Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) gaborw válasza Pkc83 (#11700) üzenetére


gaborw
tag

Nàlam volt 1 hétig ref. 5700XT. Semmi gond nem volt vele. Nyugodtan megveheted, nagyon jó kis kàrtya. Értetlenül olvasom sok embernél. Mondjuk nagy része inkàbb user error.

(#11702) Effen


Effen
csendes tag

Sziasztok!

Vega 64 lc-m van, ha firefoxban bekapcsolom a hardveres gyorsítást, akkor beragadnak a vga órajelei. Találkozott már valaki ezzel? Win 10 + friss firefox mostani vga driver. Semmi sincs tuningolva..

(#11703) Pokesz007 válasza Effen (#11702) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Én is ezzel küzdök,de vega56 alatt és ha kikapcsolod,okés? Mert van mikor több napig jó nekem friss rendszerrel. Most nem tudom tesztelni amit írtál,nem vagyok otthon. Én is Firefoxot használok.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11704) Bib válasza Pokesz007 (#11703) üzenetére


Bib
őstag

Melyik az a funkció amelyik feltétlen szükséges a Firefoxban? Szerintem az edge mára már elég jól muzsikál.

(#11705) Pokesz007 válasza Bib (#11704) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Tudom,hogy jól muzsikál céges laptopon,már azt használom. Asszony a firefox nézetet szokta meg. Ha áttudnám alakítani olyanná.. :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11706) Effen


Effen
csendes tag

Kikapcsolva semmi gond vele. Simán csak idegesít. Terheli feleslegesen a kártyát. FuryX-el ugyan ez volt ott meg 500mhz-en ment a HBM és nem vette vissza..

(#11707) Pokesz007 válasza Effen (#11706) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Délutàn tesztelem.
Van valami hátul ütője,ha kikapcsolva hagyom ?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11708) gaborw válasza Pokesz007 (#11707) üzenetére


gaborw
tag

Mondjuk én soha nem is hasznàltam.

(#11709) Tibro5


Tibro5
senior tag

Mostanában néha előfordul, ha frissen indítom a gépet, hogy windows 10-be érkezve ilyen színtorzulás van. Türkiz meg lila a kép.
Más is találkozik hasonlóval, driver hiba?
(Gigabyte Vega 56 Gaming OC, displayporton csatlakoztatva)

(#11710) RECSKA válasza Tibro5 (#11709) üzenetére


RECSKA
veterán

en csak driver installnal.

ujrainditas utan sosem.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11711) Tibro5 válasza Tibro5 (#11709) üzenetére


Tibro5
senior tag

Azt nem írtam, hogy legújabb driver (19.10.2) van.
Win+ctrl+shift+b meg szokta oldani, de azért bosszant.

(#11712) Steven válasza Tibro5 (#11709) üzenetére


Steven
addikt

Win 10 hiba... Legújabb patch es Driver megoldja

Legalabbis ismert hiba volt, szeptemberben javították

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11713) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok,

Sikerult beszerezni egy MSI Vega 56 Air Boost kartyat 38e Ft-ert. Ennyiert nem hagyhattam ott. XFX RX 580 valtott, amit 1440p@75Hz en mar kevesnek ereztem ujabb jatekoknal.
Sokat olvastam a temaban, es ma az alulfeszelessel tolttem sok idot, de nem akar ugy alakaulni ahogy elterveztem.

Elso korben Wattman, majd MSI AB es vegul a OverDriveN Tool-al allitottam be a kivant profilokat, de alahogy nem erzem meg a kartyat polaris utan.

Mik a tippek trukkok a bowler tipusu kartyakkal ?
A cel 1450-1500 Mhz 50% venti profil mellet. ( ezt meg elturom mint zaj )

(#11714) Speed® válasza b3Ro (#11713) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az úgy derék (fél)ár..gari gondolom nix, szóval egy jóféle pasztával kezdenék, bárminemű finomhangolás előtt. Aztán jó a wattman, csak meg kell szüntetni mindent, ami bekavarhat neki és profilozni, ha épp nem töltené be, legyen mihez nyúlni.

