Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) weri válasza Raggie (#42649) üzenetére


weri
senior tag

Az keves, párával rászáradt a kosz :U :N

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#42652) odorgg válasza weri (#42651) üzenetére


odorgg
addikt

Kontaktspray-vel szoktam az ilyen jellegű problémákat megoldani, illetve a hővezető paszta maradványokat is azzal távolítom el.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#42653) weri válasza odorgg (#42652) üzenetére


weri
senior tag

Köszi! :R :R :R

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#42654) stoon


stoon
őstag

tud valaki nekem abban segíteni , hogy beszerezzek egy r9 390 (gigabyte) fc blokkot? tud valaki olyat aki eladná esetleg tud szerezni stb! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#42655) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Rég jártam erre. Hosszú idő után arra gondoltam, hogy újrapasztáznám a referencia R9 290-em, hátha ér valamit. Új hűtőt már nem szánnék rá, de amire kell nekem még bőven elég. Azonban VGA-t sosem kaptam még szét.
Lenne ehhez valami tipp, javaslat, hogyan álljak neki?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#42656) Raggie válasza senzaj (#42655) üzenetére


Raggie
őstag

Youtube-on keress rá: "replacing thermal paste on r9 290" . És láss csodát! ;)

Clint Eastwood FTW

(#42657) senzaj válasza Raggie (#42656) üzenetére


senzaj
senior tag

Arctic MX-4 jó lesz hozzá?

(#42658) Speed® válasza senzaj (#42657) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Conductonautot javaslok, ha marad a ref., az bírja.

(#42659) senzaj válasza Speed® (#42658) üzenetére


senzaj
senior tag

Akkor az lesz, köszönet! :)

(#42660) Cifu válasza senzaj (#42657) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én MX-4-el csináltam két éve, semmi gondja nincs azóta se.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42661) Speed® válasza Cifu (#42660) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem rossz az MX4, de azért a 8.5W/mK nem 73 :) Alapból karcsú a ref., nem baj, ha ki van maxolva a hőátadás.

(#42662) Raggie válasza senzaj (#42659) üzenetére


Raggie
őstag

A Conductonaut-tal azért óvatosan! Előtte jobb leszigetelni a GPU körüli kis komponenseket, mert az a paszta vezeti az áramot! Ha bármilyen két kis elemet összeköt megsütheti a kártyát!
Az MX-4 vagy Kryonaut szerintem jobb választás amennyiben most csinálsz először ilyet...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#42663) senzaj válasza Raggie (#42662) üzenetére


senzaj
senior tag

Csak vga szétbontásban vagyok szűz, de megfogadom a tanácsokat, köszönöm! :)

(#42664) Speed® válasza senzaj (#42663) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GPU+keret kimaszkolása cellux/szigszóval, aztán mehet a lakk az SMDkre, száradás után GPUról lekapod a maszkot és kipótolod körbe pontosan, aztán mehet a masszírozás. Ne tegyél sokat, az érintkező felületen ugyanez (érdemes bejelölni még szétszedéskor, hol is van a GPU pontosan). TGC előtt acetonmentes körömlakk lemosó vagy izopropil alkoholos takarítás javasolt, aztán ennyi. Ha jól csinálod, sosem kell már hozzányúlni, max. portalanítás miatt. Jó cucc, csak ésszel kell használni :)

[ Szerkesztve ]

(#42665) Cifu válasza Speed® (#42664) üzenetére


Cifu
nagyúr

Izlések és pofonok, az ilyen leírásokat olvasva nekem eszembe nem jutna Conductonaut-ot használni. Egy sima újrapasztázás valami átlagos hővezető pasztával rutinmunka, aztán 3 évente megismétli és kész. Illetve hát remélhetőleg ha egyszer megcsinálja az ember, akkor utána többször nem kell.

Mondjuk az is igaz, hogy nem hittem volna 3 éve, hogy az RX390 ennyi időt kihúz nálam.
Komolyan mondom már várom, hogy mikor jön már az Intel dVGA, mert amit az elmúlt 2-3 évben az AMD és az nVidia előad ezen a piacon, az még Benny Hill shownak is gyenge...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42666) Speed® válasza Cifu (#42665) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5 perc meló, többet nem kell szétkapni és kimaxolva a hőátadás..szvsz nem kérdés, megéri-e. Gaming-OC MSIn MX2 szintű kence után 5°Ct és csendesebb üzemet hozott, GTX680on 8at, ráadásul az bloweres volt, sokkal csendesebb lett. De ami a legdurcább, a laposom, ott 85ről 55 lett a max., annyira gagyi volt a gyári kence :S Utóbbit meg nyilván nem öröm sűrűn szétkapni, így örökélet+1 napra rendben van.

(#42667) HSM válasza Speed® (#42666) üzenetére


HSM
félisten

Az MX2-höz képest az MX4 hőátadása papíron a duplája, szvsz ilyen esetekben már simán kijöhet.

Szerintem is kicsit túlzás egyből a fémet rányomni, nagyobb a kockázat, mint amit az az 5 fok ér.... Dehát, mindenki úgy tesz a holmijával, ahogy jónak látja. :)

[ Szerkesztve ]

(#42668) Speed® válasza HSM (#42667) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Papíron se, arra ott a Hydronaut. (5.6 / 8.5 / 11.8).
Semmi kockázat nincs benne, ésszel kell felkenni.

(#42669) Cifu válasza Speed® (#42668) üzenetére


Cifu
nagyúr

Semmi kockázat nincs benne, ésszel kell felkenni.

Ebben a mondatban némi önellentmondást vélek felfedezni... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42670) HSM válasza Speed® (#42668) üzenetére


HSM
félisten

Ja, a Hydronaut nem vezető paszta létére jó erős a 11.8-al. :K
Mondjuk én már az MX4-el is eddig elvoltam, 8,5W/mk, nem rossz az sem. :) És tartós is, 3-4 évig tuti nem kell hozzányúlni (tovább nem volt még lehetőségem tesztelni :DDD ), pedig pl. a notebookomon rendesen kapja az ívet.

(#42671) Speed® válasza Cifu (#42669) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van az a mondás, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye..vagymi. De tényleg, ha valaki nem ért hozzá, nyilván ne akarja használni..bár akkor rendes pasztát se használjon, mert azt is tudni kell jól csinálni, ill. a kártya szétszedése/összerakása is igényel némi tudást, tehát ne nyúljon hozzá, ha tök laikus..ebben nincs semmi sértő, én sem állok neki olyannak, amihez nem értek :N

(#42672) Raggie válasza Speed® (#42671) üzenetére


Raggie
őstag

A különbség ott van, hogy míg egy normál pasztával rosszul megkent kártyának "csak" nem lesz jobb a hőfoka vagy max kicsit rosszabb lesz addíg egy folyékony fémmel rosszul megkent kártyának kaputt... Szerintem ez azért eléggé vízválasztó annak tekintetében, hogy mit ajánlunk... :)

Clint Eastwood FTW

(#42673) Cifu válasza Speed® (#42671) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem bináris eset, hogy igen vagy nem.

Akinek van egy minimális kézügyessége és alapvető szerszámai, egy újrapasztázást meg tud oldani, és nagy általánosságban nem tud komoly bajt csinálni, ha egy kicsit odafigyel.

Az általad említett folyékony fémes megoldás sokkal több figyelmet és kézügyességet igényel, és ha rosszul csinálsz valamit, simán odakozmálhat a kártyád.

A tőled idézet mondat ("Semmi kockázat nincs benne") tehát finoman szólva sem igaz....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42674) FoLey-v válasza Cifu (#42673) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem javasolta megfogadtam a tanácsát igaz első mutatványom volt,de nagynehezen megcsináltam,de a következőnél már könnyebb lesz számomra. CMD-re körömlakkal körbekentem gpu felületre TGC-vel megkentem és azóta jók a hőfokok.
Tegnap The Witcher 3 alatt 71 fokra felkúszott igaz valamiért beakadt a MSI AB fan vezérlés,mert csak 728rpm-en ment a ventilátor,de így is szép eredmény. De 65 fok fölé soha nem ment igazából.
A következő kártyám amit valószínű RX580 lesz arra is TGC-t fogok rákenni. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#42675) Raggie válasza FoLey-v (#42674) üzenetére


Raggie
őstag

290-ről nem sok előrelépés az 580-as... Én akkor már Vega56-ot vennék a helyedben. Red Dragon-t vagy Pulse-t. ;)

Clint Eastwood FTW

(#42676) Speed® válasza Raggie (#42675) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem nagy, de nem is rossz, ~fele fűtőérték mellett van benne plusz tempó és néhány újítás. Árban most ráadásul elég kedvező. A V56 sajnos annyival drágább, hogy én is csak várok..az 580at eladtam még épkézláb áron.

(#42677) Speed® válasza Cifu (#42673) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kell megkenni a szükséges/alkalmas felületeken kívül semmit, ennyi az össz. tudnivaló. Persze, el lehet sütni a karit..rendes kencézés közben is ESD védelem nélkül pl. Túllihegés esete forog fenn :)

(#42678) FoLey-v válasza Raggie (#42675) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az a baj,hogy a vega56 is 100+k fölötti árban mozognak. :( RX580 meg már 60k alatt is lehet kapni 8GB vrammal is. Meg ugye RX590-es megjelenésével biztosan lejjebb fog zuhanni az árak.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#42679) Raggie válasza FoLey-v (#42678) üzenetére


Raggie
őstag

:Y aztaa, az mondjuk elég jó ár.
Bár ezért ha jól láttam csak MSI Armor-ok vannak. Én inkább valami minőségibb hűtéssel rendelkezőt vennék, mert ezek tuti a bányából jönnek, akkor meg már jobb ha jobb hűtéssel voltak járatva.
De az igaz, hogy a Vega56 az 110ezernél kezdődik használtan, és 130 körül vannak az újak külföldről.

A teljesítmény különbség a két kártya között kb 50%, tehát a kétszeres ár az az RX580 felé billenti a mérleget akkor. De csak mert ez tényleg nagyon jó ár értük.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#42680) FoLey-v válasza Raggie (#42679) üzenetére


FoLey-v
addikt

Voltak Sapphire Nitro és + változatok is 60k alatt meg XFX-ek is. Akkor érdemes rájuk lecsapni. :)
RX480-ak is vannak,de ugye ottvan az RX580 is árban. :)
Jövőre tervezek venni addig elvagyok ezzel a R9 290-el is. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#42681) stoon


stoon
őstag

nem igazán találok blokkot a vgámra! mennyivel lenne "jobb vétel/csere" ha a 390-esemet egy 580 ra váltanám???

e szerint mégy nyugottan várhatok valami "újabbra"

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#42682) Speed® válasza stoon (#42681) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hogy miért nem lehet Napba bannolni ezeket az oldalakat..
Jobban járnál az 580ra cserével, picivel fürgébb és ~fele fűtőértéket képvisel.

(#42683) HSM válasza Speed® (#42682) üzenetére


HSM
félisten

A legjobb verziók meg akár légen is igencsak halkak belőle. :)

(#42684) stoon válasza Speed® (#42682) üzenetére


stoon
őstag

köszönöm! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#42685) stoon


stoon
őstag

még egy gyors kérdés ha esetleg valaki ebben jártas erre a kártyára ,rá tudom valahogy eszkabáli ezt? :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#42686) MILON12


MILON12
tag

Sziasztok van pár kérdésem a Sapphire R9 390x tri-x 8gb al kapcsolatban Érdemes e pasztázni meg olajozni a ventiket vagy neis piszkáljam? 60 fok körül van terhelésnél a másik az hogy volt elotte egy R9 380 4gb Battlefield 1 nél ultrán fixen tartott 50 - 60 fpst de 390x néha leugrik 35 re is ez miért lehet? Driver ? Rx 580 lett volna a másik választás de ezt jobbnak véltem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#42687) Speed® válasza MILON12 (#42686) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem vészes a hőmérséklet, mitöbb..mivel monitorozod/terheled, hogy ennyire alacsony..? Ventiket max. akkor bántanám, ha kezdenek hangosodni..addig felesleges. FPS drop..ha ugyanabban a környezetben van, szoft gond lehet leginkább, hisz jóval erősebb kártya. RX580 szerencsésebb vétel lett volna, frissebb darab, még ha nem is gyorsabb érdemben, kevesebbet kajál/fűt, driveresen is tovább lesz szem előtt.

(#42688) MILON12 válasza Speed® (#42687) üzenetére


MILON12
tag

Battlefield 1 el hajtom csak meg majd az Battlefield V akkor vettem volna 580 at ha gépem is frisseb de csak egy AMD 8350 van meg 16 gb Corsair vengeance hőmérsékletet meg specy vel nézem a gépet a vga át meg van gyári program a Sapphire tri-x nek amivel lehet húzni is meg hőmérséklet et figyel

(#42689) Speed® válasza MILON12 (#42688) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a 8350 húzva van, ~elég, az 580al is ~ugyanúgy menne, csak kisebb fogyasztás mellett :)
MSI AB, OSDn figyelhető a terheltség is, hátha kiderül a dropnál, mi fogy el.

(#42690) MILON12 válasza Speed® (#42689) üzenetére


MILON12
tag

Most szétszedem a kártyát adok neki műszer olajat mert a középső ventire ráfér aztán tesztelem sima single Ben ott Menyi az fps és utána meg multiban

(#42691) HSM válasza MILON12 (#42690) üzenetére


HSM
félisten

A 390x már nem golyós csapágyas?

Amúgy műszerolaj helyett csapágyzsír kellene bele, ha nem akarod havonta újra kenegetni. Persze, csak ha nem golyós a csapágy. :)

(#42692) MILON12 válasza HSM (#42691) üzenetére


MILON12
tag

De csapágyas de 3 bol 2 venti hangos nagyon alapjáraton is mintha fém súrolja fémet olaj nem segített venti csere Lessz majd szerintem

(#42693) senzaj


senzaj
senior tag

Nálam eljött az idő a cserére, bő 3 év elteltével az R9 290-emet egy ROG 1070-re váltottam.
Köszi az eddigi segítségeket, sziasztok! :R

(#42694) Mike8212


Mike8212
tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Adott egy msi r9 390 8 G kari. Random fekete képernyőt produkál. Ilyenkor win rendszeruzenet vga driver nem válaszolt , majd helyreállt. Táp problémára gondoltam , 827 W nem elég ? ! 2x18 A pcie ág. Ezert , egy delta 750 W - ossal hajtom. Ezelőtt mikor nem kapott deltától is kraftot , instant kikapcsolt maxon jaratva. Most pedig , utoljara blue screen is volt. :( Os reinstal megvolt. Mi lehet ez? Max tmax 82 C. Ez lenne a baj ? Előélete , nagyon valószínű miner kari volt. :( Nem tudom mitévő legyek...Újrapasztázás megoldás lenne?

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#42695) mpierre válasza Mike8212 (#42694) üzenetére


mpierre
veterán

1. Tedd szabványos alkalmazássá a radeon szoftvert. Feladatkezelőben meg kell mondani neki, hogy szabványos win alkalmazás a radeon, meg lehet, hogy a relive is kelleni fog.
2. Az, hogy bányásztak nem jelent gondot, mert a fogyi miatt valszeg alul volt feszelve, érdemes ránézni a bios-ára, lehet abban állította át a tulaja. Azt wattman-ből lehet korrigálni, ha nagyon levette a feszt.
3. A paszta sosem árt, de előtte érdemes meghajtani a vga-t, akkor könnyebben enged a hűtő.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#42696) Mike8212 válasza mpierre (#42695) üzenetére


Mike8212
tag

Nemrég végeztem a szereléssel. Mondanom sem krll szegény vga milyen állapotban volt. :( Kávé ráömölhetett alkohollal szedtem le róla. Pasztázva már volt , természetesen nem megfelelően. Adok képeket.

Kicsit részletesen leírnád hogyan kell? Jelenleg visszatértem win 7 x 64 - re. Azt hittem ez a gond...Én balga....

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#42697) Mike8212 válasza Mike8212 (#42696) üzenetére


Mike8212
tag

Wattmanban minden alapon van. Tehát nem hiszem módosítva lett volna a bios. Ha visszajön a kép , megnézem milyen bios van rajta. Lehet az a baj. Ezeken nem dupla bios van? Nem lehet ezt lekapcsolni?

A képek ocsmányak. Hányingert kaptam. 😱😱😱

Vagy a gépem Dell t5500 pcie foglalata nem képes táplálni? Ezért nem jó? Ilyen van? 3 foglalat van. Középső x16 - ban van. Lehet max 75 W - ot ad ott le? :U

[ Szerkesztve ]

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#42698) Speed® válasza Mike8212 (#42697) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a 390 papíron 275Wot kér, a 80°C körüli üzem reális ehhez mérten (290em volt ugyanebben a kiépítésben). PCIe slot nem lehet gond, azért van rajta 8+6 betáp, mert onnan kapja elsősorban a delejt.
Az már lehet gond, ha gagyi táppal próbálod etetni..nem minden a Watt, az ágankénti terhelésnél dől el a dolog.

A kép alapján nem akarom találgatni, mi volt a PCBn, de erős terhelésnél gyenge hűtés mellett tudnak érdekes dolgok kiválni az összetevőkből is amúgy..jellemzően VRAM ICk és FETek körül szokott csúnyaság lenni, ha bányászkodott.

(#42699) Mike8212 válasza Speed® (#42698) üzenetére


Mike8212
tag

Vettem nagyon jó hatasfoku hutopasztat. Megkapta. 78 ° Helyett 62 ° maxon járatva . Érdekes alapon elromlik. Kikapcsol , fekete képernyő. Maxon szepen dolgozik. Kávé ment rá. Szaga alapján úgy tűnt. Így lett használva. A por beleragadt nagyon szépen.

Szóval pcie nem mérvadó. 750 W - os modding szerver tápról etetem. 4 x 45 A - tud. Gépben 827 W - os van , és csak 18 amperokat ad le 12 voltos ágon.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#42700) Speed® válasza Mike8212 (#42699) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Disable ULPS. Ha ez megoldja, a köztes DRAM frekikkel/váltásokkal van gondja.
Milyen az a 827Wos táp..? Elég érdekesen hangzik..és igen, a 18A korlát lehet gond, ha 1 ágra kerül a terhelés, hiszen az csak 216W.

Milyen csodapasztát tettél rá..? Mert nekem TGCvel kezelten alukfesszel sem volt ilyen hűvös..Valleyxhd alatt karcolta a 75°Ct, ha csendesen mentek a ventik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.