Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Speed® válasza Steven (#11450) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak a 3dmatyi semmilyen szinten nem mutatja meg, játékokban mi a szitu..ezt kellene megérteni.

(#11452) Kvg válasza Steven (#11450) üzenetére


Kvg
senior tag

Tudod az FPS a lényeg. :D

[ Szerkesztve ]

(#11453) Steven válasza Speed® (#11451) üzenetére


Steven
addikt

erre írtam, hogy youtube tele van videokkal erről és hát lehet még mindig nem ment át ,de akkor utsó probálkozásom ...

Ha új amd vel 10 fps különbség van armandnak kurávra nem éri meg 100k+ t kiadni ...

Főként hogy ha valaki nem 720p vagy full hd ba játszik.. biztos van még itt olyan arc ...

másik próbléma világ 80% intel szvl játék gyártok is hülyék lennének nem optimalizálni rá (ez talán most fog változni) szerintem még kell még egy két év mig a többszálusítás normálisam működik. Most is van egy két játék ,de rohadt kevés sajnos :(( bár abuék jól össze vállogatják :D

Ha kijönne az új amd tavaszal szerintem az lesz érdemi előre lépés főleg ha végre eléri az 5ghz et akkor tuti váltok ... (játékokban!)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11454) Cyberboy42 válasza Hajdi (#11448) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

De ezt már megírták... a Vega 7-nél is, sőt a vega 64-hez is. csak néhányan itt a fórumon, a saját hibás "tapasztalataira" hagyatkozva osztotta az igét.
más: Feltettem a legújabb drivert, és a innentől kezdve a venti önálló életet él. Se wattmanban, se afterburnerben nem a megadott görbe szerint pörög. van ezzel valakinek tapasztalata? asus strix vega amúgy..

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11455) Plasticbomb válasza Hajdi (#11448) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Votma. Egy parszor. :D :)) GCN5tol mindegyik igy mukodik. 590 meg GCN4 polaris, szoval ott meg a regi method az aktiv. S igen, en is sokaig azt hittem, masrol szol, en pl a doublerek hofokanak hittem, masok a chipletek kozotti talalkozasra hittek, s ahol segitett, hogy kitomtek pasztaval a hezagot, ott val pont akorul a pont korul volt a legrosszabb a gpu hoelvezetese, de megint mas kartyakon meg csak vakartuk a fejunk.

VEGA10
VEGA20
NAVI s a kesobbi dizajnok. Nem csak a VEGA64, de az 56 is, sot, val a kis vega IGPk is, meg talan meg a intelfele osszeollozott Gs soc is. Bar az ketseges, mivel valami hibrid lett vegul...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11456) bozont válasza Cyberboy42 (#11454) üzenetére


bozont
veterán

Nekem a 19.7.1-nél sem megy a vezérlés semmivel. Reméltem ez az újabb megoldja, de ezek szerint kár feltenni. :(

(#11457) Bib válasza Steven (#11453) üzenetére


Bib
őstag

De széthugyozza az összes intelt, értsd már meg😀😀. Nekem még egy játék sem használta ki a procimat 70-80%- nál jobban pedig az se mai darab. Azt nem tudom hogy egy csúcs hugyozós proci ha csak malmozik az mennyire jó befektetés 😳

(#11458) Raggie válasza Bib (#11457) üzenetére


Raggie
őstag

Teljesen Off topik, de azért csak megsúgom, hogy 70-80%-os proci kihasználtság már simán jelenthet procilimitet. :K
(saját tapasztalatból mondom)

