Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:36

LOGOUT.hu

ARK: Survival Evolved téma-összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Vertigo18


Vertigo18
addikt

wollnerd: Éppen ezért kell angolul játszani! :D Node viccet félretéve, én az Epicessel kezdtem el a fiammal játszani, azon "szocializálódtunk", így különösen furcsa volt, amikor a Steamest megvéve kiírta, hogy 10 "szalma", nem "thatch"... Ment is vissza az angol nyelv a Steamesre is, hiába, a megszokás nagy úr. Pedig a fiam németes...

a2d2: Nem tudom, én mindig "Nem dedikált munkamenetet" indítottam Steamen és úgy játszottunk ketten. Lehetséges akkor az, hogy az én játékomba (Single player) "behívom" a fiamat és úgy játszunk? Franya lenne, neki már nem kellene gebegnie, megkapna egy csomó felszerelést tőlem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#302) a2d2 válasza Vertigo18 (#301) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, tehát nem dedikált szervert kell csinálni, de akkor megmarad a ház amit építetek vagy szétbomlik X nap után?
Mi olyan rendes megmaradó mentést szeretnénk mint a single playerben, csak épp ketten nyomulnánk együtt, PVE módban. Nem is kell hogy kimenjen netre a szerver, jó lenne valahogy localban megoldani.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#303) a2d2


a2d2
addikt

Tud valaki segíteni? Megvettem Steamen a játékot, szeretnénk a fiammal délután játszani de egyszerűen nem megy.

Amiket csináltam:
- Kinéztem a saját külső IP címemet illetve ahogy néztem többen VPN-el nyomják, ezért a Radmin-os IP címemet is.
- Epic-es Ark elindít
- Helyi játék -> nem dedikált munkamenet megosztása
- Privát mérkőzés
- Miután betöltött a térkép: TAB -> -crossplay (de próbáltam crossplay-al is).

Fiam gépén:
- Steam-es ark elindt
- Helyi játék indítása
- Miután betöltött a térkép: TAB -> open IP_cím (mindkettővel próbáltam)
- Az ég világon semmi nem történik

Ha már konzolparancsozni kell legalább adna valami visszajelzést a játék, de semmi, elég idegesítő :(((

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#304) a2d2 válasza a2d2 (#303) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, sikerült. Mivel egy lanon vagyunk ezért nem kell semmi csak a local IP cím!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#305) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Nekem és a fiamnak steames verzió van, epicest is behúztuk de ott nem tudtunk csatlakozni egymáshoz.
A coop úgy zajlik hogy én indítom a nem dedikált munkamenetet, a mentések az én gépemen vannak, Ő belép, és így tudunk játszani. Csak Ő külön anélkül nem tud azzal a mentéssel játszani ha én nem hostolok. az ha jól tudom csak szerverbérléssel megoldható.

(#306) a2d2 válasza DiamondBack (#305) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, ez nem volt nekem világos mi hova mentődik.
Azt észrevettük tegnap hogy ő nem tud újraéledni a főgépen régebben létrehozott ágyakban. Szóval úgy tűnik hogy minden tárgy a régi karakteré marad.
Abban reménykedtem viszont hogy a mentés lemegy mindkét gépre és ha egyedül játszik akkor fogja tudni folytatni az állást.
Ott hagyta abba a fiam a single playert hogy beesett egy lyukba véletlenül, egyik pteranodona meg ott lebegett a feje felett (persze nem a nyerges) és sehogy nem tudtunk kimenni ebből a lyukból. Most ezt az állást hostoltam tovább és kb elment fél óra hogy megkeressen mert ugyan jelezte hogy merre van a host karakter, de ez össze-visza ugrált valamiért (talán a lyuk miatt bugzott a dolog, nem tudom).
Közben meg kiszáradt a karakter, meghalt mielőtt odaért volna, újraéledtem egyik ágyban és elment még negyed óra hogy egyáltalán egymásra találjunk. Nála mutatta merre járok, de nálam nem mutatta a csatlakozott játékosok pozícióját.
Szóval vannak benne érdekességek. Majd ma este talán tudjuk folytatni. Azzal kezdünk hogy építünk neki is ágyakat a bázisokon.
Viszont mivel az én gépemen igazából full lokálban marad minden ezért gondolom nem fog szétbomlani a bázis amit a jobb alsó kis szigeten felhúztunk már régebben.
Mert ha fizetős netes szerverre mennénk fel mindketten akkor az szétbomlik ha jól olvastam. Meg gondolom a karakterem/dínók/épületek is maradnának a helyi gépen és mindent újra kellene kezdeni.

