Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) R3laX válasza Chaser (#15650) üzenetére


R3laX
addikt

Nem is a latency-re mondom, hanem erre, hogy nem kapok valami magas Read/Copy-t.

(#15652) MPowerPH válasza R3laX (#15651) üzenetére


MPowerPH
félisten

Latency is mindig mast ir. Bugos szar.

Don't Tread On Me

(#15653) R3laX válasza MPowerPH (#15652) üzenetére


R3laX
addikt

Meg szerintem kevés adatot mozgat át, vszeg rosszul átlagolhat.

(#15654) PuMbA válasza Chaser (#15643) üzenetére


PuMbA
titán

Ebbe a cikkbe az van, amit mindig is mondtam, hiszen ott kezdtem a dolgot tavaly, hogy a COVID-19 miatt mindenki otthon ül és vették raklap számra a PC-ket meg minden más elekrontikát, ezért nem volt elég Ryzen 5xxx:

"Ugyanakkor, mivel sokakat hazaküldtek, és nemcsak dolgozókat, hanem a diákokat is, nagyon megugrott a kereslet az otthoni elektronikai eszközök, laptopok, kijelzők, mobiltelefonok, játékkonzolok és wifi jelátviteli egységek irányában. Ezek mind tartalmaznak chipeket, némelyikük többet is"

Így ürült ki tavaly minden karácsonykor, az árak pedig az egekbe szöktek, ami tavaszra normalizálódott, de nem teljesen :) Ebben az évben is áremelkedés lesz szerintem karácsony tájékán és valamivel előbb is.

[ Szerkesztve ]

(#15655) Szpisti válasza R3laX (#15648) üzenetére


Szpisti
addikt


Ez ennyit tud.

(#15656) fudi2002 válasza R3laX (#15648) üzenetére


fudi2002
veterán

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15657) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Ugy látom itt többen Crucial Ballistix .-et használnak , kinéztem egy 32gb 3600 cl16 kit.-et .
Kérdésem hőfok szenzor csak a rgb.-s változaton van ? illetve mindegyik Micron-E die és a 32gb verzió dual rank.-os ?

MPN: BL2K16G36C16U4BL

köszi előre is .

Szinyák

(#15658) Chaser válasza Szinyák (#15657) üzenetére


Chaser
titán

hőfok szenzor az rgb verziókban van csak - ha rám hallgatsz olyat ne vegyél ( : defaulton max fényerőn tolja rgb csillámpóni' hányásban, nálam egyik lap bios-a sem tudott vele mit kezdeni
csak win alól a sw-e állítja, de ha az ember biosban matat addig vajmi kevés vigasz a win-es megoldás -

amint mondtam - sokszor ( : - , a 3600-os micron b-die és sr felépítésű 2x16-os kitnél/2x8 3600-os kitnél e-die - de spécibb - és szintén sr kiépítés
a 3000c15/3200c16 az e-die és dr, ezekből mindegy melyiket veszed, kb ugyanazt tudják

szerk:
ez pl jó neked, vagy rgb-ben ez - de tényleg nem ajánlom utóbbit, nem egy tagot láttam már aprón aki az rgb-set non-rgb crucialra cserélné... :) -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15659) Rick4 válasza Chaser (#15658) üzenetére


Rick4
félisten

Egyetértek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15660) R3laX


R3laX
addikt

Köszi a Maxxmem eredményeket, látom akkor ilyen körülbelülit ad. Olyan, mint a CPU-Z :).

(#15661) fudi2002 válasza Szinyák (#15657) üzenetére


fudi2002
veterán

2x16gb-osnál:
[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15662) Chaser válasza fudi2002 (#15661) üzenetére


Chaser
titán

a 2020 szept-okt. utáni 2x16 3600 elvileg már mind sr b-die
ismerősi körből az alzás eddig mind sr b-die volt

Rick4
111-112e ft-ért vettem a 2x32 3200-es dr b-die szettet, rgb white...mert a non-rgb white kb 50e-rel drágább volt
ott is megvolt a 3600c16, akartam rájuk kupakot nyomtatni 3d nyomtatóval, vagy lefilcezni az rgb hányást, de mondom nem, ennyi pénzért majd még én oboáztassam' magam? ( : inkább visszamentek ahonnan jöttek
ha annyi eszük lenne hogy beleraknak egy nyomorult filléres flasht ami eltárolja a wines beállítást és bios alatt is azt használja onnantól akkor más, mint pl a gyári prisme hűtő rgb-je
de ugye nincs annyi eszük ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15663) MPowerPH válasza R3laX (#15649) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez a bench is egy hulladek. Valahogy Zen -nel ezek mar nem a memoriat merik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15664) mozso válasza MPowerPH (#15663) üzenetére


mozso
senior tag

De van rendes ram sebesség teszt Zen3-ra? Megnéztem mindkét progit és tényleg elég random adatokat mutat. Legalábbis nálam. Zen2-nél egészen okésak voltak.