Clint Eastwood FTW

(#11459) Cyberboy42 válasza Bib (#11457) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Az ilyen hülyeséghez már nekem is hozzá kell szólnom... A proci limit nem jön le abból hogy mennyi százalékon van terhelve... nem amióta több magos processzorokról beszélünk. ha egy játék 2 szálon fut, és neked a procid teszem azt 4 magos, akkor 50%-nál tetőzhet a kihasználtság a játék oldaláról... láthatsz te 60-at is vagy bármennyit, de 50 fölött már csak a rendszer többi terhelése az ami hozzá adódik. Ez persze mid csak nagy vonalakba.... bizonyos kódokat nem lehet tökéletesen szimultánt futtatni ,tehát adott esetben akár jóval 50% alatt is lehet már proci limited. A legegyszerűbb példák erre az régebbi, játékok, mind pl. a CS:GO, WOT esetleg a gyengén optimalizált PUBG ilyenek... alap esetben ha a grafikát alacsontyra álítod, majdnem mindenhol proci limitbe fogsz ütközni.... akár a legerősebb processzoroknál is. persze az más kérdés hogy lesz 400fps--ed :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11460) Bib válasza Cyberboy42 (#11459) üzenetére


Bib
őstag

Persze új játékokról beszélve, kihasználtságról van szó, nem szálankénti meg magonkénti kihasználtságról és nem is órajelekről, hanem összteljesítményről.Azért ne magyarázzunk bele mindent, mert akkor egy 100 magossal is proci limited lesz ha egy szálon fut a játék. :B
Amúgy amit használok és proci igényesebb pl. Bf5-nél néha multiban felugrik 75%-ra és közben a vga 99%-on megy végig az nem proci limit ám, nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#11461) Hajdi válasza Bib (#11460) üzenetére


Hajdi
senior tag

Egy barátom épp most akar zenre váltani, mert a 4XXX Intel I5 100%-on teker és akadozik neki a Div2, ami a jelenlegi kedvence. (1070 mellett) 99%-os proc kihasználtság és mikrolagg jellemzi neki a játékot. Én megemlítettem neki az új Zen procikat és el is kezdett számolgatni, mondván, valószínűsíthető a gyorsuás.

Mellesleg szerintetek lehet igaza a GPU Z-nek? Miszerint a Soc VRM 200 fok feletti értéket is elérhet? Átlagolva csak pillanatnyi érték, ugyanakkor ijesztő is egyben.

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#11462) RECSKA válasza Hajdi (#11461) üzenetére


RECSKA
veterán

div2 szereti a sok szalat. r5 3600on tokeletes, 40-60% kihasznaltsaggal fut.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11463) Cyberboy42 válasza Hajdi (#11461) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Persze hogy gyenge már a 4-en szériás intel, a 2-es meg egyszerűen vicc, bármiféle új játékhoz, mégis vannak itt akik kötik az ebet a karóhoz. Hagyjuk is.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11464) Hajdi válasza RECSKA (#11462) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nálam nem fut még 40%-on sem (1600X alapon), igaz én 1440p-ben játszon chill által fixált fps-el! 1080p.re érted a 40-60-at?

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#11465) Bib válasza Hajdi (#11461) üzenetére


Bib
őstag

El is hiszem hogy az i5 elfogy.

(#11466) RECSKA válasza Hajdi (#11464) üzenetére


RECSKA
veterán

nalam is 1440p, csak 144hz...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11467) david_97


david_97
senior tag

1700mhz-re húzva,1200mv-al,de teszt alatt amit jelentett nekem az amd overlay az kb stabil 1650mhz volt,nem rosz ez igy ha jól sejtem igaz? 150% power limittel természetesen.

(#11468) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Az új driver-rel nálatok is random fekete képernyőt hoz kártya? (monitor kikapcsolod, mondván hogy nincs jel)
Eddig a külső venti és LED vezérlés elvesztése nem zavart annyira, de így most vissza kellett tegyem az új driver-t.

(#11469) Cyberboy42 válasza Aljasvip (#11468) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Néha csinál hasonlót, bár már régebbről, Nálam a monitor kikapcs/bekapcs megoldja.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11470) Aljasvip válasza Cyberboy42 (#11469) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Köszönöm a tippet, de nálam sajnos nem jön vissza a kép. A tünetek alapján a gép teljesen lefagy ilyenkor, mert a hang is megáll/elhallgat. Próbáltam DDU-t csinálni és másik monitor kábelt, de van hogy IDLE is elmegy a kép.
Holnap szétszedem a gépet, hátha csak kontakt probléma.

Az egész ott kezdődött, hogy egy win frissítés után játék közben akarta frissíteni a VGA driver-t, majd ez a "nincs jel" móka. Aztán visszaraktam a legfrissebb driver-t, de semmi változás... Remélem egy Windows újratelepítés megoldja.

(#11471) Yany válasza Aljasvip (#11468) üzenetére


Yany
addikt

Nálam most minden driver 2 napos, szűz Win 10-es fut az épp csak most összerakott Ryzenemen és eddig minden faja. *kopp* *kopp*

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11472) Raggie


Raggie
őstag

Valaki tudna dobni nekem egy Pulse Vega56 OC profilt?
Havernak kéne. Olyan kéne, aminél nincsen átflash-elve Vega64 BIOS-szal.
(tudunk OC-zni, nem akarnánk egyből egy-az-egyben ezt beállítani, csak jó volna tudni kábé mire irányuljon az erőfeszítés)

Elsőfdeges cél a plusz teljesítmény, tehát valszeg UV és +power limit-tel kezdünk, utána esetleg freki emelés és végül ha az is belefér, akkor HBM freki emelés.

Előre is köszi! :R

Clint Eastwood FTW

(#11473) ArmanD. válasza Raggie (#11472) üzenetére


ArmanD.
őstag

Én tudok, ha adsz egy email cimet privátba aztán alakitatok rajta, ha nektek más hogy tetszik vmi

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11474) Raggie válasza ArmanD. (#11473) üzenetére


Raggie
őstag

Ment a Pü.

Clint Eastwood FTW

(#11475) Aljasvip válasza Yany (#11471) üzenetére


Aljasvip
senior tag

2 nap után én sem merem bizton állítani, de a friss Windows-zal még nem jött elő ez a hiba.
Szerintem az Asus GPUTweak akadt össze az AMD driver-rel. Ez előbbit csak a VGA-ra dugott extra ventik vezérlésére használtam, de már az se működött a 19.8 driver óta.

Érdekes látni amúgy, hogy az AMD driver az Android rendszerhez hasonló fejlődési úton jár, vagyis beépíti a külső OSD és tuning progik tudását a saját driver-ébe szépen lassan.

(#11476) Yany válasza Aljasvip (#11475) üzenetére


Yany
addikt

Én eleve szűz Win10-esra pakoltam. Ha nálad ez megoldja, akkor más volt a gondunk. Az a fura, hogy a ventiprofilom változtatásával stabilabb lett a gép, ami nagyon érdekes. Eddig is hűs volt a gépem, minden érték nagyon alacsonyan volt, ráadásul terhelés sem volt soha rajta, amikor resetelt. De most, hogy jobban pörgetem a ventiket, most egyelőre elég stabilnak néz ki a dolog. Nem lehet, hogy valami driver, vagy bios, vagy valami extrém forrónak érzi a gépet és inkább resetel, hogy védje a vasat? Ha igen, akkor itt egy elég komoly bug lehet, mert mint mondtam legalább 30x volt alkalmam a hőmérsékletet figyelni resetelés közben és Tdie-tól kezdve a chipseten át minden hőmérséklet 60 alatt volt eddig is.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11477) Aljasvip válasza Yany (#11476) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A hőfok védelmet kétlem, én vízzel hűtöm a kártyát, így a hotspot max 81°C szokott lenni 3-4 óra játék után is. (pl az AC Odyssey szerette kínozni a VGA-t)
A víz miatt először volt bennem egy kis para, hogy ereszt valahol a blokk, de erre nem találtam jeleket már akkor sem.
Nem tudom mi okozta a hibát pontosan, mert eseménynaplóban sem volt semmi. Szóval most vagy megjavult örökre vagy 2 héten belül jövök vissza ide megint segítséget kérni :)

(#11478) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Van egy Vega 56 kártyám 1 hete, és próbálgattam wattmannal az alulfeszelést/húzást. Ram az 920 Mhz, 950mW, a többit most fejből nem tudom. Szinte teljesen stabil de 1x-1x ritkán besötétül mindkét monitorom és kifagy a játék, kell 4-5 mp mire visszajön a kép, ez azért van mert akkor még mindig nem teljesen stabil és állítgatnom kell tovább az értékeket?

