Hirdetés
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Meggyi001: Hasznos helyek és tippek Párizsban, amiket jó eséllyel keresni is fogsz...
- bitpork: 2025, zárás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
Habugi
addikt
válasz
mackosajt
#785
üzenetére
Két játékban érezhető olyan különbség amin zongorázni lehet, Stalker(ek) illetve Arma3.
Eleve legfőképpen ez utóbbi okán jött szóba az esetleges próba/csere ötlete/annak lehetősége, pár hónapja ezzel játszom a legtöbbet, amikor Sasbátyánk elkezdte tolni a 6700K-s teszteket.
Nagyjából end of story, végig lekövethető volt számodra is a folyamat. Kósza pillanatra sem szólt a pénzről (nullszaldóval ki tudtam volna lépni belőle ha nem hozza azt Armában amit remélek tőle), akkor nem lett volna opció a felár egy HaswellE-vel szemben.
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
mackosajt
#782
üzenetére
Mint a masik topicban is mondtam, szeretnek egy mereg draga de brutal eros AMD processzort tesztelni. Olyat ami dragabb mint az intel de nagyon odabaCC neki.
Nem mindig csak az legyen a tema hogy mennyivel olcsobb az FX amikor a teljesitmenyrol van szo. Most nem performance/price merleget nezzuk hanem a brut erot.
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
mackosajt
#722
üzenetére
FX kombo:
FX-8320: 50K huf
alaplap: 45K HUF (Asus M5A99X EVO Rev 2.0)
huto: 10K HUFi5-4690K - kombo
4690K - 74.500 HUF
alaplap: 30K (MSI Z97-G43)
huto: 10K HUFAMD kombo: 105K HUF
Intel kombo: 114K HUFMindenket kombot ujonan ugyanaz a boltbol valasztottam. Az FX 8350 helyett 8320-at raktam be. Az alaplapot ugy valasztaottam hogy biztosan menjen benne a 4.6 GHz mindket oldalrol.
Tehat a kulonbseg az kemeny 9000 magyar Matyas. Amit intenziv hasznalat melett megsporolsz 12-16 honap alatt a villanyszamlan.
-
norbert1998
nagyúr
válasz
mackosajt
#719
üzenetére
hát tudod, ezt erősen kétlem. alulfeszelt, folytott FX-em volt mennyi is, 65 fokos? egy rendes lapban az minimum 70 fok, ha nem 75, és akkor hol van még az 5 GHz ?
Megtaláltam egy régebbi grafikonom. 4.4 GHz-en az FX 65 fokos volt egy aida CPU only alatt, 10 perc után. 5 GHz-en a 2500k is ennyi. És az nincs visszafojtva. -
MiklosSaS
nagyúr
válasz
mackosajt
#719
üzenetére
Nem az arcedularol szolt a dolog. Mindket fel kozep es felso kategoriast cuccat osszeugrasztani...ennyi.
Ha igazan troll volna valaki akkor egy haromszor annyiba kerulo 5930K-t eresztet volna neki....eselye sem lenne az FX-nek.
Maskulonben a tesztekben fentebb i5-rol volt szo, ami azert nem annyira draga egy 8350-hez kepest. Sot..ha az alaplapot is figyelembe vesszuk lehet egy arban jonnenek ki.
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
mackosajt
#679
üzenetére
Ne viccelj mar. Azert linkelgetek toluk mert szemelyesen ismerem oket es megbizom bennuk.
Anno sok evel ezelott meg kozosen is tuningoltunk....ehh..regi szep idok...
Neked meg illene megtanulnod: szerbul, romanul, szlovenul, ukranul, szlovakul, horvatul es nemetul. Mondjuk az angol is jol jonne
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
mackosajt
#505
üzenetére
Szerintem ha oda figyelt volna a gyartokra es nem jottek volna ki hasonlo mizeriak , akkor most 25-35 %-al tobben tolnak FX-en. Es a hirnev sem csorbul volna annyira meg.
Megyek inkabb aludni....jo ejt!
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
mackosajt
#503
üzenetére
Latod, itt veszitett az AMD rengeteg felhasznalot. Trahanyul hagyta hogy az alaplap gyartok csianljanak amit akarnak. Ha egy fapados, olcso, gyenge H81-es lapba beleraksz egy i7-4790 processzort, alapon hozza nem nyulsz semmihez...siman hasznalhato, gond nelkul.
Mi van ha a ficko nem ert hozza, osszeszereli ...de a babralas BIOS-ban nem erdekli...ez itt a baj, de nagyon.
-
mackosajt
addikt
válasz
mackosajt
#332
üzenetére
Legtöbb, amit ki tudtam csikarni, 460-as physics pont, 22*205=4510 MHz-en, de olyan borzalmas feszültséget kért, hogy ne fagyjon ki teszt közben, amit én már nem szeretnék neki huzamosabb ideig adni.
1,452 V volt a legnagyobb, cserébe 65-ös mag és 77-es kupakkal... na ezt nem játszom vele.

Szegény Bulldozerem még a végén elfüstöl. -
V!ck
senior tag
válasz
mackosajt
#332
üzenetére
Azt írtam is Norbinak, hogy nem gömbölyű, én 401-et kaptam a 8320-szal 4,6-on... mondjuk az durva, hogy a fele sincs a 2500K-hoz viszonyítva...
Nem töltöm fel, mert minek, de leírom: majdnem csonttáhúzott 750Ti-vel 9800 pöttyöt csináltam. csak hogy legyen mihez viszonyítani
Aktív témák
- Wise (ex-TransferWise)
- Arc Raiders
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Energiaital topic
- Kuponkunyeráló
- LEGO klub
- Memóriazabáló problémát okozhat a Windows 11 egyik frissítése
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- Akciófigyelő: Megnyílt a Xiaomi hivatalos magyar webáruháza
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 9700K 8 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i9-9900K 8-Core 3.6GHz (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i7-8700 6-Core 3.2GHz LGA1151 Processzor!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3685 100% Akkumulátor
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- 174 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3447, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest









