Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) steewcv65 válasza zsirfecske (#15150) üzenetére


steewcv65
őstag

Annyit már nem lehetett nálam, mert nagyon várták a masinát haza :D

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15152) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Megpróbálom a lehető legrészletesebben és legérthetőbben leírni a furcsaságomat. :)
Adott az aláírásomban levő konfiguráció, melyre nem rég tettem fel az ASUS által kiadott legfrissebb(2423) BIOS updatet ami rendben le is zajlott. Beállítottam a szükséges dolgokat(USB kapcsolat ki ha a gép off, fény ki ha a gép off, D.O.C.P. Profil 3000Mhz-re, virtualizálás be kb. ennyi), illetve ezen felül láttam, hogy két helyen is van AMD PBO - egyszer a lap tweaking részében, másodjára pedig az AMD Overclocking részlegben - és én mindkét helyen átraktam Autoról-->enabledre(mást nem állítottam el). Ezek után restart és ahogy kell a rendszer be is töltött. Nyomtam is rá egy CTR benchet aminek a pontja (szerintem)karcsú lett, cirka 4015. Mielőtt még jobban szemügyre vehettem volna, hirtelen kaptam egy zöld halált és restart. Eseménynaplóban(event logger) abban az időpontban látok két darab WHEA-t, az egyiknek az összetevője egy processzormag, a másiké pedig memória. Miután megvolt a restart futtattam egy AIDA64-es stabilitás tesztet és 30 perc után sem történt semmi, a proci max hőfoka pedig 65 fok, ami szerintem egész jó. Hozzá kell tennem, hogy mindez egy insider Dev channeles Win11-en történik(legfrissebb). :)

Az lészen a kérdésem, hogy állítsak-e valamit elkerülvén az esetleg hibákat? Elfogadnék tanácsokat is ha esetleg valahol hülyeséget követtem el és nem csak a stabilitáson tudnék növelni, de még a teljesítmény is felkúszik. :)

(korábban próbáltam olyan, hogy a korábban említettem mem profilban az órajelet felhúztam egészen 3200Mhz-ig, amivel semmi gond nem volt mindaddig amíg teljes áramtalanítást történt, utána csak az egyik modullal hajlandó elindulni és visszakell állítani 3000-re, utána mindkettő pöpecűl megy tovább :) )

(#15153) Rick4 válasza #68216320 (#15143) üzenetére


Rick4
félisten

Alzával kapcsolatban egy okos tanács. A legfontosabb, hogy a leadáskor te javítást vagy kicserélést kértél, mivel ezeket kérhetted, mivel a te esetedben is biztos, hogy a kutya se vizsgálta meg a lapot átvételkor, nyilván meg se tudták mondani, az igányed teljesíthető-e, így ugye szervizbe megy. A hatályos törvények értelmében törekedniük kell a 15 napon belüli javításra. Eddig szerintem mindenki tudja, de most jön a lényeg. A 15 napra törekedés csak egyféleképp valósulhat meg, ha a leadáskor valóban elkezdenek ezzel foglalkozni, vagyis nem húzzák- halasztják, holott elsőre úgy tűnik, megtehetik. Az alzával már van pár nyert meccsem, a legutóbbi esetben is a leadástól számított 13. napon szóltak, hogy még nincs kész, és javítják, hát nem egészen így megy, ráadásul volt olyan eset, amikor 60 nap után kaptam vissza a pénzem, gondolom te nem ezt szeretnéd. A többszöri esetek mindegyikében azonos volt egy mozzanat, xarnak a szabályokra, és ott xopatnak, ahol tudnak. Az erre a történetre vonatkozó NGM rendelet 4.§ 5. bekezdése szerint 5 napjuk van, hogy neked visszaszóljanak, javítás lesz, vagy cserélik, és ugye így más mindjárt esélyes, hogy sikerül 15 napon belül lezongorázni, ha a 6. napon szólnak az már törvénysértő, és szerződésszegő magatartás, elállhatsz, kérheted az eredeti állapot visszaállítását, azaz azonnal pénz vissza. Pláne az igazolható módon nem akaródzik nekik, az ugyanis a tértivevényes ajánlott levél, a bíróság előtt csak az számít elfogadhatónak.

A rendelet: [link]
Az idézett szöveg:
5) Ha a vállalkozás a fogyasztó szavatossági vagy jótállási igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról - az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is - öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni a fogyasztót.

Ahhoz, hogy az gányed tlejesíthetőségéről átvételkor nyilatkozni tudjon egy cvég, hozzáértő szakembernek kell minősítenie átvételkor a hibát. Náluk nem így mennek a dolgok.