(#11479) OgreImre válasza Dyde (#11478) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, még nem stabil. Ilyenkor a driver újraindul.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#11480) Dyde válasza OgreImre (#11479) üzenetére


Dyde
aktív tag

Hmm, oké köszi. Mi a legjobb tesztelésre hogy ott tudjam hagyni akár órákig és ne ranked játékom menjen tönkre? Illetve olvastam olyat hogy MSI Afterburnerrel összeakadhat a wattman az igaz? Márming ha csak azért használok afterburnert hogy lássam az adatokat játék közben, és wattmannal húzom a kártyát

(#11481) fboldog


fboldog
senior tag

Szerintetek létezik valami publikus adatbázis a különböző kártyákkal (gyártó, verzió) elért stabil UV, UV+OC értékekhez?
Ha nincs miért nincs?
Csak azért kérdem, mert alapvetően a legtöbb embernek tök jó kiindulási alap lenne az átlag alapján elindulni. :)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#11482) fboldog válasza Dyde (#11480) üzenetére


fboldog
senior tag

A radeon drivernek is van saját overlaye, amit be tudsz kapcsolni.
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/8gz2zk/after_i_installed_the_latest_drivers_radeon/

üdv.: Boldog Ferenc

(#11483) Niarb válasza fboldog (#11481) üzenetére


Niarb
csendes tag

Eddig ezt találtam, ahol a legtöbb adat volt:

[link]

(#11484) Aljasvip válasza Dyde (#11480) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha tuti tesztelő játékot akarsz, akkor az Anthem-et tudom ajánlani.
Talán már gombokért dobálják az ember után, és a sztori nekem tetszett. De a legfontosabb hogy az addig stabilra tesztelt UV-t megette reggelire (pedig a tesztalanyok: Valley, Heaven, AC Odyssey, Witcher 3), így jött ki nálam a végleges beállítás.

(#11485) OgreImre válasza Dyde (#11480) üzenetére


OgreImre
senior tag

Wattman beállításhoz, GPU-Z pedig monitorozni.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#11486) ballazol válasza Niarb (#11483) üzenetére


ballazol
senior tag

:))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#11487) korcsi válasza korcsi (#11349) üzenetére


korcsi
veterán

Ennyit bírt az MX4 :(

A HotSpot és a sima GPU hőmérsékletek is elszálltak.
Milyen csoda cuccot használhatnak gyárilag? :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11488) RECSKA válasza korcsi (#11487) üzenetére


RECSKA
veterán

mx4 az nem jo vgara.

kyronaut-ot probald

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11489) Speed® válasza RECSKA (#11488) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az még rosszabb, mert nehezen terül és hamar szárad :) Hydronaut akkor már..bár ha egyszer szétkapom a Pulset, lehet megnézem mit tud Conductonauttal :U

(#11490) Bib válasza korcsi (#11487) üzenetére


Bib
őstag

Nem olyan rossz ez szerintem.

(#11491) RECSKA válasza Speed® (#11489) üzenetére


RECSKA
veterán

hát, akkor én rosszul csinálok valamit. A hydronaut terül nehezen, sokkal sűrűbb paszta...

Itt van egymás mellett előttem. Most tettem fel 1 hete az új cpu blokkot. Hydronautot kenni kell, kyronaut terül...

Bár lehet a gyár cserélte fel...

aero, hydro, kryo...

