Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:36

LOGOUT.hu

ARK: Survival Evolved téma-összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Assimilator válasza smc (#50) üzenetére


Assimilator
őstag

Szia!

El meg persze. 3-an vagyunk eddig. :)

(#52) smc válasza Assimilator (#51) üzenetére


smc
addikt

Hárman a törzsben ha jól értem de a szerveren többen, igaz?
Single karaktert nem lehet bevinni ugye?
Lehet csatalakozni a klánhoz, mi a neve? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#53) Assimilator válasza smc (#52) üzenetére


Assimilator
őstag

3-an a torzsben, igen. A szerveren tobben vagyunk. Olyan 15-20 ember szokott online lenni egyszerre. Lehetne kevesebbb is, de mindegy, nem rossz. :D
Single karaktert nem lehet felhozni.
Klannevet nem irok, mert ugy sem fogsz megtalalni minket. Mi fogunk megtalalni teged. :D

(#54) Ombi5 válasza Assimilator (#53) üzenetére


Ombi5
őstag

Semelyik serverre nem lehet felhozni single karit,vagy csak hozzatok nem?!

(#55) Assimilator válasza Ombi5 (#54) üzenetére


Assimilator
őstag

Egyikre sem lehet.
Minden szerveren uj karakterrel indulsz.
Akkor is ha mar masik szerveren is jatszottal.

(#56) Ombi5 válasza Assimilator (#55) üzenetére


Ombi5
őstag

DE ,mint kezdo eselyem sincs veletek,akik mar kurva fejlettek.. :-( Ez igy baromsag..

(#57) Assimilator válasza Ombi5 (#56) üzenetére


Assimilator
őstag

Miert ne lenne eselyed?
PVE szerveren jatszunk.

(#58) smc válasza Assimilator (#57) üzenetére


smc
addikt

Jogos, viszont az kicsit vicces, hogy órákon keresztül kellett keresnem egy szabad partszakaszt hogy felhúzzam a kunyhómat, mert minden tele van égigérő erődökkel közöttük meg fa oszlopokkal, hogy ne hogy tudjak építkezni. :D
Most játszom először multiban, van valami tipp, hogy kevésbé lagoljon? Netemmel nincs gond.

Köszi,

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#59) Assimilator válasza smc (#58) üzenetére


Assimilator
őstag

Hat ha nagyon laggol akkor erdemes masik szervert keresni. De azt hozzateszem, hogy a jateknak van egy ismert hibaja ami kb. fel orankent, orankent belaggol 5 masodpercre. Ezen mar dolgoznak.
Egyebkent mi ido kozben szervert valtottunk. Olyan szerveren vagyunk ahol gyorsabban lehet fejlodni, tamingalni, farmolni es vannak modok. Illetve nekunk is elegunk lett abbol, hogy mindenki teleszemeteli a palyat. Olyan helyre is epit ami nem kell neki, csak azert, hogy mas ne epitsen oda. Amit nem ertek, mert PVE szerver. Nem kellene egymas karara jatszani. Na de mindegy.

(#60) smc válasza Assimilator (#59) üzenetére


smc
addikt

Sikerült belőni a grafikát úgy, hogy kevésbé laggoljon, így már játszható teljesen.
Én a modokat hanyagolnám egyelőre, így majd keresek egy nyugis szervert ha ezt meguntam.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#61) Assimilator válasza smc (#60) üzenetére


Assimilator
őstag

Szoval akkor nem laggol, hanem szaggat.
Az egesz mas dolog. :)
Majd ha a modokat szeretnel, szolj.
Tudok ajanlani egy par igazan hasznosat es jot. :)

(#62) smc válasza Assimilator (#61) üzenetére


smc
addikt

Tudom mi a különbség a lag és a szaggatás között. A jelenség amit produkált olyan volt, hogy 5-10 percig semmi gond, majd beakadt a kép pár másodpercre, és ezt csinálta egy darabig.
Közben felmentem egy magyar szerverre, ahol xp és skill point bonusz van ezerrel. Elég illúzió romboló így a játék. Keresem továbbra is a megfelelő szervert.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#63) Ombi5


Ombi5
őstag

Ti talaltok ebben a gameban VSYNC kapcsolot?

