Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Raggie válasza korcsi (#11300) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ez Asus Strix Vega64-es? A ventik rajta 12-esek?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#11302) Pkc83


Pkc83
őstag

Ryzen 5 2600x + rx580 , minden alapon.

(#11303) korcsi válasza Raggie (#11301) üzenetére


korcsi
veterán

Igen.

Tovább méricskéltem, TR dox demo a fűtés. A ventlátor fordulatoknál első cpu aztán a két VGA-n lévő, majd a 14cm-es házventik, végül pedig a 12-esek. Van egy sima alul feszelős beállításom 1580MHz@1025V ezen ment első körben:

Majd levettem a ház oldalát:

Azután ment a Low power vega profil:

És vissza raktam a ház oldalát:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11304) korcsi válasza korcsi (#11303) üzenetére


korcsi
veterán

Mértem még néhányat gyári hűtéssel az összehasonlíthatóság végett!

Oldallap nélkül finom alulfeszeléssel 1600-ra megpróbáltam fixálni a fordulatszámot (nem igen sikerült)

Oldallappal finom alulfeszeléssel a ventilátor profilt úgy igazítva, hogy a hotspot 100 alatt legyen biztos:

És egy low power szintén a hotspotot figyelembe véve a fordulatszámot:

A hotspot nálam körülbelül 10W/Celsius fok arányban van, tehát 150W-nál 15 240W-nál pedig 24 Celsius fokkal lesz több a HotSpot mint a GPU hőmérséklet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11305) david_97 válasza korcsi (#11304) üzenetére


david_97
senior tag

sziasztok,van olyan moddolt vega 64 bios amin unlockolva van a power limit? szeretném elérni az 1700mhz-et,de a +50% kevésnek tünik.

(#11306) korcsi válasza david_97 (#11305) üzenetére


korcsi
veterán

Overdriventool-al elvileg módosítható.

Biost GPUZ-vel lementeni.
Overdriventool rendszergazdaként indít, fent menün jobb gomb majd "PPtable Editor" itt pedig a linkelt képen, feketével jelölt bejelöl és bios fájl megnyit, "Max power target" pirossal jelölve, átír, és save.

De csak óvatosan.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11307) ballazol válasza Pkc83 (#11302) üzenetére


ballazol
senior tag

Extreme-re állítsd High-ról. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#11308) Pkc83 válasza ballazol (#11307) üzenetére


Pkc83
őstag

Megvolt! Na ott már elég gyenge a kis rx580! :D

(#11309) Pkc83 válasza Pkc83 (#11308) üzenetére


Pkc83
őstag

Majd megnézem rx 5700xt-vel ha már lesz az Msi-nek Gaming x verziója! :D

(#11310) korcsi válasza Pkc83 (#11308) üzenetére


korcsi
veterán

Érdekesség, hogy a 4100 pontos értéket egy rx580 fogyasztására alul paraméterezett Vega-val (ráadásul 64-es) csináltam.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11311) Pkc83 válasza korcsi (#11310) üzenetére


Pkc83
őstag

Az nem rossz! :)

(#11312) ballazol válasza Pkc83 (#11309) üzenetére


ballazol
senior tag

Ámen! :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#11313) sakto válasza korcsi (#11284) üzenetére


sakto
őstag

Teljesen alapon van minden.

(#11314) sakto


sakto
őstag

Az normális hogy teszt alatt a memória 800-945 között ugrál a GPU meg 1350 környékén?

(#11315) sakto


sakto
őstag

Kitoltam a Power limitet +50 ez lett.

(#11316) Shkiz0 válasza sakto (#11315) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Felesleges 50%, 20 felett nem igazán hoz semmit. Nézd meg amit posztoltam korábban.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#11317) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Nah, megcsináltam én is. A strix vega64 kapott egy kis sufnituningot ;] Nincs igazán kedvem szétírni , úgyhogy néhány kép ide :

a pici négyzeten kívül látni hogy mennyire durván nem egyenletes a hűtő érintkezése. És azt is észrevettem a méricskélések közben, hogy a vrm rész még korábban felül mint a gpu, ezért van az hogy a jobb oldala a gpu-nak szinte a "levegőben lóg... na ezzel mit kezdjek nem tudom.

