Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) w1n1x válasza Albigator (#5239) üzenetére


w1n1x
tag

Nekem 3 tizeddel lett csak jobb a Single Core értékem, mint a tiéd :D.

A multi-core-ban alulmaradtam röpke 50 ponttal. :DD

Danex: Override + Offset együtt milyen LLC-vel lenne hatásos? Nem mond egymásnak ellent a 2 funkció?

[ Szerkesztve ]

(#5252) Hublot válasza Albigator (#5246) üzenetére


Hublot
senior tag

Én most töltöttem fel videót-róla. 5800X PBO offset -0.05
Persze fut jó pár program ezért a pontszám olyan amilyen. Ramok még nincsenek beállítva.
[link]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#5253) Chalez válasza MPowerPH (#5211) üzenetére


Chalez
őstag

Ha -5-ön hagyom azt a két magot, akkor rosszabbul teljesít AC benchen, és már a +50MHz-nél is elhasal. Viszont a +25-öt bírja. :DDD
A 4850 az az, amit HWInfo mutat Core clock-nál, nem az amire gondolsz.
Itt egy HWInfo kép ami megy pár órája, volt közben játék, CB, CPU-Z bench... stb.

[ Szerkesztve ]

(#5254) Chalez válasza Chalez (#5253) üzenetére


Chalez
őstag

Itt pedig ahogy most megy CB20 AC és SC alatt

(#5255) MPowerPH válasza Chalez (#5253) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most en is ugy allok, hogy ahol a part szakad. Curve Optimiser Asus -nal veget er 30 -as erteknel, az meg csak 4650MHz all core frekvenciara jo. Ezen nem segit semmi sem. Nem ertem, miert limitaltak az erteket. Es meg offsetelnem kellett, meg 1 -es LLC -t allitani, mert 1.3V korul adott neki igy is, magyaran pont hianyzik a 40-50 -es ertek.
Pedig jo lenne, mert a single core boost -om ujra 5100MHz folott van.

Don't Tread On Me

(#5256) Danex válasza MPowerPH (#5255) üzenetére


Danex
addikt

De neked ott van a csoda fogyasztás alapján váltó allcore OC vagy PBO. Azzal nem jobb eredmenyed lenne?

(#5257) Chalez válasza MPowerPH (#5255) üzenetére


Chalez
őstag

Szerintem lesznek itt még új bios-ok, amikkel lehet jobban hangolni. Az biztos, hogy holnap holnapután 5-6 játékban letesztelem a PBO-mat és az all core 4750-emet, aztán meglátjuk, melyik fog maradni.
Érdekes, hogy 4800-nál elhasal másodpercek alatt 1.35-ön, 4750 pedig 1.325-ön viszont minden rendben ment hosszabb ideig, nem volt egy restart sem. De megyek még lejjebb is, bírnia kellene elvileg, 4,7 megvolt 1.3-nál, de az is csak az 1. beállított érték volt találomra.
Most egyelőre CO -20 és AC +25 használom... 4640 körül tartja így

[ Szerkesztve ]

(#5258) hackeeeee válasza abridabri (#5174) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez azt jelenti, h innentől itt amd overdrive-ban kell bármit is csinálni, nem pl (asus-nál) ai tweakerben?

Ez a curve hasonló elven megy, mint az nvidia féle curve a gpu-nál? Nekem ez a videó nem sokat mond mert nem látni mag órajeleket..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5259) abridabri válasza hackeeeee (#5258) üzenetére


abridabri
veterán

Ez acurve annyit csinal, hogy PBO mellett csokkenti (negative) vagy noveli (ha positive-t allitasz neki ) a feszultseget . Akar magonkent adhatsz eltero erteteket , pl a gyengebb magoknak -20 a 2 legjobb magodnak ( Ryzen master kiirja melyik a 2 legjobb ) -15

(#5260) hackeeeee válasza abridabri (#5259) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahaa, értem, azt hiszem. :) Szóval ezt mondjuk van van egy kimaxolt pbo akkor ahhoz mehet. Mondjuk akkor, ha van egy fix offset, akkor ezzel még lehet finomhangolni?

