ugye dupla ennyi QPI mellett fullad ki, azaz lehet, hogy stabil a beállítás, de a hibajavítások miatt már drasztikusan visszaesik a teljesítmény, amit LinX v. IBT tesz GFlops értékei világosan megmutatnak.
Na, most tessék emészteni! :D :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#272) scream válasza katt777 (#271) üzenetére


scream
veterán

Valoban ,ezt most el felejtettem :B

Majd valamikor vegigragom magam az irasaidon ... :D

Hat igen, o Giga lapokhoz irta, azokat ismeri ASRock-ot meg Te ismered ...

Sajnos egyelore a kezikonyvet nem tudom olvasgatni, a doboz es a cuccai csak holnap jonnek meg (mindegy miert, hosszu sztori ... :D) ezert azt meg nem tudom,tudtam olvasgatni.

Igen, a RAMjaim 1600MHz-esek CL9 es tamogatjak az XMP (vagy valami hasonlo) profilokat , ezt erdemes hasznalni ? Pontosan ez mit is allit ?

Egyelore amig nem tudok mindent vilagosan, fel nem fogom,hogy mi mit allit,miert allit,hogyan allit , mit szabad, mit nem es miert addig nem nyulok BIOShoz, csak nezegetem, ismerkedem vele...

Megyek is olvasgatni okossagokat ;]

Es koszi a valaszt :R

[ Szerkesztve ]

(#273) scream


scream
veterán

Na most probalgatom ASRockOC-vel.

Idaigi eredmeny 20akoros LinX (tudom,hogy ez semmi de azert megs csak valami ... :D)

1.19375v - 3.4GHz

0.960v - 3GHz

Azt nem tudom,hogy ezeket az ertekeket hogy tudom fixalni allandora,hogy ne kelljen minden ki/be kapcsolas utan visszaallitgatni ... :F csak BIOSbanlehet fixre venni ?

Uncore-t nem monitorozza sehol, ha jol lattam , lehet,hogy csak azert 3,4GHz a max alapfeszen ,mert nincs meg a 2x QPI Link szorzo ,mert sehol nem latom uncore-t...

QPI feszt csak BIOSbol tudom fixalni ?

QPI Link orejelet sem tudok ebbol a progibol allitani, gondolom akkor azt is csak BIOSban lehet... most 4800, rakjam fel 6800ra ? :F

(#274) scream


scream
veterán

Na mara vege a mokanak , 3.8GHz ig sikerult eljutni 1.168v al ... lehet lesz ennel jobb is, majd meglassuk :K

viszont,ha alvora teszem a gepet nem megy el aludni ,csak a monitor meg HDD de gep nem kapcsol le. BIOSban nem talaltam semmi olyat ahol az S1/S3at lehetne allitani, itt mi a neve es hol van ennek az opcioja BIOSban ? :F

[ Szerkesztve ]

(#275) flash-


flash-
veterán

Asrock x58 extreme alaplapom van
cooler master cm 590es házam
van néhány kábel a házból amit nem tudom hova kössek az alaplapon:

power sw
hdd led
power led+
power led-

segitsetek,sehol sem találok ilyen konnektorokat az alaplapon!!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#277) scream válasza flash- (#275) üzenetére


scream
veterán

Ugyan nekem Deluxe-om van de szerintem hasonlo helyen lehet mint ezen ...

A 24pin-es alaplapi csati korul (feltehetoleg alatta es mellette valalemerre lehet ...) talalod.
En is csak veletlen vettem eszre, mert oda esett egy csavar es meg nem volt meg a kezikonyve :DDD

szerk. : most nezek Extreme-rol kepeket, hat azon nem ott lesz hanem valamerre a lap aljan ... meg nezegetek kepeket ...

szerk. 2 : na sokaig kellett nezni ... kb 3 sec google el :D

szoval az 24pines ATX csati mellett van egybol, narancssarga muanyag kerettel bevonva

itt a kep rola :

[ Szerkesztve ]

