Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16027) AtHoS válasza Rick4 (#16024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos el kell keserítselek. Semmi köze a jelenségnek az APU-d GPU-jához.

Nem használok VLC-t, de kíváncsi voltam erre a SHIFT bezár kombóra valóban működik-e. VLC-vel néztem meg és működik ill. nem működik, mert anélkül is pont ugyanott nyílik, akkora méretben, ahol/ahogy utoljára bezártam :DDD

Viszont a VLC nem a nálad beállított minimál módban indult, hanem normál ablakban és többszöri nyitogatást követően sem vettem észre méretcsökkenést, pont ugyanott, ugyanakkora méretben indult, ahogy előzőleg bezártam (nem is kel ehhez videót, .m3u-t nyitogatni, egyszerű indítás is megteszi)

Ekkor beállításokban bekapcsoltam az Indítás minimális felület módban opciót. Ezt követően folyamatosan csökkenő méretben indult a VLC, pont ahogyan leírtad. Nálam viszont 5800X + GTX1060 kombó van, tehát semmiféle AMD-s GPU nincs, ami belejátszhatna.

Szerintem az idióta VLC a normál ablak extra felületeit, ami minimál módban ki van kapcsolva minden egyes indításkor újra és újra elveszi az előző bezáráskori méretből, ami nálad már a csökkentett minimál kinézet/méret. Ezek a felületek ugye csak függőleges irányban módosítják a méretet.

Nálam a c:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\vlc\vlc-qt-interface.ini útvonalon van a VLC beállításokat tartalmazó konfig/ini fájlja. Ennek elején a [General] szekcióban lévő geometry= sor tárolja az ablak méretét, ami minden minimál felületű bezárást követően módosul, míg normál ablakú indításnál, ha nem mozgatjuk/méretezzük át a VLC ablakát, akkor nem módosul.

Sajnos a VLC beállításaiban nem találtam olyan beállítást, amivel az ablak helyzet/méret auto mentését ki lehetne kapcsolni, de....

De, ha normál ablaknézetben elhelyezed a VLC ablakot úgy, hogy pont annyira csússzon ki alul a képernyőről, ha CTRL+H kombóval minimálra váltva képernyő szélen legyenek a video ablak határai, majd normál kinézettel zárod be a VLC-t (minimál felületű indítás legyen bepipálva), és a következő indítás előtt !!!! az előbbi útvonalon a vlc-qt-interface.ini
fájlt írásvédetté teszed, akkor mindig ugyanoda fog nyílni a VLC ablaka minimál felülettel és nem lesz csökkenő ablakméret indításkor

Egyébként pedig nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a fejlesztőkkel, hogy ezt tegyék rendbe, mert hibás a működés VAGY visszadowngrade-elsz a korábbi még jól működő VLC verzióra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.