Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) inferno88 válasza Cifu (#42950) üzenetére


inferno88
őstag

Agyf@szt kapok. Sok volt a dzsuva a csatiban, tisztítás után megy a kari.

Semper fi!

(#42952) Márk válasza inferno88 (#42949) üzenetére


Márk
senior tag

Az nem lehet, hogy a 7870-en még "sima" BIOS-hoz készült firmware van, a 390-en meg UEFI-hez készült?

Sztornó.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#42953) Cifu válasza inferno88 (#42951) üzenetére


Cifu
nagyúr

A lényeg, hogy akkor megy a kártya. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42954) TeeBee73 válasza inferno88 (#42951) üzenetére


TeeBee73
addikt

Örülök, hogy megy a kari, de egyet árulj el: - A táp csatlakozóján volt a kosz, vagy a kártya betápján? Utóbbi esetben, hogyan?

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#42955) Baryka007 válasza TeeBee73 (#42954) üzenetére


Baryka007
őstag

Nekem annó a PCI -e csatin volt dzsuva, ugyan ezt produkálta mint neki. Nem is értem, hogy miért nem jutott eszembe... :(

(#42956) inferno88 válasza TeeBee73 (#42954) üzenetére


inferno88
őstag

PCI-E csati.

Semper fi!

(#42957) Soldika30


Soldika30
tag

Sziasztok pár napja kb 5 percenként be laggol a BF1 nem a nettől van mert a ping idő is tökéletes.. segítene valaki?

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#42958) Cifu válasza Soldika30 (#42957) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mármint menjen ki valaki házhoz? :D

Mert ennyiből maximum egy jósnő tudná megmondani mi a probléma...

1.: Írd le részletesen a hibajelenséget, az, hogy "lagol" nem információ, ugyanis a lag a hálózati adatcsomagok késése / hiánya miatti állapot. Ez egy videókártya topic, tehát feltehetően beszaggat. De ezt is nehéz megfogni, ugyanis ez lehet az, hogy beesik az FPS, lehet az, hogy megáll a kép vagy bármi hasonló. Már ha értelmezni próbálom...

2.: Ha a videókártya topicjába írsz be, akkor valamiért azt gondolod, hogy a videókártya felelős a problémáért. A leírás alapján nem nagyon tudom elképzelni, mi miatt fordulhat elő a gond. Hőmérsékletek rendben (CoreTemp a CPU terén, GPU-Z a videókártya terén)?

3.: A BF1 topicjában érdeklődtél már a probléma miatt?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42959) flash-


flash-
veterán

üdv

kijött idén vmikor egy driver ami jelentősen javít fps-t
ennél a kártyánál is igaz ez? mennyi a javulás?erről vmi infó?
asszem adrenalin driver a neve
ezt külön kell feltenni?érdemes?
vagy ha frissitem a rendes drivert felmegy?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42960) mpierre válasza flash- (#42959) üzenetére


mpierre
veterán

Nem tudni, mert az amd nem méri ki, csak az aktuális csúcs és legújabb kártyáknál.

E'máán öreg kari sz'al passz, de lehet, hogy mégis javíthat valamicskét. Amúgy amd driver oldalról leszedhető. Akár whql - aláírt - akár béta, adrenalin sorozatú driverről van szó. Amúgy meg, ha AB-t használsz, akkor hagyd. Nem biztos, hogy menni fognak a megszokott funkciók.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#42961) flash- válasza mpierre (#42960) üzenetére


flash-
veterán

feltettem az új metrót, és ha ha vsync ki van kapcsolva, akkor 1080 ultrán fut..
de így szétesik a kép vizszintesen sokszor..
erre megoldás,trükk?

vagy csak a vsync bekapcsolása segít?
akkor viszont már van fps esés..
vagy valami jó beállításokat tudtok a játékhoz amivel normális minőség is marad és menni is fog jobb fps-el?
kb 10 fpst kéne összehalászni(most igy 50 vsync-el)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42962) TeeBee73 válasza flash- (#42961) üzenetére


TeeBee73
addikt

Holnap dél körül érek haza, rálesek. (Igaz, nálam 2560*1080p a felbontás.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#42963) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok,

problémás sapphire nitro 390-et kell megvizsgálnom, 2016-os vétel, pár hónapja black screen fagyások, van hogy unreal munkakörnyezet, van hogy böngészés, vagy akár win asztal közben, a gyári 1040MHz-en.

