Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:36

LOGOUT.hu

ARK: Survival Evolved téma-összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

No felszabadítottam 100GB-nyi helyet a játéknak, hogy elférjen, meg tudjon frissíteni is. Erre nincs 60GB-se a végleges. :W

(#102) Assimilator válasza MaTpr0F (#101) üzenetére


Assimilator
őstag

Ez a dolog nem igy mukodik.
Az minden nagyobb meretu programnal ugy van, hogy tobbet igenyel, mint amit foglal.
Swappeleshez, egyeb folyamatokhoz kell a plusz hely.
Probald ki, hogy a windowsos vinyodat telerakod ugy, hogy kb. 50 MB maradjon rajta, aztan nezd meg, hogy milyen szinten fog belassulni az egesz gep.
Mindennek es mindenkinek kell egy kis mozgaster. :)

(#103) lacy8


lacy8
csendes tag

HAli
Két kérdésem lenne -
-chatbe hogy lehet írni? csak "helyi"be tudok de azt nem látják állítólag

-van valami írás hogy melyik állatot hogy lehet szeliditeni? Mit kell nekik adni hogy hamar szelidüljenek pl ragadozonak hus növényevőnek zöld az megvan csak hogy melyik állatnak mi fekszik jobban? :D

(#104) lacy8 válasza lacy8 (#103) üzenetére


lacy8
csendes tag

chat megvan

(#105) Assimilator válasza lacy8 (#103) üzenetére


Assimilator
őstag

ARK WIKI-n minden infot megtalalsz a jatekrol.
De alapvetoen minden allatot az adott tipusu Kibble-l lehet a leggyorsabban idomitani. Illetve a hatekonysag is egyedul ezzel maximalis.
De mindent megtalalsz az adott teremtmenyek adatlapjan.

(#106) vaakuum


vaakuum
addikt

A fejlesztői oldala merre van ennek a játéknak? Kerestem googlival, de valamit vagy nem jól írok, vagy valami egyéb lehet, official fejlesztői oldalt nem találok.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#107) #73029888 válasza vaakuum (#106) üzenetére


#73029888
törölt tag

(#108) vaakuum válasza #73029888 (#107) üzenetére


vaakuum
addikt

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#109) #73029888


#73029888
törölt tag

Olyan kérdésem lenne hogy:

Az első szigeten kezdtem el vele játszani hosszabban,de a többi 2-ön (Megvan a fizetős DLC is) is egy új profilt csináltam,azokat a karaktereket le lehet törölni?

Mert a második és harmadik sziget gyorsabban tölt be nálam és kevesebbet akad.

(#110) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Megcsinàltam a jàték témaösszefoglalójàt, ha bàrmi észrevételek lenne irjàtok le privàt üzenetben!

Üdv. FN

(#111) #73029888 válasza FuRiONight (#110) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönjük!

(#112) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok.
Tervezem a játék megvételét és arra lennék kíváncsi hogy a gépemen kb. hogy futna.

CPU: i5-4670K
VGA: R9 280X 3GB
RAM: 8GB DDR3

Előre is köszi a segítséget! :R

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#113) Qkac79 válasza BlackDevil (#112) üzenetére


Qkac79
tag

Szia!

CPU: i7 4790K
RAM 16G
VGA GTX1060

Ezen a gépen Single Player módban fut EPIC-en 50-60FPS körül.
Multiban High beállításon 30 FPS körül, és amikor már jó sok elemet építettél, sok állatod van, akkor szépen lemegy 5 FPS-ig is. Ilyenkor már tök mindegy, hogy Epic, High, Medium, Low, vagy netán DX10 mód. 5-7 PFS között ugrál.

Mocsok szarul fut ez a játék.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#114) Qvasz2 válasza BlackDevil (#112) üzenetére


Qvasz2
csendes tag

A 8GB ram az biztos kevés neki, mert nekem is ennyi van, igaz DDR4-ből, de mindig sír, hogy kevés, és dobálja föl a win az ablakokat a háttérben, sokszor be se lehet zárni. Ezért én low memori-4GB -ban idítom, mert úgy nem dumál (ha steamból indítod, nem az asztalról, akkor van ilyen lehetőség)

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#115) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Már megvettem.. :U :DDD
Holnap ki is próbálom.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#116) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Kis problémám lenne:
Pár haverommal non-dedicated módban játszunk, én vagyok a host.
A gond az, hogy mikor valaki kilép, a karaktere elájul (ez még nem gond), viszont hiába húzzuk/visszük el valahova, amint elengedjük a teste visszateleportál oda, ahol kilépett bárhol is tette azt. Erre van valami orvosság?

