Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-08 16:16:33

LOGOUT.hu

Apple Music

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Gáben81


Gáben81
senior tag

Most már Music-ban is benne van, erre kiváncsi leszek én is… :) [kép] [kép]

(#52) #86564352


#86564352
törölt tag

Olvastam egy tippet, hogy Sirinek mondogatni:
I love this song
I hate rap
I don't like XY előadó

Mivel a felületen nincs műfaj, előadó letiltása, talán így lehet befolyásolni az ajánlásokat.

(#54) #86564352 válasza #40993792 (#53) üzenetére


#86564352
törölt tag

itt szoktam olvasgatni: Apple Music (reddit.com)
itt találtam a tippet: Switching from Spotify to AM : AppleMusic

(#56) #86564352 válasza #40993792 (#55) üzenetére


#86564352
törölt tag

ajánló rovat is van: Apple Music Playlists

Júniusban WWDC is lesz, nagyon remélem a lossless, dolby atmos téma mellett az ígért Windows Music app is szóba kerül, hogyan állnak vele. (sajnos a Mac verzió is elég gyenge) Ha nem iPhone-on történik az AM hallgatás, akkor idegesítő "élmény".

(#57) nord_ válasza #86564352 (#56) üzenetére


nord_
veterán

A megoldás: HomePod + Apple Watch. Ennél kényelmesebb, egyszerűbb zenehallgatás nem létezik. ;)

(#59) nord_ válasza #20749568 (#58) üzenetére


nord_
veterán

Az lehet, de ez nem volt még az előzményben kitétel. ;)
Egyébként anyósom iPhone és/vagy iPad + JBL kombóról hallgat zenét, szóval egy buli is kényelmesen lezavarható Apple Musicot használva.
(De most nehogy azzal gyere, hogy iPhone sincs és hangfal sincs. :D )

(#60) #86564352 válasza nord_ (#57) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha már máshol összeválogattad a dalokat, listákat, sort, akkor kényelmes és egyszerű.

Azért örülnék, ha a világ egyik legnagyobb tech cége csinálna gyors és jó appokat. ;) A 20 éves iTunes helyett... a web player állapotát ne is említsem. Még iOS appon is lehetne mit gyorsítani, néha loading screen miközben a Spotify szárnyal, kereső is gyengébb. Most belegondolok, ha nem lennének a költöztető szolgáltatások és nulláról kellene iTunes-ban, web playeren vagy mobilon felépíteni ugyanazt a gyűjteményt, talán bele is őszülnék.
Tisztában vagyok azzal a kisebbség része vagyok, és a többség csak elindít egy gyári listát, csak szóljon valami, az alapján egy rádió és az algoritmusra bízzák magukat.
Az Apple mindig elkötelezett volt a zene felé az iPod sikere óta, zeneipar megváltoztatása, kiadókkal egyezkedés, előadókra figyelnek, hangminőség, eszközök, akkor ezért van nagyobb elvárásom feléjük a szoftver is legyen jó.

(#61) FіkuszKukіsz válasza #86564352 (#60) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Pedig a Mac-es AM-nek vagy az itunes-nak vannak felhasználóbarát funkciói. Dinamikus listakészítés vagy a gyűjteményedben levő számok adatbányászata, rengeteg információt elő lehet hozni a listákban amit a Spotify-on pl. nem. A spotyn majdnem 100 playlistem van, de mindig elveszek köztük, melyik szám melyik listában van, melyikben nem? Teljes káosz. Az AM-ben nincs ilyen probléma. Rámegyek a dalra és előhozza melyikben van. Hányszor játszottál le egy számot? Csökkenő sorrendbe rakod és kész egy favorit lista stb.A heti ajánló is jobb mint a spotyn. Persze vannak hiányosságok, pl. ami nehézkes az a hasonló stílusú dalok megtalálása. Ebben jobb a Spotify.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#62) #86564352 válasza FіkuszKukіsz (#61) üzenetére


#86564352
törölt tag

Számítógépen tényleg nagy királyság a smart playlist lehetőség több paraméterrel. (play count, műfaj, dátum...)
Gyűjtemény nézetben tényleg jobb az AM.

Szerintem az összes streaming cég azért ússza meg a desktop programok állapotát, mert az új generáció többsége csak mobilról hallgat zenét. A neten panaszkodó veteránok (közéjük tartozom én is) akik ahhoz szoktak, hogy régen mindent precízen összegyűjtöttünk, winamp, foobar2000, musicbee, itunes igazgattunk mindent, rendesen rippeltük az mp3-at, id tag szerkesztés, dalok rendszerezése, csillagoztunk, listák rendezése mindenhogyan. Most a jövő túlzással arra halad, hogy egy nagy play gomb lesz a zene appokban és az algoritmus, virtuális asszisztens már mindent csinál helyetted, ne akarj opciókat.