Vagy akár akkor ez CCX OC mellett is jó lehet, hogy mondjuk az alacsonyabb órajelű magokat na feszelje annyira?

AMD Overdrive menü akkor itt már érvényes? 3900x-nél ott még nem piszkáltam semmit, akkor itt már mehet bátran?

Megnézem majd 1.295-1.3V-n mit tud a proci allcore/ccx oc mellett, aztán ha nem az igazi akkor marad a PBO. De kezdésnek csak azért lesz pbo, h meglegyen az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5261) abridabri válasza hackeeeee (#5260) üzenetére


abridabri
veterán

Nem vagyok benne biztos ,hogy offset / fix fesz mellett is mukodik -e . Nalam auto feszen van hagyva . De LLC vel is lehet jatszani curve mellett.

(#5262) MPowerPH válasza Danex (#5256) üzenetére


MPowerPH
félisten

Addig meg nem jutottam el, hogy megtalaljam. Mar megint ebren voltam 30h -t, szoval inkabb lefekudtem. :DDD
Ez az Asus BIOS 2x annyi menut tartalmaz, mint az MSI.

Don't Tread On Me

(#5263) Bibgr0 válasza MPowerPH (#5262) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakozom én is: 5900x + noctua nh-d15 + Asus x570-f + g.skill 3200 cl14

Próbáltam kis overclock-ot is, de leginkább egy stabil és hűvös mindennapi szintet szeretnék belőni.

All core 4500 és kb 1.2V ami aida alatt is stabil 70 fokon megáll. Cinebench 20-nál, ha jobban meghúzom a procit, elvihető 9000 fölé a pontszám, de akkor már 82 fok körüli a proci, amit soknak érzek.

Érdemes szerintetek 4500-on járatni, vagy játszam még lejjebb és próbáljam a feszt is csökkenteni, hogy hűvösebb legyen?

szerk:
Ez a default a Ryzen masterben:

És ez a precision boost overdrive:

[ Szerkesztve ]

(#5264) Albigator válasza Bibgr0 (#5263) üzenetére


Albigator
őstag

Szia!

Teljesen alapon milyen pontokat és hőfokokat értél el NH-D15-el? Erre lennék kíváncsi nagyon kép formájában.

(#5265) Bibgr0 válasza Albigator (#5264) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szia, csatoltam fent pár plusz képet + beteszek egyet a cb20 futtatása közben. Itt látszik, hogy 4.2Ghz-re boostol és kb 1.2V-ot eszik. Viszont a pontszám is jóval alacsonyabb, miközben kb 70 fokon megy.

szerk:
Szerintem egyébként ez alapján szépen le lehet hűteni levegővel is napi használatra.

[ Szerkesztve ]

(#5266) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nincs WHEA error, PBO -nal mukodik az offset is. Nekem az idle fesz is mar csak 1.42V.

Don't Tread On Me

(#5267) Devid_81 válasza MPowerPH (#5266) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az mar elorelepes :K
Hogy alakulnak az orajelek?

...

(#5268) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Üdv urak!
Erről a ramról ki tud deríteni valaki valamit? Milyen chipek vannak rajta?
G.SKILL Aegis F4-3200C16D-32GIS

(#5269) MPowerPH válasza Devid_81 (#5267) üzenetére


MPowerPH
félisten

A PBO -t azt irtam, Curve Optimiser -ben csak -30 -ig tudok lemenni, mivel nincs tovabb, igy 4650MHz a plafon, -0.375V offset es LLC1 -el(legalacsonyabb). Ez szerintem nagy tokonszuras az Asustol, nem ertem miert csak addig engedik, persze az AMD hivatalosan az uj AGESA -val hozza a CO -t, szoval van meg remeny. De single core mar 5150MHz -nel jarok. Ugye ez az MSI -ben nem ment 5050MHz fole az uj BIOS -al, egybol ujraindult.
Memoriat belottem arra, amivel az MSI -ben is ment, tehat 3800C14 es behuzott timingok. Most megnezem 4000 -en is. Megtalaltam a Dynamic OC menut, bar meg nem neztem meg tuzetesebben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5270) Devid_81 válasza MPowerPH (#5269) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor osszetetben jobb itt ott, de az sem az igazi.
Ugy fest csak az uj biosokban bizhatunk, semmi mas :(

...

