- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- koxx: Az e-sport napistenének ajándéka: Lamzu Inca gamer egér
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Utolsó pillanat a féláras hirdetésfeladásra, előfizetésre!
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Postas99
őstag
válasz
kemcso #22797 üzenetére
UART: soros port. (TX-RX)
Megnéztem a kódot. Nem lenne jobb ha megszakításba tennéd a kiolvasást?
Csak azért kérdezem, mert a kód végén az 15 másodperc nekem soknak tűnik.
Ugye a WAIT esetén megáll a kód, "úgymond" semmi sem történik.Az enyém ezeket megszakításban végzi, egyszerre lehet akár több időzítés is, így nem kell azon izgulni, hogy minden feladatot is ellássak egymás után.
Pl idő lekérdezése, kiíratása a kijelzőre, hőmérséket és páratartalom lekérdezése és a 12V-os ventillátorok PWM szabályzása.
Nálam 2 helyen volt probléma, induláskor ha nem találta a BMP260-as eszkötz és ha nem találta az RTC órát.
Ez ki lett iktatva egy soros porti hibaüzenettel, a kijelzőn pedig egy nincs adat van.Az a relé modul szerintem tökéletes és is ilyen occó kínai modullal vezérlem a fűtést, világítást, párásítást és egy 220V-os Venti kapcsolást is. Mondjuk ez enyém opto-s cucc. Elmegy 3.3V-os ESP32-vel is a vezérlés mivel 0-ra kell lehúzni a bemenetet az aktív relé meghúzáshoz, de 5 volt kell neki tápnak.
A relé kapcsolgatáshoz még FLAG-eket is tettem, így azt is figyeli hogy be van-e már kapcsolva. Nálam szükségszerű volt hogy szabadon lehessen állítani a hőmérsékletet és a páratartalmat is mert különböző lényeket kell életben tartani. Ehhez hozzájött, hogy jó lenne ha kapcsolgatnék reggeli világyíást is, hogy tudja már az a szerencsétlen hogy most reggel van. Erre annyit mondott a kollegám, aki szintén kért egy ilyen berendezést, hogy akkor tegyem már hozzá hogy a felkelő nap minden színében legyen már meg a világítás vezérlés. (halványsárga-vörös-fehér) lenyugvónál meg visszafelé. Szintén PWM vezérelt LED vilégítás (Full spectrum)
Mire megkérdeztem, hogy ez az állat pontosan miből fogja megállapítani ilyen viszonyok mellett hogy én pontosan lekövettem a felkelő és lenyugvó nap fényskáláját? Pontozni fogja a munkámat, hogy sikerült a sivatagi napviszonyokat jól utánoznom?
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali mobilos kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- TCL LCD és LED TV-k
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A52s 5G 128GB 6GB RAM Dual (A528) Mobiltelefon
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Uhh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 16/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Call of Duty WW2 PS4 játék
- Eladó Konfig I5-10400F 32GB DDR4 256GB SSD 1TB HDD RX6600 8GB!
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B550M R7 5800X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3060 Ti 8GB ZALMAN I3 NEO A-Data 650W
- Dell Precision 5540 i7-9850H 16GB 512GB Nvidia Quadro T1000 15.6" FHD 1 év garancia
- Medion Erazer Beast X40-hez vízhűtés (MD 60961)
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 1700X 16GB DDR4 128GB SSD 1TB HDD GTX 1650 Super 4GB Zalman T7 Chieftec 400
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest