Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zájec válasza dime27 (#99) üzenetére


Zájec
veterán

próbáld ki megy e :K kiváncsi vagyok ;)

(#102) dime27


dime27
őstag

Hát az még odébb lesz várom az intel x-25M ssdmet jövő héten jön meg aztán win7 felrak és szépen lassan megismerkedünk a lappal :B

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#103) katt777 válasza KlezOne (#98) üzenetére


katt777
félisten

Időzítés v. fesz. beállítási hibánál előfordul ilyesmi (1 v. 2 modul "eltűnik"). Próbáld az időzítéseket lazítani, v. feszt emelni.

dime27: Szép! :C Itt legalább nem b.sznak le, ha megdicsérem a lapot, mint i7 topicban... :) Gondolom, nem a felső képen látható "hűtést" használtad. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#104) dime27 válasza katt777 (#103) üzenetére


dime27
őstag

Ez nem az enyém xs-en találtam de remélem el tudom érni én is majd egyszer ezzel a lappal ezekszerint képes ilyenekre is :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#105) dime27 válasza KlezOne (#98) üzenetére


dime27
őstag

Sztem próbáld meg a legujabb biost ha ez sem segit akkor más memokat lehetőleg az is 6gbos cucc legyen h azokat látja-e ha ez sem segit akkor valszeg lappal van vmi hardveresen :((

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#106) KlezOne válasza dime27 (#105) üzenetére


KlezOne
tag

Megcseréltem a 2 memoriát amit eddig slot 1-ben nemlátott, és mostmár slot 2-be nemlátta, szóval lehet memoria hiba, nemtudtok vmi jó memtestet, win 7 64 bit alá? amivel mind a 6gb-ot letudom tesztelni?
Az alaplapomhoz melyik a legújabb bios verzió?

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#107) front3r válasza KlezOne (#106) üzenetére


front3r
őstag

1.60-as

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#108) katt777 válasza front3r (#107) üzenetére


katt777
félisten

Most már teljesen elégedett vagyok a lappal, megleltem az S3 módot, szóval kussos készenlétbe is lehet kapcsolni. Asszem a RAM-ba mentés kikapcsolásával sikerült aktiválni, nincs mód-kapcsolója, mint az ASUS-okban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#109) dime27 válasza katt777 (#108) üzenetére


dime27
őstag

Ezt le tudnád irni kicsit részletesebben h mit jelent ez a kussos üzemmód tehát az s3om? :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#110) katt777 válasza dime27 (#109) üzenetére


katt777
félisten

S1-ben mennek a ventik és a lap, S3-ban minden lekapcsolva, csak ASRock-nál ez nem így (ASUS, MSI) működik a bios-ban. A gép ugyanúgy pöccre indul. Instant boot hasonló, csak sima S3-hoz nem kell szoftver.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#111) dime27 válasza katt777 (#110) üzenetére


dime27
őstag

Jaaa akkor ezt beállitom biosban és instant boothoz hasonlo felállást eredményez majd?!Mert az kibazsott gyors láttam rola youtube-on videjot:D Amugy lehet nem kapcsolom be mert sikerült szereznem egy intel x-25M ssdt szal remélhetőleg gyorsan fog indulni a rendszer :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#112) front3r válasza katt777 (#108) üzenetére


front3r
őstag

Tényleg. Most már nem kell ide Instant Boot, ez a legjobb megoldás a gép kikapcsolására.
Jövő héten ha minden jól megy akkor jön a HAF 932.... jövő hétvégén egy kis beszámolóval jövök, hogy milyen az élet 4Ghz-en ASRock-al.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#113) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Ebben a friss gépben: Asrock x58 extreme, 920 i7, 12 giga mushkin blackline ram, 2*500GB vinyó, 5850, hx450W, mugen2... a következő hiba jelentkezik:

benne van 12 giga ram, de csak 8at lát,
ha kiveszek egyet a jobbról a második slotból, akkor 10 giga,
ha minden másodikat kiveszem, 6giga,
van, hogy alapból beszarik, és hatalmas betűkkel elcsúsztatva posztol,
tehát megbízhatatlan.
8gigával települt a vindóz, ekkor a jobboldali kettő slotban nem látott ramot, azonban kiírta, hogy tri-channel...
Nem tom, mi tévő legyek, segítsetek légyszi. Nem tudom, hogy alaplap-e avagy memória :O
:(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#114) kpal válasza somasz (#113) üzenetére


kpal
veterán

Esetleg próbáldki egyenként mindegy ramhelyet. Egyépként mihez kell 12gb ram :U ?