Amúgy működik az Epic Hostolás + Steam csatlakozás, beírtam a konzolban hogy crossplay, talán ennyi kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#307) DiamondBack válasza a2d2 (#306) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Mikor indítod a játékmenetet egy csomó dolgot be tudsz állítani, (gondolom ez bérelt szerver esetén is megvan) itt például az épületek bomlását is le lehet venni nullára, azaz egyáltalán nincs bomlás.
Ha non-dedicatedben maradtok akkor ezt mindenképpen érdemes beállítani:

Ez a játékosok maximális távolságát határozza meg a Host-tól, azaz ha maxra állítod akkor bármilyen távolságra el tud menni tőled, egyéb esetben vissza-vissza dobálja a te irányodba a játék.

Ha nagyon nagy a baj és nagyon kellene a cucc ami ottmaradt az elhalálozás helyén, de nehezen megközelíthető, esetleg veszélyes odamenni akkor konzol: GCM segíthet.

(#308) a2d2 válasza DiamondBack (#307) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, ezt olvastam itt és behúztam.
Mintha tényleg állítottam volna még pár csúszkánál nagyobb értéket, lehet tényleg épületek voltak. Az a gáz hogy ezt akkor minden egyes indításnál be kell állítgatni mostantól?
Ilyen csalásokat nem nagyon futtatnék ha lehet, nem szeretném hogy valahogy elkaszálódjon a single player karakter/világ.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#309) DiamondBack válasza a2d2 (#308) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Elméletileg megőrzi a save beállításait ha betöltöd.
Nekem volt úgy hogy easy kezdőhelyről sem tudtam elindulni hála annak az alpha carno-nak aki ott portyázott, ez esetben ennyi belefér (hamár a játék köcsög velem) :)

(#310) a2d2 válasza DiamondBack (#309) üzenetére


a2d2
addikt

Na, kezdek megbarátkozni ezzel a hostolással.
Tényleg megőrzött minden beállítást, kipróbáltam, be sem kell írni a crossplay-t sem. Simán fiam a single játékból beírja hogy open lan_ip és már tudunk is játszani. Ha meg kilép akkor elalszik ott ahol van a karaktere.
Bevettem a törzsbe, így most tud mindent használni. Visszaszereztük a pteranodon csapatot ami ott körözött a lyuk felett ahova beesett és meghalt, kapott gyorsan még egy nyerget az egyikre, visszamentünk a kis szigetre hogy rendezzük a sorainkat.
Tényleg nagyon szuper lesz így ketten, igazi apa-fia élmény :)
Nem mellesleg sokkal könnyeb is lesz mert ha véletlenül egyikünk meghal akkor a másik oda tud menni ha tiszta a terep és vissza tudja szerezni az összes elhagyott felszerelést. Ez volt a singleplayerben a legdurvább rész, amikor fiam megkért hogy segítsek neki kicsit, én meg sikeresen eljutottam egy mocsárig ahol kinyírt valami, és emlékszem utána kb 10. próbálkozásra tudtam visszaszerezni az eredeti hullából a felszerelést - volt hogy egyszerre 4 zöld fény jelezte az előző próbálkozásaimat :DDD
Szóval így talán kevésbé lesz stresszes.

Ja és a hostolásnál az advanced menüpont alatt van az épület és dínó lebomlás, ezeket is feltekertem maxra.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#311) wollnerd válasza DiamondBack (#307) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"Ha non-dedicatedben maradtok akkor ezt mindenképpen érdemes beállítani"
A dedikált szerver miben más, van előnye eztekintetben? Egy barátommal szeretnénk tolni az ARK-ot és ott felmerült az erre vonatkozó kérdés, nekem is. A játék kijelezheti e nekem vizuálisan is a jelenlegi pozícióját, messzebbről is? Ha elkószál, szeretném tudni h merre van, ha van rá mód. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#312) DiamondBack válasza wollnerd (#311) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Dedikált szerver esetén szerintem erre nincs lehetőség. Az elméletileg ugyanaz mintha felmennétek egy public szerverre. Ha csak ketten játszotok erre a nem dedikált coop alkalmasabb szerintem. A dedikáltat légyegében az lenne hogy egy gépen fut a host, két másikról meg felléptek a szerverre.
Ha baromságot írok majd kijavítanak :D

[ Szerkesztve ]

(#313) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma játszottam a Steames verzióval. Egészen pontosan az elmúlt napokat azzal töltöttem, hogy szedtem össze a piros, meg a rózsaszín állatokat.

Amikor most beléptem, az ÖSSZES állatomnak pirossal írja ki a nevét, nem tudok nekik fütyüli és egy számláló megy lefelé 7 napról, az van kékkel kiírva, hogy "Birtokba vétel"... És emögöttt megy a számláló lefelé...

Ez mitől lehet? Mit kellene tennem? Egyik állat inventoryjához sem férek hozzá, van, amelyiken van nyereg is, nem tudok felszállni rájuk, még a nevük felé is ki van írva a törzsem neve...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#314) Heller2 válasza Vertigo18 (#313) üzenetére


Heller2
aktív tag

Nem volt valaki veled a törzsben? Az pl át tudja adogatni a cuccaidat másnak, magának...

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#315) Vertigo18 válasza Heller2 (#314) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, konkrétan egy kicsit komolyabb a probléma, mint eddig gondoltam. Egyébként nem lehetett a törzsben velem senki, egyedül játszom.

De minden egyes szekrény, minden egyes fal, minden hűtő, padló, lépcső nem az "enyém"... A nevem "Strucc", a felsorolt cuccok tulajdonosa a "Strucc törzs", de mégsem az enyém semmi. Olyan megoldást találtam, hogy beírom az "admincheat givetome" kódot, akkor az a dolog az enyém lesz, ami előtt állok, így visszaszereztem az összes állatomat egyesével, de nincs kedvem mindene gyes fal előtt most megint ezt eljátszani...

Egyébként a Strucc törzs egyedüli tagja vagyok.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#316) a2d2 válasza Vertigo18 (#315) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom hogy segít-e de a local nem dedikált szerver indításánál az advanced fülön találtam olyant hogy épület lebomlás meg talán dinó lebomlás, ezeket felhúztam max értékre.

Egyébként ha local servert indítottál, és csak simán elindítod singleplayerben akkor megvannak még a dinok? Vagy ilyenkor ott is elveszik?
Nem lenne jó belefutni ilyenbe főleg hogy fiammal csak napi fél órákat játszhatunk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#317) Vertigo18 válasza a2d2 (#316) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, de ha ezeket felhúzom maxra, akkor mi fog történni? Konkrétan lerombolódik az ÖSSZES házam, benne az összes gépem? Akkor már majdnem vissza a kőkorba, ha jól gondolom.

Minden dínó megvan, amit szelidítettem, csak a neve piros, alatta a visszaszámláló, meg hogy akkor lehet "birtokba venni" (nem tudom ez mi angolul, de biztos, hogy rosszul van fordítva, egyszer még amikor angolul játszottam Epicen, akkor volt ilyen, amikor szabadon engedtem egy dínót). Amikor közel megyek hozzá és használom a fenti cheatet, akkor lesz az enyém. Node minden falra, lépcsőre, stb. nem fogok odamenni és ezt használni, elmenne fél napom vele legalább.

Azt elfelejtettem említeni, hogy ezek előtt áramszünet miatt állt le a gép, tehát nem szabályosan.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#318) a2d2 válasza Vertigo18 (#317) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom, remélem nézegetik még az öreg motorosok a fórumot és kapsz rá választ mert engem is nagyon érdekel.
Pedig azt hittem hogy nagyjából összelőttünk mindent és értem is hogy működik a mentés, de akkor megint kezd fehér foltosodni :)
Nekem most ennyi van a fejemben: a saját gépemen lévő mentésre indítottam rá a local servert. Ebbe engedtem be a fiamat a másik gépről, ezért az én gépem elmenti az én karakteremet is és az övét is. Tudok így egyedül is játszani tovább, max addig az ő karaktere alszik míg vissza nem csatlakozik. Ő ha egyedül játszana az ő gépével akkor viszont az ő saját singleplayer mentését tölti be ami teljesen más szálon fut mint a közös játékunk.
Valószínűleg attól hogy local szerver és csak páran játszotok rajta ezt nem tudja a szerver és arra van felkészítve hogy elvegye az épületeket és a dínókat ha nem játszol X ideig. Egy alapból elég alacsonyan álló csúszkát tekertem ez miatt fel maxra.
De persze lehet hogy nálad tök más a helyzet és az áramszünet megbolondította. Meg más kérdés hogy lehet visszaszerezni őket.

Ezt nézd mit találtam: [link]
Szerver crash miatt történhetett és a telepítési könyvtáradban van elvileg mentés a mentésről :D Csak vissza kell nevezni a fájlt.
Viszont ahogy nézem ez akár több napos is lehet. Lehet elkezdem manuálisan kimentegetni.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#319) Vertigo18 válasza a2d2 (#318) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezzel a megoldással az a baj, hogy amikor újraindítottam az áramszünet után az egészet, akkor felülírta az eredeti mentést. Egyébként jól is van ez így, gondolj csak bele, meghal valami különösen nagy szintű dinó, erre visszaveszem backupból... :((