(#65) nord_ válasza #86564352 (#62) üzenetére


nord_
veterán

Ez most is meg lehet csinálni - én meg is teszem - de ehhez sajnos Mac kell…

(#66) FіkuszKukіsz válasza #86564352 (#62) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ugyanezek megvoltak nálam is :)

Én ilyen értelemben maradi vagyok. Mindig desktopon állítom össze a listáimat. A telefonon meg a kocsiban AppleCarral csak hallgatom. Soha nem hallgatok más által vagy az algoritmussal összeállított listát, ahogy rádión sem hallgattam zenét vagy ezer éve.Ha van ilyen ajánló akkor inkább kicsemegézem belőlük ami tetszik a listákba. De ezt is csak szigorúan desktopon. :)

Én úgy vagyok vele, hogy csak azt a zenét hallgatom meg ami tetszik. Nálam az algoritmusok gondban vannak, mert elég sok műfajból kellene merítkezni és pont emiatt a Spotify általában elhasal.Érdekes módon az AM-nél nincs ilyen gond.

Ha lenne az AM-ben olyan, hogy egy előadónak nem csak a diszkográfiája jelenik meg, hanem ahogy a spotin is a kapcsolódó válogatásalbumok, kurátor listák stb. akkor már mondanám is le a Spoti előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#67) Gáben81 válasza FіkuszKukіsz (#66) üzenetére


Gáben81
senior tag

Nálam ugyanez, csak fordítva 🙂. Spotin már meghaladta az ezret a kedvenc trackek száma(oda csak tényleg pedig az kerül ami számomra no1.), ez 6 év termése. 90%-áról még életembe nem hallottam, algoritmus ajánlotta és betalált. AM-nél ilyen nemigen van, ha lett volna előbb Watchra Spoti offline tuti nem fizetek elő erre…
Mindenevő vagyok egyébként pl. Richie Hawtin szépen megfér nekem a Nightwish mellett :D .

Most viszont nagy változások előtt állunk, kíváncsian várom, hogy melyik szolgáltató mit tud felmutatni gyakorlatban s ennek tükrében döntők. Aztán még az is lehet marad mind a kettő :) .

[ Szerkesztve ]

(#68) wrathchild


wrathchild
tag

Sziasztok!
Elméleti kérdéseim vannak Apple Music AirPlay-zenehallgatás szolgáltatással kapcsolatban (vagy csak megerősítést kérek szépen)! Angol tudás híján, a fordításokból nem teljesen egyértelmű, néha egymásnak ellentmondó véleményeket olvastam.
Az Apple music remélhetőleg napokon belül veszteségmentes és nagyfelbontású zene szolgáltatást is nyújt, ezt szeretném én a telefonról vezérelve az elméleti legjobb minőségében az audio rendszeremen hallgatni.
1:
Jól tudom, hogy az Airplay technológia wifin keresztül kommunikál, tehát így akár veszteségmentes minőséget is hallgathatnék, azonban maga az AirPlay kizárólag hangszóróként használja a cél eszközt (audio rendszeremet), azaz a mobil (iPhone8 ) telefon „tudása”, DAC-ja felel a zene minőségért?
Ilyen formán ez nem a legjobb megoldás számomra.
1/a:
Legyen szó akár egy többszázezer ft-os hálózati lejátszóról, pl. Bluesound Node 2i, az Airplay technológia miatt annak a „tudása”/DAC-ja/+erősítő mind átugrásra kerül, csak a hangfalakhoz jutást segítik, a minőségért a telefon „bele” felel?
2:
Más lehetőség, amire gondoltam, hogy egy Lightning-RCA kábellel kötném össze a mobilt illetve az erősítőt, ekkor tudomásom szerint az erősítő DAC-ja és áramkörei felelnek a hangzás minőségéért, a mobil csak lejátszó, ezt jól gondolom és ez így működőképes???
(Sajnos nem találtam ilyen gyári Apple kábelt sőt egyéb gyártótól is csupán másfél méternél rövidebbet, nekem pedig 2 méteres kellene.)
3:
Az utolsó kérdés:
ha telefonról egy jobb minőségű fejhallgatóval szeretném hallgatni majd a veszteségmentes zenét, arra elegendő a gyári Apple Lightning-3,5 mm jack adapter?
Azt olvastam, hogy abban szerepel egy megfelelő minőségű DAC, kizárólag a Hi-Res Audio zene hallgatása miatt lenne szükség egy külső dedikált DAC-ra? Pl.: SOUNDMAGIC A30i
Köszönöm a válaszokat!

