Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) GIORGIONE76 válasza Qtya72 (#29698) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

A power reporting deviation accuracy meg tudja mondja hogy a lapod gyárilag csal-e az előre beállított limiteknél, ha R20 multicore alatt megnézed PB-vel, minden auto-n, akkor menet közben 100% körül kell lennie, ha nagyon eltér, jellemzően 10%-tól több akkor gyárilag túltolták ...
remélem jól írtam, erősítsetek meg!

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#29702) RexpecT válasza bozont (#29699) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi Neked is a választ. Érdekes, lehet akkor garanciáztatom majd, bár nem tudom mennyire könnyű, így hogy elég ritkán jön elő a probléma.

(#29703) Kovbob válasza Chaser (#29695) üzenetére


Kovbob
senior tag

Köszi szépen :) Jaja, szokott beakadni, de nem is nagyon tudom, hogy azok mit jelentenek emiatt nem piszkáltam. Én inkább az átlagot szoktam figyelni.

(#29704) sutyi^ válasza Qtya72 (#29690) üzenetére


sutyi^
senior tag

Lehet nem bírja az IF az 1800-at.

Dobd le 3466-ra vagy 3533-ra a memot.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#29705) hackeeeee válasza fanti (#29583) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, kinek mi a sok..

Ha PBo-n hajtom, az első 2 ccd-t ellöki 4300-4650 között. Amikor 4.3 körül jár, akkor PBO-val 1.35V körül kap a proci.. Allcore 4.2-n 1.275V-n stabil a 3900x. Ez így blend is. Tudok lentebb menni, úgy már cruncher stabil, de a prime blendet eldobálja.

Próbáltam CCX-ezni is, de nem megy, ezen a feszen nem nagyon megy többet, és itt még hűthető.

Konkruzió:pbo-val az 1 szál miatt gyorsabb, DE, multicore terhelésben ~10, néhol 20 fokkal melegebb a proci..

Bármit, bárhogy tesztelek, mindig visszajutok az allcore 4.2-re. Bitang jól megy most már PBo-val, hála az új bios-oknak, de az ingame ~70 fok nekem annyira nem szimpi..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29706) Chaser válasza Kovbob (#29703) üzenetére


Chaser
titán

azok még fontosabbak is mint átlag és max fps
anno azt mondták amd kártyákon nehéz beállítani, nv-vel se éreztem könnyebbnek ( : nagyon jó sw lenne, de nekem végtelenül körülményes
akartam teszteket csinálni, végül letojtam, vagy egy napot bohóckodtam vele hogy mindent úgy írassak ki ahogy akarok, ilyen "beragadt" 0,1-1% low értékkel sajnos semmi értelme, és teljesen hektikusan ragad be

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29707) Kovbob válasza Chaser (#29706) üzenetére


Kovbob
senior tag

Aha, hát túl sokat nekem sincs kedvem vele szórakozni. A lényeget így is megmutatta nekem, hogy csökkenni nem csökkent az fps-em ellenben a fogyasztás az igen, így végül maradok a CTR-es használat mellett.

(#29708) Chaser válasza Kovbob (#29707) üzenetére


Chaser
titán

én is annál maradtam
pl 3100-nál meg egyszerűen nem kérdés, pbo 3,9ghz max, feszültséget nem is néztem, de 4ghz-et 1,18v körül megy, 4,2-t 1,2-n...nyilván pbo-val többet kap 3,9-en, és nagyobb single boost sincs
3600-nál lehet veszteni esetleg 100mhz single boostot, afölötti 3xxx-em nem volt, de gyanítom ott is max 1-200mhz single veszteség lehet all core oc-val

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29709) Redplee


Redplee
senior tag

Amúgy az a kérdésem, hogy aki 2xxx ről váltott 3xxx re, tényleg van fogyasztás csökkenés?

Csak mert ugye 2700x et használok most OC-zva és kb 180W körül eszik ha csutkán megy, de 550W titanium a tápom és most egy 320wattos VGA-t szerzek be mellé...

3700x nek meg jóval kevesebb a hivatalos TDP je. Mennyire valóságos? Érezhetően kevesebbet eszik a 2700x nél?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29710) Chaser válasza Redplee (#29709) üzenetére


Chaser
titán

tényleg van
de játék alatt nem annyit eszik a 2700x sem
a titánium terhelhetőség szempontjából pedig teljesen lényegtelen
pontosan mit akarsz venni és melyik tápról van szó?
bár ez inkább tápos topik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29711) Devid_81 válasza Redplee (#29709) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a 320Wattos kartya egy 3080 lenne?

...

(#29712) solfilo válasza Redplee (#29709) üzenetére


solfilo
veterán

Szerencsére ph mérte mindkettőt egy tesztben, játék során kb nincs difi a 2700X és 3700X procit tartalmazó rendszerek között (persze ez abból is jöhet, hogy jobban megtekerte a VGA-t a 3700X, így az jobban fogyasztott, ami kiegyenlítette a procik fogyasztása közötti difit):


[ Szerkesztve ]

solfilo

(#29713) hokuszpk válasza Redplee (#29709) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a tdp az alap mukodesre van megadva, ha allcore oczod a 3700X -et, az is sokat fog fogyasztani.
mondjuk en belottem a PPT -125W -ra, aztan ossza be maganak, alapon is gyorsabb, mint a 2700X OC volt, igy meg méginkább :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29714) Redplee válasza Devid_81 (#29711) üzenetére


Redplee
senior tag

6800XT, a tesztekben azt láttam, hogy 300-320 körül kajázik, ami most a 180W-t kajázó 2700x mellé kissé szűkös.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29715) Redplee válasza hokuszpk (#29713) üzenetére


Redplee
senior tag

Nem nagyon vagyok OC fan, 2700x is csak azért van OC-zva, mert ahogy fentebb írtam, nem hajtja ki az RTX 3070-et (így sem).

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29716) Chaser válasza Redplee (#29714) üzenetére


Chaser
titán

továbbra sem eszik 180w-ot game alatt a 2700x, 3700x még annyit se
de úgy látom szelektív látásod van, hát legyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29717) Redplee válasza Chaser (#29716) üzenetére


Redplee
senior tag

Chaser, keverjük a szezont a fazonnal.

2700X -em van, és azért mondtam, hogy 180W eszik 4.2OC, mert az Afterburner azt mutatja...

Tehát én azt értem, hogy magyarázod nekem, hogy nem eszik 180W-ot, de én meg azt látom a képernyőmön, hogy de, akörül mozog, tehát nyilván azt fogom elhinni, amit látok a monitoromon...

Kettő: nem tápot akarok venni, azért nem a táp topicba írtam. A kérdésem az volt, hogy a 3700X tényleg kevesebbet fogyaszt e reális körülmények között, mert a TDP-t én is látom, de az csak egy szám. És procit akarok cserélni, és azért kérdeztem, hogy valós körülmények között mennyit eszik a 3700X. Azért, mert ha mondjuk 100W körül, akkor a +300W körüli VGA-val kiegészülve azért még szűkösen de beleférek a PSU-ba. Nem akarok a tápból egy 650W-t venni cca. 70 pénzért pluszban.

A kérdés annyi volt, hogy a 3700X fogyasztásával mi a helyzet, hátha valakinek van saját tapasztalata.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29718) Devid_81 válasza Redplee (#29714) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amikor irtad, hogy 320Watt akkor kicsit osszeszukult a gyomrom, hogy egy 3080-as lesz, mert az peakben felveszi a 400W+ okat is, ott az instant halal egy 550Wattos tappal.

Ha nem OC-zol akkor talan jo lehetsz egyebkent.
Viszont a helyedben nagyon nagyon atgondolnam egy uj tap vasarlasat, kb 750Watt korul egy markasabb darabbal jol jarnal.
Kicsit sok, de legalabb nem a tap lesz a szuk keresztmetszet :B

...