(#64) kraven54


kraven54
aktív tag

Sziasztok, most inditottunk egy privát szervert The Island mapon ha érdekel vkit irjon privátot.
Egyelőre 10 fős, de ha lesz rá igény bővitünk. 3an vagyunk perpill

PVE 2XP,2G,5T

(#65) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok
A főmenüben a Total Conversions-nál melyiket érdemes választani?
-None
-Primitive Plus Offical
-Primitive Plus (Obsolete)
Az új kiegészítőt nem vettem meg.
És utána a Center térkép a jobb?

(#66) Assimilator válasza Bal0924 (#65) üzenetére


Assimilator
őstag

Ha a Total Conversionre ranyomsz, akkor a Primitive modra fogja atszabni a jatekot. Tehat a Primitivere csak akkor nyomj ra, ha Primitive moddal akarsz jatszani.
Ha nem akkor hagyd None allapotban.
A terkep kerdes izles dolga.
A The Island profibb modon van elkeszitve, termeszetesebb/termeszet altal generaltabbnak tunik.
Viszont a Center nagyobb (nem is kicsivel, de ez is lehet gond) illetve sokkal tobb erdekes dolog van benne.
Illetve a szigetek es kulonbozo tajak elhelyezkedese, a ritka nyersanyagok lelohelye sokkal jobban van elosztva. Igy kb. tenyleg csak rajtad all, hogy hol szeretnel tabort verni.
Mig a The Islanden az esetek 85%-ban mindenki valamelyik parton epitkezik, hegyhez kozel.
Igy a sziget belseje es annak 70%-a kong az uressegtol, illetve az egvilagon senki nem jar arra.
Nekunk a Center (igy, hogy mar official map) sokkal jobban bejon.

(#67) Bal0924 válasza Assimilator (#66) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszönöm.

(#68) kraven54


kraven54
aktív tag

[Szerver]
1 hete indult, fél évre befizetve, 4en vagyunk eddig, ha érdekel írj privátot!
Modok: Bridge, Death helper, BeaconPlus, Stackable Foundations

[ Szerkesztve ]

(#69) Qkac79


Qkac79
tag

Sziasztok!

Normális játszópajtásokat és egy nem agyon tuningolt szervert keresek az ARK-hoz. Már jó sokat játszottam vele, de egyre elkeserítőbb, ami a hivatalos szervereken megy, viszont a nullára redukált nehézségű agyon boostolt csoda szerverek illúziórombolását is kerülném.

Ha létezik ilyen társaság és szerver, hálás volnék a befogadásért. Szívesen játszanék jó arcokkal. Egyedül elég unalmas.

Köszi és addig is jó játékot.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#70) Djuree


Djuree
félisten

ps4-en próbáltam már vki? lehet megvenném. nem tudom mennyire játszható ott.

amúgy akkor mivan ha meghalok a játékban? nulláról előlről kell kezdeni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#71) Ombi5 válasza Djuree (#70) üzenetére


Ombi5
őstag

Ott marad egy hatizsak,es feltudod venni belole a cumodat 15 percig,ha megtalalod.

(#72) Assimilator válasza Djuree (#70) üzenetére


Assimilator
őstag

Szerintem a PVE kb. ugyanolyan, mint PC-n. Viszont a PVP a csalok hianyaban biztosan sokkal jobb.

(#73) Djuree válasza Assimilator (#72) üzenetére


Djuree
félisten

hát sajnos a csalást megoldják itt is, bár nyilván sokkal nehezebb.
igazán a grafra, bugokra, képfrissítésre lennék kíváncsi. mert az alapötlet baromi jó. :C
nagyon érik h megveszem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74) Assimilator válasza Djuree (#73) üzenetére


Assimilator
őstag

Nem tudom mennyit jatszottal vele.
Nekem van benne 519 oram es en is hasonloan velekedek: "az alapotlet baromi jo".
A gond csak az, hogy itt veget is ert a dolog.
A szemelyes velemenyem az, hogy modok nelkul borzasztoan idogyilkos es faraszto.
Viszont a frissitesek gyakran szettoljak a modok mukodeset, aminek helyrehozatala gyakran teljes adatvesztessel jar. Na mar ha volt pl. egy bazisod amit 1-2 heten at epitettel es az 1 szemvillanas alatt eltunik, kisse merges leszel.
A fejlesztok pedig beletoljak az arcodba a fizetos DLC egy Early Access jatekhoz, amiben meg az alapdolgokkal is boven lenne mit csinalni. Boven tele van hianyossagokkal.

