Hirdetés
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- bambano: Bambanő háza tája
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- droidic: Safe Mode az agyban
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Invázió egy novellában 3-4. (Update) +5. fejezet! (18+ nyelvezet)
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
Hmm, de. Desktop-on még nem csináltam meg az átállítást és ott vi.aliexpress.com volt. Hiába írom át www.aliexpress.com-ra akkor is redirect-elt a vi.aliexpress.com-ra.
Amint váltottam currency-t HUF-ra jó lett. Utána ha visszaállítom megint EUR-ra, továbbra is jó és a Choice-os item-eket is be tudom tenni checkout-ba, immár Euróban.
Akkor itt valami érdekesen beragadt párunknál session-be, ismerősöm is halál ugyanezt tapasztalta.Már kezdtem azt hinni direkt csinálják, mert így az Ali vált valutát és azon van némi extra hasznuk, de ezek szerint egyszerűbb a megoldás.

Amúgy mi ez a vi.aliexpress.com? Mit rövidít a vi?
Köszi a tippet!

-
DarkByte
addikt
Sziasztok!
Aliexpress-ről egyre nehezebb bármit is rendelni, mert a legtöbb tételt nem szállítják EU-ba, főleg a Choice-osokat.
Van még esetleg DIY kínai elektronikai kütyükből nagyobb kínálat valahol, ahol érdemes nézelődni?
eBay-en szoktam még keresgélni. Banggood elég limitált és drága is.ViZion: simán keresőből, akármilyen találat aminél a "choice" címke ott van "This product can't be shipped to your address. Select another product or address."
Látszólag nem egyedi eset. És a találatok nagy többsége choice egy ideje.Újraregisztrálást olvastam mint trükk, de még nem próbáltam ki.
-
DarkByte
addikt
válasz
DarkByte
#17238
üzenetére
Egy ilyet találtam, itt 3dBi-t adnak meg ehhez a kis csavart antennához. (már ha igaz) [link]
Kalkulátorba beírva 8dBm-el és teoretikus 0dB kábel veszteséggel, 11 dBm EIRP jön ki. Szóval azért maxra (20dBm) tekerve elvileg át lehet vele lépni.
-
DarkByte
addikt
Van reális esélye egyáltalán hogy ilyen kis antennákkal ezt a limitet túllépi az ember?
Nyilván ki lehetne számolni ha meg lenne adva mekkora a nyereségük, de ez nincs így. Illetve szoftveresen az adóteljesítmény szabályozható ezeken a rádiókon. Elemről üzemeltetve azt amúgy se érdemes a szükségesnél jobban felcsavarni.Ez [link] pl. jobb vásárnak tűnik, eleve az értelmesebb lábraszter és a jobban elvezethető antenna miatt.
De majd nézek 868MHz-eset is, csak úgy nézem az ritkább valamiért és emiatt drágább. -
DarkByte
addikt
Köszi!
De akkor igazából mindkettőn szabadon használható.
Igazság szerint nekem nem nagy távolságot kellene vele áthidalni, maximum 100m, egy ESP-NOW is megoldaná valószínűleg. Csak amúgy is terveztem hogy kipróbálom a LoRa-t.(868-as sáv is telítődik, itthon nálam kapásból a kazán termosztát, a társas házi kapu távirányító is azt használja)
-
DarkByte
addikt
Sziasztok!
Azt valaki tudja esetleg hogy a különböző frekvencia sávban működő LoRa modulok közül mi használható itthon legálisan? Úgy tudom a 433 és 868MHz-es sávok ISM sávok, tehát ott nincs vele gond. Pl. gondolom egy ilyen rendben kellene hogy legyen [SX1278 433MHz]
Új hozzászólás Aktív témák
- Sweet.tv - internetes TV
- Revolut
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Mesébe illő csodakábelt tervezett a GeForce-ok leégése ellen a Segotep?
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Gitáros topic
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Thinkpad T14 Gen1 27% 14" FHD IPS Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB NVMe SSD ,1 év garancia
- T14 Gen2 14" FHD IPS érintő Ryzen 5 PRO 5650U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- 0PERCES BOSE QuietComfort Ultra Headphones, zajszűrős, Bluetooth fejhallgató!
- GIGABYTE RTX 3080 10GB GDDR6X GAMING OC Eladó
- Thinkpad T14 Gen5 14" FHD+ IPS Ultra 7 155U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Workstation bazár - Lenovo, HP, Dell - számla, 6 hó garancia
- 184 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5090
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4245, 100% Akksi
- Asus Zenbook 13 laptop Oled kijelző!
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


ekkold
