Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:36

LOGOUT.hu

ARK: Survival Evolved téma-összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) -Nemtom- válasza DTom87 (#150) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

helló! vasárnap fognak indulni új magyar szerverek.

[link]

(#152) DTom87 válasza -Nemtom- (#151) üzenetére


DTom87
csendes tag

Szia!
Köszi az infot :) addig is valami tipp hol érdemes kezdöként gyakorolni? vagy addig solozak? még elég sok mindenre rá kell jönnöm mit hogyan :)

(#153) -Nemtom- válasza DTom87 (#152) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

ha jössz valamelyik új szerverre, akkor szerintem 3 napra nincs értelme szerverre menni, solo-ban addig tudsz gyakorolni kicsit.
Én shigora megyek, ott szívesen segítek bármiben. (Bár azt a mapot még én sem ismerem).

(#154) DTom87 válasza -Nemtom- (#153) üzenetére


DTom87
csendes tag

Rendben köszi, akkor solozok addig! :)
Azt megköszöném gondolom csapatban izgalmasabb [ mondjuk engem csak a pve érdekel :) ] ha gondolod privbe küld el a neved és felveszlek steamen ] aztán amikor indul az uj csapathatjuk is!

(#155) BlackMonster


BlackMonster
újonc

Sziasztok Ark föld régi lakói. Én nem régen kezdtem el a gamet, és lenne egy kérdésem a segítő szándékú emberekhez. Hogyan kell a tojást lerakni? Én o-betüvel dobom ki, de el kezd vissza fele számolni hogy bomlik. Rengeteg vidit meg néztem és azt láttam, ha kidobják a tojást nem vissza fele kezd el számolni nagy sárga számokkal hogy menyi idő múlva bomlik el, hanem megjelenik 2 sáv alul ahol látni hogy hideg vagy meleg kell a tojásnak. Ez idő alatt még nincsen tűz gyújtva és ahogy kezdi gyújtogatni a tüzeket lássa, hogy még kell vagy sem. Van egy pár pteradonom és szeretnék költetni. Nagyon köszi a gyors segítő válaszokat.ű

Üdv. BlackMonster

(#156) purpledonkey válasza BlackMonster (#155) üzenetére


purpledonkey
tag

Helló! Meg van termékenyítve az a tojás?

(#157) Qkac79 válasza BlackMonster (#155) üzenetére


Qkac79
tag

2 féle tojást tojnak a dínók, sima tojást és megtermékenyített (fertilized) tojást. Neked ez utóbbi kell, mert a simából nem kel ki semmi. Ha ezt a fertilized tojást ledobod a földre, akkor látni fogod a 2 sávot, de ehhez a tojásnak megfelelő hőmérséklet kell. Ha nincs meg neki a hőmérséklet, akkor csökken az életereje és elpusztul. A tűz ezért kell, mert az ellenállást (insulation) ad, és ha abból van elég, akkor megfelelő körülmények lesznek a tojásnak és kikel.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#158) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Valaki üzemeltet otthon szervert a játéknak? (nem a saját pc-re/laptopra gondolok, hanem külön konfigra 24/7-ben)
Ha igen, leírná, hogy pontosan milyen konfiguráció?

(#159) Qkac79 válasza Vesporigo (#158) üzenetére


Qkac79
tag

Szia!

Én egy kicsit tupírozott HP Proliant Microserver Gen8-as masinán üzemeltetek 2 ARK szervert és hamarosan néhány Assetto Corsa-t is meg TeamSpeak-et.
Intel Xeon E3-1265L v2 proci (4 mag 8 szál)
16GB 1600 DDR3 ECC memória
SSD

Kb másfél éve ugyanebben a gépben még Celeron G1610T procival és 8GB memóriával is ment rendesen.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#160) Vesporigo válasza Qkac79 (#159) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad, holnap utánanézek, mennyiből tudnék kihozni egy hasonlót. Csak kíváncsiságképpen! :)