Az egesz jatek milyenseget a legjobban a proceduralis terkepkeszites funkcio irja lesz.
Minden parameters beallitasz, hogy milyen legyen a palya, mar ezzel eleg sokat el lehet bibelodni. Majd rakattintasz a generalas gombra es a gep elkezd dolgozni. Kesziti neked a palyat. A kesz palya lattan sirhatnekod tamad, mert nem nez ki jobban palya, texturak, mint egy lelkes de nem tul ugyes modder palyaja. Terkep nincs, nem is volt.
De ha figyelmes voltal, akkor eddig a pontig pusztan beteges perverziodnak koszonhetoen jutottal el.
Mert meg a parameterezo ablakban jol lathatoan ki van irva, hogy a generalo funkcio erosen beta, szoval barmelyik frissitesnek ugorhat a palyad a kukaba, rajta mindennel amit epitettel/tettel.

Ha szeretsz fapadosan jatszani, minden ertelmi logikat nelkulozo felszerelesekkel szaladgalni es/vagy nem banod, hogy 1-2 hetente mindent nullarol kell kezdeni. Elvezed ha mindent 10x lassabban epithetsz meg. Akkor ezt neked talaltal ki.
Ha tobb igenyed van, keress mast.

(#75) Djuree válasza Assimilator (#74) üzenetére


Djuree
félisten

hát ez elég siralmasan hangzik. :DDD
te nagyon mazochista lehetsz ha 500+ órád van ígyis benne. :)
akkor még várok hátha pár hónap múlva jobb lesz...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#76) Assimilator válasza Djuree (#75) üzenetére


Assimilator
őstag

Kicsit mazochista vagyok valoban. :D De egyebkent ez azert van, mert a jatek alapja tenyleg jo es elvezetes tud lenni.
Probaltam hivatalos szerveren, probaltam egyedi szerveren, egyedi szerveren modokkal, sajat szerveren modokkal. Illetve minden verziot haverokkal.
A hivatalossal az a jo, hogy allando, nem tunnek el a dolgaid. Viszont minden alaperteken van, ami miatt a fejlodes nagyon lassu, illetve van olyan dinok amiket kb. keptelenseg alapertekek mellett befogni. Vagy eppen meg lehet csinalni, de 6-8 oran keresztul kell a gep mellett ulni es 3-10 percenkent etetni, de persze kozben azert ne oljon meg teged semmi, meg azt se amit be akarsz fogni. Na ez a dzsungel kozepen eleg erdekes tud lenni. :D Ami szinten erdekes, hogy ha egy ideig nem jatszol, akkor ugye rombolhatova valnak a dolgaid mas altal (ja most amugy PVE-rol beszelek), erre egy forgalmasabb szerveren nagyon figyelni szoktak es a dogkeselyuk mar varjak az utolso perceket, hogy leteljenek. Akar hajnalban is. Mert akkor lehet vinni a dinokat, felszereleseket, nyersanyagot. Ami meg onmagaban jo is tud lenni, mert azert jokat lehet zsakmanyolni. Meg a lejmolas orome stb. De amikor osszedol a haz, akkor a vizcsovek kabelek es egyeb apro dolgok nem dolnek ossze es ott maradnak akar 10-20 magasan a levegoben. Na most ha ez egy nagy bazis volt, akkor kb. egy vezetekdzsungel marad hatra. Ami eleg szarul nez ki, foleg a semmiben lebegve. Masreszt, barmikor elmesz a kornyeken, igencsak megdolgoztatja a geped, akar be is szaggat, hogy kirajzolja az osszes csovet.
A jatekosok pedig nem tartanak ossze. Volt olyan, hogy azert nem tudtam valakivel leboltolni egy dinotojast, mert o buszke volt ra, hogy csak neki van olyan dinoja (6 db is) es nem ad masnak. Pedig amugy az erteke 10x-eset kapta volna....
Egyedi szerverekkel az a baj, hogy barmikor megszunhetnek szo nelkul. A tulaj gondol egyet es lekapcsolja. Vagy ha a jatek frissult, akkkor ugye a moddolt szerverrel nem lehet jatszani amig a tulaj nem frissiti a modokat is. Akkor lehet orankent csekkolgatni, hogy tortent-e mar valami.
Sajat szerver jo tud lenni. De penzbe kerul. Foglalkozni kell vele. Illetve lehetoseged lesz adminparancsokra. Na! Ha itt beirtad az elso parancsot, akkor utana nincs megallas. Gyak. szetcsalod a jatekot es teljesen oda van a hangulat.
Mert adminparanccsal mindent meg lehet szerezni, ami a jatekban van. Dino, nyersanyag, felszereles. stb.
Csak egy pelda. Epitesz egy acelhazat, tokre haladsz, de 10 falpanel meg kellene. Ekkor "a faszom megy el ercet banyaszni" felkialtassal beirod a "akarok 10 falpanelt" parancsot es problema megoldva.
Mert egyebkent, rengeteg ido megy el azzal, hogy az ember csinal valamit es nincs belole eleg. Fal, tolteny stb. S akkor lehet ide-oda rohangalni.

De mondom, van akinek ez bejon. Haveromnak 3132 oraja van a jatekban es tokre nem zavarja, hogy kb. 15 szerveren kellett mar mindent ujrakezdenie. Van ilyen. Bar angol a srac, szoval nem csoda ha egy kicsit zakkant. :DDD

(#77) Djuree válasza Assimilator (#76) üzenetére


Djuree
félisten

nem semmi.
én csak hivatalos szerveren játszanék az biztos, bár ps4-en igencsak az van/lesz.
az nem baj ha sokáig tart vmi, nem sietek sehova, ráérek fejlődni. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#78) kraven54


kraven54
aktív tag

Sziasztok!
Indítottunk egy dedikált cluster szervert island és scorched earth szabad átjárással dino/item letöltéssel a 2 szerver között megkötés nélkül.
PVPVE 40fős 3X minden (breed is).
37.61.218.146:27015 New Hope - The Island
37.61.218.146:27025 New Hope SE - Scorched Earth
3 hónap van kifizetve egyelőre!

[Island]
[Scorched Earth]

[ Szerkesztve ]

(#79) kraven54 válasza kraven54 (#78) üzenetére


kraven54
aktív tag

Scorched Earth

Előző link is az island volt

(#80) Qvasz2


Qvasz2
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék: vidikarit kellene vennem ehhez a játékhoz. Ti mit ajánlotok?
Kb. 50 000 ft lenne rászánva.
konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P

köszi

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#81) Assimilator válasza Qvasz2 (#80) üzenetére


Assimilator
őstag

Konkret javaslat nincs. Csak annyi, hogy a kereted hasznald ki amennyire tudod, mert kell neki vas rendesen.
Jatszani mindenkepp tudsz majd, a kerdes csak az, hogy mennyit kell visszavenni.
Meg szepen jatszhatora tudod visszavenni, vagy csak ocsmanyra.
Nagyobb kartyakat is meg tud fogni.
Nem azert mert annyira lelegzetelallito, hanem, mert annyira optimalizalatlan.
Bar azert nem is csunya, sot. De nem annyira, mint amit kovetel.
Ami fontos lehet, hogy erdemes olyat venni ami mar tud DX12-t, mert elvileg majd valamikor jon a DX12-es verzio ami akar 20%-os sebessegnovekedest is hozhat a jatekban. ("- DirectX12 Mode for Windows 10! Approximate +20% perf ")
A kerdes csak az, hogy melyik evben er ide...
Igerik egy ideje.