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#320) a2d2 válasza Vertigo18 (#319) üzenetére


a2d2
addikt

De a dátumozott mentés mentését nem írta felül, nem? Azzal kellene felülírni az aktuálisat (aminek a nevében nincs dátum).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#321) Vertigo18 válasza a2d2 (#320) üzenetére


Vertigo18
addikt

Végignéztem a korábbi mentéseket és nagyon érdekes a dolog. A "baleset" előtti mentést visszahozva is ugyanaz a helyzet az állataimmal és az építményeimmel. Kiváncsiságból visszahoztam egy korábbi mentésemet, amikor egy 98as Argentavisom döglött meg és láss csodát: ott ül mellettem, de piros névvel... Meg se volt már az áramszünet idején. Mindegy is, visszacsináltam mindent az utolsó mentésig, aztán minden egyes dolgomra (építmény, dinó...) ráírtam a cheatet, remélem így marad...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#322) a2d2 válasza Vertigo18 (#321) üzenetére


a2d2
addikt

Mi még csak Pteranodonon megyünk. Felszerelkeztün hogy befogjunk valami nagyobb madarat. Ez az Argentavis gondolom erősebb mint a Pteranodon. Tegnap este meg is döglött az amelyik velünk jön szállítónak. Két kisebb gyíkszerűség támadta meg, nem is találkoztam még ezekkel. Nagyobb volt mint a Dilophosaurus, ugyanúgy megmérgeztek, aztán csak annyit tudtam csinálni hogy néztem magam kívülről ahogy szétszedték a fémpáncélomat és megöltek engem, utána meg jött az értesítés hogy a Pteranodon is kinyúvadt.
Valami rosszul lehetett beállítva nála és nem védte meg magát. Fogtam a 66-osomat és beállítottam passzívról agresszívre, na az meg akkor elkezdett nekiállni és mindennek nekiment. Győztem leállítani. Most passzív/menekülésen áll.
Ez most amúgy az új csapat már, mert múltkor sikerült hármat is kinyírni mikor még nem tudtam hogy nem lehet befogni az alpha raptort. Beleeresztettem az összes nyilamat, utána meg pteranodonháton kezdtem el bele-belecsípni, csak épp egyszercsak elérte az egyik szállító pteranodont és nekiálltak letámadni. Persze megmakkant az összes.
Szóval a semleges meg ezért nem jó, mert akkor meg visszatámadnak amit nem mindig kellene :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#323) Heller2 válasza a2d2 (#322) üzenetére


Heller2
aktív tag

Nálatok is van az az érzés, hogy mennyi dolgod van a játékban? Ott fémet szedni, onnan követ, kell, fa, akkor jöhet craft. stb...azt sem tudom néha hová kapjak.
Én mondjuk utazgatok a mapok között, hogy beszerezzem a különféle állatokat, innen hóbaglyot, gacha-t, onnan sárkánytojást, rengeteg időt visz el.
Anno rengeteget nyomtam hivatalos szervereken pve módban, csomó állatot vettem rendes pénzért, aztán hagytam elveszni mindent. Jött a bérelt szerver, csak azért, hogy mindent ki tudjak próbálni, el tudjak érni egy boss harcot , meg ilyenek. Egyedül azért lassabban megy minden....nagyon rá tud kattani az ember... :P

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#324) a2d2 válasza Heller2 (#323) üzenetére


a2d2
addikt

Napi fél-max 1 órát tudjuk nyomni a fiammal esténként.
A jobb alsó kis szigeten van a főhadiszállásunk mert az tök nyugis.
(De mire oda eljutottunk a tutajjal az is elég meredek volt - a tutajon szállított állat nem élte túl az utazást :D )
Nekiindultunk 2 napja a nagy szigetre hogy befogjunk valami nagyobb repülő állatot.
Mire megszedtünk minden alapanyagot, elkészítettük a mérgezett nyilakat és töltényeket, kipakoltuk a felesleges dolgokat a Pteranodonokból, utána átrepültünk a fő szigetre és ott abba is kellett hagynunk az egészet, megpihentünk egy-egy sziklán. Tegnap innen folytattuk, mentünk kb fél km-t északnak erre elkaptak minket a vérengző kisdínók mert fiamnak muszáj volt megszelidítenie egy ilyen faltörős dínót (persze azt is egyből kinyírták). Szóval utána visszamentünk a kis szigetre rendezni a sorainkat, megjavítani a páncélokat, ....
Ma újra nekiindulunk, de még egy Pterandodont is be kellene még indulás előtt fogni a tegnap elesett helyére. Szóval kb véget nem érő felfedezés lesz ilyen tempóban ez nálunk :D

Azt nem is tudtam mondjuk hogy lehet a szigetek között állatokat ide-oda vinni. Azt hittem hogy mindegyik DLC-n vadi új karaktert kell indítani.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#325) Heller2 válasza a2d2 (#324) üzenetére


Heller2
aktív tag

Igen, az jó kis sziget. A fém miatt van ott egy tutajom, amin a fémfeldogozást rendeztem be. Ott olvasztom folyamatosan a fémet. Szerezzetek egy Argentavis-t, az jól terhelhető, sok cuccot elbír. A Ptera utazásra jó, sajnos hamar kimerül és keveset bír. Érdemes a drop-okat is nézegetni, főleg a piros, lila, sárga, ad jó cuccokat.
Én azt csinálom, hogy van egy kezdő szettem a mapok közti utazáshoz, azokat feltöltöm, cyryopodba beteszek valami repülő állatot, azt is feltöltöm, átutazok és rohanok mint egy őrült az adott obeliszkhez, hogy kiszedjem a cuccokat. Felszerelkezem és már lehet is bolyongani, ott is bázist létrehozni.

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#326) a2d2 válasza Heller2 (#325) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, nézem mi ez a cryopod: [link]
Asszem nagyon az elején vagyunk még a játéknak :)
Ha jól értem akkor csinálsz ilyen cryopodot egyik betöltött térképen, belepakolsz dolgokat, utána kilépsz, és ugyanazzal a karakterrel és az inventoryjával tudsz indítani egy DLC térképet is? Mondjuk DLC-ből csak az ingyenesek vannak meg.

Egyébként mintha tegnap valamelyik Obelsiknél pont ilyen cryopod tervrajzot kaptunk. Nem néztem meg de elég futurisztikusan nézett ki.

Ja és pont ilyen színes/tollas gépmadarat láttunk a fejünk felett repkedni a nagyszigeten mint ami 1 percnél van a videóban, ezért akartunk visszamenni felszerelkezve de addigra már nem volt ott. Ez simán altatható ugyanúgy mérgezett lövedékkel?

Jó hogy mondod hogy vannak főboss-ok, nem csak bolyongásból áll a játék. Elitet azért hagytam abba mert nem volt igazi cél/küldetés benne.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#327) a2d2 válasza Heller2 (#325) üzenetére


a2d2
addikt

Keverem a szezont a fazonnal: most nézem hogy az Obelisk ez a nagy valami: [link]
Ide egyszer elrepült fiam, néztük mit lehetne csinálni, láttuk a színes kis szobrocskákat, de nem jöttünk rá semmire.
Én a dropokra gondoltam, ott kaptam tegnap valami cryopodhoz hasonló szerkezetet, majd megnézem.
Szóval akkor ez az Obelisk való arra hogy ide feltöltöd a cuccokat + cryopodban a lefagyasztott dínókat és utána töltesz be másik térképet, ahol az obeliszkből meg ki tudod nyerni amit máshol feltöltöttél.
Kezdem kapisgálni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#328) Heller2 válasza a2d2 (#327) üzenetére


Heller2
aktív tag

Podokat még nem tudok csinálni, oda kellenének a "tek" cuccok, ott még nem járok. Public szervern régen sem tudtam odáig jutni, csak a bérelten. Amik vannak, azt jártában-keltében, vásárláskor kapja az ember más playerektől Ezeket tölteni kell mert lemerülnek és akkor kuka. Pont ma kell majd kuncsorognom egy hűtőt hozzá, hogy fel legyenek töltve. Ezekbe egy szem állat fér nyereggel, de cuccok, kaja nélkül. Szeliditésnél is jól jön, mert ha kész az állat beleteszed és a zsebedben hazaviszed, nem kell a fél mapon keresztülkísérni egy dínót, ami elég kalandos szokott lenni. Az obeliszkeknél van több lehetőség, talán ark data néven van, oda lehet felszerelést feltölteni, így ezek elérhetőek más mapról is . De lehet állatot is feltölteni, de csak nyereg nélkül. És szintén innen lehet átutazni az elérhető mapokra. Rengeteg lehetőség van az ARK-ban , ezért ennyire szerethető, igazán leköti az embert.
A dropoknál meg jól jönnek a bleuprint-ek, mert akkor azokat nem kell pontokért kifejleszteni. Úgy sem elég minden fejlesztésre az elérhető pontok száma, szóval át kell gondolni, hogy mire van szükség. A boss fight-ig vezető út is melós, a barlangokból össze kell gyűjteni a trófeákat, többek között ezek kellenek majd, hogy "jogosult" legyen az ember, hogy lenyomhassa a főellenségeket.

Gondolom a tek quetzal-t láttátok, elég melós, de kivitelezhető a szelidítés. Előnye, hogy platform is építhető rá, így többen is lehet utazni rajta :)

[ Szerkesztve ]

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#329) a2d2 válasza Heller2 (#328) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, köszi, ezeket akkor még emésztem egy kicsit :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#330) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ha jól értem, akkor odamegyek egy obeliszkhez a "Szigeten", feltöltöm az állatkámat, majd előszedem egy másik Dlc-ben???