(#161) ncc1701 válasza Vesporigo (#160) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy ARK szerver 2 szálat tud használni. Tehát ha mondjuk 2 szervert(pályát) üzemeltetnél clusterben, akkor oda kellene a 4 valós szál (nem HT). Plusz ha indítasz 1db szervert, az üresen becsippant 4-5G memóriát, két pálya 8-10G memóriát, amire még rájön a playerenkénti mennyiség. Úgyhogy i5, és 16G memória alatt ne nagyon gondolkodj rajta. Egy mapnak elég egy i3, 8G memóriával. SSD mondjuk pont nem feltétel, mert egyrészt 5-6G helyet igényel (éppen ezért mondjuk nem is nagy összeg, mert nem kell neki nagy), és igazából szinte csak akkor használja a lemezt, mikor elindítod a szervert.

(#162) Vesporigo válasza ncc1701 (#161) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Remek, köszönöm a részletes leírást! :)
Egyelőre időhiány miatt mégsem tudok ezzel foglalkozni, de mindenképpen hasznos lesz, ha a későbbiekben megcsinálnám.

A playerenkénti mennyiség esetében mennyit jelent ez plusz memóriában? (+memória/fő)

(#163) ncc1701 válasza Vesporigo (#162) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ezt már én sem tudom, 1-2 player nem számít, kérdés, hány slotos szervert üzemeltetnél? Mert 40-50 playernél nyilván nem mindegy, mert ugye mindenki építkezik, és a sok bázist memóriában fogja tartani. Szóval, fene tudja. Indíts 1 mapot, teszteld ki, kíváncsi vagyok én is. :) Én csak egyedül játszogatok az otthoni gen8 microserveren, de mostanában kezdtem el nézegetni bele xeon procikat, csak kissé nevetséges, h ilyen 6-7 éves procikért 40 ezreket kérnének.

Lemez használatot megnéztem, nálam a center kb 8 moddal kér 8.5G helyet linux alatt, arkmanagerrel indítva. Nem tudom, utóbbi számít-e vmit.

(#164) Vesporigo válasza ncc1701 (#163) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Megéri otthon 1 főre szervert fenntartani? Úgy értem, az asztali géped biztosan erősebb; nem lenne egyszerűbb single mode-ban játszanod?

(#165) dark1980 válasza ncc1701 (#163) üzenetére


dark1980
csendes tag

Szia , anno g4560 -al futtattam az első ARK szervert + 8 giga ram . SSD a módok és az autó save miatt nem árt , de nem szükséges . Alap játék 30 slot nál max 6 giga ramot + swap ramot használt mire megteltünk rendesen , bár ez ubuntu szerver , nem windows . Bronto farmolás szokta meg fogni a szervereket mert csak egyetlen egy szálon számolt , azóta talán javították nem is figyeltem .

Ui : nemrégiben elindult Aberration szerverünk is [HUN]Kockaparty.eu néven keressétek . Alap játék minimális szorzókkal , mind kezdőknek mind haladóknak .
Szorzók : hw, xp loot 4x
taming , egg , baby 8x
Naprakész frissítés és természetesen a jó öreg ts is vár mindenkit .

Darky Peti

(#166) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.
Ez a játék mennyibe kerül ha épp nincs akció? Érdemes most lecsapni rá 24 euróért vagy amúgy is ennyi, csak kamu akció van most a steamen?

(#167) purpledonkey válasza Melorin (#166) üzenetére


purpledonkey
tag

Itt meg tudod nézni. Az, hogy érdemes-e, attól függ mennyit szánsz rá.

(#168) Melorin válasza purpledonkey (#167) üzenetére


Melorin
addikt

Megvettem :D

(#169) Melorin


Melorin
addikt

Kezdőként milyen szerverre érdemes csatlakoznom? Elég lelombozó, hogy bármelyiken is kezdek, hatalmas épületek vannak már a kezdő helyen. Jobban szeretném ha egy aránylag üresen kezdhetnék.
Mit javasoltok?