Xopatnak mindenkit akit tudnak, és folyamatosan törvényt sértenek, ezzel pedig minden vásárló érdeke sérül... Szóval a 6. napon nyugodtan írhatod nekik a számlaszámodat pár sorral, erre a rendeletre utalva...

Gondolom te is, én is, mások is vásárolnak dolgokat a gépeikhez, szóval eléggé a topichoz tartozó az, hogy legalább egyetlen hozzászólás érintőlegesen taglalja, mit tud az ember tenni, ha a vásárolt cucc teljes áron fele képességgel bír, és esetleg nem online vette, vagy a 15. nap után derült ki a gond..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15154) #68216320 válasza Rick4 (#15153) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igazából pénzvisszafizetést kértem, a cimkét is úgy adta a gép.
Így van rögzítve:
Eset típusa: Warranty Claim
Megoldás preferált módja: Credit Note
Ettől függetlenül sanszos, hogy javítás lesz. Miért is adnák vissza a pénzt. Mindegy, annyira nem zavar már. Csak ezzel a lappal ne történjen semmi. :)

(#15155) Rick4 válasza #68216320 (#15154) üzenetére


Rick4
félisten

A sorrend: Javítás vagy kicserélés, fogyasztói szerződésnél szavatossági esemény esetén csak ez a két opció létezik. A pénz visszát nem ismeri a törvény, mert az már elállás, és szerződés megszűnés, és az alza se szereti, merthogy akármin is, de szeretne keresni.
A lényeg, hogy a 6. napon már kérheted vissza a pénzed, ha nem értesítettek a leírtaknak megfelelő módon..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15156) mvkly válasza #68216320 (#15117) üzenetére


mvkly
senior tag

Ha már szóba kerültek a futó programok: script alatt ment film, és folyamatosan dobta a hibákat már pár mp után. Pedig minap 15-20percig kibírták a stabil szálak fatal error nélkül, böngésző mellett. Nem tudom, hogy akkor mégsem olyan stabilak, vagy csak a VLC-vel "akadt össze" a program, ugrott az épp tesztelt szálra? Jóhiszeműen utóbbira voksolok. Mert most script only, és gond nélkül a végére ért (-30/-30/-20/-20/-20/-25).
Az csak most jutott eszembe, ha meglesz a Noctua és a jobb hőfok miatt emelek a PPT/EDC-n, kezdhetem elölről :)

(#15157) b3Ro


b3Ro
senior tag

Talán valakit érdekel. 5800x 4.6ghz vs PBO vs Eco 6 játékban, 1080p felbontáson.

(#15158) jokeph válasza b3Ro (#15157) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Szép csokor, ez is csak alátámasztja az ECO mód használatát, azaz ha valaki nem akar kacatoskodni a CPU-val, akkor benyomja és "jóvanazúgy". :D

Mondjuk lehetett volna egy alap PB-s mérés is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15159) Danex válasza jokeph (#15158) üzenetére


Danex
addikt

Kár hogy az esetek 80%-ban teljes mértékben GPU limit volt.:U

(#15160) jokeph válasza Danex (#15159) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden nem lehet tökéletes. :))
Azért a gémerek többsége a mai napig GPU limites, a tesztben szereplőnél jóval gyengébb VGA-val nyomatják. :U
De igazából, ha megy az adaptíve sync, az FPS min. annak alsó tartományán felül teljesít, ott egye a kukac ha GPU limites a konfig.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15161) abridabri válasza b3Ro (#15157) üzenetére


abridabri
veterán

Ez igen ,profi teszt :R

(#15162) Danex válasza jokeph (#15160) üzenetére


Danex
addikt

Igen, viszont ebben a helyzetben játékra inkább egy 5600x (vagy Intel ezen szint) és egy kategorival erősebb gpu. (Bár most a gpu piac eléggé kaka)

De annak nem látom értelmét, hogy vesz az ember egy erős gaming CPU-t, amit egyszer még eco módban is használ majd mellé egy olyan GPU ami még jobban bekorlátolja. Így ez az én szememben csak kidobott pénz.

(#15163) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy másik érdekesség. Néhány játék SMT On/Off. [link]

(#15164) MPowerPH válasza Danex (#15162) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez az erosebb GPU most nem jatszik szerintem, leven 40k -rol beszelunk. Az kb. jibb pasztara, meg minosegi gap padokra eleg.