(#29719) Chaser válasza Redplee (#29717) üzenetére


Chaser
titán

te lehet hogy kevered
soha nem szoktam tdp-ről károgni, valós fogyasztásról beszéltem
örvendetes, hogy nem tápot akarsz venni, de ha kevés a vga alá akkor kénytelen vagy, ha 6800xt ugyanúgy durva kilengéseket csinál mint egy 3080, nem szívesen bíznám rá egy 550-esre, amire még mindig nem sikerült válaszolnod mi is az pontosan
örülök neki hogy te azt látod a képernyődön, vegyél 3e ft-ért egy konnektoros fogyasztásmérőt, hátha azzal sikerül mást is látni...na gyóóóó' napot

szerk:
Devid_81
nem kell neki nagyobb táp, ő látja a képernyőn bazzzzz
csak azt nem tudom ha valaki ennyire nagyon okos, akkor minek kérdez?
hogyne szabadna spórolni, 250e+ vga, 100e ft-os cpu mellé pont azon kell, ezt minden hülye tudja, nem lesz a táptól +2fps ( : - bár ez nem feltétlen igaz -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29720) Devid_81 válasza Chaser (#29719) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig pont tapon nem szabad sporolni :(

...

(#29721) Redplee válasza Chaser (#29719) üzenetére


Redplee
senior tag

Nem láttam a táp kérdést. Egyébként félre írtam, ahogy nézem, mert platinum a tápom, nem titan, de lényegtelen. Dark Rock Pro 11.

Szóval azt mondod, hogy amit kiír a gép és a valós fogyasztás nem ugyan az? Ez esetben veszek egy fogyasztásmérőt tanácsodra, és megmérem most a rendszert, a 2700x és rtx3070 kombóval.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29722) trek81 válasza Redplee (#29717) üzenetére


trek81
senior tag

3900xem timspy extreme alatt csak cpu test 4.3ghz..115W
metro exodus 4k extreme beállításon
60-77w között eszik a proci 49% kihasználtság mellett

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#29723) Redplee


Redplee
senior tag

Köszönöm a burkolt lehülyézést...

Tényleg érdemes volt segítséget kérni a 3700X valós fogyasztásáról...

Közben megtudtam, hogy hülye vagyok mert a 2700X-em nem annyit fogyaszt amennyit kiír az afterburner, meg a kérdést különben is a táp topicba kellett volna feltennem, meg hülye is vagyok mert a tápon spórolok (fos prémium BeQuiet 65ezres táp van a gépemben, itt mindenki biztos 100eFt+ os Seasonic Titanium tápokat rak a gépébe, én csicska...). Azért kérdeztem, mert ha már a gépbe veszek egy rohadt 3700X-et meg egy 6800XT-t, bíztam benne, hogy nem lesz további 70 ropi kiadásom egy 650W dark rock prora, mert talán elviszi ez is...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29724) HSM válasza Devid_81 (#29720) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem egy Titanium minősítésű táp mellett talán erős a "spórolás" kifejezés...

#29717 Redplee : Szerintem teljesen reális gondolat a 3700X-et PBO-val úgy paraméterezni, hogy jó teljesítménnyel beférjen szűk 100W-ba is akár. Lásd a 3600-as méréseim. [link] ;)

#29721 Redplee : Ha veszel, akkor olyat, ami figyeli a fáziseltolódást is [link] . ;)

(#29725) Redplee válasza HSM (#29724) üzenetére


Redplee
senior tag

Köszönöm a tippet! Esetleg, tudsz tippet adni arra vonatkozóan, hogy milyen fogyasztásmérőt vegyek? Rágugliztam a "fáziseltolódás fogyasztásmérő" kulcsszavakra, de nem voltam sikeres.

A Titanium pedig elírásom volt, Platinum a tápom (csak ezüsttel van ráírva a dobozra, aztán azt hittem hogy az titánium), de amúgy ja, fentebb kifejtettem a véleményem a spórolásról... :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29726) Chaser válasza Redplee (#29721) üzenetére


Chaser
titán

jó döntés, abból is egy értelmeset
sok tesztoldal sok mindent irkál, ph is, nem mindig fedi a valóságot
volt 2xxx-em, volt 3xxx-em, sokkal többet eszik load a 2xxx
játék alatti terhelés viszont nem minősül hc terhelésnek, még a leg cpu zabásabb gameknél sem, max egy bf5 64 fs multinál ér el rrime smallest fft szintű terhelést, de gyanítom még ott is jóval alatta van
táp designja nagyon nem mindegy, régebbi tápok nem a mai vga-k boostjára lettek tervezve, ezért kérdeztem a pontos tápot
és az mindegy hogy bronz, silver, bármi, abból a szempontból, hogy a terhelhetőséggel nincs összefüggésben
annyit jelöl mekkora hatásfokkal dolgozik az adott táp, értsd jól: mennyit fűt el, a nettó 100w helyett 110-et, 120-at mennyit vesz ki
az a bq! táp már viszonylag modern, fsp aurum ha jól rémlik
de azt nem tudom mennyire szaggassa' az áramot a 6800xt, 3080 nagyon - ahogy déjvid' mondta, nagy a peak/átmeneti maximális áramfelvétel/
ilyenkor az történik, ha nem is restartol/fagy a gép, microlag bőven lehet, fps esés, bármi, rosszabb esetben fentebbiek
visszafogott cpu-val és 6800xt-vel elég lenne az 550-es is éppen, én is 6800xt-hez ekkorát használtam volna tesztre, de onnantól hogy tudom gyakorlatban mit produkál és kevésnek látom, akkor instant csere nagyobbra
nem burkolt lehülyézés volt, az cseszett fel hogy nem tudsz válaszolni ha már segíteni akarok, de azt oda tudod tenni hogy nem akarsz tápot venni
az alkatrészeket nem érdekli hogy az ember akar-e tápot venni, ha olyan a fogyasztás akkor esetenként kénytelen venni
és továbbra is jó az a bq! táp, minőségi is, de ezek a bq! tápok csúnyán túlárazottak, ott a fractal ion széria, brutál jó és halk ventivel, egyik legjobb ventiszabályzással, félpasszív móddal, 10 év garral, brutál jó kábelekkel, 660-as 40 pár ezer ft alzán, igaz, csak platinum:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29727) HSM válasza Redplee (#29725) üzenetére


HSM
félisten

Nekem egy Voltcraft Energy Logger 4000-esem van, de úgy tudom, vannak olcsóbb típusok is, amik tudják. Ennek a terméklapján "Teljesítmény tényező"-ként hivatkoznak rá, de úgy tudom, a "Hatásos teljesítmény" mérése is erre utal.

Ismerős amúgy a probléma, nekem egy passzív 460W-os Platinum tápom volt, ott is inkább visszavettem ~100Mhz-et a Radeon R9 290-esemből, hogy bőven elbírja, minthogy tápot fejlesszek, vagy lapátosra váltsak. :) Fogyasztásmérővel amiatt sem kellett aggódjak, hogy esetleg túlterhelem, könnyen ki lehetett próbálni.

(#29728) hackeeeee válasza hackeeeee (#29499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

CCX OC-val:

Véleményem szubjektív...

(#29729) Chaser válasza HSM (#29727) üzenetére


Chaser
titán

az pl egy értelmes mérő
passzív táp meg onnantól izé, ha az ember nem néma vga-t és cpu hűtőt társít mellé, és hát ezek a vga-k nem némák - vízzel hűtve se azok -
az említett fractal pl brutál halk és csak nagyobb terhelésre kapcsol be, rendkívül "nyugodt" venti profillal, de ha túl van méretezve akkor passzívan is eltol zabásabb gépet
ha valaki háklis' a hangra én az vagyok, fel se tűnik hogy ott van a gépben, az viszont feltűnt, hogy messze a legjobb kábelei vannak amikkel eddig találkoztam, és az is feltűnt, hogy kikapcsolás után egy percig tekeri a ventit, nyilván ezzel is segítve likvidálni a benn ragadt hőmennyiséget

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29730) trek81 válasza Redplee (#29725) üzenetére


trek81
senior tag

[kép]
Furmark cpu burn egybe
137.1w..a 3900x..bőven beleférsz ha nincs 8hdd bekötve

