Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:36

LOGOUT.hu

ARK: Survival Evolved téma-összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) DiamondBack válasza qad (#250) üzenetére


DiamondBack
senior tag

igen, sőt még családi megosztásban is azaz ha nem azzal játszol amire meg van véve.

(#252) xkoti


xkoti
senior tag

Nálunk a nem dedikált munkamenet megosztással működött a coop.
Természetesen router-ben port-ot kapott.
Viszont jelszót nem tudtam rá tenni így akkor jönnek be random emberek folyton kick.
De egyébként volt olyan hogy haver nem találta a szerver keresőbe viszont volt hogy egyszer csak beadta neki szóval nem igazán értem.

KO

(#253) fcbarca


fcbarca
őstag

hogy kell ebbe a játékba menteni,hogy ne kezdjen elölről állandóan?hivatalos szerveren

(#254) qad válasza fcbarca (#253) üzenetére


qad
senior tag

Magától ment kb. 5 percenként. Amikor akad/lagol egyet a hivatalos szerver akkor van a mentés. A mentés alatt az általad létrehozott játékvilágot átalakító dolgokról/tárgyakról beszélek, olyan nincs hogy meghalsz és F5 gombbal újra betöltöd a halálod előtti játék részt.

(#255) DiamondBack válasza fcbarca (#253) üzenetére


DiamondBack
senior tag

illetve ha meghalsz akkor újraspawnolsz a kezdeti állapottal ha erre gondolsz...

(#256) fcbarca válasza DiamondBack (#255) üzenetére


fcbarca
őstag

megszeliditettem egy dinot,epitettem egy hazat,egy hét mulva beleptem,es azt irta megolt valami,most a hazat se talalom,se az összegyujtott cuccaimat. WTF ez a jatek?

(#257) Trade88 válasza fcbarca (#256) üzenetére


Trade88
tag

Itt nincs mentés :D pvp szerón kezdted? Megöltek, kifosztottak. Pve szeron tanulj bele először azt ajánlom :)

(#258) Heller2 válasza fcbarca (#256) üzenetére


Heller2
aktív tag

Ha meg pvp, akkor van "időkorlát" . Egy hét alatt automatikusan lerombolódik az épület. Fa épület pár nap, fém is azt hiszem 8 nap "törődést" igényel. Bosszantó dolog, de ez van...
Meg tudod nézni log-ban, hogy mi történt ...autodestruct, vagy egyéb kaland...

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#259) fcbarca válasza Heller2 (#258) üzenetére


fcbarca
őstag

PVE

(#260) qad válasza fcbarca (#259) üzenetére


qad
senior tag

Pve szerón is van időkorlát. Különben seperc alatt tele lenne építve a szerver az egyszeri játékosok által felhúzott kunyhókkal. A vasból épített ház 15 napig áll, utána lerombolhatóvá válik. Azaz egy kevésbé kíványcsi ember is lerombolja hogy megnézze van-e bármilyen érték amit felhasználhat a romjaidból. A vas építőelemek után a kő jön azt hiszem 11 napig állhat a belőle épített szerkezet. Utána a fa 7 nappal és végül a leggyorsabban lerombolható/szétbontható a szalma építmény az 5 napjával talán. Javítsatok ki ha nem jól írtam le. Magyarul időnként azért be kell lépned a játékba mert ott azért tovább telik az idő attól függetlenül hogy te nem játszottál vele. Amúgy meg az állataid is éhen pusztulnak ha nem lépsz be és nem adsz nekik enni, nem csak az épületed válik lerombolhatóvá.

(#261) memphis221


memphis221
tag

Sziasztok!

Most indult el a cluster szerverünk! jelenleg 4 mapból áll ( Valguero, Ragnarok, Crystal Isles,

Amit tudni kell a szerverekről!

-PVE mind.

-Szerverek között lehet utazni

-Szerverek között globál-ba megvan oldva a chat. Szóval tudtok kommunikálni ha kell bármi
Nem minden szerver módolt valamelyik csak szimpla. De ezt meg tudod érdeklődni az admintól. ( Segítőkészek ha bármi kell húzni csökkenteni csak írjatok segítenek )

-Szorzók azok nagyjából egyformán vannak beállítva csak kis eltérések vannak!

Valguero pálya : ARK memphis IP.:176.57.140.88:29115

ezen van
-Stack Plus
-Structures Plus
-Tamable Alphas by Ogdaonly

utóbbi jó móka

Jó szórakozást

" memphis22 "

(#262) Trade88 válasza memphis221 (#261) üzenetére


Trade88
tag

Jól hangzik, felnézünk haverokkal :)
Alpha tame csábító.

(#263) memphis221 válasza Trade88 (#262) üzenetére


memphis221
tag

Csak nyugodtan elég kellemesen be van állítva a szerver. Meg lehet utazni másik szerverekre dolgokat állatot vinni! Ami ezen a pályán nincs másikon be lehet szerezni!

" memphis22 "

(#264) qad


qad
senior tag

Most kezdtem új karakter az 515-ös pve official Valguero havas részén ha valakinek lenne hozzá kedve. A másik karakterem fullos a legacy official valguero 937-en, ott bármit tudok adni ha kell.

(#265) qad


qad
senior tag

Egy jó tanács, Legacy kezdetű szervereken ne kezdjetek karaktereket, menjetek a natúr Official kezdetűekre.

(#266) Trade88 válasza qad (#265) üzenetére


Trade88
tag

Én nem tanácsolom senkinek. Egy jó nem hivatalos szeró ezerszer jobb. Zero lagg, kurv@ jó modok.
Mindenki talál magának magyar szerót is.

(#267) qad válasza Trade88 (#266) üzenetére


qad
senior tag

Kinek a pap, kinek a papné. Abszolute nem biztos hogy olyan modok vannak a szerverre feltelepítve amik tetszenek, a modok ha nincsenek rendesen frissítve akkor nem enged fellépni a szerverre, a modok összeakadhatnak és hibaüzenettel a legrosszabbkor fog kidobni a játékból. Na és végül de nem utolsó sorban, nem biztos hogy a te szájad íze szerint lesz a szerver konfigurálva, ráadásul bármikor törölheti a tulajdonos, mert megunja. annyi magyar szerver volt mint égen a csillag, de egyszerre kb 4-5 nagyobb van. Ja és a minden szerver laggol, csak legyen legalább 2-3 játékos rajta aki bázist épít.

(#268) Trade88 válasza qad (#267) üzenetére


Trade88
tag

Én akkor eddig szerencsés voltam, mert megúsztam minden ilyen hibát és laggolást egy év alatt :) Sok helyen jó a közösség dc-vel, eddig egyszer volt rá példa, hogy szeró zárás lesz, 1 héttel elötte szóltak, pakoltunk át másikra és ennyi.
Ahogy mondod ízlések és pofonok. Nekem nincs 642000 órám farnolni és dinót szelidíteni meg brutál szerver laggol tolni, de megértem ha te tartasz ettől :R

[ Szerkesztve ]

(#269) qad válasza Trade88 (#268) üzenetére


qad
senior tag

Kb fél év fejeztem be a majomkodást az olyan szervereken ami valaki fantazmagóriája. A laggolást akkor úsztad meg ha egyedül játszottál, amúgy mindegyik lagol főleg a Nitrados szerverek, mert ezek a legolcsóbbak és mindenki itt vesz szerver slotot. Amúgy nem kell 642000 órát farmolnod..... Ki mondott ilyet? Event event hátán és a legkisebb szózó is 2x alapból. Most már hetek óta 3x-os a rating mindenre, kb 2 hét alatt lvl 100 és már mehetsz is a bossokra. Ezek szerint te nagyon jól tudod.... Ennyi erővel javasolnám a single player részt és az add itemeket meg a force tame parancsokat. Majd ha kiélvezted magad és maradandót is létrehoznál akkor várunk a hivatalos szervereken. Nálam a pve rész játszik.

(#270) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Hogy lehet ebben a nyamvadt játékban beállítani a felbontást?
1280x/ fogalmam sincs mennyi /ez a max felbontás amit enged.
4k kijelzőm van, és egy erőgép alatta.
Win10pro , és MS store-ból van a játék.
Nagyon jól indul a játék, máris -5csillagot kap.

(#271) lanszelot válasza lanszelot (#270) üzenetére


lanszelot
addikt

Illetve hogy lehet ezt a játékot elindítani?
Párommal tolnánk, PC és Xbox.
Host és azon belül????
most jár -9 csillagnál, eddig fantasztikus játék :(((

(#272) memphis221


memphis221
tag

Sziasztok!

Nemrég indult el a cluster szerverünk!
Jelenleg 3 mapból áll ( Valguero, Center, Crystal Isles )
Amit tudni kell a szerverekről!
-PC (Steam)
-PVE mind.
-Szerverek között lehet utazni
-Szerverek között globál-ba megvan oldva a chat.
-Szorzók azok nagyjából egyformán vannak beállítva csak kis eltérések vannak!