Elhoztam a saját gépembe, bios mod-dal visszavettem, max. 950MHz a GPU, vRAM 1500MHz, 1000mV, a felső végén 1100mV a GPU fesz.
A helyzet nem változott, bármikor képes black screen-el lefagyni, most pl. 950MHz-en 1008mV-nál, 80 fok mellett.
A driver a 2019.08.20-án megjelent verzió, win10 1903 oprendszer.

én vagyok az ördög

(#42964) Cifu válasza darealkilla (#42963) üzenetére


Cifu
nagyúr

A VRM-ek hány fokosak (GPU-Z-vel például megnézheted)?
Szétbontva, újrapasztázva volt már valaha?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42965) darealkilla válasza Cifu (#42964) üzenetére


darealkilla
aktív tag

A VRM a 100 fokot se éri el, most 2-szer a win asztalig se jutottam el. Nem volt szétszedve, újrapasztázva, mert nem túlzottan meleg, 77%-os ASIC minőségű a GPU.
Próbáltam a win10 által felkínált (régi, 2017-es) driver-rel, azzal is ugyan ez a helyzet.

én vagyok az ördög

(#42966) darealkilla válasza darealkilla (#42965) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Most 85 fok GPU, 65 fok VRM, 160W fogyasztás (950MHz, 1008mV) és befagyott fél perc furmark után....

én vagyok az ördög

(#42967) Cifu válasza darealkilla (#42965) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát dunno, alulfeszelve, alacsonyabb frekin is 85°C-os, azért az annyira hűvös. Ezzel együtt az, hogy Win asztalig se jut el, az nem sok jót jelent. Benne van sajnos a pakliban, hogy esetleg haldoklik... :(

Én megpróbálnék egy újrapasztázást, hátha. A szétszerelés már csak azért is jó ilyenkor, mert lehet szemrevételezni a kártyát, nincs-e valahol esetleg valami csúnyaság (pl. eleresztett forrasztás).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42968) inferno88


inferno88
őstag

Sógor MSI 390-ese windows bootolás után nem ad képet(kék win10 logo megjelenik, majd nincs kép), másik videókártyával nincs gond. Korábban volt olyan probléma, hogy nem akart bekapcsolni a masina, valószínűleg már haldoklik a 7 éves táp.
Szerintetek GPU lesz, esetleg eleresztett a forrasztás vagy a tápegység kevés és ezért megy el a kép?
Jövő héten meg tudom nézni az én masinámban, de kíváncsi lennék a véleményekre.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#42969) Cifu válasza Cifu (#42967) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még egy ötletem lenne: nézd át a csatlakozókat (PCI-Express és tápcsatik), tisztogasd meg őket például kontakttisztító spray-el.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42970) Cifu válasza inferno88 (#42968) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a Windows logó és kergetőző pontok után megy el a kép, akkor esélyesen driver probléma szerintem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42971) inferno88 válasza Cifu (#42970) üzenetére


inferno88
őstag

Remélem. Mondtam, hogy VGA váltás után kéne egy full driver uninstall azzal a külső tool-lal, ami kipucolja az amd drivereket, de lehet, hogy nem csinálta meg.

Semper fi!

(#42972) skL86


skL86
tag

Sziasztok, van egy r9 390 videkártyám, ami teljesen random azt produkálja, hogy elsötétül a képernyő és csak gép újraindítás oldja meg, tudja vki mi lehet a pontos probléma, esetleg van rá megoldás? Biztos a videokari, mert berajtam egy teljesen más gépbe, más monitorral és ugyanezt produkálja.

