Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Hublot válasza Kean_Sorbo (#5149) üzenetére


Hublot
senior tag

Single mit megy nálad? :D

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#5152) w1n1x válasza MPowerPH (#5142) üzenetére


w1n1x
tag

Szóval lehet, hogy a béta bios fogja vissza a procim? Ezeken eleve nem hivatalos bios van, azt viszont nem tudom, hogy valaha is véglegesíteni fogják-e ezt a bios-t vagy sem.

Amúgy 5800x-n jó értéknek számít a 4.65 1.3V-on (nem próbáltam lejjebb, lehet menne) vagy elég átlagosnak számít szilícium terén? Sok a 4.8-t elérő példány?

(#5153) abridabri


abridabri
veterán

Alig hasznalja a CPU-t nalam :

(#5154) snecy20 válasza =WiNTeR= (#5145) üzenetére


snecy20
veterán

Csináltam egy pillanatképet, látszólag használja az smt-t is. (jobb klikk, kép megjelenités)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5155) fudi2002 válasza snecy20 (#5154) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert allcore használod. Próbaképp egy auto pboval meglesed?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#5156) abridabri válasza snecy20 (#5154) üzenetére


abridabri
veterán

Hogy a fenebe tudod a cpu orajeleket a kihasznaltsag melle rakni ??
Nalam az MSi Afterburnerben nincs is cpu orajel monitorozasra opcio !! Hwinfibol kellett atlinkelnem , de ott meg poziciot nem lehet neki adni.

(#5157) snecy20 válasza abridabri (#5156) üzenetére


snecy20
veterán

A legeslegújabb Afterburner 463 Beta4 a megoldás kulcsa - az az első verzió ami már rendesen felismeri az 5000-es CPU-kat.

fudi2002

Meg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5159) snecy20 válasza #98320896 (#5158) üzenetére


snecy20
veterán

Milyen Xeon ez pontosan? Ha valami régi, akkor nem csoda hogy 50% körüli a CPU használat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5161) hackeeeee válasza MPowerPH (#5079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arra utaltam, h ott valamiért sokkal rosszabb értékek vannak, ha én ott mérek ált 5k-val lassabb minden érték.. VAgyis a másolás, olvasás tuti.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5162) hackeeeee válasza snecy20 (#5157) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont nem letölthető.

Véleményem szubjektív...

(#5163) snecy20 válasza hackeeeee (#5162) üzenetére


snecy20
veterán

Dehogynem. :DDD [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5164) hackeeeee válasza snecy20 (#5163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem erre többször is error volt, köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#5165) Danex válasza snecy20 (#5154) üzenetére


Danex
addikt

Pedig lehet látni hogy minden 2. Mag 25-30% helyett 5%

(#5166) =WiNTeR= válasza snecy20 (#5154) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nekem dettó ugyanez, SMT magok nyaralnak 2-5%-on

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#5167) ovics


ovics
aktív tag

srácok, kicsit off, de részben ide kapcsolódik.
jól látom, hogy a 4,6 GHz-en járatott 5800x fogyasztása olyan 140w körüli?
5600x-re pályáznék, de lassan lehet hogy inkább a nagyobb tesóval szemezgetnék, mondván az utóbbi időben az alzán az többet volt mint a kisebb társa (persze most semmi nincs -.-)
Ha mellé rakok még egy 3080-at mondjuk, akkor alapvetően egy 650-es gold táp elég lehet nekik (riotoro enigma g2)?

(#5168) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!
Olvasom a hozzászólások között, hogy sokan szenvednek az 5900x + léghűtő párossal, én is NH-D15-tel terveztem hűteni a jövőbeni 5900x-et. Egy 360-as AiO-val mennyire lennék beljebb, mondjuk egy Arctic LF2 360-al?

i9 / 4080 / 32"

(#5169) =WiNTeR= válasza pigatt (#5168) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Az NH-D15 nagy ellenfelének számító Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme hűtőm van 5900X mellé, 750 RPM fölé sose megy és stabilan 70°C környékén van terhelés közben (minden stock). OC-ról nem tudok nyilatkozni.

