Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) djhalasz válasza david_97 (#11250) üzenetére


djhalasz
tag

Milyen kártya? Milyen BIOSszal?

(#11252) david_97 válasza djhalasz (#11251) üzenetére


david_97
senior tag

Vega 64, gyári bios, ha leveszem az anti alissing - ot, nekem is 150+ pont, gondolom ők levettek

(#11253) Shkiz0 válasza david_97 (#11252) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Este majd ralesek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11254) djhalasz válasza david_97 (#11252) üzenetére


djhalasz
tag

Igen. Nekem is AA nélkül lett ennyi.

(#11255) david_97 válasza djhalasz (#11254) üzenetére


david_97
senior tag

Akkor ott a +fps, mert nekem a 110+ 8x aa-val jött :DDD

(#11256) AtHoS válasza djhalasz (#11243) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hűvösre véve a "figurát"

read-only mode on the forum

(#11257) djhalasz válasza AtHoS (#11256) üzenetére


djhalasz
tag

Az gyönyörű. Milyen kari?

(#11258) Cyberboy42 válasza djhalasz (#11257) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Atyavilág, de miért ezzel a régi vacakkal méritek? a superposition sokkal újabb és jobban is passzol ezekhez a kártyákhoz. 2009-ben jött ki ez a program. Mindazonáltak a min fps-ek picit furák akkor is.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11259) Shkiz0 válasza Cyberboy42 (#11258) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor kezdem én :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11260) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Nahh meghajtottam a kicsikét, ugye nálam nincs semmilyen bios mod sima vega 56 pulse


Öreg vagyok már bohócnak!

(#11261) AtHoS válasza djhalasz (#11257) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vega 64 LC verzió (ha figyelmesen nézed a HWInfo GPU adatinak értékeit feltűnhet egy olyan sor, ami nálad nem szerepel: GPU Liquid Temperetarue) és ismét a hűvösségé a főszerep

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11262) bozont válasza ArmanD. (#11260) üzenetére


bozont
veterán

Szintén.

A gpu valójában 1570MHZ körül jár.

Viszont "örömmel" látom, hogy az új drivereknél még mindig nem használható a Zero rpm manuális venti vezérlés módban. :W Sajnos az Overdiventool estében sem. Azt hiszem nem kellene tovább halasztani a venticserét a kártyán. 1500rpm felett nekem már hangos.
A Pulse-nál garivesztéssel jár ha megbontom a burkolatot?

(#11263) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Most nézem enyém még 1.0 volt.
Leszedtem, az 1.1-et majd újra futtattam, csak a korrektség végett.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11264) MiklosSaS válasza Shkiz0 (#11259) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ryzen 3700X + Vega 64 Nitro+

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11265) Yany válasza MiklosSaS (#11264) üzenetére


Yany
addikt

Húztál rajta valamit?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11266) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Hát akkor már 4k is hogy folyna ki a szeme :D hwinfo szinte ugyanaz azt most nem rakom fel
Amúgy arra vagyok kiváncsi, hogy modernebb procikkal miket mértek, mert tervezek venni én is új ryzent és érdemes e ezért a kártyáért beleverni vagy 200k-t egy új alaplap proci rampárosba, ahogy nézem a teszteket nagyon nem

[ Szerkesztve ]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11267) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

7800x@4,8Ghz + Vega64 LC 1666-ig boostolt fel.

(#11268) Yany válasza ArmanD. (#11266) üzenetére


Yany
addikt

Én 3900X mellett tolhatok egy mérést egy 64 Nitro+-szal. Már csak hónapok kérdése és megérkezik a megrendelésem. (legalábbis hónapoknak érzem már)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11269) MiklosSaS válasza Yany (#11265) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1570 MHz vga, 1060 MHz a HBM és a processzor alapon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11270) korcsi válasza bozont (#11262) üzenetére


korcsi
veterán

Overdriventool-al megy nekem a "zero rpm", csak gpuz-vel le kell tölteni kártya bios-át, és overdriventool-ban a menün jobb gombos ppsoftwaretable menü pontba betölteni, majd save. Innen ddu-ig megy a "zero rpm"