Valguero pálya : IP.:176.57.140.88:29115
Center pálya : IP.: 176.57.181.28:28400
Crystal pálya : IP.: 176.57.140.36:28400

Módok
-Stack Plus
-Structures Plus
-Tamable Alphas by Ogdaonly

utóbbi jó móka

Discord van Jó szórakozást

" memphis22 "

(#273) Vertigo18 válasza Heller2 (#219) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak akkor tudunk egymáshoz csatlakozni, ha már van egy tribe? Az elején mit kell akkor kiválasztani? Az egyik hostol, a másik csatlakozik? Sajnos nekem nem nagyon megy a fiammal... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#274) Heller2 válasza Vertigo18 (#273) üzenetére


Heller2
aktív tag

Hogy is van....kihagytam most jó pár hónapot, elvette a kedvem, hogy nem léptem be x ideig és elég sok cuccom, állatom kuka..mindegy.
Ha egy szerverre léptek be, akkor meg lehet beszélni, hogy ki hol van, össze lehet futni, de aztán kell a tribe, hogy hozzáférjetek egymás cuccaihoz. Bérelt szervernél a "bérlő" engedélyezi és a másik be tud lépni ip alapján, aztán úgy is ott lesz a favoritok között a szerver.
Emlékeim szerint.....de tényleg régen volt, hogy "naprakész" voltam... :B
A két játék megvan gondolom, szóval mindketten rendelkeztek egy-egy verzióval..

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#275) Vertigo18 válasza Heller2 (#274) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, Epicen ingyenes volt. Behúztam én is, fiam is. Az elején viszont a Host beállításaiban kellene segítség, mert a másik gépen hiába adjuk meg ugyanazokat az adatokat, nem találom meg azt, amit hostoltam...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#276) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Hol a legérdemesebb előfizetni szerverre? pc játszanánk, nem akarunk mások játékába belefolyni, csak családi körben (kisfiam+unokatesók) 3-4 fővel játszogatni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#277) Heller2 válasza Hintalow (#276) üzenetére


Heller2
aktív tag

Én a gportal-t használtam, semmi gond nem volt, jól használható, sok beállítással...

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#278) Vertigo18 válasza Hintalow (#276) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mi a baj azzal, ha Steamen csatlakoztok egymáshoz? Tényleg nem tudom, nem kötöszködök. Mi éppen arra készülünk, hogy két, egymás melletti gépen játszunk majd...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#279) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok, fiammal közösen játszunk Ark-kal, én Hostolok, Ő csatlakozik hozzám. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

- be lehet-e állítani, hogy a host (én) is lássa a másik személy távolságát és elhelyezkedését? Míg Ő folyamatosan látja, hogy merre vagyok, meg hány méterre, addig én csak akkor, ha közelebb kerülök hozzá.

- Meg lehet-e oldani azt, hogy én (a host) ne húzzam magammal, ha messze kerülünk egymáshoz? Jelen pillanatban, ha 150 méterre távolodunk egymástól, akkor elkezdem magam felé húzni, amerre én megyek. Ezt lehet valahogy növelni, vagy végtelenné tenni?

Előre is köszi! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#280) DiamondBack válasza Vertigo18 (#279) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Ezt állítsd be: [link]

(#281) Vertigo18 válasza DiamondBack (#280) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megpróbálom, köszönöm szépen! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#282) Vertigo18 válasza DiamondBack (#280) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, az volt az, köszönöm még egyszer!

Esetleg az melyik, hogy végtelen távolságból lássam, hogy hol a másik játékos?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#283) Hintalow válasza Vertigo18 (#278) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az a gond, ha 3-4-en akaruk játszani, ahhoz már igen csak bika gép kellene, hogy a játék elfuttatása mellett, még a szerver funkciókat is el tudja látni. Nem lenne élvezhető sajnos

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#284) Vertigo18 válasza Hintalow (#283) üzenetére


Vertigo18
addikt

Értem, ezt se tudtam. Köszönöm.

Eszerint két játékossal még eléggé röccenésmentesen elboldogul a gépem.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#285) DiamondBack válasza Hintalow (#283) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Én a fiammal és egy haverommal játszottam úgy hogy én voltam a host, de nem éreztem semmi problémát, pedig a bikától azért messze elmarad a gépem. Ha csak 3-4 emberről van szó biztosan nem bérelnék szervert inkább adnék egy kis procit meg ramot a gépnek :)

(#286) Vertigo18 válasza DiamondBack (#285) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet tudni konkrétumot a gépről?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#287) DiamondBack válasza Vertigo18 (#286) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Persze az adatlaponom lévőről van szó.