Don't Tread On Me

(#15165) PuMbA válasza #68216320 (#15163) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, AnandTech-en volt erről régebben is cikk. Játékok a rendes magokat szeretik :) SMT csak a játékokon kívül hoz sokat, tehát összességében érdemes bekapcsolva hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#15166) #68216320 válasza PuMbA (#15165) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen tudom, hogy ilyen. Azért kerestem a többieknek a videot róla.
Nálam van egy olyan modul a munkámban, ahol gyengébben teljesít smt mellett. Kevés i/o, sok vektor transzformáció. De amúgy igen, összességben javít valamennyit.
Átlagban ugye 1.5x értékkel szoktak számolni. Ez van, hogy több, van hogy kevesebb.
Például x264 encode közben javít a helyzeten, de ott meg a szálak számát kell korlátozni ás inkább több encode folyamatot indítani. Úgy lesz jobb a cpu kihasználás és nem mellékesen a product is.

(#15167) FollowTheORI válasza PuMbA (#15165) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hoz az játékokban is, néha nem is keveset. Van amikor a minimum egész más.
Semmiképp sem érdemes kikapcsolni. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15168) PuMbA válasza FollowTheORI (#15167) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, bár ugye konzolokban eddig nem volt sose SMT. Ezért van az, hogy a legtöbb játékban semmit sem ér. Mostani konzolokban van először, de Xbox-nál van SMT nélküli mód, ahol +200Mhz-et kap így a fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

(#15169) R3laX válasza PuMbA (#15168) üzenetére


R3laX
addikt

Új BF 2042-re leszek kíváncsi, az mennyire eszi majd meg a procit. Ebből lemenne egy -20FPS átlag én okés lennék :).

1080P Ultra (RT OFF)
64 player-es multit tolok mindig

(#15170) FollowTheORI válasza R3laX (#15169) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Eléggé... már a BF V is megette a nem legújabb procik jórészét. :)

Ha meg magas fps + low "pro/verseny" beállítással tolja az ember, akkor durva cpu limit van szinte mindennel. Egy-két gerációnál nem régebbi 8/16 proci 4.5GHz+ kell minimum a "vajsima" játékhoz. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15171) Dißnäëß válasza Rick4 (#15084) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szeva,

barátnőmnél pont ezzel az Asrock-al raktam össze egy Athlon 200GE-t, stock hűtővel, bőven elég mindenre, egy normális Ryzen már lazán overkill :D ;) Igaz mi HTPC-ként használjuk Netflix stb.. + dupla vinyó, Linux, NAS funkció, ne a pendrive-okon tartogassa a fotóit, hát ennyi.. Antec ISK110 kuckó, piszok jó az egész.

Amúgy előttem szólóhoz csatlakozva, B550-es chipset-es valamit nézel, elég szerintem Ryzen 3 is (4/8), egyszerűen amit írsz, arra minden sok, annyira jó a Ryzen most (legalábbis én ezt tapasztalom).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15172) Dißnäëß válasza b3Ro (#15157) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez az ECO ez mi ? (Most vásároltam be Ryzen-ből és ismerkedem vele, de elszörnyedtem, mi minden van a BIOS-ban, egyelőre alapon futok :D).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15173) hokuszpk válasza Dißnäëß (#15172) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ez az ECO ez mi ?"

egy kapcsolo a biosban. kb. az, mintha beallitanad a ctdp ( azaz a fogyasztasi ) limitet 45W -ra. ( nagyobb prociknal talan = 65W )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15174) Dißnäëß válasza hokuszpk (#15173) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aaa, értem. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#15175) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

engedelyeztem a curve optimizert.
megszunt a hang :D letiltom, visszajon.
asszem az ellensegeimnek batran fogom ajanlgatni a BioStar termekeket.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15176) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

no enyhe offset -0.03 + curve optimizer -10 + EDC keret emelese 120A -ra ( Ryzen master azt mutatta, hogy az EDC 100% fogja meg a procit ) , elsoblikkre CB15 hatarozott javulast mutat a cpu allcore teljesitmenyben. osszehasonlitasi alap azaz a "bedobtam es default mukodj" itt.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15177) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

cine20 is javulast mutat, a single core +12 es a multiban majdnem ~180+ pont talan mar tulvan a meresi hiba kategorian.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15178) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

cine23 tozse. asszem optimalizalok még kicsit, ha 1 hetig nemjelentkezem, akkor tultoltam a curvet.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15179) Obliterátor válasza hokuszpk (#15178) üzenetére


Obliterátor
tag

Így a Curve után mennyi lett az egyszálas boost ?