(#15665) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Segítsetek pls! Van egy laptopom amiben van egy AMD Ryzen 5 5500U proci, az integrált videókártyájával. Kérdésem az lenne, hogy amikor feltettem ezt a drivert: [link] Revision NumberAdrenalin 21.9.2 Optional-t, akkor a Diablo 2 ressurrected játék elég sűrűn crashelt és azt írta, hogy az amd szoftver időtúllépés miatt leállt. Most formáztam a gépet és amit a win talált azt tettem csak fel. Ez csak valami radeon software, teljesen más verziószámmal és kevesebbszer lépet ki a játék. Most akkor ez micsoda, és mi a másik, linkelt szoftver? Mit kéne feltennem, hogy ne legyen problémám? Köszönöm előre is! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#15666) Rick4 válasza MikeWazowski (#15665) üzenetére


Rick4
félisten

A gyári AMD oldalról célszerű a hivatalost letölteni. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15667) MikeWazowski válasza Rick4 (#15666) üzenetére


MikeWazowski
addikt

És ott melyiket válasszam ki? Nem találom a procima. És azzal majd fent lesz a procinak is meg a videókártyának is a drivere?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#15668) Sefi84


Sefi84
senior tag

Gyerekek, ez jó lehet?
Itt nincs WHEA, C23 is lefut szépen, TM5 is.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#15669) MPowerPH válasza Sefi84 (#15668) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez megsuvegelendo! :)

Don't Tread On Me

(#15670) Sefi84 válasza MPowerPH (#15669) üzenetére


Sefi84
senior tag

Gondoltam, hogy adnál neki :))

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#15671) MPowerPH válasza Sefi84 (#15670) üzenetére


MPowerPH
félisten

VSOC -od brutal alacsony, nezted a turbo -t, nem veti nagyon vissza?

Don't Tread On Me

(#15672) Sefi84 válasza MPowerPH (#15671) üzenetére


Sefi84
senior tag

Még csak fix fesz és fix órajel ment, nálam ez a cél ;) 1.175V terhelés alatt.
22825 a CB23 multi így, nekem megfelel, de majd, ha lesz időm tesztelem persze, csak szar a BQ hűtő talpa és a víz még messze, de nekem ez is elegendő...

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#15673) zsirfecske válasza Szinyák (#15614) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez olcsó (most 57k aqua-nál), megbízható, 90% hogy stabilan tudja a 3800 mhz cl16-ot, viszont passz hogy dual rank-e, meg ugye nem b die, de azt úgyis kérdőjelezted. én biztos nem esnék túlzásokba, viszont ha van rá 90k, akkor a G.SKILL Trident Z Neo 32GB amit PeachMan ajánlott, elég jó cucc, meg villog is mint az őrült :))

szerk.:
Szinyák bocs, most nézem hogy valami ősrégi hsz-re válaszoltam, nem frissült be az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#15674) R3laX válasza MPowerPH (#15671) üzenetére


R3laX
addikt

Pár nap múlva nekem is ment vissza 1.05V-ra, hiába ment le 4 kör Y-crouncher, CB23, TM5, meg game-eltem is vele elég sokat 1.0V-on. Utána csak kijött az újraindulás.

[ Szerkesztve ]

(#15675) Chaser válasza zsirfecske (#15673) üzenetére


Chaser
titán

akarod mondani 58e az ( : alzánál meg 59e, 10 év garral, egy-két tierrel még mindig jobb banda mint az aqua
és dr, e-die
egyébként ráhibáztál, még keresi a ramot :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15676) Z_A_P válasza MikeWazowski (#15667) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem találom a procima.

Processors with graphics > Amd Ryzen Processors > Amd Ryzen 5 mobile processors with Radeon graphics > Amd Ryzen 5 5500U

En ezt probalnam a helyedben: Adrenalin 21.8.2 Recommended (WHQL)
Ha nem jo, meg lehet probalni a laptop gyarto oldalarol leszedni amit ok adnak.