(#5271) dothetwist


dothetwist
csendes tag

Sziasztok!
Most került fel 5900x 239-ért oázisra 1-2 napra hozzák, ha érdekel valakit (rajtam kívül :D ).

(#5272) MPowerPH válasza Devid_81 (#5270) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt a Dark -nal nem gond, mert all core orajelre ott a Dynamic OC funkcio, nem kell a PBO hozza. :) De a tobbi Asus lappal ez kellemetlen lehet, mert sokat benne hagy a jobb procikban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5273) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

5800x készleten Alzán

(#5274) Omli85 válasza Szeszkazán (#5273) üzenetére


Omli85
őstag

Még mindig van készlet :) talán lassan helyre áll a kereslet kínálat arány?

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#5275) snecy20


snecy20
veterán

Én még továbbra is ott tartok pbo vs. all-core oc. kapcsán, hogy laza terhelésű alkalmazások min. 15 fokkal melegítik fel jobban a processzort, ha az AMD mérnökeire hagyatkozom. ( :D )
Az már az MSI sara lehet, hogy nagyon max. 4875Mhz-nél nem látok magasabb órajelet játékok alatt, de igazából azt sem tartja úgy ki ahogy kéne, alacsonyabb órajelekről fluktuál.
Nyilván mindenki egyénileg tudja hogy jó neki, ha hoz az MSI egy jobb BIOS-t meg az AMD egy jobb Agesa-t a jövőben akkor még visszatérek rá, de úgy néz ki hogy addig bőven jó lesz nekem 1.27V-ból a CCD0 4800 CCD1 4625.
Egy megfelelő időzítésű, alacsony késleltetésű, tweakelt RAM önmagában többet ér amúgy, mínt ezek az utolsó pár száz Mhz-ek. :) :)

Tudom, mert emlékszem, nem volt olyan régen hogy méregettem, hogy teljesen mindegy volt egy játéknak hogy 4.9Ghz-en fut a 9900K, vagy 5.2-n.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5276) MPowerPH válasza snecy20 (#5275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha a single core boost annyira nem mukodik, akkor tenyleg hagyd a fenebe. :N Annak csak ugy lenne ertelme, ha ugy, ahogy nalam, legalabb 2 mag boostol 5GHz fole jatekok alatt.

Don't Tread On Me

(#5277) Szeszkazán válasza Omli85 (#5274) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Aaaaandd its gone :D

(#5278) snecy20 válasza MPowerPH (#5276) üzenetére


snecy20
veterán

Igen...de ezért is mondom hogy ránézek majd még a dologra, ha egyszerre lefrissítek majd egy új biosra mag agesa-ra, lehet hogy javítják. Bár akkor sem tudom hogy mit csinálnék a magas hőmérséklettel, amit a PBO okoz. Az Override, Offset funkciók is hol működnek, hol nem ebben a lapban. -0.100mV-nél csinál olyat, hogy fixálódik az órajel 3.7-re, és onnan el sem mozdul.

De ha hagyom úgy ahogy van, úgy is tökéletes, mert már előrébb vagyok 400Mhz-cel a 3950X-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5279) MPowerPH válasza snecy20 (#5278) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amit ide leirtal, az mind MSI betegseg, es a Tomahawk -ban is jelen volt. Nem veletlen hullott a hajam. :N

Don't Tread On Me

(#5280) Chalez


Chalez
őstag

PPT TDC EDC limiteket hova érdemes állítani? Emlékszem az MSI Toma B450 lapban 0-0-1 volt a beállított érték, Asus ROG B550-F-nél auto-n van most. Érdemes manuális értékeket megadni? Mit érek el ezzel amúgy? :B