(#170) purpledonkey válasza Melorin (#169) üzenetére


purpledonkey
tag

Amit Dark írt itt felettünk, azt nem próbáltad?

Az általad említett okok miatt kezdtem én is single player módban. Csak az meg egy idő után nem túl izgalmas 😊 Szerveren jön ki sztem az Ark igazi ereje, csak ott meg ugye az a gond, hogy páran raidelni járnak kizárólag.

(#171) ncc1701 válasza Melorin (#169) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajátra. De komolyan, itt hatványozottan sok a tuskó barom.

(#172) Melorin


Melorin
addikt

Ha felakad a tutajom a parton, mit lehet tenni, hogy újra szelhessem a hullámokat?

(#173) Melorin válasza Melorin (#172) üzenetére


Melorin
addikt

Valahogy kiszabadítottam a tutajt. Most egy olyan problémám van, hogy a megszelidített állataim hamar meghalnak. Pl tegnap befogtam egy Carnotaurust de kb 10 percig élvezhettem a társaságát, aztán amikor vittem volna vissza a házamhoz, követve a tutajomat a part mentén, bement derékig a tengerbe, megölték a piranják.
Egy másik, a ptera pedig valami kis szaroktól halt meg, amiket én 2 ütéssel elintézek. Pedig amiket én befogtam azoknak sokkal több az életerejük és a támadásuk is mint nekem, mégis alig élik túl pár percig az életet mellettem :D

(#174) purpledonkey válasza Melorin (#173) üzenetére


purpledonkey
tag

:D Ne tessék a carnot piranhák közé vinni és nem lesz baj. Vagy igyekezz magasabb szintű állatokat fogni, vagy szelídítés után vidd el őket szintezni. Ptera nekem max addig szokott lenni, míg elmegyek vele sast fogni.

(#175) zefendir


zefendir
újonc

Sziasztok.

Kérdésem lenne az ARK-al kapcsolatban , csak én tapasztalom ,hogy egy idő után 150+ GB a játék vagy ez valami ARK -bug ? 2 hete raktam fel ismét a játékot csak az abberation dlc-t szedem le hozzá és azt veszem észre "egyik napról a másikra" majdnem megtelt a tárhely.... elvileg nem egy mai játék nem kéne neki minden vackot magában tartani.

(#176) Assimilator válasza zefendir (#175) üzenetére


Assimilator
őstag

Nem csak te tapasztalod. Soha nem volt rendesen optimalizálva a játék. S annak ellenére kiadták az 1.0-át, hogy még mindig tele van hibákkal. Ez olyan megszoksz, vagy megszöksz eset, az Ark ilyen, sajnos.

(#177) johnbl


johnbl
csendes tag

Üdv Mindenki!

Megnyitottuk medium rate szerverünket Ragnarok és Aberration pályákon cross transferrel 127 slottal pályánként, mindenkit várunk szeretettel :)

[HUN/ENG] Bellum PVP/PVE - 4x Xp - 4x Harvest - 8x Tame - 10x Breeding - Mod mentes - Heti Event-ek

steam://connect/84.200.7.29:28535

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#178) StarFox6816


StarFox6816
újonc

Heló

Én már egy éve játszok és mostmár fullos tek mindenem.
én is ismerek egy jó szervert (Magyar) és aki akar feljöhet igaz PVP
de ezt el kell hogy olvassátok: - Név: HanyKiloAzAnkilo PvP [15xHarvest, 10xTame,XP] G-Portal.com
- IP: 176.57.160.215:28015
- Pálya: The Island (az alap)
- 10x a taming, 15x Harvest. Az XP az 10x-es. Ez azért jó, mert lehet pörgetni a történetet és nem kell éveket farmolni dolgokért.
- Állatok max szintje vadon lvl150.
- 2 Mod van (Stack mod és Classic flyer's)
- Szaporítás és keltetés 10x-es.
- A nappal dupla addig tart mint alapvetően, de az éjszaka alap.
- Global Chat nincs csak local.