Amúgy Curve-vel hány százalék ST és MT teljesítmény többletet tudtatok összehozni?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#5170) pigatt válasza =WiNTeR= (#5169) üzenetére


pigatt
őstag

Köszi az infót! Akkor kap egy esélyt léggel, csak lenne kapható! Meg az alaplap is...

i9 / 4080 / 32"

(#5171) Lukitomi válasza pigatt (#5168) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Nekem D15 volt rajta, most váltotta egy Deepcool Assassin III, 4-5 fokot hozott rajta!
Egyébként D15-el is jól teljesített!

(#5172) Kean_Sorbo válasza Hublot (#5151) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Most néztem. 1600 felett, szórással, kb. úgy mint a tiéd.
Attól függ éppen milyen "kedve" van. :)
Akkor úgy látom nagy csodák nincsenek.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#5173) Albigator válasza =WiNTeR= (#5169) üzenetére


Albigator
őstag

Nekem full auton az NH-D15 85-87 fok-ig engedte a bontott 5800X-et 2 ventivel 1500 RPM-el CBR20 alatt. :F
Igen, volt újrapasztázás is. :U

[ Szerkesztve ]

(#5175) Albigator


Albigator
őstag

Akik all core OC / CCX OC-znek, mikkel tesztelnek?

Prime95 mennyire felejtős már?
CB R20 / R23 alatt ami végre nem 80+fok mint alapon vagy minimális -offsettel, hanem max 70-71 fok, az Prime95 nem is a Small hanem "csak" Smallest FFT alatt ugyanúgy 80-85 fokra kúszik pillanatok alatt, már ha nem jön egyből hibaüzi. Ugye AVX-es terhelés azért nem összevethető a CB-vel ami eddig is csak benchre volt jó, stabilitás vizsgálatra semmiképpen.
Y-crunchert használtam még régen de az is fűt rendesen.

(#5176) MPowerPH válasza Albigator (#5175) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fogj egy nyers 4k anyagot, es eressz ra par ora H.264 -et majd H.265 -ot. Mindegyik mas terheles, de ez realis, nem abnormalis terhelest ad.
En mar csak azzal tesztelek stabilitast, azzal biztosan nem degradal a proci, ha limiteken belul maradsz. Hosszabb ido, de aki erre is hasznalja a gepet, az egyebkent is megcsinalna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5178) MPowerPH válasza #98320896 (#5177) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd jon egy PATCH, es gondolom rendbe lesz teve.

Don't Tread On Me

(#5179) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Nektek idle órajel mennyire megy vissza ? még az elején nekem ~2200mhz is vissza ment . Most meg alig akar 3500mhz a min .. Ennyi lenne a háttérben futó programok dolgoztatják . v.ki meg tudná nézni ? köszönöm .

Szinyák

(#5180) MPowerPH válasza Szinyák (#5179) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ryzen Master -ben nezd, ne HW Infoban. Vagy ha WH Infoban nezed, akkor az Effective Clock -ot keresd. Abbol latszik, hogy majd az osszes mag alszik. A sima Core Clock ertek meg a valos orajelben sem pontos.

Probalgatom ezt a CCX OC -t. A lapgyartoknak eszukbe juthatott volna mar kihasznalni azt, hogy egyes CPU -knal 2db CCD -n oszlanak el a magok. Szerintem hardware -esen nem lett volna nehez megcsinalni, hogy ha CCX -enkent OC -zol, akkor a 2db CCD -nek kulon lehessen a feszultseget allitani. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5181) Hublot válasza MPowerPH (#5131) üzenetére


Hublot
senior tag

Tegnap este még ránéztem all core 4650-4600 ment 1.26v de ma ránézek megint.

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#5182) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Itt egy 4900-4750MHz, 1.288V load. Szerintem itt mar valamilyen korlatba utkozik, mert a 4950 -al CCD 0 -val sem kapok tobbet, es a 4800 -as CCD 1 -el sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5183) Hublot válasza MPowerPH (#5182) üzenetére


Hublot
senior tag

Juj egy 16 magos szörny! Ez nagyon szép egy ilyen brutál procitól. :R

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#5184) MPowerPH válasza MPowerPH (#5182) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es ugyan ez 4950MHz 4800MHz -n. Itt mar nem jonnek a pontok. :N

Viszont all core szerintem benne lenne a 4950MHz -s orajel a CCD 0 -an, csak a CCD 1 -et kellene hozza visszafogni.
Kivancsi leszek a masik lapban meddig jutok igy, most mar van hasznalhato manual OC es PBO -s eredmenyem is.