Mivel úszó mobilbázist építettünk, eléggé probléma.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#117) Qvasz2 válasza MaTpr0F (#116) üzenetére


Qvasz2
csendes tag

Úgy tudom, hogy szét lehet ütni, ad egy kevés húst és végleg eltűnik.

Milyen konfigod van, hogy elbírja a host-ot? (proci és ram)
Mert én próbából indítottam egy ilyet, de magamat sem bírta el, a single módhoz képest brutál lassú lett. Pedig jó lenne a fiammal együtt tolni.

[ Szerkesztve ]

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#118) vaakuum válasza Qvasz2 (#117) üzenetére


vaakuum
addikt

:R
Lehet neked is hasznos lenne kitölteni az adatlapodat, mert mást is érdekelhet, nálad milyen konfiggal nem megy éppen. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#119) FuRiONight válasza BlackDevil (#115) üzenetére


FuRiONight
őstag

Youtube keresés: Ark: Survival Evolved i5 280x (380 és 280x között minimális a teljesítménybeli különbség)

(#120) MaTpr0F válasza Qvasz2 (#117) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Simán elviszi, nem tapasztaltam jelentős lassulást lassulást single-höz képest. Talán, ha 10 fps-el kurtább itt-ott, de még így is vastagon a játszható tartományban van.

[ Szerkesztve ]

(#121) Assimilator válasza Qvasz2 (#117) üzenetére


Assimilator
őstag

A gond csak az, hogy egy bizonyos tavolsagnal tavolabb nem lehettek egymastol hostolos verzioban.
Szoval nem tudjatok megcsinalni azt, hogy egyikotok elmegy mondjuk femet gyujteni, mig a masik epiti a hazat stb.

(#122) Qvasz2 válasza Assimilator (#121) üzenetére


Qvasz2
csendes tag

De lehet, mert lehet állítani a távolságot. Konkrétan a teljes map két végén is lehettek.

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#123) Qvasz2 válasza vaakuum (#118) üzenetére


Qvasz2
csendes tag

Beírtam, csak neked :)

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#124) MaTpr0F válasza Qvasz2 (#122) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Pontosan. A csúszka utáni szám (max tether dist.) rákattintva átírható. Én 200-ra állítottam, így teljesen a másik végére is el tudnak menni tőlem, akkor sincs gond.

(#125) Assimilator válasza Qvasz2 (#122) üzenetére


Assimilator
őstag

Jeee. Akkor ez ujdonsag. Amikor mi probaltuk meg ilyesmi egyaltalan nem volt.
Be**arok. Vegul 1 ev alatt csak sikerult fejleszteniuk valamit...

(#126) BlackDevil válasza FuRiONight (#119) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Még azóta sem volt időm kipróbálni meg utána nézni sem.
Köszi nagyon! Kiprobálom ma!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#127) vaakuum válasza Qvasz2 (#123) üzenetére


vaakuum
addikt

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#128) ncc1701 válasza Qkac79 (#113) üzenetére


ncc1701
veterán

Próbálj nyomni egy backspacet, mikor sok tamed állat van körülötted. Az leveszi az állatok zöld neveit, és ad egy rakat fps-t.

Single playerben nyomom én is, hétvégén kellene tamelni egy quetzelt, van hozzá egy 190-es argentem, grapling hookos megoldással. :) Most tettem körül a bázisom plant-x növényekkel, de 12 óra, míg megnő, az nekem kb hétvége, mert nem fut állandóan.

(#129) florameow


florameow
csendes újonc

Most vettem meg én is pár hete! De nagyon lassan haladok, és mindig jön valami nagyobb dínó, aki megöl.

Van valami tippetek esetleg az elejére? Multiplayer szervereken játszottam. Érdemesebb esetleg single playert tolni az elején? Mennyire érdemes bázist építeni vagy inkább mászkáljak és próbáljak felfedezni?
Melyik dínókat érdemes először tamelni?