(#115) somasz válasza kpal (#114) üzenetére


somasz
addikt

render.
alaplapleírásban az áll, hogy nem mind1, melyik slotban van a ram :F ergo nem tuti, hogy fogja látni

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#116) CHIPman válasza somasz (#113) üzenetére


CHIPman
nagyúr

BIOS elég friss?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#117) somasz válasza CHIPman (#116) üzenetére


somasz
addikt

mostmár igen, de még mindig problémázik...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#118) front3r válasza somasz (#117) üzenetére


front3r
őstag

Tuningolva van?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#119) somasz válasza front3r (#118) üzenetére


somasz
addikt

semmi nincs, első indítás, 12ből 8at lát, a memóriás és alaplapos topikba már írtam, memtest szerint jó mindegyik ram egyesével, viszont bárhogyan párosítom, hármasítom, lefagy, újraindula memtest... és néha elbaszott nagy betűkkel postol, elcsúsztatott képpel, ez mitől lehet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#120) front3r válasza somasz (#119) üzenetére


front3r
őstag

Nekem tuningnál nem látta random módon egyik modulomat, de vissza vettem és látja mindet, igaz a próbálkozás az elég durva tuning volt....

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#121) katt777


katt777
félisten

Na, SA3-hoz BE kell kapcsolni a Suspend to RAM-ot (Auto/Yes/Enabled), nem ki.

RAM-ok akkor "tűnnek el", ha alacsony a fesz, túl rövid az időzítés, stb. Szóval nem lap hiba, hanem user error. CPU-Z pl. látja, csak a rendszer nem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#122) katt777 válasza katt777 (#121) üzenetére


katt777
félisten

S3 :W hülye noti :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#123) somasz válasza katt777 (#121) üzenetére


somasz
addikt

1600-as mushkin blackline-nak nehogymár kevés legyen 1,65V 1066-on! :W
Iponban vszeg cserélik, ugyanis a ramok másik lapban tökéletesen működtek, és ők sem tudták helyreállítani a problémát, ugyanis másik ramokat sem látott 12 gigát... nem user error, hanem gyári minőség-ellenőrzés error

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#124) katt777 válasza somasz (#123) üzenetére


katt777
félisten

Mondtam: időzítés is lehet, és persze azt sem árt megnézni, a RAM rajta van-e a kompatibilitási listán. Attól persze még lehet lap-hiba is, de az említett jelenséget ASUS, GB, és egyéb X58 lapok is képesek produkálni nem megfelelő RAM-beállításokkal.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#125) somasz válasza katt777 (#124) üzenetére


somasz
addikt

laphiba volt, más ramot sem ismert fel...
nincsen rajta a kompatibilitási listán, ezt elfogadom, de 1066 8-8-8-x nehogymár megfektessen egy 1600 8-9-8-x- s ramot 1,65Von :( Hétfőn visszakapom, meglátjuk, javult-e a helyzet...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#126) katt777 válasza somasz (#125) üzenetére


katt777
félisten

Az tényleg durva lenne. Remélem, a következő jó lesz!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#127) dime27


dime27
őstag

Született két eredményem az uj konfiggal végülis inkább alapórajeles alulfeszelést próbálgattam ill a memokat nézegettem ezekkel h mit tudnak még gyakorolgatnom kell i7en a dolgokat de ugy néz ki nekem sokkal könnyebbnek tűnik p45+york után :K :U

[link]

[link]

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#128) dime27 válasza front3r (#120) üzenetére


dime27
őstag

Nálam detto a helyzet pedig 21x162 az órajel és most vettem észre h csak 4gigát lát a 6bol a feladatkezelő ráadásul 3.4en is elhasalt tuning alatt linx alatt no még állítgatni kell vmit csak tudnám h mit.... :U Bios szintén 1.60as! :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#129) front3r válasza dime27 (#128) üzenetére


front3r
őstag

Nekem most látja a 6GB-ot, de a RAM most 1200-1300 Mhz között van, igaz 8-8-8-24 -en.
Viszont majdnem 4Ghz-en megy a CPU, hosszú LinX tesztre nem vettem a fáradtságot, lement 3 menet és az jó volt. Lehet amúgy hogy a BIOS nem elég jó még....de lapot nem szeretnék cserélni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#130) dime27 válasza front3r (#129) üzenetére


dime27
őstag

Hát azt én sem inkább megvárok még egy pár biost mert sztem az lehet itt a ludas de én csináltam Linx próbát és 3 menetet johogy kibír csinálj egy 10eset és valahol 8ik környékén el is hasal de nem hiszem h csak ilyen kevés bclkt bírna :F Mondjuk az is lehet h kaki procit fogtam ki nem tuom...cserélgetni viszont nem lesz pénzem jövőre akko max 3ghzre felhuzom és cső alapon is brutális ereje van még a 3.6ra huzott q9550enesemhez képest is :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#131) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok. Bekapcsoltam az asrock x58 deluxe lapocskám és csak villog az a tetves led, 00,01,b2,E8 kódok jönnek ki :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#132) somasz válasza Bagira01 (#131) üzenetére