(#278) katt777 válasza scream (#272) üzenetére


katt777
félisten

Ha netzni tudsz, a könyvet is olvashatnád. ;)
XMP beállítja automatikusan az időzítéseket. Persze nincs kizárva, hogy attól még nem lesz jó a beállítás. :DDD Az én RAM-jaim nem XMP-sek, és tökéletesen mennek, persze belőttem őket pontosan, mert gyári 7-7-7-16-ban kizárólag 133.3MHz FSB-n működőképesek. 7-8-7-16-ban viszont ugyanolyan gyorsak, ellenben jóval kevesebb QPI fesz kell a stabil uncore-hoz (a min1.2V elég a max. 1.34V helyett). Tuninggal viszont már kell az 1.34V a 7-8-7-16-hoz, mert 3600-on megy az uncore, amúgy több kéne, ami meg nem tesz jót a procinak.
Mint említettem, a RAM-feszhez és a QPI-éhez mindenképpen nyúlj hozzá, mert a nem szabvány (1066) RAM-okat minden X58 lap agyonfeszeli, ami tönkre vágja a procit.
Nem elég feltűnő az OC Tunerben az a lehetőség, hogy "minden indításkor alkalmazza"? :F :U
QPI-feszt is tudod OC-tunerből fixálni (VTT).
Az en. tak. módot írtam valahol, biosban lehet állítani, asszem chipset elején. Suspend to RAM-ot keresd, tedd Enabled-re, meg még ott kell valamit engedélyezni. 1. 3 sor lesz azon a lapon.

flash-: Kéziköny írja, de a lapon is rajta van, RAM-ok alatt, USB/IE1394 slot mellett lesz egy hasonló foglalat, oda kell dugdosni. (Senki nem olvas semmit? :F ) Ja, ott, ahol babicsbalu jelzi.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#279) scream válasza katt777 (#278) üzenetére


scream
veterán

Most jott meg az alaplap tobbi cuucca , mostmar tudom olvasgatni ... :D

Koszi a valaszokat :R

Neked,nektek mennyire melegszik NB,SB ? :F mert nekem azert szoktak eleg melegek lenni ...

(#280) katt777 válasza scream (#279) üzenetére


katt777
félisten

Nem nagyon. 30-34°C-on van a lapom, 4GHz-en LinX teszt alatt elért 41°C-ot kánikulában.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#281) scream válasza katt777 (#280) üzenetére


scream
veterán

Igazabol Everestel monitoroztattam es LinX alatt nekem is ilyen 34-35-36 fok korul mozgott ... ha megfogom nekem melegebbek tunik ... :D

(#282) flash-


flash-
veterán

power sw-t hogy kell becsatlakoztatni?mert úgy is megy hogy úgy dugom be hogy a power sw felirattal a proci felé néz meg úgy is megy hogy felirattal a ház eleje felé néz.

még egy kérdés:az alaplapon levő számláló mér mutat állandóan amikor windowsban vagyok?

realtemp,és a bios szerint pedig normálisak a hő értékeim.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#283) szacsee válasza flash- (#282) üzenetére


szacsee
nagyúr

Power SW egy gomb így tökmindegy hogy kötöd be... már ha egyről beszélünk.
Számláló az alaplapon... gondolom debug led. Ha standardot követi az Asrock akkor bebootolva FF-et mutat amíg be van kapcsolva a gép.

(#284) flash- válasza szacsee (#283) üzenetére


flash-
veterán

igen,erről a debug ledről van szó
folyamatosan 99et mutat
mit tegyek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#285) flash- válasza katt777 (#278) üzenetére


flash-
veterán

irtál ilyet is:

"Mint említettem, a RAM-feszhez és a QPI-éhez mindenképpen nyúlj hozzá, mert a nem szabvány (1066) RAM-okat minden X58 lap agyonfeszeli, ami tönkre vágja a procit."

most minden auton van.
ha nem akarok tuningolni,akkor is érdemes a ram feszt és a qpi-t állitani?
ugyanis ddr3 6gb kit 1600mhz ramom van

ha igen akkor hol állitsam a qpi-t?hogyan?
és a ramfeszt hol,hogyan?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#286) scream válasza flash- (#284) üzenetére


scream
veterán

nezd meg a kezikonyveben,hogy mit jelent a 99 (lehet hogy csak azt utatja ,hogy minden OK, Giga P45 Extreme-emnel is folyamatosan egett Win alatt :K)

(#287) flash- válasza scream (#286) üzenetére


flash-
veterán

jolvan.
mindenkinek köszönöm az eddigi segitségeket.
Sajnos nem értek hozzá,de minden magamtól telhetőt megprobalok tenni,szeretnék okosodni.sajnálom ha valakit lefárasztok.