Folyékony fémet nem raknék rá, én raktam a viz alá, de a hbm nem igazán ért hozzá a bordához :D
folyékony rezet raknék + kyronautot a ramra.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11492) korcsi válasza Bib (#11490) üzenetére


korcsi
veterán

Ez "low power mode" :) 1350MHz@925mV és épp csak elindítottam, a HotSpot delta GPU-ból látni, hogy ratyi lett a dolog, ilyenkor jobban is melegszik, pörög a ventilátor, stb.
Kyronaut-al megkenve, egy BF5 Nem túl hosszú firestorm meccse alatt így alakult:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11493) Speed® válasza RECSKA (#11491) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vagy a gyártó csinálja érdekesen..nálam is itt a teljes család, kipróbáltam mindet, a Hydro/TGC maradt, a többiek nem nyertek :S A Kryo utálatos egy valami, az Aero egész tűrhető, de nem annyival olcsóbb, mint amennyivel jobb a Hydro. Persze ha valaki nem kergeti az utolsó °Cokat, annak okés.

Igen, olvastam, hogy küzdelmes a LM..de a Pana féle brutál pad még várat magára, amivel esetleg megpróbálnám kencementesen. Viszont valamit kezdenem kell a Pulseal, mert az ITX rendszer leghangosabbja jelenleg.

(#11494) RECSKA válasza Speed® (#11493) üzenetére


RECSKA
veterán

en ugy csinaltam, hogy megtakaritottam a gput, es szintelen koromlakkal bekentem XD persze nem a hoatado feluletet, hanem a nyakot a gpu es hbm korul. eztan bekentem az LM-el, de a hbm nem lett jo. szetszedes utan hydronauttal raktam ossze. ugy jo lett, huzva sem nagyon volt 70fok felett... majd leegett a tetu a picsaba. holnap jon megint 1, de azt nem fogom egyelore biosozni XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11495) Kvg válasza RECSKA (#11491) üzenetére


Kvg
senior tag

Középen látszik a kés, nem véletlenül adják. Egy nagyon vékony rétegre kell lehúzni a pasztát.
Minnél kevesebb annál jobb. A paszta a rések kitöltésére kell, mert különben kvázi szigeteni fog. Egy 0,05 mm vastag nagy viszkozitású pasztát még egy erősen leszorított hűtő sem tol ki magából.

[ Szerkesztve ]

(#11496) Cyberboy42 válasza korcsi (#11492) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Szerintem is ezek nagyon jó értékek. Meddig megy fel nem "low power mode" -ban, vagy mennyit szeretnél látni? a Hot spot-nak 105 fok a throttling határ nem? a GPU -temp nek meg 85 fok.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11497) Raggie válasza Kvg (#11495) üzenetére


Raggie
őstag

Kivéve a nem kitöltött chipe-es Vegá-knál. Ahol nincsen kitöltés a VGA és a HBM chipek között ott érdemes bazisok pasztét tenni oda is, hogy ott is tele legyen, mert különben a HotSpot elszáll.

Clint Eastwood FTW

(#11498) Kvg válasza Raggie (#11497) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem rakok de ide képet, arról ((korábban megtettem ) hogy a nem Samsung HBM is 53fok GPU meg 52 fok vrm 52, 180Won
A Dragon hűtését nem bontanám meg, mert hibátlan. Soha jobbat nem láttam. Azt hogy milyen / elég magas-e HBM nem tudom. Csak azt hogy szarrá van hűtve. :DDD
Általánosságban írtam aki újra pásztázza a GPU-t, vagy a CPU-t

A 3700X különösen káros középre egy borsónyi paszta, mert 7nm CPU valamelyik sarokban van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11499) Raggie válasza Kvg (#11498) üzenetére


Raggie
őstag

Én is saját tapasztalatról beszélek. Amikor újrapasztáztam a Vega64-em elszállt a HotSpot. Amikor ismét újrapasztáztam sokkal több pasztával a chipek közé téve, akkor meg nem. Ennyi.
Hiába neked nem, nekem akkor is.
És pont ezért írtam, hogy általánosságban lehet igazad van de unmolded Vega-nál pont nincs.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#11500) Kvg válasza Raggie (#11499) üzenetére


Kvg
senior tag

Ja vega telibe van kenve nálam is tuti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.