Meg annyit megemlitek, hogy megneztem sima PB -vel is. Az is egy tortenet, valami nem jo ottan. CCD 0 4100MHz, CCD 1 4350MHz. Azt, hogy ezt hogyan hozta ossze, rossz a prioritas, rossz CCX -et rugat. De a single core ertek itt is brutal, nekem itt is kapasbol 5050MHz -re boostol 1.369V -al. Ehhez kepest a PBO -nak is itt van vege, jelenleg, mert 5100 -on ezzel a BIOS -al lelovi, pedig a single core boost freq. ott 1.412V. Tehat tudna ez tobbet 1-2 magon, mint hogy tudott is korabban az elso 2 BIOS -al, ott 5150MHz -ig jo voltam.

Nagyon ugy tunik, hogy a gyartas eljutott arra a szintre, hogy joforman azonos minosegu chipek kerulnek le a wafer -rol, mert nagyon minimalis a szoras a CPU -k kozott.

En az idealis valasztasnak normal felhasznalonak egyertelmuen az 5800X -et mondanam. 1db jol sikerult CCX van rajta, es annak meg lehet kuldeni a feszt is, ha benchelni tamad kedved.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5185) AtHoS válasza MPowerPH (#5182) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"nyers 4k anyag": honnan akasszon le az ember egy ilyet? Főleg, hogy pár óra legyen a konvertálás majd. Illetve mivel érdemes konvertálni, hogy ne GPU-val menjen változtathatatlanul végbe a konvertálás és ne crash-eljen a rendszer, ha mégsem stabil a beállítás? (Handbrake esetleg?)

HWInfo-nál gondolom a Core x T1 Effective Clock az SMT magok órajelét mutatná, ami eltér a T0 értéktől. Ez az eltérés valós? A mostani 6700k-nál is ezt látom a HT magokra az újabb HWInfo-nál (régebbi verzióban nem is volt effective clock)

HWInfo-ból van már jóval újabb verzió is ;) pl. 6.40

read-only mode on the forum

(#5186) MPowerPH válasza AtHoS (#5185) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, valos, azt kell nezni. Ryzen Master -el osszehasonlitva az mutatja meg a valos ertekeket. Mert a sima Clock data felrevezeto, leven a nem hasznalt magok itt teljesen lekapcsolnak.

Nem szoktam frissitgetni, mert nem latom ertelmet. Monitorozason kivul masra nem hasznalom, mert mar az Aquasuite sem onnan veszi a soft. sensor adatokat.

Kerdesedre valaszolva, en Handbrake -et hasznalok a 4k -s anyagaimra.

mod: Ehh, most jott az email, ma hozza a DPD a DH -t. :B Nem is tudtam, hogy Vasarnap is huzzak az igat. :( Szegeny Dan is 7 napot tol minden heten.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5187) Albigator válasza MPowerPH (#5176) üzenetére


Albigator
őstag

Értelek de nem teljesen értek egyet, mert valamelyik játék is használ AVX-et tudtommal.
Ha csak CB-vel bohóckodok kijön olyan eredmény ami még -200 MHz-el sem stabil egy komolyabb terhelés alatt és olyan meleg itt megintcsak h a hajam égnek áll.

Pár óra H.264 és H.265 kódolás? Én nem is erre használom a gépet és ez nagyon időigényes lenne....

Ja még aida jutott eszembe ami nem olyan brutál talán.