(#69) #86564352 válasza wrathchild (#68) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. az eszköz ahova küldöd airplayen, az számít mit tud
2. szerintem az úgy nem lesz jó
3. a gyári lightning-jack adapter képessége 24 bit/48 kHz, ha a legeslegjobb hi-res 192 kHz kell, akkor jobb külső DAC kell

(#70) nord_


nord_
veterán

(#71) nord_ válasza nord_ (#70) üzenetére


nord_
veterán

Beindul ez:

(#73) nord_ válasza #40993792 (#72) üzenetére


nord_
veterán

Még nálam is csak pár lemeznél érhető el. Ahogy nézem, a nagy klasszikusokkal kezdenek, mint pl. Beatles.

(#75) domerator válasza nord_ (#73) üzenetére


domerator
veterán

Ez nálad hogy jött elő? Nekem még a Beatles albumoknál is csak a Digital Master jel van :Y
Ilyenkor valami fül/fejhallgató van csatlakoztatva a telefonodhoz?
Milyen iOS verzión vagy?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#76) nord_ válasza domerator (#75) üzenetére


nord_
veterán

Ami a 71.hsz-nél van, azok videóklipek.

(#77) domerator válasza nord_ (#76) üzenetére


domerator
veterán

Köszi, megtaláltam, de nálam egyik ikon sem jelenik meg... :O

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#78) nord_ válasza domerator (#77) üzenetére


nord_
veterán

Az iPhone elvileg a nagy HomePodot látja, illetve a 4K-s Apple TV-t. Azt viszont nem tudom, ehhez van a köze. :N

(#79) domerator válasza nord_ (#78) üzenetére


domerator
veterán

Apple tv-bol HD van, azt is látja az iphone, meg a homepodokat is, de egyelőre sem osszekapcsolva, sem standalone nem kapom a losslesst. Várok…

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#80) nord_ válasza domerator (#79) üzenetére


nord_
veterán

(#81) domerator válasza nord_ (#80) üzenetére


domerator
veterán

:K
Köszi!!!
Épp most olvastam, ahogy bekapcsoltam a gépemet.

(egyébként az eddigi zenehallgatásom - kocsi, JBL Flip, 2.1 PC hangszóró - és a homepod között hegyomlásnyi különbség van, szóval én már kaptam egy jókora minőségi javulást ebben az évben) :D

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#82) domerator válasza nord_ (#80) üzenetére


domerator
veterán

Fél órája keresem, hogy hol lehet nézni ezt a rohadt eventet és nem találom. :W A WWDC-n csak a fő műsor rögített verziója van fenn. Nem publikus ez a Music event?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#83) #86564352 válasza domerator (#82) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mégse lesz AM event most. Említést se látok az Apple oldalain. A WWDC részben csak azt reklámozták facetime közös zenehallgatás, a shared with you rész is jó lesz.

(#85) domerator válasza nord_ (#71) üzenetére


domerator
veterán

Megérkezett... :C

Viszont a losslesshez csak a gyári earpodsom van, mint kompatibilis eszköz (meg az adapterrel mondjuk még pár füles), a homepod lesz a következő, de várni kell a frissítésre.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#86) domerator válasza domerator (#85) üzenetére


domerator
veterán

Most így estére az a szitu, hogy az igencsak rétegzenének számító reggae playlistem is lossless felirattal megy 😲... és úgy is szól a homepodon!!!! Eddig is hozott rejtett részleteket a homepod, de most eléggé alápakolt ez a lossless... a magas hangok szépen csilingelnek, az ének szép tiszta és érdekes módon a brutális mély hangok megszelídültek. Nagyon jót tett a lossless a homepodnak... de akkor mi az a szoftverfrissítés, amit mindenhol olvasok? Az apple fehéren-feketén azt írja, hogy a homepod jelenleg az AAC-t támogatja, a lossless majd érkezik. Akkor most ez valami közbülső állapot amit hallok? Ha igen, akkor szépek a remények...😎