somasz
addikt

Hány ramot tettél bele? Lehet, azokkal van baja, próbáld meg eggyel az A1 nevű slotban :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#133) dime27 válasza Bagira01 (#131) üzenetére


dime27
őstag

Az enyémnek a kézikönyvében minden le van írva h melyik hibakód mit jelent ;) :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#134) front3r válasza dime27 (#133) üzenetére


front3r
őstag

Erről jut eszembe: RTFM :DDD :DDD :DDD

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#135) dime27


dime27
őstag

Újabb érdekes jelenség sajnos.... :( Tegnap 18x167 bclkt próbálgattam minél kisebb cpufesszek ami egy 10 körös all memoriás linxel sikerült is stabil volt este melozni mentem most reggel jövök haza bekapcsolnám gépet semmi elindul de monitor nem kapcsol be csak a ventik pörögnek aztán bekapcsológombbal gép kikapcs táp kikapcs majd bekapcs és ujraindul a gép h overlock fail gondolom belépek biosba majd kilépek save and exit-el akkor meg indul megint 3ghzen a cucc és most is arrol irok...akkor ez most mi???Kevés valamelyik fesz ill mégse stabil???Nem tuom van egy érzésem h megint az alaplap biosa a ludas..... :W

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#136) somasz


somasz
addikt

Jelentem alásan, visszakaptam a lapot, minden működik, már csak az a bajom, hogy 180as bclk fölött nem nagyon akar bootolni a gép

feszek [V]:
vtt: 1,41
ioh: 1,1
ich: 1,16
ioh sci: 1,16
ioh/ich pci-e: 1,56
cpu pll: 1,86
ramok: 1,654

proci, mem, uncore, minden a legkisebb szorzón, mi lehet a baj, vagy minek adjak plusz feszt?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#137) front3r válasza somasz (#136) üzenetére


front3r
őstag

Ez a táblázat sokat segített nekem. Katt777 táblázata, ennél az alaplapnál ez segíthet, igaz valószínű változtatnod kell picit az értékeken, próbálj ki néhányat. Írd fel papírra ezeket és változtass a memória időzítésén, memória feszültségen, CPU feszültségen. Csak lesz belőle jó eredmény is.
Memória időzítését az Everest-ben az SPD résznél nézd meg hogy mit ajánl.... nem biztos hogy jót ajánl. Próbáld az időzítést ha 4Ghz-en tolod Katt777 ajánlása szerint, vagy 8-8-8-24-en.

Sok szerencsét!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#138) somasz válasza front3r (#137) üzenetére


somasz
addikt

Ismerem a táblázatot, ismerem a logoutos Ci7 tuning-leírást, mindent szem előtt tartva emeltem csak a bclk-t, és 180 fölé nem tudtam vinni stabilan. A legkisebb uncore, ram és cpu szorzó mellett, pedig elvileg vinnie kéne a magasabbat is. Kérdés, hogy a ramok zavarnak-e be, mert 6 modul máshogy viselkedik, mint 3. A ramok 1600, 8-9-8, 1,65V tulajdonsággal rendelkeznek, ezekből csak az órajelet nem érte el az érték, a többi mind nagyobb, és lassabb volt... Még nem jöttem rá a dolog nyitjára.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#139) aua


aua
csendes tag

Sziasztok!
ASRock X58-hoz milyen memóriát és hűtőt javasoltok?
6 GB RAM szerintem elég lesz, tuning jó lenne, Flight Simulator-hoz használnám főleg.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv:
aua

(#140) katt777 válasza somasz (#138) üzenetére


katt777
félisten

Ilyen esetben vsz. a procidban kell keresni a hibát, egyszerűen nem bír többet. RAM vezérlésével is lehet a procinak gondja tuningnál, nálam pl. a RAM-ok nem nagyon mennek stabilan 1650MHz fölött, ill. csak eléggé levett késleltetésekkel.
Persze a procinak is kell feszültség emelés magasabb bclk-hoz, nálam is úgy volt, hiába ment 220-as bclk-val és levett szorzóval ugyanakkora frekin, mint magasabb szorzóval és jóval alacsonyabb bclk-val.