(#42973) Cifu válasza skL86 (#42972) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kicsit olvass vissza. :)

Nézd meg a hőfokokat (gpu-z), hátha túl melegszik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42974) skL86 válasza Cifu (#42973) üzenetére


skL86
tag

Szia, köszi olvasom már fent, de úgy látom megoldás nincsen rá, majd még pm-ben értekezek.

Egyébként próbáltam már pár dolgot, újra raktam az összes drivert, a windowst, teljes gép csere, kivettem, beraktam, ellenőriztem a csatlakozásokat, alulfeszeltem, levettem az energia gazdálkodást, sajnos nem túlmelegedésről van szó, azt is ellenőriztem.

(#42975) Cifu válasza skL86 (#42974) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos benne van a pakliban, hogy akkor a kártya a halálán van...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42976) MILON12


MILON12
tag

Sziasztok Egy Sapphire R9 390x tri-x 8gb újra pasztázva csapágyazva a ventik mennyit ér most ? Ill. Mire érdemes most váltani rx vega 64 vagy rx 5700?

(#42977) Cifu válasza MILON12 (#42976) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van erre céltopic (beárazós topic és Milyen videókártyát?), szóval nem értem miért itt próbálkozol a kérdéssel...

A hardveraprón most csak egy 390X van fent, 40e Ft-ért. A 8GB-os RX480 és RX580-asok is a körül mennek, teljesítményben egy kategória, csak ugye sokkal kisebb a fogyasztásuk, szóval ha eladni akarod, akkor 40e alatt kicsivel rakd fel szerintem.

Hogy mit érdemes venni? Megint ár/érték arány és hogy újonnan vagy használtan. A Vega-t én már nem ajánlanám, de ha egy Vega 64-et megcsípsz 70e Ft körül az aprón, az végül is nem rossz üzlet talán. Ha a pénz nem szorít, akkor már inkább egy custom hűtésű RX 5700 (a bloweres hűtésű AMD verzió nem ajánlott), de az ugye kétszer annyiba kerül...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42978) Cifu


Cifu
nagyúr

Na tegnap előjött nálam is a fekete képernyő. Tegnap este játék közben, ma pedig simán böngészés közben. Hőfokok, feszek rendben... A fene tudja, nekem is kezd meghalni a kártyám... :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42979) mpierre válasza Cifu (#42978) üzenetére


mpierre
veterán

Simán lehet. Mennyi idős is a kari?

Olvasgatva az eseteket csak remélhetem, hogy az fc blokkal hűtött 390-em kibírja még egy darabig. Néha már dob egy, két csíkot a monitor közepére üzemmódváltáskor. :DDD Sz'al nem jó jel...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#42980) Cifu válasza mpierre (#42979) üzenetére


Cifu
nagyúr

Használtan vettem, de az előző gazdája pakolt rá a megvétel után egy Raijintek Morpheust és arra két Akasa Apache ventit, plusz a VRM-ekre külön hűtést, szóval a hőfokokkal nem volt soha gond (kivéve extrém tuningnál).

Most még azon kezdtem el gondolkodni, hogy hátha driver okai lehetnek, mert azért elég feltűnő, hogy pár hónapon belül ennyi R9 390(X) dobja fel a talpát, pedig eltérő kártyák, eltérő hűtések, felteszem eltérő használat, stb. szóval ez így túl sok a véletlennek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42981) mpierre válasza Cifu (#42980) üzenetére


mpierre
veterán

Az is előfordulhat. Mondjuk ha, egy tavalyi drverrel, hogy "megjavul", akkor ez is megeshet, de az csak hosszabb használat után derül ki. :F Elég konteós elmélet, de miért ne? Valahogy ösztönözni kell a vásárlást.