(#11716) b3Ro válasza Speed® (#11714) üzenetére


b3Ro
senior tag

Kitakarítottam. Régen láttam ennyire koszos kártyát.
Wattman-ben mi a kulcs? Polarisnal state 7 fesz+volt amíg nincs gond. De itt a boost miatt máshogy működik ahogy olvastam.

atragtam sok leírást, de majd mind máshogy közelíti meg

[ Szerkesztve ]

(#11717) Cyberboy42 válasza b3Ro (#11716) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ez benne a tuti :D sok felől meg lehet közelíteni.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11718) Pokesz007 válasza Effen (#11706) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi,hogy beírtad a hibát :) Kikapcsoltam én is,most már nem terheli feleslegesen,nem ragad be :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11719) Pokesz007 válasza Pokesz007 (#11718) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Mégse vállt be :) Ha kivan kapcsolva,akkor az oldalak görgetésénél,meg mosodást látok. Valami olyasmi..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11720) b3Ro válasza Cyberboy42 (#11717) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ezeket találtam.

MSI AB: wattman kula. 35% max venti sebesség. -10% power.

Wattman v1: piszkálni a state 6-7. +50% power

Wattman V2: százalékosan emelni az órajelet, mert másképp nem az igazi.

OverdriveN: wattman kula. 0 extra power. Alulfeszelni sate 6-7, es nézni h mi a vége.

Én wattman-ben piszkaltam ma reggel, de az nem világos, h az összes state-et be kell hangolni, vagy az nem számít ?

[ Szerkesztve ]

(#11721) korcsi válasza b3Ro (#11720) üzenetére


korcsi
veterán

Kula?

Overdriventool piszkálni 1-7-ig, SPT-be is beállítani, power max, 64-nél renekül működött

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11722) b3Ro válasza korcsi (#11721) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nem működik, bugos.

Miért OverdriveN ?

(#11723) korcsi válasza b3Ro (#11722) üzenetére


korcsi
veterán

Mi a baj vele?
Kultúráltabb a felülete (nékem jobban tetszik) mint wattman-ak, javarészt ugyanazokat a paramétereket állítod vele.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11724) DiceBoy1981


DiceBoy1981
újonc

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni. RX Vega 56-os kártyám van LG 32ud59-b (4K) monitorral. Kb 2 hónapja van ez a párosítás
A problémám pedig az, hogy játék közben lefagy és a monitor kijelző átvált fehér háttérre és tele apró színes kockákkal és újra indul magától a gép, de a monitoron már nem látni semmit, mintha ki lenne kapcsolva, pedig a gép megy. Segítségeket előre is köszönöm.

(#11725) Tubica válasza DiceBoy1981 (#11724) üzenetére


Tubica
senior tag

Ott lehet, hogy a videó kártya megadta magát nem ?

Másik drivert próbáltál ? Lejjebb venni az órajeleket / feszültséget ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#11726) X Factor


X Factor
addikt

vega 64 lc-hez képest egy 5700xt ntiro plus hozhat előnyT?

Make things work

(#11727) gaborw válasza X Factor (#11726) üzenetére


gaborw
tag

Kb. mint a Vega 64-hez a Vega VII.

(#11728) -Gabesz- válasza X Factor (#11726) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ha az LC megy rendesen 1700 fölötti boosttal, akkor szerintem minimálisat hoz az 5700xt

(#11729) X Factor válasza -Gabesz- (#11728) üzenetére


X Factor
addikt

Ja 1.1V-vel UV-zva pont 1700-ra boostol nagysagrendileg, mem 1050. Minimális rádobással tudnék váltani, csak a tesztek becsaposak mert 80%ban ref vega 64-et néznek, és azért elég nagy a difi, mostanival sincs bajom, halk és huvos is, de ha ehhez jelentene 15% pluszt, akkor elgondolkodnék, de ezt kb csak ugy tudnam meg biztosra ha váltanék.

Igazából már jöhetne a nagy NAVI és akkor lenne mire váltani.

