Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-08 16:16:33

LOGOUT.hu

Apple Music

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) #86564352


#86564352
törölt tag

A 15 mp bug mellett akadt egy durvább is most a lossless bekapcsolásával egyeseknél: hangos zajjal ijesztget
The white noise glitch nearly got me killed today. : AppleMusic (reddit.com)

Hiába a Spotify-nál jobb hangzás, ideje lenne már rágyúrniuk a szoftverek minőségére. Windows app, web player, iOS is azért. A Mac app se jó.

(#153) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!
Apple Musicből be tudok tenni csengőhangot?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#154) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Kipróbáltam újra az androidos appot. Lossless, auto crossfade (manuális is van). Egyre jobb lesz.

Romanes eunt domus

(#155) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Rádió állomásokat (TuneIn) lehet valamilyen módszerrel "kedvencnek" menteni?

(#156) nord_ válasza rellif (#155) üzenetére


nord_
veterán

Sajnos nem találtam rá lehetőséget… appból indítom én is a rádiót.

(#157) rellif válasza nord_ (#156) üzenetére


rellif
senior tag

Érdekes,hogy csak állomás megosztása lehetőség van mint opció. Pedig jó lett volna AM-en belül menteni a kedvenc adókat.

(#158) #86564352


#86564352
törölt tag

Egy bosszantó hülyeség javítva lesz:

iOS 14.5-nél a swipe törlés nem egyedül a playlistről törli a dalt, hanem a gyűjteményből is. Playlist szerkesztése menübe kell menni.

iOS 15 bétában már rákérdez, hogy playlistről vagy gyűjteményből törölje. Redditről kép.

(#159) #86564352


#86564352
törölt tag

Apple Music Electron

Ezt még nem próbáltam. Musish projekthez hasonló.

(#161) C4mp3r válasza #20749568 (#160) üzenetére


C4mp3r
addikt

le tudom iphone 12-n, magyar regio. lehet nalad a nemet regio bekavar

(#162) nord_ válasza #20749568 (#160) üzenetére


nord_
veterán

:K

(#164) CrAzY88 válasza #20749568 (#163) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Van nekem is olyan album, amiből nem engedi az összes számot lejátszani, valami jogi dolog van a háttérben.
Ugye amióta régiók vannak, nem úgy van mint régen, bármit bárhol.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#165) domerator válasza CrAzY88 (#164) üzenetére


domerator
veterán

Nekem is épp tegnap jelzett, hogy egy előadónak új albuma van, rámentem és a 12 számból 3-at engedett játszani... a retek érti... :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#167) #86564352


#86564352
törölt tag

Klasszikus zene appot vett az Apple:
Apple Acquires Classical Music Service Primephonic, Will Launch Dedicated Classical Music App

Ebben a műfajban tényleg sokkal nehezebb a metatag kezelése és hogy normálisan nézzen ki a gyűjtemény.

(#168) nord_ válasza #86564352 (#167) üzenetére


nord_
veterán

Kiváncsi leszek rá!

(#169) y@g4n


y@g4n
tag

Helló! van egy album WILLOW - RISE , csak apple musicon van fent ?megvásárolható? módon, az album megvásárlása után a fileokat szeretném alac (vagy ami most van losslessként ott) formátumban letölteni, majd máshova áthelyezni (apple-s környezetből ki, desktopra). Ez lehetséges? Semmiképpen nem szeretném streamelni vagy apple rendszerhez kötötten hallgatni. Nincs apple készülékem így nem vágom a realitását a kívánságomnak.

[ Szerkesztve ]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#170) #86564352 válasza y@g4n (#169) üzenetére


#86564352
törölt tag

Apple Music lossless, de az streaming, nem tudod fájlként letölteni.
iTunes Store 1290 forintért látom mint megvásárolható, de az nem lesz lossless, csak nagyon jó AAC.
Itt találtam 11 dollárért lossless FLAC formátumban.

(#171) y@g4n válasza #86564352 (#170) üzenetére


y@g4n
tag

AAC nem játszik, ezt a prostudiomasterst megbízhatónak írják, köszi!

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#172) #86564352 válasza y@g4n (#171) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#173) y@g4n válasza #86564352 (#172) üzenetére


y@g4n
tag

A másikon nem is enged, vpnnel még nem próbáltam, megnézem ezt.