aua: Van a lapon hűtés, ráadásul jó.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#141) dime27 válasza katt777 (#140) üzenetére


dime27
őstag

Nálam sztem az a helyzet h elég kaki procit foghattam ki 3.8ghzhez 1.24V kell neki de sikerült stabillá tenni 212bclk-n is 19es szorzóval de ott már irdatlan nagy a hőtermelés ill a 3.8ghz-hez képest már nagyon megugrik a cpum feszigénye.Amugy a legnagyobb gond asszem az i7nél a hűtés igy aki teheti inkább használjon vizet és nagyon jol szellőző házat pl cm haf 932est!Valamint ha léghűtésben gondolkodik akkor TRUEX v Mugen-2 alá ne menjen mert majd csak leseget h a maghőmérsékletei az egekbe szöknek linx alatt :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#142) katt777 válasza dime27 (#141) üzenetére


katt777
félisten

Egy Hyper Z600 tökéletesen megfelelő (messze jobb a Mugen 2-nél), és nem is drága, ráadásul a passzívra tervezés miatt alapból halkabb minden másnál. 2 ventivel 70-74°C fokon elbírja a Linx-et hosszú távon, gyakorlatban meg így 55°C alatt marad a hűtés 4GHz felett is. És persze halk.

4GHz-en a legtöbb i7-nek már kell a kakaó, ott nálam is megugrott.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#143) dime27 válasza katt777 (#142) üzenetére


dime27
őstag

Egyenlőre majd az uj házamban(haf-932) megnézem h mit muzsikál majd a Prolimatech ha kevés lenne akkor hál istennek tudok egy nála erősebb léghűtőt majd akkor megveszem azt bár elég durva az ára :W

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#144) katt777 válasza dime27 (#143) üzenetére


katt777
félisten

Még van 10k alatt Z600. 1500Ft-ért veszel rá egy Coolink SWF120i szabályozható ventit, és tökéletes hűtésed van. Esetleg +1 ventit a hátuljára is, és még mindig a hasonló teljesítményű hűtők ára alatt vagy.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#145) dime27 válasza katt777 (#144) üzenetére


dime27
őstag

Egyenlőre házcsere lesz azért a Prolima nem egy szar hűtő ismerem a z600at is de azért nem fogja be a Prolimat persze nem is olyan drága bár én is egész jo árért szereztem meg anno :K Prolimanak fontos a jó házszellőzés h a maximális teljesítményét ki tudja fejteni de sztem ez minden ilyen kaliberű hűtőnél igy van :U

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#146) katt777 válasza dime27 (#145) üzenetére


katt777
félisten

Dehogynem fogja be; ami teszteket én láttam, max. 1-2°C-kal hűtött jobban a jóval drágább Megahalems, mindemellett pedig, éppen a nagy légszállítási igény miatt, jóval zajosabb is. Éppen azért nincs "úgy" a Z600-nál, mert az alacsony légszállítással is jó hatásfokú.
Hozzám jött egy haverom, hogy milyen csöndes a gépem, és éppen akkor ment a proci magas terhelésen, 4GHz tuninggal. :D

Boldog Karácsonyt minden ASRock tulajnak!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#147) dime27 válasza katt777 (#146) üzenetére


dime27
őstag

Rosszul tudod a TRUEXnek lehet kell nagy légszállítású venti de a Megahalems nem teljesit jobban h mondjuk 1800on vagy akár 1200őn forog a venti nálam 1000en max 1100en forog és ugyanugy hűt mint amikor felrakom a 2000es 38mmes Ultra Kaze ventit de a jövőben sztem felpattintom rá a két nfp-12es noctuát push-pullba de az már sztem a haf-932ben lesz :DDD Ma érkezett meg :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#148) katt777 válasza dime27 (#147) üzenetére


katt777
félisten

Piszok mázlista! :W

Hát a Z600-on mindenesetre MAXIMUM 1100-on pörgött a 12 cm venti, és az nem sok zajjal járt. Tudtommal a Coolinknek ezek az SWIF ventijei levertek minden drága konkurenst teljesítményben és halkságban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#149) dime27


dime27
őstag

Az elején még tényleg jol szerepelt a z600as...csakhát jöttek a nagyobb órajelek és feszültségek:

[link]
:K ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#150) katt777 válasza dime27 (#149) üzenetére


katt777
félisten

Hát nálam bőven jó volt a Z600 4GHz-re is, ráadásul, mint írtam, a tapasztalatok szerint vagy jobb a többinél (Mugennél biztosan), vagy max. 1-2°C a hátránya stress tesztek alatt, szóval én nem váltok +1x, az biztos. Elég volt, hogy muszájból eladtam, aztán később, a kényszerből vett Hyper 212+ még csak nem is hallott olyan hűtési teljesítményről, amit a tesztekben írtak róla. Szóval a hűtő teszteknek ma már kb. annyira hiszek, mint a VGA-knak, vagy az ált. megtrükközött CPU-teszteknek (pl. hogy az alap órajeles i920-at TC meg HT nélkül hasonlítják a bénább procikhoz, és akkor hű, de behozza a 3.7GHz-re tuningolt PhenomII X4 965BE, meg majdnem olyan jók az i8-asok is :)) ).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.