Lényeg a lényeg, friss paszta, meg kapott a kicsike két darab Noctua NF-A12x25 ventit, ami ugyebár a 12-es ventik királya ;)

Amit a 3-ventis megoldás 2200 fordulaton tudott, és 2000-en már azért kezdett zavarni, azt most vígan megvan ezekkel 1300rpm-en, ahol még annyi hangja sincs a gépházban, hogy elnyomja a coil whine cicergést oh ;]

Meg itt vannak a pöttyök is. :)

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11318) korcsi válasza Cyberboy42 (#11317) üzenetére


korcsi
veterán

Lehet picit vastagabb a 3mm-es PAD a VRM-en, és ettől problémásabb PAD csere után a GPU pláne hotspot hűtése? Én GPU-mon detto ez a minta.

Nekik miért megy zárt házba ilyen "jól"?

Megpróbálok a hátlapi feszítő négyágú lemez alá tenni egy kis távtartót, hogy növeljem a leszorító erőt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11319) Plasticbomb válasza korcsi (#11318) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem javaslom, inkabb csiszold meg a hutot, mint meg tobb leszorito erovel probald meghajlitani vagy a pcb/gput vagy a hutot.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11320) Cyberboy42 válasza korcsi (#11318) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Nekik azért menet ilyen "jól" mert alapon volt minden amikor méricskéltek. Mi meg azért tudjuk azt hogy habár az undervolt sokat segít a boost magasabb tartásán, ugyanakkor a kitolt power limit legalább 20%-al, Shkyz0 szerint ;) és a 30-ra esküszöm :) hoz még a konyhára, és a HBM-et meg 1100-on érdemes tekerni, ami meg azt fűti be rendesen.
A négyzet leszórító ereje szerintem megfelelő. a hőtőborda felülete is sima, azt nem érdemes csiszolni. A PAD elvileg lehetne probléma, de pont ez végett két alátétet raktam még előtte az azt leszorító csavarok alá, és időnként ráhúztam, miután a vrm-ek meg a pici kondenzátorok is elég mélyen belenyomódtak a padba, de még így is messze ott a legmagasabb a cucc. Tehát ott ül fel az egész borda. Ha egyáltalán nem lenne pad, az is magas lenne! Ugyanakkor pasztát, azért nem rakhatunk, mert a kitüremkedő pici kondenzátorokra ül fel legelőször, azokat meg simán rövidre zárná az alumínium lemez :W
Én arra gondoltam hogy vagy abból kéne lecsiszolni, vagy egyenesen levenni, és egy vékonyabb lemezzel helyettesíteni.


itt egy kép a padról, jól látni a pici kondik helyét, ahogy már majdnem gyakorlatilag kilyukasztják azt...

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11321) korcsi válasza Plasticbomb (#11319) üzenetére


korcsi
veterán

Nem akarom meghajlítani, csak jobban rányomni! :)

Cyberboy42: alulfeszelve, power limittől független a teljesítmény, szerintem még minuszba is mehetnék (~230W vs 260W a limit) nem számítana.
Én úgy érzem, hogy a gyári pasztázást minőségbe nem sikerül megugrani.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11322) h4xOr1990


h4xOr1990
újonc

Üdv!Egy kis segítségre lenne szükségem.(nem tudom volt e már korábban ilyen gond kibeszélve,ha igen akkor bocsi)
A probléma:
lecseréltem az rx 580 karimat egy gigabyte vega 64-re.Kép van,de driver telepítésnél,amikor a képvillogós rész jön behal az egész.Egy villanás aztán nemsokkal később gép kikapcsol,és addig nem is bootol a windows amíg csökkentett módban nem törlöm a drivert.Ötlet?
Amit próbáltam:
-régebbi driver
-csökkentett módban telepíteni
-eszközkezelőből telepíteni
-windowst újrarakni