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11271) Cyberboy42 válasza Shkiz0 (#11263) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Hát akkor itt van az enyém is. Egy kevésbé jól hűtött Strix. Esküszöm ennek csak ez első 3 hónapban vannak jó eredményei az újrapasztázás után, de most nincs az az isten hogy megint szétszedjem. Az enyém egy molded verzió, ha jóll emlékszem a tied meg nem, lehet ebből is fakad a nagyobb különbség :F
Azért az fpsekben csak tizednyi eltérések vannak, nem annyira vészes :)

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11272) korcsi


korcsi
veterán

Vega low power:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11273) ScomComputer


ScomComputer
veterán

E-penish itt is.... :D

(#11274) fboldog válasza korcsi (#11272) üzenetére


fboldog
senior tag

Ezek a "low power" hőmérsékletek elég szimpatikusak. :C

üdv.: Boldog Ferenc

(#11275) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Na akkor most mar inkabb el se inditom a superpositiont: D

(#11276) ScomComputer válasza DeckardCain (#11275) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mé ? :D

(#11277) sakto


sakto
őstag

Nekem ez jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#11278) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Hoztam egy kis finomságot az álom 775 retro gépemet fogyasszátok egészséggel :) A medium a memória limit miatt kellett, de betyáros szerintem igy is az eredmény

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11279) ballazol


ballazol
senior tag

i7@4800 MHz + ASUS Strix vega 56 alapon:

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#11280) Bib


Bib
őstag

i7@4700Mhz + Pulse vega 56 alap órajel kicsi undervolt

(#11281) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Egy kicsit meg jatszottam a venti profiljaval, de szerintem ez a maximum amit stabilan ki tudok preselni belole.


~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#11282) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sapphire Pulse 56
Automata under no tuning memória.

No tuning CPU vs No Tuning Memória 2133Mhz
Egy kisebb CPU-val,mint a tiétek.

Nem tudom,hogy mi a rossz benne és a jó. :D

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11283) Cyberboy42 válasza Pokesz007 (#11282) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a cpu kb nem játszik szerepet. de pontokban amolyan átlag. pont fasza. lehet latni fentebb valakinek a teljesen szűz vega64 sem hoz ennyit :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11284) korcsi válasza Cyberboy42 (#11283) üzenetére


korcsi
veterán

Ha sakto-ra gondolsz, ott vmi nagyon nem kerek.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11285) Pokesz007 válasza Cyberboy42 (#11283) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Az a lényeg,hogy átlag és pont fasza :) Érdekes,hogy nem hoz annyit neki (vega64). Valami tényleg,nem okés nála.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11286) Cyberboy42 válasza Pokesz007 (#11285) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Az egy teljesen alap beálítású bloweres kártya. picit ha belemélyedne a beálításokba biztos ki lehetne hozni belőle többet is. ugyanakkor fps-ben azért nics akkora különbség mit amennyivel több pöttyöt osztogat ez a program.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11287) Pokesz007 válasza Cyberboy42 (#11286) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szabad szemmel meglátná a kicsit,több teljesítményt különben ? :)

Más:
Újraraktam az op rendszert.

2019-edition-19.7.4-july29 driver
Alap idle hőmérséklet 45C fok volt.

2019-edition-19.7.1-july7 driver
Alap idle hőmérséklet 35C fok most.

Érdekes,ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11288) Raggie válasza Pokesz007 (#11287) üzenetére


Raggie
őstag

Nem az a különbség, hogy egyikkel megy a zero RPM a másikkal meg nem?

Clint Eastwood FTW

(#11289) R3laX válasza Pokesz007 (#11287) üzenetére


R3laX
addikt

Nálam még RX 480-nál volt ilyen. Egyik driver 82 fokra szétpörgette BF1 alatt a kártyát, ami normálisan működött meg max 68 fokon tartotta ugyanazzal a custom ventiprofillal.
Sztem a 7.4 már annyira radeon 5700 specifikus, hogy nem érdemes Vegához felrakni.

(#11290) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Akinek van ZeroRPM kepes kartyaja, igazan megnezhetne, hogy linux alatt is mukodik-e ez a feature. Kivancsi vagyok... :D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11291) Pokesz007 válasza Raggie (#11288) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Ment vele :)

R3laX Rx 480-as...jah tényleg én is jártam úgy,azóta is a szekrénybe be van csomagolva,biztonság kártyának. Idle 46-51 fokon szórakozott. Giga kattogós fajtából.
Lehet igazad van,hogy inkább arra van kihegyezve a nagyokra...