Minden auton,tehát alap beállitáson üzemel a konfigomban(lásd aláirásom)
beillesztek néhány dolgot,hátha ezek alapján tudtok tanácsot adni,mit változtassak.
Nem tuning a célom hanem stabilitás,jó működés.

Ittvan jópár beállitás,érték a gépemről.Ehhez szeretnék segitséget kérni hogy mit állitsak

át hogy optimálisan müködjön a gépem.

Bios
v02.67

--MAIN--

bios version:
x58 extreme p2.20
processor type: Intel (R) Core (TM) i7 CPU
930@ 2.80GHZ (64 BIT)

Processor speed: 2933MHZ
microcode update: 106A5/11
Cache size:8193KB

Total Memory:6144MB
Triple Chanel Memory mode

DDR3_A2 none
DDR3_A1 2048/533MHZ (DDR3 1066)
DDR3_B2 none
DDR3_B1 2048/533MHZ (DDR3 1066)
DDR3_C2 none
DDR3_C1 2048/533MHZ (DDR3 1066)

--OC Tweaker settings--

Overclock mode auto
BCLK frequency (mhz) [133]
PCI frequency (mhz) [100]
Boot failrue guard enabled
spread spectrum Auto

Current setting: 22-4.800GT-2133MHz-DDR3_1066
CPU Ratio setting [22]
QPI Frequency [Auto]
Uncore Frequency [Auto]
DRAM Frequency [Auto]
XMP Technology [Auto]
profile 1: DDR3 1600 9-9-9-24 1.65V

Dram timing Control

Dram tcl,trcd,trp,tras,trfc,twr,twtr,trrd,trtp,tfaw - [Auto] (mindegyk auto)
current setting:1
dram command rate: auto

Asrock vdrop control with Vdrop
cpu voltage,dram voltage,ioh voltage,vtt voltage,ich voltage,ioh csi voltage,
ioh/ich pcie voltage,cpu pll voltage - ezek mind Auto

--Advanced--

-cpu configuration-

intel r core tm i7 cpu 930@2.80ghz
frequency:2.93Ghz
cache L1:256 KB
Cache L2:1024kb
Cache L3:8192
ratio status:unlocked (min:12, max 21)
ratio actual value 22

cpu ratio setting 22
enhanced halt state disabled
intel virualization tech enabled
cpu thermal throttling enabled
no execute memory protection disabled
intel r ht technology enabled
aticve processor cores all
a20m disabled
intel (r)speedstep tech enabled
intel (r) c-state tech disabled

--Hardware health monitor--

cpu temperature: 40c
M/B temperature: 32c

vcore 1.216V
+3.30V 3.296V
+5.00V 5.026V
+12.0V 12.288V

Cpu fan speed: 2039 RPM

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#288) katt777 válasza flash- (#285) üzenetére


katt777
félisten

Na, akkor ide is a privit, és sztem tényleg célszerűbb itt megbeszélni, mert többeket érinthet a dolog:

A QPI NE legyen magasabb 1.340V-nál, mert az már károsíthatja a procit (és nem vágja haza, hanem lassan megbolondul az int. memvezérlő miatt). Tehát ezt lődd be ennyire, ha negatív tuningot keresel, visszább lehet még venni. A RAM-nál hasonló okokból 1.65V az Intel által ajánlott max. Aki ezt nem veszi figyelembe, magára vessen, én éppen elégszer elmondtam már. Az auto csak default intel spechez jó.
A QPI az Uncore duplája, az meg a RAM-é. Tehát, ha 1600-as a RAM-od, 3200 lesz az uncore, 6400GT a QPI, ez a helyes beállítás, de ez már mind tuning!!! Hogy milyen időzítést használsz, attól függően veheted lejjebb a QPI/VTT feszt. Nálam pl. kell az 1.34V a CL7-7-7-16-hoz, följebb meg még több kéne, ezért inkább 7-8-7-16-ban mennek a RAM-jaim, ami uolyan gyors, viszont 1.2V elég a QPI-nek. Feljebb meg (3.4, 4GHz) 3600-ra jön ki az uncore-om, ahhoz pont elég a max. 1.34V.
A default DDR3-as RAM 1066MHz, tehát ennek duplája az uncore, 4X-ese meg a QPI, ami teljesen default i7/DDR3 beállítás.
Neked is javaslom az i7 topic 1. hsz-t v. a honlapomon szintén elérhető beállítás-táblázatot.

Mi a 99-es hibakód? :F Nekem már rég el van rakva a kézikönyvem vhova mélyre.

Miért nem teszed fel a 2.50-es biost?

Az uncore-odnak (lásd fent) 3200-on, a QPI-nek 6400-on kellene lennie! Így csak 1066-on mennek a RAM-jaid, nézd csak meg Everestben. Egyébként is ha lejjebb veszed az uncore-t tuningnál a kelleténél, le fogja szabályozni a RAM-okat a gép. Így elég lassú lehet a géped ahhoz képest, amilyennek lennie kellene. Egy Everest memtesztet nézhetnél, és összehasonlíthatnád a táblázat eredményeivel.
Alap beállításokkal nyugodtan leveheted a feszeket minimumra.

szacsee: Bebootolva végigmegy mindenen a lap, ahogy feláll a hardver, folyamatosan változik a hexa kijelzés, a végén áll meg FF-en.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#289) gyurczy válasza katt777 (#280) üzenetére


gyurczy
őstag

Mivel hűtöd a procit? Nálam víz van, és így terhelve 52-53°C a chipset hőmérséklet... El is dobja magát hamar. Kéne bőrözzek egy ventit rá, esetleg vizet?

(#290) katt777 válasza gyurczy (#289) üzenetére


katt777
félisten

Adatlap.
52-53°C-tól nem dobhatná el magát a cucc!

flash-: Na, már néztem i7 topicot, kik javasolták neked az extra feszt. 1.: 1.35V-ot azért ajánlanak, mert a Vdroop-pal ez 1.34V alatt marad, de én inkább a beállított 1.34V--nál maradok. Subaruwrc meg nem törődik az intel ajánlásokkal, ő szétfeszeli a gépét, ha az kell a tuninghoz. Megteheted te is, de akkor ne csodálkozz, ha baja lesz, ami vsz. úgy fog jelentkezni, hogy egyre lassabb sebességeken hasalnak el a cuccok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#291) gyurczy válasza katt777 (#290) üzenetére


gyurczy
őstag

Oké, gyík vagyok, olvastam a hűtős cikkedet is.

Lehet máshol lesz a bibi, de akkor is sokallom az 52-53°C-t...

(#292) katt777 válasza gyurczy (#291) üzenetére


katt777
félisten

A CPU, de főleg a lap hűtése erősen házfüggő is. Signum házban nálam is felment 50°C-ra a lap, legalábbis 4GHz-en. HAF932-ben nem tudom, mit kellene csinálnom hozzá, de nem is akarom megtudni. :D :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#293) gyurczy válasza katt777 (#292) üzenetére


gyurczy
őstag

3D Aurora van, van két 12-es hátul 800-as fordulaton, meg egy elöl, úgyhogy elviekben van bent huzat...