(#288) Hintalow válasza DiamondBack (#287) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát kipróbálom, a gépem processzorban gyengébb (nekem is adatlapon), meglátjuk mit produkál :)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#289) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Körberaktam tábortüzekkel egy fias Dodó-tojást. Ki is kelt, valami "Baba-Dodó", de nem tudok csinálni vele semmit, valami olyat ír, hogy enyém lesz 7 nap múlva...

Addig nem hal éhen? Kell még köré a tűz? Anyukáját rádobáljam? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#290) Vertigo18


Vertigo18
addikt

a kinyitok egy ilyen bisz-basz ládát, akkor elindul egy számláló olyan 500-tól, két lila nyíllal, ami felfelé mutat a jobb alsó sarokban. Ez mit jelent?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#291) qad válasza Vertigo18 (#290) üzenetére


qad
senior tag

Ark Status effects alatt kikeresheted, de amúgy az időt jelöli amíg 2x-es vagy a te esetedben a lila nyilak 4x-es tapasztalati pont szerzést biztosítanak a megadott ideig.

(#292) Vertigo18 válasza qad (#291) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm, ez volt az! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#293) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, ps4en van magyar nyelv a játékban? Ismerös kérdezi, mert nem talál nyelvbeállítási lehetöséget. Tudtommal ha a system magyar és egy játék nem úgy indul akkor abban valszeg nincs, de ez csak tipp, nekem meg sose volt ps-em.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#294) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valaki találkozott már olyan hibával, hogy nem mutat semmi információt a játék? Eddig pl., ha eltört a csákányom, rávittem az egeret és megmutatta, hogy mibe kerül megjavítani. Vagy a Smithyben, ha akarok valamit csinálni, ráviszem az egeret, akkor megmutatja, az mibe fog fájni. Most viszont hiába is viszem rá az egeret, még a nevét sem írja ki...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#295) qad válasza Vertigo18 (#294) üzenetére


qad
senior tag

igen, vissza kell kapcsolni az információ mutatást. Felső sor jobb oldalon a legutolsó.

(#296) Vertigo18 válasza qad (#295) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mármint ez hol? Az inventoryban? Vagy a beállításoknál? Esetleg, mikor kezdem a játékot?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#297) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sajnos lejárt a szerkesztési idő...

Köszönöm, megtaláltam! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#298) qad válasza Vertigo18 (#296) üzenetére


qad
senior tag

A saját inventorydban. Amúgy még 1-2 gyorstipp ami nekem bevált. Első dolgom átállítani az alapértelmezett gombról azt a füttyszót amivel minden állatot magadhoz hívsz. Nincs annál idegesítőbb mint amikor a bázison szépen elrendezett állatokat véletlenül magadhoz hívod. A másik ilyen amikor eltűnik a HUD. Na azt a gombot is át szoktam állítani. Amúgy zóna/helyszín függően gyorsgombra teszem a nappali gamma világítást és az éjszakai gamma világítást. Így éjjel-nappal lehet dolgozni és nem kell tab gomb, parancs beírással törődni. Még további kényelmi szempont a tribe chat és a local chat gyorsgombra tevése.

[ Szerkesztve ]

(#299) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap megvettem az ARK:Surnival-t. Tetszik a játék. Csakhát a magyar nyelv benne... összecsapott. :(( Mi ez kérem?!
Ráadásul látom hogy van a játékhoz rajongók által készített magyarítás is a magyarítások portálon. Gondolom nem ugyanaz az a két magyarítás.
Kérdés:
Vajon meg tehetem-e azt hogy letöltöm a készített magyarítást és azt használom a játékban? :U

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#300) a2d2 válasza Vertigo18 (#279) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!
Én is behúztam anno EPIC-en ingyen, nagyon szereti fiam, én is kipróbáltam, frankó kis játék.
Most akciós a Steam-en és gondoltam 10 euroért behúzom hogy egyszerre tudjunk játszani egymással. Ha jól olvasom akkor ez teljesen megoldható.
Csak annyi a kérdésem hogy ha local coop-ot indítok akkor két teljesen alap karakterrel indulunk és ha kilépünk és lekapcsoljuk a szervert ugyanúgy elmentődik minden mint a single playerben és később tudjuk ketten folytatni?
Utána ha fiam folytatná a felfejlesztett karakterét akkor csak simán indítja a single playert és ott lesz minden ahol abbahagyta. Szóval nem akad össze a kettő, jól gondolom?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.