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#174) #86564352 válasza y@g4n (#173) üzenetére


#86564352
törölt tag

Na erre nem is gondoltam, valószínűleg jogi dolgok miatt. (aztán csodálkoznak a warez miatt) Már régen belekényelmesedtem a streamingbe. Meg is hallgattam már, tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#175) y@g4n válasza #86564352 (#174) üzenetére


y@g4n
tag

Örülök ha tetszik :) ! Köszi a helpet!

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#176) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

A minap kaptam egy emailt, hogy 3 hónapos ingyenes próbaidőszakot kapok az Apple Musicba új előfizetőként. Van esetleg ennek időkorlátja, hogy meddig használható fel? Az üzenetben erről információt nem láttam.

Köszi,
Lali

(#177) #86564352 válasza Lali-213 (#176) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt bármikor ellőheted. Mindenkinek jár 3 hónap ajándék, ha még nem használta soha.

(#178) Lali-213 válasza #86564352 (#177) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszönöm, majd élek vele szerintem. ;)

(#179) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nem tudom offline elérhetővé tenni az apple music könyvtáramat.
Röviden leírom az eddigi eseményeket.

Van egy macbook air, egy iphone, apple watch, és van 2 asztali windows gép (5db) Ezek mind fel voltak jogosítva hogy offline is tudjak zenéket hallgatni.
A csaladban mindenkinek iphonja van tehát az apple music családi előfizetésű.
Kaptam egy macbook pro 2013-as modellt beállítottam mindent apple ID ez az stb, szinte ugyan úgy mint az air-t.
Az apple music résznék kiírta hogy egyszerre csak 5 gépet jogosíthatok fel ha offline is szeretném ezen az eszközön hallgati a zenéket. Mondom oké a fiókomba belépve kitöröltem az egyik asztali windowsos gépet mert azon ritkán halgattam az apple musicot.
De ezután sem ment. Utána már az összes gépet kijelentkeztettem, most az "új" gépet már sikerült feljogosítani de most sem tölt le semmit.
Kijelentkeztem újraíndítottam belejenkeztem ismét feljogosítottam de most sem jó :F

Valakinek valami ötlete??

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#180) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Apple Music nem almás készülék használatával vannak tapasztalatok? Windows 10 böngészőben mennyire használható? Androidos készülékre is osztható a családi csomag?

[ Szerkesztve ]

(#182) Lali-213 válasza #20749568 (#181) üzenetére


Lali-213
senior tag

Azt olvastam, hogy AppleID kell hozzá. Itt ugye nem kell egy háztartásban élniük azoknak, akik családi megosztásában vannak? Mintha Spotify-nál ez elő lenne írva.

(#184) Lali-213 válasza #20749568 (#183) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszi, erre eddig valahogy nem leltem rá. iTunes jobb választás Windowsra mint a webes felület?

(#186) Lali-213 válasza #20749568 (#185) üzenetére


Lali-213
senior tag

Egyből megjött a kedvem mindkettőhöz. :DDD

(#187) #86564352 válasza Lali-213 (#184) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows-ra nincs jó Apple Music élmény. (még a Mac verzió se az igazi)
Ezek a lehetőségek:

iTunes
web player: music.apple.com és beta.music.apple.com

nem hivatalos: Musish és Apple Music Electron

barkácsolás: Bluestacks Android emulator és abban futtatni az Android AM appot így van lossless, a Windows 11 is majd tud elvileg futtatni Android appot Amazon store-on keresztül

másik barkácsolás: Spotify-ban csinálod a listáidat, rendezgeted a dolgaid és pl. Songshift app áttükrözi AM-ra

(#188) #86564352


#86564352
törölt tag

Az Apple birtokában lévő Shazam 5 hónap ingyen Apple Music előfizetést kínál újaknak. Ha volt már AM előfizetésed, akkor 2 hónap.

https://www.shazam.com/applemusic

Nekem van aktív előfizetésem, nem tudom hogy van akkor kiírná 2 hónapig nem számláznak? Ezért inkább úgy csináltam lemondtam amit fizetek, aztán beváltottam az ajándékot és akkor ki is írta 2 hónap ingyen, legközelebb december 17-én vonja az 1500 forintot.