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#29731) Redplee válasza HSM (#29727) üzenetére


Redplee
senior tag

Hehe, mondjuk 15k, ezzel az erővel már vehetek egy 650-es tápot és eladni az 550et, kb így jönnék ki vele :C

Köszi a tanácsot, meggondolom, hogy ezt tegyem-e, vagy leadjak a 6800XT-ből és inkább megtartsam a 3070-et, vagy a 3700X-szel belefér-e a fogyasztás keretbe...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29732) Devid_81 válasza HSM (#29724) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hold on!
Egy szoval nem mondtam, hogy az O Titanium tapja volt sporolas reszerol.
En arra ertettem, hogy ha valaki beruhaz egy 300W+-t fogyaszto VGA-ba akkor mar a tapon nem szabad sporolni.
Lehetne a kolleganak 350Wattos Titanium tapja is, akkor sem lenne vele elorebb, hogy az egy Titanium tap.

Amikor mar egy felsokategoria VGA ennyit fogyaszt+egy 8/16 cpu is van ott, gondolom van HDD/SSD+ventik stb is, akkor sajnos tap wattjain nem szabad sporolni, ha igy jobban ertheto.

...

(#29733) Chaser válasza trek81 (#29730) üzenetére


Chaser
titán

ezekkel ne mérj együtt, mert fals képet kapsz
ha cpu-t akarsz mérni prime small fft
ha vga-t akkor pl super position - egy magot használ a cpu-ból, azt is diszkréten, de kb megmutatja valós játék alatt mi lesz a zaba cpu+vga-val, arra még rászámolni kb 20%-ot és megvan a max étvágy -
már az msaa is árnyalja a képet, heaven alatt a max msaa-val kevesebbet evett a gép mint 2x mellett - gondolom hiába a nagyobb terhelés ha kevesebb mellé az fps -
és sw-rel se, van amikor teljesen korrektül jelzi ki adott komponens étvágyát, van amikor meg nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29734) HSM válasza Chaser (#29729) üzenetére


HSM
félisten

"az pl egy értelmes mérő"
Bizony az. Évek óta elégedetten használom, és igencsak jó szolgálatot tett. :K

"passzív táp meg onnantól izé"
A passzív táp nekem azért kellett, mert hiába kapok egy ventilátoros akár csendes/félpasszív tápra is mondjuk 10 év garanciát, ha elkezd kerregős/motorhangos lenni a ventilátor már elég kellemetlen, hozzá sem férek, cserélni sem tudom.... Valamint nem is voltak kb. 2015-ben még ezek annyira elterjedtek, mint ma, így ez bizonyult számomra a megfelelő vételnek. Halkan megjegyzem, az a táp úgy volt tökéletes minden porcikájában, ahogy volt, igen jó szolgálatot tett, míg megvolt (Seasonic Platinum Fanless volt pontosan [link] ). :K A mostani félpasszív első generációs Corsair RM550X-em is amúgy ilyen, amit írtál, bő 200W-ig passzív, így gyakorlatilag csak játék alatt kapcsol be, ha a VGA is terhel, és ez már az előző X58 Xeonnal is teljesült, ezzel is elégedett vagyok.

#29732 Devid_81 : No offense, de ez nem igazán jött át a kommentedből. :R
Egyébként ez a tápos kérdés is igen érdekes, én nem vagyok sem az alul, sem a túlzott túlméretezés híve.

[ Szerkesztve ]

(#29735) edari válasza HSM (#29734) üzenetére


edari
őstag

Én nem tudom hány táp járt a kezem között idén, de eredetileg azért cseréltem tápot mert elég beteg coil whine-t tapasztaltam vga oldalról. Tápot pedig egyszerűbb cserélni, mint vga-t (ha nem veszem számításba azt hogy mennyi időm megy el kábelezéssel).
6 noctua venti van a gépben, de egyiket se hallom, így ha egy táp ventije kerreg, az elég zavaró (főleg halk környezetben). Ennek az egésznek az lett az eredménye, hogy 3 Seasonic tápot küldtem vissza (brutál módon kerregtek), illetve azt hittem hogy a mostani Bitfenix Whisper jó lesz... jó is volt kb 3 napig, de már ez is kerreg. Nem tudom miért van ez, játékot már alig lát a gép, tehát még csak nem is arról van szó hogy állandóan dolgoznia kéne a táp ventinek.