[ Szerkesztve ]

OK

(#15677) Rick4 válasza MikeWazowski (#15667) üzenetére


Rick4
félisten

Ne csináld már, hogy nem találod, ott van:

minden oszlopból a neked megfelelő tulajdonságot kell kiválasztani, végül már látnod kell, 5 másodperc kiválasztani a jót, alul meg ott a submit gomb, onnan átdob ide: [link] . Még az is kipróbáltam, hjogy elindul-e a letöltés, igen, jön lefelé, 456MB-os a fájl. Ez radeon driver, tehát videokártya, a procinak nem kell semmi, főleg ha a noti gyártója oldaláról mindent feltettél ami volt.
De amúgy 15 év után most van először ismét amd procim, szóval sokmindent még én se tudok...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15678) Rick4 válasza Chaser (#15675) üzenetére


Rick4
félisten

Kapott egy nagyon jó ajánlatot, ezeknél sokkal jobbat, de akkor még rgb-s keresett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15679) MPowerPH válasza R3laX (#15674) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, nekem is ment 1V -al is, TM5 is lement, de a PBO -n lehetett latni, hogy valami nem oke. Az pedig tok jo indikator, mert a maximalis turbora a tul keves es a tul sok SB feszultseg is hatassal van.

Don't Tread On Me

(#15680) Raggie válasza Sefi84 (#15668) üzenetére


Raggie
őstag

Wow, milyen memória feszekkel tudja ezt? :)

Clint Eastwood FTW

(#15681) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, feltettem, remélem jó lesz.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#15682) Sefi84 válasza Raggie (#15680) üzenetére


Sefi84
senior tag

1,5V asszem, 1,56V kell a Cl14-14-14-34-hez, így azt feleslegesnek tartom.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#15683) Raggie válasza Sefi84 (#15682) üzenetére


Raggie
őstag

És 1,5V-al nem melegszik nagyon?

Clint Eastwood FTW

(#15684) Sefi84 válasza Raggie (#15683) üzenetére


Sefi84
senior tag

Nem, de azt tudod, hogy a gyártónak is vannak 1,5V-os moduljai, a legjobbak?! :)
Léghűtésem van, teszt alatt sem megy 45 fok közelébe sem, 40-42 fok max 1 óra bench közben is.
1,6V-ot is kaptak már tesztre, azzal kb 20 + évig is elrohangálnak, csak legyen meghűtve...

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#15685) Raggie válasza Sefi84 (#15684) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ha jó a hőfok akkor lehet elég magas feszt is adni ezeknek azt tudom. Csak nem igazán bízom a gyári kis alu hűtőbordákban... de akkor lehet még én is megpróbálok szorítani az időzítésaimen kicsit magasabb fesszel. Jelenleg és 1,43-1,44V körül járok csak.
Hasonló dualrank G.Skill Samu B-Die ramjaim vannak(F4-3200C14D-32GFX). Rápróbálok, hogy mit mennek a te beállításaiddal. :)

Clint Eastwood FTW

(#15686) Kleroo


Kleroo
veterán

A nagyon magas fesz (hasracsapok 1.45V fölött) nem okoz károsodást egyéb komponensekben? MO, vagy CPU oldalon akár? (Régi Intelről jövök, ott félni kellett a magas fesztől :D )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15687) R3laX válasza MPowerPH (#15679) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam az kiadta PBO-val nem volt gond. Ugyanazokat a pontokat hozta, de hosszútávú stabilitásban viszont elvérzett.

(#15688) TRitON válasza Obliterátor (#15609) üzenetére


TRitON
aktív tag

Nu. Az alábbi képen látható időzítésekkel a rendszer atomstabil.

3600 felett bármilyen időzítéseket állítok be, hibázni kezd, 3800 felett be sem bootol.
Kipróbáltam, hogy az FCLK/UCLK-t 2000-re állítottam (ismét), bootolás közben újraindul; gondolom valamelyik feszültség nem elég neki.
Írtad, hogy a VDDP-t 0.9V-ra állítsam be. 2 féle VDDP beállítási lehetőséget találtam 2 helyen, az egyik az (MSI BIOS) "OC" menüjében, a másik a "Settings -> ..." menüben valahol eldugva. Előbbi default értéke 0.9V, utóbbié 0.7V. Gondolom mindkettőt fixen 0.9V-ra kellene állítani.
Ezen kívül kiderítettem, hogy a VSOC értéke nem befolyásolja a működést, a default értéke 1.0-1.1V között van, vagy változó, vagy fix 1.1V.
VDDG feszültségem nincs, mivel az 5700G monolitikus design.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#15689) Steven