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#11292) Nagytoll válasza Plasticbomb (#11290) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Sapphire vega 56 + mesa 19.1.3-1 van fent archon 5.2.4-es kernellel és nálam borderlands 2 alatt 90%-ban állnak a ventik, Witcher 3 alatt viszont azonnal elindulnak.

(#11293) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat Sapphire rx Vega64-nél(blower ventis), hogy pl játék közben fekete képernyő és maxon kezdenek el menni a ventik? De úgy megáll a gép, hogy a reset-re sem reagál meg a kikapcsoló gombra sem. Külföldi fórumokon táphibát mondanak, de kiváncsi vagyok, hogy valakinek van-e itt ezzel tapasztalata, vagy csinálta-e már valakinek ugyan ezt. :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#11294) david_97 válasza Ranagol_5 (#11293) üzenetére


david_97
senior tag

Üdv. Ugyanez volt nekem is. Én is cseréltem tápot ahogy a külföldi fórumokon írták, többnyire megszűnt. DE! Ajánlom hogy mondjuk gpu-z-vel monitorozva tegyél oda egy heaven benchmarkot loop-ban, és nézd a hotspot hőmérsékletet. Táp csere után is eljött nekem 1x 2x,olyankor az volt a gond hogy a hotspot elérte a 110c-t,ezért a kártya úgy érzi hogy haldoklik, és muszáj minél hamarabb lehűteni. Ha nem a hotspotod a ludas, akkor táp csere mint nekem is, de mint látod, ezt 2 dolog is okozhatja. Gyenge táp (ez esetben néha előfordul hogy minden ok nélkül kikapcsol a géped? Mert akkor tuti a táp is benne van) továbbá magas hotspot hőmérséklet.

(#11295) Cyberboy42 válasza Ranagol_5 (#11293) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ha teljesen alapa beálításokkal van a kértya, akkor a táp lehet a ludas. Máskülönben ha unedrvolt, vagy tuning van alkalmazva akkor ha nem stabil, akkor szokott leállni a kártya, és ilyenkor a biztonsági üzemmód révén a ventiket a maximumra kapcsolja a védelem érdekében.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11296) ballazol


ballazol
senior tag

kicsit mókolva wattmannal:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#11297) Ranagol_5 válasza david_97 (#11294) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Köszönöm srácok a help-et!

Teljesen alapon járatom, nem szoktam tuningolni már évek óta az asztali gépet. A táppal eddig nem volt gond, de nem is használtam a gépet az utóbbi 1évben ilyen intenzíven, ha meg igen, még csak FHD-ban, nem WQHD-ban, mint most. Ez azóta jelentkezett, hogy nagyobb terhelés alatt van a GPU.
Tegnap rájöttem, hogy 1db pci-e kábellel volt bekötve a két csatlakozó a tápba, mert ugye láttam, hogy van egy kábelen két csati, "akkor jól bekötöm és jó lesz".
Egy kábelen meg 250W kicsit sok lehet. :D
Most bekötöttem még egy PCI-e kábelt, majd kiderül. Ha megint csinálja, akkor lecserélem valami 750-esre vagy 850-esre. A komplett konfigom az adatlapomon ott van. :)
A mostani tápom egy Enermax Liberty Eco 620W.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#11298) korcsi


korcsi
veterán

Barkács:

Egyenlőre csak próbára, a ventilátorok alaplapra kötve, fix sebességgel szabályozás nélkül, 900 rpm körül mennek.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11299) ScomComputer válasza korcsi (#11298) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hőfokokról majd csinálj képeket.. :K

(#11300) korcsi


korcsi
veterán

Csináltam egy diagramot, a meghatározó tényezőkkel:

System hőmérséklet: az alaplap alsó felén lévő hőmérséklet, erre vezérlem a System3 (felül 2db 140-es szívó) System4 (alul egy, elől kettő befúvó, hátul egy szívó) házventilátorokat, System1 System2 a VGA-n lévő ventik, A GPU hőmérséklet meg a lényeg.

Körülbelül 28 percet fognak át az adatok, az első hosszú része Tomb Raider Dox demo melegítés majd egy 1080p medium aztán pedig egy 1080p extreme superposition.

Kártya beállításai:

Érdekes, mert azt tapasztalom, hogy nagyobb teljesítménynél (P>200W) ha ~40 fok körül meg akarom tartani a system hőmérsékletet akkor a ház hűtők zaja lesz domináns.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.