(#15180) hokuszpk válasza Obliterátor (#15179) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a teteje 4..75 korul , de epp azt nezegetem, hogy az Aida stabteszt alatt kb. 120Mhzval magasabb az effective clock.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15181) hokuszpk válasza hokuszpk (#15180) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

** ebben mar benne van, hogy a PBO parameterek kozott idokozben a "boost override" -t a max 200 -as ertekre tettem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15182) b3Ro válasza jokeph (#15158) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nem volt idom mar azt is lemerni. Igy sok idobe kerult ez a teszt.

Danex: 3080 is GPU limites par jatekban 1080p-n. Ha 720p teszteltem volna akkor meg az nem lenne jo...

abridabri: Koszonom szepen

---------

Kozben Reddit-en kaptam egy tippet, hogy allitsam be igy: 120PPT; 70TDC; 70EDC; 1x Scalar. Jelenleg tesztelem, es eddig nagyon hasonlo az ECO mode-hoz hofokban es teljesitmenyben.

(#15183) R3laX válasza hokuszpk (#15175) üzenetére


R3laX
addikt

Neked a fétised látom a gyengébb lap, hogy mit tudsz belőle kihozni? :) H-H 5700G lett, szimplán csak teszt, vagy VGA vadászat idejére?

Na már itt is próbálnak alkotni vele: [link]

(#15184) hokuszpk válasza R3laX (#15183) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 20+ eves tvkartya a fetisem, ezen a lapon van 32 bites pci foglalat, szoval ebbe még bele lehet tenni.
az 5700G -t azert vettem, hogy ha az integralt gpu hozza amit kell, akkor leptem egyet elore procieroben mikozben ( de meg mindig alszom ra egyet ) jopenzert eladhato lesz a Vega56 zsugam.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15185) Devid_81 válasza hokuszpk (#15184) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eladod a Vega-t (leheto leghamarabb) es rendelsz egy 6700XT-t kulfoldrol es nagyon max egy 100-ast kell radobnod a cserere es lesz egy ujabb, huvosebb 80-90%al erosebb VGA-d garisan ;)

...

(#15186) hokuszpk válasza Devid_81 (#15185) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a francba, lebuktam :D
bar ez a Red Dragon nemnagyon megy 70 fok fole, pedig probaltam oclhashcattal es foldig & home -val is meghajtani. 70-nel mar kezd ilyen 900-1000 korul porogni a 3 venti.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15187) R3laX válasza Devid_81 (#15185) üzenetére


R3laX
addikt

+1 :K Most látom, hogy megint elkezdtek felmászni a VGA árak. Nemrég még volt itthon 325-ért 6700XT Nitro is.

[ Szerkesztve ]

(#15188) Devid_81 válasza R3laX (#15187) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegakat el kell felejteni, tudom rosszul hangzik, de had vigyek a banyaszok, jo penzt adnak erte menjen amig mukodik.
Jelenlegi csunya arak mellett annyit kell nezni, hogy mennyit kell rafizetni a masikra, es a 6700XT egy szuper elorelepes minden tekintetben :K

...

(#15189) steewcv65 válasza b3Ro (#15182) üzenetére


steewcv65
őstag

Ezek a csúcs kártyák mind cpu limitesek , open world,br játékokban.
Ha jól lennének megírva a játékok akkor nem lehetne cpu limit....Gondolok itt a mostani felső házas procikra.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15190) jokeph válasza steewcv65 (#15189) üzenetére


jokeph
nagyúr

de nincsenek jól megírva.... :(
kedvenc játékom (SC2 multi) 2 magnál többet nem használ, de azoknak kb. végtelen+1 erőseknek kellene lenniük, hogy ne droppoljon az FPS 30 alá. :D
Ordasul limiltál a CPU benne (helyesebben az elavult játékmotor), legyen az akár bármilyen erős is, miközben egy 5600X-en az össz CPU kihasználtság átlag 30% se.
VGA szemszögből nézve FHD-n mindegy hogy egy RX 480 vagy egy GTX 1070 van a gépben. :U

#15192hokuszpk: hiszem, ha látom. :)