Ha kérdés van szivesen válaszolok a kezdő játékosoknak! :)

(#179) ..:Ateee:..


..:Ateee:..
csendes tag

Sziasztok.

Nem tudom volt e ez már itt téma mert nem olvastam vissza a fórumot. Olyan problémám lenne hogy mikor el akarom indítani a játékot kapok egy szép nagy hibaüzenetet. [link] Ez lenne az. Fórumokon utána olvastam. Nagyon sok mindenkinek van hasonló problémája. Kétszer elindult de miután kiléptem és újra el akartam indítani ugyanez volt. Több tippet is kipróbáltam amit írtak de egyik se segített :( Ha valakinek volt hasonló problémája és sikerült megoldania, vagy valaki tudja a megoldást azt nagyon szívesen meghallgatom és megköszönném neki :)

[ Szerkesztve ]

(#180) sancy1991


sancy1991
újonc

Üdv.
Hova lehet írni üzenetet a fejlesztőnek, közvetitőnek a játék hibák, javítások, észrevétellekkel kapcsolatosan?
Hali.
sancy0727@gmail.com

(#181) DTom87


DTom87
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segiteni, mit és hol kéne átirni, hogy a betanitot állatoknak ne +71 szintet lehesen huzzni hanem sokkalta többet?
elöre is köszönöm a választ!

(#182) dark1980


dark1980
csendes tag

Sziasztok wipe után egy új mappal tovább folytatódik szerverünk . Várunk mind kezdőket mind haladókat .
TS : ts.kockaparty.eu
[Kockaparty.eu]
[EU]Kockaparty.eu <PVP>

Darky Peti

(#183) Fortissimus


Fortissimus
őstag

Hi all

Milyen konfig kell ehhez a jatekhoz max grafika mellett?

Thanks

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#184) m0h0senator válasza Fortissimus (#183) üzenetére


m0h0senator
őstag

Anno mikor utoljára próbáltam az adatlapomon lévő konfiggal is simán beesett 30 alá erdős dzsungeles részeken. Szóval én mondanék egy 2080 talán 2080ti ha max gafika kell mondjuk 1440p-ben. Fullhdhoz 1080 v 1080ti attól függ..

An odyssey through the realm of consciousness.

(#185) peterson79


peterson79
őstag

Sziasztok.

Úgy látom egy ideje nem nagyon pörög a topik, de azért megkérdezem.

6,5 éves kisfiamra gondolva elsősorban mennyire ajánljátok ezt a játékot?
A főbb fejlődési lépcsőket természetesen Én csinálnám, csak most olyan időszakban van amikor a dínókért meg tud őrülni:)
Gondolok itt olyanra, hogy mennyire hű a valósághoz - ami persze már nem egyszerű hiszen a Jurassic Park sem hiteles - mindegy, a lényeget talán értitek.
Talán már az is élmény neki, hogy egy dinón lovagol
Mennyire lehet benne használni egy gamepadot? Neki az kényelmesebb lenne, bár eleinte úgyis csak az ölembe ülne és nézné mivan:)
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#186) Hansomester válasza peterson79 (#185) üzenetére


Hansomester
tag

Én nem erőltetném :)
Elég vad a játék, Biztos, hogy rossz álmai lesznek Tőle.
Ezek a dínók nem azok a cuki dínók amiket ő szeretne vagy hiszi hogy olyanok :)
És itt a túlélés a tét és hogy dínóval gyilkolászol dínót vagy téged gyilkolásznak dínók :)

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#187) peterson79 válasza Hansomester (#186) üzenetére


peterson79
őstag

hali,

Köszi a választ. Ma rákérdeztem Nála, mert pár napja látott róla egy videót, de nem izgatta fel a dolog :) szóval maradunk külső szemlélők egyelőre, de lehet az sem. A roncsderby is elég neki bőven ;)

További jó játékot, üdv.