(#5281) snecy20 válasza MPowerPH (#5279) üzenetére


snecy20
veterán

Zen2 alatt pedig minden tökéletes és atomstabil volt. :D
Ennél a generációnál úgy tűnik az Asus elég jól beletalált.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5282) MPowerPH válasza snecy20 (#5281) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugye uj processzor, uj mikrokod... En feltem nagyon az Asus -tol, most igy utolag bevallom. Ha nem a DH lenne, hanem egy sima Crosshair, akkor lehet most szidnam, hogy ostobak, miert csak 30 -as ertekig lehet allitani a CO -t. De minden mas eddig ugy fest, hogy mukodik. A 4000 -es memoria is, 2000 -es FCLK -val, error nelkul.
En a hangot nem neztem meg, leven dedikalt kartyam van, szoval az integralt ki van kapcsolva BIOS -ban mar az elejetol.

De azt, hogy jo, meg nem kiabalom el par ora utan. :N Ha valami hiba van, leirom, nem kell felteni, nem fanboy vagyok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5283) hokuszpk válasza Chalez (#5280) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 0-0-1 nem a chipsettol fugg, a Zen2 Agesa bugja miatt volt hatasos.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5284) Chalez válasza hokuszpk (#5283) üzenetére


Chalez
őstag

Arra nincs idő, hogy nagyon megértsem ezeket így Home office közben, de ha van tipp most mit, hogy érdemes, akkor szívesen fogadom :DDD . HWInfo-ban tisztán látszik, hogy EDC 100%-on van, a másik kettő is 90+ Lehet tolnik kéne rájuk még, és akkor nem dob hátast +50-től +200-ig? :F Mert csak +25-öt bír most.

[ Szerkesztve ]

(#5285) w1n1x


w1n1x
tag

Sziasztok!

Azt esetleg tudjátok, hogy miért van az, hogy az 5800x-em CPU-z benchelés közben kiírja rendesen a single-core eredményt, de a CB20-nál a single-core tesztnél az órajel nem hajlandó a 4.7 Ghz-en stabilan maradni csak 1-2 másodpercig aztán meg ugrál össze-vissza egészen 1.1 Ghz-ig?
PBO Auto-ra van állítva, CCX 47-es ratio-n, 1.31 Override fesz + 0.0375 Offset .

Köszönöm :R

(#5286) w1n1x


w1n1x
tag

1.25V-on 4.6 Ghz-t stabilan tartja Cinebench alatt. Ez olyan 8 fokkal hűvösebb hőmérséklet különbséget jelent a 4.7 Ghz-es beállításhoz képest (75 Celsius-nál kimaxolt a proci 1.25V-al Cinebenchen). Érdekes, hogy a 4.7-hez közel 0.13V különbség kell, hogy stabil legyen, és mindössze 100 Mhz különbségről beszélünk, ami cinebench alatt 50 ponttal kevesebb multicore-t eredményezett csak :DD

[ Szerkesztve ]

(#5287) ovics


ovics
aktív tag

na úgy néz ki, hogy csatlakozok a csoporthoz egy 5800x és egy asus b550-f társaságában.
1600+b350 pc mate párost fog váltani
kicsit rágörcsöltem rendelés után, hogy kell-e nekem az 5800x a 8 maggal 60k felárral, de aztán meggyőztek, hogy időtállóbb lesz, és végül is a konzolok miatt amúgy is egyre több játék használja majd ki. remélem jó barátságban leszünk.

(#5288) MPowerPH válasza ovics (#5287) üzenetére


MPowerPH
félisten

Minden teren jol jartal az 5800X -el. Szvsz az a legjobb gaming CPU. Single core boost ugyan ott van, mint az 5950X -nel PBO -val, es az a legfontosabb, ha jatekra kell.

Don't Tread On Me

(#5289) Puma K válasza snecy20 (#5278) üzenetére


Puma K
veterán

"De ha hagyom úgy ahogy van, úgy is tökéletes, mert már előrébb vagyok 400Mhz-cel a 3950X-hez képest."