Van ennek egy ilyen arena változata is. A survival of the fittest. Azzal szoktatok játszani? Az is nagyon nehéznek tűnt így elsőre. Mindig hamar meghalok és utána tök sok idő, mire újra elkezdődik egy meccs. Biztos én csinálok valamit rosszul. Be szoktam szaladni középre pár cuccért, de próbáltam már azt is, hogy rögtön elindulok az erdőbe és elbújok, akkor kicsit tovább maradtam életben.

(#130) ncc1701 válasza florameow (#129) üzenetére


ncc1701
veterán

Jól kell spawnolni. :) Elején fogsz egy trikeot, majd fából csinálsz bázist, tüsis kerítéssel. Addig gyakod a dodókat, dilókat. Csinálj tutajt, majd fejleszd fel kőre, és a bázist is vedd körbe kő fallal, akkor nyugtod lesz. Fogj mihamarabb egy pteradonont, az egyszerű, mert bolát neki, kell 2-3 narkós nyíl fejbe, és husi neki. Elején még úgysem tudsz neki primeot adni. Onnantól kezdve a levegőből már sz@rsz a világra. Tutajról meg tudsz keresni jó kis bázisnak helyet. Pláne, ha kő a tutaj, akkor bántani sem tudnak. Most akkora a bázisom, h argenttal repülök el a végére. :Đ Jó kis cragg's island, faszán le lehet választani két kis fallal.

[ Szerkesztve ]

(#131) johnbl


johnbl
csendes tag

Sziasztok!

Aktív csapatjátékosokat keresünk törzsünk létszámának bővítése céljából!

Több hivatalos PVP szerveren is jelen vagyunk, Island és SE elsődlegesen.

- 30-as társaság, - nemzetközi légkör, - rengeteg szövetséges, - heti többszöri alkalom raid-re (15-20 fős akciók), - aktív Discord és TS jelenlét

Elvárások: :))

- releváns ingame tapasztalat ( - ne 100 órád legyen a játékban, ami single-ben lett kipörgetve)

- mindennapos aktívitás a játékban

- 25+ életkor!

- társalgási szintű angol nyelvtudás (nem baj, ha nem beszélsz tökéletesen és folyékonyan, csak értsd amit mondanak és meg tudd értetni magad te is)

Amennyiben elolvastad az összes sületlenséget és még mindig érdekel a dolog, dobj egy privát üzenetet ;)

Üdv.

(#132) Assimilator válasza florameow (#129) üzenetére


Assimilator
őstag

Szerintem jobb elso korben SinglePlayert jatszani megnovelt ertekekkel. Igy van idod kiismerni a jatekot es gyorsabban is fejlodsz, tobb mindent hamarabb tudsz megepiteni. Roviden, gyorsabban haladsz.

(#133) florameow válasza Assimilator (#132) üzenetére


florameow
csendes újonc

Köszi a válaszokat, ez a megnövelt értékes Single Player nagyon bejött. Csomót tanultam így. Már fogtam egy trikeot. ^^ Így azért élvezetesebb a játék. Hamarosan megpróbálom újra multiban is azthiszem.

(#134) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Milyen a játék? Megéri az árát? :)

PSN: joskovagyok199

(#135) ncc1701 válasza florameow (#133) üzenetére


ncc1701
veterán

Fogj gyorsan egy pterát, azt tök egyszerű, és onnan le sem szállsz nagyon a földre. :)

(#134) Vadernagyúr: Részemről 9-10 eur volt, és rohadtul megfogott az egész. Marhára megérte.

[ Szerkesztve ]

(#136) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok.

Vettem a gépembe 16gb memóriát és a bajom hogy sokat tölt a játék. Valaki nem tud megoldást erre?

(#137) Assimilator válasza #73029888 (#136) üzenetére


Assimilator
őstag

Nem memoriafuggo, hogy mennyit tolt. Ahogy latom a procid nem valami eros. Illetve egy SSD is sokat segit.

(#138) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Sziasztok mit kell tennem ha uj winchesterre költözöm ? Hová menti el a steam hogy ne kezdjem nulláról ?