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#331) a2d2 válasza Vertigo18 (#330) üzenetére


a2d2
addikt

Én is így értettem. Sőt akkor még ez a cryopod sem kell. Azt nem értem hogy miért nem lehet nyerges állatot feltölteni ha az obeliszkbe meg tehetsz minden félét. Szóval igazából leszeded a nyerget és azt külön berakod, legalábbis én így értem.
Azt nem tudom mi az az RGB szoborhármas bent amit láttunk. Azt hittem hogy ilyent kell megszerezni a térképen és azzal visszamenni.

Amúgy tegnap dolgom volt, nem tudtam játszani fiammal, egyedül tolta. Az étkezőben ültem és újságolta a szobából hogy megszelidített már 4 állatot az egyjátékos térképén. Aztán kb 2 perc múlva jön ki és elcsukló hangon meséli hogy odajött ez a csőrös hosszúkarmú dínó és megölte őt is meg mindegyik állatát.
Szóval kemény a játék, edzi a fiatalságot.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#332) Heller2 válasza Vertigo18 (#330) üzenetére


Heller2
aktív tag

Lényegében igen. A nyerget azért kell leszedni, mert az tárgynak számít és azt "leszedi" róla, csak a pucér állat megy át. Ha le van fagyasztva , akkor rajta lehet, de az inventoryja legyen üres. Azt kidobja a rendszer táska formájában. A cyro talán azért jobb mert gyorsabban hozzáférsz az állathoz a másik mapon. Néha elég agresszív az obeliszk környéke. :)
Elhajítod, már ülsz is az állatra és menekülsz ;]
Rengeteg, rengeteg mód és lehetőség a dolgokra.
A tenyésztésről, meg a trükkjeiről még csak nem is beszéltünk. Van aki nagyon profi szinten űzi. Félelmetes lehetőségekkel.

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#333) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Mint tudjátok a játék több mint 100 GB-ot foglal...
Ami nekem kicsit félelmetesen sok. Mik foglalnak ennyi helyet?!
Ami vicces hogy pl. a The Forest alig 7 gigát foglal.... Jó, tudom másik játék, másik motor, kisebb világ, stb.)
És ebben még nincsenek benne a DLC-k, gondolom? Láttam hogy több helyszín is van benne már az alapjáték részeként. De még csak az Island-ot járom.
Lehet-e valamely-ek törlésével helyet spórolni?
Engem és a barátomat csak a dinoszauruszok és esetleg misztikus lények érdekelnek, a robotok és a cyborg világ nem. (Már ha gondolom ilyenekkel is felkezdték pakolni a játékot...)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#334) Heller2 válasza wollnerd (#333) üzenetére


Heller2
aktív tag

Nekem minden megvan hozzá, ami csak elérhető, megvehető. Jelenleg 225 GB. Anno csak ennek a játéknak vettem egy külön ssd-t. A "robot" dolog része a játéknak a fejlődés, és talán mondhatom, hogy a sztori része is. Ezért vannak tek dínók, tek cuccok.
Ha Steam-es, akkor lehet állítani, hogy melyik mapokat telepítse hozzá. Ha csak a szigetet nyomod, akkor szerintem lehet kis helyet megtakarítani. Hatalmas mapok vannak, telepakolva, így azért foglalják a helyet rendesen . ;]

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#335) Vertigo18 válasza Heller2 (#334) üzenetére


Vertigo18
addikt

Epicen is lehet választani, hogy melyik Add-onokat tegye fel... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#336) wollnerd válasza Heller2 (#334) üzenetére


wollnerd
aktív tag

225 GB... Atyaisten... :Y :D Ez nevetséges. (Azt hittem hogy csak a legújabb COD van így elszállva. :D
Utánanéztem mivel nekem csak az alapjáték van telepítve és pont csak az Island foglal 100 gb-ot. :( De akkor azok pályalisták amit a játék hostolásnál látok, a szigeten kívűl azok már mind DLC-k?!
Viszont! Olvastam erről: CompactGUI GitHub link
Ez a progi akár közel felére is csökkentheti a játék(mappa) méretét. És úgy olvastam hogy ez nem befolyásol semmit teljesítményben, betöltésben, játékélményben és a RAM-ot (?) használja (érdemes minél több, nekem 32 GB, a MSFS miatt)
Van valakinek személyes tapasztalata? :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#337) a2d2 válasza wollnerd (#336) üzenetére


a2d2
addikt

Amit nem értek az az új Medal of honor játék. Valamit ott nagyon nem optimalizáltak a fejlesztők.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#338) wollnerd válasza a2d2 (#337) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Mert az a játék 180 GB? És tavaly jött ki? :D Ráadásul ahogy a gameplay vidikből nézem, a grafikája sem a mai szinten van... Igaz, VR játék... De hogy 180 GB?? :D