Make things work

(#11730) ballazol válasza X Factor (#11729) üzenetére


ballazol
senior tag

Forintban mit jelentene a váltás? :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#11731) X Factor válasza ballazol (#11730) üzenetére


X Factor
addikt

Kvázi egy 20-asból megusznám.

Make things work

(#11732) asturel


asturel
őstag

HWinfo-ban lévő a GPU VR MVDD és GPU VR VDDC szenzorok nem tudja valaki melyik komponenst mérik pontosan a nyákon? Elsőre mikor felraktam rá a vizesblokkot nálam sem érintkeztek a thermal padokkal a külső (VRM?) komponensek (a hűtőn a kitüremkedő rész), így raktam még egy sort, viszont utána már nem bontottam vissza, de ez a kettő 60 és 70 °C között mozog superposition alatt, míg a GPU max 43 °C, illetve a hotspot is 70 °C alatt marad. Idleben GPU 28 °C, hotspot 29 °C, MVDD 43°C és VDCC 47 °C. Léggel elvileg ezek normális hőfokok, a kártya is jól működik, csak nem szeretném ha később elhalálozna emiatt.

Esetleg akinek víz van rajta leírná nála hogy fokos? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11733) fboldog válasza asturel (#11732) üzenetére


fboldog
senior tag

A mérés pontos helyét nem tudom megmondani, de nekem ennél egy árnyalattal jobb értékeim vannak (Sapphire Pulse Vega 56 + Bykski blokk), : https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQCQ4u-lo1lnXIxxC-VzTf5gdpNVWd8YyWluZ9spMZx-oo7Cg-JW9Dhow9FTBMeh0HtSjkNwpfG5QzI/pubchart?oid=977532244&format=interactive

Akkor szállt el az MVDD és VDDC hőmérséklete, amikor rossz volt a thermal pad vastagsága.

üdv.: Boldog Ferenc

(#11734) korcsi válasza asturel (#11732) üzenetére


korcsi
veterán

Itt látható, a kis fekete lapos "egységek" amit hűteni kell.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11735) asturel


asturel
őstag

Köszi, én is erre gondoltam, csak eleve a legvastagabb (1.5mm) került rá plusz még utána pakoltam rá egy 0.5 mm-es csíkot is miután szétszedve kontaktnak nyoma sem volt, duplán 1.5mm-t meg nem mertem, nehogy aztán meg emiatt ne feküdjön fel a blokk a gpu-ra, de hihetetlen hogy így sincs kontakt. Van amúgy valami tuti módszer azon kívül, hogy teljesen összerakom majd szétszedem a thermal paddal való kontakt csekkolásra? :D
(Ennyit összesen az eddigi kártyáimmal nem szívtam..)

(#11736) fboldog válasza asturel (#11735) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem nincs. Nálam pont így derült ki, hogy kevés volt a vastagság.
Ahol nem nyomódott meg a thermal pad, ott cseréltem vastagabbra (kettőt egymásra rakni nem biztos, hogy hatékony). A második összerakásnál már jól működött minden.

üdv.: Boldog Ferenc

(#11737) asturel válasza fboldog (#11736) üzenetére


asturel
őstag

Közé szorult levegőbuborékok biztos, hogy nem jó hővezetők, de szerintem itt pont nem kritikus a hőtermelés, már ha abból indulok ki, hogy hűtés nélkül se száll el durván. Na meg nem tudom, hogy pontosan milyen vastag kellene, yt videó kommentekben mások duplán rakták a 1.5mm-est (már ha tényleg akkora -- mivel csak "általános" /~6 féle barrow vega blokk létezik/ vega install guideban volt kínaial leírva a méret), viszont a 3mm-es thermal pad már nem éppen az olcsó kategória. :D Ráadásul nem is biztos, hogy az a megfelelő, a végén meg már túl sok iteráció lesz :D. Egyelőre marad a stacking, legalább kiderül, hogy mekkora padok kellenek, ha még szerencsém is van nem is kell cserélni.