Ami lényeges lehet:
asus b350f alaplap (friss bios)
ryzen 7 1800x

Előre is köszi a válaszokat

(#11323) Televan74 válasza h4xOr1990 (#11322) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tápegység? Pontos típus. Használ vagy új? Másnál ki tudod e próbálni?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11324) h4xOr1990 válasza Televan74 (#11323) üzenetére


h4xOr1990
újonc

Aerocool XPREDATOR 750 80 plus bronze(crossfire setupra kellett ekkora).Egylőre másnál nem tudom próbálni sajna,de megbízható embertől van nála nem volt gond vele.Most felszenvedtem egy win7et azzal tesztelem

(#11325) Raggie válasza korcsi (#11321) üzenetére


Raggie
őstag

Ez szerintem téves állítás.

Az alulfeszelés csak annyit tesz, hogy adott power limitből több MHz és ezáltal több teljesítmény préselhető ki. De attól még a power limit ugyan úgy emeli vagy csökkenti a fogyasztást.

Clint Eastwood FTW

(#11326) david_97 válasza korcsi (#11321) üzenetére


david_97
senior tag

Külső fórumokon olvastam olyat hogy kicserélték az X plate csavarjait azzal ami a kártya hátlapját tartja, és sokkal jobb lett a hőmérséklet, szóval igenis számít még az a minimális hossz is. Én aio-t tettem rá, hiába szorítottam csontig, folyamat hotspot problémáim voltak, mivel az aio csavarok vastagabbak(3-as) így ugyanilyen fúrószárral nagyobbítottam a lyukat az x plate-n, láss csodát miután jól meghúztam a hotspot 80 fölé nem igen megy full terhelés alatt sem, 1670mhz-en 120% power limittel. Szóval bátran szorítsd csak meg, arra figyelj hogy ahol a memória és a processzor találkozik, legyen bőven paszta,mert ott méri a hotspotot.

(#11327) korcsi válasza Raggie (#11325) üzenetére


korcsi
veterán

Ha a csökkentett feszültség által nem ütközik a Power Limitbe, akkor min változtat a limit értéke? Mert ez egy határérték, amíg nem éred el, addig mindegy mennyi az értéke.

"Low power" mód(1350MHz@900mV):
+50% Power limit:

-50% Power limit:

Sima alulfeszelős (1580MHz@1025mV), itt már van hatása a beállításnak:
+50% Power limit:

-50% Power limit:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11328) Plasticbomb válasza korcsi (#11321) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A problema az, hogy alapbol nem fekszik ra, viszont mivel te nem tudod az atomok kozotti teret/tavolsagot jobban csokkenteni, max azt tudod elerni, hogy valamelyik meghajlik. Ami nem tul egeszseges, ha az a pcb/gpu lesz. En tenyleg inkabb azt javasolnam, hogy nezd meg egyszer, hogy mi az ami nem a gpu s rafekszik a huto, illetve ha a gpu a hunyo, akkor csiszold meg azt a feluletet. gamernexusnak van par videoja, ahol cpukat csiszolnak fel ln2 ochoz kingpinnal.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11329) david_97 válasza korcsi (#11327) üzenetére


david_97
senior tag

Logikus amit mondasz, mégis én is a másik hozzászólással érték egyet tapasztalatok alapján. Ha pld 1632mhz/1130mv 30% power limittel, akkor 200w alatt marad a kártya a wattman szerint, viszont ha kitolom 50 vagy akár 100%-ra simán bekajál 250w-ot, úgy, hogy az órajelek nem lesznek magasabbak mint 30% limittel.