(#139) dark1980 válasza Tüske0614 (#138) üzenetére


dark1980
csendes tag

Szia , a Steam fiókod menti a jelenlegi állapotod ha jól tudom . Ha szerveren vagy ott a szerver adatbázisa . Amúgy steam / steamapps / common belül lesznek a játékok könyvtára . Azt átmásolod , nem kell újra töltened mindent .

Darky Peti

(#140) Qkac79


Qkac79
tag

Sziasztok!

Barátságos szerverre szeretnék invitálni egy kevés játékost, hogy ne legyen annyira unalmas.
Van 2 szerver klaszterban, egy Island és egy Scorched Earth. Mindkettő 7/24 üzemel, PVE szerverek, 2x-es Tame és 3x Breed, minden más a hivatalossal megegyező és hosszú távra tervezünk. Van TeamSpeak szerverünk is.

[HUN] EU-PVE Gentlemen 1 Island
[HUN] EU-PVE Gentlemen 3 ScorchedEarth

Aki szeretne csatlakozni, keressen meg itt, vagy steamen.

Addig is jó játékot.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#141) Qkac79 válasza Qkac79 (#140) üzenetére


Qkac79
tag

... pontsítok. 4 szerver van.

[HUN] EU-PVE Gentlemen 1 Island
[HUN] EU-PVE Gentlemen 2 Center
[HUN] EU-PVE Gentlemen 3 ScorchedEarth
[HUN] EU-PVE Gentlemen 4 Ragnarok

Jó játékot!

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#143) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Nagyon érdekel ez a játék.
Bár eddig nem igazán ilyen stílusú gamékkal játszottam.
Telepítettem,(egyenlőre a ronda verziót) viszont gyönyörű az egész játék textúrája. A gépem is eléggé jól futtatja a játékot.
Viszont az a bibi.Hogy,én nem igazán vágom hogy miről szól a játék,és hogy, mit is kell csinálni :B
Értem hogy túlélős,keresgélős....
El tudná valaki magyarázni tömören érthetően?

Bocs a buta kérdésért!

Választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#144) Rico45


Rico45
őstag

Uhh már nem tudok szerkeszteni :((
Elolvastam az összefoglalót!
Azért jöhet pár jó tanács :R

Üdv

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#145) dark1980


dark1980
csendes tag

Sziasztok , akit érdekel egy Hard PVE szerver , MPC , Bossok , Apexek stb keresetek bátran minket .
Egy útba igazítás ha felkeltettem érdeklődésed ! http://kockaparty.eu/index.php/ark-survival-evolved
Üdv mindenkinek : Dark®

[ Szerkesztve ]

Darky Peti

(#146) toth.csab


toth.csab
újonc

Sziasztok!

Mivel nincs magyar FB csoportja a játéknak, nyitottam egyet, ahol könnyebben meg lehet beszélni mindent, társakat keresni, hülye kérdéseket feltenni.

Remélem nem baj, ha ide közzéteszem, de nekem is jól jött volna egy ilyen csoport. :)

A link: https://m.facebook.com/groups/277860532717365

Üdv,
Tüsi

(#147) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok, videók alapján tetszik a játék, de főleg magányos farkas jellegű vagyok, így a kérdésem a következő:
Van-e a játékban egyszemélyes kampány, feladatokkal, történettel?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv, dargelot

(#148) Ombi5 válasza dargelot (#147) üzenetére


Ombi5
őstag

Nincs, ez igazan multiban a jo csapatban. Egyedul nagyon lassu,hacsak nem dobod fel szorzoval a sajat servered,de akkor meg ertelmet veszti a jatek...

(#149) Assimilator válasza dargelot (#147) üzenetére


Assimilator
őstag

Egyetertek Ombi5-el. Lehet egyedul is jatszani, de ez haverokkal, csapatban, klanban az igazi.
Vagy lehet egyedul tolni, de online szerveren. Meg ugyis erdekes tud lenni.
Kuldetesek es hasonlok nincsenek.

(#150) DTom87


DTom87
csendes tag

Sziasztok!

Mai nap szereztem be a játékot, érdeklödnék hogy van 1 olyan szerver ami aránylag friss/magyarok vannak, tippeket / tanácsokat is örömel fogadok elöre is köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.