[ Szerkesztve ]

(#189) C4mp3r válasza #86564352 (#188) üzenetére


C4mp3r
addikt

en is lemondtam es elvileg 2 honapot adna, de folyamatosan azt irja, offer is available for new subscribers only

(#190) #86564352


#86564352
törölt tag

Tegnap volt Apple bemutató, az elején AM téma is volt.

- újraírt Mac és iOS app, ami egyezik képességben pl. smart playlist
- új, gyors web player és Windows app lossless támogatással
- gyorsabb szerverek, búcsú a loading felirattól
- gyorsabb és jobb kereső
- Spotify connect szintű funkció
- opció albumnál eredeti, deluxe, remastered melyiket kínálja alapból
- ajánló algoritmusban letiltható előadók, műfajok
- lemondáskor nem törlik a gyűjteményed X hónap után

Na ezekről nem volt szó. ;] Siri kérés algoritmuson csiszoltak hangulathoz függő listák és bevezetnek 17 országban csak Siri vezérlésű AM előfizetést a normál diák havidíj árán, főleg a homepod miniket akarják ezzel reklámozni.

Állítólag lesz PlayStation támogatás is, ott eddig a Spotify-nak exkluzív szerződése volt a Sony-val.

(#191) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Én is feltettem az androidos telefonomra az AM-ot, 3 hó ingyenes próbára. Mivel van itthon asztali média lejátszóm, kíváncsi lennék, ki lehet-e rá tenni a hangot? Spoti, Tidal működik rajta.
Köszi.

(#192) pethYeti


pethYeti
addikt

Akit érint, PS5-re megjelent az Apple Music app.

(#193) #86564352


#86564352
törölt tag

iPhone és Windows iTunes felálláshoz: Remote app telepítésével lehet vezérelni telefonról a számítógépen mi szóljon.

Az iTunes Remote alkalmazás beállítása a PC iTunes alkalmazásában - Apple Támogatás

How to control Apple Music on Mac (iTunes for Windows) with iTunes Remote app on iOS, iPadOS #Shorts - YouTube

Nem egészen olyan kényelmes mint a Spotify Connect, mert az AM appból nem lehet, csak a Remote appból, de több a semminél.

(#194) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Idén januárban jöttem át android+windows-ról Iphone+Mac vonalra. Eddig Deezert használtam, de elkezdtem párhuzamosan AM-ot is. Nekem hangzásban jobban tetszik az AM-így itt is elkezdtem Playlisteket gyártani magamnak. Lehet hülye vagyok, de nem találok olyan opciót, hogyha pl. egy playlistbe betettem sok-sok dalt és ezeket szeretném dalcímek alapján sorba rendezni, azt hogy lehet. Van erre megoldás?

Rappi

(#195) #86564352 válasza SeatZola (#194) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hangzás azért jó mert Deezer mp3 után itt AAC codec Apple Digital Master forrásból és ezenfelül hozták be idén a lossless és Dolby Atmos hangzást is.

Sajnos playlisten belül csak kézzel lehet rendezni szerkesztés módban. Amikor három kis csík megjelenik a dalok mellett. Playlisten belül keresni se lehet.
Talán a Marvis Pro app tud ilyet is.

Library-ben daloknál tudja az Apple Music az ABC rendezést előadó, dal cím alapján vagy idő szerint mostanában hozzáadott alapján rendezni a dalokat. Nekem az a szerencsém csak 1-2 órás playlisteket csinálok, az még kezelhető mennyiség. Amit még szoktam, hogy iTunes-ban több smart playlistet csinálok különböző kritériumok mentén és az szépen szinkronizálódik telefonra. (azért kell számítógépen, mert iPhone-on nincs smart playlist létrehozás)

Fontos még, hogy beállításokban van kapcsoló, adjon vagy ne adjon hozzá library-hez mindent amit playlisthez hozzáadtál. Viszont ha library-ből törölsz egy dalt, az repül minden playlistről is. Én is szoktam agyalni, hogyan jobb kezelni a zenéimet, melyik library is, melyik csak playlist.

Az ajánló algoritmushoz a love gombok nyomogatása és főleg Siri utasítása segít sokat.