(#11738) Archibald85


Archibald85
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy i7 4790,32gb ddr3,2db hdd, és egy vega 56, 64 es bios-al, /nem tervezek tuningot/ ezt elvinné egy seasonic s12 620w tápegység, vagy csere?
Előre is köszi a választ.

(#11739) Zéno


Zéno
csendes tag

Üdv Mindenkinek.
Vega 64-en van és lenne egy kérdésem. A driver globális wattman részében kiválasztom az egyedi profilt, betallózom a korábban elmentett beállításokat(feszültségcsökkentés) majd kattintok az alkalmazás gombra. Eddig ok - de a gép a következő indítás után visszavált kiegyensúlyozott profilra. Ennek gondolom nem így kellene lenni - vagy igen?? Nektek egyedi profilban marad?? A korábbi drivereket persze lepucoltam ddu-val és most a legfrissebb van rajta. De a korábbi driverekkel is ezt csinálta. :F

(#11740) Tibro5 válasza Zéno (#11739) üzenetére


Tibro5
senior tag

ez sajnos nálam is így van, úgyhogy érdekelne, hogy lehet fixálni hogy undervolting profillal induljon a windows?

(#11741) b3Ro válasza Tibro5 (#11740) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ha jól emlékszem a fast startup-ot ki kell kapcsolni.

(#11742) huby80 válasza Archibald85 (#11738) üzenetére


huby80
senior tag

Nekem kb hasonló gépem van egy Corsair Tx 650 el full tuning al simman viszi..

(#11743) ArmanD. válasza Archibald85 (#11738) üzenetére


ArmanD.
őstag

Szerintem elviszi, nem lesz gond ha a vega-t úgy csatizod be, hogy a +12V1 ágból is egy csatit dugj és a +12V2 ágból is egy csatit dugj a vegaba.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11744) asturel válasza korcsi (#11734) üzenetére


asturel
őstag

Referencia Sapphire kártyán kicsit másképp néz ki: [kép] /ami ráragadt az a kínai thermal pad, az egyik vrm-en meg kvázi szétmállott, kicseréltem thermal grizzlyre/

De úgy tűnik sikerült végre jól összerakni, most így alakulnak a hőfokok superposition alatt (1592MHz @ 1080mV -- most, hogy végre minden klappol majd mehet a tuning is, fura amúgy, hogy 0% power targettel nem akart 1400mhz felé menni, hbm is maradt 800-on)

(#11745) korcsi válasza asturel (#11744) üzenetére


korcsi
veterán

Bocsi!
Nem tudom miért hittem, hogy strixed van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11746) asturel


asturel
őstag

Superposition helyett mit érdemes használni stabilitás tesztre? SP alatt stabilnak tűnik a kártya (irreálisan alacsony fesszel is.pl 1650 Mhz / 1020 mV), közben ha valamilyen játékot elindítok az már betöltéskor elszáll. Másik, hogy superposition alatt nem is megy fel annyira gpu órajele mint pl. bf1 alatt. Illetve az normális, hogy a p7 state-re beállított frekvencia felé is megy a kártya (legalább 50 Mhz-cel, de volt már közel 100 Mhz is, pl. 1636 Mhz -> 1686Mhz-re is bootol)?

(#11747) Simi37 válasza asturel (#11746) üzenetére


Simi37
őstag

Én firestrike extreme és ultra stress tesztet nyomtam. Az már majdnem jó volt nálam. Sokáig azt hittem stabil, mert nagyon ritkán dobott ki. Végül 10mvt kellett még hozzátenni a p7hez meg 10mhz-el lejjebb tenni. Azóta betonstabil.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#11748) MILON12


MILON12
tag

Hello szeretnék venni egy RX Vega 56 vagy 64 kártyát. újonnan Asus strix 64 már 90e Ft ol használtan meg 100 körül hirdetik ezt miért?több széria volt ?vagy mifene

(#11749) korcsi válasza MILON12 (#11748) üzenetére


korcsi
veterán

Az szerintem a "mining" verzió.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11750) MILON12 válasza korcsi (#11749) üzenetére


MILON12
tag

Gyengèb mint a többi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.