(#82) Qvasz2


Qvasz2
csendes tag

Köszi, de ezzel nem vagyok bentebb . . .

Más: meg tudja valaki mondani, hogy hol lelem meg az elmentett játékállást a gépemen? Történt ugyan is, hogy lekaszabolt egy húsevő, én meg mérgemben kiléptem, na azóta nem lehet a játékot betölteni. Elkezdi tölteni a pályát, majd vagy kilép szó nélkül, vagy dob valami fatal error hibaüzit, vagy épp valami teljesen mást, de soha sem fejezi be a betöltést. Viszont multiba be tudtam lépni egy akármilyen szerverre.
Ha lehet legyalulnám a karakteremet, és a mentett pályát, hátha akkor tudok egy újat kezdeni.
köszi

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#83) Assimilator válasza Qvasz2 (#82) üzenetére


Assimilator
őstag

Mire szamitotottal? Vedd meg XY nevu VGA-t, mert semmivel nem megy a jatek, de azzal aztan fullon megy minden?
Azon kivul, hogy DX12-es kartyat veszel, semmi kulonos kriteriuma nincs, mert ugyanolyan jatek, mint barmelyik masik.
Itt talalod a single jatekmentest: Steam\steamapps\common\ARK\ShooterGame\Saved\SavedArksLocal

(#84) Qvasz2 válasza Assimilator (#83) üzenetére


Qvasz2
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen, kipróbálom

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#85) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

Valaki meg tudná mondani, hogy ennek a gyalázat játéknak mennyi szabad hely kell?
Volt 86 GB szabad helyem, DLC-t nem vettem.
12 gb-nyi a letöltés és elvileg valami 64gb hely kell neki. Ennek ellenére nem tudom letölteni sem, mert ez a trágya telefossa az összes szabad helyet. Wtf? :W

Saját SSD-t kellene vennem neki vagy mi?

(#86) Assimilator válasza MaTpr0F (#85) üzenetére


Assimilator
őstag

Nekem jelen allapotaban, modok nelkul, 83 gigat foglal.

(#87) MaTpr0F válasza Assimilator (#86) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Akkor pont annyit fizettem érte, amennyit ér.
Elmehetnek oda ahová gondolom, hogy gyajorlatilag megesz egy 120 gigás ssd-t. Majd visszatérek rá, ha már optimalitálták ezt a részét is.

(#88) Ombi5 válasza MaTpr0F (#87) üzenetére


Ombi5
őstag

Arra varhatsz eveket,lexarjak....

(#89) Assimilator válasza MaTpr0F (#87) üzenetére


Assimilator
őstag

Erre szerintem is varhatsz. En meg eddig olyan jatekot nem lattam ami idovel mondjuk fele olyan nagysagura csokkent volna.
Nekem a 120 gigas SSD-n csak windows van. :)
Amugy azt direkt jatekra hasznalod vagy azon van a rendszered is?

(#90) MaTpr0F válasza Assimilator (#89) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Csak játékra használom.
Tudnék neki helyet csinálni mondjuk a két BF áthelyezésével, csak sajnos az originnek nincs backup funkciója, és a fenének van kedve letölteni megint vagy 90 gigát emiatt az egy retek játék miatt. Azért ez vicc. Jó láttam már nagy játékot, de ha egyszer bőven van hely a neki, akkor mért nem tudja megfrissíteni, ha van 33GB szabad hely, a frissítés 2,2GB, a játék jelen állapotában meg 64GB, és elvileg 83GB lenne a végén. Egy laza 10GB-al több hely van mint kellene.

[ Szerkesztve ]

(#91) Assimilator válasza MaTpr0F (#90) üzenetére


Assimilator
őstag

Gondolom meg kell hely neki swapra. Vagy hat ki tudja. Optimalizalva egyaltalan nincs a jatek, az teny, sajnos.

(#92) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok

Megvettem a jàtékot. Nagyon tetszik,mediumon elmegyeget.

A kérdésem az lenne hogy lehet olyat csinálni hogy ha meghalok akkor a megszerzett dolgok nálam maradjanak?

Sárkányt hogy lehet lovagolni?