(#196) SeatZola válasza #86564352 (#195) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi a segítséget! :R

Rappi

(#197) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!
Spotifyról váltanék apple musicra, ha már úgyis almás cuccokat használok. Eddig 2 problémám lenne:
-nem tudok előadókat kedvelni? Spotinál tök jó, az alapján csinál daily mixeket, meg is tudom nézni, milyen együtteseket követek (sok a banda, főleg metál, aztán van amit sokáig nem hallgatok, és néha nem jutnak eszembe a nevek)
-nálatok is bugos az app? Zárolt képernyőn vált a szám, az is szól, viszont megnyitva az appot, ott az első számot jeleníti meg mindig

(#198) borix válasza #86564352 (#195) üzenetére


borix
őstag

Eddig Deezert használtam, de elkezdtem párhuzamosan AM-ot is. Nekem hangzásban jobban tetszik az AM-így itt is elkezdtem Playlisteket gyártani magamnak.

Hangzás azért jó mert Deezer mp3 után itt AAC codec Apple Digital Master forrásból

Jobban tetszik akkor már jobb minőségű? Az mp3 ez meg AAC ezért jobb? ;]
Az AAC jobb tömörítési forma de a 320-as mp3 is bőven jó, az emberek többsége egy rendesen elvégtett vaktesztben tuti, hogy össze vissza tippelgetne.
Akik kevesen eltalálnák az mp3-at többségben nem a minőség alapján szúrják ki, hanem az mp3 tömörítési hibáit ismerik és azt keresik arra figyelnek.
A lényeg a bitperfect pl android vagy windows alatt.
Erre van vindows alatt pl a Roon, Audirvāna android alatt pedig a USB Audio Player.
Ezek sajnos a tárolt zenei anyagon kívül csak a Tidal-t és a Qobuz-t támogatják.

Szóval mac alatt valószínű, hogy bitperfect megvan, de win vagy android alatt már közel sem biztos és ha nincs meg akkor hiába az AAC...
A nagy felbontású zenei anyagokkal is felesleges dobálózni mert ha megvizsgálják akkor nem biztos hogy jobb egy CD minőségnél.
A Tidal fanok is oda voltak a master anyagért jobbnak is hallották és közben derülnek ki dolgok. Külföldi tesztek erre már hamarabb rámutattak... [link]

[ Szerkesztve ]

(#199) #86564352 válasza borix (#198) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szubjektív dolog, nekem az AAC tetszik: Apple Digital Masters
Spotify OGG a default audio normalizálással nem tetszik. Azt kikapcsolva 320 kbps már igen. Ha ugyanakkor ugyanazt a dalt Apple Music, akkor az kicsit jobban. Éveken át a Windows Spotify app helyett is a web playert szívesebben hallgattam, mert az AAC.
Ha csak mp3-at hallgatok számítógépen jó, ha közvetlenül utána ugyanazt a dalt iPhone és Apple Music, jobban tetszik. Spotify-ról szívesen mennék Deezerre, Apple Music-ról nem. Akinek tényleg jó füle és eszköze van, AM felár nélkül van lossless és spatial audio. A Tidalról én is olvastam az MQA zsákutcáról.

#197
Library-be ha elmented a dalokat, albumokat, akkor előadóknál listázza. Ott nézd végig, ha később nem jut eszedbe a név. Direkt follow nincs. A "listen now" részen a library és kedvelt dalok alapján csinál ajánlókat "XY & similar artists". Sirit is lehet kérni, előadóra hosszan nyomni create station, sorbaállításnál az infinity gomb használatával.

(#200) borix válasza #86564352 (#199) üzenetére


borix
őstag

Magától a formátumtól nem lesz jobb, legalábbis a többség a CD és egy jó minőségű MP3, AAC, OGG között elbukna vaktesztben...
Spotify esetén sem a formátum gyengeségével van a gond hanem azt mondják, hogy ott valamit elszúrtak a tömörítés során azért hangzik gyengébbnek.
Windows alatt is van, hogy a merevlemezről ugyan azt a zenét jobbnak hallják bizonyos lejátszókon.
Mert az egyiken hangosabb, picit színez stb...
Sokat számít szerintem a felület és az ajánlások.
Most pl azért nyavalyognak sokan a Spotify ellen mert telerakják podcastokkal. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.