(#29736) Devid_81 válasza HSM (#29734) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hulyen fogalmaztam, en kerek elnezest! :R

...

(#29737) Redplee válasza edari (#29735) üzenetére


Redplee
senior tag

Hát akkor neked tényleg a Dark Power Pro 11 táp kell, mert annak olyan szinten semmi hangja, hogy azt hinné az ember, hogy passzív. Ha odarakod a füled az exhaust nyílásra, akkor sem hallatszik... Konkrétan amikor beszereltem, utána oldalára döntöttem a gépet és belevilágítottam a gép alján az intake nyílásába, mert azt hittem, áll a ventije, és akkor láttam, hogy bazeg, de az megy... Azóta már eltelt 2 év, de ugyan ez, meg sem nyekken, nyekken... még a levegő surrogását sem hallani.

Seasonicból mi volt ami kerregett? Mert én ha rászánom magam a táp cserére, akkor egy 650W Prime TX Titaniumot néztem... Egy ilyen kategóriának kerregne a ventije? BQ Dark Power 12 tetszene, de ott 1000W a legkisebb, 11 Prot meg már nem vennék, mert valaki leszólta, hogy régi :D

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#29738) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Megjelent a Gigabyte B450 Aorus Elite laphoz is az új AGESA verzó, amelyikkel működnek az 5xxx szériás Ryzenek is. Nekem egy R5 3500X fut jelenleg bent hibátlanul. Elötte pedig egy 2200G tette a dolgát benne. Valószínűleg a többi Gigabyte 450-es laphoz is megjelent.

Apropó,valaki használ még itt rajtam kívűl 3500X-et?

[ Szerkesztve ]

(#29739) HSM válasza edari (#29735) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy erősebb ventilátorok voltak, és a motorhangjuk brummogását hallottad? Amúgy éppen az ilyenek miatt választottam a passzívot, azzal ez a kockázat kilőve. :K
Egyébként ez a 2016-os RM550X ilyen téren nagyon jó, sokáig tud passzív maradni, és akár teljes terhelésen is meglepően halk marad a ventilátor. [link] Bár már egy újabb revíziót árulnak (nem tudom, változott-e valami lényeges), a tápos topikban biztos tájékozattabbak, vagy tudnak alternatívát, mit érdemes manapság. [link] ;)

(#29740) edari válasza Redplee (#29737) üzenetére


edari
őstag

Én azért nem ilyen árkategóriából vettem/veszek. Seasonic Focus volt.
Hát nem tom, ha a bq tápomon nem lett volna ilyen zavaró a coil whine, akkor nem cserélem, mert az tényleg halk volt, ebből a szempontból nem panaszkodom.

HSM: Nekem tök mindegy, hogy miért volt zavaró a hangja, zavart és kész. :DDD
Következő tápom tuti valami félpasszív/passzív lesz, már szinte semmit nem játszok, így lehet elég lesz egy APU is. Így nulla teljesítmény mellé kb elég lesz egy full passzív gép is.

[ Szerkesztve ]

(#29741) Motaba78


Motaba78
őstag

ahogy közeledik a fekete péntek akció, úgy emelkednek az árak a vizes boltban :W
Lehet ma sem lesz vásárlás.