[ Szerkesztve ]

(#5188) MPowerPH válasza Albigator (#5187) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is CB -vel kell stabilitast tesztelni. :U Az egy benchmark. A Prime meg egy irrealis, valotlan terhelest generalo oskovulet, ami ezeknel az uj generacioknal siman felemesztheti procidat a szintetikus terheles miatt.
Azert irtam az encodingot. Valos terheles, ugyan ugy hasznal AVX -et. Nem kell allandoan azzal tolni. Megnezed Aida -val, az nem rossz stabilitas tesztre, es nem fut be neki annyira. De 100% stabilitast nem garantal. Futtatod 1 orat, letoltod a Handbrake -et, hagyod azt dolgozni 2 orat. Ennyi. Ha az alatt nem fekszik meg, akkor semmi alatt nem fog, ami hetkoznapi terhelest ro a CPU -ra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5189) AtHoS válasza MPowerPH (#5186) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És 4k anyagot honnan "akasztasz" le?
pl. telefonnal felveszel fél óra szobasarkot (hirtelen ezt tudnám csak produkálni) aztán ezt copy-zod több példányba és azt dobod be handbrake queue-be?
Mennyi idő alatt végez h264 és h265 kódolással pl. a fél óra 4k anyaggal az 5950x?
Van bevált stress beállításod Handbrake-hez (Filter beállítások, video quality, optimise video beállítások, átméretezés)?

Ezt a stess-eljünk video encode-alt most hallottam először, szóval bocs a sok hülye kérdésért :B

HWInfo-ra csak azért írtam az újabb verziót, mert új procinál lehet elkél a frissítés monitorozás oldalán is

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5190) MPowerPH válasza AtHoS (#5189) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem sok dronos felvetelem van, en azokat hasznalom. Nem gond, orulok, hogy kerdezel. Itt egy sajat, ez majd 3 ora alatt ment le. Pintosan 2db video, ott a HWInfo running time -ja.

Albigator: En ezt hasznalom, mert egyben dolgozok is a geppel, szoval nekem adott, en nem is gondolkodok mason. Y-ycruncher egyebkent jo, de szerintem az is nagyon befuti.

En rettenetesen Prime ellenes vagyok. Igaz Intel, de tudok nem egy-ketto CPU -rol, amit Prime -al hazavagott a tulaja, leven en gariztattam neki.
Es ez csak rosszabb lesz, megint jon az AVX512, ami meg brutalisabb. Es ugye AMD -nel meg csak offset sincs, csak ha PBO -t hasznalsz, az megvedi a procidat. All core OC -nel viszont egy AVX 2 workload a nagyobb modelleket hataron jaratva siman degradalja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5191) Albigator válasza MPowerPH (#5188) üzenetére


Albigator
őstag

Tudom ezt írtam korábban is. :U :F

Viszont már Prime95 miatt sokan sírnak itt mint korábban is. A 2 között keresnék még progikat, pl aida, Y-ycruncher stb. Aminek tényleg van értelme de nem több órás h264-265 kódolásra gondoltam.

Szerk.:

:R

(Mert először csak ezt írtad: "Nem is CB -vel kell stabilitast tesztelni. :U Az egy benchmark.")

[ Szerkesztve ]

(#5192) MPowerPH válasza Albigator (#5191) üzenetére


MPowerPH
félisten

CB egy dologra jo, de csak akkor, ha mar ismered a CPU -dat. Megnezed, mi az a minimum fesz, amin a CB meg lefut adott frekvencian. Aztan megvan a kiindulasi alap, mert egy darabig linearisan skalazodik a feszultseg igeny is, ahogy emeled a frekvenciat. Es nem nehez kitapasztalni, hogy egy CB stabil allapothoz mekkora plusz fesz kell, hogy az 24/7 is megallja a helyet. Intelnel ez ~0.08V volt. De ez is chip fuggo, lehet ennel kevesebb es tobb is. Nekem a Comet -nel kevesebb volt, Coffee -nal meg pont ennyi.

Igy megsporolod azt, hogy halalba stresszeled a procidat. Foleg akkor jon jol, ha egyebkent nem birnad huteni, mondjuk pont egy Prime95 alatt.

