Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Speed® válasza Kvg (#11049) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, a hulladék SWről a HW gyártó tehet :K LoL.

(#11052) Steven válasza Kvg (#11049) üzenetére


Steven
addikt

töröld le amd be a cs go profilt és midnent kapcsolj ki globalba nálam utána 300 fps volt

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11053) Kvg válasza Speed® (#11051) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem HW gyártók, de ők viselik a következményeket,a kevesebb eladások álta.
Ezt az elkurvuást ilyen mértékben még nem láttam. Lehet az Microsoft és az AMD akarja konzolok felé a népet? Nem fog müködni, mert aki nem akar konzolt venni úgy sem fog. PC nél ár / hulladék SW fellett kell dönteni a parasztnak.

[ Szerkesztve ]

(#11054) Kvg válasza Steven (#11052) üzenetére


Kvg
senior tag

Köszi a segítséget!

(#11055) Speed® válasza Kvg (#11053) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az megvan, hogy idén 20 éves a játék, amivel gond van frissítés után? :DDD
Mielőtt további elborult konteózásokba merülnénk, már leírták a megoldást.

(#11056) Cyberboy42 válasza Kvg (#11049) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

csgo-ban csak a hbm-et fixálom 1100-ra (vega64) és minden más pöpecül alkalmazkodik.. chillel vagy a nálkül is, szépen fut laggmentesen.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11057) Kvg válasza Speed® (#11055) üzenetére


Kvg
senior tag

Tedd fel azt a pár gitár és nézd meg mivé lett három év allatt. Három éve egy RX 460 is elég volt most Vega 56 al so so. Az 56 10x erösebb. Winfos mindenütt dolgozik. :W

[ Szerkesztve ]

(#11058) Televan74


Televan74
nagyúr

Valaki mérne nekem egyet a 3DMark PCI Express feature test -el Vega56 -al. 5,2GB/s jön össze a Vega 56 -os kártyával,a RX590 -nel meg 12.8GB/s -os eredmény. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11059) Shkiz0 válasza Televan74 (#11058) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vega64

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11060) Cyberboy42 válasza Televan74 (#11058) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Szerintem ez inkább alaplap függő. Nekem vega64-el 6,91GB/s jön ki például.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11061) Televan74 válasza Cyberboy42 (#11060) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem meg valami a teszt programmal nem kerek. RX590 12,8GB/s tud. Konfiguráció ugyan az. :)
Ha másnál sem sokkal jobb a helyzet ,akkor nem a kártyával van a bibi.Csak ennyit szerettem volna megtudni.
Köszönöm a méréseket! :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11062) Kvg


Kvg
senior tag

Meg néztem én is mennyi az annyi. PCIe 2 5 gén 1 en volt mért a prigram 3,57Gb/s et. Fel pakolva Gen3 ra már 7.6GB/s lett Vega56 és 4 éves nem mai deszka proci.

Látom van itt ember akinek a gépe már 3,5 Gen es. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#11063) paleinho válasza Televan74 (#11058) üzenetére


paleinho
senior tag

(#11064) Yany


Yany
addikt

PCIe teszt - MSI RX480 + Asrock Z68 Extreme3 Gen3: 6.74 GB/s

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11065) Raggie válasza Yany (#11064) üzenetére


Raggie
őstag

BCLK tuning is van a procin? Mert az elronthathja a PCI-E órajeleket is és instabillá theti. Ilyenkor lehet ott adatveszteség amitől kisebb lesz a sávszél.

Clint Eastwood FTW

(#11066) Yany válasza Raggie (#11065) üzenetére


Yany
addikt

Nincs, csak a szozót állítottam át.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11067) TTomax válasza Yany (#11064) üzenetére


TTomax
nagyúr

Z77A-G43 [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11068) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez a relive ilyen fos...nem működnek a gyors billentyűk csak ha akarnak,át írom másra ua.,még ekkora szart...
A toolbar elő se jön,.. :W

(#11069) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hogy tudom eltüntetni a számlálót,ha nem jön elő a toolbar?? :B

(#11070) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok. Van itt olyan aki ventis vega 64-re vizes vega 64 bios-t flashelt és megyen? Ugye most ott tartok hogy aio moddolt Sapphire vega 64-em van, leszedtem hozzá egy Sapphire vega 64 liquid bios-t. Ati flash programmal feldobtam. A gép liquid cooled verziónak látja, de heaven benchmarkban nem teljesít. Mikor eléri az 1650 mhz feletti teljesítményt, keményen vissza droppol az órajel, aztán csinálja előről. Mi lehet a probléma? Hőfokokat közben néztem természetesen, minden rendben volt, max 60fok a kártya 80-90 közötti hotspottal.

