Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-08 16:16:33

LOGOUT.hu

Apple Music

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #86564352 válasza borix (#200) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg igen. Nekem volt olyan vaktesztem, amikor elbuktam és olyan is amikor átmentem. Az is valós, hogy sokan előnyben részesítik egyiket a másikkal szemben. Van objektív része is és szubjektív is. Számomra AM hangzása nyerő. Spotify prémium lemondva, többek közt podcast erőltetés miatt. AM a zene van előtérben, cserébe elviselem nincs rendes lejátszó Windows-ra, lassú gagyi a web player...

(#202) borix válasza #86564352 (#201) üzenetére


borix
őstag

Ez a baj ezekkel, hogy míg pl a Tidal működik más lejátszókon is win alatt, az AM vagy a Deezer nem.

(#203) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Reagálna valaki a korábbi kérdésemre? [link]
Köszi.

(#204) Raysen623


Raysen623
addikt

Nem találtam hasonló topicot, így ide írom: nem tudom PC-men elérni iTunes-on keresztül a Music Store-t és nem tudom lejátszani az ott megvásárolt zeneszámaimat sem a gépen. Az account belépéskor megadtam a jogosultságot az eszköznek, de ennek ellenére szürke színűek a listában a zeneszámok.

Mit tudok ilyenkor tenni?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#205) pethYeti válasza Raysen623 (#204) üzenetére


pethYeti
addikt

Próbálj meg egy kijelentkezést majd vissza.

(#206) Raysen623 válasza pethYeti (#205) üzenetére


Raysen623
addikt

Az sem megy...a főoldal sem jön be. Reinstall?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#207) pethYeti válasza Raysen623 (#206) üzenetére


pethYeti
addikt

Azt még megpróbálhatod. Nekem még nem volt ilyen, de találkoztam ezzel fórumokon hogy minden kiszürkült. Akkor elég volt egy logout-login, de az mondjuk iOS volt.

(#208) Raysen623 válasza pethYeti (#207) üzenetére


Raysen623
addikt

Megvolt, de ugyanúgy szürke. Viszont jobbat írok: még az MS Store app sem tölt be rendesen és kiírja hogy nem vagyok az internethez kapcsolódva. De akkor hogyan írok ide a browseren keresztül? :F Konzolon is van egy játék ami nem éri el a szervert, de a többi működik.

Köszi az infót, még próbálkozom.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#209) #86564352 válasza Raysen623 (#208) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezek alapján egyéb probléma van, nem iTunes. Véletlenül nem vagy VPN mögött vagy ilyesmi?

(#210) Raysen623 válasza #86564352 (#209) üzenetére


Raysen623
addikt

Alap esetben nem. Amikor dolgozom akkor igen.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#211) Raysen623 válasza Raysen623 (#210) üzenetére


Raysen623
addikt

Meglett a hiba: a router volt a ludas. Valami ott akadt be neki, de egy újraindítás segített. Köszönöm mindenkinek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#212) borix


borix
őstag

Melyik szól jobban? - Spotify vs Tidal vs Apple Music. [link] (Máshogy szólnak...)
Arra azért nem ártott volna figyelni, hogy egyforma jelerősség menjen ki egy ilyen tesztnél.
Az nem az igazi mikor az egyik hangosabban szól mint a másik.

[ Szerkesztve ]

(#213) #86564352


#86564352
törölt tag

iOS 15.2 majd elhozza a playlistben keresés lehetőségét.

(#214) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudom playlisteken szereplő zenéket rendezni fordított hozzáadott sorrendben?
A legkésőbb hozzáadottakat szeretném, hogy legelől szerepeljenek. Tehát mindig a friss zenéimet tudnám elsőként hallgatni.
Van erre valahol opció? Sehol sem találom...

Váltanék Spotifyról Apple Musicra a Homepodok miatt.. de egyelőre ezen funkció "hiánya" picit visszavet a lendületből.. :U

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#215) #86564352 válasza TBMC (#214) üzenetére


#86564352
törölt tag

Túl sokat kívánsz sajnos. Playlistben csak kézzel lehet rendezgetni szerkesztés módban. Library songs nézetben van recently added listázási lehetőség, úgy a legutóbb elmentett lesz legfelül. Talán playlisten belül is van esetleg shortcut okosság a neten. (parancsok app)

(#216) TBMC válasza #86564352 (#215) üzenetére


TBMC
addikt

Köszi! Igen, a library rendezése megvan, illetve a playlist manual ordering is, + ytn láttam shortcutból megoldást erre de nem az igazi.
Azt reméltem van rá megoldás, csak vak vagyok...
Úgynézki hiába nincs Spoti támogatás a Homepodsokon, de lehet mégis maradok ott.
Valamiért az Apple Music gyerekcipőben jár hozzá képest. Nagyon sok funkcióban pl ezek a rendezések, collaborative playlistek, stbstb.. :(

markbellus.hu 

(#217) #86564352 válasza TBMC (#216) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem mákom van annyiból, hogy a library szűrés, rendezés jó. Pl. kiválasztom műfajt elektronikus zene, legutóbb hozzáadott szerint rendezve és akkor tudom friss tuctuc szól. Van még néhány smart playlist ami frissül bizonyos feltételek alapján. A normál listáimnál igyekszem másfél órányi dalban megszabni, ott nekem tök mindegy shuffle vagy a kézi sorrend szerint szól.

(#218) iSonic


iSonic
addikt

Sziasztok,

Próbálgatom ezt a csoda Apple Music-ot, viszont piszok idegesítő, hogyha saját playlistben váltok számot akkor állandóan feldobja ezt az üzenetet: "Ennek a lejátszása után, szeretném folytatni a lejátszást, vagy törli az előzőleg sorba állított zenét?"...

Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?

(#219) #86564352 válasza iSonic (#218) üzenetére


#86564352
törölt tag

Talán az automatikus lejátszás miatt mindig sorban van valami, azért dobálja állandóan. Azt ki lehet kapcsolni:
A következőként lejátszani kívánt zenék hozzáadása iPhone, iPad, iPod touch vagy androidos készüléken - Apple Támogatás (HU)
Ha kézzel összeállított sor vagy egyik playlist, album után másikra mész és akkor kérdezi mi legyen az előző sorral megtartsa vagy törölje, csak clear és kész. Szerintem az a lényeg keep vagy clear közül válassz valamit, a cancel hamarosan újra feldobja.

(#220) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Családi előfizetésem van, amiben kolléganőm is benne van. Le szeretném mondani az előfizetést, ő viszont előfizetne egyénileg. Hogy lehetne azt megoldani, hogy az új előfizetésében megmaradjanak e letöltött zenéi és lejátszási listái? Ha kijelentkezik az enyémből és bejelentkezik az új előfizetésével megmaradnak a zenéi?

(#221) #86564352 válasza Norbi27 (#220) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elvileg megmarad neki minden:

How to switch between Apple Music Individual and Family plans

If you change your plan, as the head of household, it will also remove access for any Family Sharing users who are on your plan. Their Apple Music data will remain on Apple's servers for a short period of time, however, allowing them to each sign up for an Individual plan and restore their library and likes.

Magyarul amikor te a családi csomag tulajdonosaként lemondod, a tagok cucca még a szerveren marad egy darabig és amikor előfizetnek ők, folytatják ugyanúgy. (amikor én az egyénimet egyszer lemondtam, kb. 3 hónapig őrizte az Apple a gyűjteményem és listáim)

A cikkben mindkét forgatókönyv benne van, talán úgy biztosabb előbb ő lép ki a "családból" és vált saját egyénire, aztán te mondod le.

Ha nem bíztok a felhő rejtelmeiben, akkor további lehetőségek:

Az iTunes-ból exportálni a gyűjteményt és listákat. Ha van Spotify, akkor egy költöztető szolgáltatás (songshift, soundiiz, tunemymusic) segítségével átmásolni.

(#222) Norbi27 válasza #86564352 (#221) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Köszönöm

(#223) iSonic válasza #86564352 (#219) üzenetére


iSonic
addikt

Köszi sikerült! :R

(#224) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!
Aktiváltam az 5 hónap ingyenes Apple Music-ot. Alapvetően egyénire állította be. Át tudom most családira tenni az előfizut, hogy megmaradjon az 5 hónap free?

(#225) #86564352 válasza csƵ (#224) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elbukod szerintem, mert egyénire szólt az ajánlat. Célszerűbb azt elhasználni előbb.

(#226) #86564352


#86564352
törölt tag

Ritkán használom a music.apple.com web playert és amúgy szeretem a minimalista kinézetet, azért a játszott dalnál az eltelt és hátralévő időt mutathatná a web player állandóan. Most csak akkor mutatja, ha a fejléc sávjában van az egérkurzor. Ha nincs ott, csak a csík ad támpontot.

Olvastam a Mac lejátszót újraírják, hát a web playerre is ráférne egy kis szeretet feature és performance terén. Legyen gyorsabb, legyen dalszöveg és smart playlist, legyen mini player mint a Spotify web playernél, a 3 pötty menüben elég veszélyes, hogy az első lehetőség a törlés, miért nem inkább a Play Next?

Nem tudom melyik ujjamba harapjak: az iTunes régi és ronda, nincs dark mode, viszont sokat tud és még az a legstabilabb. A web player szebb, csak butább és lassabb. (néha előfordul az utolsó 10 másodpercben megakad a dal, gondolom akkor tölti a következőt)
A beta.music.apple.com semmivel nem jobb a normálnál. A nem hivatalos megoldások mint Apple Music Electron, Cider, Musish ilyen-olyan okokból elvéreznek. Új Windows Apple Music appról már lemondtam, annál még Spotify HIFI is előbb lesz.

Legtöbbet iPhone-on használom, viszont ott is lenne mit javítani sebességen. Nem értem pl. ha rákeresek egy albumra, akkor az előadó lapján a szép animált borító kitölti nagyban a kijelző széléig, ha hozzáadom library-hez, ott már csak kicsiben mutatja. Vagy amikor iOS kilöki memóriából és elfelejti hol voltam pl. kereséskor, böngészéskor.
A hibák ellenére kedvelem, 1500 forintot megér és gyakran találni promóciós kódot is. Annyit használtam az utóbbi hónapokban, hogy már a Spotify 5 euró 3 hónap ajánlatot se használtam fel, pedig küldtek egy tucat emailt decemberben.

[ Szerkesztve ]

(#227) pethYeti


pethYeti
addikt

Ez az új Monderrey frissítés már nagyon kellett. Végre nem olyan tetű lassú az app mint volt.

Éppen ideje volt újraírni...

(#228) norbertoth


norbertoth
senior tag

Egyszerűen hihetetlen, hogy ha létrehozok egy saját playlistet, még mindig nem lehet fordított sorrendbe állítani a listát, a legvégére kell görgetnem, több száz zenénél elég gáz. Érdekes Mac-en van ilyen opció…hol lehet ezt jelezni hogy jó lenne? :C Egyébként amióta elindult az AM várom ezt a funkciót, azaz kb 6,5 éve. :W

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#229) #86564352 válasza norbertoth (#228) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az sajnos. Nem tudom mobilon a Marvis Pro app vajon tudja ezt vagy sem, esetleg shortcuts okosság. Az Apple Music app csak songs nézetben tud úgy rendezni recently added, egy playlisten belül nem. Egy félmegoldás, ha számítógépen a lista rendezésénél beállítod a kívánt csökkenő/növekvő rendezést, akkor átviszi mobilra is (plusz gépen a copy to play order jobb klikk menüből) bár azt nem teszteltem dinamikus-e, ha közben mobilon megint hozzáadsz újat, akkor felülre kerül vagy levágja alul a végére.

Másik félmegoldás tipp, csinálj rövidebb listákat és ha a scroll sávot hosszú nyomással megfogod és húzod akkor nagyon gyorsan lehet egy lista végére jutni, aztán vissza a tetejére pedig csak a kijelző felső sávját kell megérinteni egy ugráshoz.

Nagyon ráférne a mobil appra egy frissítés alapvető rendezés, bár Siri segít azért lehetne direkt előadó blokkolás, és amit nagyon utálok az a popup ablak amikor sorbaállítasz vagy gyűjteményhez adsz. Évekig sírt a nép, hogy a zavaró hangerő popupot tüntessék el a képernyő közepéről, iOS13-ban végre megcsinálták diszkrétre, és akkor a zene appban maradt ez a design. Most ha tíz dalt válogatok ki sorhoz vagy adok library-hoz, akkor tízszer kell megvárni míg eltűnik a popup. :U

(#230) #86564352


#86564352
törölt tag

Még egy félmegoldás számítógépen smart playlist és pl. úgy date added legyen mondjuk last 30 days és akkor mindig lesz egy friss zenei lista.

(#231) #86564352


#86564352
törölt tag

Találtam egy cikket a Marvis Pro appról, szuper dolgokat lehet vele csinálni: [link]

(#232) norbertoth válasza #86564352 (#229) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszi a tippeket, de sajnos egyik megoldás sem vált be, nem teszi olyan sorrendbe telón mint Mac-en. Se csökkenő se növekvő elrendezésnél. Az intelligens playlist-et meg nem is látja a teló :(

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#233) #86564352 válasza norbertoth (#232) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sync Library / Könyvtár szinkronizálása be van kapcsolva?
Ha csinálok számítógépen egy smart playlistet, azonnal megjelenik iPhone-on is.

[ Szerkesztve ]

(#234) pethYeti válasza #86564352 (#233) üzenetére


pethYeti
addikt

Smart Playlist pl akkor nem szinkronizál telóval ha olyat csinálsz ami meglévő playlistedre hivatkozik.

(#235) norbertoth válasza #86564352 (#233) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen be van kapcsolva, ha átnevezek egy playlist-et akkor a telón is átnevezi hamar. Egyébként igen, meglévő playlist-re hivatkozik.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#236) #86564352 válasza #86564352 (#231) üzenetére


#86564352
törölt tag

Most éppen akciós a Marvis Pro, 1500 forint.

(#237) #86564352


#86564352
törölt tag

A Shazam app ismét adott 2 hónap ingyenes Apple Music-ot. :) Amióta dobtam az egyre rosszabb Spotify-t a kukába, már legalább egy év ingyen Apple Music összejött különböző promo ajánlatokkal.

(#238) Tumisz95


Tumisz95
csendes tag

Sziasztok,

Gondolkodom a váltáson Spoti-ról, viszont előtte szeretném a segítségeteket kérni néhány kérdésben:

1. A PayPal lehetséges fizetési mód? Az Apple GYIK-ében nem találtam a felsorolásban, viszont furcsának tűnt, hogy nem opció.

2. A Microsoft Store-os itunes alkalmazás használható, vagy inkább web player?

3. A web player támogatja a szünetmentes lejátszást? (gapless playback)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#239) #86564352 válasza Tumisz95 (#238) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mo-ról nincs paypal. Áruházi itunes jobb a simánál, mert frissül háttérben és nem olyan szemetelős a telepítése. A web player eléggé fapados, de próbáld ki. Az itunes hiába régi, rengeteg opció van benne.

(#240) #86564352


#86564352
törölt tag

Érdekesség, ország szerinti árak:
Which Country Has The Cheapest Apple Music?

(#241) #86564352


#86564352
törölt tag

iOS 16: végre lehet playlisten belül rendezni normálisan, előadót követni, drag & drop módszerrel is lehet dalt sorhoz adni, záróképernyőn kicsit más kinézet. A dalok hozzáadásakor felugró zavaró üzenetablak még maradt sajnos.

Böngészőben a beta.music.apple.com kicsit gyorsabb lett, viszont még mindig nem az igazi.

(#242) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Még tavaly szeptemberben kaptam egy emailt, hogy 3 hónapos ingyen próbaidőszakok kaptam az Apple-től. Tudom, hogy az már rég volt, de gondoltam most élnék is vele, de csak 1 hónapot jelez az eredeti 3 helyett. Van értelme jelezni az ügyfélszolgálat felé vagy örüljek, hogy 1 hónapot kapok legalább. Még nem aktiváltam.

(#243) #86564352 válasza Lali-213 (#242) üzenetére


#86564352
törölt tag

Februárban csökkentették az új userek ingyenes próbaidőszakát 3-ról 1 hónapra, kivéve ha AirPods, Beats terméket is veszel. Viszont az Apple tulajdonában lévő Shazam app több hónapot kínál. Talán úgy célszerű először Apple Music 1 hónapot aktiválod, lemondod, aztán utána Shazamon keresztül újra.

Szerintem nekem már 1,5 év ingyen Apple Music összejött mindenféle kóddal. Még régen Apple-től a normál 3 hónap, volt iStyle születésnap promóció 4 hónap, Shazam 4-5 hónap két részletben, redditen talált scannelős QR kódokkal is 1-2-3 hónap. Azoknál zsákbamacska, mert elvileg adott régiókra szólnak, tehát egy 6 hónap amerikai Best Buy kódot én nem tudok felhasználni, de egy spanyol MediaMarkt QR kódot redditről több embernek sikerült aktiválni, nekem is magyar fiókkal.
Volt olyan is, a Shazam harmadszor is felkínált pár hónapot, feldobta a "vásárlás" folyamatot és azonosítás sikerült, de utána kiírta az Apple ID-m már kimerítette a lehetséges ajándék kódokat. :D Aztán egy másik redditen találttal mégis működött. Most is éppen egy ilyen aktív nekem, 3 hónap 1 áráért. Igazából úgy vagyok vele, hogy az Apple Music csak 1500 forint, így olcsóbb a Spotify 5 eurónál, ami már 2 ezer forint amióta Magyarország előre halad a szakadék felé. Tehát szívesen fizetem inkább az Apple-nek, mert a Spotify sok nekem nem tetsző dolgot csinál. Viszont nem bánom, ha szembe jön egy ajándék Apple kód, mert Windows gépen, Mac-en és web playernél nem egy nagy élmény a szolgáltatásuk finoman szólva. Még a legjobb iOS app is néha bosszant, tehát nem érzem szarrágásnak, hogy vadászom az ajándék kódokat.

Arra kell figyelni, ha belakod az Apple Music-ot és valamiért lemondod, akkor egy idő után törlik a gyűjteményed és a listáidat. Nem hivatalosan kb. 2-3 hónapon belül újra előfizetsz, akkor még ott lesz. Célszerű egy ingyenes Spotify fiókot megtartani a kedvenc zenékkel és van több költöztető szolgáltatás, ami egyik cégtől a másikhoz átmásolja. (songshift app, soundiiz, tunemymusic)

[ Szerkesztve ]

(#244) Akelaus


Akelaus
senior tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Tervezem, hogy leváltom a Spotify-t az Apple music-ra.
1 olyan dolog van ami miatt ódzkodom tőle: ez a vezérlés másik készülékről.
Jelenleg a Spotify 3 készüléken van a lakásban(ebből 2 Androidos, 1 iOS) ezeket tudom a telefonon (Android) lévő Spotify app-ról vezérelni. Van ilyen lehetőség az Apple music app-ban? :F
Köszönöm! :R

(#245) #86564352 válasza Akelaus (#244) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbaidőszakkal kipróbálhatod, szerintem az úgy nem fog menni. Airplay van csak, ugye Apple érdeke vegyél Apple cuccokat. Más ilyen szempontból a két szolgáltatás, máshogy gondolkoznak a cégek: Spotify könnyű ugyanazt a listát, sorba állított zenét lejátszani különböző eszközökön. Apple szerint úgy jobb ha eszközönként külön sor van. Hallgatási szokásoktól függ, aki ugyanazt szeretné mindenhol annak Spotify módszere jobb. Aki otthon chill album, de elmegy edzeni pörgős számokkal akkor az két külön dolog és szépen szét van választva.

Windows-os iTunes és iOS viszonylatban van egy iTunes Remote app iPhone-ra még az ősidőkből, azzal lehet mobilról vezérelni a számítógépen mi szóljon.

(#246) Akelaus válasza #86564352 (#245) üzenetére


Akelaus
senior tag

Köszönöm a választ, pont közben-utána lett téma a Spotify topic-ban a dolog.
Kár hogy nem működik úgy a dolog ahogy a Spotify esetében.

(#247) #86564352 válasza Akelaus (#246) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mérlegelni kell, ezért jó a próbaidőszak. Spotify-ra én már a 3 hónap 1 áráért ajánlatokkal se megyek vissza. AM minden hülyeségét bőven ellensúlyozza a jobb hangzás, jobb gyűjteménykezelés, szebb iOS app és olcsóbb is. Viszont előadók letiltása és jobb kereső hiányzik.

(#248) Gabady


Gabady
aktív tag

Halihó!
Olyan problémám van, hogy számítógépen ha bluetooth eszközre játszok le zenét, tovább ugrik a következő trackre vagy megáll. Bluetoothon nem játssza le a zenét, viszont belső hangszórón igen. Airpodssal is és egy Sony bt. hangszóróval sem működik.... :F
iPhone-on hibátlan.
Tudtok erre valami okosat mondani ?

Mac Os Monterey 12.5

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#249) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,
Ma kaptam Viberen egy szokatlan üzenetet, miszerint Viber felhasználóként 3 hónap Apple tv+ és Apple Music ingyenességet kaphatók, ha feliratkozom a Viber Offers with Apple chatbotra. Kissé szkeptikus vagyok, ezért nem iratkoztam fel. Ti találkoztatok ilyennel?

(#250) #86564352 válasza Lali-213 (#249) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valós ajánlat, futtat a Viber ilyen promóciót. Redditen láttam, kérdés vajon minden régióban érvényes-e, hát puding próbája az evés. FAQ
Apple tulajdonában lévő Shazam app is szokott adni, van egy istyle.hu promóció is, az Apple One próbaidőszak is hasznos. Valamelyiket biztos be tudod váltani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.