Nah, ezt itt AMD -nel nem tudom megcsinalni, mert nem ismerem meg annyira.

mod: Van olyan ember, aki tobb oran at nyekteti a CPU -t Prime -al. Anno, Wolfdale topikban volt olyan maniakus, aki a 24h -s Prime -ra eskudott.... Ott meg en is toltam boszen, bar csak 1-2 orat. Nem volt AVX, nem volt oriasi fogyasztas, es a gyartastechnologia sem itt tartott, max. 4 magos CPU -nak meg sem kottyant az a terheles.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5193) Szinyák válasza MPowerPH (#5180) üzenetére


Szinyák
őstag

Thx . Tényleg említette itt v.ki korábban a hwinfo meg nincs teljesen felkészítve az uj szériához .. kosz igy mar meg van .. jah es az new msi afterburner is kell a layout hoz ...

Szinyák

(#5194) MPowerPH válasza Szinyák (#5193) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fel van az, csak ha nem latszik, elo kell hivni az Effective Clock ertekeket. :)

El sem hiszem, hogy ideert...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5195) PuMbA válasza #98320896 (#5177) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki ezt [link]

(#5196) HSM válasza MPowerPH (#5176) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel még mindig az a baj, hogy nincs semmi ellenőrzés, jó lett-e az eredmény.

Nem tudom, modern videó kódolásoknál pontosan ugyanannak kell-e lennie az eredménynek, ha többször ugyanazt ugyanúgy konvertálod, de ha igen, akkor például össze lehetne hasonlítani, hogy háromszor megcsinálod ugyanazt a videót ugyanúgy, és ellenőrzöd, bitre ugyanaz lett-e az eredmény (erre vannak megfelelő szoftverek, amik össze tudják hasonlítani két file tartalmát, egyeznek-e). Persze, ez sem erős garancia, de annak azért nagyon kicsi már az esélye, hogy háromszor pontosan ugyanúgy rontsa el.

[ Szerkesztve ]

(#5197) MPowerPH válasza HSM (#5196) üzenetére


MPowerPH
félisten

Remenytelen vagy. De megnyugtatlak, jo lett.... Ha rossz, akkor a Handbrake jelez, hogy haho, problema merult fel, 2 oras munkad mehet a kukaba.
Azt hiszem en kinzom ilyennel a gepet, nem Te, szoval ezzel talan jobban tisztaban vagyok.

Don't Tread On Me

(#5198) fudi2002 válasza HSM (#5196) üzenetére


fudi2002
veterán

Mindkettőtök felvetése jogos, de a kódolás amúgy tényleg leáll ha valami instabil.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#5199) HSM válasza MPowerPH (#5197) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem érted meg, hogy attól, hogy a nagyon durva hibákat észre veszi a Handbrake (vagy bármi más kódoló szoftver), még nem végez ellenőrzést? :(

Mondok példát, nagyon durva hiba, pl. hogy valaminek ott kellene lennie valahol a memóriában, és nincs ott, észreveszi. De azt már nem nézi, hogy az a valami, mondjuk egy 2+3 összeadás eredménye megfelelően 5-e vagy azt számolta ki a CPU, hogy 12. Ez már csak az eredményen fog látszani, a jónak hitt videóban kisebb/nagyobb képhibák formájában.

És én vagyok a reménytelen. :( Hiába nyúzod ezzel naponta, ha nem tudod, hogyan működik egy szoftver, az ilyen tapasztalat nem sokat ér. :N

[ Szerkesztve ]

(#5200) MPowerPH válasza fudi2002 (#5198) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem feltetlen all le. :N Amikor vegez, akkor logban kiirja, ha van error a folyamat kozben. Megjegyzem, AMD -vel meg nem lattam. Anno a 9900K -val volt nem 1-2, az instabil IMC miatt a vegen, elotte akkor, amikor hatarra volt huzva, es elfelejtettem megvaltoztatni a ventiprofilt, es tul magasra szokott a vizho. 90 fokos magoknal a 80 fokra tesztelt beallitas mar hibazgatott, annyi tortent.

HSM: Megnyugtatlak, nincsen kisebb-nagyobb kephiba a videoban. Fejemet is venne a srac, ha ez megtortenne, leven a videokert penzt kap. Volt ra pelda, de azt mar akkor lattam, hogy valami nem jo, amikor kesz lett. Cakk 10 oras muveletet kellett megismetelnem e miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.