Számháborúban avagy FPS vagy benchmarkokban ez mennyi előnyt jelent? Hány százalékkal vagy előrébb?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5290) snecy20 válasza Puma K (#5289) üzenetére


snecy20
veterán

Szintetikus tesztben ez annyit jelent, hogy 12 maggal - 24 szállal vagyok majdnem ugyanott a multi-core teljesítményt nézve, mint előtte 16 maggal 32 szállal.

Egy szálon jelentős a helyzet, főleg ha még az órajel növekményt is beleveszek Zen2 vs. Zen3 viszonylatban... CPU-Z-ben a 3950X max boost-tal 570 pont körül volt, az 5900X max boost-ja pedig ~670 pont...akinek tud egy szálon 5150Mhz-et is, annak ez közelít a 700-hoz vagy át is lépi.

WorldWar Z és F1 2020 bench méréseim vannak 720p és 1080p low, beteszem majd ide, nőttek ott is a min.-avg-max. FPS-ek, jellemzően 15-20%-kkal.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5291) Devid_81 válasza w1n1x (#5286) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az enyem is ezt csinalja 4700 es 4800 kozott CCD0 illetve 4600 es 4700 kozott CCD1
Nem eri meg kitaposni belole az utolso utani MHz-eket :N
Par MHz-et buksz minusz 0.5FPS de csereben eg es fold a huthetoseg, plusz nem kockaztatod a procid eletet :)

...

(#5292) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szoval megy a 2000 -es IF... De ott mar van WHEA error. :)

Don't Tread On Me

(#5293) -FreaK- válasza MPowerPH (#5292) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ilyen hang recsegés nincs mellé?

Csak mert az elméletem szerint a hang recsegés azt jelzi, hogy az IMC nem bírja ezt az IF órajelet (bad luck), a whea error-nál meg a bios nem bírja (majd lesz jobb bios).
Persze ez csak elmélet :))

(#5294) snecy20 válasza -FreaK- (#5293) üzenetére


snecy20
veterán

Meg van a harmadik verzió, amikor 1866 felett már a gép sem bootol. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5295) -FreaK- válasza snecy20 (#5294) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja igen, de ez szintén a bios, azt hiszem most nálam is olyan van, fent, hard wall az 1900, de ez már vagy egy hónapos verzió, még nem volt időm az újakat kipróbálni. :)

(#5296) MPowerPH válasza -FreaK- (#5293) üzenetére


MPowerPH
félisten

A dedikalt hangkartyan nem recseg a hang.

Don't Tread On Me

(#5297) snecy20 válasza MPowerPH (#5296) üzenetére


snecy20
veterán

A hang bug az ismert jelenség...nekem Xonar Essence-szel csinálta régen olyan fclk frekin amit nem bírt...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5298) Redplee


Redplee
senior tag

4 napja kijött még egy B450 MSI toma max bios, Patch D ként hivatkoznak rá, beta és re-size bar funkciót már tud. Valakinek tapasztalata? Ryzen 5000 rel.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#5299) w1n1x válasza Redplee (#5298) üzenetére


w1n1x
tag

Semmi érdemi változűs nem történt. B450 Tomahawk Max-al hajtok én is egy 5800x-t. Ugyanazon a feszen bírja az órajelet, mint előtte, semmi nem változott. Elvileg az Agesa frissítést kapott szóval max a processzor viselkedésén fog ez megmutatkozni valahol.

Devid_81:

Akkor hagyom a próbálkozást. 64 fokos most CP alatt a HEx editor trükkel úgy, hogy az SMT-t kihasználja teljesen, így van 4.6 Ghz-en 1.25V-on. :) 4.7 Ghz-en 1.38V-al meg 68-69 fok max CP-ben, viszont jóval halkabb a gépem a venti fordulat miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5300) Géjza válasza Redplee (#5298) üzenetére


Géjza
őstag

Nem tapasztaltam vele semmi gondot 5600x-szel.

Ami furcsa (de az első hivatalos 5xxx-eket támogató bios óta ez van), hogy nem alszik el a CPU ledje a debug részen, ami elvileg azt jelentené, hogy CPU not detect or fail. :) De szépen működik ennek ellenére, teszi a dolgát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.