[ Szerkesztve ]

(#11071) Raggie válasza david_97 (#11070) üzenetére


Raggie
őstag

VRM? Hőfok?
Csak mert az el tud szállni szépen a vizes bios-szal.

Clint Eastwood FTW

(#11072) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Erre is írjatok már légyszi aki vágja a témát..vagy ilyen bugos ez a relive?
[link]

(#11073) Plasticbomb válasza ScomComputer (#11072) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Radeon Beallitasok, Relive, recording illetve a scene amit nezz at.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11074) Plasticbomb válasza david_97 (#11070) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A 19es sorozatu driverekkel valtozott a freki vezerles algoritmusa, olyan erteket is figyelembe vesz, amit a levegosnel figyelmen kivul hagy (GPU VR VDDC/MVDD), s mig a gyarilag vizesek eseteben ez nem gond, addig a levegosok eseten itt jon elo egy hangyanyi minosegbeli kulonbseg. Jellemzoen a levegosokon az IC eldobja a hofok erteket, 0at/invalid ad vissza, amitol az algorithm lassan panikol be, ledobja a frekit, az ertek visszater, majd a freki is visszaall. Sajnos nem marad mas hatra, mint az AIR biost hasznalni Overdrivenben PowerPlay tableben atallitani a max adhato keretet mondjuk 75-100akra. Igy stabilan fog menni a kartya.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11075) Plasticbomb válasza Televan74 (#11058) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Erdekes, nalam 5 GB/set hoz ossze a VEGA64.

A kerdes hogy ez per lane, vagy a per pcie csatlakozo? Mert akkor kapasbol duplazodik a masodik Vega altal elfoglalt hely vegett (x8+x8), illetve ott van meg a +4 az NVMenek is, illetve +4 a deli chipsetnek is.

Per csatlakozo. HM. Hol van akkor a maradek ~2GB/s????

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11076) david_97 válasza Plasticbomb (#11074) üzenetére


david_97
senior tag

Szóval gyakorlatilag ha kitolom a power limitet, (most +50 van, - 100 undervolttal gyári frekvenciákon) akkor fel bírom húzni 1700+ mhz-re a kártyát? Dob az nekem annyi teljesítményt hogy ennyit babráljak vele? Egy bios flash 5 perc, de frekvencia + voltage állítgatás az órákba telhet.

(#11077) Plasticbomb válasza david_97 (#11076) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Aliitsd fel a frekit amig birja. Csak legyen eleg jo hutesed, meg legyen eleg TDP keret, a vizes bios gyak csak ezeket allitja a 64 airhez kepest:
FREKI, fesz, TDP keret.

Nem ugy, mint pl a VEGA56 vs VEGA64 hogy magasabb fesz a HBMnek is, stb. VEGA64 VEGA64 LC kozott inkabb alkatresz minosegbeli kulonbseg van ami a PCBt illeti, illetve mas a hutesi megoldas rajtuk.

Egyebkent, ha eleg jo a kartya OCB GPU+HBM+sallang minosegileg, akkor sima +50 power limittel is megvan az 1700MHz. (Ez az, amiert alig varom, hogy megjojjon vegre a masodik VEGAra a vizesblokk, gyanus, hogy jobban porog mint az elso vega64em, jobb boostot produkal leghutessel, mint az elso vizesen...)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11078) david_97 válasza Plasticbomb (#11077) üzenetére


david_97
senior tag

És 1700mhz-hez mennyi az annyi mv? :U
Btw a hbm-em is 1050-en megy, 1100 még ok, de 1150 már zöld pöttyös a kijelző, ebből gondolom nem túl acélos a vega-m

[ Szerkesztve ]

(#11079) AtHoS válasza david_97 (#11078) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam Vega64 LC P7 1702 MHz - 1140 mV @ 264 W Power Limit mellett stressz stabil a kártya (pl. Metro Last Light 30 kör kb. 90 perc 1440p bench), de ugye ez kártyánként erősen változó

read-only mode on the forum

(#11080) Plasticbomb válasza david_97 (#11078) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ezt neked kel kitesztelni a tieden. Pl nekem azon a kartyan, amin rajta a viz, ha egy pillanatra is 1715 MHz fole kuszik a freki, omlik a kartya. Szal nekem korulbelul 1675-1100 beallitason stail mint max. Viszont nekem megvan az 1200MHz HBM (epp eszembe jutott, s megneztem a masikon is, annak is megy az 1200MHz, egyre szebben nez ki az a kartya, vizes blokk, friss thermal grizzly paszta, baromi kivancsi vagyok, mit fog produkalni) mindketton, szal hatalmas a szoras alkatresz minusegben, ami erosen befolyasolja, mit fut. Pl nekem a vizezett a minoseg letra kozepen lehet, lehet kicsit undervoltolni, kicsit felul clokkolni, de nem sokat. Egy vizes kartya a minoseg letre felso foakain kell legyen, hogy birja hozni a szukseges frekvenciakat. Aztan, miutan megszuntettek a refek gyartasat, nem tudom, hogy volt-e barmi binning a gpukat illetoen, akarmelyik gyartonal is...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11081) david_97 válasza Plasticbomb (#11080) üzenetére


david_97
senior tag

Nekem még 1690 mhz 1200mv sem jó, heaven pár másodperc után crashel. 1660mhz 1150mv-vel úgy látom most elmegy

(#11082) chopin42


chopin42
őstag

Sajnos nem Hardware Unboxed szintű képek következnek...Nagyon nem. De!
Megcsináltam a Vega 56 Pulse Modot :D Ventik: Arctic p12 pst. Kártya saját csatijáról betápolva.
Még "vágatlanul"

Homályos, de kész.
A gépházban, táp nélkül.
Betápolva

Eredmény: Azonos fordulaton jobb hűtés, cserébe NÉMA. :C
Annyi hátrány van csupán, hogy ezen ventiknek a max fordulata 1800 körül van, míg a gyárinak 3200 körül, de itt az 1800 az elég kb a gyári 2400al. Ami elég jól hűt. Maxon is csendes, 1060 gaming-x szint komolyan.
Majd készül teszt, amit még karácsonykor akartam, de most már tényleg megcsinálom.
Képekért bocs, de izgultam, és kicsit remegett a kezem :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11083) ArmanD. válasza chopin42 (#11082) üzenetére


ArmanD.
őstag

A műanyag keret a ventikkel egyben lejön? A ventiket hogy dugtad a gyári tápra kellett vmit mókolni?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11084) Kvg válasza chopin42 (#11082) üzenetére


Kvg
senior tag

Most nézem hogy neked 2*8 as a betáp az 56 oson 8+6 Linea.
Az én 14cm és ventieim 1200et tudnak. 1050 így van engedve. Télen már az is sok 50fok minden blackplate hideg.

[ Szerkesztve ]

(#11085) chopin42 válasza ArmanD. (#11083) üzenetére


chopin42
őstag

A keret felső részét 4 csavar tartja. Utána egyben lejön. A csupasz borda a kártyán ilyen:[kép]
A ventiket egy pwm-mini pwm adapterre kötöttem be:[link]. Itthon csak ez az egy volt kapható, a rövidebbek mind külföldi cuccok lettek volna, 2-4 hét alatt...

Kvg
2x14 hogy fért rá? Milyen ventiket használsz?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11086) Kvg válasza chopin42 (#11085) üzenetére


Kvg
senior tag

Kb14 cm a hűtő, de mégis túl a 1,5 cm alaplapi. Alkatrész ék miatt. A venti kiti részét lezártam széles cellux ragasztóval.Szóval nem baj ha kicsit nagyobb a venti.

[ Szerkesztve ]

(#11087) AtHoS válasza david_97 (#11081) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1600 MHz felett kezd elszabadulni a Vega étvágy. Nálam pl. 1530 MHz-ről 1630 MHz-re emeléshez elég +25 mV, de 1630-ról 1700-ra már +70 mV szükséges, ami már majd háromszorosa [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11088) ScomComputer válasza AtHoS (#11087) üzenetére


ScomComputer
veterán

A két alsó a milyen progi? Ezzel a biost lehet szerkeszteni?Van róla valami guide? :R

(#11089) AtHoS válasza ScomComputer (#11088) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Írtam a hsz-ban: OverDriveNTool

Nem BIOS-t lehet vele szerkeszteni, hanem alap esetben a driveres wattman féle beállításokat
Viszont a Win registry-ben a felső részen látható SoftPowerPlayTable Editor-ral lehet létrehozni egy bejegyzést, ahol a különböző amúgy nem állítható értékeket is át lehet írni: pl. maximális Power Target %-ot 50-ről akármire pl. 100 %-ra

Az új driverek mellett 18.12.2+ GPU Pstate-eknél nincs sok jelentősége a programnak, mivel innentől wattmanban is lehet az összes Pstate-et módosítani (persze a Pt %-ot és a memória alsó state-eket nem)

Ha alapfelhasználásra kell, akkor csak simán elindítod és módosítod a GPU Pstate-eket és a memória P3-at, esetleg a Power target és venti fordulat értékeit

Ha mélyebbre nyúlnál, akkor rendszergizdaként indítva a program fejlécén jobb klikkes menüből elérhető a SoftPowerPlayTable Editor, ahol betallózod a kártya előzőleg pl. GPU-Z-vel lemenettett BIOS-át és akkor megkapod a felső képen látható felületet. De mondom, itt extraként az alaphoz képest csak a memória state-ek és a power target %-os értékét tudod állítani az alapban is elérhetőkhöz képest.

18.12.1 előtti drivereknél volt inkább ennek jelentősége, mert ott csak a P6 és P7 volt szerkeszthető a GPU részen

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11090) ScomComputer válasza AtHoS (#11089) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm szépen,még ebben tudnál segíteni,nem tudom kikapcsolni a relive-ban a számlálót,mert ugye a toolbarban kellene de az nem jön elő a bill.kombinációra hiába csinálok bármit,van erre valami buhera?
:R

(#11091) AtHoS válasza ScomComputer (#11090) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Abban lehet, hogy nem, mivel nem szoktam a relive részt telepíteni :B de a relive-nak a Radeon Settings felületen saját beállítási panelje kellene legyen. Ott sem lehet kikapcsolni?

Mondjuk érdekes, hogy nem is jön be nálad a Radeon Overlay felülete alapértelmezetten ALT+R

Bár erre rá tud kavarni egyéb program, amiben szintén van billentyűzet vezérlés, hátha fut nálad a háttérben ilyesmi (pl. autohotkey és társai)

read-only mode on the forum

(#11092) ScomComputer válasza AtHoS (#11091) üzenetére


ScomComputer
veterán

"pl. autohotkey és társai".... nincs semmi ilyesmi,mindegy már megoldottam egy külső progival a felvételeket...de ugye én eddig a s.play-hez voltam szokva...
:R

(#11093) Niarb


Niarb
csendes tag

Üdv mindenkinek,

Nemrég lettem egy Gigabyte Vega 56 Gaming OC 8Gb tulaja, szeretnék javítani a hűtésen és láttam
ezt a hűtőt: MORPHEUS II CORE EDITION.
Kérdésem lenne, hogy ez a hűtő használható-e az én kártyámmal, ha nem, akkor esetleg tud-e valaki ajánlani másikat?

(#11094) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Melyik driver most a "legjobb" Uv-oc-re? jelenleg a 19.1.1 van, ez megteszi, de a custom fan profil egy kalap szar benne. Nincs zero rpm ha hozzányúlok, csak lépcsős állítás lehetséges...szóval nem jó.
Lehet korábbi is, vagy aktuális, így is állandóan ajánlgatja a frissítést...
Illetve mi a max hotspot temp, ami még okés? Noob kérdésnek tűnnek, de igazából jó lenne pontosan tudni ezeket...Köszönöm! :C

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11095) Cyberboy42 válasza chopin42 (#11094) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

a 19.2.1 a, iaz uloso olyan driver amiben a venti azzonal reagáll arra mit beálítasz

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11096) #82819712 válasza Niarb (#11093) üzenetére


#82819712
törölt tag

Mindenki: üdv Niarb
Sajnos nem jó híreim vannak.
Mivel megvetted a mindig legolcsóbb Vegát ennek megfelelő a hűtése.
Sajnos a víz és Morfeusz csak ref kártyákhoz van szabva. hogy rámegy e a fene se tudja biztos nincs benne a kompatibilitási listában
sajnos a másnál látott venti rászerelés se igazán optimális nálad mivel forró és nem légátfúvásos a kártya.
Ha előbb jössz ide hogy mit vegyél az sokat segített volna AMDnél a Giga nem márka (tőlük csak az Aorus extremet szabad)

[ Szerkesztve ]

(#11097) Niarb válasza #82819712 (#11096) üzenetére


Niarb
csendes tag

Igen, sajnos a bevásárlás után szembesültem a dologgal, hogy nem a legjobb választás volt.
Köszönöm az információt!

(#11098) chopin42 válasza Cyberboy42 (#11095) üzenetére


chopin42
őstag

Itt is azonnal reagál, csak nincs curve,csak lépcső, illetve megszűnik az azonnali rpm. Mindegy, most megmoddolva elég jónak tűnik stock fannal is.
Más?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#11099) BReal válasza Niarb (#11097) üzenetére


BReal
addikt

Mikor vetted?

(#11100) ScomComputer válasza chopin42 (#11098) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azért dobj már majd egy ilyen képet,mint az enyém,hogy mit mutat a mod-al, kb 1-1.5 óra game utána/alatt...a hwinfo-val ( a legújabb beta)....köszi szépen.... :R
ez is vega 56 pulse... a min. értékeknél, (középső sor) néha hibázik a hwinfó, de a lényeget jó mutatja....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.