Köszönöm a válaszokat

(#93) Assimilator válasza #73029888 (#92) üzenetére


Assimilator
őstag

Nincs arra lehetoseged, hogy halalodkor minden nalad maradjon. Azt tudod megcsinalni, hogy keszitesz a cuccaidbol tartalekot a hazadba. S amikor meghalsz, akkor a hazadban ujraeledve csak felveszed a tartalekcuccokat es ha van ra lehetoseged akkor visszamesz a tobbiert.
Sarkanyt csak idezessel tud lovagolni. Az idezeshez klan kell, illetve nem keves, igen nehezen megszerezheto targy. S ha megidezted, utana csak 20 percig lehet sarkanyogolni. Aztan meg meg is kell kuzdeni vele. :)

Vagy pedig ha Steam workshopbol letoltod a sarkany MOD-ot. Vagy olyan szerverre lepsz fel, ahol ez megvan.
Nagyon poen a cucc, hogy mindent vegig lehet vele perzselni. Viszont total megoli a jatekot. Olyan, mintha a letezo osszes csalast aktivalnad. Halhatatlan vagy. Semmi kihivas.

(#94) #73029888 válasza Assimilator (#93) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszi a válaszokat.

Akkor építek egy házat és farmolom ezerrel.

Sárkány modot letöltöttem,de a játékban nem láttam még sajnos :(.

Remélem fogják a játékot optimalizálni mert kegyetlen gép kell neki.

(#95) Assimilator válasza #73029888 (#94) üzenetére


Assimilator
őstag

Nem gyakoriak a sarkanyok.
Illetve csak a hegyek, legveszelyesebb helyeken fordulhatnak elo.
Optimalizalasban ne nagyon remenykedj, nem fognak.
Ha jon a DX12 verzio, akkor elvileg lesz sebessegnovekedes, viszont mar 1 eve igergetik...

(#96) #73029888 válasza Assimilator (#95) üzenetére


#73029888
törölt tag

Igéretes a játék,kár érte hogy sose lesz optimalizálva....

(#97) MaTpr0F válasza #73029888 (#96) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Egyszer biztos lesz.
Csak ez az early access hátránya. Nincs meghatározva, hogy egy játék meddig lehet early access státiumban, viszont így nem lehet reklamálni semmi miatt mivel, korai hozzáférésű. Fejlesztők meg nem rohannak, mivel a pénzük már megvan.

Steam helyében bevezetném, hogy egy játék max 2 évig lehet early access, utána vagy prezentálnak egy végleges verziót, vagy törlik a játékot a steam áruházából és a pénzt lehet refundolni a vevőknek. Sok probléma megoldódna.

[ Szerkesztve ]

(#98) #73029888 válasza MaTpr0F (#97) üzenetére


#73029888
törölt tag

Ez egy jó megoldás lenne...

Az UE4 motor a hibás itt vagy a játék Sandbox jellege?

Van valami trükk amivel gyengébb gépeken is futhatna jól a játék?

Le kellett vegyem LOW-ra de így is néha be beakad.

(#99) Assimilator válasza #73029888 (#98) üzenetére


Assimilator
őstag

Hat alapvetoen eleg osszetett a jatek. De nagyobb reszben a fejlesztok a hibasak. Akiknek fontosabb volt kiadni egy fizetos DLC-t egy early access jatekhoz, mint foltozni az evezredes bugokat vagy a grafikat optimalizalni. Nalam ott vagta el magat az egesz jatek.

Amikor elinditod a jatekot, akkor ott megjelenik egy kis ablak valasztasi opciokkal. Ott valaszd ki a "Low memory (4GB)" opciot, az sokat segit. Meg van egy parancs amivel vissza lehet rakni DX9-be a jatekot az is tud dobni a sebessegen. De az most nem jut eszembe.

(#100) #73029888 válasza Assimilator (#99) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszi megpróbálom a 4GB módot:

A parancs itt van:

"n your launch options put one of the following (right click ARK, select properties,click SET LAUNCH OPTIONS).

For DirectX 9
-sm2 -d3d9

For DirectX 10
-sm3 -d3d10"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.