Nekem a béta driverekkel volt gondom. A w10 pro nem ismerte fel szabványos win alkalmazásnak ezért mindig leállt, majd helyreállt és mindezt büszkén ki is írta jobb alsó sarokba. Addig babráltam a w10-et, amíg meg nem asz'ontam neki, hogy ez bizony win alkalmazás onnantól rend volt, van... Leszámítva a pár csíkot üzemmódváltáskor.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#42982) Baryka007


Baryka007
őstag

Az tök jó, mert én meg pont most akarok venni haverom gépébe R9 290, X vagy 390, X et... GTX 970-980 eladók nagyon elvannak szálva maguktók... Gyakorlatilag egy Sima R9 290 kenterbe vágja a GTX 970 et... már csak azért is mert 3,5gb os a 970 ... De ennek ellenére 35-40 ér árulják... Amiért már a 390 es 8gb os cuccok mennek... Vki érti ezt? :F :F :F

(#42983) Cifu válasza Baryka007 (#42982) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem igazán. De szvsz jobban jársz egy 8GB-os RX480 / RX580-as kártyával. Kisebb fogyasztás, kevésbé melegszik, cirka azonos teljesítmény, újabb architektúra és naptárilag is újabb cucc - az ára pedig hozzávetőleg azonos...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42984) Baryka007 válasza Cifu (#42983) üzenetére


Baryka007
őstag

És ha netán, nagyon jó áron találtam egy Sapphire Toxicot, és egy asus DCU2 -t akkor melyik érné meg jobban ugyan abban az árban, melyik minőségibb? Mert ha jól tudom, akkor az asusnak a memóriái nincsenek hűtve, viszont azzal reklámozzák magukat hogy a kondik sokkal időtállóbbak, meg ugye a digi + vrm..

(#42985) Cifu válasza Baryka007 (#42984) üzenetére


Cifu
nagyúr

Inkább a Toxic szerintem. Az R9 290(X) DCU2 nem annyira ajánlott hűtés, az R9 390(X) DCU3 egy fokkal jobb. Igaz a Toxic kapcsán se volt túl sok visszajelzés a topicban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42986) MILON12 válasza Baryka007 (#42984) üzenetére


MILON12
tag

A toxic nekem mai napig bírja második tulaja vagyok a venticsapágy az adja
Meg magát én azt egyből cseréltem is mert irgalmatlanul darált

(#42987) Tomko78 válasza Cifu (#42985) üzenetére


Tomko78
őstag

DCU2 hűtés se rossz annyira , biztos van tőle jobb , de ebben a 29 fokos szobában is le tudja hűteni a vgat :) Cod WWII alatt ilyenkor 75-78 fokos :DDD inkább szerintem az a gond vele , másik hűtőt rakni rá elég macerás az egyedi nyák miatt

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#42988) Baryka007 válasza MILON12 (#42986) üzenetére


Baryka007
őstag

Nekem is Toxic volt, Dual-X es ventiket kapott miután csapágyas lett és kerregett. De ott tényleg le van hűtve minden is! :DDD

Csak úgy leírom, hogy a Toxic VRM je 80 fok fölé nem ment, míg az Asus DCU2 VRM je túllépte a 95 fokot is. ALULFESZELVE !

Baloldalon GTX 970... Jobb oldalon az én toxicom, bal hátul pedig az Asus DCU2 R9 290... Itt volt minden, körbeteszteltem őket, a Toxic jobban bírja a tuningot, minden irányba negatív irányba is. Sokkal hűvösebb, és csendesebb is.

Ui.: Frissen pasztáztam az Asust, a Toxic kb 3 hónapja volt.

Az Asus sokkal kegyetlenebbül néz ki :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42989) inferno88 válasza Cifu (#42980) üzenetére


inferno88
őstag

Sógor nemrég vett egy használt 390-et, de elpusztult a kari nettó 1-2 hét használat után.

Semper fi!

(#42990) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok

Ez miért lehet? Miért csak x8-on megy a cucc???

Na!!!

(#42991) Cifu válasza Hafy75 (#42990) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez az alaplapodtól és a procidtól függ. Az adatlapodon lévő deszka eleve csak PCI-Express 2.0-át támogat, tehát gondolom nem abban lett a kártyáról screenshot csinálva.

Kellene tudni az alaplap és a proci típusát, hogy ennél többet lehessen ebből kihozni. Meg hogy van-e más PCI-Express cucc a gépben.

Tippre nem csak a videókártya, hanem valami más PCI-Express cucc is használva van (pl. NVMe SSD, vagy PCI-Express-es hálókártya, stb.), és mivel a proci / deszka csak 16 sávval bír, ezért az első 16x csatira csak 8x sávot tud kiadni már. Ilyenkor tök mindegy, hogy akár csak 1x sávot használó dologról van szó (mondjuk egy hálókártya vagy hangkártya), nincs olyan, hogy 15x sáv vagy 12x sáv. Ha valami van, ami igényel egy sávot is, akkor már nem tud 16x sávot adni, és csak 8x sávot fog...

Egyébként emiatt nem kell aggódni, nem okoz érzékelhető lassulást...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42992) Hafy75 válasza Cifu (#42991) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Az alaplap meg minden a leírás szerinti. Tudom, hogy az csak 2.0-t támogat, a kártya tudná a 3.0-t, de ugye visszafele kompatibilis.
Csak a kártya van a PCI-ex ben, semmi más.
Ezt is csak véletlenül vettem észre, mert azt figyeltem, hogy a kártya ahogy megkapja a terhelést, a szenzor azonnal 94C-ra ugrik és maxon pörgeti a ventiket(R9 290X Tri-X) Paszta rendben, megnéztem...(friss)..

Na!!!

(#42993) Cifu válasza Hafy75 (#42992) üzenetére


Cifu
nagyúr

A BIOS-ban nézegesd akkor, hogy hátha van valami beállítás, ami elkülönít PCI-Express sávokat. Sajna látatlanban jobb támpontot nem tudok mondani... :(

A 'paszta rendben' ugye nem azt jelenti, hogy vastagon van rajta? Még arra tudok gondolni, hogy esetleg túl vastagon van rákenve a paszta, és emiatt gáz a hőátvitel, esetleg nincs rendesen ráhúzva valamelyik csavar, és nem fekszik fel rendesen a hűtés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42994) Hafy75 válasza Cifu (#42993) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Néztem biost, sehol sincs beállítási lehetőség..Paszta jó, erre különösen oda figyelek. Csavarok is rendben..
Hát, akkor így marad ahogy elnézem.. :F

Na!!!

(#42995) Cifu válasza Hafy75 (#42994) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor pl. a PCI-Express Spread Spectrum kikapcsolása (BIOS -> AI Tweak -> PCIe Spread Spectrum)?

Vagy az ASMEDIA SATA vezérlőt nem lehet kikapcsolni próbaképpen? Ha jól értem az is a PCI-Express csatira van rákötve.

BIOS -> Advanced -> Onboard Devices Configuration -> ASM1061 Storage Controller

Mondjuk sehol nem ír ezzel kapcsolatban semmit, de hátha...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42996) Hafy75 válasza Cifu (#42995) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Nem változott semmi sem ezen beállítások változtatása..
Próbaképp küldtem rá másik biost, de ez sem oldotta meg, maradt x8-on..

Na!!!

(#42997) Cifu válasza Hafy75 (#42996) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elfogytak az ötleteim... A kék színű PCI-Express csatiban van ugye, nem a feketében? (De ez már tényleg utánlövés, a kézikönyv szerint a fekete csak 4x sebességet tud...)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42998) Hafy75 válasza Cifu (#42997) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Persze, a kékben van :K

Tápkábelt is cseréltem..

Nekem is elfogyott.. Hátha másnak majd jön vmi, amit kihagytál volna.. ;)

Addig marad így akkor..

Azért köszi :R

Itt is ez a probléma, de senki sem válaszolt sajna..Link

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#42999) Hafy75 válasza Hafy75 (#42998) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Hehe, egy jumperes bios reset megoldotta :Y

Na!!!

(#43000) Cifu válasza Hafy75 (#42999) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de nem oldotta meg. Mivel PCI-Express v1.1 módban van 16x sávon, ami amúgy pont ugyan az a sebesség, mint v2 módban a 8x sáv... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.