Coop módba valaki leteszteli majd remélem, pl Stukov+Artanis commanderekkel, Dead Of Night mapon. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15191) steewcv65 válasza jokeph (#15190) üzenetére


steewcv65
őstag

Így van, fogyasztói társadalom gyorsan valamit (kenyér és cirkusz), ennek ez a hátránya.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15192) hokuszpk válasza jokeph (#15190) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na majd a V-cache verzio gyorsul SC2 -vel sokat :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15193) steewcv65 válasza hokuszpk (#15192) üzenetére


steewcv65
őstag

Okés, mindenki ezt mondja, de elmondhatná már valaki , hogy miért, mikor lesz olyan proci és pontosan mit is tartalmaz?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#15194) hokuszpk válasza steewcv65 (#15193) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hamarosan.
a beltartalmat illetoen talalgatasok vannak, hogy Zen3 , Zen3+ vagy Zen4 magot kap, aminek a tetejere raultetnek egy prociszinten bazi meretes cache chipet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15195) jokeph válasza hokuszpk (#15194) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ami elvileg ugye segít a hőátadásban is a kupak felé ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15196) hokuszpk válasza jokeph (#15195) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a zen3 lapka kozepen amugyis cache van ( lasd az abrat ), az fole jon, allitolag az a resz pont nemmelegszik annyira, mint a procimagok, szoval ha a hoatado reszt jolmegoldjak, 100 fok alatt maradhat a cucc :D kb. igy nezne ki.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15197) Rick4 válasza Dißnäëß (#15171) üzenetére


Rick4
félisten

arra valóban minden sok, ezt én is tudom, de a pattogós rendszer érzése megfizethetetlen, egyszóval nekem megér ennyit, hogya bot is gyors (pedig belefér a +30 másodperc is) a rendszer is jól megy, és még egy sima cmd ablak is gyorsan nyílik. Hülyeség, de telefonon is mindig mindenféle animációt kikapcsolok.
Nincs semmi olyan hobbim, mai a pénzt vinné, itt meg napi 16 órán át dolgozok, a lelkemnek jobb ez így, kerüljön bármennyibe.

Amúgy most nézem itt, hogy egy ilyen procihoz 120W-os adaptereket pakoltok? Nem kevés az? Csak azért kérdem, mert a jelenlegi géppel jártam úgy, hogy a 250-es Chiesftec TFX táp nem volt elég neki, asrock H410m-itx lap, i5-10600-as proci, 16GB DDR4, meg egy nvme SSD, egy 120-as arctic venti, semmi más. És kevesellte a 250-es tápot, aida64-ben valamelyik fpu teszten elvérzett a táp, restartolt a gép, vettem ugyanolyan gépházat a nagyobb, 300-as Chieftec táppal, azzal hiba nélkül teljesít. Szóval jól értem, hogy egy hasonló intel jóval többet kér?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15198) R3laX válasza Devid_81 (#15185) üzenetére


R3laX
addikt

Én tudom :) , a sok nyerészkedő mellett én a gépemnél használtam egy kicsit ki a helyzetet.... Nehogymár, mikor emberek 10-esével rendelgették előre Alzás átvétellel haszonnal...
2019 végén 65-öt fizettem a Strix Vega56-ra, hogy megvegyem az 5700XT nitro-t. Idén év elején elpasszoltam 210-ért, majd szerencsés áron +10 vettem egy Inno x3 3060Ti-t. Az elment bányába 450-ért rá pár hónapra, majd lett belőle egy 6700XT nitro, meg a 3600X-->5800X is kijött. De ezt mindig leírom, tudom már uncsi :D.
Szerintem amúgy az a normál, ha GPU limit van. Procival mindig feljebb kell lőni, aztán lehet mellette VGA-t cserélni, ha kevés már az elvárthoz. Nálam a 240Hz 1080P megy.

[ Szerkesztve ]

(#15199) jokeph válasza Rick4 (#15197) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sanszosan az az FPU_Mandel lehetett, ott nekem az alap fogyira rájön +120W i5-7600k-nál (ami ac oc 4,5 GHZ, azaz alapon használva biztos kevesebbet kérne, az NB meg 4,2-re van tolva).

Athlon200GE-nél biztos hogy nem gond, erősebb régi laptop cpu fogyasztása van. :D
A nagyobbakat meg be lehet ilyen esetben tenni ECO módva, ami egy 3600X-nél pl. 65W-ot jelent, egy 5600X-nél meg 45W-ot. :U

#15198R3laX: egyetértek, CPU limit esetén nem sok tennivaló van, GPU limitnél több a lehetőség,és sok esetben fel sem tűnik, mert nem okoz mikrolaggokat mint a CPU limit.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15200) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Használom már egy ideje ezt a prime-os szkriptet de mintha lenne benne egy bug.
Ha frissen indítom el, akkor is azt írja hogy az előző bukás miatt kihagyja az 5. magot, erre valami fix?

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.