(#29742) fanti válasza Motaba78 (#29741) üzenetére


fanti
addikt

ez a bejáratott akciózás....sajnos....legyen miből engedni!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#29743) Televan74 válasza Motaba78 (#29741) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem kell meglepődni. Októberben kell vásárolni vagy áprilisban. :)

November,december,január,február vásárlási stopnak kellene lennie. Rohadjon rájuk a sok túlárazott portéka.De nem ilyenkor ha kell hitelre is vásárolnak. ;] :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29744) Motaba78 válasza Televan74 (#29743) üzenetére


Motaba78
őstag

Most kellene beruháznom 😁
Kell egy 3800xt, egy b550 toma meg 32GB g.skill ram.
Most kaptam céges utalványt fejlesztésre. 🙃

(#29745) Alpi. válasza Redplee (#29717) üzenetére


Alpi.
addikt

Minden Te vagy ! :) 2 út van, vagy addig állítgatod a cuccot, míg mindent kibír, legyen akármennyire is rossz az ominózus legrosszabb eset. Vagy ! A legrosszabb esetet emeled addig, hogy ne kelljen annyira lemennie kutyába ! :)
[Limit nélkül, 65W PPT-vel, 90W PPT-vel]
Ezzel a módszerrel ráadásul egészen addig icipicit sem dobsz el semmilyen teljesítményből, amíg bele nem ütközik az általad megjelölt fogyasztási határba.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#29746) Televan74 válasza Motaba78 (#29744) üzenetére


Televan74
nagyúr

3800XT 120.000 körül már megkaphatod.
MSI MAG B550 Tomahawk Ezt 55.000 körül vihető,szerintem jó ár érte.
G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz 40.000 körül és G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz 43.000 Ft -tól kapható.

Megjegyezném hogy elég jó áron vannak ezek a termékek. Ennél olcsóbbra már nem nagyon számítanék!
230.000 - 240.000 forintból hozható a dolog.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29747) hkari válasza hkari (#29658) üzenetére


hkari
őstag

Kicsit azóta kisérleteztem. Reggel amikor bekapcsolom a gépet, akkor 32-33 GByte/s az eredmény. Napközben lassúl be 25-27 közé. Csináltam BIOS resetet, nem változott. Ez normális? XMP nélkül manuálisan Ryzen Calculatorral kellene inkább próbálkoznom?

Köszi a segítséget! :R

(#29748) Chaser válasza HSM (#29734) üzenetére


Chaser
titán

persze, az jogos, sok tápba hitvány ventit raknak
fractalba nem tudom mit raktak - illetve de, csak nincs a fejemben - ,de korrekt - és persze ha el kezd benne kerregni a venti az ember odacsap' :d és kénytelenek cserélni -
a 660-as ion kb 200w-ig passzív, 2-400w-ig 400 rpm, 700rpm fölé 450w után megy, uo. ventirács designnal mint a bq! darkok és 140-es ventivel, tényleg brutál jó, rmx 2018-on is filóztam, de végül ez lett
ismerem azt a ses tápot, egyik barátomnak van talán 400-as
nem a motorhang miat hallatszik kerregésnek a mai ses-ek ventije, egyszerűen csak hitvány a venti..

edari
nálam is seasonic volt tavaly, focus plus, olyan disznó kerregő hangja volt hogy több méterről hallottam, akkor utánanéztem, legalja ventiket rakják beléjük, akkor is ha folyadékcsapágyas, az magában semmit nem jelent, utód sima focus már elviselhetően kerregett, az idei meg szinte már nem is kerregett ( :
olyan cw-t is tolt egy zafír 590-nel azt hittem konkrétan felrobban ( :
ez a sesonic már nem az ami régen volt, ki kell fogni jó darabot
bitfenixbe se minőségi venti kerül valszeg, azt tudom hogy 400rpm körül tolja stabilan, de reviewkból látom hogy többeknél el kezdett pár hónap, fél év, év után kerregni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29749) Motaba78 válasza Televan74 (#29746) üzenetére


Motaba78
őstag

köszi, ezek már bent voltak kosárba, erre mondtam, hogy emelkednek az árak. Mikor beraktam a kosárba pl a cpu olcsóbb volt. :(((
Azt hittem kb a napi szintről változni fog black friday alkalmából -10%-al akkor már ugrottam volna is.

(#29750) Televan74 válasza Motaba78 (#29749) üzenetére


Televan74
nagyúr

Black Friday matek : +20% utána -10%! :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.