Steven
addikt

szerintem a twr és tfaw és trc is elég magas nekem egy sutyó ramom van (Micron D-die) ,de jobbak az időzítések pl :

pl 1 T nem megy úgy hogy GDM enabled?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15690) Chaser válasza Steven (#15689) üzenetére


Chaser
titán

a fő időzítés a legfontosabb, utána még kb a következő 5 alidőzítés, az azt követők már kevésbé fontosak - persze vmit számítanak -
de az "eleje" legyen rendben mindenképp
1t-2t nem tudom mit számít, amiknél néztem semmi nem változott, de jobban néz ki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15691) Steven válasza Chaser (#15690) üzenetére


Steven
addikt

Ha te mondod.... szerintem meg nem...amúgy próbáld ki állítsd át azokat az értékeket arra ami a srácnál van azt mérj egyet... mennyit számít

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15692) Chaser válasza Steven (#15691) üzenetére


Chaser
titán

és mivel mérjek? miben számít?
valamennyit biztos, de akkor is az "eleje" a legfontosabb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15693) Chaser válasza Steven (#15691) üzenetére


Chaser
titán

tényleg érdekel mivel/miben méred, lassan összeáll a vas, majd jobban ráfekszem a ramos sztorira
szintetikus teszteket hagyjuk, tegnap, tegnapelőtt volt róla szó, kb minden sw hektikusan mér, anno azért sem foglalkoztam vele túl sokat
melós dolgokban kb semmit nem tapasztaltam még pl 3000 vs 3600mhz különbségnél sem
de játékokban sem volt orbitális, ha az a 3600mhz legalább nem c15 volt - bár orbitálisnak akkor sem mondanám -
most majd megnézem a 3000@c16 vs 3600@c14-et néhány játéknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15694) Steven válasza Chaser (#15693) üzenetére


Steven
addikt

Hát azoktól az értékektől nő vagy csökken az adat átvitel a ramokon + késeltetés pl trc től.
Azt írod a szintetikus teszteket hagyjuk .... szerintem aida64 el ki lehet mérni értelmesen, hogy javult e vagy romlott e az adott setup... az , hogy most ez game alatt pl sokat számít vagy nem az megint másik kérdés. De futtathatsz bármilyen játékot ahol van belső benchmarkja és mérhetsz min fps-t hogy számít e.
Amúgy komolyan mondtam próbáld ki egy szar TRC vel mondjuk 84 el 50 helyett, aztán meglátod mi lesz :).
Legalábbis nálam ez a tapasztalat , hogy a subtiming is brutál fontos.

Ramhoz szerintem egyik legjobb guide.
[link]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#15695) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Msi B550 Mag Tomahawk usereket kérdezném. Ma cserélem le a lapomat egy ilyenre, már rég tervben volt több indok miatt is de a végső döfést az adta hogy kompakt vízre cseréltem és a másik lapomnak elhagytam az egyik leszorítóját és az kellene a szereléshez :C .
Na de a kérdés, Ha van egy 3080-am amit pci-e 4-es módban szeretnék hazsnálni amit ugye csak a felső slotban tudok, és mellette van egy pci-e Samsung 970 Evo-m melyik m.2-be érdemes pakolni? Menni fog ez a felső slotban max speedenvagy a b550 nem képes erre? Manual kicsit össze kavart :DD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#15696) PuMbA válasza Bossp (#15695) üzenetére


PuMbA
titán

970 Evo az nem PCIE 4.0 NVME, hanem csak 3.0, szóval rakhatod alulra.

[ Szerkesztve ]

(#15697) Bossp válasza PuMbA (#15696) üzenetére


Bossp
addikt

És felül nem is működne?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#15698) Obliterátor válasza TRitON (#15688) üzenetére


Obliterátor
tag

A Soc és a VDDP emelése is segít stabilizálni 3600mhz fölött a ramot.
Nekem a Dram Calulator ezeket a beállításokat safe presetre javasolta ettől még lehet feljebb menni.
Nekem is van egy OC menü de ott ugyanezek a beállítások szerepelnek csak duplázva van az egész, nem fog mást csinálni.

(#15699) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

Végül erre eset a választás remélem jó lesz. Gigabyte X570 Aorus elite +ryzen 5600x mellé . Kingston Hyperx Predator 3600mhz cl17

ez a típus pontosan : [HX436C17PB3AK2/32] elvileg micron J die elvileg ,alaplapi qvl .- ben támogatott bízom benne 3600.-on egy szorosabb időzítést ki lehet belőle csikarni .

Köszi a válaszokat.
Üdv

Szinyák

(#15700) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Luumi megint hozta a kötelező videót!
[link] :))

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.