Mivel az apple eredeti Lightning - Jack adaptere 24bit/48kHz-ig támogatja a losslesst, így hallgatóztam egy kicsit a samsung féle AKG-val. Hát tényleg odatették a minőséget, annyira, hogy egy idő után az volt az érzésem, hogy ennek kevés az AKG. Pedig szerintem egy nagyon jó alap füles, de úgy tűnik ehhez már kevés, sokkal több anyag kívánt átjönni, mint amennyivel elbírt.Most ahogy ezeket írom, sorban jönnek a kedvenc zenéim és nem, nem hallucinálok... a homepod valahogy hozza a losslesst... hogy milyen felbontásban, azt nem tudom, de radikálisan megváltozott a hangja, egységesebb lett, összeállt a zene.
3-4 dalt összehasonlítottam a spotival... hát szegény spotinak fel kell kötnie a gatyát, a különbséget festeni lehet.Basszus, ha tízszer kellene visszamennem az időben, mind a tízszer úgy döntenék, hogy nagy homepod és abból is kettő!!!!Majd még hallgatózok egy kis komolyzenét, jazzt, stb. a napokban.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#87) nord_ válasza domerator (#86) üzenetére


nord_
veterán

Na, ez jó hír! :R

(#88) domerator válasza nord_ (#87) üzenetére


domerator
veterán

Közben megtaláltam, hogyan lehet megnézni, hogy épp milyen a hangminőség: a lossless ikonra kell tapicskolni. Ez alapján nekem most a homepodok 16bit/44kHz-en szólnak. (CD) Ez nekem pont megfelel :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#89) #86564352


#86564352
törölt tag

Akadnak még bugok, de amikor jó szuper lesz ez a lossless és atmos dolog.

(#91) Gáben81 válasza #40993792 (#90) üzenetére


Gáben81
senior tag

Savanyú a szőlő szegényeknek. :)
Én simán hallom a különbséget, főleg rock és dzsessz stílusban egy Airpods Proval meg egy Soundmagic E11BT-vel is…érdemes pl a gitárt figyelni, tömörítettnél igencsak sok esetben torzít és gépiesebb a hang. De pl a zongora is sokkal tisztább. Nyilván nem Dancemonkey féle zenén kell ezt tesztelni :D .

(#92) #86564352 válasza #40993792 (#90) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lossless-nél kiderült jobb a fülem mint gondoltam, ha odafigyelek észre lehet venni azért néha, viszont számomra nem annyira lényeges, teljesen elégedett vagyok az AAC hangzással is.
Nálam az volt a hiba, hogy évekig megszokta a fülem a Spotify Ogg Vorbis alapértelmezetten bekapcsolt normalizálás hangzást. Apple Music-nál ugyanez a funkció (sound check) alapból ki van kapcsolva, így rögtön megütötte a fülem tisztább az AAC és Apple iTunes Digital Master alapból dolgozik. (ha Spotify-nál kikapcsolom a normalizálást, úgy már ott is jobb a hangzás, ha ezt tudtam volna korábban is...) Tidalhoz nekem nincs viszonyítási alapom, ott az MQA szerintem zsákutca. Annak a cégnek szerintem annyi így, hogy az Apple Music és a Spotify is fog kínálni lossless szintet. Nem véletlenül adták el a többségi részesedésüket a korábbi tulajdonosok.

Spatial Audio, Dolby Atmos: ez már szélesebb körben fog számítani, mert külön eszközök nélkül is megy. Egyelőre hit & miss néhány dalnál óriási az effekt, néhánynál rossz és menekülés vissza sztereóra! Lehetne a zene app felületén egy gyors kapcsoló. Apple-től beszéltek a kihívásokról:

So we went after the labels and are going to the artists and educating them on it. There’s a lot of work to be done because we have, obviously, tens of millions of songs. This is not a simple “take-the-file that you have in stereo, processes through this software application and out comes Dolby Atmos.” This requires somebody who’s a sound engineer, and the artist to sit back and listen, and really make the right calls and what the right things to do are. It’s a process that takes time, but it’s worth it.

(#93) Gáben81


Gáben81
senior tag

Egy kérdés, hogyha tetszikelek egy tracket, akkor az hova kerül, ha egyáltalán kerül valami listába?Köszi.

(#94) #86564352 válasza Gáben81 (#93) üzenetére


#86564352
törölt tag

Listába nem kerül, Sirinek mondhatod play my liked songs. Az ajánló algoritmus is figyelembe veszi.

(#96) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok véletlenül töröltem egy albumot, a store-ba azt írja hogy megvásárolt de letölteni nem tudom. Mi ilyenkor a teendő? Köszönöm.

“Praise The Sun” \[T]/

(#98) Šolaire válasza #20749568 (#97) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. Egyébként van jópár album is amit megvettem régebben és most megint felkínálja hogy megvehetem ugyanazt az albumot, a megvásárolt részben se szerepelnek, alapvetően szeretem de vannak furcsaságok nekem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#100) Šolaire válasza #20749568 (#99) üzenetére


Šolaire
veterán

Ugyanaz az ID igen, még régi SE telóval vásároltam, van pl egy Prodigy album amit megint megvehetnék. :DDD Egyébként nem sok időm van zenét hallgatni ha meg sok lesz akkor előfizetek rá szerintem. :)

“Praise The Sun” \[T]/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.