(#11330) Plasticbomb válasza korcsi (#11327) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Csokkenteda feszt, akkor kevesebb a termelt ho, s a fogyasztas, vagyis a freki magasabbra kuszhat fel a gorben. Ha noveled a TDP keretet, akkor meg meg magasabbra is felmaszhat, amig a gpu vagy mas elemek a kartyan birjak hofokokkal, vagy tureshatarral.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11331) Plasticbomb válasza david_97 (#11329) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem tudom mivel loggolsz, nezd meg hwinfoval, s az ertekek frissiteset tedd 100 egysegre, majd lesd meg, hogy milyen ertekekre szalad fel a freki, fogyasztas.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11332) Raggie válasza korcsi (#11327) üzenetére


Raggie
őstag

Hát persze, 80% órajelen még jó hogy független a teljesítmény a power limittől, de így nem nagyon használják az emberek a kártyát.
Én arra írtam, hogy attól még, hogy leveszed a feszt, attól még ugyan úgy szabályozza fel-le a powerlimittel a kártya. Persze csak ha eléri, de azért terhelve értelmes órajelekkel el is éri.

Clint Eastwood FTW

(#11333) Cyberboy42 válasza korcsi (#11327) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

szerintem te vagy az egyetlen aki ilyen úgynevezett "Low power" beállításokkal használja a Vegát. Kész röhej egy high-end kártyát ennyire visszavenni. Az emberek inkább meghajtani akarják, hogy a QHD vagy 4k monitoron hozzon is valamit legalább :) Az hogy pont az undervolt hozza a nagyobb boostot, az egy másik kérdés. a lényeg ugyis az fps. Meg számomra az is hogy halk legyen, ami most sikerült, de még hogy! Ugyanakkor a jobb hőelvezetés érdekében lehet hogy ki kéne próbálnom nekem is a jobb rászorítást a vga-ra :F

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11334) korcsi


korcsi
veterán

Power limit:
(#11325) Raggie:
"Ez szerintem téves állítás.

Az alulfeszelés csak annyit tesz, hogy adott power limitből több MHz és ezáltal több teljesítmény préselhető ki. De attól még a power limit ugyan úgy emeli vagy csökkenti a fogyasztást.Ez szerintem téves állítás.

Az alulfeszelés csak annyit tesz, hogy adott power limitből több MHz és ezáltal több teljesítmény préselhető ki. De attól még a power limit ugyan úgy emeli vagy csökkenti a fogyasztást."

Csak a téma miatt beállítottam egy csökkentett feszültségű de gyári órajeles szettet:

220-230W a fogyasztás (heawen fix jelenet) , a power limit 260W, -10%-tól bármeddig növelhetem értelem szerűen nem hoz változást, mert én ezt írtam: "alulfeszelve, power limittől független a teljesítmény, szerintem még minuszba is mehetnék (~230W vs 260W a limit) nem számítana."
Egy játékban ahol nyílván sokkal ingadozóbb a terhelés ez nem ilyen egyértelmű, de inkább lefele tér el a fogyasztás az ilyen szintetikus helyzethez képest mint felfele.

A félre értést az okozhatja, hogy még a Vega 64-es között is csak elvétve (LC modellek, illetve Nitro + egyik biosa, meg a strix) ami 260W-os Power limittel rendelkezik. Egy 150W-os Vega 56-nál nyilván az a feszeltség csökkentés kevés ahhoz, hogy beleférjen a keretbe, meg kell azt emelni, na az esetemben erre nincs szükség.

(#11329) david_97:
"Logikus amit mondasz, mégis én is a másik hozzászólással érték egyet tapasztalatok alapján. Ha pld 1632mhz/1130mv 30% power limittel, akkor 200w alatt marad a kártya a wattman szerint, viszont ha kitolom 50 vagy akár 100%-ra simán bekajál 250w-ot, úgy, hogy az órajelek nem lesznek magasabbak mint 30% limittel."
Ezt megnézném egy két képernyőmentésen.

(#11330) Plasticbomb:
"Csokkenteda feszt, akkor kevesebb a termelt ho, s a fogyasztas, vagyis a freki magasabbra kuszhat fel a gorben. Ha noveled a TDP keretet, akkor meg meg magasabbra is felmaszhat, amig a gpu vagy mas elemek a kartyan birjak hofokokkal, vagy tureshatarral."
Vizsgáltam már, hogy mitől függ az órajel, mert nem olyan egzakt mint az eddigi architektúráknál, mértem egy ilyet jól látható, hogy a hőmérséklet emelkedésével csökkenti az órajelet, de csak minimális mértékben, valószínűleg a feszültség drop egy jelentős tényező a CLKvalós=Uvalós/Unévleges*CLKnévleges+(némi ofszet) ad megközelítőleg egy jó eredményt, természetesen olyan helyzetekben amikor a power limit nem szól bele. És igen ha csökkentem a feszt csökken a fogyasztás csökken a drop és emelkedik az órajel, de ez véleményem szerint nem powerlimit függő, megmérem:
Eredmények:
1500MHz@1000mV@50%vs 1500MHz@1100mV@50% vs 1500MHz@1100mV@0%



Eredmény: 1444MHz vs 1386MHz vs 1377MHz.
Nekem úgy tűnik a feszültség csökkentés hozománya nem közvetlenül a fogyasztás csökkentésből ered, hiszen a limitet levéve semmi nem változott.

(#11332) Raggie
"Hát persze, 80% órajelen még jó hogy független a teljesítmény a power limittől, de így nem nagyon használják az emberek a kártyát.
Én arra írtam, hogy attól még, hogy leveszed a feszt, attól még ugyan úgy szabályozza fel-le a powerlimittel a kártya. Persze csak ha eléri, de azért terhelve értelmes órajelekkel el is éri."
Erre is előző tesztek példák vonatkoznak, csináltam olyan tesztet ahogy az emberek használják, ott se volt releváns eltérés az álláspontomtól.

Hűtő rögzítés kérdés:
(#11328) Plasticbomb
"A problema az, hogy alapbol nem fekszik ra, viszont mivel te nem tudod az atomok kozotti teret/tavolsagot jobban csokkenteni, max azt tudod elerni, hogy valamelyik meghajlik. Ami nem tul egeszseges, ha az a pcb/gpu lesz. En tenyleg inkabb azt javasolnam, hogy nezd meg egyszer, hogy mi az ami nem a gpu s rafekszik a huto, illetve ha a gpu a hunyo, akkor csiszold meg azt a feluletet. gamernexusnak van par videoja, ahol cpukat csiszolnak fel ln2 ochoz kingpinnal."
Ha jól értelmezem akkor az első mondatban érzek némi önellentmondást, két elvileg sík felületről beszélünk ha nem fekszik fel akkor nem párhuzamosan helyezkednek el, tehát a találkozó felületek egy részénél paszta van a szükségesnél nagyobb vastagságban. Az asus hűtője speciális ebből a szempontból, valószínűleg a különböző GPU kialakítás (molded-unmolded) miatt. Ha megnézed a képeket a kereszt egy rugós eszköz amit a hűtővel lehet összecsavarozni, kötött mértékben a kereszt közepén a képen pirossal jelölt helyeken feszül rá a pcb-re, ergó itt nyomja össze a pcb-n keresztül a GPU-t a hűtővel. Utána néztem pont úgy mint például a vizes vega-naá, vagy a Sapphire Nitro+-nál. :) De például egy 1080 Strix-nél a szokásos tekerd be a négy csavart tövig, és az adja, hogy meddig kell feszíteni a hűtőt.
Visszanéztem itt a topikban az pad csere elötti eredményeket és én úgy látom előtte jobb volt kisebb fordulaton kisebb GPU HotSpot különbséggel ment a vas, a paszta jó minőségű, akkor mással lesz a bibi.

(#11333) Cyberboy42:
Az egész onnan jött, hogy elegem lett a "kazánból", volt nekem 580-am gondoltam leváltok egy jobb fajtára, a széles fullHD-ra az is jó, MSI RX580 Gaming X Plus, az egy állat vas, kapott pici alulfeszt és Shadow of the Tomb raider-nél, pálya vissza töltésnél leállt a ventija amúgy meg 1500 körül némán 60 fokon tartott GPU-t VRM-et. Megmértem falból fogyasztást és erre állítottam be a Vegát, így nyertem 40% teljesítményt ugyanabból a fogyasztási keretből és 15%-ra vagyok a névleges értékektől.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11335) Plasticbomb válasza korcsi (#11334) üzenetére


Plasticbomb
addikt

"Ha jól értelmezem akkor az első mondatban érzek némi önellentmondást, két elvileg sík felületről beszélünk ha nem fekszik fel akkor nem párhuzamosan helyezkednek el, tehát a találkozó felületek egy részénél paszta van a szükségesnél nagyobb vastagságban. Az asus hűtője speciális ebből a szempontból, valószínűleg a különböző GPU kialakítás (molded-unmolded) miatt. Ha megnézed a képeket a kereszt egy rugós eszköz amit a hűtővel lehet összecsavarozni, kötött mértékben a kereszt közepén a képen pirossal jelölt helyeken feszül rá a pcb-re, ergó itt nyomja össze a pcb-n keresztül a GPU-t a hűtővel. Utána néztem pont úgy mint például a vizes vega-naá, vagy a Sapphire Nitro+-nál. :) De például egy 1080 Strix-nél a szokásos tekerd be a négy csavart tövig, és az adja, hogy meddig kell feszíteni a hűtőt.
Visszanéztem itt a topikban az pad csere elötti eredményeket és én úgy látom előtte jobb volt kisebb fordulaton kisebb GPU HotSpot különbséggel ment a vas, a paszta jó minőségű, akkor mással lesz a bibi."

Valoszinuleg nem jol ertelmezed. Te akarhogy csavarod ossze a kettot az atomok kozotti tavolsagot nem tudod osszeb nyomni.

Ket elvileg sik felulet: GamerNexus

Igen, de a pasta azert vanott, hogy kitoltse az ures helyet, hogy legyen hoatadas, legalabb valamivel nagyobb mennyisegben, mint a ket felulet kozott megszorult levego tud. Azert csiszolod le, hogy a domboru/hooru feluletetek kozelebb hozd a sikhoz, hogy javitsd a felulet minoseget, s igy a hoatadast.
Az a gond, hogy a PCBt akarod nyoni, de nem a PCB a problema, hanem a GPU es a GPU huto felulet.
De ez mar a nagyon vegso eset, s csak akkor, ha nagyon hulladek a hoatado feluletek minosege.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11336) korcsi válasza Plasticbomb (#11335) üzenetére


korcsi
veterán

A gyári állapot jobbnak tűnik mérések szerint, azon vagyok, hogy azt elérjem, puding próbája az evés. :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11337) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a radeon szoftver automatán hagyom telepiteni akkor a vega 56-omhoz a 19.5.2 drivert teszi fel érdemes ezt hagyni vagy tartsam a legújabbat ahogy eddig?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11338) Hajdi


Hajdi
senior tag

Üdv! Ma lecseréltem a másfél éves pasztát! Sajnos a hotspot továbbra is elmegy 86-90 fokig 300W-os terhelésen. A többi elég szépen tartja magát. Amire nem vagyok büszke, hogy a backplate thermal pad-en rajta felejtettem anno a fóliát. Most szedtem le. :W

Most így fest:

HWinfo-t és egyebeket nem használok. Nálam bekavart elég sűrűn.

"The Man Who Sold the World"

(#11339) ArmanD. válasza Hajdi (#11338) üzenetére


ArmanD.
őstag

Ez milyen vega 56 és milyen hűtő van rajta?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#11340) Hajdi válasza ArmanD. (#11339) üzenetére


Hajdi
senior tag

Ref 64 és EK blokk. Sajnos az alulfeszelésben nem jeleskedik, eléggé nagy étvágyú kártya! Most látom, hogy 56-ot ír a Superposition :DDD

[ Szerkesztve ]

"The Man Who Sold the World"

(#11341) david_97 válasza Hajdi (#11340) üzenetére


david_97
senior tag

Érdekes, nekem sima 20k-s aio moddal nem megy ennyire fel a hotspot, a hőmérséklet egy 10-essel magasabb, mivel a proci hűtő is a radiátorokra fújja a meleget, amíg nem fordítottam meg, nekem sem ment full terhelés alatt 55fok fölé. Nem lehet hogy nincs elég paszta a hotspot helyénél, vagy nincs eléggé rá szorítva a chipre a hűtő?!

(#11342) Hajdi válasza david_97 (#11341) üzenetére


Hajdi
senior tag

Nézegettem én is. Százalékosan nézve mindenkinek hűvösebb. Mindegy, én megpróbáltam. Mellesleg eddig vastagabban volt alatta paszta, detto ugyanez volt (most vékonyan adtam neki). Mikor szétszedtem, szépen egyenletesen volt elterülve a cucc, szóval az sem lehet probléma, hogy valami mérethibás. Ráhúzni jobban már nem tudom. Azóta meglestem Div2 alatt. Nem droppol az órajel, szóval innentől meg mindegy is. Melegebb már csak nem lesz idén :) A hűtő maga pedig, szinte passzívan üzemel. Itt van mellettem és kicsit meguntam, mikor a fülembe duruzsolt. Most csak néha kapcsol fel.

"The Man Who Sold the World"

(#11343) fboldog válasza david_97 (#11341) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez alapján a hotspot helye majdhogynem bárhol lehet a GPU magjában.
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/a5ldj1/psa_vega_hot_spot_temperature_is_very_important/

(már régebben is be volt dobva a fórumba)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#11344) Raggie válasza fboldog (#11343) üzenetére


Raggie
őstag

Volt már itt a topikban egy forrás ami szerint több szenzort figyel a kártya és az összes közül a legmelegebb értéket mutatja a HotSpot hőmérséklet: LINK

(igaz a forrás egy nem hivatalos reddit komment, szóval akár hamis is lehet)

Clint Eastwood FTW

(#11345) fboldog válasza Raggie (#11344) üzenetére


fboldog
senior tag

Ugyanarról beszélünk.:)

üdv.: Boldog Ferenc

(#11346) david_97 válasza fboldog (#11343) üzenetére


david_97
senior tag

A hotspot a két memória és a processzor között található, ezt tapasztalatból mondom, miután oda több pasztát tettem, és jobban szorítottam, megáll 70-75 fok között full terhelésen. Amúgy azt hiszem techpowerup-os cikkben /hozzászólásban olvastam hogy ott van

[ Szerkesztve ]

(#11347) Plasticbomb válasza david_97 (#11346) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azota ujabb kartyak eseteben, pl a vega20 es legutoljara a navi eseteben is kitargyaltak mi is. Navin ugy hivjak Junction, gyak a szilikon aramkori oldalan rengetek erzekelo van (60 valamennyi), amik a kartya aktualis allapota alapjan allitjak a frekit es feszultseget, a bealliotasokkal emghatarozott gorben. Na, az a vega10 volt ennek a prototype. (linuxon a mar igy is hivjak, nem hotspotnak, hanem edge a normalis hofok, illetve junction)

En sokaig azt hittem, hogy a doublereket jeloli vissza, de nem.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#11348) djhalasz


djhalasz
tag


Azt hiszem ez a végeredmény, így marad a pulse.

(#11349) korcsi válasza korcsi (#11336) üzenetére


korcsi
veterán

Ma szétszedtem a karit (strix 64), az a rögzítő kereszt elég merev, feszül rendesen, (mikor tekertem ki a csavart, éreztem, hogy tart ez erősen). Pasztázás rendben volt, most MX4-et tettem rá kryonaut helyett, X-et minden szilíciumra, plusz a résekre is nyomtam hurkát, ott úgyis elfér alapon.
Összerakva nem tapasztaltam amit cyber írt, a hűtő csavar hüvelyei szépen egyenletesen átlógtak még a csavarok behelyezése előtt.
Jelenleg picit jobb a HotSpot, hangya szerszámnyit 10-ről körülbelül 11W/°C-ra változott.

Egy óra BF5 szingli:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11350) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Mindenkinek köszönöm, hogy itt lehettem, holnap kilépek a klubból, de olvasgatni majd azért fogom a topicot ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.