Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Chosen: Intel Arc B580 játék kompatibilitás (2026.01)
- BerserkGuts: 9800X3D Hitvallás, Dogma megcáfolása egy RTX5080+12600K-val
- Rák
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
Elég régi eszközeid lehetnek, én már routereken sem látom soros portot elég régóta, legalább a lakossági, konzumer eszközökön nem. Céges/ipari routernél, switchnél, stb. még van. Soros port ugyanolyan jól megy Linux alatt is, csak valami biztonsági alap szabály tiltja alapból a hozzáférést, külön jogosultságadással kell engedélyt adni, onnan megy. Egyedül műholdvevőnél lehet problémás a soros port, nem a soros porti mivolta miatt, hanem mert általában valami Windows only segédprogramot is igényel a firmware feltöltése, ami a hardverközeli matatás miatt jó eséllyel nem megy Wine-ban, de sajnos műholdvevőn ez a firmware-cserélgetés, meg kódolásmatatás mindig szopóroller, még Windowson is, max. csak pár lelkes műkedvelő szokott vele szórakozni.
Outlook-os mailszolgáltatást nem ismerem, de ha viszi a Thunderbird, akkor a kérdést meg is válaszoltad saját magad.
Ezt a képkivágást, képbetömörítést simán viszi a GIMP is, de talán még valami linuxos Paint klón is (Paint.NET, MyPaint, stb.). Ezeknek az Irfan/XnView progiknak inkább csak tömeges konvertálásnál van értelme, de arra meg ugyanolyan jó az imagemagick convert, csak ki kell tapasztalni a felparaméterezését, terminálba bevereted:
pacman -S imagemagick
cd képek_mappája
convert újméretxújméret+eltolás+eltolás -quality blabla% *.akármi *.jpgDe csak most a te kedvedért kipróbáltam, feltettem Artixra az XnView MP-t AUR-ból. Csak egy apróbb függősége volt, probléma nélkül felment pár másodpercen belül. Teljesen jól működik, tudja azt, amit keresel, megnyitom a képet, kijelölöm azt a részét, amit ki akarok vágni, majd Crop (Shift+X), végül File - Export menü (Crtl+Alt+S) és ott be lehet állítani, hogy jpg-be mentsen, hány százalékos tömörítéssel, milyen beállításokkal, mikor megvagy, Export... gomb, ott rákérdez hová mented, milyen néven, és kész.
Nyilván a felülete kicsit fapadosabb, mint az IrfanView, meg kevesebbet is tud az XnView MultiPlatform változata (a multiplatform miatt), de azért használható. Ezért is írom, hogy a megszokás nagy úr, a gépek nagy részén a mai napig azért van Windows, mert a user azt szokta meg, ergo az áll neki kézre. Ha majd annyira megszokod a Linuxot meg a linuxos ökoszisztémát, az fog kézre állni, és a Windows nem fog többé.
Bár még az IrfanView nem olyan nagy érvágás Wine-ben, mivel egy kisebb méretű szoftver, nem használ túl sok windows-specifikus hívást, sem hardverközeli mókolást, sem DRM-et, nem telepít szutyok kémszoftvereket és service-eket, a képfeldolgozás-tömörítés a mai prociknak nem tétel egy átlag szintig, ergo az emulációs overheadje se magas. De! Elvi kérdés, hogy ha van rá használható natív alternatíva, akkor lehetőleg annál érdemes maradni. Ha mindenre ilyen megszokásból Wine-t használsz, akkor kb. nem sok értelme volt Linuxra váltani. Félre ne érts, okés a Wine, olyan programoknál, amiknek nincs tényleg linuxos alternatívája (néhány játék, és legacy program, pl. nálam a Scriptum GIB szótár kezelőprogija, Apple QAAC encoder, stb., de ez utóbbit nem nagyon használom, eleve natív oggenc-et és Goldendictet használok pl., inkább csak a Steam miatt van fent a Wine). Akkor valóban jobb Wine-ozni, mint Windowsra átbootolni, meg a gépen NTFS partíciókat tartani, stb.. De nem szabad túlzásba sem esni, a minimumon tartani a Wine-os alkalmazások számát. Így tisztább, gyorsabb, meg így fogsz csak Linux terén fejlődni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 3000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Bialetti kézi kávéőrlő
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- Apple iPhone 11 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4380, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
BoB