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#339) a2d2


a2d2
addikt

Tegnap este még tettem-vettem kicsit a kis szigeten és sikerült befognom egy Brontosaurust. Nagy meglepetés volt ma a fiamnak. Neki is indultunk újra a térkép közepe felé a hegyeknek. Eléggé gamechanger eddig. Én a Bronto-n megyek és csapkodok mindent szét ami nekem jön, fiam pedig az erősebbik Pteranodonon repül mellettem, felderít, kivégzi a menekülő állatokat, ...
Ebéd után játszottunk egy órát, a végén ahol voltunk felvertünk gyorsan egy szalmaházat, dobtunk bele két hálózsákot biztos ami biztos, bementünk a házba és úgy léptünk ki.
Most este is játszottunk fél órát, továbbmentünk, de most azt fogjuk megnézni hogy nem dedikált hostnál ugye ha kilépek én is hostként, akkor ugye megszakad minden és elvileg megfagy abban a pillanatban minden. Szóval megtisztítottunk egy kisebb tisztást és simán kiléptünk. Fiamnál még láttam hogy kiesik a Pteranodon nyeregből és a földön alszik tovább, utána én is egyből nyomtam a kilépést, gondolom hasonlóan a földön fogok ébredni.
Na a lényeg hogy nem tud ránk támadni semmi így, ugye? Befagy az egész világ.
Szóval ha jön felénk a távolban egy ragadozó, de ki kell lépnünk akkor mikor visszatöltjük a játékot akkor ugyanolyan távol lesz és ott folytatódik minden ahol a szerver kilépett?
Azt mondja fiam hogy látott olyan videót ahol nem nyereg hanem platform van a brontón és lehet rá építkezni. Na úgy lesz igazán OP.

Még valami: nem tudom hogy bug-e de a kis szigetről úgy indultunk eredetileg hogyén vezettem, fiam meg hátul a nyergen, de amint beleértem a mélyebb vízbe oltári sebességre gyorsult a Bronto és egyből kiesett belőle fiam én meg szembe gyakorlatilag belecsapódtam a sziklának hogy lement pár száz életem. Szóval érdekes volt a fizika :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#340) Vertigo18 válasza a2d2 (#339) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, van vagy 5-6 állat, aminek nem "saddle"-je (nyereg) van, hanem "paddle"-je (platform saddle).

Javaslom az Ark Wikit böngészd, én szinte minden nap abból élek... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#341) qad válasza a2d2 (#339) üzenetére


qad
senior tag

Uuuu de irigyellek hogy neked minden újdonság XD. Van olyan állat amire lehet platformot tenni és korlátozott építőanyag mennyiséggel lehet rá házat is építeni akár. Van olyan állat is aminek több személyes a nyerge, de egy játékos vezeti az állatot. Brontót a legegyszerűbb befogni, mert magától beszelídíthető, értem ez alatt hogy nem kell bele oltári mennyiségű kábítószer, csak sok bogyó és pár óra mire megszelídül. Meg természetesen vigyázni rá hogy az arra kóborló rex ne egye meg az eszméletlen állatot. D

(#342) a2d2 válasza qad (#341) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, meglepően könnyű volt. Ráadásul a kis szigetünkön volt ahol nincs ragadozó.
Kapott kb 15 kábítólövedéket és valóban csak bogyókat kellett neki adni, szerintem 20 perc alatt meg is volt.
Most azt néztem egy videóban hogy a Bracchio az erősebb, majd befogunk egy olyant is.

Bevallom évek óta nem játszom monitoron 3D-s játékkal, csak ezt ingyen bedobta még nyáron Epic, aztán láttam hogy van rá VR támogatás is gondoltam felteszem most télen kipróbálni két kör Subnautica közben, fiam nagy dínó fan és elkezdett vele játszani és hiába játszhatatlan VR-ban, megfogott minket a sok lehetőség. Vártam hogy akcióban legyen, most megvettem neki Steam-re de szerencsére gond nélkül tudunk egymással játszani.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#343) qad válasza a2d2 (#342) üzenetére


qad
senior tag

20 perc alatt? Mekkora szintű volt? Esetleg a szerver nem alap szintű?

Akinek esetleg kell tanács az írjon rám privátban. Adok TS3 címet és ott beszélhetünk, segíthetek szóban.

(#344) a2d2

Akkor jól sejtettem hogy kis szintű állatot fogtál be, mert írtad hogy fél órát- órát szoktatok játszani. Kersess egy lvl 150-hez közeli példányt, azzal már kimehetsz a nagy világba és a giganotosauruson kívül bármit le tudsz vele verni. A lángoló állatokat az alpha.-....... példányokat is kerülni kell DD

[ Szerkesztve ]

(#344) a2d2 válasza qad (#343) üzenetére


a2d2
addikt

Nem állítottam semmit a local serveren. Vagy 17-es vagy 27-es volt.
Lehet kicsit több volt de semmiképp sem egy óra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#345) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A gyűjtögetőszenvedélye mindenkinek megvan, vagy csak én vagyok ilyen c@rral "megáldva"? Pl., ha meglátok egy rózsaszín, vagy valami más, szebb színű lovat (Equuis - nah jó, szinte bármilyen színű jöhet), azt azonnal meg KELL szelidítenem és vinnem haza... :)

Így vagyok a "Pukisárkánnyal is", Jelen pillanatban 9 darab áll otthon a Managarmrból. Nomeg 11 T-Rex, csak tudnám minek.

Főleg most, Valentín nap alkalmából az Event alatt volt ilyen érzésem, hogy később megint csak a "színtelen" állatok lesznek, ezért pároztatás céljából össze KELL szednem a szebb példányokat...

:B

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#346) a2d2 válasza Vertigo18 (#345) üzenetére


a2d2
addikt

Szerencsére ilyen durván nem nyomjuk, illetve komoly időkorlátaink vannak - feleségemet már így is hallgatjuk hogy túl sokat játszunk vele.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#347) qad válasza Vertigo18 (#345) üzenetére


qad
senior tag

Óóóóó hát nagy fába vágtad a fejszéd XD. Amúgy ha vég jétékot is szeretnéd látni akkor az a 11 rex az kevés lesz, legalábbis a jól kinemesített fajtából XD Attól függ milyen bossra mész 1 darab yutirannus és 16-17 rex. Aztán ha már a színeknél tartunk akkor akinek már van nemesített állata az már biztos nem lila-rózsaszín és ennek árnyalatait akarja látni D. Minden állatnál más és más színek érhetőek el. Most hogy a wywernt is lehet pároztatni már, az arany színű wyvern ritkaságnak számít.

Minden eventnél változtatnak az állatok elérhető szín kombinációján, az én egyedül a valentin napi event színeit hagyom ki. Ne kérdezd mert csak a karácsonyi event uv zöld és narancs kombinációját jegyeztem meg D. Közeleg a húsvéti event lehet rá készülni D

[ Szerkesztve ]

(#348) Heller2 válasza Vertigo18 (#345) üzenetére


Heller2
aktív tag

A Managarmr szelidítése melós? Napokban az "ő" mapján kalandoztam, kellett hóbagoly. Akkor ugrált ott egy kisebb szintű , gondoltam kéne egyet begogni :) Csak mapot kellett váltanom, elfogyott az altató lövedék. Meg most a begyűjtött sárkány tojásokat keltetem, azok is igénylik a törődést. Csak a keltetés volt 8+ óra ;]

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#349) Vertigo18 válasza Heller2 (#348) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én Extinction mapon játszom épp, ott viszonylag könnyű a Managarmr szelidítése. Annyi, hogy az Argentavist odébb kell tessékelni, nehogy rátámadjon. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy 105ös vagyok már. Így elég könnyen megy a kisebb szintűek. Igazából onnan hazavinni nehéz inkább.

Gondolom nem ezen a mapon játszol, ha sárkánytojásokat keltetsz. Én azt utálom a legjobban az Extinctionben, hogy egy csomó dolgot csak simán átvettek a Scorched Earthből, de csupán részben. Mondjuk van kaktusznedv és van homok is, a mozsárban megjelenik az agyag, de azt meg nem lehet megtanulni... Ugyanilyen a Tüskés sárkány is - egy másik példaként - van a mapon rengeteg, de nyerget csak a "Felperzselt földön" lehet megtanulni. akkor meg minek bele?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#350) a2d2


a2d2
addikt

Na, most koppantam egyet. Mégsem értem akkor a dolgot.
Eddig úgy gondoltam hogy a single player játék és a multi külön mentődik.
Most betöltöttem a gépemen ami a host szokott lenni a single player állásom és rácsodálkoztam hogy ugyanott vagyok ahol multiban tartunk fiammal, ő meg ott alszik mellettem a földön!
Nem is mertem elindulni inkább kiléptem gyorsan nehogy megegye valami ragadozó.
Ezek után mi értelme a külön a single playernek és a nem dedikált hostnak?
Jól sejtem hogy most már csak együtt tudunk játszani?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.