(#294) flash- válasza katt777 (#288) üzenetére


flash-
veterán

okés

kösz a sok infót
nekem most még az lenne a kérdésem,hogy ha nem akarok tuningolni,akkor érdemes hagyni mindent alap állapotban?
ugyanis amióta kicsomagoltam a dobozból és beraktam a gépe,én semmit sem állitottam a bioson.
az lenne a kérdés hát hogy érdemes e valamit akkor is állitani,ha nem akarok tuningolni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#295) katt777 válasza gyurczy (#293) üzenetére


katt777
félisten

Hát az elviek és a gyakorlat ritkán fedi egymást. Ha oldalról nem kap a VGA és a lap is hűvöset, lazán felmegy 4-8°C-ot a hőmérséklet, háztól függően. Én úgy hűtök, hogy oldalt fúj be a 23cm-s venti 450RPM-en (ez a min.), elöl egy ugyanekkora kifelé, hogy ne menjen be a vinyók melege, viszont elöl fölül tettem be egy 12cm-eset a 5.25 fiókokba, hogy közvetlenül toljon hideget a lapra és a CPU-ra (kvázi egy csőben a DVD-meghajtó és a fiókok falai között), Hátul 14cm fúj ki 559RPM-en, ill. fönt szintén min. sebességen a 3. 23cm. Az egész ház totál halk (VGA is le van szabályozva 0%-ra, ami 1040RPM), kifelé is csak hideg jön belőle. Igaz, alap órajelen dolgozik a cucc, mert fölösleges a tuning egyelőre.

flash-: Ezt már megírtam i7 topicban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#296) flash-


flash-
veterán

cpu fan speed-et átállitottam maximumrol auto-ra.

ezt jól tettem?vagy ha játszok,akkor érdemes ha a bisoban maximumra van állitva?

99hibakód még mindig fennáll,és a kézikönyvben pont a 99ről semmi nincs!!!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#297) WoodrufF


WoodrufF
tag

Szemezgetek ezzel a lappal: X58 Extreme3
Az északi híd külön ventillátor vezérlést kapott,vagy ez is csak Power Fan?

(#298) katt777 válasza WoodrufF (#297) üzenetére


katt777
félisten

Sztem nem kapott, de PWR fanra is bármit ráköthetsz (akár egy kis 4cm-es ventit NB bordára). Egyébként a sima X58X-en is van NB fan, ami vezérelhető, nem mint a fullos PWR fan. Kézikönyvet miért nem töltöd le? :F
A NB melegedés miatt nem kell aggódnod, az ASRock lapom 8-10°C-kal hűvösebb, mint az ASUS, olyan 30°C körül van alapon, 4GHz LinX teszt alatt megy fel 41°C-ra.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#299) WoodrufF válasza katt777 (#298) üzenetére


WoodrufF
tag

Épp a kézikönyvet nézegettem,így szúrt szemet a ventillátor csati elnevezése.
bios -ban elvileg mutatja a hozzá tartozó fordulatszámot,de vezérlésre csak full on és manual-t találtam,gondolom ez utóbbit winfos alól szoftveresen lehet állítgatni.
Egészen jó hőfokok,mindezt a gyári takonnyal tudja,vagy újrapasztáztad valami jóféle zsírral?

Az alap extreme sajnos nem kompatibilis a 775ös hűtőkkel pedig nagyon jó ára van,az extreme6 -ot meg sehol sem kapni így már biztos,hogy extreme3 lesz.
Bár ahogy nézegetem P6X58D-E pár ezerrel drágább csak,16+2 fázis mellett.
Kérdés,hogy gyakorlatban van-e jelentőssége ha ASRock is tudja a 4Ghz+ -t.
Arról nem is szólva,hogy az extreme -en kívül alig van lap amelyiknél CFX mellett is felfér a jó kis HR-05SLI a déli hídra.

(#300) katt777 válasza WoodrufF (#299) üzenetére


katt777
félisten

A manual-ban 9 szintet állíthatsz! OC Tunerben 10-et. Bios-ban és win alatt is állíthatod.
Nem takony az, úgy van a lapom, ahogy kaptam.
+ fázisoknak kb. semmi a jelentőségük, az energiagazdálkodás finomításában számítanak. De nálam pl. az EPU meghalt P6TDlx2-ben, semmire nem lehetett használni. (Lehet, én voltam béna, de P5Q-ban lazán ment.)
Az én Z600-am sem LGA1366-os, vettem hozzá keretet 1500-ért, oszt jó napot. Olcsóbb, mint 6-8k-t ráfizetni egy lapra. Persze, ha USB/SATA3 kell, hadd szóljon.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.