(#188) papadzso1 válasza Fortissimus (#183) üzenetére


papadzso1
tag

Nekem egy Asus z170 A alaplapom 16gb ddr4 ram egy I7 6700k proci és asus strix gtx 1080 karival 4k nyomom magas felbontáson. Csak az árnyék van levéve. Így megy 30-35 fps

(#189) papadzso1 válasza m0h0senator (#184) üzenetére


papadzso1
tag

Elég az 1080 rog strix

(#190) m0h0senator válasza papadzso1 (#189) üzenetére


m0h0senator
őstag

ha neked elég a 30-35 fps akkor igen valakinek nem

An odyssey through the realm of consciousness.

(#191) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy nemrég bejött az új ingyenes DLC, és nem enged fől a game egy szerverre se. A lényeg az, hogy szeretnék csatlakozni egy szerverre, és egy idő után vissza dob a kezdő képernyőre. Más is tapasztalt hasonlókat?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#192) soo277 válasza Brucehun (#191) üzenetére


soo277
őstag

Nekem ugyan ez,mondjuk annyi külömbséggel,hogy pl este játszottam ,reggel nbem enged vissza :( :( :(

BT: wersoo#21211

(#193) haverkulum válasza Brucehun (#191) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szia, próbáld meg, hogy steamen leiratkozol a dlc-ről (steam library nézetben kiveszed a pipát a valguero dlc elől), megvárod amíg "frissít" a steam (ilyenkor letörli) majd újra feliratkozol rá (pipa vissza) és így gyakorlatilag újratelepíti. Hátha segít, egy barátomnak tegnap ugyan ez a jelenség volt amíg fel nem rakta a dlc-t, Facebook csoportban is olvastam olyanokról akiknek a dlc újratelepítése megoldott hasonló problémát :)

(#194) soo277 válasza haverkulum (#193) üzenetére


soo277
őstag

Nekem ez segített :K :K :K :R :R :R

BT: wersoo#21211

(#195) qad


qad
senior tag

Játszik még valaki ezzel a játékkal rendszeresen? Esetleg pve szerveren? D

(#196) DiamondBack válasza qad (#195) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Én most kezdem majd :)

(#197) qad válasza DiamondBack (#196) üzenetére


qad
senior tag

Ha kell társaság a választott szervereden akkor jelezd, szívesen vennék én is egy klán meghívást.

(#198) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok!
Még elég kezdő vagyok és csak a szigeten játszok single-ben. A karakterem 180-as életerőnél abbahagyta a fejlődést (105-ös szintű) és nem fejlődik tovább. Mi lehet a gond? (oda engedtem a gyereket, lehet, hogy valami gombot megnyomott?) A dinóknál működik a fejlődés.
Köszi a segítséget előre is!

(#199) qad válasza zsadnok (#198) üzenetére


qad
senior tag

Most per pill nem tudom mi a helyezet a maximális szinttel, de régebben az úgy volt, hogy a szigeten és az ingyenes helyeken lvl 100 környéke a maximum. Ahhoz, hogy te a lvl 130-at elérd(ha jól emlékezek akkor ez a maximum) ahhoz valamelyik kiegészítőt is meg kell venned. Ha minden igaz az Abberationt. Amúgy valamilyen konzol paranccsal tudsz trükközni, hogy lvl 130 legyél, már ha az a lényeg hogy az achievement becsattanjon. Amúgy egy bizonyos szint után olyan lassan fejlődsz hogy fel sem tűnik. Ahhoz hogy szintet lépj bossokat kell ölnöd.

(#200) zsadnok válasza qad (#199) üzenetére


zsadnok
tag

Köszi!
Azt nem tudod , hogy generátort miért nem enged építeni, úgy hogy minden hozzávaló megvan? Valószínű rosszul osztottam a pontokat, mert csak 180-as az életerőm és néha dinóról leszállva is meghalok. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.